krusader - en to cs translation catalogue (1602 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
cs: ActionMan - Spravujte své uživatelské činnosti

en: New protocol
cs: Nový protokol

en: Set a protocol:
cs: Nastavte protokol:

en: Edit Protocol
cs: Úprava protokolu

en: Set another protocol:
cs: Nastavte jiný protokol:

en: Edit Path
cs: Úprava cesty

en: Set another path:
cs: Nastavte jinou cestu:

en: New MIME Type
cs: Nový typ MIME

en: Set a MIME type:
cs: Nastavte typ MIME:

en: Edit MIME Type
cs: Upravit typ MIME

en: Set another MIME type:
cs: Nastavte jiný typ MIME:

en: New File Name
cs: Nový název souboru

en: Set a file name:
cs: Nastavte název souboru:

en: Edit File Name
cs: Úprava názvu souboru

en: Set another file name:
cs: Nastavte jiný název souboru:

en: Please set a unique name for the useraction
cs: Zadejte prosím jedinečný název uživatelské činnosti

en: Please set a title for the menu entry
cs: Zadejte prosím titulek nové položky v nabídce

en: Command line is empty
cs: Příkazový řádek je prázdný

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
cs: Činnost s tímto názvem již existuje.
    Pokud nemáte nastavenu uživatelskou činnost s tímto názvem, tak tento název používá Krusader interně.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
cs: Vlastnost činnosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
cs: Základní vlastnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
cs: Podrobný popis <b>Uživatelské činnosti</b>. Zobrazí se jen v <i>Konfigurátoru</i> a přes <code>Shift+F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
cs: Popis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
cs: Příkaz přijímá

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
cs: Nahradit <b>zástupce</b> názvy místních souborů.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
cs: Pouze místní soubory (ne UR&L)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
cs: Nahradit <b>zástupce</b> platnými URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
cs: URL (&místní i vzdálená)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
cs: Titulek, který se zobrazí v <b>Uživatelské nabídce</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
cs: Titulek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
cs: <p>Jedinečný název <b>Uživatelské činnosti</b>. Používá se jen v <i>Konfigurátoru</i> a neobjevuje se v žádné jiné nabídce. </p><p><b>Pozn.</b>: <i>Titulek</i> ukazovaný v <b>Uživatelské nabídce</b> mohou být nastaveny níže.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
cs: <b>Uživatelské činnosti</b> mohou být pro lepší rozlišení seskupovány do kategorií. Vyberte existující <i>Kategorii</i> nebo vytvořte novou zadáním názvu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
cs: Každá <b>Uživatelská činnost</b> může mít svoji vlastní ikonu. Objeví se před titulkem v <b>Uživatelské nabídce</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
cs: <p>Jedinečný název <b>Uživatelské činnosti</b>. Používá se jen v <i>Konfigurátoru</i> a neobjevuje se v žádné jiné nabídce. </p> <p><b>Pozn.</b>: <i>Titulek</i> ukazovaný v <b>Uživatelské nabídce</b> může být nastaven níže.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
cs: Identifikátor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
cs: <p><i>Příkaz</i> určí příkaz, který se vykoná, když se použije <b>Uživatelská činnost</b>. Může to být jednoduchý příkaz pro shell nebo složitá posloupnost více příkazů se <b>Zástupci</b>.</p><p>Příklady:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Pokud si přejete vědět více o syntaxi, poraďte se prosím s příručkou.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
cs: Příkaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
cs: <i>Bublina</i> se ukáže, když se ukazatel myši podrží nad položkou z <b>Panelu nástrojů uživatelských činností</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
cs: <i>Pracovní adresář</i> určí, ve kterém adresáři bude <i>Příkaz</i> vykonán.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
cs: Bublina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
cs: <i>Příkaz</i> určí příkaz, který se vykoná, když se použije <b>Uživatelská činnost</b>. Může to být jednoduchý příkaz pro shell nebo složitá posloupnost více příkazů se <b>Zástupci</b>.<p>
    Příklady:<ul> <li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li> </ul>
    Pokud si přejete vědět více o syntaxi, poraďte se prosím s příručkou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
cs: Kategorie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
cs: Přidat <b>zástupce</b> pro soubory vybrané v panelu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
cs: &Přidat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
cs: Pracovní adresář:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
cs: Výchozí klávesová zkratka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
cs: Nastavit výchozí klávesovou zkratku.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
cs: Žádný

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
cs: Pokud je zaškrtnuto, činnost se zobrazí v nabídkách.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
cs: Zapnuto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
cs: Režim spuštění

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
cs: Zachytit výstup vykonaného programu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
cs: Zobrazit výstup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
cs: Oddělit standardní výstup a standardní výstup chyb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
cs: Oddělit standardní chybový výstup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
cs: &Normální

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
cs: Spustit příkaz v terminálu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
cs: Spustit v terminálu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
cs: Spustí příkaz v zabudovaném emulátoru terminálu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
cs: Spustit v zabudovaném emulátoru terminálu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
cs: Rozšířené vlastnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
cs: Tato uživatelská činnost je dostupná pouze pro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
cs: Protokol

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
cs: &Nový...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
cs: Z&měnit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
cs: &Smazat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
cs: Ukázat <b>uživatelskou činnost</b> jen pro hodnoty zde definované.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
cs: Cesta

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
cs: &Nový...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
cs: Typ MIME

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
cs: &Nový...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
cs: Název souboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
cs: Ukázat <b>Uživatelskou činnost</b> jen pro názvy souborů určené zde. Mohou se použít zástupné znaky '<code>?</code>' a '<code>*</code>'.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
cs: &Nový...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
cs: Umožní vám upravovat <i>Příkaz</i> před jeho vykonáním.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
cs: Potvrdit každé volání programu zvlášť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
cs: Spustit <i>příkaz</i> pod jiným uživatelským účtem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
cs: Spustit jako jiný uživatel:

en: Active panel
cs: Aktivní panel

en: Other panel
cs: Protilehlý panel

en: Left panel
cs: Levý panel

en: Right panel
cs: Pravý panel

en: Panel independent
cs: Nezávisle na panelech

en: Choose executable...
cs: Vybrat spustitelný program...

en: User Action Parameter Dialog
cs: Parametr uživatelské činnosti

en: This placeholder allows some parameter:
cs: Tento zástupce umožňuje parametr:

en: Title
cs: Titulek

en: *.xml|XML files
    *|All files
cs: *.xml|Soubory XML
    *|Všechny soubory

en: Create new useraction
cs: Vytvořit novou uživatelskou činnost

en: Import useractions
cs: Importovat uživatelské činnosti

en: Export useractions
cs: Exportovat uživatelské činnosti

en: Copy useractions to clipboard
cs: Kopírovat uživatelské činnosti do schránky

en: Paste useractions from clipboard
cs: Vložit uživatelské činnosti ze schránky

en: Delete selected useractions
cs: Odstranit označené uživatelské činnosti

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
cs: Současná činnost byla změněna. Přejete si použít tyto změny?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
cs: Opravdu si přejete všechny označené činnosti odstranit?

en: Remove Selected Actions?
cs: Odstranit označené činnosti?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
cs: Tento soubor již obsahuje nějaké uživatelské činnosti.
    Přejete si je přepsat, nebo mají být sloučeny s vybranými činnostmi?

en: Overwrite or Merge?
cs: Přepsat, nebo sloučit?

en: Merge
cs: Sloučit

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
cs: Tento soubor již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en: Overwrite Existing File?
cs: Přepsat existující soubor?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
cs: Nelze otevřít %1 pro zápis.
    Nic se nevyexportovalo.

en: Export Failed
cs: Export selhal

en: Internal error, undefined <job> in result signal
cs: Vnitřní chyba, nedefinovaný <job> v signále výsledku

en: Downloading remote files
cs: Stahování vzdálených souborů

en: Counting files
cs: Počítám soubory

en: Uploading to remote destination
cs: Odesílám na vzdálené místo

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
cs: %1, nepodporovaný typ archivu.

en: Counting files in archive
cs: Počítám soubory v archivu

en: Failed to list the content of the archive (%1).
cs: Nelze vypsat obsah archivu (%1).

en: Failed to unpack %1.
cs: Selhalo rozbalování "%1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
cs: Nelze převést rpm (%1) na cpio.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
cs: Nelze převést deb (%1) na tar.

en: Unpacking File(s)
cs: Rozbalování souborů

en: User cancelled.
cs: Zrušeno uživatelem.

en: Testing Archive
cs: Ověřování archivu

en: Packing File(s)
cs: Sbalování souborů

en: Failed to pack %1.
cs: Selhalo sbalování %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
cs: Tento archiv je zašifrovaný, zadejte heslo:

en: Processed files
cs: Zpracované soubory

en: Error while packing
cs: Chyba při archivaci

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
cs: %1, test selhal.

en: Archive tests passed.
cs: Testy archivu byly úspěšné.

en: Error while unpacking
cs: Chyba při rozbalování

en: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

en: Name:
cs: Název:

en: Create in:
cs: Vytvořit v:

en: New Folder
cs: Nová složka

en: Folders
cs: Složky

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Folder name:
cs: Název složky:

en: Trash bin
cs: Odpadkový koš

en: Virtual Filesystem
cs: Virtuální souborový systém

en: Local Network
cs: Místní síť

en: BookMan II
cs: Záložky (oblíbené)

en: Type to search...
cs: Text k vyhledání...

en: Error
cs: Chyba

en: Unable to write to %1
cs: Nelze psát do %1

en: %1 instead of %2
cs: %1 namísto %2

en: missing tag %1
cs: chybějící značka %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
cs: %1 nevypadá jako platný soubor záložek

en: Error reading bookmarks file: %1
cs: Chyba při čtení souboru záložek: %1

en: Popular URLs
cs: Oblíbená URL

en: Manage Bookmarks
cs: Upravit záložky

en: Enable special bookmarks
cs: Povolit speciální záložky

en: Jump back
cs: Přejít zpět

en: Open
cs: Otevřít

en: Open in a new tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Delete
cs: Smazat

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Nelze spustit <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Při běhu <b>%1</b> nastala chyba.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
cs: Chyba při čtení standardního výstupu nebo výstupu chyb

en: Please wait...
cs: Čekejte prosím...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
cs: <qt>Krusader nemůže na vašem systému najít nástroj, který zpracuje %1. Prosím zkontrolujte stránku <b>Závislosti</b> v nastavení Krusaderu.</qt>

en: Creating Checksums
cs: Vytváření kontrolních součtů

en: Create Checksums
cs: Vytvořit kontrolní součty

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
cs: Spočítat kontrolní součet pro následující soubory a složky:

en: Select the checksum method:
cs: Vyberte metodu kontrolního součtu:

en: Checksum Results
cs: Výsledky kontrolního součtu

en: File
cs: Soubor

en: Hash
cs: otisk

en: Errors received:
cs: Obdržené chyby:

en: Save one checksum file for each source file
cs: Uložit jeden kontrolní součet pro každý soubor zvlášť

en: No files found
cs: Nebyly nalezeny žádné soubory

en: Errors were detected while creating the checksums
cs: Během vytváření kontrolních součtů byly zjištěny chyby.

en: Checksums were created successfully
cs: Kontrolní součty byly úspěšně vytvořeny

en: Saving checksum files...
cs: Ukládání souborů kontrolních součtů...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
cs: Během ukládání více kontrolních součtů nastaly chyby. Zastavuji

en: Error saving file %1
cs: Chyba při ukládání souboru %1

en: Verifying Checksums
cs: Ověřování kontrolních součtů

en: Verify Checksum File
cs: Ověřit soubor kontrolních součtů

en: About to verify the following checksum file
cs: Ověřit následující soubor kontrolních součtů

en: Checksum file:
cs: Soubor s kontrolním součtem

en: Verify Result
cs: Ověřit výsledek

en: Result output:
cs: Výpis výsledku:

en: Errors were detected while verifying the checksums
cs: Během ověřování kontrolních součtů byly zjištěny chyby

en: Checksums were verified successfully
cs: Kontrolní součty byly úspěšně ověřeny

en: F2 Delay Job Start
cs: F2 Odložit spuštění úlohy

en: F2 Queue
cs: F2 Do fronty

en: Do not start the job now.
cs: Zatím ještě úlohu nespouštět.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
cs: Zařadit úlohu do fronty pokud již běží jiná. Jinak ji spustit okamžitě.

en: Choose Files
cs: Výběr souborů

en: Select the following files:
cs: Vyberte následující soubory:

en: Predefined Selections
cs: Předdefinované výběry

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
cs: Předdefinované výběry jsou masky jmen souborů, které se často používají.
    Příkladem mohou být "*.c, *.h", "*.c *.o" apod. Můžete přidávat masky 
    do seznamu jejich napsáním a stiskem tlačítka Přidat.
    Tlačítko Smazat vybraný předdefinovaný výběr odstraní a Vyprázdnit odstraní všechny.
    Poznámka: editační řádek má svou historii, kterou vyvoláte šipkami.

en: Add
cs: Přidat

en: Adds the selection in the line-edit to the list
cs: Přidá masku výběru do seznamu

en: Delete the marked selection from the list
cs: Smaže označenou masku výběru ze seznamu

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clears the entire list of selections
cs: Vyčistí seznam masek výběru

en: Krusader::Wait
cs: Krusader::Čekejte

en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: Capacity: %1
cs: Kapacita: %1

en: Used: %1
cs: Využito: %1

en: Free: %1
cs: Volné: %1

en: Not mounted.
cs: Nepřipojeno.

en: Enter a selection:
cs: Zadejte výběr:

en: New Network Connection
cs: Nové síťové spojení

en: About to connect to...
cs: O připojení k...

