krusader - en to hu translation catalogue (1657 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
hu: Műveletkezelő - felhasználói műveletek kezelése

en: New protocol
hu: Új protokoll

en: Set a protocol:
hu: Protokoll megadása:

en: Edit Protocol
hu: Protokoll szerkesztése

en: Set another protocol:
hu: Más protokoll beállítása:

en: Edit Path
hu: Elérési út szerkesztése

en: Set another path:
hu: Más elérési út beállítása:

en: New MIME Type
hu: Új MIME-típus

en: Set a MIME type:
hu: MIME-típus megadása:

en: Edit MIME Type
hu: MIME-típus szerkesztése

en: Set another MIME type:
hu: Más MIME-típus beállítása:

en: New File Name
hu: Új fájlnév

en: Set a file name:
hu: Fájlnév megadása:

en: Edit File Name
hu: Fájlnév szerkesztése

en: Set another file name:
hu: Más fájlnév beállítása:

en: Please set a unique name for the useraction
hu: Adja meg a felhasználói művelet egyedi nevét

en: Please set a title for the menu entry
hu: Adja meg a menübejegyzés címét

en: Command line is empty
hu: A parancssor üres

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
hu: Már létezik ezen a néven felhasználói művelet.
    Ha Önnek nincs ilyen nevű felhasználói művelete, akkor a nevet a Krusader használja belső műveletként.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
hu: Művelettulajdonság

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
hu: Alapvető tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddStartpath)
en: ...
hu: …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
hu: A <b>felhasználói művelet</b> részletes leírása. Csak a <i>Konfigurátorban</i> és a <code>Shift+F1</code> lenyomására jelenik meg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
hu: Leírás:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
hu: Parancselfogadások

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
hu: <b>Változók</b> helyettesítése helyi fájlnevekkel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
hu: Csak he&lyi fájlok (URL-ek nem)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
hu: <b>Változók</b> helyettesítése érvényes URL-ekkel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
hu: URL-ek (tá&voli és helyi)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
hu: A <b>felhasználói menüben</b> megjelenített cím.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
hu: Cím:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
hu: A <b>felhasználói művelet</b> egyedi neve. Csak a <i>Konfigurátorban</i> használatos; más menüben nem jelenik meg.<p><b>Megjegyzés</b>: a <b>felhasználói menüben</b> megjelenített <i>cím</i> lentebb állítható be.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
hu: A <b>felhasználói műveletek</b> kategóriákba rendezhetők az egyszerűbb megkülönböztetés érdekében. Válasszon egy létező <i>kategóriát</i>, vagy hozzon létre egy újat egy név megadásával.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
hu: Minden <b>felhasználói műveletnek</b> lehet saját ikonja. Az ikon a cím előtt fog megjelenni a <b>felhasználói menüben</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
hu: <p>A <b>felhasználói művelet</b> egyedi neve. Csak a <i>Konfigurátorban</i> használatos; más menüben nem jelenik meg.</p><p><b>Megjegyzés</b>: a <b>felhasználói menüben</b> megjelenített <i>cím</i> lentebb állítható be.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
hu: Azonosító:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
hu: <p>A <i>parancs</i> megadja azt a parancsot, amely a <b>felhasználói művelet</b> használatakor végrehajtásra kerül. Ez lehet egy egyszerű, parancsértelmezőben használatos parancs is, vagy több parancs összetett sorozata. <b>Változók</b> is használhatók a parancsokban.</p><p>Példák:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>A szintaxis a kézikönyvben van részletesen leírva.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
hu: Parancs:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
hu: Az <i>eszköztipp</i> akkor jelenik meg, amikor az egérkurzort a <b>felhasználói műveletek eszköztár</b> megfelelő bejegyzése fölött tartja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
hu: A <i>munkakönyvtár</i> határozza meg, hogy melyik mappában hajtódik végre a <i>parancs</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
hu: Eszköztipp:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
hu: A <i>parancs</i> megadja azt a parancsot, amely a <b>felhasználói művelet</b> használatakor végrehajtásra kerül. Ez lehet egy egyszerű, parancsértelmezőben használatos parancs is, vagy több parancs összetett sorozata. <b>Változók</b> is használhatók a parancsokban.<p>
    Példák:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    A szintaxis a kézikönyvben van részletesen leírva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
hu: Kategória:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
hu: <b>Változók</b> hozzáadása a panelben kijelölt fájlok számára.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
hu: &Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
hu: Munkakönyvtár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
hu: Alapértelmezett gyorsbillentyű:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
hu: Adja meg az alapértelmezett gyorsbillentyűt.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
hu: Nincs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
hu: Ha be van jelölve, a művelet megjelenik a felhasználói műveletek menüben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
hu: Engedélyezve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
hu: Végrehajtási mód

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
hu: A végrehajtott program kimenetének tárolása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
hu: Kimenet eltárolása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
hu: A szabványos kimenet és a szabványos hibakimenet elkülönítése.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
hu: Szabványos hibakimenet elkülönítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
hu: &Normál

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
hu: A parancs futtatása egy terminálban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
hu: Futtatás terminálban

