krusader - en to eu translation catalogue (1644 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
eu: Ekintza-kudeatzailea - Kudeatu zure erabiltzaile-ekintzak

en: New protocol
eu: Protokolo berria

en: Set a protocol:
eu: Ezarri protokolo bat:

en: Edit Protocol
eu: Editatu protokoloa

en: Set another protocol:
eu: Ezarri beste protokolo bat:

en: Edit Path
eu: Editatu bide-izena

en: Set another path:
eu: Ezarri beste bide-izen bat:

en: New MIME Type
eu: MIME mota berria

en: Set a MIME type:
eu: Ezarri MIME mota bat:

en: Edit MIME Type
eu: Editatu MIME mota

en: Set another MIME type:
eu: Ezarri beste MIME mota bat:

en: New File Name
eu: Fitxategi-izen berria

en: Set a file name:
eu: Ezarri fitxategi-izen bat:

en: Edit File Name
eu: Editatu fitxategi-izena

en: Set another file name:
eu: Ezarri beste fitxategi-izen bat:

en: Please set a unique name for the useraction
eu: Ezarri bakarra den izen bat «Erabiltzailearen ekintza» gisa

en: Please set a title for the menu entry
eu: Ezarri menu sarrerarako titulu bat

en: Command line is empty
eu: Komando-lerroa hutsik dago

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
eu: Dagoeneko badago izen hau duen ekintza bat.
    Ez badaukazu horrelako «Erabiltzailearen ekintza»rik, orduan Krusader-ek erabiltzen du izen hori barneko ekintza baterako.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
eu: Ekintzaren propietatea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
eu: Oinarrizko propietateak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
eu: <b>Erabiltzaile-ekintza</b>ren azalpen xehatua. Soilik <i>Konfiguratzailean</i> azaltzen da eta <code>Maius.+F1</code> erabiliz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
eu: Komandoak onartzen ditu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
eu: Ordezkatu <b>leku-markak</b> bertako fitxategi-izenekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
eu: &Bertako fitxategiak soilik (URLrik ez)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
eu: Ordezkatu <b>leku-markak</b> baliodun URLekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
eu: URLak (&urrunekoak eta bertakoak)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
eu: <b>Erabiltzaile-menu</b>an azaltzen den titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
eu: <b>Erabiltzaile-ekintza</b>ren izen bakarra. <i>Konfiguratzailea</i>n beste inon ez da erabiltzen, eta ez da beste inongo menutan ageri.<p><b>Oharra</b>: <b>Erabiltzaile-menua</b>n erakusten den <i>Titulua</i>  behean ezar daiteke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
eu: <b>Erabiltzaile-ekintzak</b> kategoriatan taldekatu daitezke hobe bereizteko. Hautatu dagoen <i>Kategoria</i> bat edo sortu berri bat izena sartuz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
eu: <b>Erabiltzale-ekintza</b> bakoitzak bere ikono propioa izan dezake. Tituluaren parean agertuko da <b>Erabiltzaile-menua</b>n.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
eu: <p><b>Erabiltzaile-ekintza</b>ren izen bakarra. <i>Konfiguratzailea</i>n beste inon ez da erabiltzen, eta ez da beste inongo menutan ageri.</p><p><b>Oharra</b>: <b>Erabiltzaile-menua</b>n erakusten den <i>Titulua</i> behean ezar daiteke.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
eu: Identifikatzailea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
eu: <p><i>Komandoa</i>k definitzen du <b>Erabiltzaile-ekintza</b> erabiltzen denean exekutatuko den komandoa. Shell komando soil bat izan daiteke edo <b>leku-marka</b>k dituen komando aniztuneko sekuentzia konplexu bat.</p><p>Adibideak:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Kontsultatu eskuliburua sintaxiari buruz gehiago jakin nahi baduzu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
eu: Komandoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
eu: <i>Tresna-argibidea</i> erakusten da saguaren kurtsorea <b>Erabiltzaile-ekintza tresna-barra</b>ko sarrera baten gainean eusten denean.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
eu: <i>Laneko direktorioa</i>k definitzen du <i>komandoa</i> zein direktoriotan exekutatuko den.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
eu: Tresna-argibidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
eu: <i>Komandoa</i>k definitzen du <b>Erabiltzaile-ekintza</b> erabiltzen denean exekutatuko den komandoa. Shell komando soil bat izan daiteke edo <b>leku-marka</b>k dituen komando aniztuneko sekuentzia konplexu bat.</p><p>Adibideak:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Kontsultatu eskuliburua sintaxiari buruz gehiago jakin nahi baduzu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
eu: Kategoria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
eu: Gehitu <b>leku-markak</b> panelean hautatutako fitxategientzako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
eu: &Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
eu: Leneko direktorioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
eu: Lehenetsitako lasterbidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
eu: Ezarri lehenetsitako teklatuko lasterbide bat.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
eu: Markatuta badago, ekintza Erabiltzaile-ekintzak menuan erakutsiko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
eu: Gaituta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
eu: Exekuzio modua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
eu: Jaso exekutatutako programaren irteerakoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
eu: Jaso irteerakoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
eu: Banatu irteerako estandarra eta errore estandarra irteerakoa biltzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
eu: Banatu errore estandarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
eu: Arru&nta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
eu: Exekutatu komandoa terminal batean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
eu: Exekutatu terminalean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
eu: Exekutatu komandoa txertatutako terminal emulatzailean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
eu: Exekutatu txertatutako terminal emulatzailean

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
eu: Propietate aurreratuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
eu: Erabiltzaile-ekintza erabilgarri dago soilik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
eu: Protokoloa

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
eu: Al&datu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
eu: E&zabatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
eu: Erakutsi soilik hemen adierazitako balioak betetzen dituzten <b>Erabiltzaile-ekintza</b>k.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
eu: Bide-izena

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
eu: MIME mota

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
eu: Fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
eu: Erakutsi soilik hemen adierazitako fitxategi-izenen <b>Erabiltzaile-ekintza</b>k. Zernahitarako '<code>?</code>' eta '<code>*</code>' karaktereak erabil daitezke.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
eu: Exekutatu aurretik <i>Komandoa</i>ri ukitu bat emateko aukera ematen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
eu: Berretsi programaren dei bakoitza banan-banan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
eu: Exekutatu <i>Komandoa</i> beste user ID batekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
eu: Exekutatu beste erabiltzaile baten gisan:

en: Active panel
eu: Panel aktiboa

en: Other panel
eu: Beste panel bat

en: Left panel
eu: Ezkerreko panela

en: Right panel
eu: Eskuineko panela

en: Panel independent
eu: Panel bereizi

en: Choose executable...
eu: Aukeratu exekutagarria...

en: User Action Parameter Dialog
eu: Erabiltzaile-ekintzen parametroen elkarrizketa-koadroa

en: This placeholder allows some parameter:
eu: Leku-marka honek parametro batzuk onartzen ditu:

en: Title
eu: Titulua

en: *.xml|XML files
    *|All files
eu: *.xml|XML fitxategiak
    *|Fitxategi guztiak

en: Create new useraction
eu: Sortu erabiltzaile-ekintza berria

en: Import useractions
eu: Inportatu erabiltzaile-ekintzak

en: Export useractions
eu: Esportatu erabiltzaile-ekintzak

en: Copy useractions to clipboard
eu: Kopiatu erabiltzaile-ekintzak arbelera

en: Paste useractions from clipboard
eu: Itsatsi erabiltzaile-ekintzak arbeletik

en: Delete selected useractions
eu: Ezabatu hautatutako erabiltzaile-ekintzak

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
eu: Uneko ekintza aldatu egin da. Aldaketa hauek ezarri nahi dituzu?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
eu: Ziur zaude hautatutako ekintza guztiak kendu nahi dituzula?

en: Remove Selected Actions?
eu: Kendu hautatutako ekintzak?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
eu: Fitxategi honek baditu erabiltzaile-ekintza batzuk dagoeneko.
    Gainidatzi nahi duzu edo hautatutako ekintzekin bateratu beharko lirateke?

en: Overwrite or Merge?
eu: Gainidatzi edo bateratu?

en: Merge
eu: Bateratu

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
eu: Fitxategi hau badago lehendik ere. Gainidatzi nahi duzu?

en: Overwrite Existing File?
eu: Gainidatzi aurrez dagoen fitxategia?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
eu: Ezin ireki %1 idazteko.
    Ez da ezer esportatu.

en: Export Failed
eu: Esportatzea huts egin du

en: Internal error, undefined <job> in result signal
eu: Barneko errorea, zehaztugabeko <ataza> emaitzako seinalean

en: Downloading remote files
eu: Urruneko fitxategiak zama-jaisten

en: Counting files
eu: Fitxategiak zenbatzen

en: Uploading to remote destination
eu: Urruneko jomugara zama-igotzen

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
eu: %1, euskarririk gabeko artxibo mota.

en: Counting files in archive
eu: Artxiboko fitxategiak zenbatzen

en: Failed to list the content of the archive (%1).
eu: Artxiboko edukia zerrendatzea huts egin du (%1).

en: Failed to unpack %1.
eu: %1 despaketatzea huts egin du.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
eu: Huts egin du rpm (%1) cpio bihurtzea.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
eu: Huts egin du deb (%1) tar bihurtzea.

en: Unpacking File(s)
eu: Fitxategia(k) despaketatzea

en: User cancelled.
eu: Erabiltzaileak utzi du.

en: Testing Archive
eu: Artxiboa probatzen

en: Packing File(s)
eu: Fitxategia(k) paketatzea

en: Failed to pack %1.
eu: %1 paketatzea huts egin du.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
eu: Artxiboa zifratuta dago, pasahitza eman beha duzu:

en: Processed files
eu: Prozesatutako fitxategiak

en: Error while packing
eu: Errorea paketatu bitartean

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
eu: %1, probak huts egin du.

en: Archive tests passed.
eu: Artxiboaren proba gainditua.

en: Error while unpacking
eu: Errorea despaketatzean

en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Name:
eu: Izena:

en: URL:
eu: URLa:

en: Create in:
eu: Sortu hemen:

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Folders
eu: Karpetak

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Folder name:
eu: Karpetaren izena:

en: Trash bin
eu: Zakarrontzia

en: Virtual Filesystem
eu: Alegiazko fitxategi-sistema

en: Local Network
eu: Tokiko sarea

en: Type to search...
eu: Idatzi bilatu beharrekoa...

en: Error
eu: Errorea

en: Unable to write to %1
eu: ezin da %1-(e)an idatzi

en: %1 instead of %2
eu: %1, %2 beharrean

en: missing tag %1
eu: %1 etiketa falta da

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
eu: Ematen du %1 ez dela laster-marka fitxategi baliozkoa

en: Error reading bookmarks file: %1
eu: Errorea laster-marka fitxategia irakurtzean: %1

en: Popular URLs
eu: URL ezagunak

en: Manage Bookmarks
eu: Kudeatu laster-markak

en: Enable special bookmarks
eu: Gaitu laster-marka bereziak

en: Jump back
eu: Jauzi atzera

en: Open
eu: Ireki

en: Open in a new tab
eu: Ireki fitxa berri batean

en: Delete
eu: Ezabatu

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da <b>%1</b> abiarazi.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Errore bat gertatu da <b>%1</b> exekutatu bitartean.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
eu: Errorea irteera estandarra «stdout» edo errore estandarra «stderr»etik irakurtzean

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
eu: <qt>Krusader-rek ezin du aurkitu %1 maneiatzeko tresnarik zure sisteman. Ikuskatu <b>mendekotasunak</b> orria Krusader-ren ezarpenetan.</qt>

en: Creating Checksums
eu: Egiaztapen-baturak sortzea

en: Create Checksums
eu: Sortu egiaztapen-baturak

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
eu: Ondoko fitxategi eta karpeten egiaztapen-batura kalkulatzear:

en: Select the checksum method:
eu: Aukeratu egiaztapen-batura metodoa:

en: Checksum Results
eu: Egiaztapen-baturaren emaitzak

en: File
eu: Fitxategia

en: Errors received:
eu: Jasotako erroreak:

en: Save one checksum file for each source file
eu: Gorde egiaztapen-batura fitxategi bat sorburu fitxategi bakoitzeko

en: No files found
eu: Ez da fitxategirik aurkitu

en: Errors were detected while creating the checksums
eu: Erroreak hauteman dira egiaztapen-baturak sortzean

en: Checksums were created successfully
eu: Egiaztapen-baturak ondo sortu dira

en: Saving checksum files...
eu: Egiaztapen-batura fitxategiak gordetzen...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
eu: Erroreak gertatu dira egiaztapen-batura anizkoitzak gordetzean. Gelditzen

en: Error saving file %1
eu: Akatsa %1 fitxategia gordetzean

en: Verifying Checksums
eu: Egiaztapen-baturak egiaztatzen

en: Verify Checksum File
eu: Egiaztatu egiaztapen-batura fitxategia

en: About to verify the following checksum file
eu: Ondoko egiaztapen-batura fitxategia egiaztatzear

en: Checksum file:
eu: Egiaztapen-batura fitxategia:

en: Verify Result
eu: Egiaztatu emaitza

en: Result output:
eu: Emaitzaren irteera:

en: Errors were detected while verifying the checksums
eu: Erroreak hauteman dira egiaztapen-baturak egiaztatzean

en: Checksums were verified successfully
eu: Egiaztapen batura egiaztatze arrakastatsua

en: F2 Delay Job Start
eu: F2 atzeratu ataza abiatzea

en: F2 Queue
eu: F2 ilara

en: Do not start the job now.
eu: Ez abiarazi ataza orain.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
eu: Ataza ilaran ipini beste ataza bat martxan badago. Bestela abiarazi berehala.

en: Choose Files
eu: Hautatu fitxategiak

en: Select the following files:
eu: Hautatu ondoko fitxategiak:

en: Predefined Selections
eu: Aurrezarritako hautapenak

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
eu: Aurrezarritako hautamen bat maiz erabiltzen duzun fitxategi-maskara bat da.
    Hauek dira adibide batzuk: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etab.
    Maskara hauek zerrendara gehitu ditzakezu haiek tekleatu eta Gehitu botoia sakatuta.
    Ezabatu aurrezarritako hautapen bat kentzeko eta Garbitu guztiak kentzeko.
    Jakizu maskarak editatzen dituzun lerroak bere historia propioa daukala, hartan mugi zaitezke, beharrezkoa balitz.

en: Add
eu: Gehitu

en: Adds the selection in the line-edit to the list
eu: Edizio-lerroko hautapena zerrendara gehitzen du

en: Delete the marked selection from the list
eu: Ezabatu markatutako hautapena zerrendatik

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clears the entire list of selections
eu: Hautapen zerrenda osoa garbitzen du

en: Krusader::Wait
eu: Krusader::Itxaron

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Capacity: %1
eu: Edukiera: %1

en: Used: %1
eu: Erabilita: %1

en: Free: %1
eu: Hutsik: %1

en: Not mounted.
eu: Muntatu gabe.

en: Enter a selection:
eu: Sartu hautapen bat:

en: New Network Connection
eu: Sareko konexio berria

en: About to connect to...
eu: Konektatzear...

en: Protocol:
eu: Protokoloa:

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: &Connect
eu: &Konektatu

en: Pack %1
eu: Paketatu %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
eu[0]: Paketatu fitxategi %1
eu[1]: Paketatu %1 fitxategi

en: Please select a folder
eu: Hautatu karpeta bat

en: Pack
eu: Paketatu

en: To archive
eu: Artxibora

en: In folder
eu: Karpetan

en: Multiple volume archive
eu: Bolumen anitzeko artxiboa

en: Size:
eu: Neurria:

en: Set compression level
eu: Ezarri konprimatze maila

en: Password
eu: Pasahitza

en: Again
eu: Berriz

en: Encrypt headers
eu: Zifratu goiburuak

en: Command line switches:
eu: Komando-lerroko aldarazleak:

en: &Advanced >>
eu: &Aurreratua >>

en: &Advanced <<
eu: &Aurreratua <<

en: No password specified
eu: Ez da pasahitzik zehaztu

en: The passwords are equal
eu: Pasahitzak berdinak dira

en: The passwords are different
eu: Pasahitzak ezberdinak dira

en: Cannot pack, the passwords are different.
eu: Ezin da paketatu, pasahitzak ezberdinak dira.

en: Invalid volume size.
eu: Bolumen neurri baliogabea.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
eu: Komando-lerroko aldarazle baliogabea.
    Aldarazle bat '-' batekin hasi behar da.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
eu: Komando-lerroko aldarazle baliogabea.
    Alderantzizko barra zeiharra ezin da izan azken karakterea.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
eu: Komando-lerroko aldarazle baliogabea.
    Itxi gabeko komatxoak.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
eu: Gordetako 'URL ezaguna' baliogabea da. Zerrenda garbitu egingo da.

en: &Search:
eu: &Bilatu:

en: Loading Usage Information
eu: Erabilera informazioa zamatzea

en: Files:
eu: Fitxategiak:

en: Folders:
eu: Karpetak:

en: Total Size:
eu: Neurri osoa:

en: Loading the disk usage information...
eu: Diskoaren erabilera informazioa zamatzen...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
eu: Guraso karpetara sartzea "%1" URLaren edukia zamatzea eskatzen du. Jarraitu nahi duzu?

en: Krusader::DiskUsage
eu: Krusader::DiskoarenErabilera

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
eu: Benetan eraman nahi duzu elementu hau zakarrontzira?

en: &Trash
eu: &Zakarrontzia

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu gai hau?

en: Warning
eu: Abisua

en: Deleting %1...
eu: %1 Ezabatzen...

