kreversi - en to sr@ijekavian translation catalogue (136 entries)

en: Blue
sr@ijekavian: плави

en: Red
sr@ijekavian: црвени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
sr@ijekavian: црни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
sr@ijekavian: бијели

en: Score
sr@ijekavian: резултат

en: Mean Score
sr@ijekavian: средњи резултат

en: Best Score
sr@ijekavian: најбољи резултат

en: Elapsed Time
sr@ijekavian: протекло време

en: Best &Scores
sr@ijekavian: Најбољи &резултати

en: &Players
sr@ijekavian: &Играчи

en: Statistics
sr@ijekavian: Статистика

en: Histogram
sr@ijekavian: Хистограм

en: View world-wide highscores
sr@ijekavian: Најрезултати широм света

en: View world-wide players
sr@ijekavian: Играчи широм света

en: Highscores
sr@ijekavian: Најрезултати

en: Overwrite
sr@ijekavian: Пребриши

en: The file already exists. Overwrite?
sr@ijekavian: Фајл већ постоји, пребрисати га?

en: Export
sr@ijekavian: Извоз

en: Winner
sr@ijekavian: победник

en: Won Games
sr@ijekavian: добијене партије

en: Configure Highscores
sr@ijekavian: Подешавање најрезултата

en: Main
sr@ijekavian: Главно

en: Nickname:
sr@ijekavian: Надимак:

en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

en: World-wide highscores enabled
sr@ijekavian: Најрезултати широм света

en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

en: Registration Data
sr@ijekavian: Подаци за регистрацију

en: Key:
sr@ijekavian: Кључ:

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: This will permanently remove your registration key. You will not be able to use the currently registered nickname anymore.
sr@ijekavian: Ово ће трајно уклонити ваш кључ за регистрацију. Нећете више моћи да користите тренутно регистровани надимак.

en: Please choose a non empty nickname.
sr@ijekavian: Изаберите непразан надимак.

en: Nickname already in use. Please choose another one
sr@ijekavian: Надимак је већ заузет. Изаберите неки други.

en: Enter Your Nickname
sr@ijekavian: Унос надимка

en: Congratulations, you have won!
sr@ijekavian: Честитамо, победили сте!

en: Enter your nickname:
sr@ijekavian: Унесите надимак:

en: Do not ask again.
sr@ijekavian: Не питај више

en: anonymous
sr@ijekavian: анонимус

en: Games Count
sr@ijekavian: број партија

en: Comment
sr@ijekavian: коментар

en: Undefined error.
sr@ijekavian: Недефинисана грешка.

en: Missing argument(s).
sr@ijekavian: Недостају аргументи.

en: Invalid argument(s).
sr@ijekavian: Лоши аргументи.

en: Unable to connect to MySQL server.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са мајСКуЛ сервером.

en: Unable to select database.
sr@ijekavian: Не могу да изаберем базу података.

en: Error on database query.
sr@ijekavian: Грешка при упиту базе података.

en: Error on database insert.
sr@ijekavian: Грешка при уметању у базу података.

en: Nickname already registered.
sr@ijekavian: Надимак је већ регистрован.

en: Nickname not registered.
sr@ijekavian: Надимак није регистрован.

en: Invalid key.
sr@ijekavian: Лош кључ.

en: Invalid submit key.
sr@ijekavian: Лош кључ за предају.

en: Invalid level.
sr@ijekavian: Лош ниво.

en: Invalid score.
sr@ijekavian: Лош резултат.

en: Unable to contact world-wide highscore server
sr@ijekavian: Не могу да контактирам сервер најрезултата широм света.

en: Unable to open temporary file.
sr@ijekavian: Не могу да отворим привремени фајл.

en: Server URL: %1
sr@ijekavian: УРЛ сервера: %1

en: Message from world-wide highscores server
sr@ijekavian: Порука са сервера најрезултата широм света

en: Invalid answer from world-wide highscores server.
sr@ijekavian: Лош одговор од сервера најрезултата широм света.

en: Raw message: %1
sr@ijekavian: Сирова порука: %1

en: Invalid answer from world-wide highscores server (missing item: %1).
sr@ijekavian: Лош одговор сервера најрезултата широм света (нема ставке: %1).

en: Multiplayers Scores
sr@ijekavian: Резултати у више играча

en: No game played.
sr@ijekavian: Нема одиграних партија.

en: Scores for last game:
sr@ijekavian: Резултати за последњу партију:

en: Scores for the last %1 games:
sr@ijekavian: Резултати за претходних %1 партија:|/|Резултати за $[множ ^1 претходну претходне претходних] %1 $[множ ^1 партију партије партија]:

en: all
sr@ijekavian: све

en: Select player:
sr@ijekavian: Играч:

en: Total:
sr@ijekavian: Укупно:

en: Won:
sr@ijekavian: Добијено:

en: Lost:
sr@ijekavian: Изгубљено:

en: Draw:
sr@ijekavian: Нерешено:

en: Current:
sr@ijekavian: Тренутно:

en: Max won:
sr@ijekavian: Нај. добијених:

en: Max lost:
sr@ijekavian: Нај. изгубљених:

en: Game Counts
sr@ijekavian: Бројеви партија

en: Trends
sr@ijekavian: Тенденције

en: From
sr@ijekavian: од

en: To
sr@ijekavian: до

en: Count
sr@ijekavian: број

en: Percent
sr@ijekavian: проценат

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
sr@ijekavian: Брзина анимација.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
sr@ijekavian: Да ли се игра такмичарски или необавезно.

