krfb - en to eu translation catalogue (91 entries)

en: New Connection
eu: Konexio berria

en: Accept Connection
eu: Onartu konexioa

en: Refuse Connection
eu: Ukatu konexioa

en: Accepted connection from %1
eu: %1(e)tik datorren onartu da

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
eu: Konexioa jaso da %1(e)tik, itxaroten (berrespenaren zain)

en: %1@%2 (shared desktop)
eu: %1@%2 (mahaigain partekatua)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
eu: Hasi ikonotuta

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
eu: Erabili VNCren ataka lehenetsia (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
eu: krfb entzuten arituko den ataka da hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
eu: Zerbitzuaren berri eman sare lokalean

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
eu: Ez gorde pasahitzik KWallet-en

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
eu: Baimendu urruneko konexioek mahaigaina kontrolatzea.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
eu: Baimendu gonbidapenik gabeko konexioak.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
eu: Pasahitza gonbidapenik gabeko konexioentzako.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
eu: Irteerako bideoaren plugin hobetsia

en: Creating a Virtual Monitor from %1
eu: %1(e)rako alegiazko monitore bat sortzea

en: Remote Virtual Monitor
eu: Urruneko alegiazko monitorea

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
eu: Eskaini urrunetik atzi daitekeen alegiazko monitore bat

en: Virtual Monitor implementation
eu: Alegiazko monitorearen inplementazioa

en: KDE4 porting
eu: KDE4rako moldaketa

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: TightVNC encoder
eu: TightVNC kodetzailea

en: Tridia Corporation
eu: Tridia korporazioa

en: ZLib encoder
eu: ZLib kodetzailea

en: AT&T Laboratories Boston
eu: AT&T laborategiak Boston

en: original VNC encoders and protocol design
eu: VNC kodetzaile eta protokoloen jatorrizko diseinua

en: Logical resolution of the new monitor
eu: Monitore berriaren bereizmen logikoa

en: resolution
eu: bereizmena

en: Name of the monitor
eu: Monitorearen izena

en: name
eu: izena

en: Password for the client to connect to it
eu: Bezerotik hartara konektatzeko pasahitza

en: password
eu: pasahitza

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
eu: Gailuaren gailu-pixel-proportzioa, eskalatze-faktorea

en: The port we will be listening to
eu: Entzuten ariko garen ataka

en: number
eu: zenbakia

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
eu: X11 zerbitzariak ez du behar den XTest hedapenaren bertsioa 2.2 onartzen. Ezin da zure mahaigaina partekatu.

en: Desktop Sharing Error
eu: Errorea mahaigaina partekatzean

en: Desktop Sharing
eu: Mahaigaina partekatzea

en: VNC-compatible server to share desktops
eu: Mahaigainak partekatzeko VNC-rekin bateragarria den zerbitzaria

en: Telepathy tubes support
eu: Telepathy Tubes-en euskarria

en: Do not show the invitations management dialog at startup
eu: Ez erakutsi gonbidapenen kudeaketaren elkarrizketa-koadroa abioan

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
eu: Mahaigain partekatzea ez dago martxan X11 zerbitzaripean edo Wayland-en.
    Beste bistaratze zerbitzaririk ez da onartzen gaur egun.

en: Storing passwords in config file is insecure!
eu: Konfiguratzeko fitxategietan pasahitzak gordetzea ez da segurua!

en: Enter a new password for Unattended Access
eu: Sartu pasahitz berri bat artatu gabeko sarbiderako

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
eu: Huts egin du krfb zerbitzaria abiaraztea. Mahaigain partekatzea ez da ibiliko. Saia zaitez ezarpenetan beste ataka bat ipintzen eta berrabiarazi krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
eu: KDE mahaigaina partekatzea

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
eu: Eremu honek zure ordenagailuaren helbidea eta ataka-zenbakia ditu, bi punturekin bananduta.
    
    Helbidea iradokizun bat besterik ez da - zure ordenagailura iristeko balio duen edozein helbide erabil dezakezu.
    
    Mahaigaina partekatzea zure sare-konfiguraziotik zure helbidea ondorioztatzensaiatzen da, baino ez du beti ondo egitea lortzen.
    
