krfb - en to sl translation catalogue (91 entries)

en: New Connection
sl: Nova povezava

en: Accept Connection
sl: Sprejmi povezavo

en: Refuse Connection
sl: Zavrni povezavo

en: Accepted connection from %1
sl: Sprejeta povezava od %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
sl: Prejeta povezava iz %1, na čakanju (čakanje potrditve)

en: %1@%2 (shared desktop)
sl: %1@%2 (namizje v souporabi)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
sl: Zaženi skrčeno

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
sl: Uporabi privzeta vrata za VNC (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
sl: Vrata, na katerih bo poslušal krfb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
sl: Naznani storitev na krajevnem omrežju

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
sl: Ne shranjuj gesel v KWallet

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
sl: Dovoli oddaljenim povezavam, da upravljajo namizje.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
sl: Dovoli povezave brez povabila.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
sl: Geslo za nepovabljene povezave.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
sl: Prednostni vstavek za slikovni medpomnilnik

en: Creating a Virtual Monitor from %1
sl: Ustvarjanje navideznega monitorja iz %1

en: Remote Virtual Monitor
sl: Oddaljeni navidezni monitor

en: Offer a Virtual Monitor that can be accessed remotely
sl: Ponudi navidezni monitor, ki je lahko oddaljeno dostopen

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
sl: © 2009-2010, Collabora Ltd.
    © 2007, Alessandro Praduroux
    © 2001-2003, Tim Jansen
    © 2001, Johannes E. Schindelin
    © 2000-2001, Const Kaplinsky
    © 2000, Tridia Corporation
    © 1999, AT&T Laboratories Boston

en: Virtual Monitor implementation
sl: Implementacija navideznega monitorja

en: KDE4 porting
sl: Predelava za KDE 4

en: Original author
sl: Prvotni avtor

en: TightVNC encoder
sl: Kodirnik TightVNC

en: ZLib encoder
sl: Kodirnik ZLib

en: AT&T Laboratories Boston
sl: Laboratoriji AT&T v Bostonu

en: original VNC encoders and protocol design
sl: prvotni kodirniki VNC in zasnova protokola

en: Logical resolution of the new monitor
sl: Logična resolucija novega monitorja

en: resolution
sl: resolucija

en: Name of the monitor
sl: Ime monitorja

en: name
sl: ime

en: Password for the client to connect to it
sl: Geslo za odjemalca za povezavo nanj

en: password
sl: geslo

en: The device-pixel-ratio of the device, the scaling factor
sl: Merilo razmerja pikslov naprave, merilo povečanja

en: The port we will be listening to
sl: Vrata za poslušanje

en: number
sl: število

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
sl: Vaš strežnik X11 ne podpira potrebne razširitve XTest različice 2.2. Souporaba vašega namizja ni mogoča.

en: Desktop Sharing Error
sl: Napaka med souporabo namizja

en: Desktop Sharing
sl: Souporaba namizja

en: VNC-compatible server to share desktops
sl: Združljiv strežnik VNC za souporabo namizij

en: Telepathy tubes support
sl: Podpora za cevi Telepathy

en: Do not show the invitations management dialog at startup
sl: Ob zagonu ne prikaži okna za upravljanje povabil

en: Desktop Sharing is not running under an X11 Server or Wayland.
    Other display servers are currently not supported.
sl: Skupna raba namizja se ne izvaja na strežniku X11 ali Wayland.
    Drugi prikazni strežniki trenutno niso podprti.

en: Storing passwords in config file is insecure!
sl: Shranjevanje gesel v datoteko config ni varno!

en: Enter a new password for Unattended Access
sl: Vnesite novo geslo za dostop brez potrditve

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
sl: Zagon strežnika KRFB ni uspel. Souporaba namizja ne bo delovala. Poskusite nastaviti druga vrata in znova zagnati KRFB.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
sl: Souporaba namizja KDE

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
sl: To polje vsebuje naslov vašega računalnika in številko vrat, ločeno s podpičjem.
    
    Naslov je samo namig - uporabite lahko katerikoli naslov, ki lahko doseže vaš računalnik.
    
    Souporaba namizja poskuša uganiti vaš naslov iz vaših omrežnih nastavitev, vendar ji ne uspe vedno.
    