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
hu: A parancs futtatása a beágyazott terminálemulátorban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
hu: Futtatás a beágyazott terminálemulátorban

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
hu: Speciális tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
hu: A művelet csak a következők számára érhető el:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
hu: Protokoll

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
hu: Ú&j…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
hu: Mó&dosítás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
hu: &Törlés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
hu: A <b>művelet</b> csak ezen értékek esetén jelenjen meg.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
hu: Elérési út

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
hu: Ú&j…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
hu: MIME-típus

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
hu: Ú&j…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
hu: Fájlnév

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
hu: Csak az itt megadott fájlneveknél jelenjen meg a <b>felhasználói művelet</b>. Használhatók a "<code>?</code>" és a "<code>*</code>" helyettesítő karakterek.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
hu: Ú&j…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
hu: Lehetővé teszi a <i>parancs</i> módosítását a végrehajtás előtt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
hu: Minden programhívás külön-külön való megerősítése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
hu: A <i>parancs</i> futtatása egy másik felhasználó azonosítójával.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
hu: Futtatás más felhasználóként:

en: Active panel
hu: Aktív panel

en: Other panel
hu: Másik panel

en: Left panel
hu: Bal panel

en: Right panel
hu: Jobb panel

en: Panel independent
hu: Panelfüggetlen

en: Choose executable...
hu: Válasszon futtatható programot…

en: User Action Parameter Dialog
hu: Felhasználói műveletek paraméterei

en: This placeholder allows some parameter:
hu: A változó beállításai:

en: Title
hu: Cím

en: XML files (*.xml);;All files (*)
hu: XML-fájlok (*.xml);;Minden fájl (*)

en: Create new useraction
hu: Új felhasználói művelet létrehozása

en: Import useractions
hu: Felhasználói műveletek importálása

en: Export useractions
hu: Felhasználói műveletek exportálása

en: Copy useractions to clipboard
hu: Felhasználói műveletek másolása a vágólapra

en: Paste useractions from clipboard
hu: Felhasználói műveletek beillesztése vágólapról

en: Delete selected useractions
hu: Kiválasztott műveletek törlése

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
hu: Az aktuális felhasználói művelet módosult. Szeretné alkalmazni a változtatásokat?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
hu: Biztosan el szeretné távolítani az összes kiválasztott műveletet?

en: Remove Selected Actions?
hu: Eltávolítja a kijelölt műveleteket?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
hu: Ez a fájl tartalmaz már néhány felhasználói műveletet.
    Szeretné felülírni azt, vagy inkább egyesíteni kellene a kiválasztott műveletekkel?

en: Overwrite or Merge?
hu: Felülírja vagy egyesíti?

en: Merge
hu: Egyesítés

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
hu: Ez a fájl már létezik. Szeretné felülírni?

en: Overwrite Existing File?
hu: Felülírja a létező fájlt?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
hu: Nem sikerült a(z) %1 fájlt írásra megnyitni.
    Semmi sem lett exportálva.

en: Export Failed
hu: Az exportálás sikertelen

en: Internal error, undefined <job> in result signal
hu: Belső hiba, definiálatlan <feladat> az eredményjelben

en: Downloading remote files
hu: Távoli fájlok letöltése

en: Counting files
hu: Fájlok számolása

en: Uploading to remote destination
hu: Feltöltés a távoli célkiszolgálóra

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
hu: %1: nem támogatott archívumtípus.

en: Counting files in archive
hu: Fájlok számolása az archívumban

en: Failed to list the content of the archive (%1).
hu: Nem sikerült listázni az archívum tartalmát (%1).

en: Failed to unpack %1.
hu: Nem sikerült a(z) %1 kibontása.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
hu: Nem sikerült az rpm (%1) konvertálása cpio-vá.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
hu: Nem sikerült a deb (%1) konvertálása tar-rá.

en: Unpacking File(s)
hu: Fájl(ok) kibontása

en: User cancelled.
hu: Felhasználói megszakítás.

en: Testing Archive
hu: Archívum tesztelése

en: Packing File(s)
hu: Fájl(ok) csomagolása

en: Failed to pack %1.
hu: Nem sikerült becsomagolni a(z) %1 fájlt.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
hu: Ez az archívum titkosított; adja meg a jelszót:

en: Processed files
hu: Feldolgozott fájlok

en: Error while packing
hu: Hiba csomagolás közben

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
hu: %1, a tesztelés meghiúsult.

en: Archive tests passed.
hu: Az archívum tesztelése sikeres volt.

en: Error while unpacking
hu: Hiba kibontás közben

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Name:
hu: Név:

en: Create in:
hu: Létrehozás ebben:

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Folders
hu: Mappák

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Folder name:
hu: Mappanév:

en: Trash bin
hu: Kuka

en: Virtual Filesystem
hu: Virtuális fájlrendszer

en: Local Network
hu: Helyi hálózat

en: BookMan II
hu: Könyvjelzőkezelő II

en: Type to search...
hu: Kezdjen el gépelni a kereséshez…

en: Error
hu: Hiba

en: Unable to write to %1
hu: Nem lehet írni a(z) %1 fájlba

en: %1 instead of %2
hu: „%1” e helyett: „%2”

en: missing tag %1
hu: hiányzó címke: %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
hu: %1 nem tűnik érvényes könyvjelzőfájlnak

en: Error reading bookmarks file: %1
hu: Hiba történt a(z) %1 könyvjelzőfájl olvasásakor

en: Popular URLs
hu: Gyakran látogatott helyek

en: Enable special bookmarks
hu: Speciális könyvjelzők engedélyezése

en: Jump back
hu: Ugrás vissza

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open in a new tab
hu: Megnyitás új lapon

en: Delete
hu: Törlés

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült elindítani: <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
hu: <qt>Hiba történt a(z) <b>%1</b> futtatásakor.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
hu: Hiba a szabványos kimenet (stdout) vagy a szabványos hibakimenet (stderr) olvasásakor

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
hu: <qt>A Krusader nem talál olyan ellenőrzőösszeg-eszközt a rendszeren, amely kezelné a(z) %1 kiterjesztést. Ellenőrizze a <b>Függőségek</b> lapot a Krusader beállításainál.</qt>

en: Creating Checksums
hu: Ellenőrzőösszegek létrehozása

en: Create Checksums
hu: Ellenőrzőösszegek létrehozása

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
hu: Ellenőrzőösszeg számítása a következő fájlokra vagy mappákra:

en: Select the checksum method:
hu: Válasszon ellenőrzőösszeg-képzési módszert:

en: Checksum Results
hu: Ellenőrzőösszeg eredmények

en: File
hu: Fájl

en: Hash
hu: Üzenetkivonat

en: Errors received:
hu: Kapott hibák:

en: Save one checksum file for each source file
hu: Különálló ellenőrzőösszeg-fájl mentése minden egyes forrásfájlhoz

en: No files found
hu: Nem találhatók fájlok

en: Errors were detected while creating the checksums
hu: Hiba történt az ellenőrzőösszegek létrehozásakor

en: Checksums were created successfully
hu: Az ellenőrzőösszegek létrehozása megtörtént

en: Saving checksum files...
hu: Ellenőrzőösszeg-fájlok mentése…

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
hu: Hiba történt az ellenőrzőösszegek mentésekor. Leállítás

en: Error saving file %1
hu: Hiba a(z) %1 fájl mentésekor

en: Verifying Checksums
hu: Ellenőrzőösszegek ellenőrzése

en: Verify Checksum File
hu: Ellenőrzőösszeg-fájl ellenőrzése

en: About to verify the following checksum file
hu: Az alábbi ellenőrzőösszeg-fájl ellenőrzése

en: Checksum file:
hu: Ellenőrzőösszeg-fájl:

en: Verify Result
hu: Eredmény ellenőrzése

en: Result output:
hu: Eredmény kimenete:

en: Errors were detected while verifying the checksums
hu: A Krusader hibát észlelt az ellenőrzőösszegek ellenőrzése közben

en: Checksums were verified successfully
hu: Az ellenőrzőösszegek ellenőrzése sikeres volt

en: F2 Delay Job Start
hu: F2 Késleltetett indítás

en: F2 Queue
hu: F2 Sor

en: Do not start the job now.
hu: Ne most indítsa el a feladatot.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
hu: Feladat várólistára állítása, ha egy másik feladat fut. Egyébként indítás azonnal.

en: Choose Files
hu: Fájlok kijelölése

en: Select the following files:
hu: A következő fájlok kijelölése:

en: Predefined Selections
hu: Előre definiált kijelölések

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
hu: Az előre definiált kijelölés egy gyakran használatos fájlmaszk.
    Példák: "*.c, *.h", "*.c, *.o".
    Maszk felvételéhez adja meg a kívánt maszkot, majd nyomja meg a  „Hozzáadás” gombot.
    A „Törlés” eltávolít egy előre definiált kijelölést, „A mező(k) törlése” pedig eltávolítja az összeset.
    A fájlmaszk szerkesztésére szolgáló beviteli mező előzménylistájából kiválasztható egy előzőleg megadott fájlmaszk.

en: Add
hu: Felvétel

en: Adds the selection in the line-edit to the list
hu: A megadott kijelölés hozzáadása a listához

en: Delete the marked selection from the list
hu: A megjelölt elemek törlése a listából

en: Clear
hu: Törlés

en: Clears the entire list of selections
hu: A kijelölések teljes listájának törlése

en: Krusader::Wait
hu: Krusader::Várakozás

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Capacity: %1
hu: Kapacitás: %1

en: Used: %1
hu: Foglalt: %1

en: Free: %1
hu: Szabad: %1

en: Not mounted.
hu: Nincs csatolva.

