krfb - en to sa translation catalogue (101 entries)

en: New Connection
sa: नवीनं संयोजनम्

en: Accept Connection
sa: संबन्धं स्वीकुरुत

en: Refuse Connection
sa: Connection अस्वीकारं कुर्वन्तु

en: Accepted connection from %1
sa: %1 तः स्वीकृतं संयोजनम्

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
sa: %1 तः संयोजनं प्राप्तम्, स्थगितम् (पुष्टिं प्रतीक्षते)

en: %1@%2 (shared desktop)
sa: %1@%2 (साझा डेस्कटॉपः)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
sa: न्यूनतमं कृत्वा आरभत

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
sa: VNC (5900) कृते पूर्वनिर्धारितं पोर्ट् उपयुज्यताम् ।

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
sa: एषः एव पोर्ट् यस्मिन् krfb श्रोष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
sa: स्थानीयजालपुटे सेवायाः घोषणां कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
sa: KWallet मध्ये गुप्तशब्दान् न संग्रहयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
sa: डेस्कटॉप् प्रबन्धनार्थं दूरस्थसंयोजनानां अनुमतिं ददातु ।

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
sa: आमन्त्रणं विना संयोजनानि अनुमन्यताम्।

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
sa: अनमन्त्रितसंयोजनानां कृते गुप्तशब्दः।

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
sa: पसंदीदा फ्रेम बफर प्लगिन्

en: Creating a Virtual Monitor from %1
sa: %1 तः वर्चुअल् मॉनिटर् रचयन्

en: Remote Virtual Monitor
sa: दूरस्थ आभासी निरीक्षक

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
sa: एकं Virtual Monitor प्रस्तावयन्तु यत् दूरतः अभिगन्तुं शक्यते

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
sa: (ग) 2009-2010, कोलाबोरा लि.
    (ग) 2007, अलेस्सान्द्रो प्रादुरोक्स
    (ग) 2001-2003, टिम जान्सेन्
    (ग) 2001, जोहानस ई. शिण्डेलिन्
    (ग) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (ग) 2000, त्रिदिया निगम
    (ग) 1999, एटी एण्ड टी प्रयोगशालाएँ बोस्टन

en: Virtual Monitor implementation
sa: वर्चुअल मॉनिटर कार्यान्वयन

en: George Kiagiadakis
sa: जार्ज किआगियाडाकिस्

en: Alessandro Praduroux
sa: अलेस्सान्ड्रो प्रादुरोक्स

en: KDE4 porting
sa: KDE4 पोर्टिंग्

en: Tim Jansen
sa: टिम जान्सेन्

en: Original author
sa: मूल लेखक

en: Johannes E. Schindelin
sa: जोहानस ई. शिण्डेलिन्

en: libvncserver
sa: libvncserver इति

en: TightVNC encoder
sa: TightVNC एन्कोडर

en: Tridia Corporation
sa: त्रिदिया निगम

en: ZLib encoder
sa: ZLib एन्कोडर

en: AT&T Laboratories Boston
sa: एटी एण्ड टी प्रयोगशालाएँ बोस्टन्

en: original VNC encoders and protocol design
sa: मूल VNC एन्कोडर् तथा प्रोटोकॉल डिजाइन

en: Logical resolution of the new monitor
sa: नवीनस्य निरीक्षकस्य तार्किकसंकल्पः

en: resolution
sa: प्रस्ताव

en: Name of the monitor
sa: निरीक्षकस्य नाम

en: name
sa: नामः

en: Password for the client to connect to it
sa: क्लायन्ट् इत्यस्य तया सह सम्बद्धतायै गुप्तशब्दः

en: password
sa: समाभाष्

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
sa: यन्त्रस्य यन्त्र-पिक्सेल-अनुपातः, स्केलिंग् कारकः

en: dpr
sa: डी.पी.आर

en: The port we will be listening to
sa: यत् पोर्ट् वयं शृणोमः

en: number
sa: संख्या

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
sa: भवतः X11 Server आवश्यकं XTest विस्तारसंस्करणं 2.2 समर्थयति न । भवतः डेस्कटॉप् साझाकरणं सम्भवं नास्ति ।

en: Desktop Sharing Error
sa: डेस्कटॉप् साझेदारी त्रुटिः

en: Desktop Sharing
sa: डेस्कटॉप् साझेदारी

en: VNC-compatible server to share desktops
sa: डेस्कटॉप् साझां कर्तुं VNC-सङ्गतः सर्वरः

en: George Goldberg
sa: जार्ज गोल्डबर्ग्

en: Telepathy tubes support
sa: टेलीपैथी ट्यूब समर्थन

en: Do not show the invitations management dialog at startup
sa: प्रारम्भे आमन्त्रणप्रबन्धनसंवादं न दर्शयन्तु