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
eu: Uneko karpeta:%1, Neurri osoa:%2, Bere neurri propioa:%3

en: Disk Usage
eu: Diskoaren erabilera

en: Exclude
eu: Kanporatu

en: Up one folder
eu: Karpeta bat gora

en: New search
eu: Bilaketa berria

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Include all
eu: Barneratu guztia

en: Step into
eu: Barrura sartu

en: Lines
eu: Lerroak

en: Detailed
eu: Xehatua

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: View
eu: Ikusi

en: Type:
eu: Mota:

en: Own size:
eu: Bere neurri propioa:

en: Last modified:
eu: Azken aldaketa:

en: Permissions:
eu: Baimenak:

en: Owner:
eu: Jabea:

en: Krusader::Disk Usage
eu: Krusader::Diskoaren erabilera

en: Start new disk usage search
eu: Abiarazi disko erabileraren azterketa berria

en: Parent folder
eu: Guraso karpeta

en: Line view
eu: Lerro ikuspegia

en: Detailed view
eu: Ikuspegi xehatua

en: Filelight view
eu: Filelight ikuspegia

en: Viewing the usage of folder:
eu: Karpetaren erabilera ikustea:

en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

en: Rainbow
eu: Ostadarra

en: High Contrast
eu: Kontraste handia

en: Scheme
eu: Antolaera

en: Increase contrast
eu: Handiagotu kontrastea

en: Decrease contrast
eu: Txikiagotu kontrastea

en: Use anti-aliasing
eu: Erabili ertzak leuntzea

en: Show small files
eu: Erakutsi fitxategi txikiak

en: Vary label font sizes
eu: Aldatu etiketen letra-tipoen neurriak

en: Minimum font size
eu: Gutxieneko letra-tipoaren neurria

en: Line View
eu: Lerro ikuspegia

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Name
eu: Izena

en: Show file sizes
eu: Erakutsi fitxategien neurriak

en: Total size
eu: Neurri osoa

en: Own size
eu: Bere neurri propioa

en: Type
eu: Mota

en: Date
eu: Data

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Owner
eu: Jabea

en: Group
eu: Taldea

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
eu[0]: Fitxategi %1: ~ %2
eu[1]: %1 fitxategi: ~ %2

en: Files: %1
eu: Fitxategiak: %1

en: Open File Manager Here
eu: Ireki fitxategi kudeatzailea hemen

en: Open Terminal Here
eu: Ireki terminala hemen

en: &Center Map Here
eu: Er&diratu mapa hemen

en: &Open
eu: &Ireki

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
eu: <qt><i>'%1'</i>(e)an dagoen karpeta <b>errekurtsiboki</b> eta <b>betiko</b> ezabatuko da.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
eu: <qt><i>'%1'</i> <b>betiko</b> ezabatuko da.</qt>

en: Space information disabled
eu: Lekuari buruzko informazioa desgaituta

en: No space information on non-local filesystems
eu: Lekuaren gaineko informaziorik ez lokalak ez diren fitxategi-sistemetan

en: Space information unavailable
eu: Lekuari buruzko informazioa ez dago erabilgarri

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
eu: Krusader-rek onartzen ez duen protokoloa:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
eu: Ez dago %1 karpeta.

en: Cannot open the folder %1.
eu: %1 karpeta ezin da ireki.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
eu: %1-(e)ra sarbidea ukatu da

en: Malformed URL:
    %1
eu: Gaizki eratutako URL:
    %1

en: Archives
eu: Artxiboak

en: Image Files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Text Files
eu: Testu-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Audio Files
eu: Audio-fitxategiak

en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
eu: '%1'(r)en edukia bilatzea (%2)

[ctx: %1=percentage]
en: %1%
eu: %%1

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
eu: Ezin duzu zuzenean fitxategirik kopiatu  'virt:/' karpetara.
    Azpi-karpeta bat sor dezakezu eta zure fitxategiak bertara kopiatu.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
eu: Karpeta berriak sortzea baimenduta dago soilik  'virt:/' karpetan.

en: Virtual filesystem
eu: Alegiazko fitxategi-sistema

en: Size
eu: Neurria

en: At Least
eu: Gutxienez

en: At Most
eu: Gehienez

en: Any date
eu: Edozein data

en: &Modified between
eu: Tarte honetan &aldatua

en: an&d
eu: e&ta

en: &Not modified after
eu: E&z da ondoren aldatu

en: Mod&ified in the last
eu: Al&datu da azken:

en: days
eu: egun

en: weeks
eu: aste

en: months
eu: hilabete

en: years
eu: urte

en: No&t modified in the last
eu: E&z da aldatu azken:

en: Ownership
eu: Jabegoa

en: Belongs to &user
eu: &Erabiltzailearena da:

en: Belongs to gr&oup
eu: &Taldearena da:

en: P&ermissions
eu: Baim&enak

en: O&wner
eu: &Jabea

en: Grou&p
eu: &Taldea

en: A&ll
eu: Gu&ztia

en: Note: a '?' is a wildcard
eu: Oharra: «?» bat zernahitarako karaktere bat da

en: Invalid date entered.
eu: Data baliogabea sartu da.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
eu: %1 data baliogabea da zure eskualde-ezarpenen arabera. Sartu data baliodun bat (erabili data botoia errazago egiteko).

en: Specified sizes are inconsistent.
eu: Zehaztutako neurriak inkoherenteak dira.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
eu: Balioa berriz sartu, ezker aldeko neurria eskuineko aldearen neurria baino txikiagoa (edo berdina) izan dadin.

en: Dates are inconsistent.
eu: Datak inkoherenteak dira.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
eu: Ezkerreko data eskuinekoaren ondorengoa da. Datak berriz sartu, ezker aldeko data eskuin aldekoa baino lehenagokoa izan dadin.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
eu: Goiko data beheko data ondorengoa da. Datak berriz sartu, goiko data behekoa baino lehenagokoa izan dadin.

en: Krusader::Choose Files
eu: Krusader::Hautatu fitxategiak

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Advanced
eu: &Aurreratua

en: Could not load profile.
eu: Ezin izan da profila zamatu.

en: Any Character
eu: Edozein karaktere

en: Start of Line
eu: Lerroaren hasiera

en: End of Line
eu: Lerroaren amaiera

en: Set of Characters
eu: Karaktere-jokoa

en: Repeats, Zero or More Times
eu: Errepikatzen du, zero alditan edo gehiagotan

en: Repeats, One or More Times
eu: Errepikatzen du, behin edo gehiagotan

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Escape
eu: Ihes

en: Newline
eu: Lerro berria

en: Carriage Return
eu: Orga-itzulera

en: White Space
eu: Zuriunea

en: Digit
eu: Digitua

en: &Case sensitive
eu: &Bereizi Maiuskula/minuskula

en: Search &for:
eu: &Bilatu hau:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
eu: <p>Fitxategi-izenak iragazteko irizpideak hemen definitzen dira.</p><p>Zernahitarako karaktereak erabil ditzakezu. Eredu anizkoitzak zuriune baten bidez banatzen dira (EDO logikoa adierazten du) eta ereduak bilaketatik kanporatzen dira birbideratzeko ikurra erabiliz.</p><p>Eredua barra zeihar batekin amaitzen bada (<code>*eredua*/</code>), horrek adierazten du eredua karpeten bilaketa errekurtsiboari dagokiola.<ul><li><code>eredua</code> - izena <code>eredua</code> duten fitxategiak/karpetak bilatzea adierazten du, bilaketa errekurtsiboa azpikarpeta guztietan zehar joaten da <code>eredua</code> duen balioa edozein dela</li><li><code>eredua/</code> - fitxategi/karpeta guztiak bilatzea du helburu, baino bilaketa errekurtsiboak <code>pattern</code> izena duten karpetetan zehar doa edo kanporatu egiten ditu.</li></ul></p> <p>Kakotxak erabil daitezke zuriuneak dituzten izenekin. <code>"Programa&nbsp;fitxategiak"</code> iragazkiak izena <code>Programa&nbsp;fitxategiak</code> duten fitxategiak/karpetak bilatzen ditu.</p><p>Adibideak:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Oharra</b>: '<code>testua</code>' bilaketa terminoa '<code>*testua*</code>'-ren baliokidea da.</p>

en: &Of type:
eu: &Mota honetakoa:

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: &Profile handler
eu: &Profil maneiatzailea

en: &Load
eu: &Zamatu

en: Searc&h in
eu: Bila&tu hemen:

en: &Do not search in
eu: &Ez bilatu ondokoetan

en: Containing text
eu: Testu hau duena

en: &Text:
eu: &Testua:

en: RegExp
eu: Adierazpen erregularra

en: Encoding:
eu: Kodeketa:

[ctx: Default encoding]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: &Match whole word only
eu: &Bat-etorri hitz osoak soilik

en: Cas&e sensitive
eu: Berei&zi maiuskula/minuskula

en: Search in s&ub folders
eu: Bilatu az&pi-karpetetan

en: Search in arch&ives
eu: Bilatu artx&iboetan

en: Follow &links
eu: Jarraitu &estekei

en: Exclude Folder Names
eu: Kanporatu karpeta izenak

en: Filters out specified folder names from the results.
eu: Emaitzetatik adierazitako karpeta izenak iragazten ditu.

en: Enter space-separated folder names
eu: Sartu zuriune bidez banatutako karpeta-izenak

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
eu: Zuriuneak dituzten izenak (maskaratuta) edo kakotxen artean daudenak txertatu ditzakezu.
    Adibidea: .git "target build" build\ krusader

en: No search criteria entered.
eu: Ez da bilaketa irizpiderik sartu.

en: Please specify a location to search in.
eu: Zehatu kokaleku bat bilaketa bertan egiteko.

en: Open the folder history list
eu: Ireki karpeten historia zerrenda

en: Name of folder where command will be processed.
eu: Komandoa prozesatuko deneko karpetaren izena.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
eu: <qt><p>Ondo da, nahiko sinplea da izatez: zure komandoa hemen idazten duzu eta Krusader-ren esandakoa betetzen du.</p><p><b>Argibidea</b>: mugitu komandoen historian zehar &lt;Gora&gt; eta &lt;Behera&gt; geziak erabiliz.</p></qt>

en: Execution mode
eu: Exekuzio modua

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Term
eu: Terminala

en: Quit
eu: Irten

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Ready.
eu: Prest.

en: Open the available media list
eu: Ireki erabilgarri dauden euskarrien zerrenda

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
eu: Hurruneko partekatzea [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Floppy
eu: Disketea

en: USB pen drive
eu: USB memoria unitatea

en: USB device
eu: USB gailua

en: Removable media
eu: Euskarri aldagarria

en: Hard Disk
eu: Disko zurruna

en: Camera
eu: Kamera

en: Video CD/DVD-ROM
eu: Bideo CD/DVD-ROM

en: Recordable CD/DVD-ROM
eu: CD/DVD-ROM grabagarria

en: Mount
eu: Muntatu

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Eject
eu: Egotzi

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
eu: Errorea gertatu da '%1' atzitzean, sistemak erantzun du: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
eu: Errore bat gertatu da '%1' atzitzerakoan

en: Profiles
eu: Profilak

en: Remove entry
eu: Kendu sarrera

en: Overwrite entry
eu: Gainidatzi sarrera

en: Add new entry
eu: Gehitu sarrera berria

en: Krusader::ProfileManager
eu: Krusader::ProfilKudeatzailea

en: Enter the profile name:
eu: Sartu profil berriaren izena:

en: Empty Recently Closed Tabs
eu: Hustu berriki itxitako fitxak

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
eu: <b>Ezin da sortu txertatutako terminala.</b><br/>Jakinarazi den errorea: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
eu: <b>Ezin da txertatutako terminala sortu.</b><br>Hau konpondu dezakezu Konsole instalatuta:<br/>%1

en: Cancel Job
eu: Utzi ataza

en: Pause Job
eu: Eten ataza

en: Resume Job
eu: Berrekin ataza

en: Start Job
eu: Abiarazi ataza

en: No jobs
eu: Atazarik ez

en: Play/Pause &Job
eu: Ekin/eten &ataza

en: Job Progress Bar
eu: Atazaren aurrerapen-barra

en: Job Queue Mode
eu: Lan-ilara modua

en: Run only one job in parallel
eu: Exekutatu soilik ataza bat paraleloan

en: Undo Last Job
eu: Desegin azken ataza

en: Are you sure you want to quit?
eu: Ziur zaude irten nahi duzula?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
eu[0]: Ataza eragiketa bat egiteko dago.
eu[1]: %1 ataza eragiketa egiteko daude.

en: No Jobs
eu: Atazarik ez

en: %1 Job | %1 Jobs
eu[0]: Ataza %1
eu[1]: %1 ataza

en: Clear Job List
eu: Garbitu ataza zerrenda

en: Pause All Jobs
eu: Eten ataza guztiak

en: Resume Job List
eu: Berrekin ataza zerrendarekin

en: Move %1 to trash
eu: Bota %1 zakarrontzira

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
eu[0]: Bota fitxategi %1 zakarrontzira
eu[1]: Bota %1 fitxategi zakarrontzira

en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
eu[0]: Ezabatu fitxategi %1
eu[1]: Ezabatu %1 fitxategi

en: Copy to %1
eu: Kopiatu %1(e)ra

en: Move to %1
eu: Eraman %1(e)ra

en: Link to %1
eu: Estekatu %1(e)ra

en: General
eu: Orokorra

en: Automount filesystems
eu: Automatikoki muntatu fitxategi-sistemak

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
eu: <b>fstab</b> fitxategian muntatze-puntu gisa definitu den karpeta batera sartzean, saiatu hura muntatzen definitutako parametroekin.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
eu: MountMan-ek ezin ditu (des)muntatu ondoko muntatze-puntuak:

en: Confirmations
eu: Berrespenak

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
eu: 
    Eskatu erabiltzailearen berrespena ondoko eragiketetarako:

en: Deleting non-empty folders
eu: Hutsik ez dauden karpetak ezabatzea

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzea

en: Copying files
eu: Fitxategiak kopiatzea

en: Moving files
eu: Fitxategi lekuz aldatzea

en: Confirm feed to listbox
eu: Berretsi zerrenda-koadrora jariotzea

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
eu: Eskatu emaitza izen bat elementuak zerrenda-koadro batera jariotzean. Era lehenetsian balio estandarra erabiltzen da.

