KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: New Connection
hu: Új kapcsolat

en: Accept Connection
hu: A kapcsolat elfogadása

en: Refuse Connection
hu: A kapcsolat elutasítása

en: Accepted connection from %1
hu: Kapcsolat elfogadva a következőtől: %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
hu: Csatlakozási kísérlet történt innen: %1, a kapcsolat felfüggesztve (várakozás megerősítésre)

en: %1@%2 (shared desktop)
hu: %1@%2 (megosztott asztal)

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
hu: Az alapértelmezett VNC-port (5900) használata

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
hu: Ezen a porton várja a program a csatlakozási kéréseket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
hu: A szolgáltatás bejelentése a helyi hálózaton

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
hu: A távoli felhasználó átvehesse a billentyűzet és az egér irányítását.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
hu: Meghívó nélkül is csatlakozni lehet.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
hu: Meghívó nélküli kapcsolat jelszava.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
hu: Elsődleges keretpuffer-modul

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
hu: © Collabora Ltd., 2009-2010.
    © Alessandro Praduroux, 2007.
    © Tim Jansen, 2001-2003.
    © Johannes E. Schindelin, 2001.
    © Const Kaplinsky, 2000-2001.
    © Tridia Corporation, 2000.
    © AT&T Laboratories Boston, 1999.

en: KDE4 porting
hu: Portolás a KDE4-re

en: Original author
hu: Eredeti szerző

en: TightVNC encoder
hu: TightVNC-enkóder

en: ZLib encoder
hu: ZLib-enkóder

en: original VNC encoders and protocol design
hu: Az eredeti VNC-kódolók és a protokoll megtervezése

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
hu: A helyi X-kiszolgáló nem támogatja a kért XTest 2.2-es kiterjesztést. Az asztal megosztása nem lehetséges.

en: Desktop Sharing Error
hu: Asztalmegosztási hiba

en: Desktop Sharing
hu: Asztalmegosztó

en: Telepathy tubes support
hu: Telepathy csatorna támogatás

en: Do not show the invitations management dialog at startup
hu: Induláskor ne jelenjen meg a meghívókészítő ablak

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
hu: Nem sikerült elindítani a krfb kiszolgálót, az asztalmegosztás nem fog működni. Próbáljon megadni egy másik portot a beállításokban, és indítsa újra a krfb-t.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
hu: KDE Asztalmegosztó

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
hu: Ez a mező tartalmazza a számítógép nevét és a portszámot, kettősponttal elválasztva.
    
    A gépnév tájékoztatásul szolgál, a számítógép esetleg más címeken is elérhető.
    
    Az asztalmegosztás megpróbálja kitalálni a hálózati beállításokból a helyes címet, de ez nem mindig lehetséges.
    
    Ha a két számítógép közötti kapcsolat tűzfallal védett, akkor lehet, hogy nem tudják érni egymást.

en: Network
hu: Hálózat

en: Security
hu: Biztonság

en: The remote user %1 is now connected.
hu: A távoli felhasználó (%1) sikeresen csatlakozott.

en: The remote user %1 disconnected.
hu: A(z) %1 távoli felhasználó megszakította a kapcsolatot.

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Enable Remote Control
hu: A távoli hozzáférés engedélyezése

en: Desktop Sharing - disconnected
hu: Asztalmegosztó: nincs kapcsolat

en: Desktop Sharing - connected with %1
hu: Asztalmegosztó: kapcsolat létrejött ezzel: %1

en: Desktop Sharing - connected
hu: Asztalmegosztás - kapcsolódva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
hu: A távoli felhasználó átveheti az egér és a billentyűzet irányítását

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
hu: Alapértelmezett port

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
hu: Port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
hu: Figyelem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
hu: Valaki csatlakozni szeretne a géphez. Ha megadja az engedélyt, akkor az illető megtekintheti az Ön asztalát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
hu: A távoli gép:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor a távoli felhasználó átveheti a gép irányítását a saját billentyűzetével és egerével. Legyen óvatos, mert így teljesen át lehet venni a gép feletti uralmat. Ha az opció nincs bejelölve, akkor a távoli felhasználó csak megtekintési jogot kap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
hu: A távoli felhasználó át&veheti az egér és a billentyűzet irányítását

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
hu: A KDE asztalmegosztás lehetővé teszi, hogy jogosultságot adjon egy távoli helyen lévő másik személynek az asztal megtekintéshez és esetleg annak vezérléséhez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
hu: Elindítja/leállítja a távoli asztalmegosztást

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
hu: Asztalmegosztás &engedélyezése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
hu: A csatlakozás részletei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
hu: &Cím

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
hu: További adatok erről a címről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
hu: Névjegy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
hu: &Jelszó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
hu: Asztalmegosztási jelszó szerkesztése/mentése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
hu: Szerkesztés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
hu: ÁtmenetiJelszó

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
hu: Felügyelet nélküli hozzáférés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
hu: Tudjon meg többet a felügyelet nélküli hozzáférésről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
hu: &Felügyelet nélküli hozzáférés engedélyezése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
hu: Felügyelet nélküli hozzáférés jelszavának módosítása
