krusader - en to eo translation catalogue (1649 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
eo: ActionMan - Administru Viajn Uzantagojn

en: New protocol
eo: Nova protokolo

en: Set a protocol:
eo: Meti protokolon:

en: Edit Protocol
eo: Redakti Protokolon

en: Set another protocol:
eo: Meti alian protokolon:

en: Edit Path
eo: Redakti Vojon

en: Set another path:
eo: Meti alian vojon:

en: New MIME Type
eo: Nova MIME-Tipo

en: Set a MIME type:
eo: Meti MIME-tipon:

en: Edit MIME Type
eo: Redakti MIME-Tipon

en: Set another MIME type:
eo: Meti alian MIME-tipo:

en: New File Name
eo: Nova Dosiernomo

en: Set a file name:
eo: Meti dosiernomon:

en: Edit File Name
eo: Redakti Dosiernomon

en: Set another file name:
eo: Meti alian dosiernomon:

en: Please set a unique name for the useraction
eo: Bonvolu metu unikan nomon por la uzantago

en: Please set a title for the menu entry
eo: Bonvolu agordi titolon por la menua eniro

en: Command line is empty
eo: Komandlinio estas malplena

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
eo: Jam estas ago kun ĉi tiu nomo.
    Se vi ne havas tian uzantagon, la nomo estas uzata de Krusader por interna ago.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
eo: Ago-propreco

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
eo: Bazaj Propraĵoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
eo: Detala priskribo de la <b>Uzantago</b>. Ĝi estas nur montrata en la <i>Kongordilo</i> kaj per <code>Shift+F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
eo: Priskribo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
eo: Komando Akceptas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
eo: Anstataŭigu la <b>Anstataŭilojn</b> per lokaj dosiernomoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
eo: Nur &lokaj dosieroj (sen URL-oj)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
eo: Anstataŭigu la <b>Anstataŭilojn</b> per validaj URL-oj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
eo: URL-oj (&malproksimaj kaj lokaj)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
eo: La titolo montrita en la <b>Uzantmenuo</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
eo: Unika nomo de la <b>Uzantago</b>. Ĝi estas uzata nur en la <i>Konfiguranto</i> kaj ne aperas en iu alia menuo.<p><b>Noto</b>: la <i>Titolo</i> montrita en la <b> Uzantmenuo</b> povas esti agordita sube.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
eo: <b>Uzantoj</b> povas esti grupigitaj en kategorioj por pli bona distingo. Elektu ekzistantan <i>Kategorion</i> aŭ kreu novan per enigo de nomo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
eo: Ĉiu <b>Uzantago</b> povas havi sian propran piktogramon. Ĝi aperos antaŭ la titolo en la <b>Uzantmenuo</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
eo: <p>Unika nomo de la <b>Uzantago</b>. Ĝi estas uzata nur en la <i>Konfiguranto</i> kaj ne aperas en iu alia menuo.</p><p><b>Noto</b>: La <i>Titolo</i> montrita en la <b>Uzantmenuo</b> povas esti agordita sube.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
eo: Identigilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
eo: <p>La <i>Komando</i> difinas la komandon kiu estos plenumita kiam la <b>Uzanto-ago</b> estas uzata. Ĝi povas esti simpla ŝelkomando aŭ kompleksa sekvenco de multoblaj ordonoj kun <b>Lokokupiloj</b>.</p><p>Ekzemploj:</p><ul><li><code>elĵeti /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Elektita")%</code></li></ul>
    <p>Bonvolu konsulti la manlibron por lerni pli pri la sintakso.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
eo: Komando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
eo: La <i>Konsileto</i> montriĝas kiam la muskursoro estas tenita super enskribo de la <b>Uzanta Ilobreto</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
eo: La <i>Labordir</i> difinas en kiu dosierujo la <i>Komando</i> estos lanĉita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
eo: Konsileto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
eo: La <i>Komando</i> difinas la komandon kiu estos plenumita kiam la <b>Uzanto</b> estas uzata. Ĝi povas esti simpla ŝelkomando aŭ kompleksa sekvenco de multoblaj ordonoj kun <b>Anstataŭiloj</b>.<p>
    Ekzemploj:<ul><li><code>elĵeti /mnt/cdrom</code></code> li><li><code>amarok --append %aList("Elektita")%</code></li></ul>
    Bonvolu konsulti la manlibron por lerni pli pri la sintakso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
eo: Kategorio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
eo: Aldoni <b>Anstataŭilojn</b> por la elektitaj dosieroj en la panelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
eo: &Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
eo: Defaŭlta ŝparvojo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
eo: Meti defaŭltan klavkombion.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
eo: Se markite, la ago montriĝas en la menuoj de Uzantagoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
eo: Ebligita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
eo: Rula Reĝimo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
eo: Kolektu la eligon de la rulanta programo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
eo: Kolekti eligon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
eo: Apartigi stdout kaj stderr en la eligokolekto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
eo: Aparta stderr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
eo: &Normala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
eo: Rulu la komandon en terminalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
eo: Ruli en terminalo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
eo: Ruli la komandon en la enigita terminala emulilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
eo: Ruli en la enigita terminala emulilo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
eo: Altnivelaj Proprecoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
eo: La Uzantagado disponeblas nur por

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
eo: Protokolo

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
eo: Ŝ&anĝi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
eo: Montri la <b>Uzantagon</b> nur por la valoroj ĉi tie difinitaj.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
eo: Vojo

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
eo: MIME-Tipo

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
eo: Dosiernomo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
eo: Montru la <b>Uzantagon</b> nur por la dosiernomoj ĉi tie difinitaj. La ĵokeroj '<code>?</code>' kaj '<code>*</code>' povas esti uzataj.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
eo: Permesas al oni ĝustigi la <i>Komandon</i> antaŭ ol ĝi estas efektivigita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
eo: Konfirmi ĉiun programvokon aparte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
eo: Efektivigi la <i>Komandon</i> sub malsama uzantidentigilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
eo: Ruli kiel malsama uzanto:

en: Active panel
eo: Aktiva panelo

en: Other panel
eo: Alia panelo

en: Left panel
eo: Maldekstra panelo

en: Right panel
eo: Dekstra panelo

en: Panel independent
eo: Panelo sendependa

en: Choose executable...
eo: Elekti plenumeblan...

en: User Action Parameter Dialog
eo: Parametrodialogo de Uzant-agoj

en: This placeholder allows some parameter:
eo: Ĉi tiu lokokupilo permesas iun parametron:

en: Title
eo: Titolo

en: *.xml|XML files
    *|All files
eo: *.xml|XML-dosieroj
    *|Ĉiuj dosieroj

en: Create new useraction
eo: Krei novan uzantagon

en: Import useractions
eo: Importi uzantagojn

en: Export useractions
eo: Eksporti uzantagojn

en: Copy useractions to clipboard
eo: Kopii uzantagojn al tondujo

en: Paste useractions from clipboard
eo: Alglui uzantagojn el tondujo

en: Delete selected useractions
eo: Forigi elektitajn uzantagojn

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
eo: La nuna ago estis modifita. Ĉu vi volas apliki ĉi tiujn ŝanĝojn?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn elektitajn agojn?

en: Remove Selected Actions?
eo: Ĉu forigi Elektitajn Agojn?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
eo: Ĉi tiu dosiero jam enhavas kelkajn uzantagojn.
    Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin aŭ ĉu ĝi estu kunfandita kun la elektitaj agoj?

en: Overwrite or Merge?
eo: Ĉu anstataŭigi aŭ kunfandi?

en: Merge
eo: Mergi

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
eo: Ĉi tiu dosiero jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite Existing File?
eo: Ĉu anstataŭigi Ekzistantan Dosieron?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
eo: Ne povas malfermi %1 por skribado.
    Nenio eksportita.

en: Export Failed
eo: Eksporto Malsukcesis

en: Internal error, undefined <job> in result signal
eo: Interna eraro, nedifinita <laboro> en rezultsignalo

en: Downloading remote files
eo: Elŝutante forajn dosierojn

en: Counting files
eo: Nombrado de dosieroj

en: Uploading to remote destination
eo: Alŝuto al fora celloko

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
eo: %1, nesubtenata arkivtipo.

en: Counting files in archive
eo: Nombri dosierojn en arkivo

en: Failed to list the content of the archive (%1).
eo: Malsukcesis listigi la enhavon de la arkivo (%1).

en: Failed to unpack %1.
eo: Malsukcesis malpakigi %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
eo: Malsukcesis konverti rpm (%1) al cpio.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
eo: Malsukcesis konverti deb (%1) al gudro.

en: Unpacking File(s)
eo: Malpakante dosiero(j)

en: User cancelled.
eo: Uzanto nuligita.

en: Testing Archive
eo: Testa Arkivo

en: Packing File(s)
eo: Pakado(j) dosiero(j)

en: Failed to pack %1.
eo: Malsukcesis paki %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
eo: Ĉi tiu arkivo estas ĉifrita, bonvolu provizi la pasvorton:

en: Processed files
eo: Prilaboritaj dosieroj

en: Error while packing
eo: Eraro dum pakado

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
eo: %1, testo malsukcesis.

en: Archive tests passed.
eo: Arkivaj testoj pasis.

en: Error while unpacking
eo: Eraro dum malpakado

en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Name:
eo: Nomo:

en: URL:
eo: Retadreso:

en: Create in:
eo: Krei en:

en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Folder name:
eo: Dosieruja nomo:

en: Trash bin
eo: Rubujo

en: Virtual Filesystem
eo: Virtuala Dosiersistemo

en: Local Network
eo: Loka reto

en: Type to search...
eo: Tajpu por serĉi...

en: Error
eo: Eraro

en: Unable to write to %1
eo: Ne eblas skribi al %1

en: %1 instead of %2
eo: %1 anstataŭ %2

en: missing tag %1
eo: mankas etikedo %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
eo: %1 ŝajnas ne esti valida dosiero de legosignoj

en: Error reading bookmarks file: %1
eo: Eraro legante legosigndosieron: %1

en: Popular URLs
eo: Popularaj URL-oj

en: Manage Bookmarks
eo: Administri Legosignojn

en: Enable special bookmarks
eo: Ebligi specialajn legosignojn

en: Jump back
eo: Salti reen

en: Open
eo: Malfermi

en: Open in a new tab
eo: Malfermi en nova langeto

en: Delete
eo: Forigi

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblis komenci <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Okazis eraro dum rulado de <b>%1</b>.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
eo: Eraro legante stdout aŭ stderr

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
eo: <qt>Krusader ne povas trovi kontrolsuman ilon kiu pritraktas %1 en via sistemo. Bonvolu kontroli la paĝon <b>Dependencoj</b> en la agordoj de Krusader.</qt>

en: Creating Checksums
eo: Kreante Kontrolsumojn

en: Create Checksums
eo: Krei Kontrolsumojn

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
eo: Pri kalkulo de kontrolsumo por la sekvaj dosieroj aŭ dosierujoj:

en: Select the checksum method:
eo: Elektu la metodon de kontrolsumo:

en: Checksum Results
eo: Kontrolsumo Rezultoj

en: File
eo: Dosiero

en: Hash
eo: Haketaĵo

en: Errors received:
eo: Eraroj ricevitaj:

en: Save one checksum file for each source file
eo: Konservi unu kontrolsuman dosieron por ĉiu fontodosiero

en: No files found
eo: Neniuj dosieroj trovitaj

en: Errors were detected while creating the checksums
eo: Eraroj estis detektitaj dum kreado de la kontrolsumoj

en: Checksums were created successfully
eo: Kontrolsumoj estis kreitaj sukcese

en: Saving checksum files...
eo: Konservante kontrolsumajn dosierojn...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
eo: Okazis eraroj dum konservado de pluraj ĉeksumoj. Haltante

en: Error saving file %1
eo: Eraro dum konservado de dosiero %1

en: Verifying Checksums
eo: Kontrolante Kontrolsumojn

en: Verify Checksum File
eo: Kontroli Kontrolsuman Dosieron

en: About to verify the following checksum file
eo: Ekkontrolonta la sekvan kontrolsumdosieron

en: Checksum file:
eo: Kontrolsuma dosiero:

en: Verify Result
eo: Kontroli Rezulton

en: Result output:
eo: Rezulta eligo:

en: Errors were detected while verifying the checksums
eo: Eraroj estis detektitaj dum kontrolado de la ĉeksumoj

en: Checksums were verified successfully
eo: Kontrolsumoj estis sukcese kontrolitaj

en: F2 Delay Job Start
eo: F2 Prokrasta Laborkomenco

en: F2 Queue
eo: F2 Vico

en: Do not start the job now.
eo: Ne komenci la laboron nun.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
eo: Envicigi la taskon se alia tasko estas rulanta. Alikaze komenci tuj.

en: Choose Files
eo: Elekti Dosierojn

en: Select the following files:
eo: Elekti la jenajn dosierojn:

en: Predefined Selections
eo: Antaŭdifinitaj Elektoj

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
eo: Antaŭdifinita elekto estas dosier-masko, kiun vi ofte uzas.
    Kelkaj ekzemploj estas: "*.c, *.h", "*.c, *.o", ktp.
    Vi povas aldoni ĉi tiujn maskojn al la listo tajpante ilin kaj premante la butonon Aldoni.
    Forigi forigas antaŭdifinitan elekton kaj Clear forigas ĉiujn.
    Rimarku, ke la linio en kiu vi redaktas la maskon havas sian propran historion, vi povas rulumi ĝin, se necese.

en: Add
eo: Aldoni

en: Adds the selection in the line-edit to the list
eo: Aldonas la elekton en la linio-redakto al la listo

en: Delete the marked selection from the list
eo: Forigu la markitan elekton el la listo

en: Clear
eo: Forigi

en: Clears the entire list of selections
eo: Forigas la tutan liston de elektoj

en: Krusader::Wait
eo: Krusader::Atendu

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Capacity: %1
eo: Kapacito: %1

en: Used: %1
eo: Uzita: %1

en: Free: %1
eo: Libera: %1

en: Not mounted.
eo: Ne kroĉita.

en: Enter a selection:
eo: Enigu elekton:

en: New Network Connection
eo: Nova Retkonekto

en: About to connect to...
eo: Konektonta al...

en: Protocol:
eo: Protokolo:

en: Host:
eo: Gastiganto:

en: Port:
eo: Pordo:

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: &Connect
eo: &Konekti

en: Pack %1
eo: Pako %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
eo[0]: Paki %1 dosieron
eo[1]: Paki %1 dosierojn

en: Please select a folder
eo: Bonvolu elekti dosierujon

en: Pack
eo: Paki

en: To archive
eo: Por arkivi

en: In folder
eo: En dosierujo

en: Multiple volume archive
eo: Multobla voluma arkivo

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Set compression level
eo: Meti kunpreman nivelon

en: Password
eo: Pasvorto

en: Again
eo: Ree

en: Encrypt headers
eo: Ĉifri kapliniojn

en: Command line switches:
eo: Komandliniaj ŝaltiloj:

en: &Advanced >>
eo: Pli&aj >>

en: &Advanced <<
eo: Pli&aj <<

en: No password specified
eo: Neniu pasvorto specifita

en: The passwords are equal
eo: La pasvortoj estas egalaj

en: The passwords are different
eo: La pasvortoj estas malsamaj

en: Cannot pack, the passwords are different.
eo: Ne povas paki, la pasvortoj estas malsamaj.

en: Invalid volume size.
eo: Nevalida volumgrando.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
eo: Nevalida komandlinia ŝaltilo.
    Ŝaltilo devas komenciĝi per '-'.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
eo: Nevalida komandlinia ŝaltilo.
    Malantaŭaj strekoj ne povas esti la lasta signo.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
eo: Nevalida komandlinia ŝaltilo.
    Nefermita citilo.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
eo: La konservitaj 'Popularaj URL-oj' estas nevalidaj. La listo estos forigita.

en: &Search:
eo: &Serĉi:

en: Loading Usage Information
eo: Ŝarĝante Uzajn Informojn

en: Files:
eo: Dosieroj:

en: Folders:
eo: Dosierujoj:

en: Total Size:
eo: Tuta Grandeco:

en: Loading the disk usage information...
eo: Ŝarĝante la informojn pri uzado de disko...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
eo: Paŝi en la gepatran dosierujon postulas ŝarĝi la enhavon de la URL "%1". Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
eo: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiun objekton al la rubujo?

en: &Trash
eo: &Rubo

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun eron?

en: Warning
eo: Averto

en: Deleting %1...
eo: Forigante %1...