    Če je vaš računalnik za požarnim zidom, ima lahko drugačen naslov ali pa je nedosegljiv za druge računalnike.

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
sl: Katerikoli oddaljeni uporabnik z običajnim geslom za souporabo namizja se bo moral overiti.
    
    Če je vklopljen dostop brez potrditve in oddaljeni uporabnik ponudi geslo za ta dostop, potem bo dostop dovoljen brez zahteve po potrditvi.

en: Network
sl: Omrežje

en: Security
sl: Varnost

en: Screen capture
sl: Zajem zaslona

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
sl: Da uveljavite nastavitve vstavka medpomnilnika sličic, morate znova zagnati program.

en: The remote user %1 is now connected.
sl: Oddaljeni uporabnik %1 je sedaj povezan.

en: The remote user %1 disconnected.
sl: Oddaljeni uporabnik %1 je prekinil povezavo.

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Enable Remote Control
sl: Omogoči oddaljeni nadzor

en: Desktop Sharing - disconnected
sl: Souporaba namizja – povezava prekinjena

en: Desktop Sharing - connected with %1
sl: Souporaba namizja – povezan z %1

en: Desktop Sharing - connected
sl: Souporaba namizja – povezan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
sl: Prednostni vstavek za medpomnilnik sličic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ob uporabi x11 bi morali dati prednost vstavku <span style=" font-weight:600;">xcb</span>, saj je bolj zmogljiv.<br/>Vstavek <span style=" font-weight:600;">qt</span> je zasilna rešitev, če drugi ne delujejo, je pa zelo počasen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
sl: Dovoli oddaljenim povezavam, da nadzorujejo namizje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noWallet)
en: Do not store passwords using KDE wallet
sl: Ne shranjujte gesel v listnico KDE KWallet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
sl: Uporabi privzeta vrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
sl: Vrata na katerih se posluša:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
sl: Pozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
sl: Nekdo je zaprosil povezavo do vašega računalnika. Odobritev tega bo dovolila oddaljenemu uporabniku ogled vašega namizja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
sl: Oddaljeni sistem:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
sl: Če to možnost vključite, lahko oddaljeni uporabnik vnese pritiske na tipke ali uporablja vašo miškino kazalko. To mu da popoln nadzor nad vašim računalnikom, zato bodite previdni. Ko je ta možnost onemogočena, lahko oddaljeni uporabnik le gleda vaš zaslon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
sl: Dovoli zunanjemu uporabniku nadzor miške in tipkovnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
sl: Souporaba namizja KDE vam omogoča, da nekomu z oddaljenega mesta dovolite, da opazuje in po možnosti nadzoruje vaše namizje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
sl: Začne/zaustavi souporabo oddaljenega namizja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
sl: Omogoči souporabo namizja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
sl: Podrobnosti povezave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
sl: N&aslov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
sl: Več o tem naslovu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
sl: O

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
sl: Naslov, ki ga morajo oddaljeni uporabniki poznati za povezavo z vašim namizjem. Kliknite na gumb "O" na desni za več podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
sl: Geslo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
sl: Uredi/shrani geslo za souporabo namizja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
sl: Uredi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
sl: Geslo, ki ga morajo oddaljeni uporabniki poznati za povezavo z vašim namizjem. Kliknite na gumb "Uredi" na desni za spremembo gesla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
sl: ZačasnoGeslo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
sl: Dostop brez potrditve dovoljuje oddaljenemu uporabniku, ki ima geslo, da lahko nadzira vaše namizje brez vaše potrditve.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
sl: Dostop brez potrditve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
sl: Dostop brez potrditve dovoljuje oddaljenemu uporabniku, ki ima geslo, da lahko nadzira vaše namizje brez vaše potrditve. Kliknite gumb "O" na desni za več podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
sl: Več podrobnosti o dostopu brez potrditve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
sl: Začne/zaustavi dostop brez potrditve za vaše namizje. Kliknite na gumb na desni za spremembo gesla in gumb "O" za več podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
sl: Omogoči dostop brez potrditve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
sl: Spremeni geslo za dostop brez potrditve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
sl: Spremeni geslo za dostop brez potrditve