en: Protocol:
cs: Protokol:

en: Host:
cs: Hostitel:

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: &Connect
cs: &Připojit

en: Pack %1
cs: Sbalit %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
cs[0]: Sbalit %1 soubor
cs[1]: Sbalit %1 soubory
cs[2]: Sbalit %1 souborů

en: Please select a folder
cs: Prosím vyberte složku

en: Pack
cs: Sbalit

en: To archive
cs: Do archivu

en: In folder
cs: Ve složce

en: Multiple volume archive
cs: Vícedílný archiv

en: Size:
cs: Velikost:

en: Set compression level
cs: Nastavit úroveň komprese

en: Password
cs: Heslo

en: Again
cs: Znovu

en: Encrypt headers
cs: Zašifrovat hlavičky

en: Command line switches:
cs: Přepínače na příkazové řádce:

en: &Advanced >>
cs: &Pokročilé >>

en: &Advanced <<
cs: &Pokročilé <<

en: No password specified
cs: Není uvedeno žádné heslo

en: The passwords are equal
cs: Hesla jsou stejná

en: The passwords are different
cs: Hesla jsou rozdílná

en: Cannot pack, the passwords are different.
cs: Nelze sbalit. Hesla jsou rozdílná.

en: Invalid volume size.
cs: Neplatná velikost oddílu.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
cs: Neplatný přepínač na příkazové řádce.
    Přepínač musí začínat znakem '-'.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
cs: Neplatný přepínač na příkazové řádce.
    Zpětné lomítko nemůže být posledním znakem

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
cs: Neplatný přepínač na příkazové řádce.
    Nezakončené uvozovky.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
cs: Uložená oblíbená URL jsou neplatná. Seznam bude smazán.

en: &Search:
cs: &Hledat:

en: Loading Usage Information
cs: Načítání informace o zaplněnosti

en: Files:
cs: Soubory:

en: Folders:
cs: Složky:

en: Total Size:
cs: Celková velikost:

en: Loading the disk usage information...
cs: Načítání informace o zaplněnosti disku...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
cs: Abyste vkročili do rodičovské složky, je třeba načíst obsah URL "%1". Přejete si pokračovat?

en: Krusader::DiskUsage
cs: Krusader::Zaplnění Disku

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
cs: Opravdu si přejete tuto položku vyhodit do koše?

en: &Trash
cs: Vyhodit do &koše

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
cs: Opravdu si přejete smazat tuto položku?

en: Warning
cs: Varování

en: Deleting %1...
cs: Mažu %1 ...

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
cs: Aktuální složka: %1,  Celková velikost:%2,  Vlastní velikost:%3

en: Disk Usage
cs: Zaplnění Disku

en: Exclude
cs: Vyřadit

en: Up one folder
cs: O složku výše

en: New search
cs: Nové hledání

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Include all
cs: Zahrnout vše

en: Step into
cs: Přejít dovnitř

en: Lines
cs: Řádky

en: Detailed
cs: Podrobný

en: Next
cs: Následující

en: Previous
cs: Předešlý

en: View
cs: Pohled

en: Type:
cs: Typ:

en: Own size:
cs: Vlastní velikost:

en: Last modified:
cs: Naposledy změněno:

en: Permissions:
cs: Práva:

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: Krusader::Disk Usage
cs: Krusader::Zaplnění disku

en: Start new disk usage search
cs: Začít nové počítání zaplnění disku

en: Parent folder
cs: Nadřazená složka

en: Line view
cs: Řádkový pohled

en: Detailed view
cs: Podrobný pohled

en: Filelight view
cs: Pohled Filelight

en: Viewing the usage of folder:
cs: Prohlížení zaplněnosti složky:

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Rainbow
cs: Duha

en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Scheme
cs: Schéma

en: Increase contrast
cs: Zvýšit kontrast

en: Decrease contrast
cs: Snížit kontrast

en: Use anti-aliasing
cs: Použít vyhlazování

en: Show small files
cs: Ukázat malé soubory

en: Vary label font sizes
cs: Různé velikosti písma popisků

en: Minimum font size
cs: Nejmenší velikost písma

en: Line View
cs: Řádkové zobrazení

en: Percent
cs: Procent

en: Name
cs: Název

en: Show file sizes
cs: Ukázat velikosti souborů

en: Total size
cs: Celková velikost

en: Own size
cs: Vlastní velikost

en: Type
cs: Typ

en: Date
cs: Datum

en: Permissions
cs: Práva

en: Owner
cs: Vlastník

en: Group
cs: Skupina

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
cs[0]: %1 soubor: ~ %2
cs[1]: %1 soubory: ~ %2
cs[2]: %1 souborů: ~ %2

en: Files: %1
cs: Souborů: %1

en: Open File Manager Here
cs: Zde otevřít správce souborů

en: Open Terminal Here
cs: Zde otevřít terminál

en: &Center Map Here
cs: S&třed mapy zde

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Delete
cs: &Smazat

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
cs: <qt>Složka <i>'%1'</i> bude smazána <b>i s obsahem</b>, a to <b>trvale</b>.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
cs: <qt><i>'%1'</i> bude <b>trvale</b> smazán.</qt>

en: Space information disabled
cs: Informace o volném místě vypnuty

en: No space information on non-local filesystems
cs: Informace o místě není na jiných než místních souborových systémech k dispozici

en: Space information unavailable
cs: Informace o volném místě jsou nedostupné

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
cs: Protokol není podporován Krusaderem: 
    %1

en: The folder %1 does not exist.
cs: Složka %1 neexistuje.

en: Cannot open the folder %1.
cs: Nelze otevřít složku %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
cs: Odmítnut přístup k %1

en: Malformed URL:
    %1
cs: Špatná URL adresa:
    %1

en: Archives
cs: Archivy

en: Image Files
cs: Soubory obrázků

en: Text Files
cs: Textové Soubory

en: Video Files
cs: Video Soubory

en: Audio Files
cs: Audio Soubory

en: Custom
cs: Vlastní

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
cs: Hledám obsah '%1' (%2)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
cs: Nelze kopírovat soubory přímo do složky 'virt:/'.
    Můžete vytvořit podadresář a do něj nakopírovat vaše soubory.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
cs: Vytváření nových složek je povoleno jen ve složce virt:/.

en: Virtual filesystem
cs: Virtuální souborový systém

en: Size
cs: Velikost

en: At Least
cs: Nejméně

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
cs: Bajtů

en: At Most
cs: Ne více než

en: Any date
cs: Jakéhokoliv data

en: &Modified between
cs: Z&měněno mezi

en: an&d
cs: &a

en: &Not modified after
cs: N&ezměněno po

en: Mod&ified in the last
cs: &Změněno během posledních

en: days
cs: dnů

en: weeks
cs: týdnů

en: months
cs: měsíců

en: years
cs: let

en: No&t modified in the last
cs: &Nezměněno během posledních

en: Ownership
cs: Vlastnictví

en: Belongs to &user
cs: Patří &uživateli

en: Belongs to gr&oup
cs: Patří &skupině

en: P&ermissions
cs: &Práva

en: O&wner
cs: &Vlastník

en: Grou&p
cs: &Skupina

en: A&ll
cs: &Vše

en: Note: a '?' is a wildcard
cs: Poznámka: '?' je speciální znak

en: Invalid date entered.
cs: Vloženo neplatné datum.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
cs: Datum %1 není platné podle vašeho místního nastavení.Prosím, zadejte platné datum (pro snadnější použití můžete datumové tlačítko).

en: Specified sizes are inconsistent.
cs: Udané velikosti jsou nekonzistentní.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
cs: Prosím, zadejte hodnoty znovu tak, aby levá velikost byla menší (nebo rovna) než pravá.

en: Dates are inconsistent.
cs: Data jsou nekonzistentní.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
cs: Datum vlevo je novější než vpravo. Prosím, upravte data tak, aby levé datum bylo starší než pravé.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
cs: Vrchní datum je novější než spodní. Prosím, upravte data tak, aby vrchní bylo starší než spodní.

en: Krusader::Choose Files
cs: Krusader::Výběr souborů

en: &General
cs: O&becné

en: &Advanced
cs: &Pokročilé

en: Could not load profile.
cs: Nelze načíst profil.

en: Any Character
cs: Jakýkoli znak

en: Start of Line
cs: Začátek řádku

en: End of Line
cs: Konec řádku

en: Set of Characters
cs: Jeden ze sady znaků

en: Repeats, Zero or More Times
cs: Opakuje se, ani jednou nebo vícekrát

en: Repeats, One or More Times
cs: Opakuje se, jednou nebo vícekrát

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Escape
cs: Zrušení zvláštního významu dalšího znaku

en: Newline
cs: Nový řádek (LF)

en: Carriage Return
cs: Nový řádek (CR)

en: White Space
cs: Prázdné znaky (mezera, TAB)

en: Digit
cs: Číslice

en: &Case sensitive
cs: Ro&zlišovat malá/velká

en: Search &for:
cs: &Hledat:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
cs: <p>Zde se určují podmínky pro filtrování názvů souborů.</p> <p>Můžete používat masky. Více vzorů je odděleno mezerou (znamená logické NEBO) a z vyhledávání jsou vzory vyřazeny pomocí symbolu roura (|).</p> <p>Pokud je vzor zakončen lomítkem (<code>*vzor*/</code>), znamená to, že se výraz vztahuje na rekurzivní prohledávání složek. <ul><li><code>vzor</code> - znamená hledání souborů, jejichž název je <code>vzor</code>. Rekurzivní prohledávání jde skrz všechny podsložky nezávisle na hodnotě <code>vzor</code></li> <li><code>vzor/</code> - znamená hledání všech souborů/složek, ale rekurzivní procházení jde skrz složky, jejichž název je <code>vzor</code></li> </ul> </p> <p>Je povoleno užívat uvozovky pro názvy, které obsahují mezeru. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> hledá soubory, jejichž název je <code>Program&nbsp;Files</code>.</p> <p>Příklady:</p> <ul> <li><code>*.o</code></li> <li><code>*.h *.c??</code></li> <li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li> <li><code>* | .svn/ .git/</code></li> </ul> <p><b>Pozn.</b>: vyhledávací výraz '<code>text</code>' znamená totéž jako '<code>*text*</code>'.</p>

en: &Of type:
cs: &Typ:

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: &Profile handler
cs: Správce &profilů

en: &Load
cs: &Načíst

en: Searc&h in
cs: &Hledat v

en: &Do not search in
cs: &Nehledat v

en: Containing text
cs: Obsahuje text

en: RegExp
cs: Regulární výraz

en: Encoding:
cs: Kódování:

[ctx: Default encoding]
en: Default
cs: Výchozí

en: &Match whole word only
cs: &Pouze celá slova

en: Cas&e sensitive
cs: Ro&zlišovat malá/velká

en: Search in s&ub folders
cs: Hledat ve vše&ch složkách

en: Search in arch&ives
cs: Hledat v &archivech

en: Follow &links
cs: Následovat &odkazy

en: Exclude Folder Names
cs: Vyjmout názvy složek

en: Filters out specified folder names from the results.
cs: Odfiltruje s výsledků vybrané názvy složek.

en: No search criteria entered.
cs: Nebyla zadána kritéria hledání.

en: Please specify a location to search in.
cs: Prosím, zadejte, kde hledat.

en: Open the folder history list
cs: Otevřít seznam s historií složek

en: Name of folder where command will be processed.
cs: Název složky, ve které se příkaz vykoná.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
cs: <qt><p>Je to jednoduché: Napíšete zde svůj příkaz a Krusader jej vykoná.</p><p><b>Tip:</b> Historií příkazů se lze pohybovat pomocí šipek  &lt;Nahoru&gt; a  &lt;Dolů&gt;</p></qt>

en: Execution mode
cs: Režim spuštění

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Edit
cs: Upravit

en: Copy
cs: Kopírování

en: Move
cs: Přesun

en: Mkdir
cs: VytvAdr

en: Term
cs: Terminál

en: Quit
cs: Ukončit

en: Reload
cs: Obnovit

en: Ready.
cs: Připraven.

en: Open the available media list
cs: Otevřít seznam dostupných médií

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
cs: Síťový disk [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
cs: Neznámý

en: Floppy
cs: Disketa

en: USB pen drive
cs: USB klíčenka

en: USB device
cs: USB zařízení

en: Removable media
cs: Vyměnitelné medium

en: Hard Disk
cs: Pevný disk

en: Camera
cs: Foťák

en: Audio CD/DVD-ROM
cs: Zvukové CD/DVD

en: Recordable CD/DVD-ROM
cs: Zapisovatelné CD/DVD

en: Mount
cs: Připojit

en: Unmount
cs: Odpojit

en: Eject
cs: Vysunout

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
cs: Nastala chyba při přístupu k '%1', systém odpověděl: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
cs: Při práci s '%1' nastala chyba

en: Profiles
cs: Profily

en: Remove entry
cs: Odstranit položku

en: Overwrite entry
cs: Přepsat položku

en: Add new entry
cs: Přidat nový záznam

en: Krusader::ProfileManager
cs: Krusader::Manažer profilů

en: Enter the profile name:
cs: Zadejte název profilu:

en: Empty Recently Closed Tabs
cs: Vyprázdnit naposledy zavřené karty

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
cs: <b>Nelze vytvořit zabudovaný terminál.</b><br/>Byla nahlášena chyba: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
cs: <b>Nelze vytvořit zabudovaný terminál.</b><br>To lze napravit instalací Konsole:<br/>%1

en: Cancel Job
cs: Zrušit úlohu

en: Pause Job
cs: Pozastavit úlohu

en: Resume Job
cs: Pokračovat v úloze

en: Start Job
cs: Spustit úlohu

en: No jobs
cs: Žádné úlohy

en: Play/Pause &Job
cs: Pokračovat/Pozastavit úlo&hu

en: Job Progress Bar
cs: Ukazatel průběhu úlohy

en: Job Queue Mode
cs: Režim fronty úloh

en: Run only one job in parallel
cs: Souběžně vykonávat pouze jednu úlohu

en: Undo Last Job
cs: Vrátit zpět úlohu

en: Are you sure you want to quit?
cs: Opravdu si přejete skončit?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
cs[0]: Ve frontě zbývá jedna úloha.
cs[1]: Ve frontě zbývají %1 úlohy.
cs[2]: Ve frontě zbývá %1 úloh.

