kdelibs4 - en to mk translation catalogue (27 entries)

en: Scriptfile "%1" does not exist.
mk: Скриптата „%1“ не постои.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
mk: Не успеав да одредам интерпретер за скриптата „%1“

en: Failed to open scriptfile "%1"
mk: Не може да се отвори скриптата „%1“

en: Failed to load interpreter "%1"
mk: Не успеав да го вчитам интерпретерот „%1“

en: No such interpreter "%1"
mk: Нема таков интерпретер „%1“

en: Failed to create script for interpreter "%1"
mk: Не може да се креира скрипта за интерпретерот „%1“

en: Level of safety of the Ruby interpreter
mk: Ниво на безбедност на Ruby-интерпретерот

en: Cancel?
mk: Откажи?

en: No such function "%1"
mk: Нема таква функција „%1“

en: Name:
mk: Име:

en: Text:
mk: Текст:

en: Comment:
mk: Коментар:

en: Icon:
mk: Икона:

en: Interpreter:
mk: Интерпретер:

en: File:
mk: Датотека:

en: Run
mk: Изврши

en: Execute the selected script.
mk: Ја извршува избраната скрипта.

en: Stop
mk: Стоп

en: Stop execution of the selected script.
mk: Го прекинува извршувањето на избраната скрипта.

en: Edit...
mk: Уреди...

en: Edit selected script.
mk: Ја уредува избраната скрипта.

en: Add...
mk: Додај...

en: Add a new script.
mk: Додава нова скрипта.

en: Remove
mk: Отстрани

en: Remove selected script.
mk: Ја отстранува избраната скрипта.

en: Edit
mk: Уредување

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
mk: Општо