en: Removing Useractions
eu: Erabiltzaile-ekintzak kentzea

en: Fine-Tuning
eu: Doitze fina

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
eu: Ikono cachearen neurriak panel baten edukia erakusteko abiaduran eragiten du. Hala ere, cache handiegiak zure memoria agortu dezake.

en: Icon cache size (KB):
eu: Ikono cache neurria (KB):

en: Arguments of updatedb:
eu:  «updatedb»ren argumentuak:

en: krarc ioslave
eu:  «krarc» si-morroia

en: Enable Write Support
eu: Gaitu idazteko euskarria

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
eu: Gaitu artxiboetara idaztea «krarc» si-morroia erabiliz.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
eu: <b>Arreta artxibo barruetan mugitzean:</b><br/><b>Prozesuan zehar gertatutako hutsegite batek datuak galtzea eragin lezake.</b><br/><b>Artxiboak beraien buru gainera mugitzea ezabatu egingo ditu.</b>

en: Archives handling
eu: Artxiboak maneiatzea

en: Browse Archives As Folders
eu: Arakatu artxiboak karpetak bai liran

en: Krusader will browse archives as folders.
eu: Krusader-rek artxiboak karpetak bai liran arakatuko ditu.

en: Test archive after packing
eu: Probatu artxiboa paketatu ondoren

en: Check the archive's integrity after packing it.
eu: Ikuskatu artxiboaren osotasuna hura paketatu ondoren.

en: Test archive before unpacking
eu: Probatu artxiboa despaketatu aurretik

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
eu: Hondatutako artxibo batzuk kraskatzea eragin lezakete; beraz, probatzea proposatzen da.

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Searching for packers...
eu: Paketatzeko tresnak bilatzea...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
eu: Ziurtatu paketatzeko tresna berriak zure <code>$PATH</code> aldagaian instalatzen direla (adib. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
eu: Erabili KDEren kolore lehenetsiak

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
eu: <p>Erabili KDEren kolore konfigurazio orokorra.</p><p><i>KDE Sistema Ezarpenak -> Aplikazioaren Itxura  -> Koloreak</i></p>

en: Use alternate background color
eu: Erabili atzeko planoko ordezko kolorea

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
eu: <p><b>Atzeko planoko kolorea</b> eta <b>atzeko planoko ordezko</b> kolorea lerroz lerro txandakatzen dira.</p><p><i>KDE kolore lehenetsiak</i> erabiltzen ez dituzunean, ordezko koloreak konfiguratu ditzakezu <i>koloreak</i> koadroan.</p>

en: Show current item even if not focused
eu: Erakutsi uneko elementua fokua izan ez arren

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
eu: <p>Kurtsorearen azken kokalekua erakusten du zerrenda-panel ez-aktiboan.</p><p>Aukera hau erabilgarri dago soilik <i>KDE kolore lehenetsiak</i> erabiltzen ez duzunean.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
eu: Moteldu panel ez-aktiboko koloreak

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
eu: <p>Panel ez-aktiboaren koloreak kalkulatzen dira kolore moteldu bat eta moteltze faktore bat erabiliz.</p>

en: Colors
eu: Koloreak

en: Active
eu: Aktibo

en: Transparent
eu: Gardena

en: Foreground:
eu: Lehen planoa:

en: Folder foreground:
eu: Karpetaren lehen planoa:

en: Same as foreground
eu: Lehen planoko berdina

en: Executable foreground:
eu: Exekutagarrien lehen planoa:

en: Symbolic link foreground:
eu: Esteka sinbolikoen lehen planoa:

en: Invalid symlink foreground:
eu: Esteka sinboliko baliogabeen lehen planoa:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Same as background
eu: Atzeko planoko berdina:

en: Alternate background:
eu: Ordezko atzeko planoa:

en: Selected foreground:
eu: Hautatutako lehen planoa:

en: Selected background:
eu: Hautatuko atzeko planoa:

en: Same as alt. background
eu: Ordezko atzeko planoko berdina

en: Alternate selected background:
eu: Hautapenaren ordezko atzeko planoa:

en: Same as selected background
eu: Hautapenaren atzeko planoko berdina

en: Current foreground:
eu: Uneko lehen planoa:

en: Not used
eu: Ez erabilia

en: Same as selected foreground
eu: Hautatutako lehen planoko berdina

en: Selected current foreground:
eu: Hautatutako uneko lehen planoa:

en: Current background:
eu: Uneko atzeko planoa:

en: Rename foreground:
eu: Berrizendatu aurreko planoa:

en: Rename background:
eu: Berrizendatu atzeko planoa:

en: Inactive
eu: Ez-aktibo

en: Same as active
eu: Aktiboko berdina

en: Dim target color:
eu: Moteldutako jomuga kolorea:

en: Dim factor:
eu: Moteltze faktorea:

en: KDE default
eu: KDEren lehenetsia

en: Synchronizer
eu: Sinkronizatzailea

en: Equals foreground:
eu: Berdinak izanda lehen planoa:

en: Equals background:
eu: Berdinak izanda atzeko planoa:

en: Differing foreground:
eu: Ezberdinak izanda lehen planoa:

en: Differing background:
eu: Ezberdinak izanda atzeko planoa:

en: Copy to left foreground:
eu: Kopiatu ezkerreko lehen planora:

en: Copy to left background:
eu: Kopiatu ezkerreko atzeko planora:

en: Copy to right foreground:
eu: Kopiatu eskuineko lehen planora:

en: Copy to right background:
eu: Kopiatu eskuineko atzeko planora:

en: Delete foreground:
eu: Ezabatu lehen planoa:

en: Delete background:
eu: Ezabatu atzeko planoa:

en: Other
eu: Besteak

en: Quicksearch, match foreground:
eu: Bilaketa azkarra, bat-etortze lehen planoa:

en: Quicksearch, match background:
eu: Bilaketa azkarra, bat-etortze atzeko planoa:

en: Quicksearch, non-match foreground:
eu: Bilaketa azkarra, bat-ez-etortze lehen planoa:

en: Quicksearch, non-match background:
eu: Bilaketa azkarra, bat-ez-etortze atzeko planoa:

en: Statusbar, active foreground:
eu: Egoera-barra, aktiboko lehen planoa:

en: Statusbar, active background:
eu: Egoera-barra, aktiboko atzeko planoa:

en: Statusbar, inactive foreground:
eu: Egoera-barra, ez-aktiboko lehen planoa:

en: Statusbar, inactive background:
eu: Egoera-barra, ez-aktiboko atzeko planoa:

en: Preview
eu: Aurreikusi

en: Import color-scheme
eu: Inportatu kolore-antolaera

en: Export color-scheme
eu: Esportatu kolore-antolaera

en: Selected + Current
eu: Hautatua + unekoa

en: Selected 2
eu: Hautatua 2

en: Selected 1
eu: Hautatua 1

en: Current
eu: Unekoa

en: Invalid symlink
eu: Esteka sinboliko baliogabea

en: Symbolic link
eu: Esteka sinbolikoa

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Folder
eu: Karpeta

en: Copy to right
eu: Kopiatu eskuinera

en: Copy to left
eu: Kopiatu ezkerrera

en: Differing
eu: Ezberdin

en: Equals
eu: Berdin

en: Quicksearch non-match
eu: Bilaketa azkarra, bat-ez-etortzea

en: Quicksearch match
eu: Bilaketa azkarra bat-etortzea

en: Statusbar active
eu: Egoera-barra aktiboa

en: Statusbar inactive
eu: Egoera-barra ez-aktiboa

en: Select a color-scheme file
eu: Hautatu kolore-antolaera fitxategi bat

en: Error: unable to read from file
eu: Errorea: ezin da fitxategitik irakurri

en: Select a color scheme file
eu: Hautatu kolore-antolaera fitxategi bat

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eu: %1 fitxategia badago lehendik ere. Ziur zaude gainidatzi nahi duzula?

en: Error: unable to write to file
eu: Errorea: ezin da fitxategian idatzi

en: Packers
eu: Paketatzaileak

en: Checksum Utilities
eu: Egiaztapen-batura baliagarritasunak

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
eu: %1 bide-izena ez da zuzena, ez da aurkitu baliodun bide-izenik.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
eu: %1 bide-izena ez da zuzena, horren ordez %2 erabili da.

en: Viewer/Editor
eu: Erakuslea/editorea

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
eu: Barneko editore eta erakusleak fitxategi bakoitza bereizitako leiho batean irekitzen du

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
eu: Markatuta badago, fitxategi bakoitza leiho bereizian irekiko da, bestela, erakuslea leiho bakarrean ibiliko da, fitxadun moduan

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
eu: Ezkutatu fitxa-barra fitxa bakarra irekita dagoenean

en: If checked, the Viewer tab bar will hide if only one tab is open
eu: Markatuta badago, erakuslearen fitxa-barra ezkutatuko da fitxa bakarra irekita badago

en: Viewer
eu: Erakusle

en: Default viewer mode:
eu: Erakuslearen modu lehenetsia:

en: Generic mode
eu: Modu generikoa

en: Use the system's default viewer
eu: Erabili sistemako erakusle lehenetsia

en: Text mode
eu: Testu modua

en: View the file in text-only mode
eu: Ikusi fitxategia testu-soileko moduan

en: Hex mode
eu: Modu hamaseitarra

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
eu: Ikusi fitxategia modu hamaseitarrean (hobea fitxategi bitarrekin)

en: Lister mode
eu: «Lister» modua

en: View the file with lister (for huge text files)
eu: Ikusi fitxategia «Lister»rekin (testu fitxategi itzelekin)

en: Use Okteta as Hex viewer
eu: Erabili Okteta erakusle hamaseitar gisa

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
eu: Erabilgarri badago, erabili Okteta erakusle hamaseitar gisa barneko erakuslea erabili ordez

en: If a text file is bigger than this size then lister will be used.
eu: Testu fitxategi bat neurri hau baino handiagoa bada, «Lister» erabiliko da.

en: Use lister if the text file is bigger than:
eu: Erabili «Lister» testu fitxategia hau baino handiagoa bada:

en: Editor
eu: Editorea

en: Editor:
eu: Editorea:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
eu: Argibidea: erabili 'barneko editorea' Krusader-rek barnean eraikia dakarren editore azkarra erabiltzeko

en: Atomic extensions
eu: Luzapen atomikoak

en: Atomic extensions:
eu: Luzapen atomikoak:

en: Warn on exit
eu: Ohartarazi irtetean

en: Display a warning when trying to close the main window.
eu: Azaldu abisu bat leiho nagusia ixten saiatzean.

en: Show and close to tray
eu: Erakutsi eta itxi erretilura

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
eu: Erakutsi ikono bat sistemako erretiluan eta jarraitu atzeko planoan ibiltzen leihoa itxi denean.

en: Temp Folder:
eu: Aldi baterako karpeta:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
eu: Oharra: aldi baterako karpetan baimen guztiak izan behar dituzu.

en: Delete mode
eu: Ezabatze modua

en: Move to trash
eu: Eraman zakarrontzira

en: Files will be moved to trash when deleted.
eu: Fitxategiak zakarrontzira eramango dira ezabatzean.

en: Delete files
eu: Ezabatu fitxategiak

en: Files will be permanently deleted.
eu: Fitxategiak betiko ezabatuko dira.

en: Terminal
eu: Terminala

en: External Terminal:
eu: Kanpoko terminala:

en: %d will be replaced by the workdir.
eu: %d laneko direktorioarekin ordezkatuko da.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
eu: Txertatutako terminalak «chdir» bidaltzen du panela aldatzean

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
eu: Markatuta dagoenean, panelez aldatzen denean (adibidez, Tab sakatuta), Krusader-rek karpeta aldatuko du txertatutako terminalean.

en: Active panel follows Embedded Terminal working directory
eu: Panel aktiboak txertatutako terminaleko laneko direktorioari jarraitzen dio

en: When checked, whenever terminal working directory is changed (for example, by executing 'cd' or 'popd' command), Krusader changes the current folder of active panel.
eu: Markatuta dagoenean, terminaleko laneko direktorioa aldatzen den bakoitzean ('cd' edo 'popd' komandoak erabiliz adibidez), Krusaderrek panel aktiboko uneko karpeta aldatzen du.

en: Searching for tools...
eu: Tresnak bilatzen...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
eu: Ziurtatu tresna berriak zure <code>$PATH</code> aldagaian instalatzen direla (adib. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
eu: Gehitu luzapen atomiko berria

en: Extension:
eu: Luzapenak:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
eu: Luzapen atomikoak «.» batekin hasi behar dira eta gutxienez beste «.» karaktere bat izan behar dute.

en: Navigator bar
eu: Nabigatzeko barra

en: Edit Mode by default
eu: Editatzeko modua era lehenetsian

en: Show editable path in Navigator bar by default
eu: Erakutsi bide-izen editagarria nabigatzeko barran era lehenetsian

en: Show full path by default
eu: Erakutsi bide-izen osoa era lehenetsian

en: Always show full path in Navigator bar by default.
eu: Erakutsi beti bide-izen osoa nabigatzeko barran era lehenetsian.

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Autoselect folders
eu: Automatikoki hautatu karpetak

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
eu: Hautatutako irizpideekin bat-datorrenean, ez dira soilik fitxategiak hautatuko, karpetak ere hautatuko dira.

en: Rename selects extension
eu: Berrizendatzea luzapena hautatzen du

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
eu: Fitxategi bat berrizendatzean, testu osoa hautatzen da. Total-Commander erako berrizendatzea, soilik izenarena, nahi baduzu, desmarkatu aukera hau.

en: Unselect files before copy/move
eu: Desautatu fitxategiak kopiatu/mugitu aurretik

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
eu: Desautatu fitxategiak, kopiatu/mugitu behar direnak, eragiketa abiatu aurretik.

en: Filter dialog remembers settings
eu: Iragazkien elkarrizketa-koadroak ezarpenak gogoratzen ditu

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
eu: Iragazkien elkarrizketa-koadroa irekita dago panelari ezarri zitzaizkion azken iragazkiaren ezarpenekin.

