krfb - en to nb translation catalogue (66 entries)

en: New Connection
nb: Ny tilkobling

en: Accept Connection
nb: Godta tilkobling

en: Refuse Connection
nb: Avvis tilkobling

en: Accepted connection from %1
nb: Godtatt tilkobling fra %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
nb: Mottatt tilkobling fra %1, venter (på bekreftelse)

en: %1@%2 (shared desktop)
nb: %1@%2 (delt skrivebord)

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
nb: Bruk standard port for VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
nb: Dette er porten som krfb vil lytte på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
nb: Bekjentgjør tjenesten på lokalnettet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
nb: Tillat fjerntilkoblinger å styre skrivebordet.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
nb: Tillat fjerntilkoblinger uten invitasjon.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
nb: Passord for uinviterte tilkoblinger.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
nb: Foretrukket programtillegg for rammebuffer

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
nb: © 2009-2010 Collabora Ltd.
    © 2007 Alessandro Praduroux
    © 2001-2003 Tim Jansen
    © 2001 Johannes E. Schindelin
    © 2000-2001 Const Kaplinsky
    © 2000 Tridia Corporation
    © 1999 AT&T Laboratories Boston

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: TightVNC encoder
nb: TightVNC-koder

en: ZLib encoder
nb: ZLib-koder

en: original VNC encoders and protocol design
nb: Opprinnelige VNC-kodere og protokolldesign

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
nb: Din X11-tjener støtter ikke XTest-utvidelsen i versjon 2.2. Det er ikke mulig å dele skrivebordet ditt.

en: Desktop Sharing Error
nb: Feil i Skrivebordsdeling

en: Desktop Sharing
nb: Skrivebordsdeling

en: Telepathy tubes support
nb: Støtte for Telepathy-rør

en: Do not show the invitations management dialog at startup
nb: Ikke vis dialogen for invitasjonsbehandling ved oppstart

en: Enter a new password for Unattended Access
nb: Oppgi et nytt passord for tilgang uten tilsyn

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
nb: Klarte ikke å starte krfb-tjeneren. Skrivebodsdeling kommer ikke til å virke. Forsøk å oppgi en annen port i innstillingene og start krfb igjen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
nb: KDE Skrivebordsdeling

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
nb: I dette feltet står adressen til maskinen din og portnummeret, med kolon
    
     i mellom. Adressen er bare en pekepinn – du kan bruke enhver adresse som
    
     kan nå maskinen din. Skrivebordsdelingen forsøker å gjette adressen din 
    
    ut fra nettverksoppsettet, men lykkes ikke alltid. Hvis maskinen din er bak 
    
    en brannmur kan den ha en annen adresse, eller kan kanskje ikke nås fra andre maskiner.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
nb: En bruker på nettverket med normalt passord for skrivebordsdeling må autentiseres.
    
    Hvis tilgang uten tilsyn er på, og nettverksbrukeren har passordet for slik tilgang, så blir tilgang til skrivebordet gitt uten uttrykkelig bekreftelse.

en: Network
nb: Nettverk

en: Security
nb: Sikkerhet

en: The remote user %1 is now connected.
nb: Fjernbrukeren %1 er nå tilkoblet.

en: The remote user %1 disconnected.
nb: Fjernbrukeren %1 koblet fra.

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Enable Remote Control
nb: Slå på fjernstyring

en: Desktop Sharing - disconnected
nb: Skrivebordsdeling – frakoblet

en: Desktop Sharing - connected with %1
nb: Skrivebordsdeling – koblet til %1

en: Desktop Sharing - connected
nb: Skrivebordsdeling – tilkoblet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
nb: Tillat fjernbrukere å styre tastatur og mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
nb: Bruk standard port

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
nb: Lytteport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
nb: Pass på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
nb: Noen ber om en forbindelse til din datamaskin. Hvis du
    tillater det, kan vedkommende se alt som er på skjermen din.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
nb: Fjernsystem:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
nb: Hvis du slår på dette valget, så vil brukeren på den andre siden kunne bruke tastaturet som om det var ditt, og bruke din musepeker. Dette gir ham full kontroll med maskinen din, så vær forsiktig. Når dette er avslått kan han bare se hva som skjer på skjermen din.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
nb: Tillat fjernbruker å &styre tastatur og mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
nb: Med KDE Skrivebordsdeling kan du gi noen som er et annet sted tillatelse å se på og kanskje styre skrivebordet ditt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
nb: Starter/stopper skrivebordsdeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
nb: Slå &på skrivebordsdeling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
nb: Detaljer om tilkobling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
nb: &Adresse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
nb: Mer om denne adressen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
nb: Om

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
nb: Adresse som nettverksbrukere trenger for å koble seg til skrivebordet ditt. Trykk Om-knappen til høyre for mer info.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
nb: &Passord

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
nb: Rediger/lagre passord for Skrivebordsdeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
nb: Rediger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
nb: Passord som nettverksbrukere trenger for å koble seg til skrivebordet ditt. Trykk Rediger-knappen til høyre for å endre passord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
nb: MidlertidigPassord

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
nb: Tilgang uten tilsyn tillater en nettverksbruker med rett passord å få styre skrivebordet ditt uten uttrykkelig bekreftelse.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
nb: Tilgang uten tilsyn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
nb: Tilgang uten tilsyn tillater en nettverksbruker med rett passord å få styre skrivebordet ditt uten uttrykkelig bekreftelse fra deg. Trykk «Om»-knappen til høyre for å få vite mer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
nb: Vite mer om Tilgang uten tilsyn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
nb: Starter/stopper tilgang uten tilsyn til skrivebordet ditt. Trykk knappen til høyre for å endre passord. og «Om»-knappen for å få vite mer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
nb: Slå på Tilgang uten tilsyn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
nb: Endre passord for tilgang uten tilsyn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
nb: &Endre passord for tilgang uten tilsyn
