kruler - en to ca translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: If this option is enabled, the window is being kept above other windows.
ca: Si aquesta opció està activada, la finestra es mantindrà sobre les altres finestres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: Always on top
ca: Sempre a dalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
ca: Color de fons:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
ca: Tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
ca: Mostra una icona a la safata del sistema

en: This is a tool to measure pixel distances on the screen. It is useful for working on layouts of dialogs, web pages etc.
ca: Aquesta és una eina per a mesurar les distàncies entre píxels a la pantalla. És útil per a treballar amb les disposicions dels diàlegs, pàgines web, etc.

en: Rotate
ca: Gira

en: &Scale
ca: &Escala

en: Right to Left
ca: De dreta a esquerra

en: Center Origin
ca: Centra l'origen

en: Offset...
ca: Desplaçament...

en: Percentage
ca: Percentatge

en: O&pacity
ca: O&pacitat

en: Left to Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Bottom to Top
ca: De baix a dalt

en: Top to Bottom
ca: De dalt a baix

[ctx: @title:window]
en: Scale Offset
ca: Desplaçament de l'escala

en: Offset:
ca: Desplaçament:

en: Appearance
ca: Aparença

en: Advanced
ca: Avançat

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (StoredSettings)
en: Background color of the ruler.
ca: Color de fons del regle.

note: i18n: ectx: label, entry (Length), group (StoredSettings)
en: Length of the ruler.
ca: Longitud del regle.

note: i18n: ectx: label, entry (ScaleFont), group (StoredSettings)
en: Font of the text on the ruler scale.
ca: Tipus de lletra del text en l'escala del regle.

note: i18n: ectx: label, entry (Horizontal), group (StoredSettings)
en: Horizontal ruler
ca: Regle horitzontal

note: i18n: ectx: label, entry (LeftToRight), group (StoredSettings)
en: Direction of the ruler
ca: Direcció del regle

note: i18n: ectx: label, entry (Offset), group (StoredSettings)
en: Offset of the origin
ca: Desplaçament de l'origen

note: i18n: ectx: label, entry (RelativeScale), group (StoredSettings)
en: Is the scale of the ruler relative (percentage)
ca: Si l'escala del regle és relativa (percentatge)

note: i18n: ectx: label, entry (TrayIcon), group (StoredSettings)
en: Is a tray icon used
ca: Si s'usa la icona a la safata

note: i18n: ectx: label, entry (Opacity), group (StoredSettings)
en: Opacity of the window
ca: Opacitat de la finestra

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysOnTop), group (StoredSettings)
en: Is always on top
ca: Sempre està a dalt

en: KDE Screen Ruler
ca: Regle de la pantalla del KDE

en: A screen ruler by KDE
ca: Un regle de la pantalla, creat per la comunitat KDE

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Former Maintainer and Developer
ca: Antic mantenidor i desenvolupador

en: Initial port to KDE 2
ca: Adaptació inicial al KDE 2
