kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (23 entries)

en: Scriptfile "%1" does not exist.
hsb: Skriptowa dataja %1 njeeksistuje.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
hsb: Njemóžu interpreter za skript "%1" namakać

en: Failed to open scriptfile "%1"
hsb: Njemóžu skript "%1" wočinić.

en: Failed to load interpreter "%1"
hsb: Njemóžu interpreter "%1" startować.

en: No such interpreter "%1"
hsb: Žadyn tajki interpreter: %1

en: Failed to create script for interpreter "%1"
hsb: Njemóžu skript stworić za interpreter "%1".

en: Level of safety of the Ruby interpreter
hsb: Stopjeń wěstosće Ruby-interpretera

en: No such function "%1"
hsb: Žana tajka funkcija '%1'

en: Name:
hsb: Mjeno:

en: Text:
hsb: Tekst:

en: Comment:
hsb: Přispomnjenje:

en: Icon:
hsb: Piktogram:

en: File:
hsb: Dataja:

en: Run
hsb: Wuwjesć

en: Execute the selected script.
hsb: Wubrany skript wuwjesć.

en: Stop execution of the selected script.
hsb: Wuwjedźenje wubraneho skripta zastajić.

en: Edit...
hsb: Wobdźěłać...

en: Edit selected script.
hsb: Wubrany skript wobdźěłać.

en: Add...
hsb: Dodać...

en: Add a new script.
hsb: Nowy skript dodać.

en: Remove
hsb: Wotstronić

en: Remove selected script.
hsb: Wubrany skript wumaznyć.

en: Edit
hsb: Wobdźěłać