en: Enter a selection:
hu: Adjon meg egy kijelölést:

en: New Network Connection
hu: Új hálózati kapcsolat

en: About to connect to...
hu: Kapcsolódás…

en: Protocol:
hu: Protokoll:

en: Host:
hu: Gépnév:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: &Connect
hu: Kap&csolódás

en: Pack %1
hu: Csomagolás: %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
hu[0]: %1 fájl csomagolása
hu[1]: %1 fájl csomagolása

en: Please select a folder
hu: Válasszon ki egy mappát

en: Pack
hu: Csomagolás:

en: To archive
hu: Célarchívum:

en: In folder
hu: A mappában

en: Multiple volume archive
hu: Több kötetes archívum

en: Size:
hu: Méret:

en: Set compression level
hu: Tömörítési szint beállítása

en: Password
hu: Jelszó

en: Again
hu: Újra

en: Encrypt headers
hu: Fejlécek titkosítása

en: Command line switches:
hu: Parancssori kapcsolók:

en: &Advanced >>
hu: &Speciális >>

en: &Advanced <<
hu: &Speciális <<

en: No password specified
hu: Nincs megadva jelszó

en: The passwords are equal
hu: A jelszavak megegyeznek

en: The passwords are different
hu: A jelszavak nem egyeznek meg

en: Cannot pack, the passwords are different.
hu: Nem lehet csomagolni, a jelszavak különböznek.

en: Invalid volume size.
hu: Érvénytelen kötetméret.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
hu: Érvénytelen parancssori kapcsoló.
    A kapcsolónak „-” karakterrel kell kezdődnie.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
hu: Érvénytelen parancssori kapcsoló.
    Backslash nem lehet az utolsó karakter.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
hu: Érvénytelen parancssori kapcsoló.
    Le nem zárt idézőjel.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
hu: Az elmentett „Gyakran látogatott helyek” érvénytelenek. A lista törlésre kerül.

en: &Search:
hu: &Keresés:

en: Loading Usage Information
hu: Használati információ betöltése

en: Files:
hu: Fájlok:

en: Folders:
hu: Mappák:

en: Total Size:
hu: Teljes méret:

en: Loading the disk usage information...
hu: Lemezhasználati információ betöltése…

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
hu: A szülőmappába való lépéshez be kell olvasni a(z) „%1” hely tartalmát. Szeretné folytatni?

en: Krusader::DiskUsage
hu: Krusader::Lemezhasználat

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
hu: Valóban áthelyezi ezt az elemet a kukába?

en: &Trash
hu: K&ukába

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
hu: Valóban törölni szeretné ezt az elemet?

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Deleting %1...
hu: %1 törlése…

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
hu: Aktuális mappa: %1,  teljes méret:%2,  saját méret:%3

en: Disk Usage
hu: Lemezhasználat

en: Exclude
hu: Kihagyás

en: Up one folder
hu: Egy mappával feljebb

en: New search
hu: Új keresés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Include all
hu: Összes felvétele

en: Step into
hu: Belépés

en: Lines
hu: Vonalak

en: Detailed
hu: Részletes

en: Filelight
hu: Kördiagram

en: Next
hu: Következő

en: Previous
hu: Előző

en: View
hu: Nézet

en: Type:
hu: Típus:

en: Own size:
hu: Saját méret:

en: Last modified:
hu: Legutóbbi módosítás:

en: Permissions:
hu: Jogosultságok:

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Krusader::Disk Usage
hu: Krusader::Lemezhasználat

en: Start new disk usage search
hu: Új lemezhasználati lekérdezés

en: Parent folder
hu: Szülőmappa

en: Line view
hu: Vonalnézet

en: Detailed view
hu: Részletes nézet

en: Filelight view
hu: Kördiagram-nézet

en: Viewing the usage of folder:
hu: A következő mappa lemezhasználatának megjelenítése:

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Rainbow
hu: Szivárvány

en: High Contrast
hu: Magas kontraszt

en: Scheme
hu: Séma

en: Increase contrast
hu: Kontraszt növelése

en: Decrease contrast
hu: Kontraszt csökkentése

en: Use anti-aliasing
hu: Élsimítás használata

en: Show small files
hu: Kis fájlok megjelenítése

en: Vary label font sizes
hu: Változó címke-betűméretek

en: Minimum font size
hu: Minimális betűméret

en: Krusader::Filelight
hu: Krusader::Kördiagram

en: Line View
hu: Vonalnézet

en: Percent
hu: Százalék

en: Name
hu: Név

en: Show file sizes
hu: Fájlméretek megjelenítése

en: Total size
hu: Teljes méret

en: Own size
hu: Saját méret

en: Type
hu: Típus

en: Date
hu: Dátum

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Group
hu: Csoport

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
hu[0]: %1 fájl: ~ %2
hu[1]: %1 fájl: ~ %2

en: Files: %1
hu: Fájlok: %1

en: Open File Manager Here
hu: Fájlkezelő megnyitása itt

en: Open Terminal Here
hu: Terminál megnyitása itt

en: &Center Map Here
hu: &Térkép középpontját ide

en: &Open
hu: &Megnyitás

en: &Delete
hu: &Törlés

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
hu: <qt>A(z) <i>„%1”</i> helyen levő mappa <b>rekurzívan</b> és <b>véglegesen</b> törölve lesz.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
hu: <qt><i>„%1”</i> <b>véglegesen</b> törölve lesz.</qt>

en: Space information disabled
hu: A lemezhasználat-információ le van tiltva

en: No space information on non-local filesystems
hu: Távoli fájlrendszerekről nincs méretinformáció

en: Space information unavailable
hu: A lemezhasználat-információ nem érhető el

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
hu: A Krusader által nem támogatott protokoll:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
hu: A(z) „%1” mappa nem létezik.

