kdelibs4 - en to csb translation catalogue (26 entries)

en: Scriptfile "%1" does not exist.
csb: Felëje lopk skripta "%1".

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
csb: Ni mòże òznaczëc interpretera dlô skripta "%1"

en: Failed to open scriptfile "%1"
csb: Ni mòże òtemknąc lopka skripta "%1"

en: Failed to load interpreter "%1"
csb: Ni mòże wladowac interpretera "%1"

en: No such interpreter "%1"
csb: Felëje interpreter "%1"

en: Failed to create script for interpreter "%1"
csb: Nie mòże ùsôdzëc skriptu dlô interpretera "%1".

en: Level of safety of the Ruby interpreter
csb: Równiô bezpiekù interpretera Ruby

en: No such function "%1"
csb: Felëje fùnkcëji "%1"

en: Name:
csb: Miono:

en: Text:
csb: Tekst:

en: Comment:
csb: Dopòwiesc:

en: Icon:
csb: Ikòna:

en: Interpreter:
csb: Interpretera:

en: File:
csb: Lopk:

en: Run
csb: Zrëszë

en: Execute the selected script.
csb: Zrëszë wëbróny skript.

en: Stop
csb: Zatrzëmôj

en: Stop execution of the selected script.
csb: Zatrzëmôj zrëszenié wëbrónégò skriptu.

en: Edit...
csb: Edicëjô...

en: Edit selected script.
csb: Editëjë wëbróny skript.

en: Add...
csb: Dodôj...

en: Add a new script.
csb: Dodôj nowi skript.

en: Remove
csb: Rëmôj

en: Remove selected script.
csb: Rëmôj wëbróny skript.

en: Edit
csb: Edicëjô

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
csb: Òglowé