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
eo: Nuna dosierujo:%1, Suma grandeco:%2, Propra grandeco:%3

en: Disk Usage
eo: Diska Uzado

en: Exclude
eo: Eskludi

en: Up one folder
eo: Supren unu dosierujon

en: New search
eo: Nova serĉo

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Include all
eo: Inkluzivi ĉiujn

en: Step into
eo: Enpaŝi

en: Lines
eo: Linioj

en: Detailed
eo: Detala

en: Next
eo: Sekva

en: Previous
eo: Antaŭa

en: View
eo: Vido

en: Type:
eo: Tipo:

en: Own size:
eo: Propra grandeco:

en: Last modified:
eo: Lasta ŝanĝo:

en: Permissions:
eo: Permesoj:

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: Krusader::Disk Usage
eo: Krusader::Uzado de Disko

en: Start new disk usage search
eo: Komenci novan serĉon pri uzado de disko

en: Parent folder
eo: Gepatra dosierujo

en: Line view
eo: Linia vido

en: Detailed view
eo: Detala vido

en: Filelight view
eo: Filelight-vido

en: Viewing the usage of folder:
eo: Vidante la uzadon de dosierujo:

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom Out
eo: Elzomi

en: Rainbow
eo: Ĉielarko

en: High Contrast
eo: Alta Kontrasto

en: Scheme
eo: Skemo

en: Increase contrast
eo: Pliigi kontraston

en: Decrease contrast
eo: Malpliigi kontraston

en: Use anti-aliasing
eo: Uzi glatigon

en: Show small files
eo: Montri malgrandajn dosierojn

en: Vary label font sizes
eo: Varii etikedajn tipargrandojn

en: Minimum font size
eo: Minimuma tiparo

en: Line View
eo: Linia Vido

en: Percent
eo: Elcento

en: Name
eo: Nomo

en: Show file sizes
eo: Montri dosiergrandojn

en: Total size
eo: Tuta grandeco

en: Own size
eo: Propra grandeco

en: Type
eo: Tipo

en: Date
eo: Dato

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Owner
eo: Posedanto

en: Group
eo: Grupo

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
eo[0]: %1 dosiero: ~ %2
eo[1]: %1 dosieroj: ~ %2

en: Files: %1
eo: Dosieroj: %1

en: Open File Manager Here
eo: Malfermi Dosiermastrumilon ĉi tie

en: Open Terminal Here
eo: Malfermi Terminalon Ĉi tie

en: &Center Map Here
eo: &Centra Mapo Ĉi tie

en: &Open
eo: &Malfermi

en: &Delete
eo: &Forigi

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
eo: <qt>La dosierujo ĉe <i>'%1'</i> estos <b>rekurse</b> kaj <b>konstante</b> forigita.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
eo: <qt><i>'%1'</i> estos <b>konstante</b> forigita.</qt>

en: Space information disabled
eo: Spaca informo malŝaltita

en: No space information on non-local filesystems
eo: Neniuj spacaj informoj pri ne-lokaj dosiersistemoj

en: Space information unavailable
eo: Spaca informo nedisponebla

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
eo: Protokolo ne subtenata de Krusader:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
eo: La dosierujo %1 ne ekzistas.

en: Cannot open the folder %1.
eo: Ne povas malfermi la dosierujon %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
eo: Aliro al %1 malakceptita

en: Malformed URL:
    %1
eo: Misformita URL:
    %1

en: Archives
eo: Arkivoj

en: Image Files
eo: Bildaj dosieroj

en: Text Files
eo: Tekstaj dosieroj

en: Video Files
eo: Viddosieroj

en: Audio Files
eo: Sondosieroj

en: Custom
eo: Propra

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
eo: Serĉante enhavon de '%1' (%2)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
eo: Vi ne povas kopii dosierojn rekte al la dosierujo 'virt:/'.
    Vi povas krei subdosierujon kaj kopii viajn dosierojn en ĝin.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
eo: Krei novajn dosierujojn estas permesite nur en la dosierujo 'virt:/'.

en: Virtual filesystem
eo: Virtuala dosiersistemo

en: Size
eo: Grandeco

en: At Least
eo: Almenaŭ

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
eo: Bitoko

en: At Most
eo: Maksimume

en: Any date
eo: Ajna dato

en: &Modified between
eo: &Modifita inter

en: an&d
eo: ka&j

en: &Not modified after
eo: &Ne modifita post

en: Mod&ified in the last
eo: Mod&ifita en la lastaj

en: days
eo: tagoj

en: weeks
eo: Semajnoj

en: months
eo: monatoj

en: years
eo: jaroj

en: No&t modified in the last
eo: Ne modifi&ta en la lastaj

en: Ownership
eo: Posedo

en: Belongs to &user
eo: Apartenas al &uzanto

en: Belongs to gr&oup
eo: Apartenas al grup&o

en: P&ermissions
eo: P&ermesoj

en: O&wner
eo: &Posedanto

en: Grou&p
eo: Gru&po

en: Note: a '?' is a wildcard
eo: Notu: a '?' estas ĵokero

en: Invalid date entered.
eo: Nevalida dato enigita.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
eo: La dato %1 ne validas laŭ via loko. Bonvolu reenigi validan daton (uzu la datbutonon por facila aliro).

en: Specified sizes are inconsistent.
eo: Specifitaj grandecoj estas malkonsekvencaj.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
eo: Bonvolu reenigi la valorojn, tiel ke la maldekstra flanko grandeco estos pli malgranda ol (aŭ egala al) la dekstra flanko grandeco.

en: Dates are inconsistent.
eo: Datoj estas malkonsekvencaj.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
eo: La dato maldekstre estas pli posta ol la dato dekstre. Bonvolu reenigi la datojn, tiel ke la maldekstra flanka dato estos pli frua ol la dekstra flanka dato.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
eo: La dato supre estas pli posta ol la dato malsupre. Bonvolu reenigi la datojn, por ke la supra dato estos pli frua ol la malsupra dato.

en: Krusader::Choose Files
eo: Krusader::Elektu Dosieroj

en: &General
eo: Ĝ&eneralo

en: &Advanced
eo: &Plie

en: Could not load profile.
eo: Ne eblis ŝargi profilon.

en: Any Character
eo: Ia signo

en: Start of Line
eo: Linia komenco

en: End of Line
eo: Linia fino

en: Set of Characters
eo: Signaro

en: Repeats, Zero or More Times
eo: Ripetas, nulan aŭ plurajn fojojn

en: Repeats, One or More Times
eo: Ripetas, unu aŭ plurajn fojojn

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Escape
eo: Eskapo

en: TAB
eo: Tabo

en: Newline
eo: Linifinilo

en: Carriage Return
eo: Ĉaretreveno

en: White Space
eo: Blanka spaco

en: Digit
eo: Cifero

en: &Case sensitive
eo: &Usklecodistinga

en: Search &for:
eo: Serĉi:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
eo: <p>La dosiernomaj filtrilaj kriterioj estas difinitaj ĉi tie.</p><p>Vi povas uzi ĵokerojn. Multoblaj ŝablonoj estas apartigitaj per spaco (signifas logika AŬ) kaj ŝablonoj estas ekskluditaj de la serĉo uzante la pipsimbolon.</p><p>Se la ŝablono finiĝas per oblikvo (<code>*ŝablono*/</code>), tio signifas, ke tiu ŝablono rilatas al rekursiva serĉo de dosierujoj.<ul><li><code>ŝablono</code> - signifas serĉi tiujn dosierojn/dosierujojn kiuj nomo estas <code>ŝablono</code>, rekursiva serĉo iras. tra ĉiuj subdosierujoj sendepende de la valoro de <code>ŝablono</code></li><li><code>ŝablono/</code> - signifas serĉi ĉiujn dosierojn/dosierujojn, sed rekursiva serĉo trairas/ekskludas la dosierujojn. tiu nomo estas <code>ŝablono</code></li></ul></p><p>Estas permesite uzi citilojn por nomoj kiuj enhavas spacon. Filtrilo <code>"Programdosieroj"</code> serĉas tiujn dosierojn/dosierujojn kies nomo estas <code>Programdosieroj</code>.</p><p>Ekzemploj:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Noto</b>: la serĉtermino '<code>teksto</code>' samvaloras al '<code>*teksto*</code>'.</p>

en: &Of type:
eo: &De tipo:

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: &Profile handler
eo: &Profilo-traktilo

en: &Load
eo: Ŝar&gi

en: Searc&h in
eo: S&erĉi en

en: &Do not search in
eo: &Ne serĉi en

en: Containing text
eo: Enhavanta tekston

en: &Text:
eo: &Teksto:

en: Encoding:
eo: Kodigo:

[ctx: Default encoding]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: &Match whole word only
eo: &Kongrui nur tutan vorton

en: Cas&e sensitive
eo: Uskl&ecodistinga

en: Search in s&ub folders
eo: Serĉi en s&ub-dosierujoj

en: Search in arch&ives
eo: Serĉi en ark&ivoj

en: Follow &links
eo: Sekvi &ligilojn

en: Exclude Folder Names
eo: Ekskludi Dosierujo-Nomojn

en: Filters out specified folder names from the results.
eo: Filtras specifitajn dosierujojn el la rezultoj.

en: Enter space-separated folder names
eo: Enigu nomojn de dosierujoj de spaco-separataj

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
eo: Vi povas enmeti nomojn kun ellasitaj spacoj aŭ cititaj.
    Ekzemplo: .git "cela konstruo" konstruo\ krusader

en: No search criteria entered.
eo: Neniuj serĉkriterioj eniris.

en: Please specify a location to search in.
eo: Bonvolu specifi lokon por serĉi.

en: Open the folder history list
eo: Malfermi la dosierujo-historian liston

en: Name of folder where command will be processed.
eo: Nomo de dosierujo kie komando estos procesita.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
eo: <qt><p>Nu, ĝi estas efektive sufiĉe simpla: vi tajpas vian komandon ĉi tie kaj Krusader obeas.</p><p><b>Konsileto</b>: moviĝu ene de komandlinia historio per &lt;Up&gt; kaj &lt;Down&gt; sagoj.</p></qt>

en: Execution mode
eo: Rula reĝimo

en: Rename
eo: Alinomi

en: Edit
eo: Redakti

en: Copy
eo: Kopii

en: Move
eo: Movi

en: Quit
eo: Forlasi

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Ready.
eo: Preta.

en: Open the available media list
eo: Malfermi la disponeblan komunikilaron

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
eo: Fora Kunhavigo [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Floppy
eo: Disketo

en: CD/DVD-ROM
eo: KD/DVD-ROM

en: USB device
eo: USB-aparato

en: Removable media
eo: Forprenebla datumportilo

en: Hard Disk
eo: Malmola Disko

en: Camera
eo: Fotilo

en: Video CD/DVD-ROM
eo: Video KD/DVD-ROM

en: Audio CD/DVD-ROM
eo: Aŭd-KD/DVD-ROM

en: Recordable CD/DVD-ROM
eo: Registrebla KD/DVD-ROM

en: Mount
eo: Kroĉi

en: Unmount
eo: Malkroĉi

en: Eject
eo: Elĵeti

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
eo: Okazis eraro dum aliro al '%1', la sistemo respondis: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
eo: Okazis eraro dum aliro al '%1'

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Remove entry
eo: Forigi eron

en: Overwrite entry
eo: Anstataŭigi eniron

en: Add new entry
eo: Aldoni novan eniron

en: Enter the profile name:
eo: Enigu la profilon nomon:

en: Empty Recently Closed Tabs
eo: Malplenaj Lastatempe Fermitaj Langetoj

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
eo: <b>Ne povas krei enigitan terminalon.</b><br/>La raportita eraro estis: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
eo: <b>Ne povas krei enigitan terminalon.</b><br>Vi povas ripari ĉi tion instalante Konsole:<br/>%1

en: Cancel Job
eo: Nuligi Taskon

en: Pause Job
eo: Paŭzi Taskon

en: Resume Job
eo: Pluruligi Taskon

en: Start Job
eo: Komenci Taskon

en: No jobs
eo: Neniuj taskoj

en: Play/Pause &Job
eo: Ludi/Paŭzi &Taskon

en: Job Progress Bar
eo: Taska Progresbreto

en: Job Queue Mode
eo: Laborvica Reĝimo

en: Run only one job in parallel
eo: Ruligi nur unu taskon paralele

en: Undo Last Job
eo: Malfari Lastan Taskon

en: Are you sure you want to quit?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesi?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
eo[0]: Estas unu taskoperacio restanta.
eo[1]: Estas %1 taskoperacioj restantaj.

