krfb - en to bg translation catalogue (90 entries)

en: New Connection
bg: Нова връзка

en: Accept Connection
bg: Приемане на връзката

en: Refuse Connection
bg: Отхвърляне на връзката

en: Accepted connection from %1
bg: Приета е връзка от %1.

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
bg: Връзката от %1 чака за потвърждение.

en: %1@%2 (shared desktop)
bg: %1@%2 (споделяне на работното място)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
bg: Стартиране в минимизиран режим

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
bg: Използване на подразбиращ се порт за VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
bg: Това е портът, на който ще слуша krfb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
bg: Обявяване на услугата в локалната мрежа

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
bg: Да не се съхраняват пароли в KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
bg: Разрешаване на отдалечени връзки да управляват работната среда.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
bg: Разрешаване на непоканени връзки.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
bg: Парола за непоканени връзки.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
bg: Предпочитана приставка за фреймбуфер

en: Creating a Virtual Monitor from %1
bg: Създаване на виртуален монитор от %1

en: Remote Virtual Monitor
bg: Отдалечен виртуален монитор

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
bg: Предложете виртуален монитор, който може да бъде достъпен от разстояние

en: Virtual Monitor implementation
bg: Изпълнение на виртуален монитор

en: KDE4 porting
bg: Версия за KDE4

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: TightVNC encoder
bg: Енкодер TightVNC

en: Tridia Corporation
bg: Корпорация Tridia

en: ZLib encoder
bg: Енкодер ZLib

en: original VNC encoders and protocol design
bg: оригинални енкодери VNC и дизайн на протокол

en: Logical resolution of the new monitor
bg: Логическа разделителна способност на новия монитор

en: resolution
bg: резолюция

en: Name of the monitor
bg: Име на монитора

en: name
bg: име

en: Password for the client to connect to it
bg: Парола за клиента, за да се свърже с него

en: password
bg: парола

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
bg: Пикселно съотношение на устройството, коефициент на мащабиране

en: The port we will be listening to
bg: Портът, който ще се използва

en: number
bg: номер

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
bg: Вашият сървър X11 не поддържа изискваното разширение XTest версия 2.2. Споделянето на работното място не е възможно.

en: Desktop Sharing Error
bg: Грешка при опит за споделяне на работното място

en: Desktop Sharing
bg: Споделяне на работното място

en: VNC-compatible server to share desktops
bg: Сървър, съвместим с протокола VNC за споделяне на работно място

en: Telepathy tubes support
bg: Поддръжка на Telepathy Tubes

en: Do not show the invitations management dialog at startup
bg: Без показване на прозорец за управление на поканите при зареждане

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
bg: Споделянето на работния плот не се изпълнява под X11 сървър или Wayland.
    Другите сървъри за показване на информация понастоящем не се поддържат.

en: Storing passwords in config file is insecure!
bg: Съхраняването на пароли в конфигурационния файл е несигурно!

en: Enter a new password for Unattended Access
bg: Въведете нова парола за безконтролен достъп

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
bg: Не успя да се стартира сървърът на krfb. Споделянето на работния плот няма да работи. Опитайте да зададете друг порт в настройките и рестартирайте krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
bg: Споделяне на работното място на KDE

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
bg: Полето съдържа адреса (IP) на вашия компютър и номера на екрана, разделени с двоеточие. 
    
    Адресът е само насока - можете да използвате всеки адрес,  който може да достигне до вашия компютър.
    
    Програмата се опитва да отгатне адреса от мрежовите настройки, но това не винаги е успешно. 
    
    Ако компютърът ви се намира зад защитна стена (firewall), той може да бъде недостъпен за компютрите отвъд стената.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
bg: Всеки отдалечен потребител с нормална парола за споделяне на работния плот ще трябва да бъде удостоверяван.
    
    Ако е включен неконтролиран достъп и отдалеченият потребител предостави парола за неконтролиран режим, достъпът до споделяне на работния плот ще бъде предоставен без изрично потвърждение.

en: Network
bg: Мрежа

en: Security
bg: Сигурност

en: Screen capture
bg: Заснемане на екрана

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
bg: За да приложите настройката на плъгина за фреймбуфер, трябва да рестартирате програмата.

en: The remote user %1 is now connected.
bg: Отдалеченият потребител %1 е свързан.

en: The remote user %1 disconnected.
bg: Отдалеченият потребител %1 е изключен.

en: Disconnect
bg: Изключване

en: Enable Remote Control
bg: Разрешаване на отдалечен контрол

en: Desktop Sharing - disconnected
bg: Споделяне на работното място - изключване

en: Desktop Sharing - connected with %1
bg: Споделяне на работното място - свързан с %1

en: Desktop Sharing - connected
bg: Споделяне на работното място - свързан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
bg: Предпочитана приставка за &фреймбуфер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Ако използвате x11, препоръчително е да използвате приставката <span style=" font-weight:600;">xcb</span>, защото е по-бърза. Приставката <br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> е сигурен резервен вариант, ако по някаква причина другите приставки не работят, но също така е много бавна.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
bg: Разрешаване на отдалечени връзки да управляват работната среда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
bg: Да не се съхраняват пароли в портфейла KDE wallet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
bg: Използване на подразбиращ се порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
bg: Внимание

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
bg: Някой е заявил връзка с компютъра ви. Ако разрешите достъпа му, той ще може да наблюдава екрана ви.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
bg: Отдалечен компютър:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
bg: Ако включите тази отметка, отдалеченият потребител ще може да въвежда знаци и да използва показалеца на мишка. Това му дава пълен контрол върху вашия компютър, защото той може да прави всичко, което може да правите и вие. Ако отметката е изключена, отдалеченият потребител ще може само да наблюдава екрана на компютъра ви.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
bg: &Разрешаване на поканения да контролира клавиатурата и мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
bg: Споделянето на работния плот в KDE ви позволява да предоставите разрешение на някой на отдалечено място за разглеждане и евентуално управление на вашия работен плот.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
bg: Стартиране и спиране на споделянето на работния плот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
bg: &Активиране на споделяне на работното място

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
bg: Данни за връзката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
bg: &Адрес

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
bg: Още данни за този адрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
bg: Относно

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
bg: Адрес, който се изисква от отдалечените потребители, за да се свържат с вашия работен плот. Щракнете върху бутона за информация вдясно за повече информация.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
bg: &Парола

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
bg: Редактиране/Запазване на паролата за споделяне на работния плот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
bg: Редактиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
bg: Парола, изисквана от отдалечените потребители, за да се свържат с вашия десктоп. Щракнете върху бутона за редактиране вдясно, за да промените паролата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
bg: Временна парола

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
bg: Неконтролиран достъп позволява на отдалечен потребител с парола да получи контрол върху вашия десктоп без вашето изрично потвърждение.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
bg: Неконтролиран достъп

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
bg: Неконтролираният достъп позволява на отдалечен потребител с парола да получи контрол върху вашия работен плот без вашето изрично потвърждение. Щракнете върху бутона \„Относно\“ вдясно, за да научите повече.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
bg: Научете повече за неконтролирания достъп

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
bg: Стартира/спира неконтролирания достъп до вашия работен плот. Щракнете върху бутона вдясно, за да промените паролата, и върху бутона \„Относно\“, за да научите повече.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
bg: Активиране на &Неконтролиран достъп

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
bg: Промяна на паролата за неконтролиран достъп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
bg: &Смяна на паролата за неконтролиран достъп
