krfb - en to gl translation catalogue (90 entries)

en: New Connection
gl: Nova conexión

en: Accept Connection
gl: Aceptar a conexión

en: Refuse Connection
gl: Rexeitar a conexión

en: Accepted connection from %1
gl: Aceptouse unha conexión de %1.

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
gl: Recibiuse unha conexión desde %1, retida (á espera de confirmación)

en: %1@%2 (shared desktop)
gl: %1@%2 (escritorio compartido)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
gl: Iniciar minimizado.

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
gl: Usar o porto predeterminado para VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
gl: Este é o porto no que escoitará krfb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
gl: Anunciar o servizo na rede local

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
gl: Non almacenar os contrasinais en KWallet.

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
gl: Permitir que as conexións remotas xestionen o escritorio.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
gl: Permitir as conexións sen convite.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
gl: Contrasinal das conexións sen convite.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
gl: Complemento de búfer de fotograma preferido

en: Creating a Virtual Monitor from %1
gl: Creando un monitor virtual desde %1

en: Remote Virtual Monitor
gl: Monitor virtual remoto

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
gl: Ofrecer un monitor virtual ao que se pode acceder en remoto

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
gl: © 2009-2010, Collabora Ltd.
    © 2007, Alessandro Praduroux
    © 2001-2003, Tim Jansen
    © 2001, Johannes E. Schindelin
    © 2000-2001, Const Kaplinsky
    © 2000, Tridia Corporation
    © 1999, AT&T Laboratories Boston

en: Virtual Monitor implementation
gl: Implementación do monitor virtual

en: KDE4 porting
gl: Versión para KDE4

en: Original author
gl: Autor orixinal.

en: TightVNC encoder
gl: Codificador TightVNC

en: ZLib encoder
gl: Codificador ZLib

en: original VNC encoders and protocol design
gl: codificadores orixinais de VNC e deseño do protocolo

en: Logical resolution of the new monitor
gl: Resolución lóxica do novo monitor

en: resolution
gl: resolución

en: Name of the monitor
gl: Nome do monitor

en: name
gl: nome

en: Password for the client to connect to it
gl: Contrasinal para que o cliente se conecte a el

en: password
gl: contrasinal

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
gl: A taxa de píxel de dispositivo do dispositivo, o factor de escala

en: The port we will be listening to
gl: O porto de entrada

en: number
gl: número

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
gl: O servidor X11 non admite a extensión requirida XTest versión 2.2. Non será posíbel compartir o seu escritorio.

en: Desktop Sharing Error
gl: Erro de compartir o escritorio

en: Desktop Sharing
gl: Compartir o escritorio

en: VNC-compatible server to share desktops
gl: Servidor compatíbel con VNC para compartir escritorios

en: Telepathy tubes support
gl: Compatibilidade cos tubos de Telepathy.

en: Do not show the invitations management dialog at startup
gl: Non amosar o diálogo de xestión dos convites ao comezo

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
gl: A compartición de escritorio non está a executarse sobre un servidor de X11 ou Wayland.
    Actualmente non se permiten outros servidores de pantalla.

en: Storing passwords in config file is insecure!
gl: Almacenar contrasinais en ficheiros de configuración non é seguro!

en: Enter a new password for Unattended Access
gl: Insira un contrasinal novo para o acceso sen supervisión.

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
gl: Non foi posíbel iniciar o servidor krfb. Non se poderá compartir o escritorio. Probe a escoller un porto distinto na configuración e reinicie krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
gl: Compartición de escritorio de KDE

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
gl: Este campo contén o enderezo do seu computador e o número do porto, separados por dous puntos.
    
    O enderezo é só unha pista - pode usar calquera enderezo que poida acadar o seu computador.
    
    A funcionalidade de compartir o escritorio intenta determinar o seu enderezo a partir da configuración da rede, pero non sempre o consegue.
    
    Se o computador está tras dunha devasa, podería ter un enderezo distinto ou non estar ao alcance doutros computadores.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
gl: Calquera usuario remoto cun contrasinal normal de compartir o escritorio terá que autenticarse.
    
    Se o acceso sen supervisión está activado, e o usuario remoto fornece o contrasinal do modo sen supervisión, o acceso de compartir o escritorio concederase sen que vostede o confirme de maneira explícita.

en: Network
gl: Rede

en: Security
gl: Seguridade

en: Screen capture
gl: Captura da pantalla

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
gl: Para aplicar a configuración do complemento de búfer de fotogramas ten que reiniciar o programa.

en: The remote user %1 is now connected.
gl: O usuario remoto %1 conectouse.

en: The remote user %1 disconnected.
gl: O usuario remoto %1 desconectouse.

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Enable Remote Control
gl: Activar o control remoto

en: Desktop Sharing - disconnected
gl: Compartir o escritorio - desconectado

en: Desktop Sharing - connected with %1
gl: Compartir o escritorio - conectado con %1

en: Desktop Sharing - connected
gl: Compartir o escritorio — Conectado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
gl: Complemento de búfer de fotogramas preferido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Ao usar x11 debería preferirse o complemento <span style=" font-weight:600;">xcb</span>, porque ten un mellor rendemento.<br/> O complemento <span style=" font-weight:600;">qt</span> é unha alternativa de seguridade, se por algún motivo non funcionan outros complementos. Pero é moi lento.</p> </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
gl: Permitirlles controlar o escritorio ás conexións remotas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
gl: Non almacenar os contrasinais usando a carteira de KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
gl: Usar o porto predeterminado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
gl: Porto de escoita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
gl: Atención

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
gl: Alguén está a pedir unha conexión co computador. Se a concede, permitirá que o usuario remoto observe o seu escritorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
gl: Sistema remoto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
gl: Se sinala esta opción, o usuario remoto pode inserir polo teclado e usar o rato. Isto dálle control completo sobre o computador, así que teña coidado. Cando a opción está desactivada, o usuario remoto só poderá ver a pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
gl: Permitirlle ao usuario remoto que &controle o rato e o teclado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
gl: A compartición de escritorio de KDE permítelle conceder permiso a unha persoa que estea nun lugar remoto para ver e opcionalmente controlar o seu escritorio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
gl: Iniciar ou deter a compartición remota do escritorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
gl: &Activar a compartición do escritorio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
gl: Detalles da conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
gl: &Enderezo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
gl: Máis información sobre este enderezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
gl: Sobre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
gl: Enderezo que os usuario remotos necesitan para conectar ao seu escritorio. Prema o botón «Sobre» da dereita para máis información.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
gl: &Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
gl: Editar ou gardar o contrasinal para compartir o escritorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
gl: Editar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
gl: Contrasinal que os usuario remotos necesitan para conectar ao seu escritorio. Prema o botón «Editar» da dereita para cambiar o contrasinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
gl: ContrasinalTemporal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
gl: O acceso sen supervisión permite que un usuario remoto co contrasinal correspondente obter control do seu escritorio sen que vostede confirme o permiso de acceso de maneira explícita.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
gl: Acceso sen supervisión

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
gl: O acceso sen supervisión permite que un usuario remoto co contrasinal correspondente obter control do seu escritorio sen que vostede confirme o permiso de acceso de maneira explícita. Prema o botón «Sobre» da dereita para obter máis información.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
gl: Obter máis información sobre o acceso sen supervisión.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
gl: Inicia ou detén o acceso sen supervisión ao escritorio. Prema o botón da dereita para cambiar o contrasinal, e o botón «Sobre» para obter máis información.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
gl: Activar o acceso sen &supervisión.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
gl: Cambiar o contrasinal do acceso sen supervisión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
gl: &Cambiar o contrasinal de acceso sen supervisión