en: No Jobs
eo: Neniuj Taskoj

en: %1 Job | %1 Jobs
eo[0]: %1 Tasko
eo[1]: %1 Taskoj

en: Clear Job List
eo: Malplenigi Laborliston

en: Pause All Jobs
eo: Paŭzi Ĉiujn Taskojn

en: Resume Job List
eo: Rekomenci Taskoliston

en: Move %1 to trash
eo: Movi %1 al rubujo

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
eo[0]: Movi %1 dosieron al rubujo
eo[1]: Movi %1 dosierojn al rubujo

en: Delete %1
eo: Forigi %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
eo[0]: Forigi %1 dosieron
eo[1]: Forigi %1 dosierojn

en: Copy to %1
eo: Kopii al %1

en: Move to %1
eo: Movi al %1

en: Link to %1
eo: Ligi al %1

en: General
eo: Ĝeneralo

en: Automount filesystems
eo: Aŭtomate kroĉi dosiersistemojn

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
eo: Kiam enpaŝas en dosierujon kiu estas difinita kiel kroĉa punkto en la <b>fstab</b>, provu kroĉi ĝin kun la difinitaj parametroj.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
eo: MountMan ne (mal)kroĉos la sekvajn kroĉajn punktojn:

en: Confirmations
eo: Konfirmoj

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
eo: 
    Peti uzantan konfirmon por la sekvaj operacioj:

en: Deleting non-empty folders
eo: Forigo de nemalplenaj dosierujoj

en: Deleting files
eo: Foriganta la dosierojn

en: Copying files
eo: Kopiante dosierojn

en: Moving files
eo: Movante dosierojn

en: Confirm feed to listbox
eo: Konfirmi pludonon al listkesto

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
eo: Peti rezultonomon kiam eroj pludoniĝas al la listkesto. Defaŭlte la norma valoro estas uzata.

en: Removing Useractions
eo: Forigante Uzantagojn

en: Fine-Tuning
eo: Fajna agordo

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
eo: La piktograma kaŝmemorgrandeco influas kiom rapide la enhavo de panelo povas esti montrata. Tamen tro granda kaŝmemoro povus konsumi vian memoron.

en: Icon cache size (KB):
eo: Grandeco de la kaŝmemoro de piktogramoj (KB):

en: Arguments of updatedb:
eo: Argumentoj de updatedb:

en: Enable Write Support
eo: Ebligi Skriban Subtenon

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
eo: Ebligi skribon al arkivoj uzante la krarc-ioslave.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
eo: <b>Atentu dum translokiĝo en arkivojn:</b><br/><b>Malsukceso dum la procezo povus rezultigi datumojn perdon.</b><br/><b>Movi arkivojn en si mem forigos ilin.</b>

en: Archives handling
eo: Pritraktado de arkivoj

en: Browse Archives As Folders
eo: Foliumi Arkivojn Kiel Dosierujoj

en: Krusader will browse archives as folders.
eo: Krusader foliumos arkivojn kiel dosierujojn.

en: Test archive after packing
eo: Testi arkivon post pakado

en: Check the archive's integrity after packing it.
eo: Kontroli la integrecon de la arkivo post ĝia pakado.

en: Test archive before unpacking
eo: Testi arkivon antaŭ malpakado

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
eo: Iuj koruptitaj arkivoj povus kaŭzi kraŝon; tial, testado estas sugestita.

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Searching for packers...
eo: Serĉante pakistojn...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
eo: Nepre instalu novajn pakilojn en via <code>$PATH</code> (ekz. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
eo: Uzi la defaŭltajn KDE-kolorojn

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
eo: <p>Uzi la ĉiiean koloragordon de KDE.</p><p><i>KDE-Sistema Agordoj -> Aplikaĵaspekto -> Koloroj</i></p>

en: Use alternate background color
eo: Uzi alternan fonkoloron

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
eo: <p>La <b>fonkoloro</b> kaj la <b>alterna fonkoloro</b> alternas linion post linio.</p><p>Kiam vi ne uzas la <i>defaŭltajn kolorojn de KDE </i>, vi povas agordi la alternajn kolorojn en la skatolo <i>koloroj</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
eo: Montri aktualan objekton eĉ se ne fokusita

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
eo: <p>Montras la lastan kursoran pozicion en la neaktiva listpanelo.</p><p>Ĉi tiu opcio disponeblas nur kiam vi ne uzas la <i>defaŭltajn kolorojn de KDE</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
eo: Malpliigi la kolorojn de la neaktiva panelo

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
eo: <p>La koloroj de la neaktiva panelo estas kalkulitaj per malklara koloro kaj malemfaziga faktoro.</p>

en: Colors
eo: Koloroj

en: Active
eo: Aktiva

en: Transparent
eo: Travidebla

en: Foreground:
eo: Teksto:

en: Folder foreground:
eo: Dosierujo-malfono:

en: Same as foreground
eo: Same kiel malfono

en: Executable foreground:
eo: Efektivebla malfono:

en: Symbolic link foreground:
eo: Simbola ligo-malfono:

en: Invalid symlink foreground:
eo: Malvalida simbolligo-malfono:

en: Background:
eo: Fono:

en: Same as background
eo: Same kiel fono

en: Alternate background:
eo: Alterna fono:

en: Selected foreground:
eo: Elektita malfono:

en: Selected background:
eo: Elektita fono:

en: Same as alt. background
eo: Same kiel alt. fono

en: Alternate selected background:
eo: Alterna elektita fono:

en: Same as selected background
eo: Same kiel elektita fono

en: Current foreground:
eo: Nuna malfono:

en: Not used
eo: Ne uzata

en: Same as selected foreground
eo: Same kiel elektita malfono

en: Selected current foreground:
eo: Elektita nuna malfono:

en: Current background:
eo: Nuna fono:

en: Rename foreground:
eo: Alinomi malfonon:

en: Rename background:
eo: Alinomi fonon:

en: Inactive
eo: Neaktiva

en: Same as active
eo: Same kiel aktiva

en: Dim target color:
eo: Malklara celkoloro:

en: Dim factor:
eo: Malklara faktoro:

en: KDE default
eo: KDE defaŭlta

en: Synchronizer
eo: Sinkronigilo

en: Equals foreground:
eo: Egalas malfonon:

en: Equals background:
eo: Egala fono:

en: Differing foreground:
eo: Malsama malfono:

en: Differing background:
eo: Malsama fono:

en: Copy to left foreground:
eo: Kopii al maldekstra malfono:

en: Copy to left background:
eo: Kopii al maldekstra fono:

en: Copy to right foreground:
eo: Kopii al dekstra malfono:

en: Copy to right background:
eo: Kopii al dekstra fono:

en: Delete foreground:
eo: Forigi malfonon:

en: Delete background:
eo: Forigi fonon:

en: Other
eo: Alia

en: Quicksearch, match foreground:
eo: Rapida serĉo, kongruas kun malfono:

en: Quicksearch, match background:
eo: Rapida serĉo, kongrua fono:

en: Quicksearch, non-match foreground:
eo: Rapida serĉo, ne-kongrua malfono:

en: Quicksearch, non-match background:
eo: Rapida serĉo, ne-kongrua fono:

en: Statusbar, active foreground:
eo: Statusbreto, aktiva malfono:

en: Statusbar, active background:
eo: Statusbreto, aktiva fono:

en: Statusbar, inactive foreground:
eo: Statusbreto, neaktiva malfono:

en: Statusbar, inactive background:
eo: Statusbreto, neaktiva fono:

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Import color-scheme
eo: Importi kolorskemon

en: Export color-scheme
eo: Eksporti kolorskemon

en: Selected + Current
eo: Elektita + Aktualo

en: Selected 2
eo: Elektita 2

en: Selected 1
eo: Elektita 1

en: Current
eo: Aktuala

en: Invalid symlink
eo: Nevalida simbolligo

en: Symbolic link
eo: Simbola ligo

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Copy to right
eo: Kopiu dekstren

en: Copy to left
eo: Kopii maldekstren

en: Differing
eo: Malsamaj

en: Equals
eo: estas

en: Quicksearch non-match
eo: Rapida serĉo ne-kongrua

en: Quicksearch match
eo: Rapidserĉa kongruo

en: Statusbar active
eo: Statusbreto aktiva

en: Statusbar inactive
eo: Statusbreto neaktiva

en: Select a color-scheme file
eo: Elekti kolorskeman dosieron

en: Error: unable to read from file
eo: Eraro: ne eblas legi el dosiero

en: Select a color scheme file
eo: Elekti kolorskeman dosieron

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero %1 jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Error: unable to write to file
eo: Eraro: ne eblas skribi al dosiero

en: Packers
eo: Pakistoj

en: Checksum Utilities
eo: Checksum Utiloj

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
eo: La %1 vojo estas malĝusta, neniu valida vojo trovita.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
eo: La vojo %1 estas malĝusta, %2 uzata anstataŭe.

en: Viewer/Editor
eo: Vidilo/Redaktisto

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
eo: Interna redaktilo kaj spektanto malfermas ĉiun dosieron en aparta fenestro

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
eo: Se markite, ĉiu dosiero malfermos en aparta fenestro, alie, la spektanto funkcios en ununura, klapeta reĝimo

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
eo: Kaŝi la langetstangon kiam nur unu langeto estas malfermita

en: If checked, the Viewer tab bar will hide if only one tab is open
eo: Se markite, la langetstango de Rigardilo kaŝos se nur unu langeto estas malfermita

en: Viewer
eo: Rigardilo

en: Default viewer mode:
eo: Defaŭlta spektlia reĝimo:

en: Generic mode
eo: Ĝenerala reĝimo

en: Use the system's default viewer
eo: Uzi la defaŭltan vidilon de la sistemo

en: Text mode
eo: Teksta reĝimo

en: View the file in text-only mode
eo: Rigardi la dosieron en nur-teksta reĝimo

en: Hex mode
eo: Deksesum-reĝimo

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
eo: Rigardi la dosieron en heks-reĝimo (pli bone por binaraj dosieroj)

en: Lister mode
eo: Lister-reĝimo

en: View the file with lister (for huge text files)
eo: Rigardi la dosieron kun listo (por grandegaj tekstaj dosieroj)

en: Use Okteta as Hex viewer
eo: Uzi Okteta kiel 16um-spektilon

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
eo: Se disponebla, uzi Okteta kiel Heks-rigardilon anstataŭ la internan spektilon

en: If a text file is bigger than this size then lister will be used.
eo: Se tekstdosiero estas pli granda ol ĉi tiu grandeco, tiam listo estos uzata.

en: Use lister if the text file is bigger than:
eo: Uzu liston se la tekstdosiero estas pli granda ol:

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Editor:
eo: Redaktilo:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
eo: Konsileto: uzu 'interna redaktilo' se vi volas uzi la rapidan enkonstruitan redaktilon de Krusader

en: Atomic extensions
eo: Atomaj etendaĵoj

en: Atomic extensions:
eo: Atomaj etendaĵoj:

en: Warn on exit
eo: Averti ĉe eliro

en: Display a warning when trying to close the main window.
eo: Montri averton kiam vi provas fermi la ĉefan fenestron.

en: Show and close to tray
eo: Montri kaj fermi al pleto

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
eo: Montri piktogramon en la sistempleto kaj daŭrigu kuri en la fono kiam la fenestro estas fermita.

en: Temp Folder:
eo: Tempa Dosierujo:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
eo: Noto: vi devas havi plenajn permesojn por la provizora dosierujo.

en: Delete mode
eo: Forigi reĝimon

en: Move to trash
eo: Movi al rubujo

en: Files will be moved to trash when deleted.
eo: Dosieroj estos movitaj al rubujo kiam forigitaj.

en: Delete files
eo: Forigi dosierojn

en: Files will be permanently deleted.
eo: Dosieroj estos konstante forigitaj.

en: Terminal
eo: Terminalo

en: External Terminal:
eo: Ekstera Terminalo:

en: %d will be replaced by the workdir.
eo: %d estos anstataŭigita per la workdir.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
eo: Embedded Terminal sendas Chdir sur panelŝanĝo

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
eo: Kiam estas kontrolita, kiam ajn la panelo estas ŝanĝita (ekzemple, premante Tab), Krusader ŝanĝas la nunan dosierujon en la enigita terminalo.

en: Active panel follows Embedded Terminal working directory
eo: Aktiva panelo sekvas labordosierujon de Embedded Terminal

en: When checked, whenever terminal working directory is changed (for example, by executing 'cd' or 'popd' command), Krusader changes the current folder of active panel.
eo: Se kontrolite, kiam ajn terminala labordosierujo estas ŝanĝita (ekzemple, per rulo de 'cd' aŭ 'popd' komando), Krusader ŝanĝas la nunan dosierujon de aktiva panelo.

en: Searching for tools...
eo: Serĉante ilojn...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
eo: Nepre instalu novajn ilojn en via <code>$PATH</code> (ekz. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
eo: Aldoni novan atoman finaĵon

en: Extension:
eo: Finaĵo:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
eo: Atomaj etendaĵoj devas komenciĝi per '.' kaj devas enhavi almenaŭ unu plian '.' signon.

en: Navigator bar
eo: Naviga stango

en: Edit Mode by default
eo: Redakti Reĝimon defaŭlte

en: Show editable path in Navigator bar by default
eo: Montri redakteblan vojon en Naviga breto defaŭlte

en: Show full path by default
eo: Montri plenan vojon defaŭlte

en: Always show full path in Navigator bar by default.
eo: Defaŭlte, ĉiam montri plenan vojon en la Navigilo.

en: Operation
eo: Operacio

en: Autoselect folders
eo: Aŭtomate elekti dosierujojn

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
eo: Kongruante kun la elektaj kriterioj, ne nur dosieroj estos elektitaj, sed ankaŭ dosierujoj.

en: Rename selects extension
eo: Alinomi elektas etendon

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
eo: Kiam oni renomas dosieron, la tuta teksto estas elektita. Se vi volas Total-Commander kiel renomadon de nur la nomo, sen etendo, malmarku ĉi tiun opcion.

en: Unselect files before copy/move
eo: Malelekti dosierojn antaŭ kopii/movi

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
eo: Malelekti dosierojn, kiuj estas kopiotaj/movotaj, antaŭ ol la operacio komenciĝas.

en: Filter dialog remembers settings
eo: Filtrila dialogo memoras agordojn

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
eo: La filtrila dialogo estas malfermita kun la lastaj filtrilaj agordoj kiuj estis aplikitaj al la panelo.