en: No Jobs
cs: Žádné úlohy

en: %1 Job | %1 Jobs
cs[0]: %1 úloha
cs[1]: %1 úlohy
cs[2]: %1 úloh

en: Clear Job List
cs: Smazat seznam úloh

en: Pause All Jobs
cs: Pozastavit všechny úlohy

en: Resume Job List
cs: Pokračovat v seznamu úloh

en: Move %1 to trash
cs: Přesunout %1 do koše

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
cs[0]: Přesunout %1 soubor do koše
cs[1]: Přesunout %1 soubory do koše
cs[2]: Přesunout %1 souborů do koše

en: Delete %1
cs: Smazat %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
cs[0]: Smazat %1 soubor
cs[1]: Smazat %1 soubory
cs[2]: Smazat %1 souborů

en: Copy to %1
cs: Kopírovat do %1

en: Move to %1
cs: Přesunout na '%1'

en: Link to %1
cs: Odkaz na %1

en: General
cs: Obecné

en: Automount filesystems
cs: Automatické připojování souborových systémů

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
cs: Při vkročení do složky, která je v souboru <b>fstab</b> určena jako přípojný bod, se snažit připojit s určenými parametry.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
cs: Správce připojení disků nebude při(/od)pojovat následující přípojné body:

en: Confirmations
cs: Potvrzování

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
cs: 
    Vyžadovat potvrzení uživatelem pro následující operace:

en: Deleting non-empty folders
cs: Smazání neprázdných složek

en: Deleting files
cs: Mazání souborů

en: Copying files
cs: Kopírování souborů

en: Moving files
cs: Přesunování souborů

en: Confirm feed to listbox
cs: Potvrzovat Vypsat do panelu

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
cs: Zeptat se na název výsledku při vypisování položek do panelu. Jinak jsou použity standardní hodnoty.

en: Removing Useractions
cs: Odstraňování Uživatelských činností

en: Fine-Tuning
cs: Jemné nastavení

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
cs: Velikost mezipaměti ikon určuje, jak rychle bude Krusader zobrazovat obsah panelu. Příliš velká mezipaměť však spotřebuje mnoho paměti počítače.

en: Icon cache size (KB):
cs: Velikost mezipaměti ikon (KB):

en: Arguments of updatedb:
cs: Argumenty updatedb:

en: Enable Write Support
cs: Povolit podporu zápisu

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
cs: Povolit zápis do archivů pomocí krarc ioslave.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
cs: <b>Upozornění při přesouvání do archivů:</b><br/><b>Selhání během procesu může způsobit ztrátu dat.</b><br/><b>Přesun archivů do sebe sama způsobí jejich smazání.</b>

en: Archives handling
cs: Práce s archivy

en: Browse Archives As Folders
cs: Prohlížet archivy jako složky

en: Krusader will browse archives as folders.
cs: Krusader bude procházet archivy stejně jako složky.

en: Test archive after packing
cs: Zkontrolovat archiv po rozbalení

en: Check the archive's integrity after packing it.
cs: Zkontrolovat neporušenost archivu po sbalení.

en: Test archive before unpacking
cs: Zkontrolovat archiv před rozbalením

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
cs: Některé poškozené archivy mohou způsobit spadnutí programu. Proto se doporučuje zapnout testování archivů.

en: Search results
cs: Výsledek hledání

en: Searching for packers...
cs: Hledání archivátorů...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
cs: Ujistěte se, že instalujete nové archivátory do cesty v <code>$PATH</code> (např. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
cs: Použít výchozí barvy KDE

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
cs: <p>Použít globální nastavení barev KDE.</p><p><i>Nastavení systému KDE -> Vzhled aplikací -> Barvy</i></p>

en: Use alternate background color
cs: Použít alternativní barvu pozadí

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
cs: <p><b>Barva pozadí</b> a <b>alternativní barva pozadí</b> se střídají řádek po řádku.</p><p>Pokud nepoužíváte <i>výchozí barvy KDE</i>, můžete si nastavit alternativní barvy v rámečku <i>Barvy</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
cs: Vždy zobrazit současnou položku, i když není zaměřena.

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
cs: <p>Ukáže poslední polohu kurzoru v neaktivním panelu.</p><p>Tato volba je dostupná jen když nepoužíváte <i>výchozí barvy KDE</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
cs: Zakalit barvy neaktivního panelu

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
cs: <p>Barvy neaktivního panelu jsou vypočítány pomocí kalící barvy a kalícího činitele.</p>

en: Colors
cs: Barvy

en: Active
cs: Aktivní

en: Transparent
cs: Průhledný

en: Foreground:
cs: Písmo:

en: Folder foreground:
cs: Písmo složek:

en: Same as foreground
cs: Stejná jako u písma

en: Executable foreground:
cs: Písmo spustitelných:

en: Symbolic link foreground:
cs: Písmo symbolických odkazů:

en: Invalid symlink foreground:
cs: Pozadí neplatných symb. odkazů:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Same as background
cs: Stejná jako pozadí

en: Alternate background:
cs: Alternativní pozadí:

en: Selected foreground:
cs: Písmo vybraných položek:

en: Selected background:
cs: Pozadí vybraných položek:

en: Same as alt. background
cs: Stejná jako alternativní pozadí

en: Alternate selected background:
cs: Alternativní pozadí vybraných:

en: Same as selected background
cs: Stejná jako pozadí vybraných

en: Current foreground:
cs: Písmo současného:

en: Not used
cs: Nepoužito

en: Same as selected foreground
cs: Stejná jako písmo vybraných

en: Selected current foreground:
cs: Písmo vybrané současné položky:

en: Current background:
cs: Pozadí současného:

en: Rename foreground:
cs: Přejmenovat popředí:

en: Rename background:
cs: Přejmenovat pozadí:

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Same as active
cs: Stejná jako aktivní

en: Dim target color:
cs: Kalící barva:

en: Dim factor:
cs: Kalící činitel:

en: KDE default
cs: Výchozí v KDE

en: Equals foreground:
cs: Písmo stejných:

en: Equals background:
cs: Pozadí stejných:

en: Differing foreground:
cs: Písmo rozdílných:

en: Differing background:
cs: Pozadí rozdílných:

en: Copy to left foreground:
cs: Písmo Kopírovat doleva

en: Copy to left background:
cs: Pozadí Kopírovat doleva:

en: Copy to right foreground:
cs: Písmo Kopírovat doprava:

en: Copy to right background:
cs: Pozadí Kopírovat doprava:

en: Delete foreground:
cs: Písmo určených ke smazání:

en: Delete background:
cs: Pozadí určených ke smazání:

en: Other
cs: Ostatní

en: Quicksearch, match foreground:
cs: Rychlé hledání, text při shodě:

en: Quicksearch, match background:
cs: Rychlé hledání, pozadí při neshodě:

en: Quicksearch, non-match foreground:
cs: Rychlé hledání, text při neshodě:

en: Quicksearch, non-match background:
cs: Rychlé hledání, pozadí při shodě:

en: Statusbar, active foreground:
cs: Stavový panel, aktivní popředí:

en: Statusbar, active background:
cs: Stavový panel, aktivní pozadí:

en: Statusbar, inactive foreground:
cs: Stavový panel, neaktivní popředí:

en: Statusbar, inactive background:
cs: Stavový panel, neaktivní pozadí:

en: Preview
cs: Náhled

en: Import color-scheme
cs: Importovat barevné schéma

en: Export color-scheme
cs: Exportovat barevné schéma

en: Selected + Current
cs: Vybrané + Současná

en: Selected 2
cs: Vybrané 2

en: Selected 1
cs: Vybrané 1

en: Current
cs: Současný

en: Invalid symlink
cs: Neplatný symbolický odkaz

en: Symbolic link
cs: Symbolický odkaz

en: Application
cs: Aplikace

en: Folder
cs: Složka

en: Copy to right
cs: Kopírovat doprava

en: Copy to left
cs: Kopírovat doleva

en: Differing
cs: Rozdílné

en: Equals
cs: Stejné

en: Quicksearch non-match
cs: Rychlé hledání neshoda

en: Quicksearch match
cs: Rychlé hledání shoda

en: Statusbar active
cs: Aktivní stavový panel

en: Statusbar inactive
cs: Neaktivní stavový panel

en: Select a color-scheme file
cs: Vyberte soubor s barevným schématem

en: Error: unable to read from file
cs: Chyba: nelze číst ze souboru

en: Select a color scheme file
cs: Vyberte soubor s barevným schématem

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
cs: Soubor %1 již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en: Error: unable to write to file
cs: Chyba: nelze zapisovat do souboru

en: Packers
cs: Archivátory

en: Checksum Utilities
cs: Nástroje na kontrolní součty

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
cs: Cesta %1 je neplatná. Platná cesta nenalezena.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
cs: Cesta %1 je neplatná, nastavuji cestu na %2.

en: Viewer/Editor
cs: Prohlížeč/Editor

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
cs: Zabudovaný editor a prohlížeč otevře každý soubor ve zvláštním okně

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
cs: Pokud je zaškrtnuto, každý soubor se otevře do nového okna. V opačném případě prohlížeč bude pracovat v jednom okně, v režimu karet.

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
cs: Skrýt panel s kartami, pokud je otevřena pouze jedna karta

en: Viewer
cs: Prohlížeč

en: Default viewer mode:
cs: Výchozí režim prohlížeče:

en: Generic mode
cs: Všeobecné zobrazení

en: Use the system's default viewer
cs: Použít výchozí prohlížeč v systému

en: Text mode
cs: Textové zobrazení

en: View the file in text-only mode
cs: Zobrazit soubor jen v textovém režimu

en: Hex mode
cs: Hex (šestnáctkový) režim

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
cs: Zobrazit soubor v šestnáctkovém režimu (lepší pro binární soubory)

en: Lister mode
cs: Režim prohlížení

en: View the file with lister (for huge text files)
cs: Zobrazit soubor pomocí prohlížeče (pro velké textové soubory)

en: Use Okteta as Hex viewer
cs: Použít Oktetu jako Hex prohlížeč

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
cs: Je-li dostupná aplikace Okteta, pak ji používat jako hexadecimální prohlížeč namísto interního prohlížeče

en: Use lister if the text file is bigger than:
cs: Používat prohlížeč pokud je soubor větší než:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
cs: Tip: použijte 'internal editor'  pokud si přejete používat rychlý editor zabudovaný v Krusaderu

en: Atomic extensions
cs: Nedělené přípony

en: Atomic extensions:
cs: Nedělené přípony:

en: Warn on exit
cs: Potvrdit ukončení

en: Display a warning when trying to close the main window.
cs: Zobrazí varování, když se pokusíte zavřít hlavní okno.

en: Show and close to tray
cs: Zobrazovat a skrývat do systémové lišty

en: Temp Folder:
cs: Dočasná složka

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
cs: Poznámka: Musíte mít všechna práva k dočasné složce.

en: Delete mode
cs: Smazat režim

en: Move to trash
cs: Přesunout do koše

en: Files will be moved to trash when deleted.
cs: Soubory se při smazání přesunou do Koše.

en: Delete files
cs: Smazat soubory

en: Files will be permanently deleted.
cs: Soubory budou trvale smazány.

en: Terminal
cs: Terminál

en: External Terminal:
cs: Externí terminál:

en: %d will be replaced by the workdir.
cs: %d bude nahrazen pracovním adresářem.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
cs: Při změně panelu se provede změna adresáře ve vloženém terminálu

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
cs: Je-li zatrženo a panel se změní (např. stisknutím Tab), Krusader změní současnou složku ve vloženém terminálu.

en: Searching for tools...
cs: Hledání nástrojů ...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
cs: Ujistěte se, že instalujete nové nástroje do cesty v <code>$PATH</code> (např. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
cs: Přidat novou nedělenou příponu

en: Extension:
cs: Přípona:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
cs: Nedělené přípony musí začínat '.' a musí obsahovat alespoň jeden další znak '.'

en: Edit Mode by default
cs: Režim [prav jako výchozí

en: Show full path by default
cs: Zobrazit celou cestu jako výchozí

en: Operation
cs: Operace

en: Autoselect folders
cs: Automaticky označit složky

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
cs: Pokud budou splněny podmínky výběru, budou označeny nejen soubory, ale také složky.

en: Rename selects extension
cs: Přejmenovat označí i příponu

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
cs: Při přejmenovávání souboru se označí celý text. Jestli si přejete, podobně jako v Total-Commanderu, přejmenovat jen základ názvu bez přípony, odškrtněte toto políčko.

en: Unselect files before copy/move
cs: Odznačit soubory před kopírováním/přesunem

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
cs: Odznačit soubory, které budou kopírovány/přesunuty, před zahájením operace.

en: Filter dialog remembers settings
cs: Filtrovací dialog si pamatuje nastavení

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
cs: Filtrovací dialog je otevřen s posledním nastavením filtrů, které bylo aplikováno.

en: Tabs
cs: Karty

en: Use full path tab names
cs: Pro názvy karet použít plnou cestu

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
cs: Zobrazí plnou cestu v kartách složek; jinak se zobrazí jen poslední část cesty.

en: Show close tab buttons
cs: Zobrazit tlačítka pro zavření karty

en: Show close tab buttons.
cs: Zobrazit tlačítka pro zavření karty.

en: Show new tab button
cs: Zobrazit tlačítko pro novou kartu

en: Show new tab button.
cs: Zobrazit tlačítko pro novou kartu.

en: Insert tabs after current
cs: Vložit karty za současnou

en: Insert new tabs to the right of the current one.
cs: Vložit karty napravo od současné.

en: Show Tab Bar on single tab
cs: Zobrazit panel karet na jedné kartě

en: Show the tab bar with only one tab.
cs: Zobrazit panel karet na jediné kartě

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Alt+Click
cs: Alt+klik

en: Ctrl+Click
cs: Ctrl+klik

en: Tab Bar position:
cs: Umístění panelu karet:

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Search bar
cs: Panel pro hledání

en: Start by typing
cs: Začít při psaní

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
cs: Otevřít panel pro hledání a začít hledání psaním na panelu.