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Use full path tab names
eu: Erabili bide-izen osoa fitxen izenetan

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
eu: Azaldu bide-izen osoa karpeten fitxetan. Era lehenetsian bide-izenaren azken zatia baino ez da erakusten.

en: Show close tab buttons
eu: Erakutsi fitxa ixteko botoiak

en: Show close tab buttons.
eu: Erakutsi fitxa ixteko botoiak.

en: Expanding tabs
eu: Hedatzen ari diren fitxak

en: Expanding tabs.
eu: Hedatzen ari diren fitxak.

en: Show new tab button
eu: Erakutsi fitxa berria botoia

en: Show new tab button.
eu: Erakutsi fitxa berria botoia.

en: Insert tabs after current
eu: Sartu fitxak unekoaren ondoren

en: Insert new tabs to the right of the current one.
eu: Sartu fitxa berriak unekoaren eskuinean

en: Show Tab Bar on single tab
eu: Erakutsi fitxa-barra fitxa bakarrarekin

en: Show the tab bar with only one tab.
eu: Erakutsi fitxa-barra fitxa bakar batekin.

en: Close tab by double click
eu: Itxi fitxa klik bikoitzarekin

en: Close tab by double click.
eu: Itxi fitxa klik bikoitzarekin.

en: New tab button duplicates a tab
eu: Fitxa berria botoiak fitxa bikoizten du

en: If checked, new tab button duplicates a tab, otherwise it opens a tab in home directory.
eu: Markatuta badago, fitxa berria botoiak fitxa bat bikoizten du, bestela fitxa bat irekitzen du etxeko karpetan.

en: Duplicate active tab by click:
eu: Bikoiztu fitxa aktiboa klik eginez:

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Alt+Click
eu: Alt+Klick

en: Ctrl+Click
eu: Ktrl+Klick

en: Duplicate active tab by clicking Ctrl/Alt+LMB
eu: Bikoiztu fitxa aktiboa Ktrl/Alt+LMB klikatuz

en: Tab Bar position:
eu: Fitxa-barraren kokalekua:

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Search bar
eu: Bilaketa-barra

en: Start by typing
eu: Hasi tekleatzen

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
eu: Ireki bilaketa-barra eta abiatu bilaketa panelean tekleatuz.

en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskulak/minuskulak

en: Search must match case.
eu: Bilaketa maiuskulekin/minuskulekin bat-etorri behar da.

en: Up/Down cancels search
eu: Gora/behera bilaketa uzten du

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
eu: Gora/behera botoiak sakatzea bilaketa-barra ixten du (soilik bilaketa moduan).

en: Folder navigation with Right Arrow
eu: Direktorioak nabigatzea eskuin geziaren bidez

en: Pressing the Right button enters folder if no search text editing intention is captured.
eu: Eskuin botoia sakatzean karpetan sartzen da baldin eta bilaketa testua editatzeko asmorik antzeman ez bada.

en: Position:
eu: Kokalekua:

en: Default mode:
eu: Modu lehenetsia:

en: Search
eu: Bilatu

en: Select
eu: Hautatu

en: Filter
eu: Iragazi

en: Set the default mode on first usage
eu: Ezarri modu lehenetsia aurrenekoz erabiltzean

en: Bookmark Search
eu: Laster-marka bilaketa

en: Always show search bar
eu: Erakutsi beti bilaketa-barra

en: Make bookmark search bar always visible
eu: Beti erakutsi laster-marken bilaketa-barra

en: Search in special items
eu: Bilatu elementu berezietan

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
eu: Laster-marken bilaketa laster-marken menuko elementu bereziei ere ezartzen zaie, hala nola Zakarrontziari, URL ezagunei, Jauzi atzera-ri, etab.

en: Status/Totalsbar
eu: Egoera-barra/guztiko-barra

en: Show size in bytes too
eu: Erakutsi neurria bytetan ere

en: Show space information
eu: Erakutsi lekuaren gaineko informazioa

en: Show free/total space on the device
eu: Erakutsi gailuan dagoen leku librea/osoa

en: Layout
eu: Antolamendua

en: Layout:
eu: Antolamendua:

en: Frame Color:
eu: Markoaren kolorea:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
eu: Antolaerak definitua

[ctx: Frame color]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
eu: Egoera-barra

en: Frame Shape:
eu: Markoaren forma

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
eu: Antolaerak definitua

[ctx: Frame shape]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Frame shape]
en: Box
eu: Koadroa

[ctx: Frame shape]
en: Panel
eu: Panela

en: Frame Shadow:
eu: Markoaren itzala:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
eu: Antolaerak definitua

[ctx: Frame shadow]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
eu: Goratuta

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
eu: Hondoratuta

en: Default icon size:
eu: Ikonoen neurri lehenetsia:

en: Use icons in the filenames
eu: Erabili ikonoak fitxategi-izenetan

en: Show the icons for filenames and folders.
eu: Erakutsi fitxategi-izenen eta karpeten ikonoak.

en: Show previews by default
eu: Erakutsi aurreikuspegiak era lehenetsian

en: Show previews of files and folders.
eu: Erakutsi fitxategien eta karpeten aurreikuspegiak.

en: View font:
eu: Ikusi letra-tipoa:

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
eu: Elementu baten tresna-iradokizuna agertu arteko denbora milisegundotan. Ezarri balio negatibo bat trena-iradokizunak desgaitzeko.

en: Tooltip delay (msec):
eu: Tresna-argibideen atzerapena (mseg):

en: Use human-readable file size
eu: Erabili pertsonei irakurgarria zaien fitxategi neurria

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
eu: Fitxategi neurriak B, KB, MB eta GBetan azaltzen dira, ez soilik bytetan.

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Display files beginning with a dot.
eu: Azaldu puntu batekin hasten diren fitxategiak.

en: Numeric Permissions
eu: Zenbaki bidezko baimenak

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
eu: Erakutsi zenbaki zortzitarrak (0755) baimen estandarren ordez (rwxr-xr-x) baimenen zutabean.

en: Load the user defined folder icons
eu: Zamatu erabiltzaileak definitu dituen karpeten ikonoak

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
eu: Zamatu erabiltzaileak definitu dituen karpeten ikonoak (performantzia okertzea eragin dezake).

en: Always show current item
eu: Erakutsi beti uneko elementua

en: Show current item border decoration in inactive panel.
eu: Erakutsi uneko elementuaren ertz apaingarria panel ez-aktiboan.

en: Sort method:
eu: Sailkatzeko metodoa:

en: Alphabetical
eu: Alfabetikoki

en: Alphabetical and numbers
eu: Alfabetikoki eta zenbakiak

en: Character code
eu: Karaktere kodea

en: Character code and numbers
eu: Karaktere kodea eta zenbakiak

en: Case sensitive sorting
eu: Maius./minus. bereizten dituen sailkatzea

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
eu: Hizki larriz hasten diren fitxategiak hizki larriak ez dituztenak baino lehenago azaltzen dira (UNIX lehenetsia).

en: Show folders first
eu: Erakutsi karpetak lehenengo

en: Always sort dirs by name
eu: Sailkatu direktorioak beti izenaren arabera

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
eu: Karpetak izenaren arabera sailkatzen dira, berdin da zen zutaberen arabera sailkatzen den.

en: Locale aware sorting
eu: Tokikoen jakitun den sailkatzea

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
eu: Sailkatzea tokikoekiko eta plataformarekiko menpekoa den eran gauzatzen da. Mantsoa izan daiteke.

en: View modes
eu: Ikuspegi moduak

en: Default view mode:
eu: Ikuspegi modu lehenetsia:

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Toolbar buttons have icons
eu: Tresna-barraren botoiek ikonoak dituzte

en: Show Media Button
eu: Erakutsi Euskarri botoia

en: The media button will be visible.
eu: Euskarri botoia ikusgai egongo da.

en: Show Back Button
eu: Erakutsi Atzera botoia

en: Show Forward Button
eu: Erakutsi Aurreranzko botoia

en: Show History Button
eu: Erakutsi Historia botoia

en: The history button will be visible.
eu: Historia botoia ikusgai egongo da.

en: Show Bookmarks Button
eu: Erakutsi laster-markak botoia

en: The bookmarks button will be visible.
eu: Laster-markak botoia ikusgai egongo da.

en: Show Panel Toolbar
eu: Erakutsi Panel tresna-barra

en: The panel toolbar will be visible.
eu: Panel tresna-barra ikusgai egongo da.

en: Visible Panel Toolbar buttons
eu: Paneleko tresna-barrako botoi ikusgaiak

en: Equal button (=)
eu: Berdintza botoia (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
eu: Paneleko karpeta beste paneleko karpetara aldatzen du.

en: Up button (..)
eu: Gora botoia (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
eu: Paneleko karpeta guraso karpetara aldatzen du.

en: Home button (~)
eu: Etxea botoia (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
eu: Paneleko karpeta etxeko karpetara aldatzen du.

en: Root button (/)
eu: Erroa botoia (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
eu: Paneleko karpeta erro karpetara aldatzen du.

en: Toggle-button for sync-browsing
eu: Arakatze-sinkronizatua txandakatzeko-botoia

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
eu: Paneleko karpeta aldaketa guztiak beste panelean ere egiten dira.

en: Selection Mode
eu: Hautapen modua

en: Krusader Mode
eu: Krusader modua

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
eu: Tekla biek uzten dute fitxategiak hautatzen. Fitxategi bat baino gehiago hautatzeko, eutsi Ktrl tekla eta egin klik saguaren ezker botoiarekin. Eskuin-klik menuari deitzen zaio saguaren eskuin botoiaren klik labur bat erabilita.

en: Konqueror Mode
eu: Konqueror modua

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
eu: Saguaren ezker botoia sakatzea fitxategiak hautatzen ditu - klik egin eta fitxategi bat baino gehiago hautatu dezakezu. Eskuin-klik menuari deitzen zaio saguaren eskuin botoiaren klik labur bat erabiliz.

en: Total-Commander Mode
eu: Total-Commander modua

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
eu: Saguaren ezkerreko botoiak ez du hautatzen, baino uneko fitxategia ezartzen du uneko hautapenari eragin gabe. Saguaren eskuineko botoiak fitxategi anizkoitzak hautatzen ditu eta eskuineko-klikaren menuari deitzen zaio saguaren eskuineko botoia sakatu eta eutsiz.

en: Ergonomic Mode
eu: Modu ergonomikoa

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
eu: Saguaren ezkerreko botoiak ez du hautatzen, baino uneko fitxategia ezartzen du uneko hautapenari eragin gabe. Saguaren eskuineko botoiak testuinguru-menuari deitzen dio. Ktrl tekla eta ezkerreko botoiarekin hauta daiteke.

en: Custom Selection Mode
eu: Norberak finkatutako modua

en: Design your own selection mode.
eu: Diseinatu zure hautapen modu propioa.

en: Details
eu: Zehaztasun

en: Double-click selects (classic)
eu: Klik-bikoitzak hautatzen du (klasikoa)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
eu: Fitxategian klik bakar batek hautatu eta arreta ematen dio, klik bikoitz batek fitxategia irekitzen du edo karpetara sartzen du.

en: Obey global selection policy
eu: Men egin hautapen orokorreko gidalerroei

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
eu: <p>Erabili ezarpen orokorra:</p><p><i>Plasma sistemaren ezarpenak -> Sarrerako gailuak -> Sagua</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
eu: KDEko hautamen moduan oinarritua

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
eu: Markatuta badago, KDEko estiloan oinarritutako modu bat erabili.

en: Left mouse button selects
eu: Saguaren ezker botoiak hautatzen du

en: If checked, left clicking an item will select it.
eu: Markatuta badago, elementu bati ezker klik egitean hura hautatuko da.

en: Left mouse button preserves selection
eu: Saguaren ezker botoiak hautapena mantentzen du

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
eu: Markatuta badago, elementu bati ezker klik egitean hura hautatuko da, baino ez du desautatuko aurrez hautatuta dagoen elementurik.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
eu: Maius/Ktrl-Saguaren ezker botoia hautatzeko

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
eu: Markatuta badago, Maius/Ktrl ezker klika elementuak hautatzen ditu.
    Oharra: hau hutsala da «Ezker botoiak hautatzen du» markatuta badago.

en: Right mouse button selects
eu: Saguaren eskuin botoiak hautatzen du

en: If checked, right clicking an item will select it.
eu: Markatuta badago, elementu bati eskuin klik egitean hura hautatuko da.

en: Right mouse button preserves selection
eu: Saguaren eskuin botoiak hautapena mantentzen du

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
eu: Markatuta badago, elementu bati eskuin klik egitean hura hautatuko da, baino ez du desautatuko aurrez hautatuta dagoen elementurik.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
eu: Maius/Ktrl-Saguaren eskuin botoia hautatzeko

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
eu: Markatuta badago, Maius/Ktrl eskuin klika elementuak hautatzen ditu.
    Oharra: hau hutsala da «Eskuin botoiak hautatzen du» markatuta badago.

en: Spacebar moves down
eu: Zuriune-barrak beherantz eramaten du

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
eu: Markatuta badago, zuriune-barra sakatzean uneko elementua hautatu eta behera mugituko da.
    Bestela, uneko elementua hautatzen da, baino uneko elementua izaten jarraitzen du.

en: Spacebar calculates disk space
eu: Zuriune-barrak diskoko lekua kalkulatzen du

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
eu: Markatuta badago, zuriune-barra sakatzean uneko elementua karpeta bat denean, karpeta hautatzeaz gain, karpetan erabilitako lekua kalkulatuko da (errekurtsiboki).

en: Insert moves down
eu: Txertatu teklak («Ins»/«Insert») beherantz eramaten du

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
eu: Markatuta badago, txertatu sakatzean uneko elementua hautatuko da, eta beherantz hurrengo elementura mugituko da.
    Bestela, uneko elementua ez da aldatuko.

en: Right clicking pops context menu immediately
eu: Eskuin klik egitea berehala azaleratzen du testuinguru menua

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
eu: Markatuta badago, eskuineko klik egitean berehala erakutsiko da testuinguru-menua.
    Bestela, erabiltzaileak eskuineko botoiarekin klik egin eta eutsi behar dio 500ms-z.

en: A plain mouse button resets selection
eu: Saguaren botoi soil batek hautapena berrezartzen du

en: Reset selection on a mouse click without modifiers (i.e. Shift or Ctrl).
    Selection with Shift/Ctrl for the mouse button have to be enabled for this setting to work.
eu: Berrezarri hautapena aldarazlerik gabeko (adib. Maius edo Ktrl) saguaren klik batekin.
    Saguaren botoiarekin Maius/Ktrl bidezko hautaketak gaituta egon behar du ezarpen hau ibil dadin.

en: Media Menu
eu: Euskarri menua

en: Show Mount Path
eu: Erakutsi muntatzeko bide-izena

en: Show File System Type
eu: Erakutsi fitxategi-sistema mota

en: Hide SquashFS entries
eu: Ezkutatu SquashFS sarrerak

en: Show Size:
eu: Erakutsi neurria:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
eu: Beti

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
eu: Gailuak etiketarik ez duenean

[ctx: setting 'show size']
en: Never
eu: Inoiz ez

en: Hide following mountpoints:
eu: Ezkutatu ondoko muntatze-puntuak:

en: Add new hidden mount point
eu: Gehitu muntatze-puntu ezkutu berria

en: Mount point:
eu: Muntatze-puntua:

en: Links
eu: Estekak

en: Defined Links
eu: Definitutako estekak

en: Add protocol to the link list.
eu: Gehitu protokoloa esteken zerrendan.

en: Remove protocol from the link list.
eu: Kendu protokoloa esteken zerrendatik.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
eu: Gehitu MIME hautatutako protokolora esteken zerrendan.

en: Remove MIME from the link list.
eu: Ezabatu MIME esteken zerrendatik.

en: Protocols
eu: Protokoloak

en: MIMEs
eu: MIMEak

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
eu: Abioan erabili beharreko panel profila definitzen du. Panel profil batek ditu: <ul><li>fitxa guztietako bide-izenak</li><li>uneko fitxa</li><li>panel aktiboa</li></ul><b>&lt;Azken saioa&gt;</b> Krusader ixten denean automatikoki gordetzen den panel-profil bat da.

