kruler - en to bg translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: If this option is enabled, the window is being kept above other windows.
bg: Ако това е включено, прозорецът се задържа над другите прозорци.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: Always on top
bg: Винаги отгоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
bg: Фонов цвят:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
bg: Шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
bg: Показване на икона в системния поднос

en: This is a tool to measure pixel distances on the screen. It is useful for working on layouts of dialogs, web pages etc.
bg: Инструмент за измерване на разстояния и цветове на екрана. Полезен е при дизайн на диалогови прозорци, уеб страници и др.

en: Rotate
bg: Завъртване

en: &Scale
bg: &Скала

en: Right to Left
bg: Отдясно наляво

en: Center Origin
bg: Центриране на началото

en: Offset...
bg: Отместване...

en: Percentage
bg: Процент

en: O&pacity
bg: &Прозрачност

en: Left to Right
bg: Отляво надясно

en: Bottom to Top
bg: Отгоре надолу

en: Top to Bottom
bg: Отдолу нагоре

[ctx: @title:window]
en: Scale Offset
bg: Отместване на скалата:

en: Offset:
bg: Отместване:

en: Appearance
bg: Изглед

en: Advanced
bg: Разширено

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (StoredSettings)
en: Background color of the ruler.
bg: Фонов цвят за линийката

note: i18n: ectx: label, entry (Length), group (StoredSettings)
en: Length of the ruler.
bg: Дължина на линийката

note: i18n: ectx: label, entry (ScaleFont), group (StoredSettings)
en: Font of the text on the ruler scale.
bg: Шрифт за текста върху линийката

note: i18n: ectx: label, entry (Horizontal), group (StoredSettings)
en: Horizontal ruler
bg: Хоризонтална линия

note: i18n: ectx: label, entry (LeftToRight), group (StoredSettings)
en: Direction of the ruler
bg: Посока на линийката

note: i18n: ectx: label, entry (Offset), group (StoredSettings)
en: Offset of the origin
bg: Отместване на началото

note: i18n: ectx: label, entry (RelativeScale), group (StoredSettings)
en: Is the scale of the ruler relative (percentage)
bg: Дали мерките на линийката са относителни (в проценти)

note: i18n: ectx: label, entry (TrayIcon), group (StoredSettings)
en: Is a tray icon used
bg: Дали се използва икона в системния поднос

note: i18n: ectx: label, entry (Opacity), group (StoredSettings)
en: Opacity of the window
bg: Прозрачност на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysOnTop), group (StoredSettings)
en: Is always on top
bg: Винаги отгоре

en: KDE Screen Ruler
bg: Линийка за екрана в KDE

en: A screen ruler by KDE
bg: Линийка за измерване на екрана в KDE

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Former Maintainer and Developer
bg: Предишна поддръжка и разработчик

en: Initial port to KDE 2
bg: Първоначална версия за KDE 2