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat VELKÁ/malá

en: Search must match case.
cs: Hledání musí porovnávat velikost písma.

en: Up/Down cancels search
cs: Nahoru/dolu přeruší hledání

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
cs: Stisknutí kláves nahoru/dolu zavře panel hledání (pouze ve vyhledávacím režimu).

en: Position:
cs: Pozice:

en: Default mode:
cs: Výchozí režim:

en: Search
cs: Hledat

en: Select
cs: Vybrat

en: Filter
cs: Filtr

en: Set the default mode on first usage
cs: Nastavit výchozí režim při prvním použití

en: Bookmark Search
cs: Hledání záložky

en: Status/Totalsbar
cs: Stavový/Nástrojový panel

en: Show size in bytes too
cs: Zobrazovat také velikost v bajtech

en: Show space information
cs: Zobrazovat informace o volném místě

en: Show free/total space on the device
cs: Zobrazovat volné/celkové místo na disku

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Layout:
cs: Rozvržení:

en: Frame Color:
cs: Barva rámu:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
cs: Definováno rozložením

[ctx: Frame color]
en: None
cs: Žádná

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
cs: Stavový panel

en: Frame Shape:
cs: Tvar rámu:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
cs: Definováno rozložením

[ctx: Frame shape]
en: None
cs: Žádný

[ctx: Frame shape]
en: Box
cs: Krabice

en: Frame Shadow:
cs: Stín rámu:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
cs: Definováno rozložením

[ctx: Frame shadow]
en: None
cs: Žádný

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
cs: Zvýšený

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
cs: Snížený

en: Default icon size:
cs: Výchozí velikost ikony:

en: Use icons in the filenames
cs: Zobrazit ikony v názvech souborů

en: Show the icons for filenames and folders.
cs: Zobrazit ikony u názvů souborů a složek.

en: Show previews by default
cs: Ve výchozím stavu zobrazovat náhledy

en: Show previews of files and folders.
cs: Zobrazit náhled souborů a složek.

en: View font:
cs: Zobrazit písmo:

en: Tooltip delay (msec):
cs: Zpoždění nástrojového tipu (ms):

en: Use human-readable file size
cs: Používat lidmi čitelné velikosti souborů

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
cs: Velikosti souborů se zobrazují v B,KB,MB a GB, ne jen v bajtech.

en: Show hidden files
cs: Ukázat skryté soubory

en: Display files beginning with a dot.
cs: Zobrazit soubory začínající tečkou.

en: Numeric Permissions
cs: Práva číselně

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
cs: Zobrazit čísla v osmičkové soustavě (např. 0755) místo standardních práv (rwxr-xr-x) ve sloupci práva.

en: Load the user defined folder icons
cs: Načítat uživatelské ikony složek

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
cs: Načítat uživatelské ikony složek (může zpomalovat načítání).

en: Always show current item
cs: Vždy zobrazit aktuální položku

en: Sort method:
cs: Způsob řazení:

en: Alphabetical
cs: Abecedně

en: Alphabetical and numbers
cs: Abecedně a čísla

en: Character code
cs: Kód znaku

en: Character code and numbers
cs: Kód znaku a čísla

en: Case sensitive sorting
cs: Rozlišovat malá/velká při třídění

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
cs: Všechny soubory začínající velkými písmeny budou řazeny před soubory, které začínají malými (výchozí v UNIXu).

en: Show folders first
cs: Zobrazovat nejdříve složky

en: Always sort dirs by name
cs: Vždy řadit adresáře podle názvu

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
cs: Složky jsou seřazeny podle názvu bez ohledu na sloupec, podle kterého se řadí soubory.

en: Locale aware sorting
cs: Třídění podle locale

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
cs: Řazení je prováděno podle nastavení locale a platformy. Může být pomalé.

en: View modes
cs: Režimy pohledu

en: Default view mode:
cs: Výchozí režim zobrazení:

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Toolbar buttons have icons
cs: Tlačítka panelu nástrojů mají ikony

en: Show Media Button
cs: Zobrazit tlačítko médií

en: The media button will be visible.
cs: Tlačítko médií bude viditelné

en: Show Back Button
cs: Zobrazit tlačítko zpět

en: Show Forward Button
cs: Zobrazit tlačítko vpřed

en: Show History Button
cs: Zobrazit tlačítko historie

en: The history button will be visible.
cs: Tlačítko historie bude viditelné

en: Show Bookmarks Button
cs: Zobrazit tlačítko záložek

en: The bookmarks button will be visible.
cs: Tlačítko záložek bude viditelné

en: Show Panel Toolbar
cs: Zobrazit sadu nástrojů panelu

en: The panel toolbar will be visible.
cs: Sada nástrojů panelu bude viditelná.

en: Visible Panel Toolbar buttons
cs: Viditelná tlačítka nástrojové sady panelu

en: Equal button (=)
cs: Zobrazit tlačítko rovná se (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
cs: Nastaví stejnou složku panelu jako v protilehlém panelu.

en: Up button (..)
cs: Zobrazit tlačítko nahoru (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
cs: Přejde do rodičovské složky.

en: Home button (~)
cs: Zobrazit tlačítko domovského adresáře (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
cs: Změní složku panelu na domovskou složku uživatele.

en: Root button (/)
cs: Zobrazit tlačítko kořenového adresáře (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
cs: Změní složku panelu na kořenovou složku (/),

en: Toggle-button for sync-browsing
cs: Přepínací tlačítko pro synchronizované prohlížení

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
cs: Každá změna složky v jednom panelu se provede rovněž v protilehlém panelu.

en: Selection Mode
cs: Režim označování

en: Krusader Mode
cs: Režim Krusaderu

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
cs: Obě klávesy dovolují označení souborů. Abyste vybrali více souborů, držte klávesu Ctrl a klikněte levým tlačítkem myši.Kontextová nabídka je vyvolána krátkým kliknutím na pravé tlačítko myši.

en: Konqueror Mode
cs: Režim Konqueroru

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
cs: Stisknutí levého tlačítka myši označí soubor - můžete kliknout a označit více souborů.Kontextová nabídka se vyvolá krátkým kliknutím pravým tlačítkem.

en: Total-Commander Mode
cs: Režim Total-Commanderu

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
cs: Levé tlačítko neoznačuje, pouze zaměřuje, aniž by ovlivnila označení. Pravé tlačítko vybírá více souborů a kontextová nabídka se vyvolá stisknutím a držením pravého tlačítka.

en: Ergonomic Mode
cs: Ergonomický režim

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
cs: Levé tlačítko neoznačuje, pouze zaměřuje, aniž by ovlivnila označení. Pravé tlačítko vyvolá kontextovou nabídku. Označit můžete s použitím klávesy Ctrl a levého tlačítka.

en: Custom Selection Mode
cs: Vlastní režim označování

en: Design your own selection mode.
cs: Navrhněte si svůj vlastní režim výběru.

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Double-click selects (classic)
cs: Klik označí, dvojklik otevře (klasické)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
cs: Jednoduché kliknutí na soubor jej označí a zaměří, dvojité kliknutí jej otevře nebo vkročí do složky.

en: Obey global selection policy
cs: Následovat globální zásady výběru

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
cs: <p>Použít globální nastavení:</p> <p><i>Nastavení systému Plasma -> Vstupní zařízení -> Myš</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
cs: Založený na režimu výběru v KDE

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
cs: Při zaškrtnutí tohoto přepínače se použije režim založený na stylu KDE

en: Left mouse button selects
cs: Levé tlačítko myši označí

en: If checked, left clicking an item will select it.
cs: Pokud je zaškrtnuto, kliknutí levým tlačítkem na položku ji označí.

en: Left mouse button preserves selection
cs: Levé tlačítko myši zachovává označení

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
cs: Pokud je zaškrtnuto, kliknutí levým tlačítkem na položku ji označí, ale neodznačí ostatní, již označené položky.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
cs: Shift/Ctrl+Levé tlačítko myši označí

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Shift/Ctrl+kliknutí levým tlačítkem na položku ji označí.
    Pozn.: Nemá význam, pokud je zaškrtnuto 'Levé tlačítko označí'.

en: Right mouse button selects
cs: Pravé tlačítko myši označí

en: If checked, right clicking an item will select it.
cs: Pokud je zaškrtnuto, kliknutí pravým tlačítkem na položku ji označí.

en: Right mouse button preserves selection
cs: Pravé tlačítko myši zachovává označení

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
cs: Pokud je zaškrtnuto, kliknutí pravým tlačítkem na položku ji označí, ale neodznačí ostatní, již označené položky.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
cs: Shift/Ctrl+Pravé tlačítko myši označí

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Shift/Ctrl+kliknutí pravým tlačítkem na položku ji označí.
    Pozn.: Nemá význam, pokud je zaškrtnuto 'Pravé tlačítko označí'.

en: Spacebar moves down
cs: Mezerník posouvá dolů

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
cs: Pokud zaškrtnuto, stisknutí mezerníku označí současnou položku a posune dolů.
    Jinak se současná položka označí, ale zůstane současnou.

en: Spacebar calculates disk space
cs: Mezerník počítá obsazené místo

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
cs: Je-li zaškrtnuto a současná položka je složka, pak stisknutí mezerníku
    tuto složku označí a spočítá prostor obsazený složkou.

en: Insert moves down
cs: Insert posouvá dolů

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
cs: Pokud zaškrtnuto, stisknutí klávesy Insert označí současnou položku a posune dolů.
    Jinak se současná položka nemění.

en: Right clicking pops context menu immediately
cs: Pravé tlačítko vybalí kontextovou nabídku okamžitě

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
cs: Pokud zaškrtnuto, po kliknutí pravým tlačítkem se kontextová nabídka objeví ihned.
    Jinak musí uživatel stisknout a držet tlačítko 500ms.

en: Media Menu
cs: Nabídka médií

en: Show Mount Path
cs: Zobrazit připojenou cestu

en: Show File System Type
cs: Zobrazit typ souborového systému

en: Hide SquashFS entries
cs: Skrýt záznamy SquashFS

en: Show Size:
cs: Zobrazit velikost:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
cs: Vždy

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
cs: Když zařízení nemá žádný popisek

[ctx: setting 'show size']
en: Never
cs: Nikdy

en: Hide following mountpoints:
cs: Skrýt následující přípojné body:

en: Add new hidden mount point
cs: Přidat nový skrytý přípojný bod

en: Mount point:
cs: Místo připojení:

en: Links
cs: Propojení

en: Defined Links
cs: Definovaná propojení

en: Add protocol to the link list.
cs: Přidat protokol do tohoto seznamu propojení.

en: Remove protocol from the link list.
cs: Odstranit protokol ze seznamu propojení.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
cs: Přidat typ MIME k označenému protokolu na seznamu propojení.

en: Remove MIME from the link list.
cs: Odstranit typ MIME ze seznamu propojení.

en: Protocols
cs: Protokoly

en: MIMEs
cs: MIME

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
cs: Určí profil panelů použitý při spuštění. Profil panelů obsahuje:<ul><li>cesty všech karet panelů</li><li>současnou kartu</li><li>aktivní panel</li></ul><b>&lt;Poslední sezení&gt;</b> je zvláštní profil panelů, který se samočinně uloží, když se Krusader zavře.

en: Startup profile:
cs: Profil při spuštění:

en: <Last session>
cs: <Poslední sezení>

en: Show splashscreen
cs: Ukazovat úvodní obrazovku

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
cs: Při spuštění Krusaderu se zobrazí úvodní obrázek.

en: Single instance mode
cs: Režim jediné instance

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
cs: Nemůže běžet více instancí Krusaderu současně.

en: Fallback Icon Theme:
cs: Záložní motiv ikon:

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Save last position, size and panel settings
cs: Obnovit poslední polohu, velikost a nastavení panelů

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
cs: <p>Při spouštění bude hlavnímu oknu obnovena velikost, kterou mělo hlavní okno před ukončením aplikace. Stejně tak budou obnoveny i umístění hlavního okna na obrazovce, řazení  souborů v panelu  a poměr obou.</p><p>Není-li tato položka povolena, použijte položku nabídky <i>Okno -> Uložit pozici</i>. Velikost i pozice okna budou uloženy ručně.</p>

en: Update default panel settings
cs: Aktualizovat výchozí nastavení panelů

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
cs: Pokud je nastavení panelů změněno, tak bude uloženo, jako výchozí pro nové panely stejného typu.

en: Start to tray
cs: Startovat do systémové části panelu

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
cs: Krusader nastartuje do systémové části programu, aniž by se ukázalo hlavní okno.

en: Save component settings on exit
cs: Uložit nastavení komponenty při ukončení

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
cs: Zkontroluje stav součástí uživatelského rozhraní a obnoví je do podmínek při posledním vypnutí.