en: Startup profile:
eu: Abiatzeko profila:

en: <Last session>
eu: <Azken saioa>

en: Show splashscreen
eu: Erakutsi plasta pantaila

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
eu: Azaldu plasta pantaila bat Krusader abiaraztean.

en: Single instance mode
eu: Instantzia bakarreko modua

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
eu: Krusader-ren instantzia bakarra ibil daiteke.

en: Fallback Icon Theme:
eu: Erreserbako ikono gaia:

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
eu: Sistemako ikono-gaian Ikono bat aurkitzen ez den aldiro, gai hau erabiliko da erreserbako gisa. Erreserbako gaiak ikonoa ez badu, Breeze edo Oxygen erabiliko da hauek presente daudenean.

en: User Interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

en: Save last position, size and panel settings
eu: Gorde azken kokalekua, neurria eta paneleko ezarpenak

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
eu: <p>Abiatzean, leiho nagusiak itxi zen azken aldian zuen neurria hartuko du. Pantailako kokapen berean agertuko da, panelak zituen bezala ordenatuta eta lerrokatuta.</p> <p>Aukera hau desgaituta badago, <i>Leihoa -> Gorde kokalekua</i> menuko aukera erabil dezakezu leiho nagusiaren abioko neurria eta kokalekua eskuz ezartzeko.</p>

en: Update default panel settings
eu: Eguneratu panelaren ezarpen lehenetsiak

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
eu: Panel baten ezarpenak aldatzen direnean, lehenetsi gisa gorde mota bereko panel berrietarako.

en: Start to tray
eu: Abiarazi erretilura

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
eu: Krusader erretilura abiaraziko da, leiho nagusia erakutsi gabe

en: Save component settings on exit
eu: Gorde osagaien ezarpenak irtetean

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
eu: Ikuskatu erabiltzaile-interfazeko osagaien egoera eta lehengoratu itzali zenean zeunden egoerara.

en: Show function keys
eu: Erakutsi funtzio teklak

en: Function keys will be visible after startup.
eu: Funtzio teklak ikusgai egongo dira abiarazi ondoren.

en: Show command line
eu: Erakutsi komando-lerroa

en: Command line will be visible after startup.
eu: Komando-lerroa ikusgai egongo da abiarazi ondoren.

en: Show embedded terminal
eu: Erakutsi txertatutako terminala

en: Embedded terminal will be visible after startup.
eu: Txertatutako terminala ikusgai egongo da abiarazi ondoren.

en: Information
eu: Informazioa

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
eu: Hemen «erabiltzailearen ekintzak»ei buruzko ezarpenak konfiguratu ditzakezu.
    Zure erabiltzaile-ekintzak ezarri, konfiguratu eta kudeatzeko erabili ekintza-kudeatzailea.

en: Start ActionMan
eu: Abiarazi ekintza-kudeatzailea

en: Terminal execution
eu: Terminalean exekutatzea

en: Terminal for UserActions:
eu: Erabiltzaile-ekintzetarako terminala:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
eu: %t ekintzaren tituluarekin ordezkatuko da,
    %d laneko direktorioarekin.

en: Output collection
eu: Irteerako bilduma

en: Normal font:
eu: Letra-tipo arrunta:

en: Font with fixed width:
eu: Zabalera finkoko letra-tipoa:

en: Use fixed width font as default
eu: Erabili zabalera finkok letra-tipoak era lehenetsian

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
eu: Konfigurator - Zure Krusader propioa sortzea

en: Startup
eu: Abioa

en: Krusader's settings upon startup
eu: Krusader-ren abioko ezarpenak

en: Panel
eu: Panela

en: Basic Operations
eu: Oinarrizko eragiketak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Be sure you know what you are doing.
eu: Jakizu ondo zertan ari zaren.

en: Customize the way Krusader deals with archives
eu: Zure erara egokitu Krusader artxiboekin nola jardungo duen

en: Dependencies
eu: Mendekotasunak

en: Set the full path of the external applications
eu: Ezarri kanpoko aplikazioen bide-izen osoa

en: User Actions
eu: Erabiltzaile-ekintzak

en: Configure your personal actions
eu: Konfiguratu zure ekintza propioak

en: Link MIMEs to protocols
eu: Estekatu MIMEak protokoloekin

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
eu: Uneko orria aldatu egin da. Aldaketak ezarri nahi dituzu?

en: Custom color
eu: Norberak finkatutako kolorea

[ctx: Default color]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Cyan
eu: Ziana

en: Yellow
eu: Horia

en: Dark Red
eu: Gorri iluna

en: Dark Green
eu: Berde iluna

en: Dark Blue
eu: Urdin iluna

en: Dark Cyan
eu: Zian iluna

en: Dark Magenta
eu: Magenta iluna

en: Dark Yellow
eu: Hori iluna

en: White
eu: Zuria

en: Light Gray
eu: Gris argia

en: Gray
eu: Grisa

en: Dark Gray
eu: Gris iluna

en: Black
eu: Beltza

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
eu: «unarj» ez da aurkitu, «arj» bai ordea, despaketatzeko erabiliko da

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
eu: «rpm» aurkitu da, «cpio» ez ordea eta despaketatzeko behar da

en: Found
eu: Aurkitu da

en: Packing
eu: Paketatzea

en: Unpacking
eu: Despaketatzea

en: Note
eu: Oharra

en: enabled
eu: gaituta

en: disabled
eu: desgaituta

en: diff utility
eu: diff baliagarritasuna

en: email client
eu: e-posta bezeroa

en: batch renamer
eu: Sortaka berrizendatzeko tresna

en: checksum utility
eu: egiaztapen-batura baliagarritasuna

en: Tool
eu: Tresna

en: Status
eu: Egoera

en: Tab-Switch panel
eu: Fitxak aldatzeko panela

en: Show Main Toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra nagusia

en: Show Job Toolbar
eu: Erakutsi ataza tresna-barra

en: Show Actions Toolbar
eu: Erakutsi ekintzen tresna-barra

en: Show &FN Keys Bar
eu: Erakutsi &funtzio-teklen barra

en: Show &Command Line
eu: Erakutsi &komando-lerroa

en: Show &Embedded Terminal
eu: Erakutsi tx&ertatutako terminala

en: Show &Hidden Files
eu: Erakutsi ez&kutuko fitxategiak

en: S&wap Panels
eu: T&rukatu panelak

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Trash Popup Menu
eu: Zakarrontziko menu gainerakorra

en: Sw&ap Sides
eu: Truk&atu aldeak

en: popup cmdline
eu: azaleratu komando-lerroa

en: Start &Root Mode Krusader
eu: Abiatu Krusader e&rro moduan

en: Pro&files
eu: Pro&filak

en: Sp&lit File...
eu: &Zatitu fitxategia...

en: Com&bine Files...
eu: &Batu fitxategiak...

en: &Select Newer and Single
eu: &Hautatu berriagoa eta banakakoa

en: Select &Newer
eu: Hautatu &berriagoa

en: Select &Single
eu: Hautatu bana&kakoa

en: Select Different &and Single
eu: Hautatu ezberdina et&a banakakoa

en: Select &Different
eu: Hautatu e&zberdina

en: Start and &Forget
eu: Abiatu eta a&haztu

en: Display &Separated Standard and Error Output
eu: Azaldu estandarra eta errore irteerako berei&ziak

en: Display &Mixed Standard and Error Output
eu: Azaldu estandarra eta errore irteerakoak n&ahasita

en: Start in &New Terminal
eu: Abiatu terminal berria&n

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
eu: Bidali tx&ertatutako terminal emulatzailera

en: Start &Terminal
eu: Abiatu &terminala

en: &Search...
eu: &Bilatu...

en: &Locate...
eu: &Kokatu...

en: Synchronize Fol&ders...
eu: Sinkronizatu kar&petak...

en: D&isk Usage...
eu: D&iskoaren erabilera...

en: Configure &Krusader...
eu: Konfiguratu &Krusader...

en: Save &Position
eu: Gorde koka&pena

en: Compare b&y Content...
eu: Alderatu edukiaren ara&bera...

en: Multi &Rename...
eu: &Berrizendatze anizkoitza...

en: Vertical Mode
eu: Modu bertikala

en: User&actions
eu: Erabiltzaile-&ekintzak

en: Manage User Actions...
eu: Kudeatu erabiltzaile-ekintzak...

en: Select Remote Charset
eu: Hautatu urruneko karaktere-jokoa

en: Recently Closed Tabs
eu: Berriki itxitako fitxak

en: Quit Krusader.
eu: Irten Krusader-retik.

en: Popular URLs...
eu: URL ezagunak...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
eu: Txandakatu txertatutako terminala pantaila-betean

en: Move Focus Up
eu: Eraman fokua gora

en: Move Focus Down
eu: Eraman fokua behera

en: Setup Krusader the way you like it
eu: Ezarri Krusader gustuko duzun moduan

en: Search for files
eu: Fitxategiak bilatu

en: No selected files to send.
eu: Ez da bidali beharreko fitxategirik hautatu.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
eu: Krusader-rek ezin du aurkitu onartutako e-posta bezerorik. Instalatu bat zure bide-izenetan. Argibidea: Krusader-rek KMail onartzen du.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
eu[0]: Fitxategi bidaltzea: %2
eu[1]: Fitxategiak bidaltzea: %2

en: Error executing %1.
eu: Errorea %1 exekutatzean.

en: Do not know which files to compare.
eu: Ez daki zein fitxategi parekatu.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
eu: Bi fitxategi edukiaren arabera alderatzeko, hauetako bat egin behar duzu:<ul><li>Hautatu fitxategi bat ezkerreko panelean, eta beste bat eskuineko panelean.</li><li>Hautatu zehazki bi fitxategi panel aktiboan.</li><li>Ziurtatu fitxategi bat dagoela beste panelean, panel aktiboko uneko fitxategiaren izen bera duena.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
eu: Krusader ez da gai %1 zama-jaisteko

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
eu: Krusader-rek ezin du onartutako diff-bitartekoetako batere aurkitu. Instalatu bat zure bide-izenean. Argibidea: Krusader-rek Kompare, KDiff3 eta Xxdiff onartzen ditu.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
eu: Ezin da 'locate' komandoa aurkitu. Instalatu GNUren «findutils-locate» paketea, edo ezarri bere menpekotasunak Konfigurator-ren.

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
eu: Komatxoen erabilera okerra terminaleko komandoan:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
eu: Ezin da aurkitu sortaka berrizendatzeko tresnarik.
    KRename lortu dezakezu hemen: %1

en: Error executing '%1'.
eu: Errorea '%1' exekutatzean.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
eu: Erro moduan eginiko eragiketa ezegokiek zure sistema eragilea kaltetu dezakete. <p>Gainera, interfaze grafikoa darabilten aplikazioak erro erabiltzaile gisa erabiltzea arriskutsua da eta erasotzaileek erro sarbidea lortzea erraztu dezake.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
eu: Ezin da hasi erro moduko Krusader, %1 ez da aurkitu edo ez da exekutagarri. Egiaztatu ezazu «kde-cli-tools» instalatuta daudela.

en: Do not know which file to split.
eu: Ez daki zein fitxategi zatitu.

en: You cannot split a folder.
eu: Ezin duzu karpeta bat banatu.

en: Do not know which files to combine.
eu: Ez daki zein fitxategi batu.

en: You cannot combine a folder.
eu: Ezin duzu karpeta bat batu.

en: Not a split file: %1.
eu: Ez da zatitutako fitxategi bat: %1.

en: Select only one split file.
eu: Hautatu soilik fitxategi zatitu bat.

en: Combining %1.* to folder:
eu: %1.*   karpetan elkartzea:

en: Open trash bin
eu: Ireki zakarrontzia

en: Empty trash bin
eu: Hustu zakarrontzia

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
eu: Egoera-barrak sagu-erakuslearen azpiko fitxategiari buruzko oinarrizko informazioa erakutsiko du.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
eu: <qt><b>Ongietorri Krusader-era.</b><p>Exekutatzen duzun aurreneko aldia izanik, makina ikuskatuko da kanpo-aplikazioen bila. Ondoren Konfiguratzailea abiaraziko da non Krusader zure beharretara egokitu ahal izango duzun.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
eu: Ekarri leiho nagusia gainera

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
eu: Alderatze ezar&pena

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
eu: &Tresna-barrak

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
eu: Komandoak exekutatzeko &modua ezartzea

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eu: &Leihoa

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: La&guntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
eu: Ekintzen tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
eu: Atazen tresna-barra

en: Function keys allow performing fast operations on files.
eu: Funtzio teklek fitxategiengan eragiketa azkarrak egiten uzten dute.

en: Horizontal Mode
eu: Modu horizontala

en: &Generic Viewer
eu: Erakusle &generikoa

en: &Text Viewer
eu: &Testu erakuslea

en: &Hex Viewer
eu: &Hamasitar erakuslea

en: Text &Editor
eu: Testu &editorea

en: &Detach Tab
eu: &Banandu fitxa

en: &Close Current Tab
eu: It&xi uneko fitxa

en: &Next Tab
eu: &Hurrengo fitxa

en: &Previous Tab
eu: A&urreko fitxa

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
eu: Komatxoen erabilera okerra editoreko komandoan:
    %1

en: Can not open "%1"
eu: Ezin da ireki "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
eu: %1 (editatzen)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
eu: %1 (ikusten)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
eu: Editatzen: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
eu: Ikusten: %1

en: Save selection...
eu: Gorde hautapena...

en: Save as...
eu: Gorde honela...

en: Print...
eu: Inprimatu...

en: Search next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Search previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Jump to position
eu: Jauzi kokalekura...

en: Select charset
eu: Aukeratu karaktere-jokoa

en: Stop search
eu: Gelditu bilaketa

en: Jump to next match
eu: Jauzi hurrengo bat-etortzera

en: Jump to previous match
eu: Jauzi aurreko bat-etortzera

en: Options
eu: Aukerak

en: Modify search behavior
eu: Aldatu bilaketaren jokabidea

en: From cursor
eu: Kurtsoretik

en: Match whole words only
eu: Parekatu soilik hitz osoak

en: Hexadecimal
eu: Hamaseitarra

en: Error reading file %1.
eu: Errorea %1 fitxategia irakurtzean.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
eu: Zutabea: %1, Kokalekua: %2 (%3, %4%)

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Search position:
eu: Bilaketarako kokalekua:

en: Text position:
eu: Testuaren kokalekua:

en: Invalid number.
eu: Zenbaki baliogabea.

en: Number out of range.
eu: Zenbakia barrutitik kanpo.

en: Nothing is selected.
eu: Ez da ezer hautatu.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
eu: Atzekoz aurrera inprimatzea ez da onartzen. Inprimatze arruntarekin jarraitu nahi duzu?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
eu: Ez da fitxategirik hautatu edo hautatutako fitxategia ezin da azaldu.

en: Error at opening %1.
eu: Errorea %1 irekitzean.

en: Missing Plugin
eu: Plugina falta da

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
eu: <b>Ez dago testu editore plugin erabilgarririk.</b><br/>Barneko editorea ez da ibiliko hau gabe.<br/>Hau konpon dezakezu Kate erabilita:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
eu: %1 %2 MB baino handiagoa da

en: Cannot edit %1
eu: Ezin da editatu %1

en: Krusader::Locate
eu: Krusader::Kokatu

en: Search for:
eu: Bilatu:

en: Do not search in path
eu: Ez bilatu bide-izenean

en: Show only the existing files
eu: Erakutsi soilik dauden fitxategiak

en: Case Sensitive
eu: Bereizi maiuskulak/minuskulak

en: Results
eu: Emaitzak

en: Locate
eu: Kokatu

en: Update DB
eu: Eguneratu DB

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
eu: Ezin da «locate» abiatu. Ikuskatu «Mendekotasunak» orria konfiguratzailean.

