kreversi - en to ta translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
ta: கறுப்பு

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
ta: வெள்ளை

en: anonymous
ta: அநாமதேய

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
ta: உயிர் இயக்கங்களின் வேகம்

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
ta: வழக்கமாக விளையாடுவதற்கு பதிலாக போட்டியாக விளையாடலாம்.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ta: பிரதான கருவிப்பட்டை

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
ta: அவனது JAVA appletயிலுருந்து விளையாட்டு இடம்மாற்றப்பட்டது.

en: Animation Speed
ta: உயிர் இயக்கத்தின் வேகம்

en: Slow
ta: மெதுவாக

en: Fast
ta: வேகமாக