    Zure ordenagailua suhesi baten atzean badago beste helbide bat izan lezake edo beste ordenagailuentzako atzi ezina izan daiteke.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
eu: Urruneko edozein erabiltzaile mahaigaina ,partekatzeko pasahitz arrunt bat duena, autentifikatu egin beharko da.
    
    Artatu gabeko sarbidea gaitua badago, eta urruneko erabiltzaileak artatu  gabeko moduko pasahitza ematen badu, mahaigain partekatze sarbidea emango da berrespen espliziturik gabe.

en: Network
eu: Sarea

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Screen capture
eu: Pantaila atzematea

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
eu: «framebuffer» plugin ezarpena ezartzeko, prgrama berrabiarazi behar duzu.

en: The remote user %1 is now connected.
eu: Urruneko %1 erabiltzailea orain konektatuta dago.

en: The remote user %1 disconnected.
eu: Urruneko %1 erabiltzailea deskonektatu da.

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Enable Remote Control
eu: Gaitu urruneko kontrola

en: Desktop Sharing - disconnected
eu: Mahaigaina partekatzea - deskonektatuta

en: Desktop Sharing - connected with %1
eu: Mahaigaina partekatzea - %1(r)ekin konektatuta

en: Desktop Sharing - connected
eu: Mahaigaina partekatzea - konektatuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
eu: Hobetsitako «frameb$uffer» plugina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>X11 erabiltzean, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugina hobetsi beharko litzateke, performantzia hobea duelako.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugina erreserbako aukera seguru bat da, edozein arrazoigatik besteak ez dabiltzanean. Baino oso motela da.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
eu: Baimendu urruneko konexioak zure mahaigaina kontrolatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
eu: Ez gorde pasahitzik KDE zorroa erabiliz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
eu: Erabili ataka lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
eu: Entzuteko ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
eu: Adi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
eu: Norbait zure ordenagailura konektatu nahian dabil. Hau baimentzen baduzu urruneko erabiltzaileari zure mahaigaina ikusteko baimena emango diozu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
eu: Urruneko sistema:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
eu: Aukera hau aktibatzen baduzu, urruneko erabiltzaileak teklak sakatu eta zure saguaren erakuslea mugitu ahal izango du, beraz, kontuz ibili. Aukera desgaituta badago, urruneko erabiltzaileak pantaila bakarrik ikusi ahal izango du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
eu: Baimendu urruneko erabiltzaileek zure teklatua eta sagua &kontrolatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
eu: KDEren mahaigaina partekatzea, urruneko kokaleku batean dagoen norbaiti zure mahaigaina ikusi eta agian kontrolatzeko baimena ematen uzten dizu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
eu: Urruneko mahaigaina partekatzea abiarazten/gelditzen du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
eu: &Gaitu mahaigaina partekatzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
eu: Konexio-xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
eu: &Helbidea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
eu: Helbide honi buruz gehiago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
eu: Honi buruz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
eu: Urruneko erabiltzaileak zure mahaigainera konektatzeko behar duten helbidea. Egin klik eskuineko «Honi buruz» botoian informazio gehiago eskuratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
eu: &Pasahitza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
eu: Editatu/Gorde mahaigaina partekatzeko pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
eu: Urruneko erabiltzaileek zure mahaigainera konektatzeko behar duten pasahitza. Egin klik eskuineko «Editatu» botoian pasahitza aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
eu: Aldi baterako pasahitza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
eu: Artatu gabeko sarbideak pasahitza duen urruneko erabiltzaile bati, zuk esplizituki berretsi gabe, zure mahaigaina kontrolatzera iristen uzten dio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
eu: Artatu gabeko sarbidea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
eu: Artatu gabeko sarbideak pasahitza duen urruneko erabiltzaile bati, zuk esplizituki berretsi gabe, zure mahaigaina kontrolatzera iristen uzten dio. Egin klik eskuineko «Honi buruz» botoian gehiago jakiteko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
eu: Jakin gehiago artatu gabeko sarbideari buruz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
eu: Abiarazi/Gelditu zure mahaigainerako artatu gabeko sarbidea. Egin klik eskuineko botoian pasahitza aldatzeko, eta «Honi buruz» botoian gehiago jakiteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
eu: Gaitu artatu &gabeko sarbidea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
eu: Aldatu pasahitza artatu gabeko sarbiderako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
eu: &Aldatu artatu gabeko pasahitza