en: Error during the start of 'locate' process.
eu: Errorea «locate» prozesua abiatzean.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
eu: «Locate» komandoak ondoko errore mezuak sortu ditu:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
eu: Kokatu

en: View (F3)
eu: Ikusi (F3)

en: Edit (F4)
eu: Editatu (F4)

en: Compare by content (F10)
eu: Alderatu edukiaren arabera (F10)

en: Find (Ctrl+F)
eu: Aurkitu (Ktrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
eu: Aurkitu hurrengoa (Ktrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
eu: Aurkitu aurrekoa (Ktrl+P)

en: Copy selected to clipboard
eu: Kopiatu hautatutakoa arbelera

en: Search string not found.
eu: Bilatutako katea ez da aurkitu.

en: Locate results
eu: «Locate» komandoaren emaitzak

en: Query Name
eu: Itaunaren izena

en: Here you can name the file collection:
eu: Hemen izendatu dezakezu fitxategi bilduma:

en: Stop
eu: Gelditu

en: Feed to listbox
eu: Jario zerrenda-koadrora

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
eu: Krusader
    KDEren panel-bikiko fitxategi-kudeatzailea

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
eu: Krusader - ROOT PRIBILEGIOEKIN

en: © 2000-2003 Shie Erlich, Rafi Yanai
    © 2004-2022 Krusader Krew
eu: © 2000-2003 Shie Erlich, Rafi Yanai
    © 2004-2022 Krusader-ren eskifaia

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
eu: Berrelikatzea:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Author (retired)
eu: Egilea (erretiratua)

en: Developer (retired)
eu: Garatzailea (erretiratua)

en: Webmaster (retired)
eu: Web-arduraduna (erretiratua)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
eu: Dokumentazioa eta merkaturatze koordinatzailea (erretiratua)

en: Documentation & Proofing (retired)
eu: Dokumentazioa eta probak (erretiratua)

en: Marketing & Product Research (retired)
eu: Merkaturatzea eta produktu ikerketa (erretiratua)

en: Everyone involved in KDE
eu: KDErekin engaiatutako edonor

en: KDE Translation Teams
eu: KDE itzulpen taldeak

en: QA, bug-hunting, patches and general help
eu: Kalitate-bermatzea, akatsak bilatzea, adabakiak eta laguntza orokorra

en: Important help in KDE 4 porting
eu: Laguntza garrantzitsua KDE 4ra egokitzean

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
eu: Krusader-entzako logo aparta eta ikonoak (lehiaketako irabazlea)

en: The UsefulArts Organization
eu: UsefulArts erakundea

en: Icon for Krusader
eu: Krusader-entzako ikonoa

en: Viewer module for 3rd Hand
eu: 3.entzako erakusle modulua

en: Handbook Proof-Reader
eu: Eskuliburuko testu-orraztailea

en: The old Bookmark Module
eu: Liburu-marken modulu zaharra

en: Dir history button
eu: Direktorioen historiaren botoia

en: ISO KIO slave
eu: ISO KIO morroia

en: Icons for Krusader
eu: Krusader-entzako ikonoak

en: Usability and QA
eu: Erabilerraztasuna eta kalitate-bermatzea

en: patch for KViewer
eu: KViewer-rentzako adabakia

en: the first patch ever!
eu: guztietan aurreneko adabakia!

en: Bosnian translation
eu: Bosniera itzulpena

en: Brazilian Portuguese translation
eu: Brasilgo portugesa itzulpena

en: Bulgarian translation
eu: Bulgariera itzulpena

en: Catalan translation
eu: Katalan itzulpena

en: Chinese Simplified translation
eu: Txinera soildu itzulpena

en: Old Czech translation
eu: Txekiera zaharreko itzulpena

en: Czech translation
eu: Txekiera itzulpena

en: Old Danish translation
eu: Daniera zaharreko itzulpena

en: Danish translation
eu: Daniera itzulpena

en: Dutch translation
eu: Nederlandera itzulpena

en: Old French translation
eu: Frantses zaharreko itzulpena

en: French translation
eu: Frantses itzulpena

en: Old German translation
eu: Alemaniera zaharreko itzulpena

en: German translation
eu: Alemaniera itzulpena

en: Greek translation
eu: Greko itzulpena

en: Old Hungarian translation
eu: Hungariera zaharreko itzulpena

en: Hungarian translation
eu: Hungariera itzulpena

en: Italian translation
eu: Italiera itzulpena

en: Japanese translation
eu: Japoniera itzulpena

en: Old Japanese translation
eu: Japoniera zaharreko itzulpena

en: Lithuanian translation
eu: Lituaniera itzulpena

en: Portuguese translation
eu: Portuges itzulpena

en: Old Polish translation
eu: Poloniera zaharraren itzulpena

en: Polish translation
eu: Poloniera itzulpena

en: Russian translation
eu: Errusiera itzulpena

en: Old Russian translation
eu: Errusiera zaharreko itzulpena

en: Serbian translation
eu: Serbiera itzulpena

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
eu: Zdenko Podobný eta Ondrej Pačay (Yogi)

en: Slovak translation
eu: Eslovakiera itzulpena

en: Slovenian translation
eu: Esloveniera itzulpena

en: Old Spanish translation
eu: Gaztelania zaharraren itzulpena

en: Spanish translation
eu: Gaztelania itzulpena

en: Old Swedish translation
eu: Suediera zaharraren itzulpena

en: Swedish translation
eu: Suediera itzulpena

en: Turkish translation
eu: Turkiera itzulpena

en: Ukrainian translation
eu: Ukrainiera itzulpena

en: Korean translation
eu: Koreera itzulpena

en: Start left panel at <path>
eu: Hasi ezkerreko panela hemen: <path>

en: Start right panel at <path>
eu: Hasi eskuineko panela hemen: <path>

en: Load this profile on startup
eu: Zamatu profil hau abiatzean

en: Enable debug output
eu: Gaitu arazketaren irteerakoa

en: URL to open
eu: Ireki beharreko URL

en: Open &MountMan
eu: Ireki &MountMan

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
eu: Ezin da «mount» abiatu. Ikuskatu «Mendekotasunak» orria konfiguratzailean.

en: MountMan is not operational. Sorry
eu: MountMan ez dabil. Tamalgarria

en: MountMan - Your Mount-Manager
eu: MountMan - Muntaketa kudeatzailea

en: &Eject
eu: &Egotzi

en: &Unmount
eu: &Desmuntatu

en: Mnt.Point
eu: Muntatze puntua

en: Total Size
eu: Neurri osoa

en: Free Size
eu: Leku hutsa

en: Free %
eu: Hutsik %

en: Show only removable devices
eu: Erakutsi soilik gailu aldagarriak

en: &Mount
eu: &Muntatu

en: Format
eu: Formatua

en: Calculate Occupied Space
eu: Kalkulatu erabilitako espazioa

en: Name: %1
eu: Izena: %1

en: Total occupied space: %1
eu: Erabilitako espazioaren guztizkoa: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
eu[0]:  (byte %2)
eu[1]:  (%2 byte)

en: in %1 folder | in %1 folders
eu[0]: Karpeta %1(e)an
eu[1]: %1 karpetatan

en: and %1 file | and %1 files
eu[0]: eta fitxategi %1
eu[1]: eta %1 fitxategi

en: Show Details
eu: Erakutsi zehaztasunak

en: Show columns with details
eu: Erakutsi zehaztasunak dituzten zutabeak

en: Show Hidden Folders
eu: Erakutsi ezkutuko karpetak

en: Show folders starting with a dot
eu: Erakutsi puntu batekin hasten diren fitxategiak

en: Start From Root
eu: Hasi errotik

en: Set root of the tree to root of filesystem
eu: Ezarri zuhaitzaren erroa fitxategi-sistemaren erro gisa

en: Start From Current
eu: Hasi unekotik

en: Set root of the tree to the current folder
eu: Ezarri zuhaitzaren erroa uneko karpetara

en: Start From Place
eu: Hasi lekutik

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
eu: Ezarri zuhaitzaren erroa «Lekuak» barruan zerrendatutako hurbileneko karpetara

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: Default layout]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Compact
eu: Trinkoa

en: Classic
eu: Klasikoa

en: Custom layout: "%1"
eu: Norberak finkatutako antolamendua: "%1"

en: Preview not available
eu: Aurreikuspegia ez dago erabilgarri

en: Close the search bar
eu: Itxi bilaketa barra

en: Change the search mode
eu: Aldatu bilaketa-modua

en: Enter or select search string
eu: Sartu edo hautatu bilaketa katea

en: Save the current search string
eu: Gorde uneko bilaketa katea

en: Open selection dialog
eu: Ireki hautapen elkarrizketa-koadroa

en: Saved search text to history
eu: Bilaketa testua historikoan gorde da

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
eu: Egoera-barrak zure uneko karpeta duen fitxategi-sistemaren gaineko informazioa azaltzen du: guztizko neurria, leku hutsa, fitxategi-sistema mota, etab.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
eu: Ireki liburu-markak dituen menua. Uneko kokalekua zerrendara gehitu, liburu-markak editatu edo azpikarpeta zerrendara gehitu dezakezu.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
eu: Zu zauden karpetaren izena. Nahi duzun kokalekuaren izena sar dezakezu hara joateko. Sareko protokoloak, ftp edo fish esaterako, erabil daitezke.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
eu: Guztizko-barrak erakusten du zenbat fitxategi dauden, zenbat hautatuta eta byten kalkuluak

en: Cancel folder space calculation
eu: Utzi direktorioko lekua kalkulatzeari

en: Move Sidebar clockwise
eu: Mugitu alboko-barra erloju-orratzen noranzkoan

en: Open the Sidebar
eu: Ireki alboko-barra

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
eu: Botoi honek arakatze-sinkronizatu modua txandakatzen du.
    Aktibo dagoenean, karpetako aldaketa guztiak panel
     aktiboan eta ez-aktiboan gauzatzen dira - posible denean.

en: Close the Sidebar
eu: Itxi alboko-barra

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
eu: Abisua: Ezker eta eskuin panelak karpeta bera erakusten ari dira.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
eu: %1 libre %2(e)tik (%%3%) %4(e)an [(%5)]

en: %1 free
eu: %1 libre

en: loading previews: %p%
eu: Aurreikuspegiak zamatzea: %%p

en: >> Reading...
eu: >> Irakurtzea...

en: >> Reading: %1 % complete...
eu: >> Irakurtzea: %%1 osatuta...

en: >> Reading: %1
eu: >> Irakurtzea: %1

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

en: Cut to Clipboard
eu: Ebaki arbelera

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Paste from Clipboard
eu: Itsatsi arbeletik

en: View File
eu: Ikusi fitxategia

en: Edit File
eu: Editatu fitxategia

en: &New Text File...
eu: Testu fitxategi &berria...

en: Copy to other panel
eu: Kopiatu beste panelera

en: Move to other panel
eu: Eraman beste panelera

en: Copy delayed...
eu: Kopiatu atzeratua...

en: Move delayed...
eu: Eraman atzeratua...

en: New Folder...
eu: Karpeta berria...

en: Start Terminal Here
eu: Abiatu terminala hemen

en: F3 View Dialog
eu: F3 Ikusi elkarrizketa-koadroa

en: Right-click Menu
eu: Eskuin-klik menua

en: &Properties...
eu: &Propietateak...

en: &Compare Folders
eu: &Alderatu karpetak

en: Calculate &Occupied Space
eu: Kalkulatu erabilitak&o lekua

en: Pac&k...
eu: Pa&ketatu...

en: &Unpack...
eu: &Despaketatu...

en: Create Checksum...
eu: Sortu egiaztapen-batura...

en: Verify Checksum...
eu: Egiaztatu egiaztapen-batura...

en: New Symlink...
eu: Esteka-sinboliko berria...

en: T&est Archive
eu: P&robatu artxiboa

en: Alternative Delete
eu: Ordezko ezabatzea

en: Root
eu: Erroa

en: Go to Other Panel's Folder
eu: Joan beste paneleko karpetara

en: &Reload
eu: &Birzamatu

en: Cancel Refresh of View
eu: Indargabetu ikuspegi freskatzea

en: New Net &Connection...
eu: Sareko &konexio berria...

en: Disconnect &from Net
eu: Deskonektatu &saretik

en: Sync Panels
eu: Sinkronizatu panelak

en: Jump Back
eu: Itzulera puntura

en: Set Jump Back Point
eu: Ezarri itzulera puntu bat

en: S&ynchron Folder Changes
eu: S&inkronizatu karpetako aldaketak

en: Go to Location Bar
eu: Joan kokaleku-barrara

en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu alboko-barra

en: Left Bookmarks
eu: Ezkerreko laster-markak

en: Right Bookmarks
eu: Eskuineko laster-markak

en: History
eu: Historia

en: Left History
eu: Ezkerreko historia

en: Right History
eu: Eskuineko historia

en: Media
eu: Euskarria

en: Left Media
eu: Ezkerreko euskarria

en: Right Media
eu: Eskuineko euskarria

en: Find in folder...
eu: Aurkitu karpetan...

en: Select in folder...
eu: Hautatu karpetan...

en: Filter in folder...
eu: Iragazi karpetan...

en: ROOT (/)
eu: ERROA (/)

en: Rename file, folder, etc.
eu: Berrizendatu fitxategia, karpeta, etab.

en: Open file in viewer.
eu: Ireki fitxategia erakuslean.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
eu: <qt><p>Editatu fitxategia.</p><p>Editorea Konfiguratzailean definitu daiteke, lehenetsitakoa <b>barneko editorea</b> da.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
eu: Kopiatu fitxategia panel batetik bestera.

en: Move file from one panel to the other.
eu: Eraman fitxategia panel batetik bestera.

en: Create folder in current panel.
eu: Sortu karpeta uneko panelean.

en: Delete file, folder, etc.
eu: Ezabatu fitxategia, karpeta, etab.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
eu: <qt><p>Ireki terminala uneko karpetan.</p><p>Terminala Konfiguratzailean definitu daiteke, lehenetsitakoa <b>konsole</b> da.</p></qt>

en: Open/Run Files
eu: Ireki/exekutatu fitxategiak

en: Run
eu: Exekutatu

en: Open in New Tabs
eu: Ireki fitxa berrietan

en: Open in New Tab
eu: Ireki fitxa berrian

en: Browse Archive
eu: Arakatu artxiboa

en: Other...
eu: Besteak...

