krusader - en to bg translation catalogue (1346 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
bg: Управление на потребителските действия

en: New protocol
bg: Нов протокол

en: Set a protocol:
bg: Въведете протокол:

en: Edit Protocol
bg: Редактиране на протокол

en: Set another protocol:
bg: Въведете друг протокол:

en: Edit Path
bg: Редактиране на път

en: Set another path:
bg: Въведете друг път:

en: New MIME Type
bg: Нов вид по MIME

en: Set a MIME type:
bg: Въведете вид по MIME:

en: Edit MIME Type
bg: Редактиране на вид по MIME

en: Set another MIME type:
bg: Въведете друг вид по MIME:

en: New File Name
bg: Ново име на файл

en: Set a file name:
bg: Въведете име на файл:

en: Edit File Name
bg: Редактиране име на файл

en: Set another file name:
bg: Въведете друго име на файл:

en: Please set a unique name for the useraction
bg: Моля, въведете уникално име за действието

en: Please set a title for the menu entry
bg: Моля, въведете заглавие на записа в менюто

en: Command line is empty
bg: Командният ред е празен

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
bg: Вече има действие с това име
    Ако това действие не е създадено от вас, значи Krusader използва това име за вградено действие.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
bg: Свойство на действие

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
bg: Основни свойства

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
bg: Подробно описание на <b>Потребителско действие</b>. Появява се единствено в <i>Конфигуратора</i> и чрез <code>Shift+F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
bg: Описание:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
bg: Приемани команди

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
bg: Заместване на <b>шаблоните</b> с локални имена на файлове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
bg: Заместване на <b>шаблоните</b> с валидни URL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
bg: Заглавието, показвано в <b>потребителското меню</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
bg: Заглавие:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
bg: Уникално име на <b>потребителското действие</b>. Използва се само в <i>Конфигуратора</i> и няма да го видите в никое друго меню.<p><b>Бележка</b>:<i>Заглавието</i>, което се появява в <b>потребителското меню</b> може да бъде създадено тук.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
bg: <b>Потребителските действия</b> могат да бъдат групирани в категории за по-добро разграничаване. Изберете съществуваща <i>категория</i> или създайте нова като въведете име.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
bg: Всяко <b>потребителско действие</b> може да има своя икона, която ще се появява срещу заглавието в <b>потребителското меню</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
bg: <p>Уникално име на <b>потребителското действие</b>. Използва се само в <i>Конфигуратора</i> и няма да го видите в никое друго меню.</p><p><b>Бележка</b>:<i>Заглавието</i>, което се появява в <b>потребителското меню</b> може да бъде създадено тук.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
bg: Идентификатор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
bg: Команда:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
bg: <i>Подсказка</i>та се появява, когато курсора се задържи върху запис от <b>лентата с потребителски действия</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
bg: Подсказка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
bg: Категория:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
bg: Добавяне на <b>шаблони</b> за избраните файлове в панела.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
bg: &Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
bg: Работна директория:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
bg: Стандартна препратка:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
bg: Установяване на подразбираща се клавишна комбинация.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
bg: Няма

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
bg: Ако е отметнато, действието се показва в менютата на потребителските действия.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
bg: Разрешено

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
bg: Режим на изпълнение

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
bg: Събиране резултата от изпълняваната програма.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
bg: Резултатите се натрупват

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
bg: Отделя стандартния изход и стандартната грешка в изходното натрупване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
bg: Отделя стандартната грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
bg: &Нормално

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
bg: Стартиране на командата в терминален прозорец.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
bg: Стартиране в терминал

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
bg: Стартиране на командата във вградения терминален емулатор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
bg: Стартиране във вградения терминален емулатор

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
bg: Разширени свойства

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
bg: Потребителското действие е пригодено само за

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
bg: Протокол

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
bg: &Нов...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
bg: Про&мяна...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
bg: Изтрива&не

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
bg: <b>Потребителско действие</b> се появява само за определените тук стойности.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
bg: Път

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
bg: &Нов...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
bg: Вид по MIME

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
bg: &Нов...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
bg: Име на файл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
bg: <b>Потребителско действие</b> се появява само за определените тук имена на файлове. Могат да се използват и глобални символи '<code>?</code>', '<code>*</code>'.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
bg: &Нов...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
bg: Потвърждаване на всяка програмна заявка поотделно

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
bg: Изпълняване на <i>команда</i>та под друго потребителско име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
bg: Стартиране като друг потребител:

en: Active panel
bg: Активния панел

en: Other panel
bg: Другия панел

en: Left panel
bg: Левия панел

en: Right panel
bg: Десния панел

en: Panel independent
bg: Независимо от панела

en: Choose executable...
bg: Изберете изпълним файл...

en: User Action Parameter Dialog
bg: Параметри на потребителското действие

en: This placeholder allows some parameter:
bg: Този шаблон позволява параметрите:

en: Title
bg: Заглавие

en: *.xml|XML files
    *|All files
bg: .xml|XML файлове
    *|всички файлове

en: Create new useraction
bg: Създаване на ново потребителско действие

en: Import useractions
bg: Внасяне на действие

en: Export useractions
bg: Изнасяне на действие

en: Copy useractions to clipboard
bg: Копиране на действията в клипборда

en: Paste useractions from clipboard
bg: Поставяне на действията от клипборда

en: Delete selected useractions
bg: Изтриване на избраните действия

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
bg: Действието беше променено. Искате ли да се приложат промените?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всички избрани действия?

en: Remove Selected Actions?
bg: Премахване на избраните действия?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
bg: Този файл съдържа вече някакви потребителски действия.
    Желаете ли потребителските действия да бъдат презаписани или да бъдат обединени с избраните действия?

en: Overwrite or Merge?
bg: Презапис или обединяване?

en: Merge
bg: Обединяване

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Този файл вече съществува. Искате да го презапишете?

en: Overwrite Existing File?
bg: Да се презапише ли съществуващият файл?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
bg: Записването %1 е невъзможно.
    Нищо не е изнесено.

en: Export Failed
bg: Неуспешно изнасяне

en: Internal error, undefined <job> in result signal
bg: Вътрешна грешка, недефинирана <задача> в изходния сигнал

en: Downloading remote files
bg: Изтегляне на отдалечени файлове

en: Uploading to remote destination
bg: Качване на отдалечената машина

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
bg: Архивът %1 е от неподдържан вид.

en: Counting files in archive
bg: Брои файловете в архива

en: Failed to list the content of the archive (%1).
bg: Неуспешно извеждане на съдържанието на архива (%1).

en: Failed to unpack %1.
bg: Неуспешно разархивиране на %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
bg: Неуспешно преобразуване на rpm (%1) в cpio.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
bg: Неуспешно преобразуване на deb (%1) в tar.

en: Unpacking File(s)
bg: Разархивира файл(ове)

en: User cancelled.
bg: Прекратено от потребител.

en: Testing Archive
bg: Тестване на архив

en: Packing File(s)
bg: Архивира файл(ове)

en: Failed to pack %1.
bg: Неуспешно архивиране на %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
bg: Архивът е криптиран, моля въведете паролата:

en: Processed files
bg: Обработени файлове

en: Error while packing
bg: Грешка при архивиране

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
bg: Неуспешен тест на %1.

en: Archive tests passed.
bg: Тестът е преминат.

en: Error while unpacking
bg: Грешка при разархивиране

en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Name:
bg: Име:

en: Create in:
bg: Създаване в:

en: New Folder
bg: Нова папка

en: Folders
bg: Папки

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Folder name:
bg: Име на папка:

en: Trash bin
bg: Кошче

en: Virtual Filesystem
bg: Виртуална файлова система

en: Local Network
bg: Локална мрежа

en: BookMan II
bg: Управление на отметки II

en: Type to search...
bg: Пишете за търсене...

en: Error
bg: Грешка

en: Unable to write to %1
bg: Невъзможен запис в %1

en: %1 instead of %2
bg: %1 вместо %2

en: missing tag %1
bg: липсващ етикет %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
bg: %1 изглежда не е валиден файл с отметки

en: Error reading bookmarks file: %1
bg: Грешка при четене на файл с отметки: %1

en: Popular URLs
bg: Популярни URL

en: Manage Bookmarks
bg: Управление на отметките

en: Enable special bookmarks
bg: Включване на специалните отметки

en: Jump back
bg: Стъпка назад

en: Open
bg: Отваряне

en: Open in a new tab
bg: Отваряне в нов раздел

en: Delete
bg: Изтриване

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
bg: <qt>Възникна грешка при изпълнение на <b>%1</b>.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
bg: Грешка при четене на stdout или stderr

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте....

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
bg: <qt>Krusader не може да открие инструмент за контролни суми, който да обработи %1. Моля, проверете настройките в <b>Зависимости</b>.</qt>

en: Select the checksum method:
bg: Изберете метод за пресмятане:

en: File
bg: Файл

en: Hash
bg: Хеш

en: Errors were detected while creating the checksums
bg: При създаването на контролните суми бяха открити грешки

en: Checksums were created successfully
bg: Контролните суми бяха успешно създадени

en: Saving checksum files...
bg: Запис на файлове с контролни суми...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
bg: Възникна грешка при запис на множество контролни суми. Спиране

en: Error saving file %1
bg: Грешка при запис на файла %1

en: Checksum file:
bg: Файл с контролна сума:

en: Errors were detected while verifying the checksums
bg: При проверката на контролните суми бяха открити грешки

en: Checksums were verified successfully
bg: Контролните суми бяха успешно проверени

en: F2 Queue
bg: F2 Опашка

en: Choose Files
bg: Изберете файлове

en: Select the following files:
bg: Избор на следните файлове:

en: Predefined Selections
bg: Готови селекции

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
bg: Готова селекция е файлова маска, която използвате често.
    Например такава маска може да бъде *.c, *.h, *.o и т.н.
    Добавете такива маски в списъка, като ги опишете и натиснете бутона Добавяне.
    Бутонът Изтриване изтрива готова селекция от списъка, а Изчистване - всички.
    Забележете, че реда, където описвате маската, има своя хроника, която можете да превъртате при нужда.

en: Add
bg: Добавяне

en: Adds the selection in the line-edit to the list
bg: Добавяне в списъка на селекцията от реда

en: Delete the marked selection from the list
bg: Изтриване на отбелязаната селекция от списъка

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clears the entire list of selections
bg: Изчистване на целият списък от селекции

en: Krusader::Wait
bg: Krusader::Изчакване

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: Capacity: %1
bg: Капацитет: %1

en: Used: %1
bg: Използвано: %1

en: Free: %1
bg: Свободно: %1

en: Not mounted.
bg: Не е монтирано.

en: Enter a selection:
bg: Въведи селекция:

en: New Network Connection
bg: Нова мрежова връзка

en: About to connect to...
bg: Свързване с ...

