krfb - en to sk translation catalogue (89 entries)

en: New Connection
sk: Nové pripojenie

en: Accept Connection
sk: Akceptovať pripojenie

en: Refuse Connection
sk: Odmietnuť pripojenie

en: Accepted connection from %1
sk: Akceptované pripojenie od %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
sk: Prijaté pripojenie od %1, podržané (čakám na potvrdenie)

en: %1@%2 (shared desktop)
sk: %1@%2 (zdieľaná plocha)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
sk: Spustiť minimalizované

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
sk: Použiť štandardný port pre VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
sk: Toto je port, na ktorom bude krfb počúvať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
sk: Oznámiť službu v lokálnej sieti

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
sk: Neukladať heslá v KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
sk: Povoliť vzdialené pripojenia na správu plochy.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
sk: Povoliť pripojenia bez pozvánky.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
sk: Heslo pre nepozvané pripojenia.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
sk: Preferovaný Frame Buffer modul

en: Creating a Virtual Monitor from %1
sk: Vytváram virtuálny monitor z %1

en: Remote Virtual Monitor
sk: Vzdialený virtuálny monitor

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
sk: Ponúknuť virtuálny monitor, na ktorý sa dá vzdialene pristupovať

en: Virtual Monitor implementation
sk: Implementácia virtuálneho monitora

en: KDE4 porting
sk: Port KDE4

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: TightVNC encoder
sk: TightVNC kóder

en: ZLib encoder
sk: ZLib kóder

en: original VNC encoders and protocol design
sk: originálne VNC kódery a design protokolu

en: Logical resolution of the new monitor
sk: Logické rozlíšenie nového monitora

en: resolution
sk: rozlíšenie

en: Name of the monitor
sk: Názov monitora

en: name
sk: názov

en: Password for the client to connect to it
sk: Heslo pre klienta na pripojenie

en: password
sk: heslo

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
sk: Pomer zariadenia a pixelov zariadenia, faktor mierky

en: The port we will be listening to
sk: Port, na ktorom bude počúvať

en: number
sk: číslo

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
sk: Váš X11 server nepodporuje požadované rozšírenie XTest verzie 2.2. Zdieľanie vašej plochy nie je možné.

en: Desktop Sharing Error
sk: Chyba zdieľania plochy

en: Desktop Sharing
sk: Zdieľanie plochy

en: VNC-compatible server to share desktops
sk: VNC-kompatibilný server pre zdieľanie plôch

en: Telepathy tubes support
sk: Podpora kanálov Telepathy

en: Do not show the invitations management dialog at startup
sk: Pri štarte nezobrazovať dialóg pre správu pozvánok

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
sk: Zdieľanie pracovnej plochy nie je spustené pod X11 Serverom alebo Waylandom.
    Ostatné zobrazovacie servery momentálne nie sú podporované.

en: Storing passwords in config file is insecure!
sk: Ukladanie hesiel v konfiguračnom súbore je nezabezpečené!

en: Enter a new password for Unattended Access
sk: Zadajte nové heslo pre nestrážený prístup

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
sk: Nepodarilo sa spustiť krfb server. Zdieľanie plochy nebude fungovať. Skúste v nastavení zmeniť iný port a znovu spustite krfb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
sk: KDE zdieľanie plochy

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
sk: Toto pole obsahuje adresu vášho počítača a číslo portu, oddelené dvojbodkou.
    
    Adresa je len pomôckou - môžete použiť akúkoľvek adresu, ktorou sa pripojíte k vášmu počítaču.
    
    Zdieľanie plochy sa snaží uhádnuť vašu adresu z vášho nastavenia siete, ale nie je to vždy úspešné.
    
    Ak je váš počítač za firewallom, môže mať odlišnú adresu alebo bude nedostupný pre ostatné počítače.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
sk: Vzdialený používateľ s normálnym heslom pre zdieľanie plochy bude musieť byť overený.
    
    Ak je zapnutý nestrážený prístup a vzdialený používateľ poskytne heslo nestráženého prístupu, prístup k zdieľaniu plochy bude povolený bez explicitného potvrdenia.

en: Network
sk: Sieť

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Screen capture
sk: Zachytenie obrazovky

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
sk: Na použitie nastavenia framebuffera musíte reštartovať program.

en: The remote user %1 is now connected.
sk: Vzdialený užívateľ %1 je teraz pripojený.

en: The remote user %1 disconnected.
sk: Vzdialený užívateľ %1 sa odpojil.

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Enable Remote Control
sk: Povoliť vzdialené ovládanie

en: Desktop Sharing - disconnected
sk: Zdieľanie plochy - odpojený

en: Desktop Sharing - connected with %1
sk: Zdieľanie plochy - pripojený s %1

en: Desktop Sharing - connected
sk: Zdieľanie plochy - pripojený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
sk: Preferovaný Frame Buffer modul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Pri použití x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> by sa mal preferovať plugin, pretože je rýchlejší.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin je núdzová voľba, ak iné nefungujú. Je ale veľmi pomalý.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
sk: Povoliť vzdialené pripojenia na ovládanie vašej plochy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
sk: Neukladať heslá pomocou peňaženky KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
sk: Použiť štandardný port

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
sk: Počúvať na porte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
sk: Pozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
sk: Niekto požaduje pripojenie na váš počítač. Svojim súhlasom mu dáte možnosť vidieť všetko čo je na vašej obrazovke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
sk: Vzdialený systém:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
sk: Ak zapnete túto voľbu, tak vzdialený užívateľ môže použiť klávesnicu alebo aj váš kurzor myši. Toto mu dáva plnú kontrolu nad vašim počítačom, takže buďte opatrný. Ak je táto voľba vypnutá, tak vzdialený užívateľ môže len sledovať vašu obrazovku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
sk: Povoliť vzdialenému užívateľovi ovládanie klávesni&ce a myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
sk: Zdieľanie KDE plochy vám umožňuje pozvať niekoho na vzdialenom počítači, aby sledoval prípadne ovládal vašu plochu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
sk: Spustí/zastaví zdieľanie plochy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
sk: Povoliť zdieľanie plochy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
sk: Podrobnosti pripojenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
sk: Adresa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
sk: Viac o tejto adrese

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
sk: O aplikácii

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
sk: Adresa potrebná pre vzdialených používateľov na pripojenie k vašej ploche. Kliknite na tlačidlo O programe vpravo, ak sa chcete dozvedieť viac.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
sk: Upraviť/uložiť heslo pre zdieľanie plochy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
sk: Upraviť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
sk: Heslo potrebné pre vzdialených používateľov na pripojenie k vašej ploche. Kliknite na tlačidlo Upraviť vpravo na zmenu hesla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
sk: Dočasné heslo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
sk: Nestrážený prístup umožní vzdialenému používateľovi s heslo získať prístup k vašej ploche bez vášho explicitného potvrdenia.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
sk: Nestrážený prístup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
sk: Nestrážený prístup umožní vzdialenému používateľovi s heslo získať prístup k vašej ploche bez vášho explicitného potvrdenia. Kliknite na "O programe", ak sa chcete dozvedieť viac.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
sk: Dozvedieť sa viac o nestráženom prístupe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
sk: Spustí/zastaví nestrážený prístup k vašej ploche. Kliknite na tlačidlo vpravo na zmenu hesla a na "O programe", ak sa chcete dozvedieť viac.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
sk: Povoliť nestrážený prístup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
sk: Zmeniť heslo pre nestrážený prístup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
sk: Zmeniť nestrážené heslo
