kreversi - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Blue
oc: Blau

en: Red
oc: Roge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
oc: Negre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
oc: Blanc

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: You win!
oc: Avètz ganat !

en: Computer
oc: Ordenador
