kreversi - en to mk translation catalogue (19 entries)

en: Blue
mk: Син

en: Red
mk: Црвен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
mk: Црн

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
mk: Бел

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
mk: Брзината на анимациите.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
mk: Дали ќе се игра натпреварувачки или лежерно.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
mk: Дали да се користи табла во боја наместо сива табла.

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mk: По&ставувања

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mk: Главен алатник

en: Original author
mk: Оригинален автор

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
mk: Машината за играње, пренесена од неговиот JAVA-аплет.

en: Show Last Move
mk: Прикажи последен потег

en: Show Legal Moves
mk: Прикажи дозволени потези

en: Animation Speed
mk: Брзина на анимациите

en: Slow
mk: Бавно

en: Normal
mk: Нормално

en: Fast
mk: Брзо

en: Show Move History
mk: Прикажи историја на потези

en: Computer
mk: Компјутер