en: Show function keys
cs: Zobrazit funkční klávesy

en: Function keys will be visible after startup.
cs: Funkční klávesy budou po spuštění viditelné

en: Show command line
cs: Zobrazovat příkazový řádek

en: Command line will be visible after startup.
cs: Příkazový řádek bude po spuštění zobrazena

en: Show embedded terminal
cs: Zobrazit vložený terminál

en: Embedded terminal will be visible after startup.
cs: Vložený terminál bude po spuštění zobrazen.

en: Information
cs: Informace

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
cs: Zde můžete upravit nastavení o uživatelských činnostech.
    Abyste nastavili uživatelské činnosti samotné, použijte prosím ActionMan.

en: Start ActionMan
cs: Spustit ActionMan

en: Terminal execution
cs: Provedení v terminálu

en: Terminal for UserActions:
cs: Terminál pro uživatelské činnosti:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
cs: %t bude nahrazeno názvem činnosti,
    %d pracovním adresářem.

en: Output collection
cs: Zobrazení výstupu

en: Normal font:
cs: Normální písmo:

en: Font with fixed width:
cs: Písmo s pevnou šířkou:

en: Use fixed width font as default
cs: Použít písmo s pevnou šířkou jako výchozí

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
cs: Konfigurátor - Vytvořte si vlastní Krusader

en: Startup
cs: Spuštění

en: Krusader's settings upon startup
cs: Nastavení Krusaderu po startu

en: Basic Operations
cs: Základní operace

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Be sure you know what you are doing.
cs: Doufám, že víte, co děláte.

en: Customize the way Krusader deals with archives
cs: Upravte si způsob, jak zacházet s archivy

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Set the full path of the external applications
cs: Nastaveni cest k externím aplikacím

en: User Actions
cs: Uživatelské činnosti

en: Configure your personal actions
cs: Nastavte své vlastní činnosti

en: Link MIMEs to protocols
cs: Propojte typy MIME s protokoly

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
cs: V aktivním modulu jsou neuložené změny. Přejete si tyto změny uložit?

en: Custom color
cs: Vlastní barva

[ctx: Default color]
en: Default
cs: Výchozí

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: Cyan
cs: Modrozelená

en: Magenta
cs: Fuchsová

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Dark Red
cs: Tmavě červená

en: Dark Green
cs: Tmavě zelená

en: Dark Blue
cs: Tmavě modrá

en: Dark Cyan
cs: Tmavě modrozelená

en: Dark Magenta
cs: Tmavě fuchsiová

en: Dark Yellow
cs: Tmavě žlutá

en: White
cs: Bílá

en: Light Gray
cs: Světle šedá

en: Gray
cs: Šedá

en: Dark Gray
cs: Tmavě šedá

en: Black
cs: Černá

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
cs: unarj nenalezen, ale nalezen arj, který bude použit pro rozbalení.

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
cs: rpm nalezen, ale nebylo nalezeno cpio, které je potřebné k rozbalení.

en: Found
cs: Nalezeno

en: Packing
cs: Sbalování

en: Unpacking
cs: Rozbalování

en: Note
cs: Poznámka

en: enabled
cs: zapnutý

en: disabled
cs: zakázán

en: diff utility
cs: porovnávací nástroj (diff)

en: email client
cs: poštovní klient

en: batch renamer
cs: dávkový přejmenovávač

en: checksum utility
cs: Nástroj na kontrolní součty

en: Tool
cs: Nástroj

en: Status
cs: Stav

en: Tab-Switch panel
cs: Přepnout panel

en: Show Main Toolbar
cs: Zobrazit hlavní panel nástrojů

en: Show Job Toolbar
cs: Zobrazit panel nástrojů úloh

en: Show Actions Toolbar
cs: Zobrazovat panel činností

en: Show &FN Keys Bar
cs: Zobrazovat panel kláves &FN

en: Show &Command Line
cs: Zobrazovat &příkazový řádek

en: Show &Embedded Terminal
cs: Zobrazit vlož&ený terminál

en: Show &Hidden Files
cs: &Zobrazovat skryté soubory

en: S&wap Panels
cs: Proho&dit panely

en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

en: Trash Popup Menu
cs: Vyskakovací nabídka koše

en: Sw&ap Sides
cs: Pro&hodit strany

en: popup cmdline
cs: Zobrazit historii příkazové řádky

en: Start &Root Mode Krusader
cs: Spustit Krusader v Superuživatelském &režimu...

en: Pro&files
cs: Pro&fily

en: Sp&lit File...
cs: Roz&dělit soubor...

en: Com&bine Files...
cs: S&loučit soubory...

en: &Select Newer and Single
cs: Označit novější a s&amotné

en: Select &Newer
cs: Označit &novější

en: Select &Single
cs: Označit &samotné

en: Select Different &and Single
cs: Označit ro&zdílné a samotné

en: Select &Different
cs: Označit &rozdílné

en: Start and &Forget
cs: Spusť a za&pomeň

en: Display &Separated Standard and Error Output
cs: Zobrazit o&ddělený standardní a chybový výstup

en: Display &Mixed Standard and Error Output
cs: Zobrazit s&míchaný standardní a chybový výstup

en: Start in &New Terminal
cs: Spustit v &novém Terminálu

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
cs: Poslat do za&budovaného emulátoru terminálu

en: Start &Terminal
cs: Spustit &Terminál

en: &Search...
cs: &Hledat...

en: &Locate...
cs: &Locate (rychlé hledání)...

en: Synchronize Fol&ders...
cs: Synchroni&zovat složky

en: D&isk Usage...
cs: Obsazenost d&isku...

en: Configure &Krusader...
cs: Nastavit &Krusader...

en: Save &Position
cs: Uložit &Pozici

en: Compare b&y Content...
cs: Porovnat obsah&y...

en: Multi &Rename...
cs: Přejmenovat více &položek...

en: Vertical Mode
cs: Svislé uspořádání

en: User&actions
cs: Uživatelské č&innosti

en: Manage User Actions...
cs: Upravovat uživatelské činnosti...

en: Select Remote Charset
cs: Nastavit vzdálenou znakovou sadu

en: Recently Closed Tabs
cs: Naposledy zavřené karty

en: Quit Krusader.
cs: Ukončit Krusader.

en: Popular URLs...
cs: Oblíbená URL ...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
cs: Přepnout vložený terminál na celou obrazovku

en: Move Focus Up
cs: Přepnout nahoru

en: Move Focus Down
cs: Přepnout dolu

en: Setup Krusader the way you like it
cs: Nastavte si Krusader tak jak vám vyhovuje

en: Search for files
cs: Hledat soubory

en: No selected files to send.
cs: Nejsou označeny soubory, které se mají poslat.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
cs: Krusader nemůže nalézt žádný z podporovaných poštovních klientů. Prosím nainstalujte jej do vaší cesty. Tip: Krusader podporuje KMail.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
cs[0]: Posílám soubor: %2
cs[1]: Posílám soubory: %2
cs[2]: Posílám soubory: %2

en: Error executing %1.
cs: Chyba při spouštění %1.

en: Do not know which files to compare.
cs: Nevím, které soubory porovnávat.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
cs: K porovnání 2 souborů podle obsahu, musíte buď:<ul><li>Označit nejvýše jeden soubor v každém panelu (není-li označený, použije se současný v aktivním panelu, a naposledy současný v protilehlém panelu)</li><li>Označit právě dva soubory v aktivním panelu</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
cs: Krusader nemůže stáhnout %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
cs: Krusader nemůže najít žádnou z podporovaných grafických nástaveb programu diff. Prosím, nainstalujte ji do cesty, kam směřuje vaše proměnná PATH. Krusader podporuje Kompare, KDiff3 a Xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
cs: Nelze najít příkaz 'locate'. Prosím, nainstalujte balíček GNU findutils-locate, nebo správně nastavte závislosti v Konfigurátoru

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
cs: Příkaz pro spuštění terminálu obsahuje chybné uvození:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
cs: Nenalezen program pro přejmenovávání více položek.
    Na %1 můžete nalézt program KRename.

en: Error executing '%1'.
cs: Chyba při spouštění '%1'.

en: Do not know which file to split.
cs: Nevím, které soubory rozdělit.

en: You cannot split a folder.
cs: Nelze rozdělit složku.

en: Do not know which files to combine.
cs: Nevím, které soubory sloučit.

en: You cannot combine a folder.
cs: Nelze sloučit složku.

en: Not a split file: %1.
cs: Soubor %1 nebyl rozdělen.

en: Select only one split file.
cs: Vyberte pouze jeden rozdělený soubor.

en: Combining %1.* to folder:
cs: Slučování %1.* do složky:

en: Open trash bin
cs: Otevřít koš

en: Empty trash bin
cs: Vyprázdnit odpadkový koš

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
cs: Stavový panel zobrazí základní informace o souboru pod ukazatelem myši.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
cs: <qt><b>Vítejte v Krusaderu.</b><p>Protože jsem spuštěn poprvé, vyhledám na vašem stroji programy, které používám. Pak spustím Konfigurátor, kde si můžete Krusader přizpůsobit svým potřebám.</p> </qt>

en: Bring Main Window to Top
cs: Přenést hlavní okno do popředí

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
cs: Prohlížeč

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Ú&pravy

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
cs: Nas&tavení porovnávání

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
cs: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Nastav&ení

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
cs: Panely nás&trojů

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
cs: Nastavení režimu s&pouštění příkazů

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
cs: &Okno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
cs: Nápo&věda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
cs: Panel nástrojů činností

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
cs: Panel nástrojů úloh

en: Function keys allow performing fast operations on files.
cs: Funkční klávesy umožňují rychlé operace se soubory.

en: Horizontal Mode
cs: Vodorovné uspořádání

en: &Generic Viewer
cs: &Všeobecné zobrazení

en: &Text Viewer
cs: &Textové zobrazení

en: &Hex Viewer
cs: &Hex (šestnáctkové) zobrazení

en: &Lister
cs: Proh&lížeč

en: Text &Editor
cs: Textový &editor

en: &Detach Tab
cs: Vytr&hnout kartu

en: &Close Current Tab
cs: &Zavřít současnou kartu

en: &Next Tab
cs: &Následující karta

en: &Previous Tab
cs: &Předchozí karta

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
cs: Příkaz pro spuštění editoru obsahuje chybné uvození:
    %1

en: Can not open "%1"
cs: Nelze otevřít "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
cs: %1 (Upravování)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
cs: %1 (Prohlížení)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
cs: Upravování: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
cs: Prohlížení: %1

en: Save selection...
cs: Uložit výběr...

en: Save as...
cs: Uložit jako...

en: Print...
cs: Tisknout...

en: Search next
cs: Najít následující

en: Search previous
cs: Najít předchozí

en: Jump to position
cs: Přejít na pozici

en: Select charset
cs: Vybrat znakovou sadu

en: Lister:
cs: Prohlížeč:

en: Stop search
cs: Zastavit hledání

en: Jump to next match
cs: Přejít na následující výskyt

en: Jump to previous match
cs: Přejít na předchozí výskyt

en: Options
cs: Možnosti

en: Modify search behavior
cs: Změnit chování vyhledávání

en: From cursor
cs: Od kurzoru

en: Match whole words only
cs: Porovnávat pouze celá slova

en: Hexadecimal
cs: Šestnáctková

en: Error reading file %1.
cs: Chyba při čtení souboru %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
cs: Sloupec: %1, Pozice: %2 (%3, %4%)

en: Search:
cs: Hledat:

en: Search position:
cs: Hledat pozici:

en: Text position:
cs: Pozice textu:

en: Invalid number.
cs: Neplatné číslo.

en: Number out of range.
cs: Číslo je mimo rozsah.

en: Nothing is selected.
cs: Není nic vybráno.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
cs: Reverzní tisk není podporován. Pokračovat s normálním tiskem?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
cs: Žádný soubor není vybrán, nebo vybraný nemůže být zobrazen.

en: Error at opening %1.
cs: Chyba při otevírání URL: %1.

en: Missing Plugin
cs: Chybějící modul

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
cs: <b>Není dostupný žádný plugin textového editoru.</b><br/>Zabudovaný editor bez tohoto modulu nepracuje.<br/>Nápravu můžete provést instalací aplikace Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
cs: %1 je větší než %2 MB

en: Cannot edit %1
cs: Nelze upravit %1

en: Search for:
cs: Hledat:

en: Do not search in path
cs: Nehledat v cestě

en: Show only the existing files
cs: Zobrazit pouze existující soubory

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat malá/velká

en: Results
cs: Výsledky

en: Locate
cs: Locate (rychle najít)

en: Update DB
cs: Aktualizovat DB

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
cs: Nelze spustit `locate`. Zkontrolujte závislosti v Konfigurátoru.

en: Error during the start of 'locate' process.
cs: Chyba při spuštění procesu 'locate'.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
cs: Locate vrátil následující chybové hlášení:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
cs: Locate (rychle najít)

en: View (F3)
cs: Zobrazit (F3)

en: Edit (F4)
cs: Upravit (F4)

en: Compare by content (F10)
cs: Porovnat dle obsahu (F10)

en: Find (Ctrl+F)
cs: Najít (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
cs: Najít následující (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
cs: Najít předchozí(Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
cs: Kopírovat vybrané do schránky

en: Search string not found.
cs: Hledaný řetězec nenalezen.

en: Locate results
cs: Výsledky Locate

en: Query Name
cs: Název dotazu

en: Here you can name the file collection:
cs: Zde můžete pojmenovat skupinu souborů:

en: Stop
cs: Zastavit

en: Feed to listbox
cs: Vypsat do panelu

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
cs: Krusader
    Dvoupanelový správce souborů od KDE