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: New Hardlink...
eu: Esteka-trinko berria...

en: Redirect Link...
eu: Birbideratu esteka...

en: Link Handling
eu: Estekak maneiatzea

en: Send by Email
eu: Bidali e-posta bidez

en: Restore
eu: Lehengoratu

en: Synchronize Selected Files...
eu: Sinkronizatu hautatutako fitxategiak...

en: Create New
eu: Sortu berria

en: You can edit links only on local file systems
eu: Estekak editatu ditzakezu soilik fitxategi-sistema lokalean

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
eu: Uneko fitxategia ez da esteka bat, beraz ezin da birbideratu.

en: Link Redirection
eu: Esteka birbideratzea

en: Please enter the new link destination:
eu: Sartu esteka berriaren jomuga:

en: Cannot remove old link: %1
eu: Ezin da kendu esteka zaharra: %1

en: Failed to create a new link: %1
eu: Esteka berri bat sortzea huts egin du: %1

en: You can create links only on local file systems
eu: Estekak sor ditzakezu soilik fitxategi-sistema lokaletan

en: New Link
eu: Esteka berria

en: Create a new link to: %1
eu: Sortu esteka berri bat hona: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
eu: Izen hau duen karpeta bat edo fitxategi bat dago lehendik ere.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
eu: Huts egin du '%1' esteka sinboliko berri bat hona sortzea: '%2'

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
eu: Huts egin du '%2'-(e)ra '%1' esteka berri bat sortzea

en: No permissions to view this file.
eu: Fitxategi hau ikusteko baimenik ez.

en: Enter a URL to view:
eu: Sartu ikusi beharreko URL:

en: You cannot edit a folder
eu: Ezin duzu karpeta bat editatu

en: No permissions to edit this file.
eu: Fitxategi hau editatzeko baimenik ez.

en: Enter the filename to edit:
eu: Sartu editatu beharreko fitxategi-izena:

en: Move %1 to:
eu: Eraman %1 hona:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
eu[0]: Eraman fitxategi %1 hona:
eu[1]: Eraman %1 fitxategi hona:

en: Copy %1 to:
eu: Kopiatu %1 hona:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
eu[0]: Kopiatu fitxategi %1 hona:
eu[1]: Kopiatu %1 fitxategi hona:

en: Folder's name:
eu: Karpetaren izena:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
eu[0]: Benetan eraman nahi duzu elementu hau zakarrontzira?
eu[1]: Benetan eraman nahi dituzu %1 elementu hauek zakarrontzira?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
eu[0]: <qt>Benetan ezabatu nahi duzu elementua hau <b>fisikoki</b> (ez soilik alegiazko elementuetatik kentzea)?</qt>
eu[1]: <qt>Benetan ezabatu nahi dituzu %1 elementua hauek <b>fisikoki</b> (ez soilik alegiazko elementuetatik kentzea)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu elementu hau?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 elementu hauek?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
eu: <qt><p><b>%1</b> karpeta ez dago hutsik.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
eu: <p>Ez-ikusi hau edo zakarrontzira guztiak?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
eu: <p>Ez-ikusi hau edo ezabatu guztiak?</p></qt>

en: &Skip
eu: &Saihestu

en: &Trash All
eu: &Zakarrontzira guztiak

en: &Delete All
eu: &Ezabatu guztia

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu alegiazko elementu hau (fitxategi fisikoak ez dira ukitzen)?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu alegiazko %1 elementu hauek (fitxategi fisikoak ez dira ukitzen)?

en: Could not start %1
eu: Ezin izan da hasi %1

en: %1 cannot open %2
eu: %1-(e)k ezin du ireki %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
eu: <qt><p><b>%1.%2</b> artxiboa aurrez ere badago. Hura gainidatzi nahi duzu?</p><p>Aurreko artxiboko datu guztiak galduko dira.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
eu: <qt><p><b>%1.%2</b> artxiboa aurrez ere badago. Hura gainidatzi nahi duzu?</p><p>Zip-ek izen bereko sarrerak ordezkatuko ditu zip artxiboan edo sarrerak gehituko ditu izen berrietarako.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
eu: Ezin dira fitxategiak paketatu alegiazko jomuga batean.

en: Unpack %1 to:
eu: Despaketatu %1 hona:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
eu[0]: Despaketatu fitxategi %1 hona:
eu[1]: Despaketatu %1 fitxategi hona:

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Automatically Resize Columns
eu: Zutabeen neurria automatikoki berregokitu

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
eu: %1/%2, %3 (%4)/%5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
eu: %1/%2, %3/%4

en: Apply filter to folder&s
eu: Ezarri iragazkia kar&petei

en: Filter Files
eu: Fitxategiak iragazi

en: Apply &selection to folders
eu: Ezarri &hautapena karpetei

en: Select Files
eu: Fitxategiak hautatu

en: &Detailed View
eu: Ikuspegi &xehatua

en: &Brief View
eu: Ikuspegi &laburra

en: Climb up the folder tree
eu: Igo karpeta zuhaitzean gora

en: (Broken Link)
eu: (hautsitako esteka)

en: Symbolic Link
eu: Esteka sinbolikoa

en: %1 (Link)
eu: %1 (esteka)

[ctx: File property]
en: Name
eu: Izena

[ctx: File property]
en: Ext
eu: Luz

[ctx: File property]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: File property]
en: Type
eu: Mota

[ctx: File property]
en: Modified
eu: Aldatua

[ctx: File property]
en: Changed
eu: Aldatua

[ctx: File property]
en: Accessed
eu: Atzitua

[ctx: File property]
en: Perms
eu: Baimenak

[ctx: File property]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: File property]
en: Group
eu: Taldea

en: Size: %1
eu: Neurria: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
eu: Mota: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
eu: Aldatua: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
eu: Aldatua: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
eu: Azkenekoz atzitua: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
eu: Baimenak: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
eu: Jabea: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
eu: Taldea: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
eu: Esteka hona: %1 - (hautsita)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
eu: Esteka hona: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
eu: Zuhaitz panela: bertako fitxategi-sistemaren zuhaitz ikuspegi bat

en: Preview Panel: display a preview of the current file
eu: Aurreikuspegi panela: azaldu uneko fitxategiaren aurreikuspegi bat

en: View Panel: view the current file
eu: Ikuspegi panela: ikusi uneko fitxategia

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
eu: Disko erabileraren panela: ikusi karpeta baten erabilera

en: Disk Usage:
eu: Diskoaren erabilera:

en: Tree:
eu: Zuhaitza:

en: Preview:
eu: Aurreikusi:

en: View:
eu: Ikusi:

en: Preview: %1
eu: Aurreikusi: %1

en: View: %1
eu: Ikusi: %1

en: Disk Usage: %1
eu: Diskoaren erabilera: %1

en: Default Zoom
eu: Zoom lehenetsia

en: &All Files
eu: Fitxategi &guztiak

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
eu: &Norberak finkatua

en: Select &Group...
eu: Hautatu &taldea...

en: &Select All
eu: &Hautatu guztia

en: &Unselect Group...
eu: &Desautatu taldea...

en: U&nselect All
eu: De&sautatu guztia

en: &Invert Selection
eu: &Alderantzikatu hautapena

en: Restore Selection
eu: Lehengoratu hautapena

en: Select Files with the Same Name
eu: Hautatu izen bereko fitxategiak

en: Select Files with the Same Extension
eu: Hautatu luzapen bereko fitxategiak

en: Show View Options Menu
eu: Erakutsi ikuspegi aukeren menua

en: Set Focus to the Panel
eu: Ezarri fokua panelari

en: Apply settings to other tabs
eu: Ezarri ezarpenak beste fitxei

en: Show Previews
eu: Erakutsi aurreikuspegiak

en: Save settings as default
eu: Gorde ezarpenak lehenetsi gisa

en: Select group
eu: Hautatu taldea

en: Select all files in the current folder
eu: Hautatu uneko karpetako fitxategi guztiak

en: Unselect all
eu: Desautatu guztia

en: Save settings as default for new instances of this view type
eu: Gorde ezarpenak lehenetsi gisa ikuspegi honetako instantzia berrietarako

en: Open a new tab
eu: Ireki fitxa berri bat

en: [invalid]
eu: [baliogabea]

en: Krusader::Search
eu: Krusader::Bilaketa

en: Query to clipboard
eu: Itauna arbelera

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
eu: Kokatu bilatutako testua arbelean aurkitutako fitxategi bat irekitzen denean.

en: Close
eu: Itxi

en: Compare by content
eu: Alderatu edukiaren arabera

en: Text found:
eu: Aurkitutako testua:

en: Idle
eu: Lanik gabe

en: &Results
eu: &Emaitzak

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
eu[0]: Bat-etortze %1 aurkitu da.
eu[1]: %1 bat-etortze aurkitu dira.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
eu: Artxiboetan ere bilatzea aukeratu duzunez, ohartu ondoko mugez:
    Ezin duzu testua (grep) bilatu artxiboak dituen bilaketa bat egitean.

en: Found 0 matches.
eu: 0 bat-etortze aurkitu dira.

en: Finished searching.
eu: Bilaket amaitu da.

en: Krusader Search
eu: Krusader Bilaketa

en: Search results for "%1" in %2
eu: «%1» %2-(a)n bilaketaren emaitzak

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
eu: «%2» duen «%1» %3-(a)n bilaketaren emaitzak

en: Here you can name the file collection
eu: Hemen izendatu dezakezu fitxategi bilduma

en: Query name
eu: Itaunaren izena

en: Krusader::Combining...
eu: Krusader::Bateratzea...

en: Combining the file %1...
eu: %1 fitxategia bateratzea...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
eu: CRC informazio fitxategia (%1) falta da.
    Baliotasun ikuskatzea ezin da egin hori gabe. Bateratzen jarraitu?

en: Error at reading the CRC file (%1).
eu: Errorea CRC fitxategia irakurtzean (%1).

en: Not a valid CRC file.
eu: Ez da CRC balioduna.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
eu: 
    Baliotasuna ikuskatzea ezinezkoa da ondo dagoen CRC fitxategi bat gabe. Bateratzen jarraitu?

en: File Already Exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

en: Cannot open the first split file of %1.
eu: Ezin da %1(e)tik aurreneko fitxategi zatia ireki.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
eu: Fitxategi-neurri ez-zuzena, fitxategia agian hondatu egin da.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
eu: CRC egiaztapen-batura akastuna, fitxategia agian hondatu egin da.

en: Krusader::Splitting...
eu: Krusader::Zatitzea...

en: Splitting the file %1...
eu: %1 fitxategia zatitzen...

en: Cannot split a folder.
eu: Ezin da karpeta bat zatitu.

en: Error reading file %1: %2
eu: Errorea %1 fitxategia irakurtzean: %2

en: Error writing file %1: %2
eu: Errorea %1 fitxategia idaztean: %2

en: 720 kB (3.5")
eu: 720 KB (3.5")

en: 360 kB (5.25")
eu: 360 KB (5.25")

en: Split the file %1 to folder:
eu: Zatitu %1 fitxategia karpeta honetan:

en: User Defined
eu: Erabiltzaileak finkatua

en: Max file size:
eu: Gehienezko fitxategi neurria:

en: kByte
eu: KByte

en: Overwrite files without confirmation
eu: Gainidatzi fitxategiak berrespenik gabe

en: &Split
eu: &Zatitu

en: Krusader::Splitter
eu: Krusader::Zatitzailea

en: The folder path URL is malformed.
eu: Karpetaren bide-izen URLa gaizki eratua dago.

en: Krusader::Feed to listbox
eu: Krusader::Jariatu zerrenda-koadrora

en: No elements to feed.
eu: Ez dago jariatu beharreko elementurik.

en: Synchronize results
eu: Sinkronizatze emaitzak

en: Side to feed:
eu: Jariatu beharreko aldea:

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Both
eu: Biak

en: Selected files only
eu: Hautatutako fitxategiak soilik

en: Cannot open %1.
eu: Ezin da ireki %1.

en: Krusader::Synchronize
eu: Krusader::Sinkronizatu

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
eu[0]: Eskuinetik ezkerrera: Kopiatu fitxategi 1
eu[1]: Eskuinetik ezkerrera: Kopiatu %1 fitxategi

en: (1 byte) | (%1 bytes)
eu[0]: (byte 1)
eu[1]: (%1 byte)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
eu[0]: 	Prest: %2/1 fitxategi, %3/%4
eu[1]: 	Prest: %2/%1 fitxategi, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
eu[0]: Ezkerretik eskuinera: Kopiatu fitxategi 1
eu[1]: Ezkerretik eskuinera: Kopiatu %1 fitxategi

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
eu[0]: Ezkerra: Ezabatu fitxategi 1
eu[1]: Ezkerra: Ezabatu %1 fitxategi

en: Confirm overwrites
eu: Berretsi gainidazteak

en: &Start
eu: &Hasi

en: &Pause
eu: &Eten

en: &Close
eu: &Itxi

en: Pause
eu: Eten

en: Resume
eu: Berrekin

en: Number of files: %1
eu: Fitxategi kopurua: %1

en: Number of compared folders: %1
eu: Alderatutako karpeta kopurua: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
eu: Errorea %1 fitxategia %2-(e)ra kopiatzean.

en: Error at deleting file %1.
eu: Errorea %1 fitxategia ezabatzean.

en: Krusader::Synchronizer
eu: Krusader::Sinkronizatzailea

en: Feeding the URLs to KGet
eu: URLak KGet-era jariatzen

en: Krusader::Synchronize Folders
eu: Krusader::Sinkronizatu karpetak

en: Folder Comparison
eu: Karpetak alderatzea

en: File &Filter:
eu: Fitxategi &iragazkia:

en: The left base folder used during the synchronization process.
eu: Sinkronizatzeko prozesuan erabilitako ezkerreko oinarrizko karpeta.

en: The right base folder used during the synchronization process.
eu: Sinkronizatzeko prozesuan erabilitako eskuineko oinarrizko karpeta.

en: Recurse subfolders
eu: Karpetak errekurtsiboki

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
eu: Alderatu ez soilik oinarri karpetak baizik eta hauen azpi-karpetak ere bai.

en: Follow symlinks
eu: Jarraitu esteka sinbolikoei

en: Follow symbolic links during the compare process.
eu: Jarraitu esteka sinbolikoei alderatzeko prozesuan.

en: Compare duplicated files with same size by content.
eu: Alderatu neurri bera duten fitxategi bikoiztuak haien edukiaren arabera.

en: Ignore Date
eu: Ez-ikusi data

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
eu: <p>Ez-ikusi dataren gaineko informazioa alderatzeko prozesuan.</p><p><b>Oharra</b>: baliagarria fitxategiak sareko fitxategi-sistema batean edo artxibo batean kokatuta daudenean.</p>

en: Asymmetric
eu: Asimetrikoa

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
eu: <p><b>Modu asimetrikoa</b></p><p>Ezker aldea jomuga da, eskuinekoa sorburu karpeta. Ezkerreko karpetan soilik dauden fitxategiak ezabatuko dira, ezberdinak diren gainontzekoak eskuinetik ezkerrera kopiatuko dira.</p><p><b>Oharra</b>: baliagarria karpeta bat zerbitzari batetik eguneratzeko.</p>

en: Ignore Case
eu: Ez bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
eu: <p>Maius./minus. bereizi gabeko fitxategi-izen alderatzea.</p><p><b>Oharra</b>: baliagarria Windows fitxategi-sistemak sinkronizatzean.</p>

en: S&how options
eu: Era&kutsi aukerak

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
eu: Erakutsi <i>ezkerretik eskuinera kopiatzeko</i> markatuta dauden fitxategiak.

en: Show files considered to be identical.
eu: Erakutsi berdin-berdinak jotzen diren fitxategiak.

en: Show excluded files.
eu: Erakutsi kanporatutako fitxategiak.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
eu: Erakutsi <i>eskuinetik ezkerrera kopiatzeko</i> markatuta dauden fitxategiak.

en: Show files marked to delete.
eu: Erakutsi ezabatzeko markatuta dauden fitxategiak.

en: Show files that exist on both sides.
eu: Erakutsi bi aldeetan dauden fitxategiak.

en: Duplicates
eu: Bikoiztuak

en: Show files that exist on one side only.
eu: Erakutsi alde bakarrean dauden fitxategiak.

