kruler - en to eo translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
eo: Fona koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
eo: Tiparo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
eo: Montru agordotraban piktogramon

en: &Scale
eo: &Skali

en: Right to Left
eo: Dekstra al Liva

en: Percentage
eo: Elcentaĵo

en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

en: Offset:
eo: Pozicio:

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Advanced
eo: Plie

en: KDE Screen Ruler
eo: KDEa Ekranliniilo

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Initial port to KDE 2
eo: Origina porto al KDE 2