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
cs: Krusader - Práva SUPERUŽIVATELE

en: © 2000-2003 Shie Erlich, Rafi Yanai
    © 2004-2022 Krusader Krew
cs: (c) 2000-2003, Shie Erlich, Rafi Yanai
    (c) 2004-2022, Tým Krusaderu

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
cs: Připomínky:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Developer
cs: Vývojář

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Author (retired)
cs: Autor (ukončil činnost)

en: Developer (retired)
cs: Vývojář (ukončil činnost)

en: Webmaster (retired)
cs: Správce webu (ukončil činnost)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
cs: Dokumentace a koordinování marketingu (ukončil činnost)

en: Documentation & Proofing (retired)
cs: Dokumentace a zkoušení (ukončil činnost)

en: Matej Urbancic
cs: Matej Urbančič

en: Marketing & Product Research (retired)
cs: Marketing & Product Research (ukončil činnost)

en: Everyone involved in KDE
cs: Všichni pracující na KDE

en: KDE Translation Teams
cs: Překladatelské týmy KDE

en: QA, bug-hunting, patches and general help
cs: QA, lovení chyb, opravy a celková pomoc

en: Important help in KDE 4 porting
cs: Důležitá pomoc při převodu na KDE4

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
cs: Bomba logo a ikony pro Krusader (vítěz soutěže)

en: The UsefulArts Organization
cs: The UsefulArts Organization (užitečné umění)

en: Icon for Krusader
cs: Ikona pro Krusader

en: Viewer module for 3rd Hand
cs: Prohlížecí modul pro třetí ruku

en: Handbook Proof-Reader
cs: Korektura uživatelské příručky

en: The old Bookmark Module
cs: Starý modul záložek

en: Dir history button
cs: Tlačítko adresářové historie

en: ISO KIO slave
cs: KIO modul ISO

en: Icons for Krusader
cs: Ikony pro Krusader

en: Usability and QA
cs: Použitelnost a QA

en: patch for KViewer
cs: oprava pro KViewer

en: the first patch ever!
cs: první oprava vůbec.

en: Bosnian translation
cs: Překlad do bosenštiny

en: Brazilian Portuguese translation
cs: Překlad do brazilské portugalštiny

en: Bulgarian translation
cs: Překlad do bulharštiny

en: Catalan translation
cs: Překlad do katalánštiny

en: Chinese Simplified translation
cs: Překlad do čínštiny

en: Old Czech translation
cs: Starý překlad do češtiny

en: Vaclav Jůza
cs: Václav Jůza

en: Czech translation
cs: Překlad do češtiny

en: Old Danish translation
cs: Starý překlad do dánštiny

en: Danish translation
cs: Překlad do dánštiny

en: Dutch translation
cs: Překlad do nizozemštiny

en: Old French translation
cs: Starý překlad do francouzštiny

en: French translation
cs: Překlad do francouzštiny

en: Old German translation
cs: Starý překlad do němčiny

en: German translation
cs: Překlad do němčiny

en: Greek translation
cs: Překlad do řečtiny

en: Old Hungarian translation
cs: Starý překlad do maďarštiny

en: Hungarian translation
cs: Překlad do maďarštiny

en: Italian translation
cs: Překlad do italštiny

en: Japanese translation
cs: Překlad do japonštiny

en: Old Japanese translation
cs: Starý překlad do japonštiny

en: Lithuanian translation
cs: Překlad do litevštiny

en: Portuguese translation
cs: Překlad do evropské portugalštiny

en: Old Polish translation
cs: Starý překlad do polštiny

en: Polish translation
cs: Překlad do polštiny

en: Russian translation
cs: Překlad do ruštiny

en: Old Russian translation
cs: Starý překlad do ruštiny

en: Serbian translation
cs: Překlad do srbštiny

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
cs: Zdenko Podobný a Ondrej Pačay (Yogi)

en: Slovak translation
cs: Překlad do slovenštiny

en: Slovenian translation
cs: Překlad do slovinštiny

en: Old Spanish translation
cs: Starý překlad do španělštiny

en: Spanish translation
cs: Překlad do španělštiny

en: Old Swedish translation
cs: Starý překlad do švédštiny

en: Swedish translation
cs: Překlad do švédštiny

en: Turkish translation
cs: Překlad do turečtiny

en: Ukrainian translation
cs: Překlad do ukrajinštiny

en: Korean translation
cs: Překlad do korejštiny

en: Start left panel at <path>
cs: Levý panel začíná na <path>

en: Start right panel at <path>
cs: Pravý panel začíná na <path>

en: Load this profile on startup
cs: Načíst tento profil při startu

en: Enable debug output
cs: Povolit ladicí výstup

en: URL to open
cs: URL k otevření

en: &MountMan...
cs: Správce &připojení disků...

en: Open &MountMan
cs: Otevřít &MountMan

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
cs: Nelze spustit 'mount'. Zkontrolujte závislosti v Konfigurátoru.

en: MountMan is not operational. Sorry
cs: Správce připojení: vnitřní chyba, lituji

en: MountMan - Your Mount-Manager
cs: Správce připojení - váš správce připojení disků

en: &Eject
cs: &Vysunout

en: &Unmount
cs: Odpo&jit

en: Mnt.Point
cs: Bod připojení

en: Total Size
cs: Celková velikost

en: Free Size
cs: Volný prostor

en: Free %
cs: Volno %

en: MountMan.Info
cs: Správce připojení: Info

en: Show only removable devices
cs: Zobrazit pouze vyměnitelná zařízení

en: &Mount
cs: &Připojit

en: Format
cs: Formátovat

en: Calculate Occupied Space
cs: Spočítat obsazené místo

en: Name: %1
cs: Název: %1

en: Total occupied space: %1
cs: Celkové obsazené místo: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
cs[0]:  (%2 bajt)
cs[1]:  (%2 bajty)
cs[2]:  (%2 bajtů)

en: in %1 folder | in %1 folders
cs[0]: v %1 složce
cs[1]: ve %1 složkách
cs[2]: v %1 složkách

en: and %1 file | and %1 files
cs[0]: a %1 souboru
cs[1]: a %1 souborech
cs[2]: a %1 souborech

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Show columns with details
cs: Zobrazit sloupce s podrobnostmi

en: Show Hidden Folders
cs: Zobrazovat skryté složky

en: Show folders starting with a dot
cs: Zobrazit složky začínající tečkou

en: Start From Current
cs: Začít z aktuálního

en: Start From Place
cs: Začít z místa

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
cs: Vlastnosti

[ctx: Default layout]
en: Default
cs: Výchozí

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Classic
cs: Klasické

en: Custom layout: "%1"
cs: Vlastní rozvržení: "%1"

en: Preview not available
cs: Náhled není dostupný

en: Close the search bar
cs: Uzavřít panel pro hledání

en: Change the search mode
cs: Změnit režim hledání

en: Enter or select search string
cs: Zadejte nebo vyberte řetězec pro hledání

en: Save the current search string
cs: Uložit současný řetězec hledání

en: Open selection dialog
cs: Otevřít dialog výběru

en: Saved search text to history
cs: Hledaný text byl uložen do historie

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
cs: Stavový řádek zobrazuje informace o souborovém systému, v němž je aktuální složka: celková velikost, volné místo, typ souborového systému apod.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
cs: Otevře nabídku se záložkami. Také můžete přidat aktuální pozici k záložkám, editovat záložky nebo přidávat podsložky do seznamu záložek.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
cs: Název aktuální složky. Také zde můžete zadat název nového umístění, třeba i s názvem protokolu (např. ftp nebo fish).

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
cs: Řádek ukazuje počet existujících souborů, počet vámi označených a informace o velikosti

en: Cancel folder space calculation
cs: Zrušit výpočet velikosti složky

en: Move Sidebar clockwise
cs: Posunout postranní panel po směru ručiček

en: Open the Sidebar
cs: Otevřít postranní panel

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
cs: Toto tlačítko přepíná režim synchronizovaného prohlížení.
    Pokud je zapnuté, každý krok v aktivním panelu se,
    pokud možno, provede i v neaktivním panelu.

en: Close the Sidebar
cs: Zavřít postranní panel

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
cs: Varování: Levá i pravá strana zobrazují stejnou složku.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
cs: %1 volných z %2 (%3%) na %4 [(%5)]

en: %1 free
cs: %1 volné

en: loading previews: %p%
cs: načítám náhledy: %p%

en: >> Reading...
cs: >> Načítání...

en: >> Reading: %1 % complete...
cs: >> Načítání: %1 % dokončeno...

en: >> Reading: %1
cs: Načítání: %1

en: Error: %1
cs: Chyba: %1

en: Cut to Clipboard
cs: Vyjmout do schránky

en: Copy to Clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Paste from Clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: View File
cs: Zobrazit soubor

en: Edit File
cs: Upravit soubor

en: &New Text File...
cs: &Nový textový soubor...

en: Copy to other panel
cs: Kopírovat do druhého panelu

en: Move to other panel
cs: Přesunout do druhého panelu

en: Copy delayed...
cs: Kopírování bylo odloženo...

en: Move delayed...
cs: Přesun byl zpožděn...

en: New Folder...
cs: Nová složka...

en: Start Terminal Here
cs: Spustit zde Terminál

en: F3 View Dialog
cs: F3 Dialog zobrazení

en: Right-click Menu
cs: Nabídka pravého tlačítka

en: &Properties...
cs: &Vlastnosti...

en: &Compare Folders
cs: Po&rovnat složky

en: Calculate &Occupied Space
cs: Spočítat &obsazené místo

en: Pac&k...
cs: Sbal&it...

en: &Unpack...
cs: &Rozbalit...

en: Create Checksum...
cs: Spočítat kontrolní součet...

en: Verify Checksum...
cs: Ověřit kontrolní součet...

en: New Symlink...
cs: Nový symbolický odkaz...

en: T&est Archive
cs: T&estovat archiv

en: Alternative Delete
cs: Alternativní smazání

en: Root
cs: Kořenový adresář

en: Go to Other Panel's Folder
cs: Přejít na složku protilehlého panelu

en: &Reload
cs: &Obnovit

en: Cancel Refresh of View
cs: Zrušit obnovení pohledu

en: New Net &Connection...
cs: &Nové síťové spojení...

en: Disconnect &from Net
cs: &Odpojit ze Sítě

en: Sync Panels
cs: Synchronizovat panely

en: Jump Back
cs: Přejít zpět

en: Set Jump Back Point
cs: Nastavit zde bod pro přechod zpět

en: S&ynchron Folder Changes
cs: Souběžné změn&y složek

en: Go to Location Bar
cs: Přejít na řádek umístění

en: Toggle Sidebar
cs: Přepnout postranní panel

en: Left Bookmarks
cs: Záložky vlevo

en: Right Bookmarks
cs: Záložky vpravo

en: History
cs: Historie

en: Left History
cs: historie levého

en: Right History
cs: historie pravého

en: Left Media
cs: Levé médium

en: Right Media
cs: Pravé médium

en: Find in folder...
cs: Najít ve složce...

en: Select in folder...
cs: Vybrat ve složce...

en: Filter in folder...
cs: Filtrovat ve složce...

en: ROOT (/)
cs: KOŘEN (/)

en: Rename file, folder, etc.
cs: Přejmenovat soubor, složku, atd.

en: Open file in viewer.
cs: Otevřít soubor v prohlížeči.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
cs: <qt><p>Upravit soubor.</p><p>Editor je možno nastavit pomocí Konfigurátoru, výchozí je <b>zabudovaný editor</b>.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
cs: Kopírovat soubor z jednoho panelu do druhého.

en: Move file from one panel to the other.
cs: Přemístit soubor z jednoho panelu do druhého.

en: Create folder in current panel.
cs: Vytvořit složku v aktivním panelu.

en: Delete file, folder, etc.
cs: Smazat soubor, složku, atd.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
cs: <qt><p>Otevřít terminál v aktuální složce.</p><p> Aplikaci terminálu můžete změnit pomocí Konfigurátoru, výchozí je <b>konsole</b>.</p></qt>

en: Open/Run Files
cs: Otevřít/Spustit soubory

en: Run
cs: Spustit

en: Open in New Tabs
cs: Otevřít v nových kartách

en: Open in New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Browse Archive
cs: Prohlížet archiv

en: Other...
cs: Jiný ...

en: Open With
cs: Otevřít s

en: Move to Trash
cs: Přesunout do Koše

en: New Hardlink...
cs: Nový pevný odkaz...

en: Redirect Link...
cs: Přesměrovat odkaz...

en: Link Handling
cs: Správa Odkazu

en: Send by Email
cs: Poslat e-mailem

en: Restore
cs: Obnovit

en: Synchronize Selected Files...
cs: Synchronizovat vybrané soubory...

en: Create New
cs: Vytvořit nový

en: You can edit links only on local file systems
cs: Odkazy lze upravovat pouze na místních souborových systémech

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
cs: Aktuální soubor není odkaz, a tedy nemůže být přesměrován.

en: Link Redirection
cs: Přesměrování odkazu

en: Please enter the new link destination:
cs: Prosím, vložte umístění cíle odkazu:

en: Cannot remove old link: %1
cs: Nelze odstranit starý odkaz: %1

en: Failed to create a new link: %1
cs: Selhalo vytváření nového odkazu: %1

en: You can create links only on local file systems
cs: Odkazy lze upravovat pouze na místních souborových systémech

en: New Link
cs: Nový odkaz

en: Create a new link to: %1
cs: Vytvořit nový odkaz na: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
cs: Složka či soubor tohoto jména již existuje.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
cs: Selhalo vytváření nového odkazu '%1' na: '%2'

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
cs: Selhalo vytváření nového odkazu '%1' na '%2'

en: No permissions to view this file.
cs: Nemáte dostatečné práva pro čtení tohoto souboru.

en: Enter a URL to view:
cs: Zadejte URL, které má být zobrazeno:

en: You cannot edit a folder
cs: Nelze upravovat složku

en: No permissions to edit this file.
cs: Nemáte dostatečná práva k zápisu do tohoto souboru.

en: Enter the filename to edit:
cs: Zadejte název souboru k úpravě:

en: Move %1 to:
cs: Přesunout %1 do:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
cs[0]: Přesunout %1 soubor do:
cs[1]: Přesunout %1 soubory do:
cs[2]: Přesunout %1 souborů do:

en: Copy %1 to:
cs: Kopírovat %1 do:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
cs[0]: Kopírovat %1 soubor do:
cs[1]: Kopírovat %1 soubory do:
cs[2]: Kopírovat %1 souborů do

en: Folder's name:
cs: Název složky:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
cs[0]: Opravdu si přejete tuto položku vyhodit do koše?
cs[1]: Opravdu si přejete tyto %1 položky vyhodit do koše?
cs[2]: Opravdu si přejete těchto %1 položek vyhodit do koše?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
cs[0]: <qt>Opravdu si přejete smazat tuto %1 položku (<b>fyzicky</b>, nejen odstranění ze seznamu)?</qt>
cs[1]: <qt>Opravdu si přejete smazat tyto %1 položky (<b>fyzicky</b>, nejen odstranění ze seznamu)</qt>?
cs[2]: <qt>Opravdu si přejete smazat těchto %1 položek (<b>fyzicky</b>, nejen odstranění ze seznamu)</qt>?

