kreversi - en to nn translation catalogue (85 entries)

en: Blue
nn: Blå

en: Red
nn: Raud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
nn: Svart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
nn: Kvit

en: Score
nn: Poeng

en: Mean Score
nn: Poengsnitt

en: Best Score
nn: Høgast poengsum

en: Elapsed Time
nn: Tid gått

en: View world-wide highscores
nn: Vis rekordar frå heile verda

en: View world-wide players
nn: Vis spelarar frå heile verda

[ctx: @title:window]
en: Highscores
nn: Poengtavle

en: Winner
nn: Vinnar

en: Won Games
nn: Vunne rundar

[ctx: @title:window]
en: Configure Highscores
nn: Set opp rekordtavla

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
nn: Dette vil sletta registreringsnøkkelen din for alltid. Etterpå vil du ikkje kunna bruka det registrerte kallenamnet ditt meir.

en: Please choose a non empty nickname.
nn: Vel eit ikkje-tomt kallenamn.

en: Nickname already in use. Please choose another one
nn: Kallenamnet er i bruk. Vel eit anna.

[ctx: @title:window]
en: Enter Your Nickname
nn: Skriv inn kallenamnet ditt

en: Congratulations, you have won!
nn: Gratulerer! Du vann!

en: anonymous
nn: anonym

en: Games Count
nn: Talet på rundar

en: Comment
nn: Kommentar

en: Undefined error.
nn: Udefinert feil.

en: Missing argument(s).
nn: Manglande argument.

en: Invalid argument(s).
nn: Ugyldig(e) argument.

en: Unable to connect to MySQL server.
nn: Klarte ikkje kopla til MySQL-tenaren.

en: Unable to select database.
nn: Klarte ikkje velja database.

en: Error on database query.
nn: Feil ved databaseoppslag.

en: Error on database insert.
nn: Feil ved databaselagring.

en: Nickname already registered.
nn: Kallenamnet er alt registrert.

en: Nickname not registered.
nn: Kallenamnet er ikkje registrert.

en: Invalid key.
nn: Ugyldig nøkkel.

en: Invalid submit key.
nn: Ugyldig innsendingsnøkkel.

en: Invalid level.
nn: Ugyldig nivå.

en: Invalid score.
nn: Ugyldig poengsum.

en: Unable to contact world-wide highscore server
nn: Fekk ikkje kontakt med tenaren for poengrekordar

en: Unable to open temporary file.
nn: Klarte ikkje opna mellombels fil.

en: Server URL: %1
nn: Tenaradresse: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
nn: Ugyldig svar frå poengsumtenaren.

en: Raw message: %1
nn: Råmelding: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
nn: Ugyldig svar frå poengsum-tenaren (manglar element: %1).

en: all
nn: alle

en: Select player:
nn: Vel spelarar:

en: Total:
nn: I alt:

en: Won:
nn: Sigrar:

en: Lost:
nn: Tap:

en: Draw:
nn: Uavgjort:

en: Current:
nn: Denne:

en: Max won:
nn: Fleste sigrar:

en: Max lost:
nn: Fleste tap:

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
nn: Farten på animasjonane.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
nn: Vel om maskina skal spela avslappa eller aggressivt.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
nn: Vel om det skal brukast farge brikker i staden for svarte og kvite.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
nn: Raud kan ikkje gjera noko trekk. Det er blå sin tur igjen.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
nn: Kvit kan ikkje gjera noko trekk. Det er svart sin tur igjen.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
nn: Blå kan ikkje gjera noko trekk. Det er raud sin tur igjen.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
nn: Svart kan ikkje gjera noko trekk. Det er kvit sin tur igjen.

en: KDE Reversi Board Game
nn: Brettspelet reversi frå KDE

en: (c) 1997-2000, Mario Weilguni
    (c) 2004-2006, Inge Wallin
    (c) 2006, Dmitry Suzdalev
nn: © 1997–2000 Mario Weilguni
    © 2004–2006 Inge Wallin
    © 2006 Dmitry Suzdalev

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
nn: Skreiv om spelet til KDE 4, samt noverande vedlikehaldar

en: Action refactoring
nn: Omfaktorering av handlingar

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
nn: Spelmotor, henta frå Java-programmet hans

en: Original raytraced chips.
nn: Opphavlege 3D-genererte brikker

en: Vector chips and background for KDE4.
nn: Vektorbrikker og bakgrunnsbiletet til KDE 4

en: Port rendering code to KGameRenderer
nn: Porting av oppteikningskoden til KGameRenderer

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
nn: Porting av oppteikningskoden til QML, redesign og mange forbetringar

en: Start with demo game playing
nn: Start ein demonstrasjon av spelet

en: Press start game!
nn: Trykk «Start spel»!

en: Game is drawn!
nn: Det vart avgjort.

en: You win!
nn: Du vann!

en: You have lost!
nn: Du tapte.

en: %1 has won!
nn: %1 har vunne!

en: GAME OVER
nn: SPELET ER SLUTT

en: %1 turn
nn: %1 tur

en: %1's turn
nn: %1 sin tur

en: Computer
nn: Datamaskin

[ctx: @title:window]
en: New game
nn: Nytt spel

en: Let's start playing!
nn: La oss spela!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
nn: Vanskegrad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: VS
nn: mot
