krfb - en to eo translation catalogue (92 entries)

en: New Connection
eo: Nova Konekto

en: Accept Connection
eo: Akcepti Konekton

en: Refuse Connection
eo: Rifuzi Konekton

en: Accepted connection from %1
eo: Akceptita konekto de %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
eo: Ricevita konekto de %1, en atendo (atendante konfirmon)

en: %1@%2 (shared desktop)
eo: %1@%2 (komunata labortablo)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
eo: Komenci minimumigite

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
eo: Uzi la defaŭltan pordon por VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
eo: Ĉi tiu estas la pordo sur kiu krfb aŭskultos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
eo: Anonci la servon en la loka reto

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
eo: Ne konservi pasvortojn en KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
eo: Permesi forajn konektojn administri la labortablon.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
eo: Permesi konektojn sen invito.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
eo: Pasvorto por neinvititaj konektoj.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
eo: Preferata Frame Buffer Kromaĵo

en: Creating a Virtual Monitor from %1
eo: Kreante Virtualan Monitoron de %1

en: Remote Virtual Monitor
eo: Fora Virtuala Monitoro

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
eo: Proponi Virtualan Monitoron alireblan malproksime

en: Virtual Monitor implementation
eo: Realigo de Virtuala Monitoro

en: George Kiagiadakis
eo: George KIAGIADAKIS

en: KDE4 porting
eo: KDE4-portado

en: Original author
eo: Originala aŭtoro

en: TightVNC encoder
eo: TightVNC-kodilo

en: ZLib encoder
eo: ZLib-kodilo

en: AT&T Laboratories Boston
eo: AT&T Laboratorioj Boston

en: original VNC encoders and protocol design
eo: originalaj VNC-kodigiloj kaj protokolo-dezajno

en: Logical resolution of the new monitor
eo: Logika distingivo de la nova monitoro

en: resolution
eo: distingivo

en: Name of the monitor
eo: Nomo de la monitoro

en: name
eo: nomo

en: Password for the client to connect to it
eo: Pasvorto por la kliento por konekti al ĝi

en: password
eo: Pasvorto

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
eo: La aparato-piksela-proporcio de la aparato, la skala faktoro

en: The port we will be listening to
eo: La pordo, kiun ni aŭskultos

en: number
eo: nombro

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
eo: Via X11 Servilo ne subtenas la bezonatan XTest-etendan version 2.2. Kunhavigi vian labortablon ne eblas.

en: Desktop Sharing Error
eo: Eraro pri Labortabla Kundivido

en: Desktop Sharing
eo: Tabula komunigado

en: VNC-compatible server to share desktops
eo: VNC-kongrua servilo por kunhavi labortablojn

en: George Goldberg
eo: Georgo Goldberg

en: Telepathy tubes support
eo: Telepatiaj tuboj subtenas

en: Do not show the invitations management dialog at startup
eo: Ne montri la invit-administran dialogon ĉe ekfunkciigo

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
eo: Labortabla Kundivido ne funkcias sub X11-Servilo aŭ Wayland.
    Aliaj ekranserviloj nuntempe ne estas subtenataj.

en: Storing passwords in config file is insecure!
eo: Konservi pasvortojn en agorda dosiero estas nesekura!

en: Enter a new password for Unattended Access
eo: Enigi novan pasvorton por Senasista Aliro

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
eo: Malsukcesis lanĉi la krfb-servilon. Labortabla kunhavigo ne funkcios. Provu agordi alian pordon en la agordoj kaj rekomencu krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
eo: KDE Labortabla Kunhavigo

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
eo: Ĉi tiu kampo enhavas la adreson de via komputilo kaj la pordnumeron, apartigitajn per dupunkto.
    
    La adreso estas nur sugesto - vi povas uzi ajnan adreson kiu povas atingi vian komputilon.
    
    La labortabla kundivido provas diveni vian adreson de via reto-agordo, sed ne ĉiam sukcesas fari tion.
    