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 položky?
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 položek?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
cs: <qt><p>Složka <b>%1</b> není prázdná.</p>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
cs: <qt>Přeskočit ji, nebo smazat i s obsahem?</p></qt>

en: &Skip
cs: &Přeskočit

en: &Trash All
cs: Vyhodi&t vše do koše

en: &Delete All
cs: &Smazat vše

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tuto %1 virtuální položku (fyzické soubory zůstanou nedotčeny)?
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 virtuální položky (fyzické soubory zůstanou nedotčeny)?
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 virtuálních položek (fyzické soubory zůstanou nedotčeny)?

en: Could not start %1
cs: Nelze spustit %1

en: %1 cannot open %2
cs: %1 nelze otevřít %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
cs: <qt><p>Archiv  <b>%1.%2</b> již existuje. Přejete si jej přepsat?</p><p>Všechna data v původním archivu budou ztracena.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
cs: <qt><p>Archiv  <b>%1.%2</b> již existuje.Přejete si jej přepsat? </p><p>Zip nahradí stejně nazvané položky v archivu a přidá položky pro nové názvy.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
cs: Nelze zabalit soubory na virtuální umístění.

en: Unpack %1 to:
cs: Rozbalit %1 do:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
cs[0]: Rozbalit %1 soubor do:
cs[1]: Rozbalit %1 soubory do:
cs[2]: Rozbalit %1 souborů do:

en: Columns
cs: Sloupce

en: Automatically Resize Columns
cs: Automaticky měnit velikost sloupců

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
cs: %1 z %2, %3 (%4) z %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
cs: %1 z %2, %3 z  %4

en: Apply filter to folder&s
cs: Aplikovat filtr na &složky

en: Filter Files
cs: Filtrovat soubory

en: Apply &selection to folders
cs: Aplikovat výběr na &složky

en: Select Files
cs: Vybrat soubory

en: &Detailed View
cs: Po&drobný pohled

en: &Brief View
cs: St&ručný pohled

en: Climb up the folder tree
cs: O složku výše

en: (Broken Link)
cs: (Neplatný odkaz)

en: Symbolic Link
cs: Symbolický odkaz

en: %1 (Link)
cs: %1 (Odkaz)

[ctx: File property]
en: Name
cs: Název

[ctx: File property]
en: Ext
cs: Přípona

[ctx: File property]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: File property]
en: Type
cs: Typ

[ctx: File property]
en: Modified
cs: Změněno

[ctx: File property]
en: Changed
cs: Změněno

[ctx: File property]
en: Accessed
cs: Poslední přístup

[ctx: File property]
en: Perms
cs: Práva

[ctx: File property]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: File property]
en: Group
cs: Skupina

en: Size: %1
cs: Velikost: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
cs: Druh: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
cs: Změněno: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
cs: Změněno: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
cs: Poslední přístup: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
cs: Oprávnění: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
cs: Vlastník : %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
cs: Skupina: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
cs: Odkaz na: %1 - (neplatný)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
cs: Odkaz na: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
cs: Panel stromu: stromový pohled na místní souborový systém

en: Preview Panel: display a preview of the current file
cs: Panel náhledu: zobrazuje náhled současného souboru

en: View Panel: view the current file
cs: Panel zobrazení: zobrazí současný soubor

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
cs: Panel zaplnění disku: zobrazení zaplnění složky

en: Disk Usage:
cs: Zaplnění disku:

en: Tree:
cs: Strom:

en: Preview:
cs: Náhled:

en: View:
cs: Zobrazení:

en: Preview: %1
cs: Náhled: %1

en: View: %1
cs: Pohled: %1

en: Disk Usage: %1
cs: Zaplnění Disku: %1

en: Default Zoom
cs: Výchozí přiblížení

en: &All Files
cs: &Všechny soubory

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
cs: &Vlastní výběr

en: Select &Group...
cs: Označit &skupinu

en: &Select All
cs: &Vybrat vše

en: &Unselect Group...
cs: Odznačit s&kupinu

en: U&nselect All
cs: &Odznačit vše

en: &Invert Selection
cs: O&brátit výběr

en: Restore Selection
cs: Obnovit výběr

en: Select Files with the Same Name
cs: Vybrat soubory se stejným názvem

en: Select Files with the Same Extension
cs: Vybrat soubory se stejnou příponou

en: Show View Options Menu
cs: Zobrazit nabídku možností pohledu

en: Set Focus to the Panel
cs: Přepnout na panel

en: Apply settings to other tabs
cs: Provést nastavení na ostatní karty

en: Show Previews
cs: Zobrazit náhled

en: Save settings as default
cs: Uložit nastavení jako výchozí

en: Select group
cs: Vyberte skupinu

en: Select all files in the current folder
cs: Zvolí všechny položky v aktuální složce

en: Unselect all
cs: Odznačit vše

en: Save settings as default for new instances of this view type
cs: Uložit nastavení jako výchozí pro nové instance pohledu tohoto typu

en: Open a new tab
cs: Otevřít novou kartu

en: [invalid]
cs: [neplatný]

en: Krusader::Search
cs: Krusader::Hledat

en: Query to clipboard
cs: Dotázat se schránky

en: Close
cs: Zavřít

en: Compare by content
cs: Porovnat dle obsahu

en: Text found:
cs: Nalezen text:

en: Idle
cs: Nečinný

en: &Results
cs: &Výsledky

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
cs[0]: Nalezena %1 shoda.
cs[1]: Nalezeny %1 shody.
cs[2]: Nalezeno %1 shod.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
cs: Protože jste také vybral hledání v archivech, uvědomte si následující omezení: 
    Nemůžete vyhledávat text (grep), pokud hledáte také v archivech.

en: Found 0 matches.
cs: Nalezeno 0 shodných.

en: Finished searching.
cs: Hledání ukončeno.

en: Krusader Search
cs: Krusader::Hledat

en: Search results for "%1" in %2
cs: Výsledky hledání pro "%1" v %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
cs: Výsledky hledání pro "%1" obsahující "%2" v %3

en: Here you can name the file collection
cs: Zde můžete pojmenovat skupinu souborů

en: Query name
cs: Název dotazu

en: Krusader::Combining...
cs: Krusader::Slučuji...

en: Combining the file %1...
cs: Slučuji soubor %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
cs: Informační CRC soubor (%1) nenalezen.
    Bez tohoto souboru nelze provést kontrolu platnosti. Pokračovat ve slučování?

en: Error at reading the CRC file (%1).
cs: Chyba při čtení CRC souboru (%1).

en: Not a valid CRC file.
cs: Neplatný soubor CRC.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
cs: 
    Kontrola platnosti je nemožná bez platného CRC (kontrolní součet) souboru. Pokračovat ve slučování?

en: File Already Exists
cs: Soubor již existuje

en: Cannot open the first split file of %1.
cs: Nelze otevřít první rozdělený soubor z %1.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
cs: Nesprávná velikost souboru. Soubor může být poškozen.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
cs: Nesouhlasí kontrolní součet CRC. Soubor může být poškozen.

en: Krusader::Splitting...
cs: Krusader::Rozděluji...

en: Splitting the file %1...
cs: Rozdělování souboru %1...

en: Cannot split a folder.
cs: Nelze rozdělit složku.

en: Error reading file %1: %2
cs: Chyba při čtení souboru %1: %2

en: Error writing file %1: %2
cs: Chyba při zapisování souboru %1: %2

en: Split the file %1 to folder:
cs: Rozdělit soubor %1 do složky:

en: User Defined
cs: Vlastní

en: Max file size:
cs: Max. velikost souboru:

en: kByte
cs: kBajtů

en: MByte
cs: MBajtů

en: GByte
cs: GBajtů

en: Overwrite files without confirmation
cs: Přepsat soubory bez potvrzení

en: &Split
cs: &Rozdělit

en: Krusader::Splitter
cs: Krusader::Rozdělit

en: The folder path URL is malformed.
cs: Cesta ke složce je neplatná.

en: Krusader::Feed to listbox
cs: Vypsání do panelu

en: No elements to feed.
cs: Není co vypsat.

en: Synchronize results
cs: Synchronizovat výsledky

en: Side to feed:
cs: Strana pro vypsání:

en: Left
cs: Levá

en: Right
cs: Pravá

en: Both
cs: Obě

en: Selected files only
cs: Jen označené soubory

en: Cannot open %1.
cs: Nelze otevřít %1.

en: Krusader::Synchronize
cs: Krusader::Synchronizovat

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
cs[0]: Zprava doleva: Kopírovat %1 soubor
cs[1]: Zprava doleva: Kopírovat %1 soubory
cs[2]: Zprava doleva: Kopírovat %1 souborů

en: (1 byte) | (%1 bytes)
cs[0]: (%1 bajt)
cs[1]: (%1 bajty)
cs[2]: (%1 bajtů)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
cs[0]: 	Připraveno: %2/%1 soubor, %3/%4
cs[1]: 	Připraveno: %2/%1 soubory, %3/%4
cs[2]: 	Připraveno: %2/%1 souborů, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
cs[0]: Zleva doprava: Kopírovat %1 soubor
cs[1]: Zleva doprava: Kopírovat %1 soubory
cs[2]: Zleva doprava: Kopírovat %1 souborů

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
cs[0]: Levý: Smazat %1 soubor
cs[1]: Levý: Smazat %1 soubory
cs[2]: Levý: Smazat %1 souborů

en: Confirm overwrites
cs: Potvrzovat přepisování

en: &Start
cs: &Spustit

en: &Pause
cs: &Pozastavit

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Number of files: %1
cs: Počet souborů: %1

en: Number of compared folders: %1
cs: Počet porovnaných složek: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
cs: Chyba při kopírování souboru %1 do %2.

en: Error at deleting file %1.
cs: Chyba při mazání souboru %1.

en: Feeding the URLs to KGet
cs: Předávání adres URL programu KGet

en: Krusader::Synchronize Folders
cs: Krusader::Synchronizovat složky

en: Folder Comparison
cs: Porovnávání složek

en: File &Filter:
cs: &Filtr souborů:

en: The left base folder used during the synchronization process.
cs: Složka levé strany použitá během procesu synchronizace.

en: The right base folder used during the synchronization process.
cs: Složka pravé strany použitá během procesu synchronizace.

en: Recurse subfolders
cs: Rekurzivně prohledávat složky

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
cs: Porovnat nejen základní složky, ale i jejich podsložky.

en: Follow symlinks
cs: Následovat symbolické odkazy

en: Follow symbolic links during the compare process.
cs: Následovat symbolické odkazy také při porovnávání

en: Compare duplicated files with same size by content.
cs: Porovnat zdvojené soubory o stejné velikosti podle obsahu.

en: Ignore Date
cs: Ignorovat datum

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
cs: <p>Ignorovat údaj o datu během porovnávacího procesu.</p><p><b>Pozn.</b>: užitečné, pokud se soubory nacházejí na síťových souborových systémech nebo v archivech.</p>

en: Asymmetric
cs: Nesouměrně

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
cs: <p><b>Nesouměrný režim</b></p> <p>Levá strana je cíl, pravá je zdrojová složka. Soubory, které existovaly pouze v levé složce, budou smazány, ostatní, neshodující se, budou překopírovány zprava doleva </p> <p><b>Pozn.</b>: užitečné při aktualizaci složky ze souborového serveru.</p>

en: Ignore Case
cs: Nerozlišovat malá/velká

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
cs: <p>Porovnání bez ohledu na velikost písmen v názvu.</p><p><b>Pozn.</b>: Použijte při synchronizaci na souborovém systému Windows.</p>

en: S&how options
cs: Možnosti po&hledu

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
cs: Zobrazit soubory označené pro <i>kopírování zleva doprava</i>.

en: Show files considered to be identical.
cs: Zobrazit soubory považované za shodné.

en: Show excluded files.
cs: Zobrazit vyřazené soubory.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
cs: Zobrazit soubory označené pro <i>kopírování zprava doleva</i>.

en: Show files marked to delete.
cs: Zobrazit soubory označené ke smazání.

