krfb - en to ca translation catalogue (89 entries)

en: New Connection
ca: Connexió nova

en: Accept Connection
ca: Accepta la connexió

en: Refuse Connection
ca: Refusa la connexió

en: Accepted connection from %1
ca: Connexió acceptada des de %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
ca: Rebuda connexió des de %1, en espera (de confirmació)

en: %1@%2 (shared desktop)
ca: %1@%2 (escriptori compartit)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
ca: Inicia minimitzat

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
ca: Usa el port predeterminat del VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
ca: Aquest és el port que escoltarà el krfb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
ca: Anuncia el servei a la xarxa local

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
ca: No emmagatzemar les contrasenyes al KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
ca: Permet les connexions remotes per a gestionar l'escriptori.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
ca: Permet les connexions sense una invitació.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
ca: Contrasenya per a les connexions no invitades.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
ca: Connector de «framebuffer» preferit

en: Creating a Virtual Monitor from %1
ca: Es crea un monitor virtual des de %1

en: Remote Virtual Monitor
ca: Monitor virtual remot

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
ca: Ofereix un monitor virtual que es pot accedir remotament

en: Virtual Monitor implementation
ca: Implementació del monitor virtual

en: KDE4 porting
ca: Adaptació al KDE 4

en: Original author
ca: Autor original

en: TightVNC encoder
ca: Codificador TightVNC

en: ZLib encoder
ca: Codificador ZLib

en: original VNC encoders and protocol design
ca: codificadors VNC originals i disseny del protocol

en: Logical resolution of the new monitor
ca: Resolució lògica del monitor nou

en: resolution
ca: resolució

en: Name of the monitor
ca: Nom del monitor

en: name
ca: nom

en: Password for the client to connect to it
ca: Contrasenya perquè es connecti el client

en: password
ca: contrasenya

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
ca: La relació de píxels del dispositiu, el factor de canvi d'escala

en: The port we will be listening to
ca: El port que s'escoltarà

en: number
ca: número

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
ca: El vostre servidor X11 no permet l'extensió XTest versió 2.2 requerida. No es pot compartir el vostre escriptori.

en: Desktop Sharing Error
ca: Error en compartir l'escriptori

en: Desktop Sharing
ca: Compartir l'escriptori

en: VNC-compatible server to share desktops
ca: Servidor VNC compatible per a compartir escriptoris

en: Telepathy tubes support
ca: Implementació dels tubs del Telepathy

en: Do not show the invitations management dialog at startup
ca: No mostris el diàleg de gestió d'invitacions a l'inici

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
ca: La compartició d'escriptori no s'està executant sota un servidor X11 o el Wayland.
    Actualment no s'accepten altres servidors gràfics.

en: Storing passwords in config file is insecure!
ca: L'emmagatzematge de contrasenyes al fitxer de configuració és insegur!

en: Enter a new password for Unattended Access
ca: Introduïu una contrasenya nova per a l'accés desatès

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
ca: Ha fallat en iniciar el servidor krfb. La compartició d'escriptori no funcionarà. Intenteu definir un altre port a l'arranjament i torneu a engegar el krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
ca: Compartir l'escriptori del KDE

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
ca: Aquest camp conté l'adreça del vostre ordinador i el número de port, separats per dos punts.
    
    L'adreça només és una referència - podeu emprar qualsevol adreça que pugui abastar el vostre ordinador.
    
    La compartició d'escriptori endevina l'adreça des de la vostra configuració de xarxa, però no sempre succeeix d'aquesta manera.
    
    Si el vostre ordinador està al darrere d'un tallafoc, aquest pot tenir una adreça diferent o estar refusant les connexions d'altres ordinadors.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
ca: Qualsevol usuari remot amb contrasenya de compartició d'escriptori normal caldrà que estigui autenticat.
    
    Si l'accés desatès està activat, i l'usuari remot proporciona una contrasenya en mode desatès, s'atorgarà l'accés de compartició d'escriptori sense cap confirmació explícita.

en: Network
ca: Xarxa

en: Security
ca: Seguretat

en: Screen capture
ca: Captura de pantalla

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
ca: Per a aplicar l'opció del connector de «framebuffer», cal reiniciar el programa.

en: The remote user %1 is now connected.
ca: L'usuari remot %1 ara està connectat.

en: The remote user %1 disconnected.
ca: L'usuari remot %1 ha desconnectat.

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Enable Remote Control
ca: Activa el control remot

en: Desktop Sharing - disconnected
ca: Compartició de l'escriptori - desconnectat

en: Desktop Sharing - connected with %1
ca: Compartició de l'escriptori - connectat amb %1

en: Desktop Sharing - connected
ca: Compartició de l'escriptori - connectat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
ca: Connector de «frameb&uffer» preferit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>En utilitzar x11, cal preferir el connector <span style="font-weight:600;">xcb</span>, perquè és més actiu.<br/>El connector de les <span style="font-weight:600;">Qt</span> és una solució segura, si per algun motiu els altres no funcionen. Però també és molt lent.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
ca: Permet que les connexions remotes controlin l'escriptori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
ca: No emmagatzemis les contrasenyes usant la cartera del KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
ca: Usa el port predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
ca: Port que rep les connexions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
ca: Atenció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
ca: Algú està demanant una connexió al vostre ordinador. En concedir-li permetreu a l'usuari remot de veure el vostre escriptori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
ca: Sistema remot:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
ca: Si activeu aquesta opció, l'usuari remot podrà usar el teclat i el punter del ratolí. Això li donarà el control absolut sobre el vostre ordinador, useu-ho amb cura. Quan aquesta opció està desactivada, l'usuari remot només podrà veure la vostra pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
ca: Permet a l'usuari remot de &controlar el teclat i el ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
ca: La compartició d'escriptori del KDE us permet atorgar permís a algú en una ubicació remota a mirar i possiblement controlar el vostre escriptori.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
ca: Inicia/Atura la compartició d'escriptori remot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
ca: &Activa la compartició d'escriptori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
ca: Detalls de connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
ca: &Adreça

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
ca: Més quant a aquesta adreça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
ca: Quant a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
ca: L'adreça requerida pels usuaris remots per a connectar amb el vostre escriptori. Per a més informació, feu clic en el botó «Quant al» que hi ha a la dreta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
ca: &Contrasenya

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
ca: Edita/desa la contrasenya de compartició de l'escriptori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
ca: La contrasenya requerida pels usuaris remots per a connectar amb el vostre escriptori. Feu clic en el botó «Edita» que hi ha a la dreta per a canviar la contrasenya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
ca: ContrasenyaTemporal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
ca: L'accés desatès permet que un usuari remot amb contrasenya arribi a controlar el vostre escriptori sense cap confirmació explícita.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
ca: Accés desatès

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
ca: L'accés desatès permet que un usuari remot amb contrasenya arribi a controlar el vostre escriptori sense cap confirmació explícita. Per a conèixer més, feu clic en el botó «Quant al» que hi ha a la dreta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
ca: Conèixer més quant a l'accés desatès

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
ca: Inicieu/Atureu l'accés desatès al vostre escriptori. Feu clic en el botó que hi ha a la dreta per a canviar la contrasenya, i en el botó «Quant al» per a conèixer més.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
ca: Activa l'accés &desatès

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
ca: Canvia la contrasenya per a l'accés desatès

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
ca: &Canvia la contrasenya del desatès