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Host:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Password:
bg: Парола:

en: &Connect
bg: &Свързване

en: Pack %1
bg: Архивиране на %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
bg[0]: Архивиране на %1 файл
bg[1]: Архивиране на %1 файла

en: Please select a folder
bg: Моля, изберете папка

en: Pack
bg: Архивиране

en: To archive
bg: В архив

en: Multiple volume archive
bg: Многотомен архив

en: Size:
bg: Размер:

en: Set compression level
bg: Задаване ниво на компресия

en: MIN
bg: МИН

en: MAX
bg: МАКС

en: Password
bg: Парола

en: Again
bg: Отново

en: Encrypt headers
bg: Шифриращи заглавки

en: Command line switches:
bg: Ключове в командния ред:

en: &Advanced >>
bg: &Допълнителни >>

en: &Advanced <<
bg: &Допълнителни <<

en: No password specified
bg: Не е поставена парола

en: The passwords are equal
bg: Паролите са еднакви

en: The passwords are different
bg: Паролите са различни

en: Cannot pack, the passwords are different.
bg: Архивирането е невъзможно! Паролите са различни.

en: Invalid volume size.
bg: Невалиден размер на том.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
bg: Невалиден ключ в командния ред.
    Ключът трябва да започва с '-'.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
bg: Невалиден ключ в командния ред.
    Обратно-наклонената черта не може да бъде последен знак.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
bg: Невалиден ключ в командния ред.
    Незатворени кавички.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
bg: Съхранените 'Популярни Url' са невалидни. Списъкът ще бъде изчистен.

en: &Search:
bg: &Търсене:

en: Loading Usage Information
bg: Зареждане на информация за заетото място

en: Files:
bg: Файлове:

en: Folders:
bg: Папки:

en: Total Size:
bg: Общ размер:

en: Loading the disk usage information...
bg: Зареждане на информация за заетото дисково място...

en: Krusader::DiskUsage
bg: Krusader:: Заето място

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
bg: Наистина ли искате да преместите елемента в кошчето?

en: &Trash
bg: &Кошче

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете елемента?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Deleting %1...
bg: Изтриване на %1...

en: Disk Usage
bg: Заето място

en: Exclude
bg: Изключване

en: New search
bg: Ново търсене

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Include all
bg: Включване на всички

en: Step into
bg: Показване в панела

en: Lines
bg: Редове

en: Detailed
bg: Подробен

en: Filelight
bg: Лъчист изглед

en: Next
bg: Следващ

en: Previous
bg: Предишен

en: View
bg: Изглед

en: Type:
bg: Вид:

en: Own size:
bg: Собствен размер:

en: Last modified:
bg: Последно променян на:

en: Permissions:
bg: Права:

en: Owner:
bg: Собственик:

en: Krusader::Disk Usage
bg: Krusader:: Заето място

en: Start new disk usage search
bg: Ново измерване на заетото място

en: Line view
bg: Линеен изглед

en: Detailed view
bg: Подробен изглед

en: Filelight view
bg: Лъчист изглед

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Rainbow
bg: Дъга

en: High Contrast
bg: Висок контраст

en: Scheme
bg: Схема

en: Increase contrast
bg: Повишаване на контраста

en: Decrease contrast
bg: Намаляване на контраста

en: Use anti-aliasing
bg: Използване на заглаждане

en: Show small files
bg: Показване на малки файлове

en: Vary label font sizes
bg: Променлив размер на шрифт за етикетите

en: Minimum font size
bg: Минимален размер на шрифт

en: Krusader::Filelight
bg: Лъчист изглед в Krusader

en: Line View
bg: Линеен изглед

en: Percent
bg: Процент

en: Name
bg: Име

en: Show file sizes
bg: Показване размера на файла

en: Total size
bg: Общ размер

en: Own size
bg: Собствен размер

en: Type
bg: Вид

en: Date
bg: Дата

en: Permissions
bg: Права

en: Owner
bg: Собственик

en: Group
bg: Група

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
bg[0]: %1 файл: ~ %2
bg[1]: %1 файла: ~ %2

en: Files: %1
bg: Файлове: %1

en: Open Terminal Here
bg: Отваряне на терминал тук

en: &Center Map Here
bg: &Центриране на картата тук

en: &Open
bg: &Отваряне

en: &Delete
bg: Изтрива&не

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
bg: <qt>Папката <i>'%1'</i> ще бъде <b>рекурсивно</b> и <b>окончателно</b> изтрита.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
bg: <qt><i>'%1'</i> ще бъде <b>трайно</b> изтрита.</qt>

en: Space information disabled
bg: Данните за заето място са изключени

en: No space information on non-local filesystems
bg: Няма информация за размера на не-локални файлови системи

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
bg: Протокола не се поддържа от Krusader:
    %1

en: Malformed URL:
    %1
bg: Неправилен URL:
    %1

en: Archives
bg: Архиви

en: Image Files
bg: Изображения

en: Text Files
bg: Текстови файлове

en: Video Files
bg: Видео файлове

en: Audio Files
bg: Аудио файлове

en: Custom
bg: Други

en: Size
bg: Размер

en: At Least
bg: Поне

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
bg: Байт

en: At Most
bg: Най-много

en: Any date
bg: Която и да е дата

en: &Modified between
bg: Променян ме&жду

en: an&d
bg: &и

en: &Not modified after
bg: Не е променян сле&д

en: Mod&ified in the last
bg: Промен&ян през последните

en: days
bg: дни

en: weeks
bg: седмици

en: months
bg: месеци

en: years
bg: години

en: No&t modified in the last
bg: &Не е променян през последните

en: Ownership
bg: Принадлежност

en: Belongs to &user
bg: Принадлежи на &потребител

en: Belongs to gr&oup
bg: Принадлежи на &група

en: P&ermissions
bg: П&рава

en: O&wner
bg: Со&бственик

en: Grou&p
bg: Гр&упа

en: A&ll
bg: Вси&чки

en: Note: a '?' is a wildcard
bg: Бележка: '?' е глобален символ

en: Invalid date entered.
bg: Въведена е неправилна дата.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
bg: Датата %1 е грешна спрямо местната дата. Моля, въведете вярна дата (използването на бутона 'дата' улеснява работата).

en: Specified sizes are inconsistent.
bg: Посочените размери са нелогични.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
bg: Въведете отново стойностите, така че лявостоящият размер да е по-малък от (или еднакъв с) десния.

en: Dates are inconsistent.
bg: Датите са нелогични.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
bg: Датата от лявата страна е по-късна от тази в дясната страна. Моля, въведете отново датите, така че лявостоящата да е по-ранна от дясната.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
bg: Датата най-отгоре е е по-късна от тази най-отдолу. Моля, въведете отново датите, така че най-горната дата да е по-ранна от най-долната.

en: Krusader::Choose Files
bg: Krusader:: Избор на файлове

en: &General
bg: &Основни

en: &Advanced
bg: &Допълнителни

en: Could not load profile.
bg: Грешка при зареждане на профила.

en: Any Character
bg: Всеки знак

en: Start of Line
bg: Начало от ред

en: End of Line
bg: Край при ред

en: Set of Characters
bg: Набор от знаци

en: Repeats, Zero or More Times
bg: Повтаряне, нула или повече пъти

en: Repeats, One or More Times
bg: Повтаряне, един или повече пъти

en: Optional
bg: По избор

en: Newline
bg: Нов ред

en: Carriage Return
bg: Начало на ред

en: White Space
bg: Празно място

en: Digit
bg: Цифра

en: &Case sensitive
bg: &Главни/малки букви

en: Search &for:
bg: Търсене &за:

en: &Of type:
bg: &От вид:

en: All Files
bg: Всички файлове

en: &Profile handler
bg: Обработка на &профил

en: &Load
bg: &Зареждане

en: &Do not search in
bg: &Не търси в

en: Containing text
bg: Съдържащ текста

en: &Text:
bg: Т&екст:

en: RegExp
bg: Стандартен израз

en: Encoding:
bg: Кодиране:

[ctx: Default encoding]
en: Default
bg: По подразбиране

en: &Match whole word only
bg: &Съвпада с цялата дума

en: Cas&e sensitive
bg: Г&лавни/малки букви

en: Search in arch&ives
bg: Търсене в &архиви

en: Follow &links
bg: След&ва връзките

en: No search criteria entered.
bg: Не е въведен критерий за търсене.

en: Please specify a location to search in.
bg: Посочете място за търсене.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
bg: <qt><p>Всъщност е много просто: Въвеждате командата тук и Krusader се подчинява.</p><p><b>Съвет</b>: Разгърнете хрониката на командния ред с &lt;Up&gt; и &lt;Down&gt; стрелките.</p></qt>

en: Execution mode
bg: Режим на изпълнение

en: Rename
bg: Преименуване

en: Edit
bg: Редактиране

en: Copy
bg:  Копиране

en: Move
bg:  Преместване

en: Mkdir
bg: СъздДир

en: Term
bg: Терминал

en: Quit
bg: Изход

en: Reload
bg: Презареждане

en: Ready.
bg: Готово.

en: Open the available media list
bg: Отваряне на списъка с наличните медийни носители