en: Show files that exist on both sides.
cs: Zobrazit soubory, které existují na obou stranách.

en: Duplicates
cs: Duplikáty

en: Show files that exist on one side only.
cs: Zobrazit soubory, které existují jen na jedné straně.

en: Singles
cs: Samotné

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
cs: Výsledky porovnání synchronizerem (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
cs: Název

[ctx: @title:column]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: @title:column]
en: Date
cs: Datum

en: &Options
cs: &Možnosti

en: Parallel threads:
cs: Současně běžící vlákna:

en: Equality threshold:
cs: Práh shodnosti:

en: sec
cs: sek

en: hour
cs: hod

en: day
cs: dnů

en: Time shift (right-left):
cs: Posun času (pravý-levý):

en: Ignore hidden files
cs: Ignorovat skryté soubory

en: Profile manager (Ctrl+P).
cs: Správce profilů (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
cs: Prohodit strany (Ctrl+S).

en: Compare
cs: Porovnat

en: Quiet
cs: Potichu

en: Scroll Results
cs: Rolovat výsledky

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Selected files from targ&et folder:
cs: Označené soubory z &cílové složky:

en: Selected files from sou&rce folder:
cs: Označené soubory ze &zdrojové složky:

en: Selected files from &left folder:
cs: Označené soubory z &levé složky:

en: Selected files from &right folder:
cs: Označené soubory z p&ravé složky:

en: Targ&et folder:
cs: &Cílová složka:

en: Sou&rce folder:
cs: Zdro&jová složka:

en: &Left folder:
cs: &Levá složka:

en: &Right folder:
cs: Pra&vá složka:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
cs: URL musí být podadresář buď levého, nebo pravého URL.

en: Synchronize Folders
cs: Synchronizovat složky

en: E&xclude
cs: V&yřadit

en: Restore ori&ginal operation
cs: O&bnovit původní operaci

en: Re&verse direction
cs: &Obrátit směr kopírování

en: Copy from &right to left
cs: Kopírovat zp&rava doleva

en: Copy from &left to right
cs: Kopírovat z&leva doprava

en: &Delete (left single)
cs: &Smazat (nechat samotné)

en: V&iew left file
cs: Zobrazit l&evý soubor

en: Vi&ew right file
cs: Zobrazit pr&avý soubor

en: &Compare Files
cs: &Porovnat soubory

en: C&opy selected to clipboard (left)
cs: &Kopírovat vybrané do schránky (levé)

en: Co&py selected to clipboard (right)
cs: Ko&pírovat vybrané do schránky (pravé)

en: &Select items
cs: O&značit položky

en: Deselec&t items
cs: O&dznačit položky

en: I&nvert selection
cs: &Obrátit výběr

en: Synchronize with &KGet
cs: Synchronizovat pomocí &KGet

en: Select items
cs: Označit položky

en: Deselect items
cs: Odznačit položky

en: The target folder must not be empty.
cs: Cílová složka nesmí být prázdná.

en: The source folder must not be empty.
cs: Zdrojová složka nesmí být prázdná.

en: Synchronizer has nothing to do.
cs: Není nic k synchronizaci.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
cs: Okno synchronizeru obsahuje data z předešlého porovnání. Pokud odejdete, tato data budou ztracena. Opravdu chcete odejít?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
cs: Chyba čtení při porovnání souboru %1 s %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
cs: Porovnávání souboru %1 (%2)...

en: New Tab
cs: Nová karta

en: Duplicate Current Tab
cs: Duplikovat současnou kartu

en: Move Current Tab to Other Side
cs: Přesunout aktuální kartu na druhou stranu

en: Move Current Tab to the Left
cs: Přesunout aktuální kartu na doleva

en: Move Current Tab to the Right
cs: Přesunout aktuální kartu doprava

en: Close Current Tab
cs: Zavřít současnou kartu

en: Undo Close Tab
cs: Vrátit zpět zavření karty

en: Next Tab
cs: Následující karta

en: Previous Tab
cs: Předchozí karta

en: Close Inactive Tabs
cs: Zavřít neaktivní karty

en: Close Duplicated Tabs
cs: Zavřít duplikované karty

en: Lock Tab
cs: Uzamknout kartu

en: Pin Tab
cs: Připnout kartu

en: Unlock Tab
cs: Odemknout kartu

en: Unpin Tab
cs: Odepnout kartu

en: Needed panel specification missing in expander %1
cs: V expanderu chybí potřebné určení panelu %1

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
cs: Expander: Špatný argument pro %1: %2 není platné určení položky

en: Panel's Path...
cs: Cesta Panelu...

en: Automatically escape spaces
cs: Automaticky zneškodnit mezery

en: Number of...
cs: Počet...

en: Count:
cs: Počet:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
cs: Expander: Špatný argument pro počet: %1 je neplatné určení položky

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
cs: Maska Filtru souborů (*.h, *.cpp, atd.)

en: Current File (!= Selected File)...
cs: Současný Soubor (!= Vybraný Soubor)...

en: Omit the current path (optional)
cs: Vynechat aktuální cestu (nepovinné)

en: Item List of...
cs: Seznam Položek ...

en: Which items:
cs: Které položky:

en: Separator between the items (optional):
cs: Oddělovač mezi položkami (nepovinné):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
cs: Maska (nepovinné, nepoužívá se pro 'Vybrané'):

en: Filename of an Item List...
cs: Název souboru se Seznamem Položek...

en: Separator between the items (optional)
cs: Oddělovač mezi položkami (nepovinné)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
cs: Expander: dočasný soubor nelze otevřít (%1)

en: Manipulate the Selection...
cs: Změnit Výběr označených...

en: Selection mask:
cs: Maska Výběru:

en: Manipulate in which way:
cs: Jakým způsobem změnit:

en: Jump to a Location...
cs: Přejít na Umístění...

en: Choose a path:
cs: Vyberte cestu:

en: Open location in a new tab
cs: Otevřít umístění v nové kartě

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
cs: Expander: pro Goto je třeba alespoň jeden parametr.

en: Ask Parameter from User...
cs: Zeptat se na parametr uživatele...

en: Question:
cs: Otázka:

en: Preset (optional):
cs: Předvyplněná odpověď (nepovinné):

en: Caption (optional):
cs: Záhlaví okna (nepovinné):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
cs: Expander: pro Ask je třeba alespoň 1 parametr.

en: User Action
cs: Uživatelská činnost

en: Copy to Clipboard...
cs: Zkopírovat do schránky...

en: What to copy:
cs: Co kopírovat:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
cs: Přidat k aktuálnímu obsahu schránky s tímto oddělovačem (nepovinné):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
cs: Expander: pro Clipboard je třeba alespoň 1 parametr.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
cs: Expander: %Each% nemůže být použito v druhém argumentu %Clipboard%

en: Copy a File/Folder...
cs: Kopírovat Soubor/Složku...

en: Where to copy:
cs: Kam se má kopírovat:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
cs: Expander: pro Copy jsou třeba alespoň 2 parametry.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
cs: Expander: %Each% nemůže být v druhém parametru %Copy%

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
cs: Expander: neplatná URL v %%_Copy("src", "dest")%

en: Move/Rename a File/Folder...
cs: Přesunout/Přejmenovat Soubor/Složku...

en: What to move/rename:
cs: Co přesunout/přejmenovat:

en: New target/name:
cs: Nový cíl/název:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
cs: Expander: pro Move jsou třeba alespoň 2 parametry.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
cs: %Each% nemůže být druhý argument %Move%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
cs: Expander: neplatná URL v %_Move("src", "dest")%

en: Load a Synchronizer Profile...
cs: Otevřít Profil Synchronizeru...

en: Choose a profile:
cs: Vyberte profil:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
cs: Expander: není určen žádný profil pro %_Sync(profil)%

en: Load a Searchmodule Profile...
cs: Otevřít Profil Vyhledávacího modulu...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
cs: Expander: není určen žádný profil pro %_NewSearch(profil)%

en: Load a Panel Profile...
cs: Načíst Profil Panelu...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
cs: Expander: není určen žádný profil pro %_Profile(profil)%; končím...

en: Separate Program Call for Each...
cs: Samostatné volání programu pro každou položku...

en: Set Sorting for This Panel...
cs: Nastavit řazení v tomto panelu...

en: Choose a column:
cs: Vyberte sloupec:

en: Choose a sort sequence:
cs: Vyberte směr řazení:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
cs: Expander: není určen žádný sloupec pro %_ColSort(sloupec)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
cs: Expander: neznámý sloupec určen pro %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
cs: Nastavit poměr velikosti panelů...

en: Set the new size in percent:
cs: Nastavte novou velikost v procentech:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
cs: Expander: Hodnota %1 mimo rozsah pro %_PanelSize(procenta)%. Parametr musí být >0 a <100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
cs: Zobrazit soubor se zabudovaným prohlížečem Krusaderu...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
cs: Který soubor zobrazit (normálně '%aCurrent%'):

en: Choose a view mode:
cs: Vyberte režim zobrazení:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
cs: Vyberte režim okna:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
cs: Expander: žádný soubor k prohlížení v %_View(názevSouboru)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
cs: %Each% není povoleno v parametru pro %1

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
cs: Expander: špatné určení panelu %1 v zástupci %2

en: Error: unterminated % in Expander
cs: Chyba: neukončené % v Expanderu

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
cs: Chyba: nerozpoznané %%%1%2%% v Expanderu

en: Error: missing ')' in Expander
cs: Chyba: v Expanderu chybí ')'

en: Standard Output (stdout)
cs: Standardní výstup (stdout)

en: Standard Error (stderr)
cs: Standardní chybový výstup (stderr)

en: Output
cs: Výpis

en: Use font with fixed width
cs: Použít písmo s pevnou šířkou

en: Kill
cs: Zabít

en: Kill the running process
cs: Zabít běžící proces

en: *.txt|Text files
    *|All files
cs: *.txt|Textové soubory
    *|Všechny soubory

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
cs: Tento soubor již existuje. 
    Přejete si jej přepsat nebo to do něj přidat?

en: Overwrite or append?
cs: Přepsat nebo přidat?

en: Append
cs: Přidat

en: Export failed
cs: Export selhal

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
cs: Zabudovaný emulátor terminálu nefunguje nebo není nainstalován, použiji místo něj režim "Zobrazit smíchaný standardní a chybový výstup".

en: Confirm Execution
cs: Potvrďte vykonání

en: Command being executed:
cs: Vykonávaný příkaz:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
cs: Soubor s názvem %1 neobsahuje platné uživatelské činnosti.

en: UserActions - cannot read from file
cs: Uživatelské činnosti - nelze číst ze souboru

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
cs: Nevolá se kořenový element souborů činností %1, bude použit %2

en: Unable to open actions file %1
cs: Nelze otevřít soubor uživatelských činností %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
cs: Nalezena činnost bez názvu. Tato činnost nebude importována.
    Toto je chyba v souboru, měl by být opraven.

en: UserActions - invalid action
cs: Uživatelské činnosti - neplatná činnost

en: Equal panel-size
cs: Srovnat velikost panelů

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
cs: Nastaví poměr velikosti panelů 50/50

en: Samples
cs: Ukázky

en: Edit as root
cs: Upravit jako root

en: Edit a file as root
cs: Upravit soubor jako root

en: Edit a file with root permissions
cs: Upraví soubor s použitím oprávnění uživatele root.

en: Mount a new filesystem
cs: Připojit nový systém souborů

en: Enqueue in Amarok
cs: Zařadit do fronty v Amaroku

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
cs: Přidat jednu nebo více označených položek do seznamu skladeb aplikace Amarok

en: Multimedia
cs: Multimédia

en: Sort by Name
cs: Seřadit podle názvu

en: Sorts the active panel by Name
cs: Seřadí položky aktivního panelu podle názvu

en: Sort by Extension
cs: Seřadí položky aktivního panelu podle přípony

en: Sorts the active panel by Extension
cs: Seřadí aktivní panel podle přípony

en: Sort by Size
cs: Seřadit podle velikosti

en: Sorts the active panel by Size
cs: Seřadí aktivní panel podle velikosti

en: Sort by Modified
cs: Seřadit podle poslední změny

en: Sorts the active panel by Modified
cs: Seřadí aktivní panel podle poslední změny

en: Backup current
cs: Zálohovat aktuální soubor

en: Backup current file in current folder
cs: Vybrat všechny soubory v aktuálním složku

en: System
cs: Systém

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
cs: Zazálohuje současný soubor v současné složce a zeptá se uživatele na nový název souboru. Ve výchozím nastavení je doplněno příponou ".old" k původnímu názvu souboru.

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
cs: krarc: Podpora zápisu není povolena.
    Zápis můžete povolit v Konfigurátoru na stránce 'Archivy'.

en: Creating folders is not supported with %1 archives
cs: Vytváření složek v %1 archivech není podporováno

en: Creating %1...
cs: Vytvářím %1 ...

en: Writing to %1 archives is not supported
cs: Zápis do %1 archivů není podporován

en: Packing %1...
cs: Balím %1 ...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
cs: Získávání dat z %1 archivů není podporováno

en: Unpacking %1...
cs: Rozbalování %1 ...

en: Deleting files from %1 archives is not supported
cs: Mazání souborů z %1 archivů není podporováno

en: Accessing files is not supported with %1 archives
cs: Přístup k souborům v %1 archivech není podporován

en: Listing folders is not supported for %1 archives
cs: Výpis složek v %1 archivech není podporován

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
cs: 
    Ujistěte se, že máte řádně nainstalován program %1.

en: Krarc Password Dialog
cs: Dialog hesla KrArc

en: Accessing the file requires a password.
cs: Přístup k souborům vyžaduje heslo.