en: Cannot open the folder %1.
hu: A(z) „%1” mappát nem lehet megnyitni.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
hu: Hozzáférés megtagadva: %1

en: Malformed URL:
    %1
hu: Hibás URL:
    %1

en: Archives
hu: Archívumok

en: Image Files
hu: Képfájlok

en: Text Files
hu: Szövegfájlok

en: Video Files
hu: Videófájlok

en: Audio Files
hu: Hangfájlok

en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
hu: Keresés a(z) „%1” fájl tartalmában (%2)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
hu: A „virt:/” mappába nem másolhatók fájlok közvetlenül.
    Létre lehet hozni egy almappát - abba bemásolhatók a fájlok.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
hu: Új mappák létrehozása csak a „virt:/” mappában lehetséges.

en: Virtual filesystem
hu: Virtuális fájlrendszer

en: Size
hu: Méret

en: At Least
hu: legalább

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
hu: bájt

en: At Most
hu: legfeljebb

en: Any date
hu: Bármilyen dátum

en: &Modified between
hu: &Módosult ezen időszakban: kezdet:

en: an&d
hu: &vég:

en: &Not modified after
hu: Nem mó&dosult ezen dátum után:

en: Mod&ified in the last
hu: Módosult ezen időszakban: leg&utóbbi

en: days
hu: nap

en: weeks
hu: hét

en: months
hu: hónap

en: years
hu: év

en: No&t modified in the last
hu: N&em módosult ezen időszakban: legutóbbi

en: Ownership
hu: Tulajdonjog

en: Belongs to &user
hu: Ezen &felhasználó tulajdona:

en: Belongs to gr&oup
hu: Ezen &csoport tulajdona:

en: P&ermissions
hu: J&ogosultságok

en: O&wner
hu: Tula&jdonos

en: Grou&p
hu: Cs&oport

en: A&ll
hu: M&indenki

en: Note: a '?' is a wildcard
hu: Megjegyzés: a „?” egy helyettesítési karakter

en: Invalid date entered.
hu: Érvénytelen dátumot adott meg.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
hu: A(z) „%1” dátum nem felel meg a területi beállításoknak. Adjon meg egy érvényes dátumot (használhatja a „dátum” gombot is).

en: Specified sizes are inconsistent.
hu: A megadott méretek ellentmondók.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
hu: Adja meg újra az értékeket úgy, hogy a bal oldali méret kisebb vagy egyenlő legyen mint a jobb oldali méret.

en: Dates are inconsistent.
hu: A dátumok ellentmondók.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
hu: A bal oldalon szereplő dátum későbbi mint a jobb oldalon szereplő. Adja meg újra a dátumokat úgy, hogy a bal oldalon szereplő dátum korábbi legyen mint a jobb oldali.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
hu: A fent szereplő dátum későbbi mint az alul szereplő. Adja meg újra a dátumokat úgy, hogy a fent szereplő dátum korábbi legyen mint az alsó.

en: Krusader::Choose Files
hu: Krusader::Fájlok kijelölése

en: &General
hu: Ál&talános

en: &Advanced
hu: &Speciális

en: Could not load profile.
hu: Nem sikerült betölteni a profilt.

en: Any Character
hu: Bármilyen karakter

en: Start of Line
hu: Sor eleje

en: End of Line
hu: Sor vége

en: Set of Characters
hu: Megadott karakterek

en: Repeats, Zero or More Times
hu: Ismétlődés (0 vagy több alkalommal)

en: Repeats, One or More Times
hu: Ismétlődés (1 vagy több alkalommal)

en: Optional
hu: Opcionális

en: TAB
hu: Tab

en: Newline
hu: Új sor (LF)

en: Carriage Return
hu: Kocsivissza (CR)

en: White Space
hu: Üres karakter

en: Digit
hu: Számjegy

en: &Case sensitive
hu: Nagybetűérzéken&y

en: Search &for:
hu: &Fájlnév:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
hu: <p>Itt adható meg a fájlnévszűrési feltétel.</p><p>Helyettesítési karakterek is használhatók. Több minta esetén azokat szóközzel kell elválasztani (logikai VAGY); minta a keresésből a „függőleges vonal” („pipe”) jellel zárható ki.</p><p>Ha a minta „/” jellel vézgődik, (<code>*minta*/</code>), akkor a minta mappák rekurzív keresésére vonatkozik. <ul><li><code>minta</code> - kikeresi azokat a fájlokat, mappákat, melyek neve <code>minta</code>, a rekurzív keresés végigmegy az összes almappán, függetlenül <code>minta</code> értékétől</li><li><code>minta/</code> - minden fájlt, mappát kikeres, de a rekurzív keresés csak azokban a mappákban történik/nem történik, melyek neve <code>minta</code></li></ul></p><p>Idézőjelek használata engedélyezett olyan fájlnevekhez, melyek szóközt tartalmaznak. A <code>„Program&nbsp;Files”</code> szűrő kikeresi azokat a fájlokat/mappákat, melyek neve <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Példák: </p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Megjegyzés</b>: a „<code>szöveg</code>” keresési minta jelentése megegyezik a „<code>*szöveg*</code>” mintáéval.</p>