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
bg: Отдалечено споделяне [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Floppy
bg: Флопи

en: USB pen drive
bg: USB флашка

en: USB device
bg: USB устройство

en: Removable media
bg: Сменяем носител

en: Hard Disk
bg: Твърд диск

en: Camera
bg: Камера

en: Video CD/DVD-ROM
bg: Видео CD/DVD-ROM

en: Audio CD/DVD-ROM
bg: Аудио CD/DVD-ROM

en: Recordable CD/DVD-ROM
bg: Презаписваем CD/DVD-ROM

en: Mount
bg: Монтиране

en: Unmount
bg: Размонтиране

en: Eject
bg: Изваждане на диска

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
bg: Възникна грешка при достъпа до '%1', системата отговаря: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
bg: Възникна грешка при достъпа до '%1'

en: Profiles
bg: Профили

en: Remove entry
bg: Премахване на запис

en: Overwrite entry
bg: Презаписване на запис

en: Add new entry
bg: Добавяне на нов запис

en: Krusader::ProfileManager
bg: Управление на профили в Krusader

en: Enter the profile name:
bg: Въведете име на профил:

en: Empty Recently Closed Tabs
bg: Изпразване на последно затворените раздели

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
bg: <b>Извеждането на терминал е невъзможно.</b><br/>Докладваната грешка бе: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
bg: <b>Извеждането на терминал е невъзможно.</b><br>Можете да коригирате това като инсталирате Konsole:<br/>%1

en: Are you sure you want to quit?
bg: Наистина ли искате да излезете?

en: Delete %1
bg: Изтриване на %1

en: Move to %1
bg: Преместване в %1

en: Link to %1
bg: Връзка към %1

en: General
bg: Основни

en: Automount filesystems
bg: Автоматично монтиране на файлови системи

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
bg: Управлението за монтиране няма да (раз)монтира тези точки за монтиране:

en: Confirmations
bg: Потвърждения

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
bg: 
    Заявка за потребителско потвърждение на следните действия:

en: Deleting files
bg: Изтриване на файлове

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: Moving files
bg: Преместване на файлове

en: Confirm feed to listbox
bg: Потвърждаване подаване към списъка

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
bg: Запитване за име при подаване на елементи към списъка. По подразбиране се използва стандартна стойност.

en: Removing Useractions
bg: Премахване на потребителски действия

en: Fine-Tuning
bg: Фина настройка

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
bg: Размера на кеша определя колко бързо ще показва съдържанието в панела. Твърде големия кеш поглъща много памет.

en: Icon cache size (KB):
bg: Размер на кеша за икони (KB):

en: Arguments of updatedb:
bg: Аргументи на updatedb:

en: Enable Write Support
bg: Активиране поддръжка на запис

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
bg: Активира функция за създаване на архиви чрез krarc ioslave.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
bg: <b>Внимание при преместване в архиви:</b><br/><b>При неуспешен завършек на процеса, можете да загубите данни.</b><br/><b>Преместването на архиви в самите тях предизвиква изтриването им.</b>

en: Test archive after packing
bg: Тестване на архива след архивиране

en: Check the archive's integrity after packing it.
bg: Ако е отметнато ще се тества архива след архивирането.

en: Test archive before unpacking
bg: Тестване на архива преди разархивиране

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
bg: Някои повредени архиви могат да предизвикат срив, затова такова тестване е препоръчително

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Searching for packers...
bg: Търсене на архиватори...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
bg: Уверете се, че инсталирате новите архиватори във вашия <code>$PATH</code> (напр. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
bg: Използване на цветовете на KDE

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
bg: <p>Използват се настройките на KDE за цветове:</p><p><i>Контролен Център -> Изглед -> Цветове</i></p>

en: Use alternate background color
bg: Редуващ се фонов цвят

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
bg: <p><b>Основният</b> и <b>алтернативният</b> фонов цвят се редуват през ред.</p><p>Ако не използвате <i>цветовата палитра на KDE</i>, в <i>Цветове</i> можете да настроите тази подредба.</p>

en: Show current item even if not focused
bg: Показване на текущият обект, дори и да не е под маркера

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
bg: <p>Показва последната позиция на курсора в неактивния панел.</p><p>Тази настройка е достъпна само ако не използвате <i>цветовете на KDE</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
bg: Избледняване на цветовете в неактивния панел

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
bg: <p>Цветовете в неактивният панел са определени с избледнен цвят и избледняващ фактор.</p>

en: Colors
bg: Цветове

en: Active
bg: Активни

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Foreground:
bg: Текст:

en: Same as foreground
bg: Както текста

en: Executable foreground:
bg: Изпълними файлове:

en: Symbolic link foreground:
bg: Символни връзки:

en: Invalid symlink foreground:
bg: Невалидни симвръзки:

en: Background:
bg: Фон:

en: Same as background
bg: Също като фона

en: Alternate background:
bg: Редуващ се цвят:

en: Selected foreground:
bg: Маркиран текст:

en: Selected background:
bg: Маркиран фон:

en: Same as alt. background
bg: Като маркиран ред. фон

en: Alternate selected background:
bg: Редуване на маркиран фон:

en: Same as selected background
bg: Като маркиран фон

en: Current foreground:
bg: Текущ текст:

en: Not used
bg: Не се използва

en: Same as selected foreground
bg: Също като маркиран текст

en: Selected current foreground:
bg: Маркиран текущ текст:

en: Current background:
bg: Текущ фон:

en: Inactive
bg: Неактивни

en: Same as active
bg: Също като активни

en: Dim target color:
bg: Избледнен цвят на целта:

en: Dim factor:
bg: Степен на избледняване:

en: Synchronizer
bg: Синхронизатор

en: Equals foreground:
bg: Уеднаквяване цвета на текста:

en: Equals background:
bg: Уеднаквяване цвета на фона:

en: Differing foreground:
bg: Различаване цвета на текста:

en: Differing background:
bg: Различаване цвета на фона:

en: Copy to left foreground:
bg: Копиране цвета на текста вляво:

en: Copy to left background:
bg: Копиране цвета на фона вляво:

en: Copy to right foreground:
bg: Копиране цвета на текста вдясно:

en: Copy to right background:
bg: Копиране цвета на фона вдясно:

en: Delete foreground:
bg: Изтриване цвета на текста:

en: Delete background:
bg: Изтриване цвета на фона:

en: Other
bg: Друг

en: Quicksearch, match foreground:
bg: Бързо търсене, цвят за съвпадение:

en: Quicksearch, match background:
bg: Бързо търсене, фон за съвпадение:

en: Quicksearch, non-match foreground:
bg: Бързо търсене, цвят за несъвпадение:

en: Quicksearch, non-match background:
bg: Бързо търсене, фон за несъвпадение:

en: Statusbar, active foreground:
bg: Лента за състояние, активен текст:

en: Statusbar, active background:
bg: Лента за състояние, активен фон:

en: Statusbar, inactive foreground:
bg: Лента за състояние, неактивен текст:

en: Statusbar, inactive background:
bg: Лента за състояние, неактивен фон:

en: Preview
bg: Преглед

en: Import color-scheme
bg: Внасяне на цветова схема

en: Export color-scheme
bg: Изнасяне на цветова схема

en: Selected + Current
bg: Маркиран + текущ

en: Selected 2
bg: Маркирани 2

en: Selected 1
bg: Маркирани 1

en: Current
bg: Текущ

en: Invalid symlink
bg: Невалидна симвръзка

en: Symbolic link
bg: Символна връзка

en: Application
bg: Приложение

en: Folder
bg: Папка

en: Copy to right
bg: Копиране вдясно

en: Copy to left
bg: Копиране вляво

en: Differing
bg: Различаване

en: Equals
bg: Уеднаквяване

en: Quicksearch non-match
bg: Бързо търсене несъвпадение

en: Quicksearch match
bg: Бързо търсене съвпадение

en: Statusbar active
bg: Активна лента за състояние

en: Statusbar inactive
bg: Неактивна лента за състояние

en: Select a color-scheme file
bg: Изберете файл с цветова схема

en: Error: unable to read from file
bg: Грешка при четене от файл

en: Select a color scheme file
bg: Изберете файл с цветова схема

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
bg: Файлът %1 вече съществува. Сигурни ли сте, че искате ли да го презапишете?

en: Error: unable to write to file
bg: Грешка: Невъзможен запис на файл

en: Packers
bg: Архиватори

en: Checksum Utilities
bg: Помощни програми за контролна сума

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
bg: Пътят %1 е неправилен, не е открит валиден път.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
bg: Пътят %1 е неправилен, ще се използва %2.

en: Viewer/Editor
bg: Преглед и редактиране

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
bg: Вграденият редактор и визуализаторът отварят всеки файл в отделен прозорец

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
bg: Ако е отметнато, всеки файл ще се отвори в отделен прозорец, иначе - в режим с раздели

en: Viewer
bg: Преглед

en: Default viewer mode:
bg: Режим на визуализация по подразбиране

en: Generic mode
bg: Основен режим

en: Use the system's default viewer
bg: Използване на стандартния визуализатор на системата

en: Text mode
bg: Текстов режим

en: View the file in text-only mode
bg: Преглед на файла в текстов режим

en: Hex mode
bg: 16-ен режим

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
bg: Преглед на файла в 16-ичен режим (подходящ за двоични файлове)

en: Lister mode
bg: Режим на визуализация

en: View the file with lister (for huge text files)
bg: Преглед на файла (за огромни текстови файлове)

en: Use Okteta as Hex viewer
bg: Използване на Okteta като 16-ичен визуализатор

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
bg: Ако е наличен се използва Okteta като 16-ичен визуализатор вместо вградения

en: Use lister if the text file is bigger than:
bg: Използване на визуализатор (Lister), ако текстовия файл в по-голям от:

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor:
bg: Редактор:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
bg: Съвет: Използвайте 'вградения редактор' за по-голяма бързина

en: Atomic extensions
bg: Atomic разширения

en: Atomic extensions:
bg: Atomic разширения:

en: Warn on exit
bg: Предупреждение при изход

en: Display a warning when trying to close the main window.
bg: Показване на предупреждение при опит за затваряне на основния прозорец.

en: Delete mode
bg: Режим на изтриване

en: Move to trash
bg: Преместване в кошчето

en: Files will be moved to trash when deleted.
bg: След изтриване, файловете ще бъдат преместени в кошчето.

en: Delete files
bg: Изтриване на файловете

en: Files will be permanently deleted.
bg: Файловете ще бъдат трайно изтрити.

en: Terminal
bg: Терминал

en: Searching for tools...
bg: Търсене на инструменти...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
bg: Уверете се, че инсталирате инструментите във вашия <code>$PATH</code> (напр. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
bg: Добавяне на ново atomic разширение

en: Extension:
bg: Разширение:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
bg: Atomic разширенията трябва да започват с '.' и трябва да съдържат поне още един знак '.'

en: Operation
bg: Действие

en: Rename selects extension
bg: Преименуване на избраните действия

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
bg: Когато преименувате файл се маркира цялото име. Ако искате преименуването да бъде в стил Total Commander, т.е. преименуването да става само с името, а не и с разширението, махнете отметката.

en: Unselect files before copy/move
bg: Размаркиране преди копиране и преместване

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
bg: Размаркиране на файловете, които ще се копират или местят, преди започване на действието.

en: Filter dialog remembers settings
bg: Запомняне настройките на филтъра

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
bg: Прозорецът на филтъра се отваря със заредени последните приложени настройки.

en: Tabs
bg: Раздели

en: Use full path tab names
bg: Името на раздела съдържа пълния път

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
bg: Изписва се пълният път в етикета на раздела. По подразбиране се показва само последната част от пътя.

