krfb - en to km translation catalogue (41 entries)

en: New Connection
km: ការ​តភ្ជាប់​ថ្មី

en: Accept Connection
km: ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់

en: Refuse Connection
km: បដិសេធ​ការ​តភ្ជាប់

en: Accepted connection from %1
km: ព្រមទទួល​ការ​តភ្ជាប់​ពី %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
km: បាន​ទទួលយក​ការតភ្ជាប់​ពី %1 រង់ចាំ (រង់ចាំ​ការ​អះអាង)

en: %1@%2 (shared desktop)
km: %1@%2 (​ផ្ទៃតុ​ដែល​បាន​ចែក​រំលែក)

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
km: ប្រើ​ច្រក​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់ VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
km: នេះ​គឺ​ជា​ច្រក​ដែល krfb នឹង​ស្ដាប់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
km: ប្រកាស​សេវា​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​មូលដ្ឋាន

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
km: អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ពី​ចម្ងាយ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​ផ្ទៃតុ ។

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
km: អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​គ្មាន​ការ​អញ្ជើញ ។

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​មិន​បាន​អញ្ជើញ ។

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​សតិ​បណ្តោះ​អាសន្ននៃ​ស៊ុម​ដែល​ពេញ​ចិត្ត

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៩-២០១០ ដោយ Collabora Ltd.
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៧ ដោយ Alessandro Praduroux
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០១-២០០៣ ដោយ Tim Jansen
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០១ ដោយ Johannes E. Schindelin
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ​ ២០០០-២០០១ ដោយ Const Kaplinsky
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០០ ដោយ Tridia Corporation
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១៩៩៩ ដោយ AT&T Laboratories Boston

en: KDE4 porting
km: ប្ដូរ​ទៅ KDE4

en: Original author
km: អ្នកនិពន្ធ​ដើម

en: TightVNC encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​ TightVNC

en: ZLib encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​ ZLib

en: AT&T Laboratories Boston
km: ATT Laboratories Boston

en: original VNC encoders and protocol design
km: អ៊ិនកូឌ័រ VNC ដើម និង រចនា​ពិធីការ

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ X11 របស់​អ្នក​មិន​គាំទ្រ​ផ្នែក​បន្ថែម XTest កំណែ ២.២ ​ដែល​ទាមទារ​ទេ ។ មិន​អាច​ធ្វើការ​ចែក​រំលែក​ផ្ទៃតុ​របស់​អ្នក​បាន​ទេ ។

en: Desktop Sharing Error
km: កំហុស​ក្នុងកា​រចែករំលែក​ផ្ទៃតុ

en: Desktop Sharing
km: ការ​ចែក​រំលែក​ផ្ទៃតុ

en: Do not show the invitations management dialog at startup
km: កុំ​បង្ហាញ​ប្រអប់​គ្រប់គ្រង​ការ​អញ្ជើញ​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Network
km: បណ្ដាញ

en: Security
km: សុវត្ថិភាព

en: The remote user %1 is now connected.
km: អ្នក​ប្រើពី​ចម្ងាយ %1 ឥឡូវ​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់ ។

en: The remote user %1 disconnected.
km: អ្នក​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ %1 បាន​ផ្ដាច់ ។

en: Disconnect
km: ផ្ដាច់

en: Enable Remote Control
km: អនុញ្ញាត​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ

en: Desktop Sharing - disconnected
km: ការ​ចែក​រំលែក​ផ្ទៃតុ - ​បាន​ផ្តាច់

en: Desktop Sharing - connected with %1
km: ការ​ចែក​រំលែក​​ផ្ទៃតុ - បាន​ភ្ជាប់​ជាមួយ %1

en: Desktop Sharing - connected
km: ការ​ចែករំលែក​ផ្ទៃតុ - បាន​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
km: អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ពី​ចម្ងាយ​ដើម្បី​បញ្ជា​ផ្ទៃតុ​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
km: ប្រើ​ច្រក​លំនាំ​ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
km: ច្រក​ស្ដាប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
km: ប្រុងប្រយ័ត្ន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
km: នរណា​ម្នាក់​កំពុង​តែ​ស្នើ​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក ។ ការ​អនុញ្ញាត​នេះ នឹង​អនុញ្ញាត​អ្នក​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ​ឲ្យ​មើល​ផ្ទៃតុ​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
km: ប្រព័ន្ធ​ពី​ចម្ងាយ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
km: បើ​អ្នក​បើក​ជម្រើស​នេះ អ្នក​ប្រើ​ពីចម្ងាយ​អាច​​សង្កត់​គ្រាប់ចុច និង​ប្រើ​ព្រួញ​កណ្តុរ​របស់​អ្នក​បាន ។​ នេះ​ផ្តល់​ឲ្យ​ពួកគេ​ត្រួតត្រា​ទាំងស្រុង​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក ដូច្នេះ​សូម​ប្រយ័ត្ន ។ នៅ​ពេល​ដែល​ជម្រើស​ត្រូវ​បាន​បិទ​ អ្នក​ប្រើ​ពី​ចំងាយ​អាច​មើល​បាន​តែ​អេក្រង់​របស់អ្នកប៉ុណ្ណោះ ។​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
km: អនុញ្ញាត​​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ​បញ្ជា​ក្តារចុច និង​កណ្តុរ
