kreversi - en to ug translation catalogue (16 entries)

en: Blue
ug: كۆك

en: Red
ug: قىزىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackLabel)
en: Black
ug: قارا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteLabel)
en: White
ug: ئاق

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
ug: جانلاندۇرۇملارنىڭ تېزلىكى.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Original author
ug: ئەسلى ئاپتور

en: Animation Speed
ug: جانلاندۇرۇم تېزلىكى

en: Slow
ug: ئاستا

en: Normal
ug: نورمال

en: Fast
ug: تېز

en: You win!
ug: سىز ئۇتتىڭىز!

en: Game over
ug: ئويۇن تامام

en: Computer
ug: كومپيۇتېر