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Tab Bar position:
bg: Разположение на лентата с раздели:

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Case sensitive
bg: Главни/малки букви

en: Position:
bg: Разположение:

en: Search
bg: Търсене

en: Select
bg: Избиране

en: Filter
bg: Филтър

en: Status/Totalsbar
bg: Лента за състояние/обобщение

en: Show size in bytes too
bg: Показване на размера също и в байтове

en: Show space information
bg: Показване на данни за заетото място

en: Show free/total space on the device
bg: Показване свободното и общото дисково място в устройството

en: Layout
bg: Слой

en: Layout:
bg: Слой:

en: Frame Color:
bg: Цвят на рамка:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
bg: Определено чрез Слой

[ctx: Frame color]
en: None
bg: Няма

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
bg: Лента за състояние

en: Frame Shape:
bg: Форма на рамка:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
bg: Определено чрез Слой

[ctx: Frame shape]
en: None
bg: Няма

[ctx: Frame shape]
en: Box
bg: Кутия

[ctx: Frame shape]
en: Panel
bg: Панел

en: Frame Shadow:
bg: Сянка на рамка:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
bg: Определено чрез Слой

[ctx: Frame shadow]
en: None
bg: Няма

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
bg: Изплувал

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
bg: Потънал

en: Default icon size:
bg: Размер на иконите по подразбиране:

en: Use icons in the filenames
bg: Икони до файловите имена

en: Show previews by default
bg: Показване на прегледи по подразбиране

en: View font:
bg: Шрифт:

en: Use human-readable file size
bg: Лесно четим размер на файл

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
bg: Размери на файловете се показват в B, KB, MB и GB, не само в байтове.

en: Show hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Display files beginning with a dot.
bg: Показване на файлове, които започват с точка.

en: Numeric Permissions
bg: Правата в цифров вид

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
bg: Показване на осмични числа (0755) вместо стандартните символи за права (rwxr-xr-x) в колоната за правата.

en: Load the user defined folder icons
bg: Зареждане на потребителски икони за папки

en: Sort method:
bg: Начин на подреждане:

en: Alphabetical
bg: Азбучно

en: Alphabetical and numbers
bg: Азбучно и цифри

en: Character code
bg: Код на знака

en: Character code and numbers
bg: Код на знака и цифри

en: Case sensitive sorting
bg: Сортиране според главни/малки букви

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
bg: Файловете, започващи с главни букви се подреждат преди тези с малки букви (UNIX стил).

en: Show folders first
bg: Показване първо на папките

en: Always sort dirs by name
bg: Подреждане на директориите винаги по име

en: Locale aware sorting
bg: Подреждане с предупреждение за локала

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
bg: Подреждането се извършва според платформата и локала. Възможно е да бъде бавно.

en: View modes
bg: Режими на преглед

en: Default view mode:
bg: Режим на преглед по подразбиране:

en: Buttons
bg: Бутони

en: Toolbar buttons have icons
bg: Бутоните в лентата с инструменти имат икони

en: Show Media Button
bg: Показване на бутон Медия

en: The media button will be visible.
bg: Бутон Медия ще бъде видим.

en: Show Back Button
bg: Показване бутон Назад

en: Show Forward Button
bg: Показване бутон Напред

en: Show History Button
bg: Показване бутон за историята

en: The history button will be visible.
bg: Бутон История ще бъде видим.

en: Show Bookmarks Button
bg: Показване бутон за отметки

en: The bookmarks button will be visible.
bg: Бутон Отметки ще бъде видим.

en: Show Panel Toolbar
bg: Показване на инструменти за панела

en: The panel toolbar will be visible.
bg: Лентата с инструменти за панела ще бъде видима.

en: Visible Panel Toolbar buttons
bg: Видими бутони на лентата на панела

en: Equal button (=)
bg: Бутон за уеднаквяване (=)

en: Up button (..)
bg: Бутон за нагоре (..)

en: Home button (~)
bg: Бутон за домашна директория (~)

en: Root button (/)
bg: Бутон за основна директория (/)

en: Toggle-button for sync-browsing
bg: Превключващ бутон за синхронно браузване

en: Selection Mode
bg: Режим на избор

en: Krusader Mode
bg: Режим Krusader

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
bg: И двата клавиша позволяват избиране на файлове. За да изберете повече от един файл, натиснете и задръжте клавиша Ctrl и щракнете с левия бутона на мишката. Контекстното меню се извиква с десния бутон на мишката.

en: Konqueror Mode
bg: Режим Konqueror

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
bg: Избирането на файлове става с левия бутон на мишката - щраквате и избирате множество файлове. Контекстното меню се извиква с десния бутон на мишката.

en: Total-Commander Mode
bg: Режим Total-Commander

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
bg: Левият бутон на мишката не селектира, а фокусира текущия файл без да променя селекцията. Десният бутон селектира множество файлове и извиква контекстното меню чрез натискането и задържането му.

en: Ergonomic Mode
bg: Ергономичен режим

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
bg: Левият бутон на мишката не селектира, а маркира текущия файл без да променя съществуваща селекция. Десният бутон извиква контекстното меню. Можете да селектирате чрез клавиша Ctrl и левия бутон.

en: Custom Selection Mode
bg: Потребителски режим на селекция

en: Design your own selection mode.
bg: Измислете си свой начин на селектиране!

en: Details
bg: Подробности

en: Double-click selects (classic)
bg: Двойно щракане изпълнява (класически)

en: Based on KDE's selection mode
bg: Избирането се определя от настройките на KDE

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
bg: Тази настройка ще използва режим, базиран на стила на KDE.

en: Left mouse button selects
bg: Избиране с левия бутон на мишката

en: If checked, left clicking an item will select it.
bg: Ако отметнете, избирането ще става с ляво щракане.

en: Left mouse button preserves selection
bg: Левият бутон на мишката запазва селекция

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
bg: Ако отметнете, избирането ще става с ляво щракане, като се запазват вече избрани обекти.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
bg: Избира се с Shift/Ctrl-ляв бутон на мишката

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
bg: Ако отметнете, Shift/Ctrl и ляво щракане ще избира обекти.
    Забележка: Това губи смисъл, ако е отметнато 'Избиране с левия бутон'.

en: Right mouse button selects
bg: Десният бутон на мишката избира

en: If checked, right clicking an item will select it.
bg: Ако отметнете, избирането ще става с дясно щракане.

en: Right mouse button preserves selection
bg: Десният бутон на мишката запазва селекция

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
bg: Ако отметнете, избирането ще става с дясно щракане, като се запазват вече избрани обекти.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
bg: Избира се с Shift/Ctrl-десен бутон на мишката

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
bg: Ако отметнете, Shift/Ctrl и дясно щракане ще избира обекти. 
    Забележка: Това губи смисъл, ако е отметнато 'Избиране с десния бутон'.

en: Spacebar moves down
bg: Интервал премества надолу

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
bg: Ако отметнете, клавишът интервал ще избере текущия обект и ще премине надолу.
    В противен случай остава върху избрания обект.

en: Spacebar calculates disk space
bg: Интервал пресмята заетото място

en: Insert moves down
bg: Insert премества надолу

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
bg: Ако отметнете, натискането на клавиша Insert ще избере текущия обект и ще се премести надолу.
    В противен случай нищо не се променя.

en: Right clicking pops context menu immediately
bg: Дясно щракване извежда моментално контекстно меню.

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
bg: Ако отметнете, дясното щракане ще предизвика моментално показване на контекстното меню.
    В противен случай потребителя трябва да щракне и задържи десния бутон за 500 мсек.

en: Media Menu
bg: Меню Медия

en: Show Mount Path
bg: Показване пътя на монтиране

en: Show File System Type
bg: Показване типа на системния файл

en: Show Size:
bg: Показване на размер:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
bg: Винаги

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
bg: Когато Устройството няма Етикет

[ctx: setting 'show size']
en: Never
bg: Никога

en: Mount point:
bg: Точка на монтиране:

en: Links
bg: Връзки

en: Defined Links
bg: Дефинирани връзки

en: Add protocol to the link list.
bg: Добавяне на протокол към списъка с връзки.

en: Remove protocol from the link list.
bg: Премахване на протокол от списъка с връзки.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
bg: Добавяне на MIME към избрания протокол в списъка с връзки.

en: Remove MIME from the link list.
bg: Премахване на MIME от списъка с връзки.

en: Protocols
bg: Протоколи

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
bg: Определя използвания профил за панела при стартиране. Профила на панела съдържа:<ul><li>всички пътища на разделите</li><li>текущият раздел</li><li>активният панел</li></ul><b>&lt;Последна сесия&gt;</b> е специален панелен профил, който се записва автоматично при затварянето на Krusader.

en: Startup profile:
bg: Профил при стартиране:

en: <Last session>
bg: <Последна сесия>

en: Show splashscreen
bg: Показване на начална картинка

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
bg: Показва картинка с лого при стартиране на програмата.

en: Single instance mode
bg: Режим на единичен екземпляр

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
bg: Само един Krusader може да се стартира.

