kruler - en to gl translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: If this option is enabled, the window is being kept above other windows.
gl: Active esta opción para manter a xanela por riba doutras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysOnTop)
en: Always on top
gl: Sempre encima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
gl: Cor do fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
gl: Mostrar a icona da bandexa

en: This is a tool to measure pixel distances on the screen. It is useful for working on layouts of dialogs, web pages etc.
gl: É unha ferramenta para medir distancias de píxeles na pantalla. É moi útil para traballar na construción de diálogos, páxinas web etc.

en: Rotate
gl: Rotar

en: &Scale
gl: Cambiar de e&scala

en: Right to Left
gl: Da dereita á esquerda

en: Center Origin
gl: Centrar na orixe

en: Offset...
gl: Desprazamento…

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: O&pacity
gl: &Opacidade

en: Left to Right
gl: Da esquerda á dereita

en: Bottom to Top
gl: Da cima ao fondo

en: Top to Bottom
gl: Do fondo á cima

[ctx: @title:window]
en: Scale Offset
gl: Cambiar de escala o desprazamento

en: Offset:
gl: Desprazamento:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (StoredSettings)
en: Background color of the ruler.
gl: A cor de fondo da regra.

note: i18n: ectx: label, entry (Length), group (StoredSettings)
en: Length of the ruler.
gl: A lonxitude da regra.

note: i18n: ectx: label, entry (ScaleFont), group (StoredSettings)
en: Font of the text on the ruler scale.
gl: A fonte dos textos da escala da regra.

note: i18n: ectx: label, entry (Horizontal), group (StoredSettings)
en: Horizontal ruler
gl: Regra horizontal

note: i18n: ectx: label, entry (LeftToRight), group (StoredSettings)
en: Direction of the ruler
gl: A dirección da regra

note: i18n: ectx: label, entry (Offset), group (StoredSettings)
en: Offset of the origin
gl: O desprazamento respecto da orixe

note: i18n: ectx: label, entry (RelativeScale), group (StoredSettings)
en: Is the scale of the ruler relative (percentage)
gl: É a escala relativa da regra (porcentaxe)

note: i18n: ectx: label, entry (TrayIcon), group (StoredSettings)
en: Is a tray icon used
gl: É unha icona da bandexa empregada

note: i18n: ectx: label, entry (Opacity), group (StoredSettings)
en: Opacity of the window
gl: Opacidade da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysOnTop), group (StoredSettings)
en: Is always on top
gl: Sempre encima

en: KDE Screen Ruler
gl: Regra de pantalla de KDE

en: A screen ruler by KDE
gl: Unha regra de pantalla por KDE

en: (c) 2000 - 2008, Till Krech
    (c) 2009, Mathias Soeken
gl: © 2000 - 2008, Till Krech
    © 2009, Mathias Soeken

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Former Maintainer and Developer
gl: Antigo mantedor e desenvolvedor

en: Initial port to KDE 2
gl: Conversión inicial a KDE 2