en: Singles
eu: Bakarrak

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
eu: Sinkronizatzailearen alderatze emaitzak (Ktrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @title:column]
en: Date
eu: Data

en: &Synchronizer
eu: &Sinkronizatzailea

en: &Options
eu: &Aukerak

en: Parallel threads:
eu: Hari paraleloak:

en: Equality threshold:
eu: Berdintasun atalasea:

en: sec
eu: seg

en: hour
eu: ordu

en: day
eu: egun

en: Time shift (right-left):
eu: Denbora aldaketa (eskuin-ezker):

en: Ignore hidden files
eu: Ez-ikusi ezkutuko fitxategiak

en: Profile manager (Ctrl+P).
eu: Profil kudeatzailea (Ktrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
eu: Trukatu aldeak (Ktrl+S).

en: Compare
eu: Alderatu

en: Quiet
eu: Isila

en: Scroll Results
eu: Kiribildu emaitzak

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Selected files from targ&et folder:
eu: Hautatu fitxategiak &helburu karpetatik:

en: Selected files from sou&rce folder:
eu: Hautatu fitxategiak so&rburu karpetatik:

en: Selected files from &left folder:
eu: Hautatu fitxategiak e&zker karpetatik:

en: Selected files from &right folder:
eu: Hautatu fitxategiak e&skuin karpetatik:

en: Targ&et folder:
eu: &Helburuko karpeta:

en: Sou&rce folder:
eu: So&rburu karpeta:

en: &Left folder:
eu: E&zkerreko karpeta:

en: &Right folder:
eu: E&skuineko karpeta:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
eu: URLa ezkerreko edo eskuineko oinarri URLaren ondorengoa izan behar da.

en: Synchronize Folders
eu: Sinkronizatu karpetak

en: E&xclude
eu: Kan&poratu

en: Restore ori&ginal operation
eu: Lehengoratu &jatorrizko eragiketa

en: Re&verse direction
eu: A&urkako noranzkoa

en: Copy from &right to left
eu: Kopiatu e&skuinetik ezkerrera

en: Copy from &left to right
eu: Kopiatu e&zkerretik eskuinera

en: &Delete (left single)
eu: &Ezabatu (ezkerreko bakarra)

en: V&iew left file
eu: &Ikusi ezkerreko fitxategia

en: Vi&ew right file
eu: I&kusi eskuineko fitxategia

en: &Compare Files
eu: &Alderatu fitxategiak

en: C&opy selected to clipboard (left)
eu: K&opiatu hautatutakoak arbelera (ezkerra)

en: Co&py selected to clipboard (right)
eu: Ko&piatu hautatutakoak arbelera (eskuina)

en: &Select items
eu: &Hautatu elementuak

en: Deselec&t items
eu: Desau&tatu elementuak

en: I&nvert selection
eu: Aldera&ntzikatu hautapena

en: Synchronize with &KGet
eu: Sinkronizatu &KGet-ekin

en: Select items
eu: Hautatu elementuak

en: Deselect items
eu: Desautatu elementuak

en: The target folder must not be empty.
eu: Jomuga karpeta ez da hutsik egon behar.

en: The source folder must not be empty.
eu: Sorburu karpeta ez da hutsik egon behar.

en: Synchronizer has nothing to do.
eu: Sinkronizatzaileak ez dauka egiteko ezer.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
eu: Sinkronizatzailearen leihoak aurreko alderatzearen datuak ditu. Irtenez gero, datu hauek galdu egingo dira. Benetan irten nahi duzu?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
eu: S/I errorea %1 fitxategia %2-rekin alderatzean.

en: Comparing file %1 (%2)...
eu: %1 fitxategia alderatzea (%2)...

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: Duplicate Current Tab
eu: Bikoiztu uneko fitxa

en: Move Current Tab to Other Side
eu: Eraman uneko fitxa beste aldera

en: Move Current Tab to the Left
eu: Eraman uneko fitxa ezkerrera

en: Move Current Tab to the Right
eu: Eraman uneko fitxa eskuinera

en: Close Current Tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Undo Close Tab
eu: Desegin fitxa ixtea

en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

en: Close Inactive Tabs
eu: Itxi fitxa ez-aktiboak

en: Close Duplicated Tabs
eu: Itxi bikoiztutako fitxak

en: Lock Tab
eu: Giltzatu fitxa

en: Pin Tab
eu: Iltzatu fitxa

en: Unlock Tab
eu: Giltzapetik askatu fitxa

en: Unpin Tab
eu: Iltzagetu fitxa

en: Needed panel specification missing in expander %1
eu: Behar den panel zehaztapena falta da %1 hedatzailean

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
eu: Expander: %1-ren argumentu okerra: %2 du balio elementu bat zehazteko

en: Panel's Path...
eu: Panelaren bide-izena...

en: Automatically escape spaces
eu: Automatikoki baztertu zuriuneak

en: Number of...
eu: ... kopurua

en: Count:
eu: Kopurua:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
eu: Hedatzailea: «Count»ren argumentu okerra: %1 ez du balio elementu bat zehazteko

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
eu: Iragazki maskara (*.h, *.cpp, etab.)

en: Current File (!= Selected File)...
eu: Uneko fitxategia (!= Hautatutako fitxategia)...

en: Omit the current path (optional)
eu: Alde batera utzi uneko bide-izena (aukerakoa)

en: Item List of...
eu: ... elementuen zerrenda

en: Which items:
eu: Zein elementu:

en: Separator between the items (optional):
eu: Bereiztekoa elementuen artean (aukerakoa):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
eu: Maskara (aukerakoa, edozein 'Selected' ezik):

en: Filename of an Item List...
eu: Elementu zerrenda baten fitxategi-izena...

en: Separator between the items (optional)
eu: Bereiztekoa elementuen artean (aukerakoa)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
eu: Hedatzailea: aldi baterako fitxategia ezin izan da ireki (%1)

en: Manipulate the Selection...
eu: Hautapena manipulatu...

en: Selection mask:
eu: Hautapen maskara:

en: Manipulate in which way:
eu: Zein eratan manipulatu:

en: Jump to a Location...
eu: Jauzi kokaleku batera...

en: Choose a path:
eu: Aukeratu bide-izen bat:

en: Open location in a new tab
eu: Ireki kokalekua fitxa berri batean

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
eu: Hedatzailea: gutxienez parametro 1 behar da «Goto»rekin.

en: Ask Parameter from User...
eu: Eskatu parametroa erabiltzaileari...

en: Question:
eu: Galdera:

en: Preset (optional):
eu: Aurrezarpena (aukerakoa):

en: Caption (optional):
eu: Azalpen-testua (aukerakoa):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
eu: Hedatzailea: gutxienez parametro 1 behar da «Ask»ekin.

en: User Action
eu: Erabiltzailearen ekintza

en: Copy to Clipboard...
eu: Kopiatu arbelera...

en: What to copy:
eu: Zer kopiatu:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
eu: Erantsi arbeleko uneko edukiari bereizteko honekin (aukerakoa):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
eu: Hedatzailea: gutxienez parametro 1 behar da «Clipboard»ekin.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
eu: Hedatzailea: %Each% ezin da egon %Clipboard%-en bigarren argumentuan

en: Copy a File/Folder...
eu: Kopiatu fitxategi/karpeta bat...

en: Where to copy:
eu: Non kopiatu:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
eu: Hedatzailea: gutxienez 2 parametro behar dira  «Copy»rekin.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
eu: Hedatzailea: %Each% ezin da egon %Copy%-ren bigarren argumentuan

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
eu: Hedatzailea: URL baliogabeak hemen, %_Copy("src", "dest")%

en: Move/Rename a File/Folder...
eu: Mugitu/berrizendatu fitxategi/karpeta bat...

en: What to move/rename:
eu: Zer mugitu/berrizendatu:

en: New target/name:
eu: Jomuga/izen berria:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
eu: Hedatzailea: gutxienez 2 parametro behar dira «Move»kin.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
eu: %Each% ezin da egon %Move%-en bigarren argumentuan

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
eu: Hedatzailea: URL baliogabeak hemen, %_Move("src", "dest")%

en: Load a Synchronizer Profile...
eu: Zamatu sinkronizatzeko profil bat...

en: Choose a profile:
eu: Aukeratu profil bat:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
eu: Hedatzailea: ez da profilik zehaztu hemen, %_Sync(profile)%

en: Load a Searchmodule Profile...
eu: Zamatu bilaketa-modulu profil bat...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
eu: Hedatzailea: ez da profilik zehaztu hemen, %_NewSearch(profile)%

en: Load a Panel Profile...
eu: Zamatu panel profil bat...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
eu: Hedatzailea: ez da profilik zehaztu hemen, %_Profile(profile)%; galarazi...

en: Separate Program Call for Each...
eu: Programaren dei banatua ... bakoitzerako

en: Set Sorting for This Panel...
eu: Ezarri ordenatzeko modua panel honetarako...

en: Choose a column:
eu: Aukeratu zutabe bat:

en: Choose a sort sequence:
eu: Aukeratu ordenatzeko sekuentzia bat:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
eu: Hedatzailea: ez da zutaberik zehaztu hemen, %_ColSort(column)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
eu: Hedatzailea: zutabe ezezaguna zehaztu da hemen, %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
eu: Ezarri panelen arteko lotura

en: Set the new size in percent:
eu: Ezarri neurri berria ehunekoan:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
eu: Hedatzailea: %1 balioa mugaz kanpo dago hemen, %_PanelSize(percent)%. Lehenengo parametroa izan behar da >0 eta <100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
eu: Ikusi fitxategia Krusader-ren barneko erakuslearekin...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
eu: Zein fitxategi ikusi (normalean '%aCurrent%'):

en: Choose a view mode:
eu: Aukeratu ikuspegi-modu bat:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
eu: Aukeratu leiho-modu bat:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
eu: Hedatzailea: ez dago erakusteko fitxategirik hemen, %_View(filename)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
eu: %Each% ez da onartzen %1-ren parametroan

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
eu: Hedatzailea: panela zehazteko %1 okerra %2 leku-markan

en: Error: unterminated % in Expander
eu: Errorea: zehaztu gabeko % hedatzailean

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
eu: Errorea: %%%1%2%% ezezaguna hedatzailean

en: Error: missing ')' in Expander
eu: Errorea: ')' falta da hedatzailean

en: Standard Output (stdout)
eu: Irteera estandarra (stdout)

en: Standard Error (stderr)
eu: Errore estandarra (stderr)

en: Output
eu: Irteera

en: Use font with fixed width
eu: Erabili zabalera finkoko letra-tipoa

en: Kill
eu: Akabatu

en: Kill the running process
eu: Akabatu martxan dagoen prozesua

en: *.txt|Text files
    *|All files
eu: *.txt|Testu fitxategiak
    *|Fitxategi guztiak

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
eu: Fitxategi hau aurretik ere badago.
    Gainidatzi nahi duzu edo amaieran erantsi nahi duzu?

en: Overwrite or append?
eu: Gainidatzi edo erantsi?

en: Append
eu: Erantsi

en: Export failed
eu: Esportatzea huts egin du

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
eu: Ezin da exekutatu erabiltzailearen ekintza, %1 ez da aurkitu edo ez da exekutagarria. Egiaztatu  «kde-cli-tools»  instalatuta dauden.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
eu: Txertatuko terminal emulatzailea ez dabil, horren ordez irteerako bilketa erabiliko da.

en: Confirm Execution
eu: Berretsi exekuzioa

en: Command being executed:
eu: Exekutatzen ari den komandoa:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
eu: %1 fitxategiak ez dauka «erabiltzailearen ekintzak» baliozkorik.

en: UserActions - cannot read from file
eu: Erabiltzailearen ekintzak - ezin da fitxategitik irakurri

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
eu: Ekintza-fitxategiko erroko elementua ez da deitzen %1, %2 erabiliko da

en: Unable to open actions file %1
eu: Ezin da ireki %1 ekintzen fitxategia

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
eu: Izenik gabeko ekintza hauteman da. Ekintza ez da inportatutako.
    Fitxategiko errore bat da hau, konpondu nahi izan dezakezu.

en: UserActions - invalid action
eu: Erabiltzaile-ekintzak - ekintza baliogabea

en: Equal panel-size
eu: Panel-neurri berdina

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
eu: Bi panelen arteko proportzioa 50/50ean ezartzen du

en: Samples
eu: Laginak

en: Edit as root
eu: Editatu root gisa

en: Edit a file as root
eu: Editatu fitxategi bat root gisa

en: Edit a file with root permissions
eu: Editatu fitxategi bat root-en baimenekin

en: Mount a new filesystem
eu: Muntatu fitxategi-sistema berri bat

en: Enqueue in Amarok
eu: Ipini Amarok-en ilaran

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
eu: Erantsi hautatutako elementua(k) Amarok-en jotze-zerrendara

en: Copy file path of current item (escaping spaces)
eu: Kopiatu uneko elementuaren fitxategi bide-izena (zuriuneak ihes eginda)

en: Copy file path(s) of selected item(s)
eu: Kopiatu hautatutako elementu(a)(r)en fitxategi bide-izena(k)

en: Sort by Name
eu: Ordenatu izenaren arabera

en: Sorts the active panel by Name
eu: Panel aktiboa izenaren arabera ordenatzen du

en: Sort by Extension
eu: Ordenatu luzapenaren arabera

en: Sorts the active panel by Extension
eu: Panel aktiboa luzapenaren arabera ordenatzen du

en: Sort by Size
eu: Ordenatu neurriaren arabera

en: Sorts the active panel by Size
eu: Panel aktiboa neurriaren arabera ordenatzen du

en: Sort by Modified
eu: Ordenatu aldatua-ren arabera

en: Sorts the active panel by Modified
eu: Panel aktiboa aldatua-ren arabera ordenatzen du

en: Backup current
eu: Unekoaren babes-kopia egin

en: Backup current file in current folder
eu: Egin uneko fitxategiaren babes-kopia uneko karpetan

en: System
eu: Sistema

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
eu: Uneko fitxategiaren babes-kopia egiten du uneko karpetan eta erabiltzaileari fitxategi-izen berri bat eskatzen dio. Era lehenetsian jatorrizko fitxategi-izenari  ".old"  eransten zaio.

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
eu: krarc: idazteko euskarria ezgaituta dago.
    Konfigurator-en «Artxiboak» orrian gaitu dezakezu.

en: Creating folders is not supported with %1 archives
eu: Karpetak sortzea ez da onartzen %1 artxiboetan

en: Creating %1...
eu: %1 sortzen...

en: Writing to %1 archives is not supported
eu: %1 artxiboetan idaztea ez da onartzen

en: Packing %1...
eu: %1 paketatzea...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
eu: %1 artxiboetatik datuak berreskuratzea ez da onartzen

en: Unpacking %1...
eu: %1 despaketatzea...

en: An error has happened, related to the external program '%1'. The error message is: '%2'.
eu: Errore bat gertatu da, kanpoko «%1» programarekin lotua. Errore mezua da: «%2».

en: Deleting files from %1 archives is not supported
eu: %1 artxiboetatik fitxategiak ezabatzea ez da onartzen

en: Accessing files is not supported with %1 archives
eu: Fitxategiak atzitzea ez da onartzen %1 artxiboetan

en: Listing folders is not supported for %1 archives
eu: Karpetak zerrendatzea ez da onartzen %1 artxiboetan

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
eu: 
    Ziurtatu zaitez zure sisteman %1 bitarra ondo instalatuta dagoela.

en: Krarc Password Dialog
eu: Krarc pasahitz elkarrizketa-koadroa

en: Accessing the file requires a password.
eu: Fitxategirako sarbideak pasahitza behar du.
