kruler - en to pa translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਰੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font:
pa: ਫੋਂਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayIcon)
en: Show tray icon
pa: ਟਰੇ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ

en: &Scale
pa: ਸਕੇਲ(&S)

en: Right to Left
pa: ਸੱਜੇ ਤੋਂ ਖੱਬੇ

en: Center Origin
pa: ਸੈਂਟਰ ਖਿੱਤਾ

en: Offset...
pa: ਆਫਸੈੱਟ...

en: Percentage
pa: ਫੀਸਦੀ

en: O&pacity
pa: ਬਲੌਰੀਪਨ(&p)

en: Left to Right
pa: ਖੱਬੇ ਤੋਂ ਸੱਜੇ

en: Bottom to Top
pa: ਹੇਠਾਂ ਤੋਂ ਉੱਤੇ

en: Top to Bottom
pa: ਉੱਤੇ ਤੋਂ ਹੇਠਾਂ

en: Offset:
pa: ਆਫਸੈੱਟ:

en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (StoredSettings)
en: Background color of the ruler.
pa: ਰੂਲਰ ਦਾ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਰੰਗ

note: i18n: ectx: label, entry (Length), group (StoredSettings)
en: Length of the ruler.
pa: ਰੂਲਰ ਦੀ ਲੰਬਾਈ।

note: i18n: ectx: label, entry (LeftToRight), group (StoredSettings)
en: Direction of the ruler
pa: ਰੂਲਰ ਦੀ ਦਿਸ਼ਾ

en: KDE Screen Ruler
pa: KDE ਸਕਰੀਨ ਰੂਲਰ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ