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Use full path tab names
eo: Uzi plenvojajn langetnomojn

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
eo: Montri la plenan vojon en la dosierujoj langetoj. Defaŭlte nur la lasta parto de la vojo estas montrata.

en: Show close tab buttons
eo: Montri langetofermajn butonojn

en: Show close tab buttons.
eo: Montri fermbutonon ĉe langetoj.

en: Expanding tabs
eo: Vastigantaj langetoj

en: Expanding tabs.
eo: Vastigantaj langetoj.

en: Show new tab button
eo: Montri novlangetan butonon

en: Show new tab button.
eo: Montri butonon por nova langeto.

en: Insert tabs after current
eo: Enmeti langetojn post aktuala

en: Insert new tabs to the right of the current one.
eo: Enigi novajn langetojn dekstre de la nuna.

en: Show Tab Bar on single tab
eo: Montri Langetobreton kun ununura langeto

en: Show the tab bar with only one tab.
eo: Montri la langetbreton kun nur unu langeto.

en: Close tab by double click
eo: Fermi langeton per duobla klako

en: Close tab by double click.
eo: Fermi langeton per duobla klako.

en: New tab button duplicates a tab
eo: Nova langeta butono duobligas langeton

en: If checked, new tab button duplicates a tab, otherwise it opens a tab in home directory.
eo: Se markita, nova langeta butono duobligas langeton, alie ĝi malfermas langeton en hejma dosierujo.

en: Duplicate active tab by click:
eo: Duobligi aktivan langeton per klako:

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Alt+Click
eo: Alt+Klako

en: Ctrl+Click
eo: Ctrl+Klako

en: Duplicate active tab by clicking Ctrl/Alt+LMB
eo: Duobligi aktivan langeton per klako Ctrl/Alt+LMB

en: Tab Bar position:
eo: Pozicio de Tab Bar:

en: Top
eo: Supro

en: Bottom
eo: Malsupre

en: Search bar
eo: Serĉilo

en: Start by typing
eo: Komenci per tajpado

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
eo: Malfermi serĉbreton kaj komenci serĉon tajpante en panelo.

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Search must match case.
eo: Serĉo devas kongrui majusklan.

en: Up/Down cancels search
eo: Supren/Malsupren nuligas serĉon

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
eo: Premante la butonojn Supren/Malsupren fermas la serĉbreton (nur en serĉreĝimo).

en: Folder navigation with Right Arrow
eo: Dosieruja navigado kun Dekstra Sago

en: Pressing the Right button enters folder if no search text editing intention is captured.
eo: Premante la Dekstran butonon eniras dosierujon se neniu serĉa tekstoredaktada intenco estas kaptita.

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Default mode:
eo: Defaŭlta reĝimo:

en: Search
eo: Serĉi

en: Select
eo: Elekti

en: Filter
eo: Filtri

en: Set the default mode on first usage
eo: Meti la defaŭltan reĝimon ĉe la unua uzado

en: Bookmark Search
eo: Legomarko Serĉo

en: Always show search bar
eo: Ĉiam montri serĉbreton

en: Make bookmark search bar always visible
eo: Igi legosignan serĉbreton ĉiam videbla

en: Search in special items
eo: Serĉi en specialaj eroj

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
eo: Legomarkserĉo ankaŭ estas aplikata al specialaj eroj en legosignmenuo kiel Rubujo, Popularaj URLoj, Saltu Reen, ktp.

en: Status/Totalsbar
eo: Statuso/Totaloj-breto

en: Show size in bytes too
eo: Montri grandecon ankaŭ en bajtoj

en: Show space information
eo: Montri spacajn informojn

en: Show free/total space on the device
eo: Montri liberan/totalan spacon sur la aparato

en: Layout
eo: Aspekto

en: Layout:
eo: Aranĝo:

en: Frame Color:
eo: Kadra Koloro:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
eo: Difinite per Aranĝo

[ctx: Frame color]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
eo: Statusbreto

en: Frame Shape:
eo: Kadro Formo:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
eo: Difinite per Aranĝo

[ctx: Frame shape]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Frame shape]
en: Box
eo: Skatolo

[ctx: Frame shape]
en: Panel
eo: Panelo

en: Frame Shadow:
eo: Kadra Ombro:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
eo: Difinite per Aranĝo

[ctx: Frame shadow]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
eo: Levita

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
eo: Alfundiĝinta

en: Default icon size:
eo: Defaŭlta piktogramgrando:

en: Use icons in the filenames
eo: Uzi piktogramojn en la dosiernomoj

en: Show the icons for filenames and folders.
eo: Montri la piktogramojn por dosiernomoj kaj dosierujoj.

en: Show previews by default
eo: Montri antaŭrigardojn defaŭlte

en: Show previews of files and folders.
eo: Montri antaŭrigardojn de dosieroj kaj dosierujoj.

en: View font:
eo: Vidi tiparon:

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
eo: La daŭro post konsileto estas montrata por dosiera ero, en milisekundoj. Metu negativan valoron por malŝalti konsiletojn.

en: Tooltip delay (msec):
eo: Prokrasto de konsileto (msec):

en: Use human-readable file size
eo: Uzi homlegeblan dosiergrandon

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
eo: Dosieraj grandecoj estas montrataj en B, KB, MB kaj GB, ne nur en bajtoj.

en: Show hidden files
eo: Montri la kaŝitajn dosierojn

en: Display files beginning with a dot.
eo: Montri dosierojn komencante per punkto.

en: Numeric Permissions
eo: Nombraj Permesoj

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
eo: Montri okumajn nombrojn (0755) anstataŭ la normajn permesojn (rwxr-xr-x) en la kolumno de permeso.

en: Load the user defined folder icons
eo: Ŝargi la uzantodifinitajn dosierujopiktogramojn

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
eo: Ŝargi la piktogramojn de dosierujo difinitajn far la uzanto (povas kaŭzi malpliiĝon de rendimento).

en: Always show current item
eo: Ĉiam montri nunan eron

en: Show current item border decoration in inactive panel.
eo: Montri nunan eron-ornamadon en neaktiva panelo.

en: Sort method:
eo: Ordigo metodo:

en: Alphabetical
eo: Alfabeta

en: Alphabetical and numbers
eo: Alfabetaj kaj nombroj

en: Character code
eo: Signa kodo

en: Character code and numbers
eo: Signa kodo kaj nombroj

en: Case sensitive sorting
eo: Usklecodistinga ordigo

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
eo: Ĉiuj dosieroj komenciĝantaj per majuskloj aperas antaŭ dosieroj komenciĝantaj per nemajuskloj (UNIX-defaŭlte).

en: Show folders first
eo: Montri unue dosierujojn

en: Always sort dirs by name
eo: Ĉiam ordigi dosierujojn laŭ nomo

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
eo: Dosierujoj estas ordigitaj laŭ nomo, sendepende de la ordiga kolumno.

en: Locale aware sorting
eo: Loka konscia ordigo

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
eo: La ordigo estas farita laŭ loka- kaj ankaŭ platform-dependa maniero. Povas esti malrapida.

en: View modes
eo: Vidaj reĝimoj

en: Default view mode:
eo: Defaŭlta vido-reĝimo:

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Toolbar buttons have icons
eo: Ilobretaj butonoj havas piktogramojn

en: Show Media Button
eo: Montri Media Butonon

en: The media button will be visible.
eo: La datumportila butono estos videbla.

en: Show Back Button
eo: Montri Reen-Butonon

en: Show Forward Button
eo: Montru Antaŭen Butonon

en: Show History Button
eo: Montri Historian Butonon

en: The history button will be visible.
eo: La butono de historio estos videbla.

en: Show Bookmarks Button
eo: Montri Legosignojn Butonon

en: The bookmarks button will be visible.
eo: La butono de legosignoj estos videbla.

en: Show Panel Toolbar
eo: Montri Panelan Ilobreton

en: The panel toolbar will be visible.
eo: La panela ilbreto estos videbla.

en: Visible Panel Toolbar buttons
eo: Videblaj Panelaj Ilobreto-butonoj

en: Equal button (=)
eo: Egala butono (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
eo: Ŝanĝas la panelan dosierujon al la alia panela dosierujo.

en: Up button (..)
eo: Butono Supre (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
eo: Ŝanĝas la panelan dosierujon al la gepatra dosierujo.

en: Home button (~)
eo: Hejma butono (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
eo: Ŝanĝas la panelan dosierujon al la hejma dosierujo.

en: Root button (/)
eo: Butono radiko (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
eo: Ŝanĝas la panelan dosierujon al la radika dosierujo.

en: Toggle-button for sync-browsing
eo: Baskuli-butono por sinkronigi-retumado

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
eo: Ĉiu dosierŝanĝo en la panelo ankaŭ estas farita en la alia panelo.

en: Selection Mode
eo: Elekta Reĝimo

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
eo: Ambaŭ klavoj permesas elekti dosierojn. Por elekti pli ol unu dosieron, tenu la klavon Ctrl kaj alklaku la maldekstran musbutonon. Dekstre klaka menuo estas alvokita per mallonga klako sur la dekstra musbutono.

en: Konqueror Mode
eo: Konqueror-Reĝimo

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
eo: Premante la maldekstran musbutonon elektas dosierojn - vi povas klaki kaj elekti plurajn dosierojn. Dekstre klaka menuo estas alvokita per mallonga klako sur la dekstra musbutono.

en: Total-Commander Mode
eo: Total-Komandera Reĝimo

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
eo: La maldekstra musbutono ne elektas, sed fiksas la nunan dosieron sen influi la nunan elekton. La dekstra musbutono elektas plurajn dosierojn kaj la dekstra klakmenuo estas alvokita premante kaj tenante la dekstran musbutonon.

en: Ergonomic Mode
eo: Ergonomia Reĝimo

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
eo: La maldekstra musbutono ne elektas, sed fiksas la nunan dosieron sen influi la nunan elekton. La dekstra musbutono alvokas la kuntekstan menuon. Vi povas elekti per Ctrl-klavo kaj la maldekstra butono.

en: Custom Selection Mode
eo: Propra Elekta Reĝimo

en: Design your own selection mode.
eo: Desegnu vian propran elektreĝimon.

en: Details
eo: Detaloj

en: Double-click selects (classic)
eo: Duobla alklako elektas (klasika)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
eo: Unuopa klako sur dosiero elektos kaj fokusos, duobla klako malfermas la dosieron aŭ paŝas en la dosierujon.

en: Obey global selection policy
eo: Obei ĉiean elektopolitikon

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
eo: <p>Uzi ĉiean agordon:</p><p><i>Agordoj de Plasma Sistemo -> Enigaparatoj -> Muso</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
eo: Surbaze de la elektreĝimo de KDE

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
eo: Se markite, uzi reĝimon bazitan sur la stilo de KDE.

en: Left mouse button selects
eo: Maldekstra musbutono elektas

en: If checked, left clicking an item will select it.
eo: Se markite, maldekstre alklakante eron elektos ĝin.

en: Left mouse button preserves selection
eo: Maldekstra musbutono konservas elekton

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
eo: Se markite, maldekstre alklako de objekto elektos ĝin, sed ne malelektos aliajn jam elektitajn erojn.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
eo: Shift/Ctrl-Maldekstra musbutono elektas

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
eo: Se markita, Shift/Ctrl maldekstra klakado elektos erojn.
    Noto: ĉi tio estas sensenca se 'Maldekstra Butono Elektoj' estas markita.

en: Right mouse button selects
eo: Dekstra musbutono elektas

en: If checked, right clicking an item will select it.
eo: Se markite, dekstre alklakante eron elektos ĝin.

en: Right mouse button preserves selection
eo: Dekstra musbutono konservas elekton

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
eo: Se markita, dekstre alklako iun objekton elektos ĝin, sed ne malelektos aliajn jam elektitajn erojn.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
eo: Shift/Ctrl-Dekstra musbutono elektas

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
eo: Se markite, Majusk/Ctrl dekstre alklako elektos erojn.
    Noto: ĉi tio estas sensenca se 'Dekstra Butono Elektoj' estas markita.

en: Spacebar moves down
eo: Spacbreto moviĝas malsupren

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
eo: Se markita, premante la spacbreton elektos la nunan eron kaj movos malsupren.
    Alie, nuna ero estas elektita, sed restas la nuna ero.

en: Spacebar calculates disk space
eo: Spacbreto kalkulas diskospacon

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
eo: Se markita, premante la spacbreton dum la nuna ero estas dosierujo, (krom elektado de la dosierujo)
    kalkulos spacon okupitan de la dosierujo (rekursie).

en: Insert moves down
eo: Enmeto movas malsupren

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
eo: Se markita, premante Enmeti elektos la nunan eron, kaj moviĝos malsupren al la sekva aĵo.
    Alie, nuna ero ne estas ŝanĝita.

en: Right clicking pops context menu immediately
eo: Dekstre alklakante tuj aperas kunteksta menuo

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
eo: Se markita, dekstre alklako rezultigos tujan montradon de la kunteksta menuo.
    Alie, uzanto devas klaki kaj teni la dekstran musbutonon dum 500ms.

en: A plain mouse button resets selection
eo: Simpla musbutono restarigas elekton

en: Reset selection on a mouse click without modifiers (i.e. Shift or Ctrl).
    Selection with Shift/Ctrl for the mouse button have to be enabled for this setting to work.
eo: Restarigi elekton per musklako sen modifiloj (t.e. Shift aŭ Ctrl).
    Selektado per Shift/Ctrl por la musbutono devas esti ebligita por ke ĉi tiu agordo funkciu.

en: Media Menu
eo: Datumportila Menuo

en: Show Mount Path
eo: Montri Kroĉvojon

en: Show File System Type
eo: Montri Dosiersistemo-Tipon

en: Hide SquashFS entries
eo: Kaŝi SquashFS-enskribojn

en: Show Size:
eo: Montri Grandecon:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
eo: Ĉiam

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
eo: Kiam Aparato ne havas Etikedon

[ctx: setting 'show size']
en: Never
eo: Neniam

en: Hide following mountpoints:
eo: Kaŝi sekvajn kroĉejojn:

en: Add new hidden mount point
eo: Aldoni novan kaŝitan kroĉejon

en: Mount point:
eo: Kroĉejo:

en: Links
eo: Ligiloj

en: Defined Links
eo: Difinitaj Ligiloj

en: Add protocol to the link list.
eo: Aldoni protokolon al la ligillisto.

en: Remove protocol from the link list.
eo: Forigi protokolon el la ligillisto.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
eo: Aldoni MIME al la elektita protokolo sur la ligillisto.

en: Remove MIME from the link list.
eo: Forigi MIME el la ligillisto.

en: Protocols
eo: Protokoloj

en: MIMEs
eo: MIMEoj

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
eo: Difinas la panelan profilon uzatan ĉe ekfunkciigo. Panela profilo enhavas:<ul><li>ĉiujn langetajn vojojn</li><li>la nunan langeton</li><li>la aktivan panelon</li></ul><b>Lasta sesio> </b> estas speciala panela profilo, kiu estas konservita aŭtomate kiam Krusader estas fermita.

en: Startup profile:
eo: Komenca profilo:

en: <Last session>
eo: <Lasta seanco>

en: Show splashscreen
eo: Montri ŝprucekranon

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
eo: Montri ŝprucekranon dum lanĉado de Krusader.

en: Single instance mode
eo: Reĝimo de unuopa okazo

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
eo: Nur unu Krusader-instanco rajtas ruliĝi.

en: Fallback Icon Theme:
eo: Rezerva Piktogram-Etoso:

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
eo: Kiam ajn piktogramo ne troviĝas en la sistema piktogrametoso, ĉi tiu etoso estos uzata kiel rezerva. Se rezerva temo ne enhavas la piktogramon, Breeze aŭ Oxygen estos uzataj se iu el ili ĉeestas.

en: User Interface
eo: Uzant-interfaco

en: Save last position, size and panel settings
eo: Konservi lastan pozicion, grandecon kaj panelajn agordojn

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
eo: <p>Ĉe ekfunkciigo, la ĉefa fenestro regrandigos sin al la grandeco kiun ĝi estis kiam la lasta malŝalto. Ĝi ankaŭ aperos en la sama loko de la ekrano, havante panelojn ordigitaj kaj vicigitaj kiel antaŭe.</p> <p>Se ĉi tiu opcio estas malŝaltita, vi povas uzi la menuon <i>Fenestro -> Konservi pozicion</i> opcio por mane agordi la grandecon kaj pozicion de la ĉefa fenestro ĉe ekfunkciigo.</p>

en: Update default panel settings
eo: Ĝisdatigi defaŭltajn panelajn agordojn

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
eo: Kiam agordoj de panelo estas ŝanĝitaj, konservu ilin kiel defaŭltajn por novaj paneloj de la sama tipo.

en: Start to tray
eo: Komenci al pleto

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
eo: Krusader komencas pleti, sen montri la ĉefan fenestron

en: Save component settings on exit
eo: Konservi komponantajn agordojn ĉe eliro

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
eo: Kontroli la staton de la uzantinterfaco-komponentoj kaj restarigi ilin al ilia stato je lasta malŝalto.

en: Show function keys
eo: Montri funkcioklavojn

en: Function keys will be visible after startup.
eo: Funkciaj klavoj estos videblaj post ekfunkciigo.

en: Show command line
eo: Montri komandlinion

en: Command line will be visible after startup.
eo: Komandlinio estos videbla post ekfunkciigo.

en: Show embedded terminal
eo: Montri enigitan terminalon

en: Embedded terminal will be visible after startup.
eo: Enigita terminalo estos videbla post ekfunkciigo.

en: Information
eo: Informo

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
eo: Ĉi tie vi povas agordi agordojn pri uzantagoj.
    Por agordi, agordi kaj administri viajn uzantagojn bonvolu uzi ActionMan.

en: Start ActionMan
eo: Komenci ActionMan

en: Terminal execution
eo: Rulo de terminalo

en: Terminal for UserActions:
eo: Terminalo por UserActions:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
eo: %t estos anstataŭigita per la titolo de la ago,
    %d kun la workdir.

en: Output collection
eo: Kolekto de eligo

en: Normal font:
eo: Normala tiparo:

en: Font with fixed width:
eo: Tiparo kun fiksa larĝo:

en: Use fixed width font as default
eo: Uzi fikslarĝan tiparon defaŭlte

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
eo: Konfigurator - Kreante Vian Propran Krusader

en: Startup
eo: Lanĉo

en: Krusader's settings upon startup
eo: La agordoj de Krusader ĉe ekfunkciigo

en: Panel
eo: Panelo

en: Basic Operations
eo: Bazaj Operacioj

en: Advanced
eo: Plie

en: Be sure you know what you are doing.
eo: Estu certa, ke vi scias, kion vi faras.

en: Customize the way Krusader deals with archives
eo: Agordi la manieron kiel Krusader traktas arkivojn

en: Dependencies
eo: Dependecoj

en: Set the full path of the external applications
eo: Meti la plenan vojon de la eksteraj aplikoj

en: User Actions
eo: Uzantaj Agoj

en: Configure your personal actions
eo: Agordi viajn personajn agojn

en: Link MIMEs to protocols
eo: Ligi MIME-ojn al protokoloj

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
eo: La nuna paĝo estis ŝanĝita. Ĉu vi volas apliki ŝanĝojn?

en: Custom color
eo: Propra koloro

[ctx: Default color]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Red
eo: Ruĝo

en: Green
eo: Verdo

en: Blue
eo: Bluo

en: Cyan
eo: Ciana

en: Magenta
eo: Violkolora (magenta)

en: Yellow
eo: Flava

en: Dark Red
eo: Malhelruĝa

en: Dark Green
eo: Malhela verdo

en: Dark Blue
eo: Malhelblua

en: Dark Cyan
eo: Malhela Cejana

en: Dark Magenta
eo: Malhela Magento

en: Dark Yellow
eo: Malhel-Flava

en: White
eo: Blanka

en: Light Gray
eo: Helgrizo

en: Gray
eo: Griza

en: Dark Gray
eo: Malhelgrizo

en: Black
eo: Nigra

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
eo: unarj ne trovita, sed arj trovita, kiu estos uzata por malpaki

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
eo: rpm trovita, sed cpio ne trovita kiu estas bezonata por malpakigi

en: Found
eo: Trovita

en: Packing
eo: Pakado

en: Unpacking
eo: Malpakado

en: Note
eo: Noto

en: enabled
eo: enŝaltita

en: disabled
eo: malŝaltita

en: diff utility
eo: diff utileco

en: email client
eo: retpoŝta kliento

en: batch renamer
eo: bata renomo

en: checksum utility
eo: checksum utileco

en: Tool
eo: Ilo

en: Status
eo: Stato

en: Tab-Switch panel
eo: Tab-Ŝaltilo panelo

en: Show Main Toolbar
eo: Montri Ĉefan Ilobreton

en: Show Job Toolbar
eo: Montri Ilobreton pri Tasko

en: Show Actions Toolbar
eo: Montri Agoj Ilobreto

en: Show &FN Keys Bar
eo: Montri &FN-klavobreton

en: Show &Command Line
eo: Montri &Komandlinion

en: Show &Embedded Terminal
eo: Montri &Enigitan Terminalon

en: Show &Hidden Files
eo: Montri Kaŝita&jn dosierojn

en: S&wap Panels
eo: Interŝ&anĝi Panelojn

en: Empty Trash
eo: Malplenigi la rubujon

en: Trash Popup Menu
eo: Rubuja Ŝprucmenuo

en: Sw&ap Sides
eo: Interŝanĝi Flankojn

en: popup cmdline
eo: ŝpruca komandlinio

en: Start &Root Mode Krusader
eo: Komenci &Radik-reĝiman Krusader

en: Pro&files
eo: Pro&filoj

en: Sp&lit File...
eo: Di&vidita Dosiero...

en: Com&bine Files...
eo: Kom&bini Dosierojn...

en: &Select Newer and Single
eo: &Elekti Pli Novan kaj Solan

en: Select &Newer
eo: Elekti Pli &Novan

en: Select &Single
eo: Elekti &Solan

en: Select Different &and Single
eo: Elekti Malsaman k&aj Solan

en: Select &Different
eo: Elekti &Diversan

en: Start and &Forget
eo: Komenci kaj &Forgesi

en: Display &Separated Standard and Error Output
eo: Montri &Apartitan Norman kaj Eraran Eligon

en: Display &Mixed Standard and Error Output
eo: Montri &Miksitan Norman kaj Eraran Eligon

en: Start in &New Terminal
eo: Komenci en &Nova Terminalo

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
eo: Sendi al &Enigita Terminal-Imitilo

en: Start &Terminal
eo: Komenci &Terminalon

en: &Search...
eo: &Serĉi...

en: &Locate...
eo: &Lokigi...

en: Synchronize Fol&ders...
eo: Sinkronigi &Dosierujojn...

en: D&isk Usage...
eo: D&isk-Uzado...

en: Configure &Krusader...
eo: Agordi &Krusader...

en: Save &Position
eo: Konservi &Pozicion

en: Compare b&y Content...
eo: Kompari laŭ Enhavo...

en: Multi &Rename...
eo: Plu&ra Alinomado...

en: Vertical Mode
eo: Vertikala Reĝimo

en: User&actions
eo: Uzanto&agoj

en: Manage User Actions...
eo: Administri Uzantajn Agojn...

en: Select Remote Charset
eo: Elekti foran signaran kodon

en: Recently Closed Tabs
eo: Lastatempe Fermita Langetoj

en: Quit Krusader.
eo: Forlasi Krusader.

en: Popular URLs...
eo: Popularaj URL-oj...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
eo: Baskuligi Plenekranan Enigitan Terminalon

en: Move Focus Up
eo: Movi Fokuson Supren

en: Move Focus Down
eo: Movi Fokuson Malsupren

en: Setup Krusader the way you like it
eo: Agordi Krusader kiel vi ŝatas ĝin

en: Search for files
eo: Serĉi dosierojn

en: No selected files to send.
eo: Neniuj elektitaj dosieroj por sendi.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
eo: Krusader ne povas trovi subtenan poŝtklienton. Bonvolu instali unu al via vojo. Konsilo: Krusader subtenas KMail.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
eo[0]: Sendante dosieron: %2
eo[1]: Sendante dosierojn: %2

en: Error executing %1.
eo: Eraro dum la rulo de %1.

en: Do not know which files to compare.
eo: Ne scias kiujn dosierojn kompari.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
eo: Por kompari du dosierojn laŭ enhavo, vi povas aŭ:<ul><li>Elekti unu dosieron en la maldekstra panelo, kaj unu en la dekstra panelo.</li><li>Elektu ĝuste du dosierojn en la aktiva panelo.</li> li><li>Certiĝu, ke estas dosiero en la alia panelo, kun la sama nomo kiel la nuna dosiero en la aktiva panelo.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
eo: Krusader ne povas elŝuti %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
eo: Krusader ne povas trovi iun ajn el la subtenataj diffrontends. Bonvolu instali unu al via vojo. Sugesto: Krusader subtenas Kompare, KDiff3 kaj Xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
eo: Ne povas trovi la komandon 'locate'. Bonvolu instali la findutils-locate pakaĵon de GNU, aŭ agordi ĝiajn dependecojn en Konfigurator

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
eo: Malbona citaĵo en fina komando:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
eo: Ne povas trovi grupan alinomi ilon.
    Vi povas akiri KRename ĉe %1

en: Error executing '%1'.
eo: Eraro dum la rulo de '%1'.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
eo: Nekonvenaj operacioj en radika reĝimo povas damaĝi vian operaciumon. <p>Krome, ruli UI-aplikaĵojn kiel radiko estas nesekura kaj povas permesi al atakantoj akiri radikan aliron.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
eo: Ne povas komenci la radikan reĝimon Krusader, %1 ne trovita aŭ ne efektivigebla. Bonvolu kontroli, ke kde-cli-tools estas instalita.

en: Do not know which file to split.
eo: Ne scias kiun dosieron dividi.

en: You cannot split a folder.
eo: Vi ne povas dividi dosierujon.

en: Do not know which files to combine.
eo: Ne scias kiujn dosierojn kombini.

en: You cannot combine a folder.
eo: Vi ne povas kombini dosierujon.

en: Not a split file: %1.
eo: Ne estas dividita dosiero: %1.

en: Select only one split file.
eo: Elektu nur unu dividitan dosieron.

en: Combining %1.* to folder:
eo: Kombinante %1.* al dosierujo:

en: Open trash bin
eo: Malfermi rubujon

en: Empty trash bin
eo: Malplena rubujo

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
eo: Statusbreto montros bazajn informojn pri dosiero sub musmontrilo.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
eo: <qt><b>Bonvenon al Krusader.</b><p>Ĉar ĉi tio estas via unua funkciado, via maŝino nun estos kontrolita por eksteraj aplikaĵoj. Tiam la Konfiguratoro estos lanĉita kie vi povas agordi Krusader laŭ viaj bezonoj.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
eo: Alporti Ĉefan Fenestron al la Supro

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
eo: Kompari Me&tojn

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: Navi&gi

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
eo: &Ilbretoj

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
eo: Komando-Rula Reĝi&m-Agordo

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eo: Fe&nestro

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
eo: Agoj-ilbreto

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
eo: Task-Ilbreto

en: Function keys allow performing fast operations on files.
eo: Funkciaj klavoj permesas fari rapidajn operaciojn sur dosieroj.

en: Horizontal Mode
eo: Horizontala Reĝimo

en: &Generic Viewer
eo: &Ĝenerala Vidilo

en: &Text Viewer
eo: &Teksto-Vidilo

en: &Hex Viewer
eo: &Heksa Vidilo

en: &Lister
eo: &Listilo

en: Text &Editor
eo: Tekst-R&edaktilo

en: &Detach Tab
eo: Malligi lang&eton

en: &Close Current Tab
eo: &Fermi la nunan langeton

en: &Next Tab
eo: &Sekva langeto

en: &Previous Tab
eo: &Antaŭa langeto

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
eo: Malbona citaĵo en redaktila komando:
    %1

en: Can not open "%1"
eo: Ne povas malfermi "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
eo: %1 (Redaktado)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
eo: %1 (Vidante)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
eo: Redaktado: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
eo: Vidante: %1

en: Save selection...
eo: Konservi elekton...

en: Save as...
eo: Konservi kiel...

en: Print...
eo: Presi...

en: Search next
eo: Serĉi sekvan

en: Search previous
eo: Serĉi antaŭan

en: Jump to position
eo: Salti al pozicio

en: Select charset
eo: Elekti signaron

en: Lister:
eo: Listilo:

en: Stop search
eo: Ĉesi serĉon

en: Jump to next match
eo: Iri al la sekva rezulto

en: Jump to previous match
eo: Salti al la antaŭa kongruo

en: Options
eo: Opcioj

en: Modify search behavior
eo: Modifi la serĉan konduton

en: From cursor
eo: Ekde kursilo

en: Match whole words only
eo: Kongrui nur tutajn vortojn

en: Hexadecimal
eo: Deksesuma

en: Error reading file %1.
eo: Eraro legante dosieron %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
eo: Kolumno: %1, Pozicio: %2 (%3, %4%)

en: Search:
eo: Serĉi:

en: Search position:
eo: Serĉa pozicio:

en: Text position:
eo: Teksta pozicio:

en: Invalid number.
eo: Nevalida nombro.

en: Number out of range.
eo: Nombro ekster intervalo.

en: Nothing is selected.
eo: Nenio estas elektita.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
eo: Inversa presado ne estas subtenata. Ĉu daŭrigi kun normala presado?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
eo: Neniu dosiero elektita aŭ elektita dosiero ne povas esti montrata.

en: Error at opening %1.
eo: Eraro ĉe malfermo de %1.

en: Missing Plugin
eo: Mankas Kromaĵo

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
eo: <b>Neniu tekstredaktila kromaĵo disponebla.</b><br/>Interna redaktilo ne funkcios sen tio.<br/>Vi povas ripari ĉi tion instalante Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
eo: %1 estas pli granda ol %2 MB

en: Cannot edit %1
eo: Ne povas redakti %1

en: Krusader::Locate
eo: Krusader::Loku

en: Search for:
eo: Serĉi por:

en: Do not search in path
eo: Ne serĉi laŭ la vojo

en: Show only the existing files
eo: Montri nur la ekzistantajn dosierojn

en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Results
eo: Rezultoj

en: Locate
eo: Lokigi

en: Update DB
eo: Ĝisdatigi DB

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
eo: Ne povas komenci 'loki'. Kontrolu la paĝon 'Dependicoj' en agordilo.

en: Error during the start of 'locate' process.
eo: Eraro dum la komenco de 'loki' procezo.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
eo: Trovi produktis la jenan erarmesaĝon:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
eo: Lokigi

en: View (F3)
eo: Rigardi (F3)

en: Edit (F4)
eo: Redakti (F4)

en: Compare by content (F10)
eo: Kompari laŭ enhavo (F10)

en: Find (Ctrl+F)
eo: Trovi (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
eo: Trovi sekvan (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
eo: Trovi antaŭan (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
eo: Kopii elektitan al tondujo

en: Search string not found.
eo: Serĉoĉeno ne trovita.

en: Locate results
eo: Rezultoj de lokigo

en: Query Name
eo: Informpeta Nomo

en: Here you can name the file collection:
eo: Ĉi tie vi povas nomi la dosierkolekton:

en: Stop
eo: Halti

en: Feed to listbox
eo: Fluigi al listkesto

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
eo: Krusader
    Ĝemel-Panela Dosiermastrumilo de KDE

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
eo: Krusader - RADIKPRIVILEGIOJ

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
eo: Reago:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Developer
eo: Kreinto

en: Yuri Chornoivan
eo: Jurij Chornoivan

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Author (retired)
eo: Aŭtoro (emerita)

en: Developer (retired)
eo: Programisto (emerita)

en: Andrey Matveyakin
eo: Andrej Matvejakin

en: Alexander Bikadorov
eo: Aleksandro Bikadorov

en: Webmaster (retired)
eo: Retejestro (emerita)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
eo: Kunordiganto pri dokumentado kaj merkatado (emerita)

en: Documentation & Proofing (retired)
eo: Dokumentado kaj Provlegado (emerita)

en: Marketing & Product Research (retired)
eo: Merkatado kaj Produkta Esploro (emerita)

en: Everyone involved in KDE
eo: Ĉiuj implikitaj en KDE

en: KDE Translation Teams
eo: Tradukaj Teamoj de KDE

en: QA, bug-hunting, patches and general help
eo: QA, cim-ĉasado, flikoj kaj ĝenerala helpo

en: Important help in KDE 4 porting
eo: Grava helpo en KDE 4-portado

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
eo: Killer-Emblemo kaj Piktogramoj por Krusader (konkursgajninto)

en: The UsefulArts Organization
eo: La UsefulArts-Organizo

en: Icon for Krusader
eo: Piktogramo por Krusader

en: Viewer module for 3rd Hand
eo: Vidila modulo por 3a Mano

en: Handbook Proof-Reader
eo: Provleganto de Manlibro

en: The old Bookmark Module
eo: La malnova Legosigna Modulo

en: Dir history button
eo: Dir-historia butono

en: ISO KIO slave
eo: ISO KIO-sklavo

en: Icons for Krusader
eo: Piktogramoj por Krusader

en: Usability and QA
eo: Uzebleco kaj QA

en: patch for KViewer
eo: flikaĵo por KViewer

en: the first patch ever!
eo: la unua fliko iam ajn!

en: Bosnian translation
eo: Bosnia traduko

en: Brazilian Portuguese translation
eo: Brazil-portugala traduko

en: Bulgarian translation
eo: Bulgara traduko

en: Catalan translation
eo: Kataluna traduko

en: Chinese Simplified translation
eo: Ĉina simpligita traduko

en: Old Czech translation
eo: Malnova ĉeĥa traduko

en: Czech translation
eo: Ĉeĥa traduko

en: Old Danish translation
eo: Malnova dana traduko

en: Danish translation
eo: Dana traduko

en: Dutch translation
eo: Nederlanda traduko

en: Old French translation
eo: Malnovfranca traduko

en: French translation
eo: Franca traduko

en: Old German translation
eo: Malnovgermana traduko

en: German translation
eo: Germana traduko

en: Greek translation
eo: Greka traduko

en: Old Hungarian translation
eo: Malnova hungara traduko

en: Hungarian translation
eo: Hungara traduko

en: Italian translation
eo: Itala traduko

en: Japanese translation
eo: Japana traduko

en: Old Japanese translation
eo: Malnova japana traduko

en: Lithuanian translation
eo: Litova traduko

en: Portuguese translation
eo: Portugala traduko

en: Old Polish translation
eo: Malnova pola traduko

en: Polish translation
eo: Pola traduko

en: Russian translation
eo: Rusa traduko

en: Old Russian translation
eo: Malnova rusa traduko

en: Serbian translation
eo: Serba traduko

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
eo: Zdenko Podobný kaj Ondrej Pačay (jogulo)

en: Slovak translation
eo: Slovaka traduko

en: Slovenian translation
eo: Slovena traduko

en: Old Spanish translation
eo: Malnova hispana traduko

en: Spanish translation
eo: Hispana traduko

en: Old Swedish translation
eo: Malnova sveda traduko

en: Swedish translation
eo: Sveda traduko

en: Turkish translation
eo: Turka traduko

en: Ukrainian translation
eo: ukraina traduko

en: Korean translation
eo: Korea traduko

en: Start left panel at <path>
eo: Komenci maldekstran panelon ĉe <vojo>

en: Start right panel at <path>
eo: Komenci dekstran panelon ĉe <vojo>

en: Load this profile on startup
eo: Ŝargi ĉi profilon dum ekfunkciigo

en: Enable debug output
eo: Ebligi sencimigan eligon

en: URL to open
eo: URL por malfermi

en: Open &MountMan
eo: Malfermi &MountMan

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
eo: Ne eblas lanĉi 'mount'. Kontrolu la paĝon 'Dependecoj' en konfigurator.

en: MountMan is not operational. Sorry
eo: MountMan ne funkcias. Pardonu

en: MountMan - Your Mount-Manager
eo: MountMan - Via Kroĉ-Mastrumilo

en: &Eject
eo: &Elĵeti

en: &Unmount
eo: &Malkroĉi

en: Mnt.Point
eo: Kroĉejo

en: Total Size
eo: Tuta grandeco

en: Free Size
eo: Libera grandeco

en: Free %
eo: Libera %

en: Show only removable devices
eo: Montri nur forpreneblajn aparatojn

en: &Mount
eo: &Kroĉi

en: Format
eo: Formato

en: Calculate Occupied Space
eo: Kalkuli Okupatan Spacon

en: Name: %1
eo: Nomo: %1

en: Total occupied space: %1
eo: Totala okupata spaco: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
eo[0]:  (%2 bajto)
eo[1]:  (%2 bajtoj)

en: in %1 folder | in %1 folders
eo[0]: en %1 dosierujo
eo[1]: en %1 dosierujoj

en: and %1 file | and %1 files
eo[0]: kaj %1 dosiero
eo[1]: kaj %1 dosieroj

en: Show Details
eo: Montri Detalojn

en: Show columns with details
eo: Montri kolumnojn kun detaloj

en: Show Hidden Folders
eo: Montri Kaŝitajn Dosierujojn

en: Show folders starting with a dot
eo: Montri dosierujojn komencantajn per punkto

en: Start From Root
eo: Komenci De Radiko

en: Set root of the tree to root of filesystem
eo: Meti radikon de la arbo al radiko de dosiersistemo

en: Start From Current
eo: Komenci De Nuna

en: Set root of the tree to the current folder
eo: Meti la radikon de la arbo al la nuna dosierujo

en: Start From Place
eo: Komenci De Loko

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
eo: Meti radikon de la arbo al plej proksima dosierujo listigita en 'Lokoj'

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
eo: Tondi

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
eo: Movi al la rubujo

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eo: Proprecoj

[ctx: Default layout]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Compact
eo: Kompakta

en: Classic
eo: Klasika

en: Custom layout: "%1"
eo: Propra aranĝo: "%1"

en: Preview not available
eo: Antaŭrigardo ne havebla

en: Close the search bar
eo: Fermi la serĉbreton

en: Change the search mode
eo: Ŝanĝi la serĉreĝimon

en: Enter or select search string
eo: Enigi aŭ elekti serĉĉenon

en: Save the current search string
eo: Konservi la nunan serĉĉenon

en: Open selection dialog
eo: Malfermi elektan dialogon

en: Saved search text to history
eo: Konservite serĉtekston al historio

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
eo: La statusbreto montras informojn pri la dosiersistemo kiu enhavas vian nunan dosierujon: totala grandeco, libera spaco, speco de dosiersistemo, ktp.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
eo: Malfermi menuon kun legosignoj. Vi ankaŭ povas aldoni aktualan lokon al la listo, redakti legosignojn aŭ aldoni subdosierujon al la listo.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
eo: Nomo de dosierujo kie vi estas. Vi ankaŭ povas enigi nomon de dezirata loko por movi tien. Uzo de Retaj protokoloj kiel ftp aŭ fiŝo eblas.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
eo: La totala stango montras kiom da dosieroj ekzistas, kiom da elektitaj kaj la bajtoj matematiko

en: Cancel folder space calculation
eo: Nuligi kalkulon de dosierspaco

en: Move Sidebar clockwise
eo: Movi Flankbreton dekstrume

en: Open the Sidebar
eo: Malfermi la Flankbreton

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
eo: Ĉi tiu butono ŝanĝas la sinkronigan reĝimon.
    Kiam aktiva, ĉiu dosierŝanĝo estas farita en la
    aktiva kaj neaktiva panelo - se eble.

en: Close the Sidebar
eo: Fermi la Flankbreton

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
eo: Averto: La maldekstra kaj la dekstra flankoj montras la saman dosierujon.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
eo: %1 libera el %2 (%3%) sur %4 [(%5)]

en: %1 free
eo: %1 libera

en: loading previews: %p%
eo: ŝarĝante antaŭrigardojn: %p%

en: >> Reading...
eo: >> Legante...

en: >> Reading: %1 % complete...
eo: >> Legado: %1 % kompleta...

en: >> Reading: %1
eo: >> Legado: %1

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

en: Cut to Clipboard
eo: Tranĉi al Tondujo

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al la poŝo

en: Paste from Clipboard
eo: Alglui el Tondujo

en: View File
eo: Vidi Dosieron

en: Edit File
eo: Redakti Dosieron

en: &New Text File...
eo: &Nova Tekstodosiero...

en: Copy to other panel
eo: Kopii al alia panelo

en: Move to other panel
eo: Movi al alia panelo

en: Copy delayed...
eo: Kopio prokrastita...

en: Move delayed...
eo: Movo prokrastita...

en: New Folder...
eo: Nova dosierujo...

en: Start Terminal Here
eo: Komenci Terminalon Ĉi tie

en: F3 View Dialog
eo: F3 Vidi Dialogon

en: Right-click Menu
eo: Dekstro-klaka Menuo

en: &Properties...
eo: &Proprecoj

en: &Compare Folders
eo: &Kompari Dosierujojn

en: Calculate &Occupied Space
eo: Kalkuli &Okupitan Spacon

en: Pac&k...
eo: Pa&ki...

en: &Unpack...
eo: Malpak&u...

en: Create Checksum...
eo: Krei Kontrolsumon...

en: Verify Checksum...
eo: Testi Kontrolsumon...

en: New Symlink...
eo: Nova Simbolligilo...

en: T&est Archive
eo: T&esti Arkivon

en: Alternative Delete
eo: Alternativa Forigo

en: Root
eo: Radiko

en: Go to Other Panel's Folder
eo: Iri al la Dosierujo de Alia Panelo

en: &Reload
eo: &Reŝargi

en: Cancel Refresh of View
eo: Nuligi Refreŝigon de Vido

en: New Net &Connection...
eo: Nova Reta &Konekto...

en: Disconnect &from Net
eo: Malkonekti &de Reto

en: Sync Panels
eo: Sinkronigi Panelojn

en: Jump Back
eo: Salti Reen

en: Set Jump Back Point
eo: Meti Reensaltan Punkton

en: S&ynchron Folder Changes
eo: S&inkronigi Dosierujajn Ŝanĝojn

en: Go to Location Bar
eo: Iri al Lokobreto

en: Toggle Sidebar
eo: Baskuligi Flankbreton

en: Left Bookmarks
eo: Maldekstraj Legosignoj

en: Right Bookmarks
eo: Dekstraj Legosignoj

en: History
eo: Historio

en: Left History
eo: Maldekstra Historio

en: Right History
eo: Dekstra Historio

en: Media
eo: Datumportiloj

en: Left Media
eo: Maldekstra Datumportilo

en: Right Media
eo: Dekstra Datumportilo

en: Find in folder...
eo: Trovi en dosierujo...

en: Select in folder...
eo: Elekti en dosierujo...

en: Filter in folder...
eo: Filtrilo en dosierujo...

en: ROOT (/)
eo: radiko (/)

en: Rename file, folder, etc.
eo: Alinomi dosieron, dosierujon ktp.

en: Open file in viewer.
eo: Malfermi dosieron en spektilo.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
eo: <qt><p>Redakti dosieron.</p><p>La redaktilo povas esti difinita en Konfigurator, defaŭlte estas <b>interna redaktilo</b>.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
eo: Kopii dosieron de unu panelo al la alia.

en: Move file from one panel to the other.
eo: Movi dosieron de unu panelo al la alia.

en: Create folder in current panel.
eo: Krei dosierujon en la nuna panelo.

en: Delete file, folder, etc.
eo: Forigi dosieron, dosierujon ktp.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
eo: <qt><p>Malfermu terminalon en nuna dosierujo.</p><p>La terminalo povas esti difinita en Konfigurator, defaŭlte estas <b>konsole</b>.</p></qt>

en: Open/Run Files
eo: Malfermi/Ruli dosierojn

en: Run
eo: Lanĉi

en: Open in New Tabs
eo: Malfermi en Novaj Langetoj

en: Open in New Tab
eo: Malfermi en nova langeto

en: Browse Archive
eo: Foliumi Arkivon

en: Other...
eo: Alia...

en: Open With
eo: Malfermi per

en: Move to Trash
eo: Movi al la rubujo

en: New Hardlink...
eo: Nova Senpera ligilo...

en: Redirect Link...
eo: Redirekti ligilon...

en: Link Handling
eo: Ligil-Traktado

en: Send by Email
eo: Sendi per Retpoŝto

en: Restore
eo: Restarigi

en: Synchronize Selected Files...
eo: Sinkronigi elektitajn dosierojn...

en: Create New
eo: Krei novan

en: You can edit links only on local file systems
eo: Vi povas redakti ligilojn nur en lokaj dosiersistemoj

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
eo: La nuna dosiero ne estas ligilo, do ĝi ne povas esti alidirektita.

en: Link Redirection
eo: Ligo Redirekto

en: Please enter the new link destination:
eo: Bonvolu enigi la novan ligilon:

en: Cannot remove old link: %1
eo: Ne povas forigi malnovan ligilon: %1

en: Failed to create a new link: %1
eo: Malsukcesis krei novan ligilon: %1

en: You can create links only on local file systems
eo: Vi povas krei ligilojn nur sur lokaj dosiersistemoj

en: New Link
eo: Nova Ligo

en: Create a new link to: %1
eo: Krei novan ligilon al: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
eo: Dosierujo aŭ dosiero kun ĉi tiu nomo jam ekzistas.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
eo: Malsukcesis krei novan simbolligon '%1' al: '%2'

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
eo: Malsukcesis krei novan ligilon '%1' al '%2'

en: No permissions to view this file.
eo: Neniuj permesoj por vidi ĉi tiun dosieron.

en: Enter a URL to view:
eo: Enigu URL por vidi:

en: You cannot edit a folder
eo: Vi ne povas redakti dosierujon

en: No permissions to edit this file.
eo: Neniuj permesoj redakti ĉi tiun dosieron.

en: Enter the filename to edit:
eo: Enigu la dosiernomon por redakti:

en: Move %1 to:
eo: Movi %1 al:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
eo[0]: Movi %1 dosieron al:
eo[1]: Movi %1 dosierojn al:

en: Copy %1 to:
eo: Kopii %1 al:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
eo[0]: Kopii %1 dosieron al:
eo[1]: Kopii %1 dosierojn al:

en: Folder's name:
eo: Nomo de dosierujo:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
eo[0]: Ĉu vi vere volas movi tiun eron al rubujo?
eo[1]: Ĉu vi vere volas movi tiujn %1 erojn al rubujo?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
eo[0]: <qt>Ĉu vi vere volas forigi tiun eron <b>fizike</b> (ne nur forigante ĝin de la virtualaj eroj)?</qt>
eo[1]: <qt>Ĉu vi vere volas forigi tiujn %1 erojn <b>fizike</b> (ne nur forigante ilin de la virtualaj eroj)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi tiun eron?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi tiujn %1 erojn?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
eo: <qt><p>Dosierujo <b>%1</b> ne estas malplena.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
eo: <p>Presi ĉi tiun aŭ forĵeti ĉiujn?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
eo: <p>Presi ĉi tiun aŭ forigi ĉiujn?</p></qt>

en: &Skip
eo: Preterla&si

en: &Trash All
eo: En&rubujigi Ĉion

en: &Delete All
eo: &Forigi Ĉion

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi tiun virtualan eron (fizikaj dosieroj restas netuŝitaj)?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi tiujn %1 virtualajn erjon (fizikaj dosieroj restas netuŝitaj)?

en: Could not start %1
eo: Ne eblis komenci %1

en: %1 cannot open %2
eo: %1 ne povas malfermi %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
eo: <qt><p>La arkivo <b>%1.%2</b> jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</p><p>Ĉiuj datumoj en la antaŭa arkivo estos perditaj.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
eo: <qt><p>La arkivo <b>%1.%2</b> jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</p><p>Zip anstataŭigos idente nomitajn enskribojn en la zip-arkivo aŭ aldonos enskribojn por novaj nomoj.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
eo: Ne povas paki dosierojn sur virtuala celo.

en: Unpack %1 to:
eo: Malpaki %1 al:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
eo[0]: Malpaki %1 dosieron al:
eo[1]: Malpaki %1 dosierojn al:

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Automatically Resize Columns
eo: Aŭtomate Regrandigi Kolumnojn

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
eo: %1 el %2, %3 (%4) el %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
eo: %1 el %2, %3 el %4

en: Apply filter to folder&s
eo: Apliki filtrilon al do&sierujoj

en: Filter Files
eo: Filtri Dosierojn

en: Apply &selection to folders
eo: Apliki elekton al do&sierujoj

en: Select Files
eo: Elekti Dosierojn

en: &Detailed View
eo: &Detala Vido

en: &Brief View
eo: &Mallonga Vido

en: Climb up the folder tree
eo: Grimpi la dosieruj-arbon

en: (Broken Link)
eo: (Rompita Ligilo)

en: Symbolic Link
eo: Simbola ligilo

en: %1 (Link)
eo: %1 (ligilo)

[ctx: File property]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: File property]
en: Ext
eo: Ekst

[ctx: File property]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: File property]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: File property]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: File property]
en: Changed
eo: Ŝanĝita

[ctx: File property]
en: Accessed
eo: Alirita

[ctx: File property]
en: Perms
eo: Permoj

[ctx: File property]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: File property]
en: Group
eo: Grupo

en: Size: %1
eo: Grandeco: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
eo: Tipo: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
eo: Modifita: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
eo: Ŝanĝita: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
eo: Lasta Aliro: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
eo: Permesoj: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
eo: Posedanto: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
eo: Grupo: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
eo: Ligo al: %1 - (rompita)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
eo: Ligo al: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
eo: Arba Panelo: arba vido de la loka dosiersistemo

en: Preview Panel: display a preview of the current file
eo: Antaŭrigarda Panelo: montru antaŭrigardon de la aktuala dosiero

en: View Panel: view the current file
eo: Vidi Panelon: Vidu la nunan dosieron

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
eo: Panelo pri Diska Uzado: rigardu la uzadon de dosierujo

en: Disk Usage:
eo: Disko-Uzo:

en: Tree:
eo: Arbo:

en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: View:
eo: Rigardo:

en: Preview: %1
eo: Antaŭrigardo: %1

en: View: %1
eo: Vido: %1

en: Disk Usage: %1
eo: Diska uzado: %1

en: Default Zoom
eo: Defaŭlta Zoom

en: &All Files
eo: Ĉi&aj Dosieroj

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
eo: &Propra

en: Select &Group...
eo: Elekti &Grupon...

en: &Select All
eo: &Selekti ĉion

en: &Unselect Group...
eo: Malelekti Gr&upon...

en: U&nselect All
eo: Malelekti Ĉio&n

en: &Invert Selection
eo: &Inverti Elekton

en: Restore Selection
eo: Restarigi Elekton

en: Select Files with the Same Name
eo: Elekti dosierojn kun la sama nomo

en: Select Files with the Same Extension
eo: Elekti Dosierojn kun la Sama Finaĵo

en: Show View Options Menu
eo: Montri Menuon pri Vidaj Opcioj

en: Set Focus to the Panel
eo: Meti Fokuson al la Panelo

en: Apply settings to other tabs
eo: Apliki agordojn al aliaj langetoj

en: Show Previews
eo: Montri Antaŭrigardojn

en: Save settings as default
eo: Konservi agordojn defaŭlte

en: Select group
eo: Elekti grupon

en: Select all files in the current folder
eo: Elekti ĉiujn dosierojn en la nuna dosierujo

en: Unselect all
eo: Malelekti ĉiujn

en: Save settings as default for new instances of this view type
eo: Konservi agordojn kiel defaŭltan por novaj okazoj de ĉi tiu vidotipo

en: Open a new tab
eo: Malfermi novan langeton

en: [invalid]
eo: [nevalida]

en: Krusader::Search
eo: Krusader::Serĉo

en: Query to clipboard
eo: Informpeton al tondujo

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
eo: Meti serĉtekston al tondujo kiam trovita dosiero estas malfermita.

en: Close
eo: Fermi

en: Compare by content
eo: Kompari laŭ enhavo

en: Text found:
eo: Teksto trovita:

en: Idle
eo: Senlabore

en: &Results
eo: &Rezultoj

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
eo[0]: Trovis %1 kongruon.
eo[1]: Trovis %1 kongruojn.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
eo: Ĉar vi elektis serĉi ankaŭ en arkivoj, notu la jenajn limojn:
    Vi ne povas serĉi tekston (grep) dum serĉado kiu inkluzivas arkivojn.

en: Found 0 matches.
eo: Trovis 0 kongruojn.

en: Finished searching.
eo: Finis serĉadon.

en: Krusader Search
eo: Krusader-Serĉo

en: Search results for "%1" in %2
eo: Serĉrezultoj por "%1" en %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
eo: Serĉrezultoj por "%1" enhavanta "%2" en %3

en: Here you can name the file collection
eo: Ĉi tie vi povas nomi la dosierkolekton

en: Query name
eo: Demanda nomo

en: Krusader::Combining...
eo: Krusader::Kombinante...

en: Combining the file %1...
eo: Kombinante la dosieron %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
eo: La CRC-informdosiero (%1) mankas.
    Valideca kontrolo estas neebla sen ĝi. Ĉu daŭre kombini?

en: Error at reading the CRC file (%1).
eo: Eraro ĉe legado de la CRC-dosiero (%1).

en: Not a valid CRC file.
eo: Ne valida CRC-dosiero.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
eo: 
    Valideca kontrolo estas neebla sen bona CRC-dosiero. Ĉu daŭre kombini?

en: File Already Exists
eo: Dosiero jam ekzistas

en: Cannot open the first split file of %1.
eo: Ne povas malfermi la unuan dividitan dosieron de %1.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
eo: Neĝusta dosiergrandeco, la dosiero eble estis koruptita.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
eo: Malĝusta CRC-kontrolsumo, la dosiero eble estis koruptita.

en: Krusader::Splitting...
eo: Krusader::Disigante...

en: Splitting the file %1...
eo: Disigante la dosieron %1...

en: Cannot split a folder.
eo: Ne povas dividi dosierujon.

en: Error reading file %1: %2
eo: Eraro legante dosieron %1: %2

en: Error writing file %1: %2
eo: Eraro dum la skribado de dosiero %1: %2

en: 720 kB (3.5")
eo: 720 kB (3,5")

en: 360 kB (5.25")
eo: 360 kB (5,25")

en: 100 MB (ZIP)
eo: 100 MB (Zip)

en: 250 MB (ZIP)
eo: 250 MB (Zip)

en: 650 MB (CD-R)
eo: 650 MB (KD-R)

en: 700 MB (CD-R)
eo: 700 MB (KD-R)

en: Split the file %1 to folder:
eo: Dividi la dosieron %1 al dosierujo:

en: User Defined
eo: Uzanto-difinita

en: Max file size:
eo: Maksimuma dosiergrandeco:

en: kByte
eo: kBajt

en: MByte
eo: MBajt

en: GByte
eo: GBajt

en: Overwrite files without confirmation
eo: Anstataŭigu dosierojn sen konfirmo

en: &Split
eo: Di&sigi

en: The folder path URL is malformed.
eo: La dosierujvoja URL estas misformita.

en: No elements to feed.
eo: Neniuj elementoj por pludoni.

en: Synchronize results
eo: Sinkronigi rezultojn

en: Side to feed:
eo: Flanko pludonenda:

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstra

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Selected files only
eo: Elektitaj dosieroj nur

en: Cannot open %1.
eo: Ne povas malfermi %1.

en: Krusader::Synchronize
eo: Krusader::Sinkronigi

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
eo[0]: Dekstra al maldekstra: Kopii 1 dosieron
eo[1]: Dekstra al maldekstra: Kopii %1 dosierojn

en: (1 byte) | (%1 bytes)
eo[0]: (1 bajto)
eo[1]: (%1 bajtoj)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
eo[0]: 	Preta: %2/1 dosiero, %3/%4
eo[1]: 	Preta: %2/%1 dosieroj, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
eo[0]: Maldekstra al dekstra: Kopii 1 dosieron
eo[1]: Maldekstra al dekstra: Kopii %1 dosierojn

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
eo[0]: Maldekstra: Forigi 1 dosieron
eo[1]: Maldekstra: Forigi %1 dosierojn

en: Confirm overwrites
eo: Konfirmi anstataŭigojn

en: &Start
eo: &Starti

en: &Pause
eo: &Paŭzi

en: &Close
eo: F&ermi

en: Pause
eo: Paŭzi

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Number of files: %1
eo: Nombro da dosieroj: %1

en: Number of compared folders: %1
eo: Nombro de komparitaj dosierujoj: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
eo: Eraro ĉe kopiado de dosiero %1 al %2.

en: Error at deleting file %1.
eo: Eraro ĉe forigo de dosiero %1.

en: Krusader::Synchronizer
eo: Krusader::Sinkronigilo

en: Feeding the URLs to KGet
eo: Nutrante la URL-ojn al KGet

en: Krusader::Synchronize Folders
eo: Krusader::Sinkronigi Dosierujojn

en: Folder Comparison
eo: Dosieruja Komparo

en: File &Filter:
eo: Dosiera &Filtrilo:

en: The left base folder used during the synchronization process.
eo: La maldekstra baza dosierujo uzata dum la sinkroniga procezo.

en: The right base folder used during the synchronization process.
eo: La dekstra baza dosierujo uzata dum la sinkroniga procezo.

en: Recurse subfolders
eo: Rekursi subdosierujojn

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
eo: Kompari ne nur la bazajn dosierujojn sed ankaŭ iliajn subdosierujojn.

en: Follow symlinks
eo: Postiri simbolligilojn

en: Follow symbolic links during the compare process.
eo: Sekvi simbolajn ligilojn dum la kompara procezo.

en: Compare duplicated files with same size by content.
eo: Kompari duobligitajn dosierojn kun sama grandeco laŭ enhavo.

en: Ignore Date
eo: Ignori Daton

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
eo: <p>Ignori datinformojn dum la kompara procezo.</p><p><b>Noto</b>: utila se la dosieroj troviĝas en retaj dosiersistemoj aŭ en arkivoj.</p>

en: Asymmetric
eo: Malsimetria

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
eo: <p><b>Malsimetria reĝimo</b></p><p>La maldekstra flanko estas la celo, la dekstra estas la fonta dosierujo. Dosieroj ekzistantaj nur en la maldekstra dosierujo estos forigitaj, la aliaj malsamaj estos kopiitaj de dekstre al maldekstre.</p><p><b>Noto</b>: utila dum ĝisdatigo de dosierujo de dosierservilo.</p>

en: Ignore Case
eo: Ignori Usklecon

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
eo: <p>Kompara dosiernomo nedistinga majuskloj.</p><p><b>Noto</b>: utila dum sinkronigado de Vindozaj dosiersistemoj.</p>

en: S&how options
eo: M&ontri opciojn

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
eo: Montri dosierojn markitajn kiel <i>Kopii de maldekstre dekstren</i>.

en: Show files considered to be identical.
eo: Montri dosierojn konsideratajn identajn.

en: Show excluded files.
eo: Montri ekskluditajn dosierojn.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
eo: Montri dosierojn markitajn kiel <i>Kopii de dekstre al maldekstre</i>.

en: Show files marked to delete.
eo: Montri dosierojn markitajn por forigi.

en: Show files that exist on both sides.
eo: Montri dosierojn kiuj ekzistas ambaŭflanke.

en: Duplicates
eo: Duplikatoj

en: Show files that exist on one side only.
eo: Montri dosierojn kiuj ekzistas nur unuflanke.