    Se via komputilo estas malantaŭ fajroŝirmilo ĝi povas havi malsaman adreson aŭ esti neatingebla por aliaj komputiloj.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
eo: Ĉiu fora uzanto kun normala labortabla kundivida pasvorto devos esti aŭtentikigita.
    
    Se neakompanata aliro estas ŝaltita, kaj la fora uzanto provizas neatentan reĝiman pasvorton, labortabla kunhava aliro estos donita sen eksplicita konfirmo.

en: Network
eo: Reto

en: Security
eo: Sekureco

en: Screen capture
eo: Ekrankapto

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
eo: Por apliki framebuffer kromprogramon, vi devas rekomenci la programon.

en: The remote user %1 is now connected.
eo: La fora uzanto %1 nun estas konektita.

en: The remote user %1 disconnected.
eo: La fora uzanto %1 malkonektis.

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Enable Remote Control
eo: Ebligi Teleregilon

en: Desktop Sharing - disconnected
eo: Labortabla Kunhavigo - malkonektita

en: Desktop Sharing - connected with %1
eo: Kunhavigo de labortablo - konektita kun %1

en: Desktop Sharing - connected
eo: Labortabla Kundivido - konektita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
eo: Preferata aldonaĵo Frameb&ofer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiam oni uzas x11, la kromprogramo <span style=" font-weight:600;">xcb</span> estu preferinda, ĉar ĝi estas pli efika.<br /><span style=" font-weight:600;">qt</span> kromaĵo estas sekura rezervilo, se ial aliaj ne funkcias. Sed ankaŭ ĝi estas tre malrapida.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
eo: Permesi forajn konektojn regi vian labortablon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
eo: Ne konservi pasvortojn per KDE-monujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
eo: Uzi defaŭltan pordon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
eo: Aŭskultanta pordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
eo: Atenton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
eo: Iu petas konekton al via komputilo. Doni ĉi tion permesos al la fora uzanto rigardi vian labortablon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
eo: Fora sistemo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
eo: Se vi ŝaltas ĉi tiun opcion, la fora uzanto povas enigi klavopremojn kaj uzi vian musmontrilon. Ĉi tio donas al ili plenan kontrolon super via komputilo, do atentu. Kiam la opcio estas malŝaltita, la fora uzanto povas nur rigardi vian ekranon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
eo: Permesi al fora uzanto &regi klavaron kaj muson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
eo: KDE Labortabla Kundivido permesas al vi doni permeson al iu en fora loko por vidi kaj eble kontroli vian labortablon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
eo: Lanĉas/Ĉesigas Malproksiman Labortablan Kunhavigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
eo: &Ebligi Labortablan Kundividon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
eo: Detaloj pri Konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
eo: &Adreso

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
eo: Pli pri ĉi tiu adreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
eo: Pri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
eo: Adreso postulata de foraj uzantoj por konekti al via labortablo. Alklaku pri la butono dekstre por pliaj informoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
eo: &Pasvorto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
eo: Redakti/Konservi labortablan kundividan pasvorton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
eo: Redakti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
eo: Pasvorto postulata de foraj uzantoj por konekti al via labortablo. Alklaku la redaktan butonon dekstre por ŝanĝi pasvorton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
eo: Provizora Pasvorto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
eo: Senatenata Aliro permesas al fora uzanto kun la pasvorto akiri kontrolon al via labortablo sen via eksplicita konfirmo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
eo: Senatenata Aliro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
eo: Senatenata Aliro permesas al fora uzanto kun la pasvorto akiri kontrolon al via labortablo sen via eksplicita konfirmo. Alklaku la butonon "Pri" dekstre por scii pli.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
eo: Ekscii pli pri Senasista Aliro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
eo: Lanĉas/Ĉesigas neatenditan aliron al via labortablo. Alklaku la butonon dekstre por ŝanĝi pasvorton, kaj la butonon "Pri" por scii pli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
eo: Ebligi Senasistan Alir&on

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
eo: Ŝanĝi pasvorton por Senasista Aliro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
eo: &Ŝanĝi Senasistan Pasvorton
