krfb - en to ka translation catalogue (91 entries)

en: New Connection
ka: ახალი შეერთება

en: Accept Connection
ka: შეერთების მიღება

en: Refuse Connection
ka: შეერთების უარყოფა

en: Accepted connection from %1
ka: %1-დან კავშირი მიღებულია

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
ka: %1-დან მიერთება დაყოვნების რეჟიმშია (ველოდები დასტურს)

en: %1@%2 (shared desktop)
ka: %1@%2 (გაზიარებული სამუშაო მაგიდა)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
ka: ჩაკეცილად გაშვება

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
ka: VNC-ის ნაგულისხმები პორტის გამოყენება (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
ka: პორტი, რომელზეც krfb მოუსმენს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
ka: სერვისის გამოცხადება ლოკალურ ქსელში

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
ka: პაროლები KWallet-ში შენახული არ იქნება

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
ka: ამ სამუშაო მაგიდაზე დაშორებული მიერთებების დაშვება.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
ka: მიერთებების მოწვევის გარეშე დადასტურება.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
ka: პაროლი მოუწვეველი მიერთებებისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
ka: კადრების ბაფერის რჩეული დამატება

en: Creating a Virtual Monitor from %1
ka: ვირტუალური მონიტორის შექმნა %1-დან

en: Remote Virtual Monitor
ka: დაშორებული ვირტუალური ეკრანი

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
ka: ვირტუალური მონიტორი, რომელიც დაშორებულად შეიძლება, გამოჩნდეს

en: Virtual Monitor implementation
ka: ვირტუალური მონიტორის იმპლემენტაცია

en: KDE4 porting
ka: გადატანა KDE4 -ზე

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: TightVNC encoder
ka: TightVNC ენკოდერი

en: ZLib encoder
ka: ZLib ენკოდერი

en: AT&T Laboratories Boston
ka: AT&T ლაბორატორიები, ბოსტონი

en: original VNC encoders and protocol design
ka: ორიგინალური VNC ენკონდერები და პროტოკოლის დიზაინი

en: Logical resolution of the new monitor
ka: ახალი მონიტორის ლოგიკური გაფართოება

en: resolution
ka: გარჩევადობა

en: Name of the monitor
ka: მონიტორის სახელი

en: name
ka: სახელი

en: Password for the client to connect to it
ka: პაროლი კლიენტისთვის, რომ შემოუერთდეს

en: password
ka: პაროლი

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
ka: მოწყობილობის device-pixel-ratio. მასშტაბის კოეფიციენტი

en: The port we will be listening to
ka: მოსასმენი პორტი

en: number
ka: ნომერი

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
ka: თქვენს X11 სერვერს აუცილებელი XTest (ვერსია 2.2) გაფართოების მხარდაჭერა არ გააჩნია. სამუშაო მაგიდის გაზიარება შეუძლებელია.

en: Desktop Sharing Error
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარების შეცდომა

en: Desktop Sharing
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარება

en: VNC-compatible server to share desktops
ka: VNC-სთან თავსებადი სერვერი სამუშაო მაგიდის გასაზიარებლად

en: Telepathy tubes support
ka: Telepathy tubes -ის მხარდაჭერა

en: Do not show the invitations management dialog at startup
ka: მოსაწვევების მართვის ფანჯარა გაშვებისას ნაჩვენები არ იქნება

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარება X11 სერვერის ან Wayland-ის ქვეშ არაა გაშვებული.
    სხვა ეკრანის სერვერები ამჟამად მხარდაჭერილი არაა.

en: Storing passwords in config file is insecure!
ka: პაროლებს კონფიგურაციის ფაილში შენახვა დაცული არაა!

en: Enter a new password for Unattended Access
ka: შეიყვანეთ ახალი პაროლი დაუსწრებელი წვდომისთვის

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
ka: Krfb სერვერის გაშვების შეცდომა. სამუშაო მაგიდის გაზიარება არ იმუშავებს. სცადეთ, სხვა პორტი დააყენოთ და გადატვირთეთ krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
ka: KDE სამუშაო მაგიდის გაზიარება

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
ka: ეს ფაილი ერთმანეთისგან ორი წერტილით გამოყოფილ თქვენი კომპიუტერის მისამართს და პორტს შეიცავს.
    
    მისამართი უბრალოდ მინიშნებაა - შეგიძლიათ გამოიყენოთ ნებისმიერი მისამართი, რომელიც თქვენს კომპიუტერამდე მიდის.
    
    სამუშაო მაგიდის გაზიარება ეცდება აღმოაჩინოს თქვენი მისამართი ქსელის კონფიგურაციიდან, მაგრამ ეს ყოველთვის არ გამოსდის.
    
    თუ თქვენი კომპიუტერი ბრანდმაუერის უკან იმალება, მისამართი შეიძლება განსხვავდებოდეს ან მიუწვდომელი იყოს სხვა კომპიუტერებისთვის.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
ka: ყველა დაშორებულ მომხმარებელს, რომელსაც ნორმალური სამუშაო მაგიდა გააჩნია, ვალდებულია, ავთენტიკაცია გაიაროს.
    