en: Singles
eo: Unuopaĵoj

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
eo: Kompari rezultojn de la sinkronigilo (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

en: &Synchronizer
eo: &Sinkronigilo

en: &Options
eo: &Opcioj

en: Parallel threads:
eo: Paralelaj fadenoj:

en: Equality threshold:
eo: Egaleca sojlo:

en: sec
eo: sek

en: hour
eo: horo

en: day
eo: tago

en: Time shift (right-left):
eo: Tempoŝanĝo (dekstre-maldekstre):

en: Ignore hidden files
eo: Ignori kaŝitajn dosierojn

en: Profile manager (Ctrl+P).
eo: Profila administranto (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
eo: Interŝanĝi flankojn (Ctrl+S).

en: Compare
eo: Kompari

en: Quiet
eo: Trankvila

en: Scroll Results
eo: Rulumi Rezultojn

en: Synchronize
eo: Sinkronigi

en: Selected files from targ&et folder:
eo: Elektitaj dosieroj el c&el-dosierujo:

en: Selected files from sou&rce folder:
eo: Elektitaj dosieroj el fonta dosie&rujo:

en: Selected files from &left folder:
eo: Elektitaj dosieroj el ma&ldekstra dosierujo:

en: Selected files from &right folder:
eo: Elektitaj dosieroj el dekst&ra dosierujo:

en: Targ&et folder:
eo: C&eldosierujo:

en: Sou&rce folder:
eo: Fonta dosie&rujo:

en: &Left folder:
eo: Ma&ldekstra dosierujo:

en: &Right folder:
eo: Dekst&ra dosierujo:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
eo: URL devas esti la posteulo de la maldekstra aŭ dekstra baza URL.

en: Synchronize Folders
eo: Sinkronigi Dosierujojn

en: E&xclude
eo: E&kskluzivi

en: Restore ori&ginal operation
eo: Restarigi la ori&ginan operacion

en: Re&verse direction
eo: Ren&versa direkto

en: Copy from &right to left
eo: Kopii de dekst&re maldekstren

en: Copy from &left to right
eo: Kopii de ma&ldekstre dekstren

en: &Delete (left single)
eo: &Forigi (maldekstre unuopaĵo)

en: V&iew left file
eo: Rigard&i maldekstran dosieron

en: Vi&ew right file
eo: Rigardi d&ekstran dosieron

en: &Compare Files
eo: &Kompari dosierojn

en: C&opy selected to clipboard (left)
eo: K&opii elektitan al tondujo (maldekstre)

en: Co&py selected to clipboard (right)
eo: Ko&pii elektitan al tondujo (dekstre)

en: &Select items
eo: &Selekti erojn

en: Deselec&t items
eo: Malelek&ti erojn

en: I&nvert selection
eo: I&nversigi elekton

en: Synchronize with &KGet
eo: Sinkronigi kun &KGet

en: Select items
eo: Elekti erojn

en: Deselect items
eo: Malelekti erojn

en: The target folder must not be empty.
eo: La cela dosierujo ne devas esti malplena.

en: The source folder must not be empty.
eo: La fonta dosierujo ne devas esti malplena.

en: Synchronizer has nothing to do.
eo: Sinkronigilo havas nenion por fari.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
eo: La sinkroniga fenestro enhavas datumojn de antaŭa komparo. Se vi eliras, ĉi tiuj datumoj perdiĝos. Ĉu vi vere volas eliri?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
eo: I/O-eraro dum komparado de dosiero %1 kun %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
eo: Komparante dosieron %1 (%2)...

en: New Tab
eo: Nova Langeto

en: Duplicate Current Tab
eo: Duobligi Aktualan Langeton

en: Move Current Tab to Other Side
eo: Movi Nunan Langeton al Alia Flanko

en: Move Current Tab to the Left
eo: Movi Nunan Langeton maldekstren

en: Move Current Tab to the Right
eo: Movi Nunan Langeton dekstren

en: Close Current Tab
eo: Fermi la nunan langeton

en: Undo Close Tab
eo: Malfari Fermi Langeton

en: Next Tab
eo: Sekva Langeto

en: Previous Tab
eo: Antaŭa Langeto

en: Close Inactive Tabs
eo: Fermi Neaktivajn Langetojn

en: Close Duplicated Tabs
eo: Fermi Duplikatajn Langetojn

en: Lock Tab
eo: Ŝlosi Langeton

en: Pin Tab
eo: Alpingli Langeton

en: Unlock Tab
eo: Malŝlosi Langeton

en: Unpin Tab
eo: Malpingli Langeton

en: Needed panel specification missing in expander %1
eo: Bezonata panelspecifo mankas en ekspansiilo %1

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
eo: Ekspandilo: Malbona argumento al %1: %2 ne estas valida specifilo

en: Panel's Path...
eo: La Vojo de Panelo...

en: Automatically escape spaces
eo: Aŭtomate eskapi spacojn

en: Number of...
eo: Nombro de...

en: Count:
eo: Nombro:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
eo: Ekspandilo: Malbona argumento por Nombri: %1 ne estas valida specifilo

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
eo: Filtrila Masko (*.h, *.cpp, ktp.)

en: Current File (!= Selected File)...
eo: Nuna Dosiero (!= Elektita Dosiero)...

en: Omit the current path (optional)
eo: Forlasi la nunan vojon (laŭvola)

en: Item List of...
eo: Listo de eroj de...

en: Which items:
eo: Kiuj eroj:

en: Separator between the items (optional):
eo: Apartigilo inter la eroj (laŭvola):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
eo: Masko (laŭvola, ĉiuj krom 'Elektita'):

en: Filename of an Item List...
eo: Dosiernomo de Item-Listo...

en: Separator between the items (optional)
eo: Apartigilo inter la eroj (laŭvola)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
eo: Ekspandilo: provizora dosiero ne povus esti malfermita (%1)

en: Manipulate the Selection...
eo: Manipuli la Elekton...

en: Selection mask:
eo: Elekta masko:

en: Manipulate in which way:
eo: Manipuli laŭ kiu maniero:

en: Jump to a Location...
eo: Salti al Loko...

en: Choose a path:
eo: Elektu vojon:

en: Open location in a new tab
eo: Malfermi lokon en nova langeto

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
eo: Ekspandilo: almenaŭ 1 parametro estas bezonata por Goto.

en: Ask Parameter from User...
eo: Demandi Parametron de Uzanto...

en: Question:
eo: Demando:

en: Preset (optional):
eo: Antaŭdifinita (laŭvola):

en: Caption (optional):
eo: Titolo (laŭvola):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
eo: Ekspandilo: almenaŭ 1 parametro estas bezonata por Demandi.

en: User Action
eo: Uzanto Ago

en: Copy to Clipboard...
eo: Kopii al tondujo...

en: What to copy:
eo: Kion kopii:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
eo: Aldoni al aktuala tondujo enhavon kun ĉi tiu apartigilo (laŭvola):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
eo: Ekspandilo: almenaŭ 1 parametro estas postulata por Clipboard.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
eo: Ekspandilo: %Each% ne estu en la dua argumento de %Clipboard%

en: Copy a File/Folder...
eo: Kopii dosieron/dosierujon...

en: Where to copy:
eo: Kien kopii:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
eo: Ekspandilo: almenaŭ 2 parametroj estas bezonataj por Kopii.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
eo: Ekspandilo: %Each% ne estu en la dua argumento de %Copy%

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
eo: Ekspandilo: nevalidaj URL-oj en %_Copy("src", "dest")%

en: Move/Rename a File/Folder...
eo: Movi/Alinomi dosieron/dosierujon...

en: What to move/rename:
eo: Kion movi/alinomigi:

en: New target/name:
eo: Nova celo/nomo:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
eo: Ekspandilo: almenaŭ 2 parametroj necesas por Movo.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
eo: %Each% eble ne estas en la dua argumento de %Move%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
eo: Ekspandilo: nevalidaj URL-oj en %_Move("src", "dest")%

en: Load a Synchronizer Profile...
eo: Ŝargi Sinkronigan Profilon...

en: Choose a profile:
eo: Elekti profilon:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
eo: Ekspandilo: neniu profilo specifita por %_Sync(profile)%

en: Load a Searchmodule Profile...
eo: Ŝargi Profilon de Serĉmodulo...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
eo: Ekspandilo: neniu profilo specifita por %_NewSearch(profile)%

en: Load a Panel Profile...
eo: Ŝargi Panelan Profilon...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
eo: Ekspandilo: neniu profilo specifita por %_Profile(profile)%; ĉesi...

en: Separate Program Call for Each...
eo: Aparta Programvoko por Ĉiu...

en: Set Sorting for This Panel...
eo: Agordi Ordigon por Ĉi tiu Panelo...

en: Choose a column:
eo: Elekti kolumnon:

en: Choose a sort sequence:
eo: Elekti ordigan sekvencon:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
eo: Ekspandilo: neniu kolumno specifita por %_ColSort(column)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
eo: Ekspandilo: nekonata kolumno specifita por %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
eo: Meti Rilaton Inter la Paneloj...

en: Set the new size in percent:
eo: Meti la novan grandecon en procentoj:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
eo: Ekspandilo: Valoro %1 ekster intervalo por %_PanelSize(procent)%. La unua parametro devas esti >0 kaj <100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
eo: Vidi dosieron per la Interna Vidilo de Krusader...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
eo: Kiun dosieron vidi (normale '%aNuna%'):

en: Choose a view mode:
eo: Elekti vidoreĝimon:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
eo: Elekti fenestroreĝimon:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
eo: Ekspandilo: neniu dosiero por vidi en %_View(dosiernomo)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
eo: %Each% ne estas permesita en parametro al %1

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
eo: Ekspandilo: Malbona panela specifilo %1 en lokokupilo %2

en: Error: unterminated % in Expander
eo: Eraro: nefinita % en Ekspandilo

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
eo: Eraro: nerekonita %%%1%2%% en Ekspandilo

en: Error: missing ')' in Expander
eo: Eraro: mankas ')' en Ekspandilo

en: Standard Output (stdout)
eo: Norma Eligo (stdout)

en: Standard Error (stderr)
eo: Norma Eraro (stderr)

en: Output
eo: Eligo

en: Use font with fixed width
eo: Uzi tiparon kun fiksa larĝo

en: Kill
eo: Mortigi

en: Kill the running process
eo: Mortigi la rulantan procezon

en: *.txt|Text files
    *|All files
eo: *.txt|Tekstaj dosieroj
    *|Ĉiuj dosieroj

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
eo: Ĉi tiu dosiero jam ekzistas.
    Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin aŭ aldoni la eligon?

en: Overwrite or append?
eo: Anstataŭigi aŭ aldoni?

en: Append
eo: Aldoni

en: Export failed
eo: Eksporto malsukcesis

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
eo: Ne povas ruli uzantan agon, %1 ne trovita aŭ ne efektivigebla. Bonvolu kontroli, ke kde-cli-tools estas instalita.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
eo: Enigita terminala emulilo ne funkcias, uzante produktaĵkolekton anstataŭe.

en: Confirm Execution
eo: Konfirmi Rulon

en: Command being executed:
eo: Ordono plenumata:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
eo: La dosiero %1 ne enhavas validajn Uzantagojn.

en: UserActions - cannot read from file
eo: UserActions - ne povas legi el dosiero

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
eo: La radika elemento de la agodosiero ne nomiĝas %1, uzante %2

en: Unable to open actions file %1
eo: Ne eblas malfermi agdosieron %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
eo: Ago sen nomo detektita. Ĉi tiu ago ne estos importita.
    Ĉi tio estas eraro en la dosiero, vi eble volas korekti ĝin.

en: UserActions - invalid action
eo: UserActions - nevalida ago

en: Equal panel-size
eo: Egala panel-grandeco

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
eo: Agordas la rilatumon inter la du paneloj al 50/50

en: Samples
eo: Specimenoj

en: Edit as root
eo: Redakti kiel radiko

en: Edit a file as root
eo: Redakti dosieron kiel radiko

en: Edit a file with root permissions
eo: Redakti dosieron kun radikaj permesoj

en: Mount a new filesystem
eo: Kroĉi novan dosiersistemon

en: Enqueue in Amarok
eo: Envicigi en Amarok

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
eo: Aldoni elektita(j)n elemento(j)n al Amarok-ludlisto

en: Multimedia
eo: Plurmedia

en: Copy file path of current item (escaping spaces)
eo: Kopii dosiervojon de nuna ero (eskapante spacojn)

en: Copy file path(s) of selected item(s)
eo: Kopii dosiervojo(j)n de elektita(j) elemento(j)

en: Sort by Name
eo: Ordigi laŭ Nomo

en: Sorts the active panel by Name
eo: Ordigas la aktivan panelon laŭ Nomo

en: Sort by Extension
eo: Ordigi laŭ Finaĵo

en: Sorts the active panel by Extension
eo: Ordigas la aktivan panelon laŭ Etendo

en: Sort by Size
eo: Ordigi laŭ Grandeco

en: Sorts the active panel by Size
eo: Ordigas la aktivan panelon laŭ Grandeco

en: Sort by Modified
eo: Ordigi laŭ Modifita

en: Sorts the active panel by Modified
eo: Ordigas la aktivan panelon laŭ Modifita

en: Backup current
eo: Sekurkopii aktualan

en: Backup current file in current folder
eo: Sekurkopii nunan dosieron en nuna dosierujo

en: System
eo: Sistemo

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
eo: Subtenas nunan dosieron en nuna dosierujo kaj petas la uzanton pri nova dosiernomo. Defaŭlte ".old" estas almetita al la originala dosiernomo.

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
eo: krarc: skriba subteno estas malŝaltita.
    Vi povas ebligi ĝin sur la paĝo 'Arkivoj' en Konfigurator.

en: Creating folders is not supported with %1 archives
eo: Kreado de dosierujoj ne estas subtenata kun %1 arkivoj

en: Creating %1...
eo: Kreante %1...

en: Writing to %1 archives is not supported
eo: Skribado al %1 arkivoj ne estas subtenata

en: Packing %1...
eo: Pakado de %1...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
eo: Repreni datumojn de %1 arkivoj ne estas subtenata

en: Unpacking %1...
eo: Malpakante %1...

en: An error has happened, related to the external program '%1'. The error message is: '%2'.
eo: Okazis eraro, rilata al la ekstera programo '%1'. La erarmesaĝo estas: '%2'.

en: Deleting files from %1 archives is not supported
eo: Forigo de dosieroj el %1 arkivoj ne estas subtenata

en: Accessing files is not supported with %1 archives
eo: Aliro al dosieroj ne estas subtenata kun %1 arkivoj

en: Listing folders is not supported for %1 archives
eo: Listo de dosierujoj ne estas subtenata por %1 arkivoj

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
eo: 
    Certigu, ke la binarprogramo %1 estas ĝuste instalita en via sistemo.

en: Krarc Password Dialog
eo: Krarc Pasvorta Dialogo

en: Accessing the file requires a password.
eo: Aliri la dosieron postulas pasvorton.
