kdelibs4 - en to ar translation catalogue (31 entries)

[ctx: application description]
en: Command-line utility to run Kross scripts.
ar: أداة سطر أوامر لتشغيل سكربتات Kross.

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2006 Sebastian Sauer
ar: ‏© 2006 Sebastian Sauer

[ctx: @info:credit]
en: Author
ar: المؤلف

[ctx: @info:shell command-line argument]
en: The script to run.
ar: السكربت الذي تريد تشغيله.

en: Scriptfile "%1" does not exist.
ar: الملف ”%1“ غير موجود.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
ar: فشل تحديد مفسّر ملف السكربت ”%1“

en: Failed to open scriptfile "%1"
ar: فشل فتح ملف السكربت ”%1“

en: Failed to load interpreter "%1"
ar: فشل تحميل المفسّر ”%1“

en: No such interpreter "%1"
ar: ليس ثمة مفسّر كهذا ”%1“

en: Failed to create script for interpreter "%1"
ar: فشل إنشاء سكربت للمفسّر ”%1“

en: Level of safety of the Ruby interpreter
ar: مستوى أمان مفسّر «روبي»

en: Cancel?
ar: أألغِ؟

en: No such function "%1"
ar: ليس ثمة دالة كهذه ”%1“

en: Name:
ar: الاسم:

en: Text:
ar: النص:

en: Comment:
ar: تعليق:

en: Icon:
ar: الأيقونة:

en: Interpreter:
ar: المفسّر:

en: File:
ar: الملف:

en: Run
ar: شغّل

en: Execute the selected script.
ar: نفّذ السكربت المحدّد.

en: Stop
ar: أوقِف

en: Stop execution of the selected script.
ar: أوقِف تنفيذ السكربت المحدّد.

en: Edit...
ar: حرّر…

en: Edit selected script.
ar: حرّر السكربت المحدّد.

en: Add...
ar: أضِف…

en: Add a new script.
ar: أضف سكربتًا جديدًا.

en: Remove
ar: أزِل

en: Remove selected script.
ar: أزِل السكربت المحدّد.

en: Edit
ar: حرّر

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
ar: عام