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
sa: Desktop Sharing X11 Server अथवा Wayland इत्यस्य अन्तर्गतं न प्रचलति ।
    अन्ये प्रदर्शनसर्वरः सम्प्रति समर्थिताः न सन्ति ।

en: Storing passwords in config file is insecure!
sa: config file मध्ये गुप्तशब्दानां संग्रहणं असुरक्षितम् अस्ति!

en: Enter a new password for Unattended Access
sa: Unattended Access इत्यस्य कृते नूतनं गुप्तशब्दं प्रविशन्तु

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
sa: krfb सर्वरं आरभ्यतुं असफलम्। डेस्कटॉप् साझेदारी कार्यं न करिष्यति। सेटिङ्ग्स् मध्ये अन्यं पोर्ट् सेट् कृत्वा krfb पुनः आरभ्यताम् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
sa: KDE डेस्कटॉप् साझेदारी

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
sa: अस्मिन् क्षेत्रे भवतः सङ्गणकस्य पता, पोर्ट् सङ्ख्या च सन्ति, ये कोलोनेन पृथक् भवन्ति ।
    
    पता केवलं संकेतः एव - भवान् यत्किमपि पतां उपयोक्तुं शक्नोति यत् भवतां सङ्गणकं प्राप्तुं शक्नोति ।
    
    डेस्कटॉप् साझेदारी भवतः संजालविन्यासात् भवतः पतां अनुमानयितुं प्रयतते, परन्तु सर्वदा तत् सफलं न भवति ।
    
    यदि भवतः सङ्गणकः अग्निप्रावरणस्य पृष्ठतः अस्ति तर्हि तस्य भिन्नः पता वा अन्यसङ्गणकानां कृते अप्राप्यः वा भवितुम् अर्हति ।

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
sa: सामान्यडेस्कटॉपसाझेदारीगुप्तशब्दयुक्तः कोऽपि दूरस्थः उपयोक्ता प्रमाणीकरणं कर्तव्यः भविष्यति ।
    
    यदि अप्रयुक्तप्रवेशः चालू अस्ति, दूरस्थः उपयोक्ता च अनअटेण्डेड मोड गुप्तशब्दं प्रदाति, तर्हि स्पष्टपुष्टिं विना डेस्कटॉप् साझेदारीप्रवेशः प्रदत्तः भविष्यति ।

en: Network
sa: जालकृति

en: Security
sa: सुरक्षा

en: Screen capture
sa: स्क्रीन कैप्चर

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
sa: framebuffer plugin सेटिंग् प्रयोक्तुं भवद्भिः प्रोग्राम् पुनः आरभ्यत इति आवश्यकम् ।

en: The remote user %1 is now connected.
sa: दूरस्थः उपयोक्ता %1 इदानीं सम्बद्धः अस्ति ।

en: The remote user %1 disconnected.
sa: दूरस्थः उपयोक्ता %1 विच्छिन्नः ।

en: Disconnect
sa: विच्छेदं कुर्वन्तु

en: Enable Remote Control
sa: दूरनियन्त्रणं सक्षमं कुर्वन्तु

en: Desktop Sharing - disconnected
sa: डेस्कटॉप् साझेदारी - विच्छिन्नम्

en: Desktop Sharing - connected with %1
sa: डेस्कटॉप् साझेदारी - %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम्