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Save last position, size and panel settings
bg: Запазване на последното разположение, размер и настройки на панела

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
bg: <p>Когато бъде стартиран, основният прозорец ще бъде със същите размери, при които е бил затворен. Той ще се появи на същото място на екрана, със същото " "подреждане на и в панелите.</p><p>Ако тази настройка е изключена, можете да " "използвате меню <i>Прозорец -> Запис на разположение</i> за ръчно запомняне на " "размера и разположението при стартиране.</p>

en: Update default panel settings
bg: Обновяване на стандартните настройки на панела

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
bg: Когато промените настройките на панела ги запазете като стандартни за панели от подобен вид.

en: Start to tray
bg: Стартиране минимизиран

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
bg: Запомняне състоянието на потребителския интерфейс и възстановяване при следващото стартиране.

en: Show function keys
bg: Функционални клавиши

en: Function keys will be visible after startup.
bg: Функционалните клавиши ще се покажат след стартиране.

en: Show command line
bg: Команден ред

en: Command line will be visible after startup.
bg: Командният ред ще се покаже след стартиране.

en: Information
bg: Информация

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
bg: Тук можете да нагласите настройките за потребителските действия.
    За да ги установите, настроите и промените, моля използвайте
    Управление на потребителските действия.

en: Start ActionMan
bg: Стартиране на Управление на потребителските действия

en: Terminal execution
bg: Изпълнение в терминал

en: Terminal for UserActions:
bg: Терминал за потребителските действия:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
bg: %t ще бъде заменено с името на действието,
    а %d с работната директория.

en: Output collection
bg: Събиране на резултати

en: Normal font:
bg: Нормален шрифт:

en: Font with fixed width:
bg: Равноширок шрифт:

en: Use fixed width font as default
bg: Използване на равноширок шрифт като стандартен

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
bg: Конфигуратор - Направете Krusader удобен!

en: Startup
bg: При стартиране

en: Krusader's settings upon startup
bg: Настройки на Krusader при стартиране

en: Panel
bg: Панел

en: Basic Operations
bg: Основни действия

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Be sure you know what you are doing.
bg: Сигурно знаете какво правите.

en: Customize the way Krusader deals with archives
bg: Настройка на начина, по който Krusader работи с архиви

en: Dependencies
bg: Зависимости

en: Set the full path of the external applications
bg: Установяване на пълния път за външни приложения

en: User Actions
bg: Потребителски действия

en: Configure your personal actions
bg: Конфигуриране на ваши лични действия

en: Link MIMEs to protocols
bg: Свързване на файлови видове по MIME с протоколи

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
bg: Страницата е променена. Да се приложат ли промените?

en: Custom color
bg: Потребителски цветове

[ctx: Default color]
en: Default
bg: По подразбиране

en: Red
bg: Червен

en: Green
bg: Зелен

en: Blue
bg: Син

en: Cyan
bg: Циан

en: Magenta
bg: Магента

en: Yellow
bg: Жълт

en: Dark Red
bg: Тъмночервен

en: Dark Green
bg: Тъмнозелен

en: Dark Blue
bg: Тъмносин

en: Dark Cyan
bg: Тъмен циан

en: Dark Magenta
bg: Тъмна магента

en: Dark Yellow
bg: Тъмножълт

en: White
bg: Бяло

en: Light Gray
bg: Светлосиво

en: Gray
bg: Сиво

en: Dark Gray
bg: Тъмносиво

en: Black
bg: Черно

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
bg: unarj не е намерен, но arj е наличен и ще бъде използван за разархивиране

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
bg: rpm е намерен, но необходимият за разархивиране cpio липсва

en: Found
bg: Намерен

en: Packing
bg: Архивиране

en: Unpacking
bg: Разархивиране

en: Note
bg: Забележка

en: enabled
bg: включен

en: disabled
bg: изключен

en: diff utility
bg: помощна програма diff

en: email client
bg: пощенски клиент

en: batch renamer
bg: пакетно преименуване

en: checksum utility
bg: помощна програма за контролна сума

en: Tool
bg: Инструмент

en: Status
bg: Състояние

en: Tab-Switch panel
bg: Превключване на панел с Tab

en: Show Main Toolbar
bg: Показване на главната лента с инструменти

en: Show Actions Toolbar
bg: Показване на лентата с действия

en: Show &FN Keys Bar
bg: Лента &функц. клавиши

en: Show &Command Line
bg: &Команден ред

en: Show &Hidden Files
bg: Ск&рити файлове

en: S&wap Panels
bg: Ра&зменяне панели

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Sw&ap Sides
bg: Размен&яне на страните

en: popup cmdline
bg: показване команден ред

en: Start &Root Mode Krusader
bg: &Стартиране на Krusader в режим Root

en: Pro&files
bg: &Профили

en: Sp&lit File...
bg: Раз&деляне на файл...

en: Com&bine Files...
bg: &Обединяване на файлове...

en: &Select Newer and Single
bg: &Маркиране на новите и единичните

en: Select &Newer
bg: Маркиране на &новите

en: Select &Single
bg: Маркиране на &единичните

en: Select Different &and Single
bg: Маркиране на различните &и единичните

en: Select &Different
bg: Маркиране на &различните

en: Start and &Forget
bg: Пусни и &забрави

en: Display &Separated Standard and Error Output
bg: Показване &отделно на стандартния изход и изхода за грешки

en: Display &Mixed Standard and Error Output
bg: Показване на &смесен стандартен изход и изход за грешки

en: Start in &New Terminal
bg: Стартиране в &Нов терминал

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
bg: Изпращане във вградения терминален ем&улатор

en: Start &Terminal
bg: Стартиране на &терминал

en: &Search...
bg: Тъ&рсене...

en: &Locate...
bg: М&естонахождение...

en: D&isk Usage...
bg: &Заето място...

en: Configure &Krusader...
bg: &Настройка на Krusader...

en: Save &Position
bg: &Запис разположение

en: Compare b&y Content...
bg: Сравн&яване по съдържание...

en: Multi &Rename...
bg: &Групово преименуване...

en: Vertical Mode
bg: Вертикално разделяне

en: User&actions
bg: &Потребителски действия

en: Manage User Actions...
bg: Управление на потребителските действия...

en: Select Remote Charset
bg: Избор на отдалечен знаков набор

en: Recently Closed Tabs
bg: Последно затворени раздели

en: Quit Krusader.
bg: Изход от Krusader.

en: Popular URLs...
bg: Популярни URL...

en: Move Focus Up
bg: Преместване на фокуса нагоре

en: Move Focus Down
bg: Преместване на фокуса надолу

en: Setup Krusader the way you like it
bg: Настройте Krusader по вашите предпочитания!

en: Search for files
bg: Търсене на файлове

en: No selected files to send.
bg: Няма избрани файлове за изпращане.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
bg: Krusader не открива поддържан пощенски клиент. Моля, инсталирайте някой, например Krusader поддържа kmail.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
bg[0]: Изпращане на файл: %2
bg[1]: Изпращане на файлове: %2

en: Error executing %1.
bg: Грешка при изпълнение на %1.

en: Do not know which files to compare.
bg: Определете файлове за сравнение.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
bg: За да сравните два файла по съдържание, вие трябва да:<ul><li>Изберете файл от левия панел и друг файл от десния панел.</li><li>Изберете точно два файла в активния панел.</li><li>Бъдете убедени, че в другия панел има файл със същото име, като файла в активния панел.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
bg: Krusader не може да свали %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
bg: Krusader не може да намери никоя от поддържаните diff програми. Моля инсталирайте някоя. Съвет: Krusader поддържа kompare, kdiff3, kdiff и xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
bg: Командата 'locate' липсва. Моля, инсталирайте GNU пакета 'findutils-locate', или проверете зависимостите й в конфигуратора

en: Do not know which file to split.
bg: Определете файл за разделяне.

en: Do not know which files to combine.
bg: Определете файлове за обединяване.

en: Not a split file: %1.
bg: %1 не е разделен файл.

en: Select only one split file.
bg: Изберете само един разделен файл.

en: Open trash bin
bg: Отваряне на кошчето

en: Empty trash bin
bg: Изпразване на кошчето

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
bg: Лентата за състояние ще показва основна информация за файла под маркера.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
bg: <qt><b>Заповядайте в Krusader.</b><p>Тъй като това е първо стартиране, вашата система ще бъде проверена за външни програми. След това, за да настроите Krusader според вашите нужди, ще бъде стартиран Конфигураторът.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
bg: Извеждане главния прозорец отгоре

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
bg: Визуализатор (Lister)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
bg: &Конфигуриране на сравняването

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
bg: Из&глед

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
bg: &Навигация

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
bg: Про&зорец

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: Помо&щ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
bg: Инструменти за действия

en: Function keys allow performing fast operations on files.
bg: Функционалните клавиши ускоряват работата с файлове.

en: Horizontal Mode
bg: Хоризонтален режим

en: &Generic Viewer
bg: &Основен режим

en: &Text Viewer
bg: &Текстов режим

en: &Hex Viewer
bg: &16-ен режим

en: &Lister
bg: Виз&уализатор (Lister)

en: Text &Editor
bg: &Редактор

en: &Detach Tab
bg: &Откачане на раздел

en: &Close Current Tab
bg: &Затваряне на раздела

en: &Next Tab
bg: Следва&щ раздел

en: &Previous Tab
bg: Преди&шен раздел

en: &KrViewer
bg: &Визуализатор

en: Can not open "%1"
bg: Невъзможно отваряне на "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
bg: %1 (Редактиране)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
bg: %1 (Преглеждане)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
bg: Редактиране: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
bg: Преглед: %1

en: Save selection...
bg: Запис на избора...

en: Save as...
bg: Запис като...

en: Print...
bg: Печат...

en: Search next
bg: Търси следващ

en: Search previous
bg: Търси предишен

en: Jump to position
bg: Преход към позиция

en: Select charset
bg: Избор на знаков набор

en: Lister:
bg: Визуализатор (Lister):

en: Stop search
bg: Спиране на търсенето

en: Jump to next match
bg: Преход към следващо съвпадение

en: Jump to previous match
bg: Преход към предишно съвпадение

en: Options
bg: Настройки

en: Modify search behavior
bg: Промяна начина на търсене

en: From cursor
bg: От курсора

en: Match whole words only
bg: Съвпада с цялата дума

en: Hexadecimal
bg: Шестнадесетично

en: Error reading file %1.
bg: Грешка при четене на файла %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
bg: Колона: %1, Позиция: %2 (%3, %4)

en: Search:
bg: Търсене:

en: Search position:
bg: Позиция на търсенето:

en: Text position:
bg: Позиция на текста:

en: Invalid number.
bg: Невалиден номер.

en: Number out of range.
bg: Недопустимо число.

en: Nothing is selected.
bg: Нищо не е избрано.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
bg: Огледалния печат не се поддържа. Продължаване с нормален печат?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
bg: Няма избран файл или избрания файл не може да се изобрази.