en: &Of type:
hu: Tí&pus:

en: All Files
hu: Minden fájl

en: &Profile handler
hu: &Profilkezelő

en: &Load
hu: &Betöltés

en: Searc&h in
hu: Kere&sés ebben:

en: &Do not search in
hu: &Ne keressen ebben:

en: Containing text
hu: Tartalmazott szöveg

en: &Text:
hu: S&zöveg:

en: RegExp
hu: RegKif

en: Encoding:
hu: Karakterkódolás:

[ctx: Default encoding]
en: Default
hu: Alapértelmezés

en: &Match whole word only
hu: &Csak egész szavak

en: Cas&e sensitive
hu: Nagyb&etűérzékeny

en: Search in s&ub folders
hu: Keresés al&mappákban

en: Search in arch&ives
hu: Keresés arc&hívumokban

en: Follow &links
hu: &Linkek követése

en: Exclude Folder Names
hu: Kihagyandó mappák

en: Filters out specified folder names from the results.
hu: Kiszűri a megadott mappaneveket a találatok közül.

en: Enter space-separated folder names
hu: Adjon meg mappaneveket szóközzel elválasztva

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
hu: A neveket megadja escape-karakteres szóközzel vagy idézőjellel is.
    Példa: .git "target build" build\ krusader

en: No search criteria entered.
hu: Nem adott meg keresési feltételt.

en: Please specify a location to search in.
hu: Adja meg a keresés helyét.

en: Open the folder history list
hu: Mappaelőzmény-lista megnyitása

en: Name of folder where command will be processed.
hu: Azon mappa neve, ahol a parancs végre lesz hajtva

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
hu: <qt><p>Itt adhatja meg a végrehajtandó parancsokat.</p><p><b>Tipp: </b>A parancssor előzményeiben a &lt;Fel&gt; és a &lt;Le&gt; nyilakkal lehet mozogni.</p></qt>

en: Execution mode
hu: Futtatási mód

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Copy
hu: Másolás

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Mkdir
hu: Új mappa

en: Term
hu: Terminál

en: Quit
hu: Kilépés

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Ready.
hu: Kész.

en: Open the available media list
hu: Média-lista megnyitása

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
hu: Távoli megosztás [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: USB pen drive
hu: USB tároló

en: USB device
hu: USB eszköz

en: Removable media
hu: Cserélhető meghajtók

en: Hard Disk
hu: Merevlemez

en: Camera
hu: Fényképezőgép

en: Video CD/DVD-ROM
hu: Videó CD/DVD-ROM

en: Audio CD/DVD-ROM
hu: Hang CD/DVD-ROM

en: Recordable CD/DVD-ROM
hu: Írható CD/DVD-ROM

en: Mount
hu: Csatolás

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Eject
hu: Kiadás

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
hu: Hiba történt „%1” hozzáférése közben. A rendszer válasza: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
hu: Hiba történt „%1” hozzáférése közben.

en: Profiles
hu: Profilok

en: Remove entry
hu: Bejegyzés eltávolítása

en: Overwrite entry
hu: Bejegyzés felülírása

en: Add new entry
hu: Új bejegyzés felvétele

en: Krusader::ProfileManager
hu: Krusader::Profilkezelő

en: Enter the profile name:
hu: Adja meg a profil nevét:

en: Empty Recently Closed Tabs
hu: Nemrég bezárt lapok listájának törlése

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>
hu: <b>Nem hozható létre beágyazott terminál.</b><br/>

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
hu: <b>Nem hozható létre beágyazott terminál.</b><br>Kijavíthatja ezt a Konsole telepítésével:<br/>%1

en: Cancel Job
hu: Feladat megszakítása

en: Pause Job
hu: Feladat szüneteltetése

en: Resume Job
hu: Feladat folytatása

en: Start Job
hu: Feladat indítása

en: No jobs
hu: Nincsenek feladatok

en: Play/Pause &Job
hu: &Feladat indítása/szüneteltetése

en: Job Progress Bar
hu: Feladat folyamatsáv

en: Job Queue Mode
hu: Feladatsor módja

en: Run only one job in parallel
hu: Csak egy feladat párhuzamos futtatása

en: Undo Last Job
hu: Legutóbbi feladat visszavonása

en: Are you sure you want to quit?
hu: Biztosan ki szeretne lépni?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
hu[0]: Egy feladatművelet van hátra.
hu[1]: %1 feladatművelet van hátra.