note: i18n: ectx: label, entry (UseColoredChips), group (Game)
en: Whether to use colored chips instead of black and white ones.
sr@ijekavian: Да ли се користе обојени жетони или црно‑бијели.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@ijekavian: При&каз

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Red can not perform any move. It is blue turn again.
sr@ijekavian: Црвени не може ништа да одигра. Плави поново на потезу.

en: White can not perform any move. It is black turn again.
sr@ijekavian: Бели не може ништа да одигра. Црни поново на потезу.

en: Blue can not perform any move. It is red turn again.
sr@ijekavian: Плави не може ништа да одигра. Црвени поново на потезу.

en: Black can not perform any move. It is white turn again.
sr@ijekavian: Црни не може ништа да одигра. Бели поново на потезу.

en: KDE Reversi Board Game
sr@ijekavian: Игра на табли реверси за КДЕ

en: KReversi
sr@ijekavian: К‑реверси

en: (c) 1997-2000, Mario Weilguni
    (c) 2004-2006, Inge Wallin
    (c) 2006, Dmitry Suzdalev
sr@ijekavian: © 1997–2000, Марио Вајлгуни
    © 2004–2006, Инге Валин
    © 2006, Дмитриј Суздаљев

en: Mario Weilguni
sr@ijekavian: Марио Вајлгуни

en: Original author
sr@ijekavian: Првобитни аутор

en: Inge Wallin
sr@ijekavian: Инге Валин

en: Dmitry Suzdalev
sr@ijekavian: Дмитриј Суздаљев

en: Game rewrite for KDE4. Current maintainer.
sr@ijekavian: Писање изнова за КДЕ‑4, тренутни одржавалац

en: Simon Hürlimann
sr@ijekavian: Симон Хирлиман

en: Action refactoring
sr@ijekavian: Рефакторисање радњи

en: Mats Luthman
sr@ijekavian: Матс Лутман

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
sr@ijekavian: Мотор игре, пренесен из његовог јаванског аплета.

en: Arne Klaassen
sr@ijekavian: Арне Класен

en: Original raytraced chips.
sr@ijekavian: Првобитни рендеровани жетони.

en: Mauricio Piacentini
sr@ijekavian: Мауричо Пјаћентини

en: Vector chips and background for KDE4.
sr@ijekavian: Векторски жетони и позадина за КДЕ‑4.

en: Brian Croom
sr@ijekavian: Брајан Крум

en: Port rendering code to KGameRenderer
sr@ijekavian: Пренос рендерског кода на KGameRenderer

en: Denis Kuplyakov
sr@ijekavian: Денис Купљаков

en: Port rendering code to QML, redesign and a lot of improvements
sr@ijekavian: Пренос рендерског кода на КуМЛ, поновно пројектовање и многа побољшања

en: Start with demo game playing
sr@ijekavian: Почни са демо партијом

en: Press start game!
sr@ijekavian: Притисните „Започни партију“!

en: Move History
sr@ijekavian: Историјат потеза

en: Show Last Move
sr@ijekavian: Прикажи посљедњи потез

en: Show Legal Moves
sr@ijekavian: Прикажи дозвољене потезе

en: Animation Speed
sr@ijekavian: Брзина анимације

en: Slow
sr@ijekavian: спора

en: Normal
sr@ijekavian: нормално

en: Fast
sr@ijekavian: брза

en: Use Colored Chips
sr@ijekavian: Користи обојене жетоне

en: Show Move History
sr@ijekavian: Прикажи историјат потеза

en: Game is drawn!
sr@ijekavian: Партија је неријешена!

en: You win!
sr@ijekavian: Побиједили сте!

en: You have lost!
sr@ijekavian: Изгубили сте!

en: %1 has won!
sr@ijekavian: %1 победи!

en: Game over
sr@ijekavian: Крај игре

en: GAME OVER
sr@ijekavian: КРАЈ ИГРЕ

en: %1 turn
sr@ijekavian: %1 на потезу

en: %1's turn
sr@ijekavian: %1 на потезу

en: Computer
sr@ijekavian: рачунар

en: New game
sr@ijekavian: Нова партија

en: Start game
sr@ijekavian: Започни партију

en: Let's start playing!
sr@ijekavian: Да заиграмо!

en: Quit
sr@ijekavian: Напусти

en: Quit KReversi
sr@ijekavian: Напусти К‑реверси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Skill level:
sr@ijekavian: Ниво вештине:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: VS
sr@ijekavian: пр.