en: Error at opening %1.
bg: Грешка при отваряне на %1.

en: Missing Plugin
bg: Липсваща добавка

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
bg: <b>Липсва добавка за редактора.</b><br/>Вграденият редактор няма да работи без нея.<br/>За да решите проблема, можете да инсталирате Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
bg: %1 е по-голям от %2 MB

en: Cannot edit %1
bg: Грешка при редактиране на %1

en: Krusader::Locate
bg: Krusader:: Местоположение

en: Search for:
bg: Търсене на:

en: Do not search in path
bg: Игнориране на променливата path

en: Show only the existing files
bg: Показва само съществуващите файлове

en: Case Sensitive
bg: Главни/малки букви

en: Results
bg: Резултати

en: Locate
bg: Откриване

en: Update DB
bg: Обновява БД

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
bg: Невъзможно стартиране на 'locate'. Проверете страницата 'Зависимости' в конфигуратора.

en: Error during the start of 'locate' process.
bg: Грешка при старта на 'locate'.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
bg: Това съобщение за грешка се предизвика от locate:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
bg: Откриване

en: View (F3)
bg: Преглед (F3)

en: Edit (F4)
bg: Редактиране (F4)

en: Compare by content (F10)
bg: Сравнение по съдържание (F10)

en: Find (Ctrl+F)
bg: Търсене (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
bg: Търсене следващ (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
bg: Търсене предишен (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
bg: Копиране на избраното в клипборда

en: Search string not found.
bg: Търсеният низ не е намерен.

en: Locate results
bg: Резултати

en: Query Name
bg: Име на заявка

en: Here you can name the file collection:
bg: Тук можете да дадете име на файловата колекция:

en: Stop
bg: Стоп

en: Feed to listbox
bg: Извеждане в списък

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
bg: Krusader - ROOT ПРАВА

en: Developer
bg: Разработчик

en: Documentation
bg: Документация

en: Everyone involved in KDE
bg: Всеки участващ в KDE

en: KDE Translation Teams
bg: Екипи за превод на KDE

en: QA, bug-hunting, patches and general help
bg: Въпроси и отговори, грешки, кръпки и помощ

en: Important help in KDE 4 porting
bg: Съществена помощ при преминаването към KDE 4

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
bg: Убийственото лого и икони за Krusader (победителя в състезание)

en: The UsefulArts Organization
bg: Организация UsefulArts

en: Icon for Krusader
bg: Иконa за Krusader

en: Viewer module for 3rd Hand
bg: Модул на визуализатора трета ръка

en: The old Bookmark Module
bg: Старият модул за отметките

en: Dir history button
bg: Бутон за посетени папки

en: Icons for Krusader
bg: Икони за Krusader

en: Usability and QA
bg: Използваемост, Въпроси и Отговори

en: patch for KViewer
bg: кръпка за Визуализатора

en: the first patch ever!
bg: най-първата кръпка!

en: Bosnian translation
bg: Босненски превод

en: Brazilian Portuguese translation
bg: Бразилски португалски превод

en: Milen Ivanov
bg: Милен Иванов

en: Bulgarian translation
bg: Български превод

en: Catalan translation
bg: Каталонски превод

en: Chinese Simplified translation
bg: Китайски опростен превод

en: Old Czech translation
bg: Стар чешки превод

en: Czech translation
bg: Чешки превод

en: Old Danish translation
bg: Стар датски превод

en: Danish translation
bg: Датски превод

en: Dutch translation
bg: Холандски превод

en: Old French translation
bg: Стар френски превод

en: French translation
bg: Френски превод

en: Old German translation
bg: Стар немски превод

en: German translation
bg: Немски превод

en: Greek translation
bg: Гръцки превод

en: Old Hungarian translation
bg: Стар унгарски превод

en: Hungarian translation
bg: Унгарски превод

en: Italian translation
bg: Италиански превод

en: Japanese translation
bg: Японски превод

en: Old Japanese translation
bg: Стар японски превод

en: Lithuanian translation
bg: Литовски превод

en: Portuguese translation
bg: Португалски превод

en: Old Polish translation
bg: Стар полски превод

en: Polish translation
bg: Полски превод

en: Russian translation
bg: Руски превод

en: Old Russian translation
bg: Стар руски превод

en: Serbian translation
bg: Сръбски превод

en: Slovak translation
bg: Словашки превод

en: Slovenian translation
bg: Словенски превод

en: Old Spanish translation
bg: Стар испански превод

en: Spanish translation
bg: Испански превод

en: Old Swedish translation
bg: Стар шведски превод

en: Swedish translation
bg: Шведски превод

en: Turkish translation
bg: Турски превод

en: Ukrainian translation
bg: Украински превод

en: Korean translation
bg: Корейски превод

en: Start left panel at <path>
bg: Стартиране на левия панел в <path>

en: Start right panel at <path>
bg: Стартиране на десния панел в <path>

en: Load this profile on startup
bg: Зареждане на този профил при стартиране

en: Enable debug output
bg: Включване на преглед на грешки

en: URL to open
bg: URL адрес за отваряне

en: &MountMan...
bg: &Монтиране на устройства...

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
bg: Стартирането на 'mount' е невъзможно. Проверете страницата 'Зависимости' в конфигуратора.

en: MountMan is not operational. Sorry
bg: Управлението на монтирането не работи. Извинете!

en: MountMan - Your Mount-Manager
bg: MountMan - Управление на монтирането

en: &Eject
bg: &Изваждане

en: &Unmount
bg: &Демонтиране

en: Mnt.Point
bg: Точка за монтиране

en: Total Size
bg: Общ размер

en: Free Size
bg: Свободно място

en: Free %
bg: Свободно %

en: MountMan.Info
bg: MountMan Инфо

en: Show only removable devices
bg: Показване само на преносимите устройства

en: &Mount
bg: &Монтиране

en: MountMan
bg: Управление на монтирането

en: Format
bg: Формат

en: Calculate Occupied Space
bg: Изчисляване заетото място

en: Name: %1
bg: Име: %1

en: Total occupied space: %1
bg: Общо заето място: %1

en: and %1 file | and %1 files
bg[0]: и %1 файл
bg[1]: и %1 файла

en: Show Details
bg: Показване на детайли

en: Show Hidden Folders
bg: Показване на скритите директории

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
bg: Подробности

[ctx: Default layout]
en: Default
bg: По подразбиране

en: Compact
bg: Компактен

en: Classic
bg: Класически

en: Custom layout: "%1"
bg: Потребителски слой: "%1"

en: Preview not available
bg: Прегледът е невъзможен

en: Close the search bar
bg: Скриване лентата за търсене

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
bg: Отваря менюто с отметките. Можете да добавите текущото място към този списък, да редактирате отметките или да добавите папка.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
bg: Лентата за обща информация показва колко са файловете, колко сте избрали и техния размер

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
bg: %1 свободни от %2 (%3%) в %4 [(%5)]

en: %1 free
bg: %1 свободно

en: loading previews: %p%
bg: зареждане на прегледи: %p%

en: >> Reading...
bg: >> Четене...

en: >> Reading: %1 % complete...
bg: >> Четене: %1 % завършени...

en: >> Reading: %1
bg: >> Четене: %1

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

en: Cut to Clipboard
bg: Изрязване в клипборда

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Paste from Clipboard
bg: Поставяне от клипборда

en: View File
bg: Преглед на файла

en: Edit File
bg: Редактиране на файл

en: &New Text File...
bg: &Нов текстов файл...

en: Copy to other panel
bg: Копиране в другия панел

en: New Folder...
bg: Нова директория...

en: Start Terminal Here
bg: Стартиране на терминал оттук

en: F3 View Dialog
bg: F3 Диалог Преглед

en: Right-click Menu
bg: Контекстно меню

en: &Properties...
bg: Сво&йства...

en: Calculate &Occupied Space
bg: Из&числяване заетото място

en: Pac&k...
bg: Ар&хивиране...

en: &Unpack...
bg: Ра&зархивиране...

en: Create Checksum...
bg: Създаване на контролна сума...

en: Verify Checksum...
bg: Проверка на контролната сума...

en: New Symlink...
bg: Нова символна връзка...

en: T&est Archive
bg: &Тестване на архив

en: &Reload
bg: Пре&зареждане

en: Cancel Refresh of View
bg: Отмяна обновяването на изгледа

en: New Net &Connection...
bg: Нова мрежова &връзка...

en: Disconnect &from Net
bg: Разкачане от мре&жата

en: Sync Panels
bg: Синхронизиране на панелите

en: Jump Back
bg: Стъпка назад

en: Set Jump Back Point
bg: Определяне на точка за стъпка назад

en: Go to Location Bar
bg: Преход към лента местоположение

en: Left Bookmarks
bg: Отметки отляво

en: Right Bookmarks
bg: Отметки отдясно

en: History
bg: Хронология

en: Left History
bg: Хронология за левия панел

en: Right History
bg: Хронология за десния панел

en: Media
bg: Медия

en: Left Media
bg: Медия отляво

en: Right Media
bg: Медия отдясно

en: Open file in viewer.
bg: Отваряне на файл за разглеждане.

en: Copy file from one panel to the other.
bg: Копиране на файл от единия панел в другият.

en: Move file from one panel to the other.
bg: Преместване на файл от единия панел в другият.

en: Delete file, folder, etc.
bg: Изтриване на файл, директория и др.

en: Run
bg: Стартиране

en: Open in New Tabs
bg: Отваряне в нови раздели

en: Open in New Tab
bg: Отваряне в нов раздел

en: Other...
bg: Друга...

