kdelibs4 - en to be@latin translation catalogue (26 entries)

en: Scriptfile "%1" does not exist.
be@latin: Skryptavy fajł „%1” nie isnuje.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
be@latin: Nie ŭdałosia vyznačyć interpretatar dla skryptavaha fajła „%1”.

en: Failed to open scriptfile "%1"
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić skryptavy fajł „%1”.

en: Failed to load interpreter "%1"
be@latin: Nie ŭdałosia źmiaścić interpretatar „%1” u pamiać.

en: No such interpreter "%1"
be@latin: Niama takoha interpretatara: „%1”.

en: Failed to create script for interpreter "%1"
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć skrypt dla interpretatara „%1”.

en: Level of safety of the Ruby interpreter
be@latin: Rovień biaśpiečnaści interpretatara Ruby

en: No such function "%1"
be@latin: Niama takoj funkcyi: „%1”.

en: Name:
be@latin: Nazva:

en: Text:
be@latin: Tekst:

en: Comment:
be@latin: Kamentar:

en: Icon:
be@latin: Ikona:

en: Interpreter:
be@latin: Interpretatar:

en: File:
be@latin: Fajł:

en: Run
be@latin: Vykanaj

en: Execute the selected script.
be@latin: Vykanaj vybrany skrypt.

en: Stop
be@latin: Spyni

en: Stop execution of the selected script.
be@latin: Spyni vykanańnie vybranaha skrypta.

en: Edit...
be@latin: Redahuj...

en: Edit selected script.
be@latin: Redahuj vybrany skrypt.

en: Add...
be@latin: Dadaj...

en: Add a new script.
be@latin: Dadaj novy skrypt.

en: Remove
be@latin: Vydali

en: Remove selected script.
be@latin: Vydali vybrany skrypt.

en: Edit
be@latin: Źmiani

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
be@latin: Hałoŭnaje