    თუ ჩართულია დაუსწრებელი წვდომა, დაშორებულ მომხმარებელს უპაროლო წვდომა გააჩნია, წვდომა დადასტურების გარეშე ექნება.

en: Network
ka: ქსელი

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Screen capture
ka: ეკრანის გადაღება

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
ka: კადრების ბაფერის დამატების პარამეტრის გადასატარებლად საჭიროა გადატვირთოთ პროგრამა.

en: The remote user %1 is now connected.
ka: დაშორებული მომხმარებელი %1 ახლა მოერთებულია.

en: The remote user %1 disconnected.
ka: დაშორებული მომხმარებელი %1 გაითიშა.

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Enable Remote Control
ka: დაშორებული კონტროლის ჩართვა

en: Desktop Sharing - disconnected
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარება - გათიშულია

en: Desktop Sharing - connected with %1
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარება - მიერთებულია %1-სთან

en: Desktop Sharing - connected
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარება - მიერთებულია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Framebuffer)
en: Framebuffer
ka: კადრების ბაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
ka: კადრების &ბუფერის რჩეული დამატება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>თუ x11-ს იყენებთ, სჯობს გამოიყენოთ <span style=" font-weight:600;">xcb</span> დამატება, რადგან ის საუკეთესო წარმადობას გთავაზობთ.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span>-ის დამატება უსაფრთხოა გამოსაყენებლად, თუ სხვა არაფერი იმუშავებს, მაგრამ ის ასევე ძალიან ნელიცაა</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
ka: ამ მანქანის დაშორებული მომხმარებლის მიერ კონტროლის უფლების მიცემა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
ka: პაროლები KDE-ის საფულეში არ შეინახება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
ka: ნაგულისხმები პორტის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
ka: ვუსმენ პორტს:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
ka: ყურადღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
ka: ვიღაც თქვენს კომპიუტერთან მიერთებას მოითხოვს. ამ უფლების მიცემა დაშორებულ მომხმარებელს თქვენი სამუშაო მაგიდის ყურების საშუალებას მისცემს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
ka: დაშორებული სისტემა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
ka: თუ ამ პარამეტრს ჩართავთ, დაშორებულ მომხმარებლებს შეუძლია თქვენი თაგუნა გაამოძრაოს და თქვენი კლავიატურით ისარგებლოს. ეს მათ თქვენს კომპიუტერზე სრულ უფლებებს აძლევთ, ასე რომ, ფრთხილად იყავით. როცა ეს პარამეტრი გამორთულია, დაშორებულ მომხმარებელს თქვენი ეკრანის უბრალოდ ყურება შეუძლია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
ka: დაშორებული მომხმარებლისთვის &კლავიატურისა და თაგუნას კონტროლის უფლების მიცემა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
ka: KDE-ის სამუშაო მაგიდის გაზიარება საშუალებას გაძლევთ ვინმეს, ვინც ამას დაშორებული მდებარეობიდან ცდილობს, თქვენი სამუშაო მაგიდის დათვალიერების და საჭიროების შემთხვევაში კონტროლის საშუალება მისცეთ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
ka: დაშორებული სამუშაო მაგიდის გაზიარების გაშვება/გაჩერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარების &ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
ka: კავშირის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
ka: &მისამართი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
ka: მეტი ამ მისამართის შესახებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
ka: შესახებ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
ka: დაშორებულ მომხმარებლებს თქვენს სამუშაო მაგიდასთან მისაერთებლად მისამართი ესაჭიროებათ. მეტი ინფორმაციის მისაღებად "შესახებ" ღილაკს დააჭირეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
ka: &პაროლი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
ka: სამუშაო მაგიდის გაზიარების პაროლის ჩასწორება/შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
ka: ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
ka: დაშორებულ მომხმარებლებს თქვენს სამუშაო მაგიდასთან მისაერთებლად პაროლი ესაჭიროება.პაროლის შესაცვლელად მარჯვენა მხარეს ჩასწორების ღილაკს დააჭირეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
ka: დროებითიპაროლი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
ka: მოუწვეველი წვდომა საშუალებას აძლევს დაშორებულ მომხმარებელს, რომელსაც პაროლი გააჩნია, თქვენს კომპიუტერთან წვდომა თქვენი დადასტურების გარეშე მიიღოს.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
ka: დაუსწრებელი წვდომა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
ka: მოუწვეველი წვდომა საშუალებას აძლევს დაშორებულ მომხმარებელს, რომელსაც პაროლი გააჩნია, თქვენს სამუშაო მაგიდასთან წვდომა თქვენი დადასტურების გარეშე აიღოს. მეტის გასაგებად მარჯვენა მხარეს მდებარე ღილაკ "შესახებ"-ს დააწექით.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
ka: გაიგეთ მეტი დაუსწრებელი წვდომის შესახებ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
ka: თქვენს სამუშაო მაგიდასთან მოუწვეველი წვდომის შეჩერება/გაშვება. პაროლის შესაცვლელად დააწექით ღილაკს მარჯვნივ, მეტის გასაგებად კი ღილაკს "შესახებ".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
ka: &დაუსწრებელი წვდომის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
ka: დაუსწრებელი წვდომის პაროლის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
ka: &დაუსწრებელი წვდომის პაროლის შეცვლა
