kruler - en to el translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: If this option is enabled, the window is being kept above other windows.
el: Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή, το παράθυρο διατηρείται πάνω από άλλα παράθυρα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: Always on top
el: Πάντα στην κορυφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
el: Χρώμα φόντου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου συστήματος

en: This is a tool to measure pixel distances on the screen. It is useful for working on layouts of dialogs, web pages etc.
el: Αυτό είναι ένα εργαλείο για τη μέτρηση αποστάσεων εικονοστοιχείων στην οθόνη. Είναι χρήσιμο κατά την εργασία με τη μορφή των διαλόγων, ιστοσελίδες κτλ.

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: &Scale
el: &Κλίμακα

en: Right to Left
el: Από δεξιά προς αριστερά

en: Center Origin
el: Προέλευση στο κέντρο

en: Offset...
el: Μετατόπιση...

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: O&pacity
el: Α&διαφάνεια:

en: Left to Right
el: Από αριστερά προς δεξιά

en: Bottom to Top
el: Από τη βαη προς την κορυφή

en: Top to Bottom
el: Από την κορυφή προς τη βάση

[ctx: @title:window]
en: Scale Offset
el: Μετατόπιση κλίμακας

en: Offset:
el: Μετατόπιση:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Advanced
el: Προχωρημένα

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (StoredSettings)
en: Background color of the ruler.
el: Χρώμα φόντου του κανόνα.

note: i18n: ectx: label, entry (Length), group (StoredSettings)
en: Length of the ruler.
el: Μήκος του κανόνα.

note: i18n: ectx: label, entry (ScaleFont), group (StoredSettings)
en: Font of the text on the ruler scale.
el: Γραμματοσειρά της κλίμακας του κανόνα.

note: i18n: ectx: label, entry (Horizontal), group (StoredSettings)
en: Horizontal ruler
el: Οριζόντιος κανόνας

note: i18n: ectx: label, entry (LeftToRight), group (StoredSettings)
en: Direction of the ruler
el: Κατεύθυνση του κανόνα

note: i18n: ectx: label, entry (Offset), group (StoredSettings)
en: Offset of the origin
el: Μετατόπιση της αρχής

note: i18n: ectx: label, entry (RelativeScale), group (StoredSettings)
en: Is the scale of the ruler relative (percentage)
el: Είναι η κλίμακα του κανόνα σχετική (ποσοστό επί της εκατό)

note: i18n: ectx: label, entry (TrayIcon), group (StoredSettings)
en: Is a tray icon used
el: Γίνεται χρήση εικονιδίου του συστήματος

note: i18n: ectx: label, entry (Opacity), group (StoredSettings)
en: Opacity of the window
el: Αδιαφάνεια του παραθύρου

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysOnTop), group (StoredSettings)
en: Is always on top
el: Είναι πάντα στην κορυφή

en: KDE Screen Ruler
el: Κανόνας οθόνης για το KDE

en: A screen ruler by KDE
el: Ένας κανόνας οθόνης από το KDE

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Former Maintainer and Developer
el: Πρώην συντηρητής και προγραμματιστής

en: Initial port to KDE 2
el: Αρχική μεταφορά στο KDE 2
