kreversi - en to tg translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
tg: Сие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
tg: Сафед

en: anonymous
tg: номаълум

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
tg: Суръати тасвири мутаҳаррик.

note: i18n: ectx: label, entry (CompetitiveGameChoice), group (Game)
en: Whether to play competitively in contrast to casually.
tg: Бозиқардан ва рақобат кардан.

en: KReversi
tg: KРеверси

en: Game engine, ported from his JAVA applet.
tg: Муҳаррики бозӣ, ки аз апплети JAVA даргоҳбандӣ шудааст.
