kdelibs4 - en to bs translation catalogue (27 entries)

en: Scriptfile "%1" does not exist.
bs: Skriptna datoteka %1 ne postoji.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
bs: Ne mogu da odredim interpretator za skriptu %1

en: Failed to open scriptfile "%1"
bs: Ne mogu da otvorim datoteku skripte %1

en: Failed to load interpreter "%1"
bs: Ne mogu da učitam interpretator %1

en: No such interpreter "%1"
bs: Nema interpretatora %1

en: Failed to create script for interpreter "%1"
bs: Ne mogu da stvorim skriptu za interpretator %1.

en: Level of safety of the Ruby interpreter
bs: Nivo bezbjednosti interpretatora Rubyja

en: Cancel?
bs: Odustati?

en: No such function "%1"
bs: Nema funkcije %1

en: Name:
bs: Ime:

en: Text:
bs: Tekst:

en: Comment:
bs: Komentar:

en: Icon:
bs: Ikona:

en: Interpreter:
bs: Interpretator:

en: File:
bs: Datoteka:

en: Run
bs: Izvrši

en: Execute the selected script.
bs: Izvrši izabranu skriptu.

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stop execution of the selected script.
bs: Zaustavi izvršavanje izabrane skripte.

en: Edit...
bs: Izmijeni...

en: Edit selected script.
bs: Izmijeni izabranu skriptu.

en: Add...
bs: Dodaj...

en: Add a new script.
bs: Dodaj novu skriptu.

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove selected script.
bs: Ukloni izabranu skriptu.

en: Edit
bs: Izmijeni

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
bs: Opšte
