krfb - en to ug translation catalogue (7 entries)

en: New Connection
ug: يېڭى باغلىنىش

en: Original author
ug: ئەسلى ئاپتور

en: Desktop Sharing
ug: ئۈستەلئۈستىنى ھەمبەھىرلەش

en: Network
ug: تور

en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: Disconnect
ug: ئۈز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Attention
ug: دىققەت
