kreversi - en to nb translation catalogue (50 entries)

en: Blue
nb: Blå

en: Red
nb: Rød

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
nb: Sort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
nb: Hvit

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Export
nb: Eksporter

en: Winner
nb: Vinner

en: Main
nb: Hoved

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Advanced
nb: Avansert

en: anonymous
nb: anonym

en: Comment
nb: Kommentar

en: Unable to open temporary file.
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil.

en: all
nb: alt

en: Total:
nb: Totalt:

en: Current:
nb: Gjeldende:

en: From
nb: Fra

en: To
nb: Til

en: Percent
nb: Prosent

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
nb: Hastigheten på animasjonene.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
nb: Velg om maskinen skal spille avslappet eller aggressivt.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
nb: Om det skal brukes farger på brikkene i stedet for svarte og hvite.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: KDE Reversi Board Game
nb: KDE-brettspillet Reversi

en: (c) 1997-2000, Mario Weilguni
    (c) 2004-2006, Inge Wallin
    (c) 2006, Dmitry Suzdalev
nb: © 1997-2000 Mario Weilguni
    © 2004-2006 Inge Wallin
    © 2006  Dmitry Suzdalev

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
nb: Porting til KDE4. Nåværende vedlikeholder.

en: Action refactoring
nb: Gjenbruk av handlinger

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
nb: Spillmotor, hentet fra Java-programmet hans.

en: Original raytraced chips.
nb: Originale brikker laget med raytracing.

en: Vector chips and background for KDE4.
nb: Vektor-brikker og bakgrunn for KDE4.

en: Port rendering code to KGameRenderer
nb: Port opptegningskode til KGameRenderer

en: Start with demo game playing
nb: Start med et demo-spill i gang

en: Move History
nb: Trekk-historie

en: Show Last Move
nb: Vis forrige trekk

en: Show Legal Moves
nb: Vis lovlige trekk

en: Animation Speed
nb: Animasjonshastighet

en: Slow
nb: Sakte

en: Fast
nb: Rask

en: Use Colored Chips
nb: Bruk fargede brikker

en: Show Move History
nb: Vis trekkhistorien

en: Game is drawn!
nb: Spillet ble uavgjort.

en: You win!
nb: Du vinner!

en: You have lost!
nb: Du har tapt.

en: Game over
nb: Spillet er slutt

en: GAME OVER
nb: Spilet er ute !!!

en: Computer
nb: Datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
nb: Navn:
