krfb - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: New Connection
pa: ਨਵਾਂ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ

en: Accept Connection
pa: ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ ਹੈ

en: Refuse Connection
pa: ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਤੋਂ ਇਨਕਾਰ

en: Accepted connection from %1
pa: %1 ਤੋਂ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕੀਤਾ

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
pa: %1 ਤੋਂ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਮਿਲਿਆ, ਹੋਲਡ ਹੈ (ਪੁਸ਼ਟੀ ਦੀ ਉਡੀਕ ਜਾਰੀ)

en: %1@%2 (shared desktop)
pa: %1@%2 (ਸਾਂਝਾ ਡੈਸਕਟਾਪ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
pa: ਲੋਕਲ ਨੈੱਟਵਰਕ ਉੱਤੇ ਸਰਵਿਸ ਦਾ ਐਲਾਨ

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
pa: ਰਿਮੋਟ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਨੂੰ ਡੈਸਕਟਾਪ ਦਾ ਪਰਬੰਧ ਕਰਨ ਦੀ ਇਜ਼ਾਜ਼ਤ ਦਿਓ

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
pa: ਬਿਨਾਂ ਸੱਦੇ ਵਾਲੇ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕਰੋ।

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
pa: ਬਿਨ-ਸੱਦੇ ਦੇ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨਾਂ ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ।

en: KDE4 porting
pa: KDE4 ਪੋਰਟਿੰਗ

en: Tim Jansen
pa: ਟਿਮ ਜਾਨਸਨ

en: TightVNC encoder
pa: TightVNC ਇੰਕੋਡਰ

en: ZLib encoder
pa: ZLib ਇੰਕੋਡਰ

en: original VNC encoders and protocol design
pa: ਅਸਲੀ VNC ਇੰਕੋਡਰ ਅਤੇ ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਡਿਜ਼ਾਇਨ

en: Desktop Sharing Error
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਾਂਝ ਗਲਤੀ

en: Desktop Sharing
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਾਂਝ

en: Do not show the invitations management dialog at startup
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਸਮੇਂ ਸੱਦਾ ਪਰਬੰਧ ਡਾਈਲਾਗ ਨਾ ਵੇਖਾਓ

en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Security
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ

en: The remote user %1 is now connected.
pa: %1 ਰਿਮੋਟ ਯੂਜ਼ਰ ਹੁਣ ਕੁਨੈਕਟ ਹੈ।

en: The remote user %1 disconnected.
pa: ਰਿਮੋਟ ਯੂਜ਼ਰ %1 ਡਿਸ-ਕੁਨੈਕਟ ਹੋਇਆ।

en: Disconnect
pa: ਡਿਸ-ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Enable Remote Control
pa: ਰਿਮੋਟ ਕੰਟਰੋਲ ਯੋਗ ਕਰੋ

en: Desktop Sharing - disconnected
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਾਂਝ - ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਖਤਮ ਹੋਇਆ

en: Desktop Sharing - connected with %1
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਾਂਝ - %1 ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਹੈ

en: Desktop Sharing - connected
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਾਂਝ - ਕੁਨੈਕਟ ਹੈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
pa: ਰਿਮੋਟ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨਾਂ ਨੂੰ ਆਪਣਾ ਡੈਸਕਟਾਪ ਕੰਟਰੋਲ ਕਰਨ ਦਿਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਪੋਰਟ ਵਰਤੋਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
pa: ਸੁਣਨ ਪੋਰਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
pa: ਸਾਵਧਾਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
pa: ਰਿਮੋਟ ਸਿਸਟਮ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
pa: ਰਿਮੋਟ ਯੂਜ਼ਰ ਨੂੰ ਕੀਬੋਰਡ ਅਤੇ ਮਾਊਂਸ ਕੰਟਰੋਲ ਕਰਨ ਦੀ ਇਜ਼ਾਜ਼ਤ ਦਿਓ(&c)
