krfb - en to sr@ijekavian translation catalogue (83 entries)

en: New Connection
sr@ijekavian: Нова веза

en: Accept Connection
sr@ijekavian: Прихвати везу

en: Refuse Connection
sr@ijekavian: Одбиј везу

en: Accepted connection from %1
sr@ijekavian: Прихваћена веза са %1

en: Received connection from %1, on hold (waiting for confirmation)
sr@ijekavian: Примљена веза са %1, на чекању (чека потврду)

en: %1@%2 (shared desktop)
sr@ijekavian: %1@%2 (дијељена површ)

note: i18n: ectx: label, entry (startMinimized), group (MainWindow)
en: Start minimized
sr@ijekavian: Покрени минимизовано

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultPort), group (TCP)
en: Use the default port for VNC (5900)
sr@ijekavian: Подразумијевани порт ВНЦ‑а (5900)

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (TCP)
en: This is the port on which krfb will listen.
sr@ijekavian: Ово је порт који ће КРФБ ослушкивати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_publishService) i18n: ectx: label, entry (publishService), group (TCP)
en: Announce the service on the local network
sr@ijekavian: Објави сервис на локалној мрежи

note: i18n: ectx: label, entry (noWallet), group (Security)
en: Do not store passwords in KWallet
sr@ijekavian: Не складишти лозинке у К‑новчанику

note: i18n: ectx: label, entry (allowDesktopControl), group (Security)
en: Allow remote connections to manage the desktop.
sr@ijekavian: Дозволи удаљеним везама да управљају површи.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnattendedAccess), group (Security)
en: Allow connections without an invitation.
sr@ijekavian: Дозволи везе без позивнице.

note: i18n: ectx: label, entry (unattendedAccessPassword), group (Security) i18n: ectx: label, entry (desktopSharingPassword), group (Security)
en: Password for uninvited connections.
sr@ijekavian: Лозинка за непозване везе.

note: i18n: ectx: label, entry (preferredFrameBufferPlugin), group (FrameBuffer)
en: Preferred Frame Buffer Plugin
sr@ijekavian: Прикључак жељеног кадробафера

en: VNC-compatible server to share desktops
sr@ijekavian: ВНЦ‑у сагласан сервер за дијељење површи

en: Your X11 Server does not support the required XTest extension version 2.2. Sharing your desktop is not possible.
sr@ijekavian: Ваш икс сервер не подржава неопходно проширење Икс‑тест, верзије 2.2. Није могуће дијелити површ.

en: Desktop Sharing Error
sr@ijekavian: Грешка у дељењу површи

en: Desktop Sharing
sr@ijekavian: Дијељење површи

en: (c) 2009-2010, Collabora Ltd.
    (c) 2007, Alessandro Praduroux
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2001, Johannes E. Schindelin
    (c) 2000-2001, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
sr@ijekavian: © 2009–2010, Колабора
    © 2007, Алесандро Прадуру
    © 2001-2003, Тим Јансен
    © 2001, Јоханес Шинделин
    © 2000-2001, Константин Каплински
    © 2000, компанија Тридија
    © 1999, лабораторије АТ&Т‑а Бостон

en: George Goldberg
sr@ijekavian: Џорџ Голдберг

en: Telepathy tubes support
sr@ijekavian: Подршка за Телепатијине цеви

en: George Kiagiadakis
sr@ijekavian: Георгиос Кјајадакис

en: Alessandro Praduroux
sr@ijekavian: Алесандро Прадуру

en: KDE4 porting
sr@ijekavian: Пребацивање на КДЕ‑4

en: Tim Jansen
sr@ijekavian: Тим Јансен

en: Original author
sr@ijekavian: Првобитни аутор

en: Johannes E. Schindelin
sr@ijekavian: Јоханес Шинделин

en: Const Kaplinsky
sr@ijekavian: Константин Каплински

en: TightVNC encoder
sr@ijekavian: Кодер ТајтВНЦ

en: Tridia Corporation
sr@ijekavian: Тридија

en: ZLib encoder
sr@ijekavian: Кодер Злиб

en: AT&T Laboratories Boston
sr@ijekavian: АТ&Т Бостон

en: original VNC encoders and protocol design
sr@ijekavian: првобитни пројекат ВНЦ кодерâ и протокола

