krfb - en to nds translation catalogue (67 entries)

en: New Connection
nds: Nieg Verbinnen

en: Accept Connection
nds: Verbinnen annehmen

en: Refuse Connection
nds: Verbinnen afwiesen

en: Accepted connection from %1
nds: Verbinnen vun %1 annahmen

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
nds: Verbinnen-Anfraag vun %1 kregen, töövt op Beglöven

en: %1@%2 (shared desktop)
nds: %1@%2 (freegeven Schriefdisch)

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
nds: De Standardport för VNC bruken (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
nds: De Port, op de KRfb luustert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
nds: Den Deenst binnen dat lokale Nettwark künnig maken

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
nds: Feern Brukers dörvt den Schriefdisch stüern.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
nds: Verbinnen ahn Inladen tolaten

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
nds: Passwoort för Verbinnen ahn Inladen

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
nds: Vörtrocken Bildpuffer-Moduul

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
nds: © 2009-2010, Collabora Ltd.
    © 2007, Alessandro Praduroux
    © 2001-2003, Tim Jansen
    © 2001, Johannes E. Schindelin
    © 2000-2001, Const Kaplinsky
    © 2000, Tridia Corporation
    © 1999, AT&T Laboratories Boston

en: KDE4 porting
nds: Porteren na KDE4

en: Original author
nds: Orginaalschriever

en: TightVNC encoder
nds: TightVNC-Koderer

en: ZLib encoder
nds: ZLib-Koderer

en: original VNC encoders and protocol design
nds: Orginaal VNC-Koderers un Protokollopbu

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
nds: Dien X11-Server ünnerstütt de nödige XTest-Verwiedern Verschoon 2.2 nich. Freegeven vun Dien Schriefdisch is nich mööglich.

en: Desktop Sharing Error
nds: Fehler bi de Schriefdischfreegaav

en: Desktop Sharing
nds: Schriefdischfreegaav

en: Telepathy tubes support
nds: Ünnerstütten vun "Telepathy"-Kanaals

en: Do not show the invitations management dialog at startup
nds: Inladenplegerdialoog bi't Starten nich wiesen

en: Enter a new password for Unattended Access
nds: Bitte en nieg Passwoort för nich överwacht Togriep ingeven

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
nds: De KRfb-Server lett sik nich starten. Du kannst Dien Schriefdisch nich freegeven. Versöök dat man mit en anner Port un start KRfb achteran nieg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
nds: Schriefdischfreegaav vun KDE

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
nds: Dit Feld bargt de Adress vun Dien Reekner un, achter en Dubbelpunkt, de Port.
    
    De Adress is bloots en Henwies - Du kannst all Adressen bruken, över de sik Dien Reekner faatkriegen lett.
    
    De Schriefdischfreegaav raadt Dien Adress ut Dien Nettwarkinstellen, man nich jümmers mit Spood.
    
    Wenn Dien Reekner achter en Nettdiek sitt, mag he en anner Adress hebben oder sik gor nich faatkriegen laten.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
nds: Feern Brukers mit normaal Schriefdisch-Passwoort mööt ehr Togriep beglöven laten.
    
    Is nich överwacht Togriep tolaten un gifft de Bruker dor ok dat Passwoort för an, kann he ahn beglöven op den Schriefdisch togriepen.

en: Network
nds: Nettwark

en: Security
nds: Sekerheit

en: The remote user %1 is now connected.
nds: De feerne Bruker "%1" hett sik tokoppelt.

en: The remote user %1 disconnected.
nds: De feerne Bruker "%1" hett sik afkoppelt.

en: Disconnect
nds: Afkoppeln

en: Enable Remote Control
nds: Feernkuntrull anmaken

en: Desktop Sharing - disconnected
nds: Schriefdischfreegaav - afkoppelt

en: Desktop Sharing - connected with %1
nds: Schriefdischfreegaav - tokoppelt na %1

en: Desktop Sharing - connected
nds: Schriefdischfreegaav - tokoppelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
nds: Feern Brukers dat Stüern över Tastatuur un Muus verlöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
nds: Standardport bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
nds: Luusterport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
nds: Wohrscho

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
nds: Een will sik na Dien Reekner tokoppeln. Wenn Du dat verlöövst, kann disse Bruker Dien Schriefdisch beluern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
nds: Feern Reekner:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
nds: Wenn Du dit anmaakst, kann de feerne Bruker sien Tastatuur un Muus för Ingaven bruken. Dat gifft em de vulle Kuntrull över Dien Reekner, wees also man achtsom. Wenn de Optschoon nich aktiveert is, kann he "bloots" allens op Dien Schirm beluern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
nds: Den feernen Bruker dat &Stüern över Tastatuur un Muus verlöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
nds: Mit de Schriefdischfreegaav vun KDE kannst Du Lüüd an anner Steden verlöven, dat se sik Dien Schriefdisch ankieken un ok dat Bedenen övernehmen köönt, wenn Du dat wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
nds: Schriefdisch freegeven/Freegaav torüchtrecken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
nds: Schriefdischfreegaav &bruken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
nds: Verbinnen-Enkelheiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
nds: &Adress

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
nds: Infos to disse Adress

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
nds: Infos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
nds: Adress, de de feern Bruker för't Tokoppeln na Dien Schriefdisch bruukt. Klick op den "Infos"-Knoop rechterhand, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
nds: &Passwoort

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
nds: Schriefdisch-Passwoort bewerken/sekern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
nds: Bewerken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
nds: Adress, de de feern Bruker för't Tokoppeln na Dien Schriefdisch bruukt. Klick op den "Bewerken"-Knoop rechterhand, wenn Du dat Passwoort ännern wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
nds: TemporeerPasswoort

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
nds: Mit nich överwacht Togriep kann en feern Bruker mit dat Passwoort Dien Schriefdisch ahn Dien Beglöven kuntrulleren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
nds: Nich överwacht Togriep

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
nds: Mit nich överwacht Togriep kann en feern Bruker mit dat Passwoort Dien Schriefdisch ahn Dien Beglöven kuntrulleren. Klick op den "Infos"-Knoop rechterhand, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
nds: Mehr över den nich överwachten Togriep

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
nds: Nich överwacht Togriep verlöven/verbeden. Klick op den Knoop rechterhand, wenn Du dat Passwoort ännern wuult, un op den "Infos"-Knoop, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
nds: Nich överwacht Togriep &tolaten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
nds: Passwoort för nich överwacht Togriep ännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
nds: Nich-överwacht-Passwoort ä&nnern