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: New Hardlink...
bg: Нова твърда връзка...

en: Redirect Link...
bg: Пренасочване на връзка...

en: Link Handling
bg: Обработка на връзка

en: Send by Email
bg: Изпращане по поща

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Synchronize Selected Files...
bg: Синхронизация на избраните файлове...

en: Create New
bg: Създава нов

en: You can edit links only on local file systems
bg: Връзките могат да се редактират само на локални файлови системи

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
bg: Този файл не е връзка, не може да я пренасочвате.

en: Link Redirection
bg: Пренасочване на връзка

en: Please enter the new link destination:
bg: Моля, въведете нова посока за връзката:

en: Cannot remove old link: %1
bg: Премахването старата връзка е невъзможно: %1

en: Failed to create a new link: %1
bg: Неуспешно създаване на нова връзка: %1

en: You can create links only on local file systems
bg: Връзки се създават само на локални файлови системи

en: New Link
bg: Нова връзка

en: Create a new link to: %1
bg: Създаване на нова връзка към: %1

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
bg: Неуспешно създаване на нова символна връзка '%1' към: '%2'

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
bg: Неуспешно създаване на нова връзка '%1' към '%2'

en: No permissions to view this file.
bg: Нямате права за преглед на файла.

en: Enter a URL to view:
bg: Въведете URL:

en: No permissions to edit this file.
bg: Нямате права да редактирате файла.

en: Enter the filename to edit:
bg: Въведете име на файл за редактиране:

en: Move %1 to:
bg: Преместване на %1 в:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
bg[0]: Преместване на %1 файл в:
bg[1]: Преместване на %1 файла в:

en: Copy %1 to:
bg: Копиране на %1 в:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
bg[0]: Копиране на %1 файл в:
bg[1]: Копиране на %1 файла в:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
bg[0]: Наистина ли искате да преместите този елемент в кошчето?
bg[1]: Наистина ли искате да преместите тези %1 елемента в кошчето?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
bg[0]: <qt>Наистина ли искате да изтриете този елемент <b>физически</b> (не само да го премахнете от другите виртуални елементи)?</qt>
bg[1]: <qt>Наистина ли искате да изтриете тези %1 елемента <b>физически</b> (не само да ги премахнете от другите виртуални елементи)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете този елемент?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете тези %1 елемента?

en: &Skip
bg: Пр&опускане

en: &Delete All
bg: И&зтрива всичко

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете този виртуален елемент (реалните файлове остават недокоснати)?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете тези %1 виртуални елементи (реалните файлове остават недокоснати)?

en: Could not start %1
bg: Грешка при зареждане на %1

en: %1 cannot open %2
bg: %1 не може да отвори %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
bg: <qt><p>Архивът <b>%1.%2</b> вече съществува. Искате ли да го презапишете?</p><p>Всички данни в стария архив ще бъдат загубени.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
bg: <qt><p>Архивът <b>%1.%2</b> вече съществува. Искате ли да го презапишете?</p><p>Zip ще замени еднаквите имена на записи в zip архива или ще добави записи за нови имена.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
bg: Архивирането на файлове във виртуално местоположение е невъзможно.

en: Unpack %1 to:
bg: Разархивиране на %1 в:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
bg[0]: Разархивиране на %1 файл в:
bg[1]: Разархивиране на %1 файла в:

en: Columns
bg: Колони

en: Automatically Resize Columns
bg: Автоматичен размер на колоните

en: Filter Files
bg: Филтриране на файлове

en: Select Files
bg: Избор на файлове

en: &Detailed View
bg: &Подробен изглед

en: &Brief View
bg: &Кратък изглед

en: (Broken Link)
bg: (Прекъсната връзка)

en: Symbolic Link
bg: Символична връзка

en: %1 (Link)
bg: %1 (Връзка)

[ctx: File property]
en: Name
bg: Име

[ctx: File property]
en: Ext
bg: Разш.

[ctx: File property]
en: Size
bg: Размер

[ctx: File property]
en: Type
bg: Вид

[ctx: File property]
en: Modified
bg: Променен

[ctx: File property]
en: Accessed
bg: Последен достъп

[ctx: File property]
en: Perms
bg: Права

[ctx: File property]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: File property]
en: Group
bg: Група

en: Size: %1
bg: Големина: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
bg: Вид: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
bg: Последна промяна: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
bg: Владетел: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
bg: Група: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
bg: Панел на дървото: дървовидна структура на локалната файлова система

en: Preview Panel: display a preview of the current file
bg: Панел за преглед: показване съдържанието на текущия файл

en: View Panel: view the current file
bg: Панел за преглед: преглед съдържанието на текущият файл

en: Disk Usage:
bg: Заето място:

en: Tree:
bg: Дърво:

en: Preview:
bg: Преглед:

en: View:
bg: Преглед:

en: Preview: %1
bg: Преглед: %1

en: View: %1
bg: Преглед: %1

en: Disk Usage: %1
bg: Заето място: %1

en: Default Zoom
bg: Увеличение по подразбиране

en: &All Files
bg: &Всички файлове

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
bg: &Потребителски

en: Select &Group...
bg: &Групов избор...

en: &Select All
bg: Избор на &всичко

en: &Unselect Group...
bg: Отменяне гр&упов избор...

en: U&nselect All
bg: &Отмяна избор на всичко

en: &Invert Selection
bg: &Инвертиране избора

en: Restore Selection
bg: Възстановяване на избора

en: Show View Options Menu
bg: Показване менюто за настройка на изгледа

en: Set Focus to the Panel
bg: Поставя фокуса в панела

en: Apply settings to other tabs
bg: Прилагане на настройките към другите раздели

en: Show Previews
bg: Показване на прегледи

en: Save settings as default
bg: Запазване на настройките по подразбиране

en: Save settings as default for new instances of this view type
bg: Запазване на настройките като стандартни за нови изгледи от този вид

en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов раздел

en: Krusader::Search
bg: Търсене с Krusader

en: Close
bg: Затваряне

en: Compare by content
bg: Сравнение по съдържание

en: Text found:
bg: Открит текст:

en: Idle
bg: В покой

en: &Results
bg: &Резултати

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
bg[0]: Откритo %1 съвпадения.
bg[1]: Открити %1 съвпадения.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
bg: След като избрахте търсене и в архиви, ето и някои ограничения:
    Не можете да търсите за текст (grep), когато претърсвате архиви.

en: Found 0 matches.
bg: Няма съвпадения.

en: Finished searching.
bg: Търсенето завършено.

en: Krusader Search
bg: Търсене с Krusader

en: Search results for "%1" in %2
bg: Резултати от търсенето на "%1" в %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
bg: Резултати от търсенето на "%1" съдържащо "%2" в %3

en: Here you can name the file collection
bg: Тук можете да дадете име на файловата колекция

en: Query name
bg: Име на заявка

en: Krusader::Combining...
bg: Обединяване с Krusader

en: Combining the file %1...
bg: Обединяване на файла %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
bg: Информационният CRC файл (%1) липсва.
    Без него проверката е невъзможна. Да продължи ли обединяването?

en: Error at reading the CRC file (%1).
bg: Грешка при четене на CRC файла (%1).

en: Not a valid CRC file.
bg: Невалиден CRC файл.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
bg: 
    Проверката за валидност е невъзможна без верен CRC файл. Да продължи ли обединяването?

en: File Already Exists
bg: Файлът вече съществува

en: Cannot open the first split file of %1.
bg: Първият файл от разделения на %1 файла не може да се отвори.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
bg: Неправилен размер на файла, файлът може да е повреден.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
bg: Неправилна CRC контролна сума, файлът може да е повреден.

en: Krusader::Splitting...
bg: Разделяне с Krusader

en: Splitting the file %1...
bg: Разделяне на файла %1...

en: Error reading file %1: %2
bg: Грешка при четене на файла %1: %2

en: Error writing file %1: %2
bg: Грешка при записване на файла %1: %2

en: User Defined
bg: Друг размер

en: Max file size:
bg: Maкс. размер на файла:

en: kByte
bg: КБайт

en: MByte
bg: МБайт

en: GByte
bg: ГБайт

en: Overwrite files without confirmation
bg: Презаписване на файловете без потвърждение

en: &Split
bg: &Разделяне

en: Krusader::Splitter
bg: Разделяне с Krusader

en: Krusader::Feed to listbox
bg: Krusader:: Извеждане в списък

en: No elements to feed.
bg: Няма нищо за извеждане.

en: Synchronize results
bg: Резултати от синхронизацията

en: Side to feed:
bg: Страна за извеждане:

en: Left
bg: Лява

en: Right
bg: Десна

en: Both
bg: Двете

en: Selected files only
bg: Само избраните файлове

en: Cannot open %1.
bg: Невъзможно отваряне на %1.

en: Krusader::Synchronize
bg: Синхронизация с Krusader

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
bg[0]: Отдясно на ляво: копиране на 1 файл
bg[1]: Отдясно на ляво: копиране на %1 файла

en: (1 byte) | (%1 bytes)
bg[0]: (1 байт)
bg[1]: (%1 байта)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
bg[0]: 	Готов: %2/1 файл, %3/%4
bg[1]: 	Готови: %2/%1 файла, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
bg[0]: Отляво надясно: копиране на 1 файл
bg[1]: Отляво надясно: копиране на %1 файла

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
bg[0]: Отляво: изтриване на 1 файл
bg[1]: Отляво: изтриване на %1 файла

en: Confirm overwrites
bg: Потвърждаване презапис

en: &Start
bg: &Старт

en: &Pause
bg: &Пауза

en: &Close
bg: &Затваряне

en: Pause
bg: Пауза

en: Resume
bg: Възобновяване

en: Number of files: %1
bg: Брой файлове: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
bg: Грешка при копиране на файл %1 в %2.

en: Error at deleting file %1.
bg: Грешка при изтриване на файла %1.

en: Krusader::Synchronizer
bg: Krusader:: Синхронизатор

en: Feeding the URLs to KGet
bg: Подаване на URL към KGet

en: File &Filter:
bg: Файлов &филтър:

en: Follow symlinks
bg: Следва връзките

en: Follow symbolic links during the compare process.
bg: Проследява символните връзки при сравняването.

en: Compare duplicated files with same size by content.
bg: Сравнява дублиращите се файлове с еднакъв размер по съдържанието им.

en: Ignore Date
bg: Игнориране на датата

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
bg: <p>Игнориране на датата по време на сравняващия процес.</p><p><b>Бележка</b>: полезно е, ако файловете се намират в мрежови файлови системи или в архиви.</p>

en: Asymmetric
bg: Асиметрично

en: Ignore Case
bg: Игнориране главни/малки

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
bg: <p>Сравняване на файлови имена, без да се взимат под внимание главни/малки букви.</p><p><b>Бележка</b>: използва се при синхронизиране на Windows файлови системи.</p>

en: S&how options
bg: Възмо&жности на обозначаване

en: Show files that exist on both sides.
bg: Обозначава файловете, които съществуват и от двете страни.