en: Do not show the invitations management dialog at startup
sr@ijekavian: Без дијалога за управљање позивницама при покретању

en: Enter a new password for Unattended Access
sr@ijekavian: Нова лозинка за ненадзирани приступ

en: Failed to start the krfb server. Desktop sharing will not work. Try setting another port in the settings and restart krfb.
sr@ijekavian: Сервер КРФБ‑а не може да се покрене. Дијељење површи неће радити. Покушајте да промијените порт у поставкама и поново покренете КРФБ.

en: This field contains the address of your computer and the port number, separated by a colon.
    
    The address is just a hint - you can use any address that can reach your computer.
    
    Desktop Sharing tries to guess your address from your network configuration, but does not always succeed in doing so.
    
    If your computer is behind a firewall it may have a different address or be unreachable for other computers.
sr@ijekavian: <p>Ово поље садржи адресу вашег рачунара и број приказа, одвојене двотачком. Дата адреса је само примјер, можете користити било коју адресу која указује на ваш рачунар.</p><p>Дијељење површи ће покушати да погоди вашу адресу на основу мрежне поставе, али неће увијек успјети у томе. Ако вам је рачунар иза заштитног зида, може имати другачију адресу или бити недоступан другим рачунарима.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing
sr@ijekavian: КДЕ дијељење површи

en: Any remote user with normal desktop sharing password will have to be authenticated.
    
    If unattended access is on, and the remote user provides unattended mode password, desktop sharing access will be granted without explicit confirmation.
sr@ijekavian: Сваки удаљени корисник са нормалном лозинком за дељење површи мораће да буде аутентификован.
    
    Ако је укључен ненадзирани приступ и удаљени корисник да̂ лозинку за ненадзирани режим, приступ за дељење површи биће допуштен без изричите потврде.

en: Network
sr@ijekavian: Мрежа

en: Security
sr@ijekavian: Безбједност

en: Screen capture
sr@ijekavian: Снимање екрана

en: To apply framebuffer plugin setting, you need to restart the program.
sr@ijekavian: Мораћете поново да покренете програм да би се примениле поставке прикључка кадробафера.

en: The remote user %1 is now connected.
sr@ijekavian: Удаљени корисник %1 је сада повезан.

en: The remote user %1 disconnected.
sr@ijekavian: Удаљени корисник %1 прекинуо је везу.

en: Disconnect
sr@ijekavian: Прекини везу

en: Enable Remote Control
sr@ijekavian: Укључи даљинску контролу

en: Desktop Sharing - disconnected
sr@ijekavian: Дијељење површи — веза је прекинута

en: Desktop Sharing - connected with %1
sr@ijekavian: Дијељење површи — повезана са %1