en: Desktop Sharing - connected
sa: डेस्कटॉप् साझेदारी - सम्बद्धम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
sa: प्राधान्यं frameb&uffer प्लगिन्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>x11 इत्यस्य उपयोगं कुर्वन् <span style=" font-weight:600;">xcb</span> प्लगिन् इत्येतत् प्राधान्यं दातव्यम्, यतः इदं अधिकं कार्यक्षमम् अस्ति ।<br/> <span style=" font-weight:600;">qt</span> प्लगिन् सुरक्षितं fallback अस्ति, यदि केनचित् कारणेन अन्ये कार्यं न कुर्वन्ति । परन्तु अपि अतीव मन्दम् अस्ति।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
sa: दूरस्थसंयोजनानि भवतः डेस्कटॉप् नियन्त्रयितुं अनुमन्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
sa: KDE बटुकस्य उपयोगेन गुप्तशब्दान् न संग्रहयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
sa: पूर्वनिर्धारित पोर्ट् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
sa: श्रवण-बन्दरम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
sa: अवधानम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
sa: कश्चन भवतः सङ्गणकेन सह संयोजनं याचते। एतत् स्वीकृत्य दूरस्थः उपयोक्ता भवतः डेस्कटॉप् द्रष्टुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
sa: दूरस्थ प्रणाली :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHost)
en: 123.234.123.234
sa: १२३.२३४.१२३.२३४ इति

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
sa: यदि भवान् एतत् विकल्पं चालू करोति तर्हि दूरस्थः उपयोक्ता कीलप्रहारं प्रविश्य भवतः मूषकसूचकस्य उपयोगं कर्तुं शक्नोति । एतेन तेषां भवतः सङ्गणकस्य पूर्णं नियन्त्रणं भवति अतः सावधानाः भवन्तु । यदा विकल्पः अक्षमः भवति तदा दूरस्थः उपयोक्ता केवलं भवतः पटलं द्रष्टुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
sa: दूरस्थं उपयोक्तारं कीबोर्डं मूषकं च &नियन्त्रणं कर्तुं अनुमतिं ददातु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
sa: KDE डेस्कटॉप् साझेदारी भवन्तं दूरस्थस्थाने कस्मैचित् स्वस्य डेस्कटॉप् द्रष्टुं सम्भवतः नियन्त्रणार्थं च अनुमतिं दातुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
sa: दूरस्थं डेस्कटॉपसाझेदारी आरभ्यते/स्थगयति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
sa: &डेस्कटॉप् साझाकरणं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
sa: संयोजनविवरणम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
sa: &पत्रसङ्केतः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
sa: अस्य सम्बोधनस्य विषये अधिकं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
sa: विषये

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
sa: दूरस्थप्रयोक्तृभिः भवतः डेस्कटॉप् इत्यनेन सह सम्बद्धं कर्तुं आवश्यकं पता । अधिकविवरणार्थं दक्षिणभागे about बटनं नुदन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: 127.0.0.1 : 5900
sa: १२७.०.०.१ : ५९००

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
sa: &समाभाष्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
sa: डेस्कटॉप् साझेदारी गुप्तशब्दं सम्पादयन्तु/रक्षन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
sa: सम्पादन

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
sa: दूरस्थप्रयोक्तृभिः भवतः डेस्कटॉप्-सङ्गतिं कर्तुं आवश्यकः गुप्तशब्दः । गुप्तशब्दं परिवर्तयितुं दक्षिणभागे edit बटन् नुदन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
sa: अस्थायीगुप्तशब्द

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
sa: अप्रयुक्तः अभिगमः गुप्तशब्दयुक्तं दूरस्थं उपयोक्तारं भवतः स्पष्टपुष्टिं विना भवतः डेस्कटॉप् प्रति नियन्त्रणं प्राप्तुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
sa: अनअटेण्डेड एक्सेस

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
sa: अप्रयुक्तः अभिगमः गुप्तशब्दयुक्तं दूरस्थं उपयोक्तारं भवतः स्पष्टपुष्टिं विना भवतः डेस्कटॉप् प्रति नियन्त्रणं प्राप्तुं शक्नोति । अधिकं ज्ञातुं दक्षिणभागे "About" इति बटन् नुदन्तु ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
sa: अनटेण्डेड् एक्सेस इत्यस्य विषये अधिकं ज्ञातव्यम्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
sa: भवतः डेस्कटॉप् प्रति अनपेक्षितप्रवेशं आरभते/स्थगयति। गुप्तशब्दं परिवर्तयितुं दक्षिणभागे बटनं नुदन्तु, अधिकं ज्ञातुं "About" इति बटन् नुदन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
sa: &Unattended Access सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
sa: अनटेण्डेड् एक्सेस् इत्यस्य गुप्तशब्दं परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
sa: &अनटेण्डेड पासवर्ड परिवर्तयतु