en: Duplicates
bg: Дупликати

en: Show files that exist on one side only.
bg: Обозначава файловете, които съществуват само от едната страна.

en: Singles
bg: Единични

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
bg: Резултатите от сравняването със синхронизатора (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @title:column]
en: Date
bg: Дата

en: &Synchronizer
bg: &Синхронизатор

en: &Options
bg: &Настройки

en: Parallel threads:
bg: Успоредни нишки:

en: Equality threshold:
bg: Праг на еднаквост:

en: sec
bg: сек

en: min
bg: мин

en: hour
bg: час

en: day
bg: ден

en: Time shift (right-left):
bg: Смяна на време (ляво-дясно):

en: Ignore hidden files
bg: Игнориране на скритите файлове

en: Profile manager (Ctrl+P).
bg: Управление на профилите (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
bg: Разменяне на страните (Ctrl+S).

en: Compare
bg: Сравняване

en: Quiet
bg: Тих

en: Scroll Results
bg: Преглед на резултатите

en: Synchronize
bg: Синхронизация

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
bg: URL трябва да произлиза от левия или десния базов URL.

en: E&xclude
bg: Изкл&ючване

en: Restore ori&ginal operation
bg: Възстановяване първона&чалното действие

en: Re&verse direction
bg: Обр&ъщане на посоката

en: Copy from &right to left
bg: Копиране от &дясно на ляво

en: Copy from &left to right
bg: Копиране от &ляво на дясно

en: &Delete (left single)
bg: &Изтриване (остава единичен)

en: V&iew left file
bg: Пре&глед левия файл

en: Vi&ew right file
bg: Пр&еглед десния файл

en: &Compare Files
bg: &Сравняване на файлове

en: C&opy selected to clipboard (left)
bg: К&опиране на избраните в клипборда (отляво)

en: Co&py selected to clipboard (right)
bg: Коп&иране на избраните в клипборда (отдясно)

en: &Select items
bg: И&збор на обекти

en: Deselec&t items
bg: От&каз на избора на обекти

en: I&nvert selection
bg: И&нвертиране избора

en: Synchronize with &KGet
bg: Син&хронизация с KGet

en: Select items
bg: Избор на обекти

en: Deselect items
bg: Отказ на избора на обекти

en: Synchronizer has nothing to do.
bg: Синхронизатора няма какво да направи.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
bg: В прозореца на синхронизаторът има данни от предишно сравняване. Ако го затворите, тези данни ще бъдат загубени. Искате ли да продължите?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
bg: В/И грешка при сравняване на файла %1 с %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
bg: Сравняване на файл %1 (%2)...

en: New Tab
bg: Нов раздел

en: Duplicate Current Tab
bg: Дублиране на раздела

en: Move Current Tab to Other Side
bg: Преместване на раздела от другата страна

en: Close Current Tab
bg: Затваряне на раздела

en: Next Tab
bg: Следващ раздел

en: Previous Tab
bg: Предишен раздел

en: Close Inactive Tabs
bg: Затваряне на неактивните раздели

en: Close Duplicated Tabs
bg: Затваряне повтарящите се раздели

en: Lock Tab
bg: Заключване на раздела

en: Unlock Tab
bg: Отключване на раздела

en: Needed panel specification missing in expander %1
bg: Необходимите уточнения за панела липсват в експандер %1

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
bg: Експандер: Неправилен аргумент за %1: %2 е невалиден елементен определител

en: Panel's Path...
bg: Път в панела...

en: Automatically escape spaces
bg: Автоматично пропуска интервали

en: Number of...
bg: Брой на...

en: Count:
bg: Брой:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
bg: Експандер: Неправилен аргумент за Брой: %1 е невалиден елементен определител

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
bg: Маска на филтъра (*.h, *.cpp, etc.)

en: Current File (!= Selected File)...
bg: Текущ файл (!= избран файл)...

en: Omit the current path (optional)
bg: Пропускане на текущия път (по избор)

en: Item List of...
bg: Списък от елементи на...

en: Which items:
bg: Кои елементи:

en: Separator between the items (optional):
bg: Разделител между елементите (по избор):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
bg: Маска (по избор, за всички, освен 'Избрани'):

en: Filename of an Item List...
bg: Файл със списък с елементи...

en: Separator between the items (optional)
bg: Разделител между елементите (по избор)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
bg: Експандер: не може да бъде отворен временен файл (%1)

en: Manipulate the Selection...
bg: Обработване на селекцията...

en: Selection mask:
bg: Маска за селекцията:

en: Manipulate in which way:
bg: Обработване по начин:

en: Jump to a Location...
bg: Преход към местоположение...

en: Choose a path:
bg: Определете път:

en: Open location in a new tab
bg: Отваряне на местоположението в нов раздел

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
bg: Експандер: нужен е поне един параметър за Goto.

en: Ask Parameter from User...
bg: Получаване на параметър от потребителя...

en: Question:
bg: Въпрос:

en: Preset (optional):
bg: Preset (по избор):

en: Caption (optional):
bg: Caption (по избор):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
bg: Експандер: нужен е поне един параметър за Ask.

en: User Action
bg: Потребителско действие

en: Copy to Clipboard...
bg: Копиране в клипборда...

en: What to copy:
bg: Копиране на:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
bg: Прибавяне към съдържанието на клипборда с този разделител (по избор):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
bg: Експандер: нужен е поне един параметър за Clipboard.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
bg: Експандер: %Each% не може да е втори аргумент на %Clipboard%

en: Where to copy:
bg: Копиране къде:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
bg: Експандер: нужни са поне два параметъра за Copy.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
bg: Експандер: %Each% не може да е втори аргумент на %Copy%

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
bg: Експандер: невалидни URL в %_Copy("src", "dest")%

en: What to move/rename:
bg: Какво да се премества/преименува:

en: New target/name:
bg: Нов обект/име:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
bg: Експандер: нужни са поне два параметъра за Move.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
bg: %Each% не може да е втори аргумент на %Move%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
bg: Експандер: невалидни URL в %_Move("src", "dest")%

en: Load a Synchronizer Profile...
bg: Зареждане профил на синхронизатор...

en: Choose a profile:
bg: Изберете профил:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
bg: Експандер: не е зададен профил за %_Sync(profile)%

en: Load a Searchmodule Profile...
bg: Зареждане профил на модула за търсене...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
bg: Експандер: не е зададен профил за %_NewSearch(profile)%

en: Load a Panel Profile...
bg: Зареждане профил на панел...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
bg: Експандер: не е зададен профил за %_Profile(profile)%; прекъсване...

en: Separate Program Call for Each...
bg: Разделяне на програмното извикване за всяко...

en: Set Sorting for This Panel...
bg: Настройка на подреждането за този панел...

en: Choose a column:
bg: Изберете колона:

en: Choose a sort sequence:
bg: Изберете реда на подреждане:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
bg: Експандер: не е зададена колона за %_ColSort(column)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
bg: Експандер: зададена е неизвестна колона за %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
bg: Установете връзката между панелите...

en: Set the new size in percent:
bg: Установете новият размер в проценти:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
bg: Експандер: стойност %1 за %_PanelSize(percent)% е извън диапазон. Първият параметър трябва да е >0 и <100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
bg: Преглед на файла с вградения визуализатор...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
bg: Преглед на кой файл (обикновено '%aCurrent%'):

en: Choose a view mode:
bg: Изберете режим преглед:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
bg: Изберете вид на прозореца:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
bg: Експандер: не е зададен файл за преглед в %_View(filename)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
bg: %Each% не е позволен за параметър на %1

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
bg: Експандер: Неправилен определител за панел %1 в заместител %2

en: Error: unterminated % in Expander
bg: Грешка: непрекратен % в Expander

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
bg: Грешка: неразпознат %%%1%2%% в Expander

en: Error: missing ')' in Expander
bg: Грешка: липсваща ')' в Expander

en: Standard Output (stdout)
bg: Стандартен изход (stdout)

en: Standard Error (stderr)
bg: Стандартна грешка (stderr)

en: Output
bg: Резултат

en: Use font with fixed width
bg: Използване на равноширок шрифт

en: Kill
bg: Прекратяване

en: Kill the running process
bg: Прекратяване на работещия процес

en: *.txt|Text files
    *|All files
bg: *.txt|текстови файлове
    *|всички файлове

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
bg: Този файл вече съществува.
    Искате ли да го презапишете или да добавите резултата?

en: Overwrite or append?
bg: Презапис или добавяне?

en: Append
bg: Добавяне

en: Export failed
bg: Неуспешно изнасяне

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
bg: Вграденият терминален емулатор не работи, вместо това се използва изходът.

en: Confirm Execution
bg: Потвърждение за изпълнение

en: Command being executed:
bg: Команда за изпълнение:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
bg: Файлът %1 не съдържа валидни потребителски действия.

en: UserActions - cannot read from file
bg: Потребителски действия - невъзможно четене от файл

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
bg: Кореновият елемент на файла с действия не е извикан %1,използва се %2

en: Unable to open actions file %1
bg: Отварянето на файл с действия %1 е невъзможно

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
bg: Засечено е неименувано действие. Такова действие не може да бъде
    внесено. Това е грешка във файла, която може да бъде поправена.

en: UserActions - invalid action
bg: Потребителски действия - невалидно действие

en: Samples
bg: Взети данни

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Sort by Name
bg: Сортиране по име

en: Sort by Size
bg: Сортиране по размер

en: System
bg: Система

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
bg: krarc: режим създаване на архив е деактивиран.
    Можете да активирате режима на страница 'Архиви' в Конфигуратора.

en: Creating %1...
bg: Създаване на %1...

en: Writing to %1 archives is not supported
bg: Записването в %1 архиви не се поддържа

en: Packing %1...
bg: Архивиране на %1...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
bg: Извличането на данни от %1 архиви не се поддържа

en: Unpacking %1...
bg: Разархивиране на %1...

en: Deleting files from %1 archives is not supported
bg: Изтриване на файлове от %1 архиви не се поддържа

en: Accessing files is not supported with %1 archives
bg: Достъпът до файлове при %1 архиви не се поддържа

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
bg: 
    Уверете се, че %1 двоични файлове са инсталирани правилно на системата ви.

en: Krarc Password Dialog
bg: Krarc Парола

en: Accessing the file requires a password.
bg: Достъпът до файла изисква парола.