en: Desktop Sharing - connected
sr@ijekavian: Дијељење површи — повезано

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Framebuffer)
en: Framebuffer
sr@ijekavian: Кадробафер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred frameb&uffer plugin:
sr@ijekavian: Жељени прикључак &кадробафера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpText)
en: <html><head/><body><p>When using x11, <span style=" font-weight:600;">xcb</span> plugin should be preferred, because it is more performant.<br/><span style=" font-weight:600;">qt</span> plugin is a safe fallback, if for some reason others don't work. But also it is very slow.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Ако се користи Икс11, пожељан је прикључак <span style=" font-weight:600;">xcb</span> због већих перформанси.<br/>Прикључак <span style=" font-weight:600;">qt</span> је безбедна одступница, ако из неког разлога други не раде. Али је такође врло спор.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowDesktopControl)
en: Allow remote connections to control your desktop
sr@ijekavian: Дозволи удаљеним везама да контролишу моју површ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefaultPort)
en: Use default port
sr@ijekavian: Користи подразумијевани порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Listening port:
sr@ijekavian: Порт за ослушкивање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
sr@ijekavian: Пажња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainTextLabel)
en: Somebody is requesting a connection to your computer. Granting this will allow the remote user to watch your desktop.
sr@ijekavian: Неко захтијева везу са вашим рачунаром. Ако одобрите, удаљени корисник ће моћи да гледа вашу површ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Remote system:
sr@ijekavian: Удаљени систем:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: If you turn this option on, the remote user can enter keystrokes and use your mouse pointer. This gives them full control over your computer, so be careful. When the option is disabled the remote user can only watch your screen.
sr@ijekavian: Ако укључите ову опцију, удаљени корисник ће моћи да користи тастатуру и показивач миша. Тиме добија потпуну контролу над вашим рачунаром, зато будите опрезни. Када је опција искључена, удаљени корисник може само да гледа ваш екран.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowRemoteControl)
en: Allow remote user to &control keyboard and mouse
sr@ijekavian: Дозволи удаљеном кориснику да &контролише тастатуру и миш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aboutLabel)
en: KDE Desktop Sharing allows you to grant permission to someone at a remote location for viewing and possibly controlling your desktop.
sr@ijekavian: КДЕ дељење површи вам омогућава да издате дозволу некоме на удаљеној локацији да гледа вашу површ, а можда и управља њоме.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: Starts/Stops Remote Desktop Sharing
sr@ijekavian: Покреће и зауставља удаљено дијељење површи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableSharingCheckBox)
en: &Enable Desktop Sharing
sr@ijekavian: &Дијељење површи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Connection Details
sr@ijekavian: Детаљи о вези

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: &Address
sr@ijekavian: &Адреса

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, addressAboutButton)
en: More about this address
sr@ijekavian: Више о овој адреси.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addressAboutButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: About
sr@ijekavian: О овоме

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, addressDisplayLabel)
en: Address required by remote users to connect to your desktop. Click about button on the right for more info.
sr@ijekavian: Адреса која треба удаљеним корисницима да би се повезали на вашу површ. Кликните на дугме десно за више детаља.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password
sr@ijekavian: &Лозинка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit/Save Desktop Sharing Password
sr@ijekavian: Уређивање/уписивање лозинке за дељење површи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, passwordEditButton)
en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: Password required by remote users to connect to your desktop. Click the edit button on the right to change password.
sr@ijekavian: Лозинка која треба удаљеним корисницима да би се повезали на вашу површ. Кликните на дугме десно да је измените.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordDisplayLabel)
en: TemporaryPassword
sr@ijekavian: privremena-lozinka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation.
sr@ijekavian: Ненадзирани приступ омогућава удаљеном кориснику са лозинком да преузме контролу над вашом површи без ваше изричите потврде.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, unattendedGroupBox)
en: Unattended Access
sr@ijekavian: Ненадзирани приступ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, unattendedAboutLabel)
en: Unattended Access allows a remote user with the password to gain control to your desktop without your explicit confirmation. Click "About" button on right to know more.
sr@ijekavian: Ненадзирани приступ омогућава удаљеном кориснику са лозинком да преузме контролу над вашом површи без ваше изричите потврде. Кликните на дугме десно за више детаља.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, unattendedAboutButton)
en: Know more about Unattended Access
sr@ijekavian: Сазнајте више о ненадзираном приступу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Starts/Stops unattended access to your desktop. Click on button on right to change password, and "About" button to know more.
sr@ijekavian: Покреће и зауставља ненадзирани приступ вашој површи. Преко дугмади десно можете да измените лозинку и сазнате више о овоме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableUnattendedCheckBox)
en: Enable &Unattended Access
sr@ijekavian: &Активирај ненадзирани приступ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: Change password for Unattended Access
sr@ijekavian: Измените лозинку за ненадзирани приступ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unattendedPasswordButton)
en: &Change Unattended Password
sr@ijekavian: &Измени лозинку ненадзираног приступа
