krfb - en to nn translation catalogue (79 entries)

en: New Connection
nn: Ny tilkopling

en: Accept Connection
nn: Godta tilkopling

en: Refuse Connection
nn: Avslå tilkoplinga

en: Accepted connection from %1
nn: Godtok tilkopling frå %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
nn: Motteke tilkopling frå %1, ventar (på stadfesting)

en: %1@%2 (shared desktop)
nn: %1@%2 (delt skjerm)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
nn: Start minimert

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
nn: Bruk standardporten for VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
nn: Dette er porten krfb vil lytta på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
nn: Kunngjer tenesta på lokalnettet

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
nn: Ikkje lagra passord i KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
nn: Tillat fjerntilkoplingar å styra maskina.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
nn: Tillat tilkoplingar utan invitasjon.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
nn: Passord for ikkje-inviterte tilkoplingar.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
nn: Føretrekt programtillegg for biletbuffer

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
nn: © 2009–2010 Collabora Ltd.
    © 2007 Alessandro Praduroux
    © 2001–2003 Tim Jansen
    © 2001 Johannes E. Schindelin
    © 2000–2001 Const Kaplinsky
    © 2000 Tridia Corporation
    © 1999 AT&T Laboratories Boston

en: KDE4 porting
nn: Porting til KDE 4

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: TightVNC encoder
nn: TightVNC-kodar

en: ZLib encoder
nn: ZLib-kodar

en: original VNC encoders and protocol design
nn: Opphavlege VNC-kodarar og protokollutforming

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
nn: X11-tenaren støttar ikkje versjon 2.2 av XTest-utvidinga. Det er derfor ikkje mogleg å dela skjermen.

en: Desktop Sharing Error
nn: Feil ved skjermdeling

en: Desktop Sharing
nn: Skjermdeling

en: VNC-compatible server to share desktops
nn: VNC-kompatibel tenar for deling av skjerm

en: Telepathy tubes support
nn: Støtte for Telepathy-røyr

en: Do not show the invitations management dialog at startup
nn: Ikke vis vindauge for invitasjonshandsaming ved oppstart

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
nn: Skjermdeling køyrer ikkje på ein X11- eller Wayland-tenar.
    Andre typar skjermtenarar er førebels ikkje støtta.

en: Storing passwords in config file is insecure!
nn: Lagring av passord i oppsettfila er ikkje trygt!

en: Enter a new password for Unattended Access
nn: Skriv inn passord for tilgang utan tilsyn

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
nn: Klarte ikkje starta krfb-tenaren. Skjerm­deling kjem ikkje til å verka. Prøv å velja ein annan port i innstillingane, og start så krfb på nytt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
nn: KDE-skjermdeling

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
nn: Dette feltet inneheld adressa og port­nummeret til data­maskina di, skilde med kolon.
    
    Adressa er berre eit hint; du kan bruka kva som helst adresse som viser til maskina di.
    
    Programmet prøver å gjetta adressa di frå nettverks­oppsettet, men dette verkar ikkje alltid.
    
    Viss maskina er bak ein brannmur, kan det vera ho har ei anna adresse, eller at ho ikkje er tilgjengeleg i det heile frå eksterne maskiner.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
nn: Eksterne brukarar med vanleg passord for skjerm­deling må autentiserast.
    
    Viss tilgang utan tilsyn er på og brukaren oppgjev passordet for dette, får vedkommande tilgang utan at du må stadfesta dette.

en: Network
nn: Nettverk

en: Security
nn: Tryggleik

en: Screen capture
nn: Bilete av skjermen

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
nn: For å ta i bruk innstillingane for biletbuffer må du starta programmet på nytt.

en: The remote user %1 is now connected.
nn: Fjernbrukaren %1 er no tilkopla.

en: The remote user %1 disconnected.
nn: Fjernbrukaren %1 kopla frå.

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Enable Remote Control
nn: Slå på fjernstyring

en: Desktop Sharing - disconnected
nn: Skjermdeling – kopla frå

en: Desktop Sharing - connected with %1
nn: Skjermdeling – kopla til %1

en: Desktop Sharing - connected
nn: Skjermdeling – tilkopla

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Framebuffer)
en: Framebuffer
nn: Biletbuffer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
nn: Føretrekt tillegg for &biletbuffer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
nn: <html><head/><body><p>Når du brukar X11, bør du bruka <span style=" font-weight:600;">xcb</span>-tillegget, då dette er mest effektivt.<br/>Viss andre tillegg ikkje verkar, kan du prøva <span style=" font-weight:600;">qt</span>-tillegget som eit trygt alternativ. Men dette er òg svært tregt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
nn: Tillat fjerntilkoplingar å styra maskina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
nn: Ikkje lagra passord i KWallet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
nn: Bruk standardport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
nn: Lytteport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
nn: Pass på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
nn: Nokon ber om eit samband til datamaskina. Dersom du tillèt det, vil vedkommande sjå alt som er på skjermen din.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
nn: Fjernsystem:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
nn: Her kan du velja om brukaren i den andre enden skal kunna styra tastaturet og musa. På denne måten vil hen få full kontroll over datamaskina, så ver varsam. Når funksjonen er slått av, vil fjernbrukaren berre kunna sjå det som vert vist på skjermen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
nn: Tillat fjernbrukaren å &styra tastaturet og musa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
nn: Skjermdeling gjer det mogleg for deg å gje tilgang for andre til å sjå og eventuelt styra det som skjer på skjermen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
nn: Startar/stoppar skjermdeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
nn: &Bruk skjermdeling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
nn: Tilkoplingsdetaljar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
nn: &Adresse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
nn: Meir om denne adressa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
nn: Om

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
nn: Adressa som eksterne brukarar skal bruka til å kopla til maskina di. Trykk på «Om»-knappen til høgre for meir informasjon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: 127.0.0.1 : 5900
nn: 127.0.0.1: 5900

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
nn: &Passord

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
nn: Rediger /lagra passord for skjermdeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
nn: Rediger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
nn: Passord som eksterne brukarar skal bruka til å kopla til maskina di. Trykk på «Rediger»-knappen til høgre for å byta passord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
nn: Mellombels passord

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
nn: Tilgang utan tilsyn gjer at eksterne brukarar som kjenner passordet, kan få tilgang til maskina utan eksplisitt stadfesting frå deg.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
nn: Tilgang utan tilsyn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
nn: Tilgang utan tilsyn gjer at eksterne brukarar som kjenner passordet, kan få tilgang til maskina utan eksplisitt stadfesting frå deg. Trykk på «Om»-knappen til høgre for meir informasjon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
nn: Meir informasjon om tilgang utan tilsyn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
nn: Slår på/av tilgang utan tilsyn til maskina. Trykk på knappen til høgre for å byta passord eller på «Om»-knappen for meir informasjon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
nn: Slå på &tilgang utan tilsyn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
nn: Byt passord for tilgang utan tilsyn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
nn: &Byt passord for tilgang utan tilsyn
