kruler - en to eu translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: If this option is enabled, the window is being kept above other windows.
eu: Aukera hau gaitzen bada, leihoa beste leihoen gainean mantenduko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: Always on top
eu: Beti gain-gainean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
eu: Atzeko planoko kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
eu: Erakutsi erretiluaren ikonoa

en: This is a tool to measure pixel distances on the screen. It is useful for working on layouts of dialogs, web pages etc.
eu: Hau pantailako pixelen arteko distantziak neurtzeko tresna bat da. Baliagarria da antolamenduekin lan egiteko, elkarrizketa-koadroetan, web-orriekin, etb.

en: Rotate
eu: Biratu

en: &Scale
eu: &Eskala

en: Right to Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Center Origin
eu: Zentruaren jatorria

en: Offset...
eu: Desplazamendua...

en: Percentage
eu: Ehunekoa

en: O&pacity
eu: O&pakutasuna

en: Left to Right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Bottom to Top
eu: Behetik gora

en: Top to Bottom
eu: Goitik behera

[ctx: @title:window]
en: Scale Offset
eu: Eskalaren desplazamendua

en: Offset:
eu: Desplazamendua:

en: Appearance
eu: Itxura

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: %1%
eu: %%1

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (StoredSettings)
en: Background color of the ruler.
eu: Erregelaren atzeko planoko kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Length), group (StoredSettings)
en: Length of the ruler.
eu: Erregelaren luzera.

note: i18n: ectx: label, entry (ScaleFont), group (StoredSettings)
en: Font of the text on the ruler scale.
eu: Erregelako eskalako testuaren letra-tipoa.

note: i18n: ectx: label, entry (Horizontal), group (StoredSettings)
en: Horizontal ruler
eu: Erregela horizontala

note: i18n: ectx: label, entry (LeftToRight), group (StoredSettings)
en: Direction of the ruler
eu: Erregelaren norabidea

note: i18n: ectx: label, entry (Offset), group (StoredSettings)
en: Offset of the origin
eu: Jatorrizkoaren desplazamendua

note: i18n: ectx: label, entry (RelativeScale), group (StoredSettings)
en: Is the scale of the ruler relative (percentage)
eu: Erregelaren eskala erlatiboa den (ehunekoa)

note: i18n: ectx: label, entry (TrayIcon), group (StoredSettings)
en: Is a tray icon used
eu: Erretiluaren ikonoa erabiliko den

note: i18n: ectx: label, entry (Opacity), group (StoredSettings)
en: Opacity of the window
eu: Leihoaren opakotasuna

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysOnTop), group (StoredSettings)
en: Is always on top
eu: Beti dago gain-gainean

en: KDE Screen Ruler
eu: KDEren pantailako erregela

en: A screen ruler by KDE
eu: KDEk egindako pantailako erregela bat

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Former Maintainer and Developer
eu: Haiserako mantentzaile eta garatzailea

en: Initial port to KDE 2
eu: Hasierako KDE 2-rako moldaketa