en: No Jobs
hu: Nincsenek feladatok

en: %1 Job | %1 Jobs
hu[0]: %1 feladat
hu[1]: %1 feladat

en: Clear Job List
hu: Feladatlista törlése

en: Pause All Jobs
hu: Összes feladat szüneteltetése

en: Resume Job List
hu: Feladatlista folytatása

en: Move %1 to trash
hu: %1 áthelyezése a kukába

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
hu[0]: %1 fájl áthelyezése a kukába
hu[1]: %1 fájl áthelyezése a kukába

en: Delete %1
hu: %1 törlése

en: Delete %1 file | Delete %1 files
hu[0]: %1 fájl törlése
hu[1]: %1 fájl törlése

en: Copy to %1
hu: Másolás ide: %1

en: Move to %1
hu: Áthelyezés ide: %1

en: Link to %1
hu: Linkelés ide: %1

en: General
hu: Általános

en: Automount filesystems
hu: Fájlrendszerek automatikus csatolása

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
hu: Olyan mappába való belépéskor, amely szerepel az <b>fstab</b> fájlban csatolási pontként, próbálja meg a megadott paraméterekkek csatolni.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
hu: A csatoláskezelő nem csatolja (le) a következő csatolási pontokat:

en: Confirmations
hu: Megerősítések

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
hu: 
    Felhasználói megerősítés kérése a következő műveletekhez:

en: Deleting non-empty folders
hu: Nem üres mappák törlése

en: Deleting files
hu: Fájlok törlése

en: Copying files
hu: Fájlok másolása

en: Moving files
hu: Fájlok áthelyezése

en: Confirm feed to listbox
hu: Listába való felvétel megerősítése

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
hu: Eredménynév bekérése az elemek listába való felvételekor. Alapértelmezés szerint a szabványos érték lesz felhasználva.

en: Removing Useractions
hu: Felhasználói műveletek eltávolítása

en: Fine-Tuning
hu: Finomhangolás

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
hu: Az ikon-gyorsítótár mérete befolyásolja, hogy a Krusader milyen gyorsan tudja megjeleníteni a panelek tartalmát. A túl nagy gyorsítótár-méret túlzott memóriafogyasztást okozhat.

en: Icon cache size (KB):
hu: Az ikon-gyorsítótár mérete (KB-ban):

en: Arguments of updatedb:
hu: Az updatedb paraméterei:

en: Enable Write Support
hu: Írástámogatás engedélyezése

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
hu: Archívumok írásának engedélyezése a krarc ioslave használatával.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
hu: <b>Legyen óvatos, amikor archívumokba helyez át:</b><br/><b>A folyamat közben bekövetkező hiba adatvesztést okozhat.</b><br/><b>Archívum önmagába áthelyezése törli az archívumot.</b>

en: Archives handling
hu: Archívumkezelés

en: Browse Archives As Folders
hu: Archívumok böngészése mappákként

en: Krusader will browse archives as folders.
hu: A Krusader úgy fogja böngészni az archívumokat, akár a mappákat.

en: Test archive after packing
hu: Archívum ellenőrzése csomagolás után

en: Check the archive's integrity after packing it.
hu: Az archívum integritásának ellenőrzése a csomagolás után.

en: Test archive before unpacking
hu: Archívum ellenőrzése kicsomagolás előtt

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
hu: Néhány hibás archívum programleállást okozhat, ezért az ellenőrzés javasolt.

en: Search results
hu: Keresési eredmények

en: Searching for packers...
hu: Csomagolók keresése…

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
hu: Új csomagolókat a <code>$PATH</code> útvonalra telepítsen (példa: /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
hu: Alapértelmezett KDE színek használata

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
hu: <p>A KDE globális színbeállításának használata.</p><p><i>KDE Rendszerbeállítások -> Megjelenés -> Színek</i></p>

en: Use alternate background color
hu: Váltakozó háttérszínek használata

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
hu: <p>A <b>háttérszín</b> és a <b>másodlagos háttérszín</b> soronként váltják egymást.</p><p>Ha nem az <i>alapértelmezett KDE színeket</i> használja, akkor beállíthatók a másodlagos színek a <i>színbeállításoknál</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
hu: Aktuális elem mutatása akkor is, ha nincsen fókuszban

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
hu: <p>A legutóbbi kurzorpozíció megjelenítése a nem aktív listapanelen.</p><p>Ez az opció csak akkor elérhető, ha nem az <i>alapértelmezett KDE színeket</i> használja.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
hu: Az inaktív panel színének elmosása

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
hu: <p>Az inaktív panel színei egy elmosó szín és egy elmosási faktor alapján vannak kiszámítva.</p>

en: Colors
hu: Színek

en: Active
hu: Aktív

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Foreground:
hu: Alap:

en: Folder foreground:
hu: Mappa:

en: Same as foreground
hu: Megegyezik az alappal

en: Executable foreground:
hu: Futtatható:

en: Symbolic link foreground:
hu: Szimbolikus link:

en: Invalid symlink foreground:
hu: Érvénytelen szimbolikus link:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Same as background
hu: Megegyezik a háttérrel

en: Alternate background:
hu: Másodlagos háttér:

en: Selected foreground:
hu: Kijelölt:

en: Selected background:
hu: Kijelölt háttér:

en: Same as alt. background
hu: Megegyezik a másodlagos háttérrel

en: Alternate selected background:
hu: Kijelölt másodlagos háttér:

en: Same as selected background
hu: Megegyezik a kijelölt háttérrel

en: Current foreground:
hu: Aktuális:

en: Not used
hu: Nem használt

en: Same as selected foreground
hu: Megegyezik a kijelölttel

en: Selected current foreground:
hu: Aktuális kijelölve:

en: Current background:
hu: Aktuális háttér:

en: Rename foreground:
hu: Átnevezés:

en: Rename background:
hu: Átnevezés háttér:

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Same as active
hu: Megegyezik az aktívval

en: Dim target color:
hu: Elmosó szín:

en: Dim factor:
hu: Elmosási faktor:

en: KDE default
hu: KDE alapértelmezés

en: Synchronizer
hu: Szinkronizáló

en: Equals foreground:
hu: Előtér, megegyező:

en: Equals background:
hu: Háttér, megegyező:

en: Differing foreground:
hu: Előtér, eltérő:

en: Differing background:
hu: Háttér, eltérő:

en: Copy to left foreground:
hu: Előtér, másolás balra:

en: Copy to left background:
hu: Háttér, másolás balra:

en: Copy to right foreground:
hu: Előtér, másolás jobbra:

en: Copy to right background:
hu: Háttér, másolás jobbra:

en: Delete foreground:
hu: Előtér, törlés:

en: Delete background:
hu: Háttér, törlés:

en: Other
hu: Egyéb

en: Quicksearch, match foreground:
hu: Gyorskeresés, előtér egyezésnél:

en: Quicksearch, match background:
hu: Gyorskeresés, háttér egyezése:

en: Quicksearch, non-match foreground:
hu: Gyorskeresés, előtér ha nincs egyezés:

en: Quicksearch, non-match background:
hu: Gyorskeresés, háttér ha nincs egyezés:

en: Statusbar, active foreground:
hu: Állapotsor, aktív előtér:

en: Statusbar, active background:
hu: Állapotsor, aktív háttér:

en: Statusbar, inactive foreground:
hu: Állapotsor, inaktív előtér:

en: Statusbar, inactive background:
hu: Állapotsor, inaktív háttér:

en: Preview
hu: Előnézet

en: Import color-scheme
hu: Színséma importálása

en: Export color-scheme
hu: Színséma exportálása

en: Selected + Current
hu: Kiválasztott + Aktuális

en: Selected 2
hu: Kiválasztott 2

en: Selected 1
hu: Kiválasztott 1

en: Current
hu: Aktuális

en: Invalid symlink
hu: Érvénytelen szimbolikus link

en: Symbolic link
hu: Szimbolikus link

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Folder
hu: Mappa

en: Copy to right
hu: Másolás jobbra

en: Copy to left
hu: Másolás balra

en: Differing
hu: Eltérő

en: Equals
hu: Megegyező

en: Quicksearch non-match
hu: Gyorskeresés, nincs egyezés

en: Quicksearch match
hu: Gyorskeresés egyezés

en: Statusbar active
hu: Aktív állapotsor

en: Statusbar inactive
hu: Inaktív állapotsor

en: Select a color-scheme file
hu: Válasszon ki egy színséma-fájlt

en: Error: unable to read from file
hu: Hiba: nem lehet olvasni a fájlból

en: Select a color scheme file
hu: Válasszon ki egy színséma-fájlt

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: „%1” nevű fájl már létezik. Felül szeretné írni?

en: Error: unable to write to file
hu: Hiba: nem lehet írni a fájlba

en: Packers
hu: Csomagolók

en: Checksum Utilities
hu: Ellenőrzőösszeg-alkalmazások

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
hu: A(z) „%1” elérési út érvénytelen. Nem található érvényes elérési út.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
hu: A(z) „%1” elérési út helytelen, „%2” lesz használva.

en: Viewer/Editor
hu: Megjelenítő/Szerkesztő

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
hu: A beépített szerkesztő és megjelenítő minden fájlt külön ablakban nyit meg

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
hu: Ha be van jelölve, akkor minden fájl külön ablakban lesz megnyitva. Ha nincs bejelölve, akkor a megjelenítő egyetlen, több lapot tartalmazó ablakot használ.

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
hu: A lapsáv elrejtése, ha csak egy lap van megnyitva

en: If checked, the Viewer tab bar will hide if only one tab is open
hu: Ha be van jelölve, a Megjelenítő lapsávja nem látszódik, ha csak egy lap van megnyitva

en: Viewer
hu: Megjelenítő

en: Default viewer mode:
hu: Alapértelmezett megjelenítési mód:

en: Generic mode
hu: Általános mód

en: Use the system's default viewer
hu: A rendszer alapértelmezett megjelenítőjének használata

en: Text mode
hu: Szöveges mód

en: View the file in text-only mode
hu: Fájl megjelenítése szöveges módban

en: Hex mode
hu: Hexadecimális mód

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
hu: Fájl megjelenítése hexadecimális módban (bináris fájlok esetén ajánlott)

en: Lister mode
hu: Nézőke mód

en: View the file with lister (for huge text files)
hu: A fájl megtekintése a nézőkével (óriási szövegfájlokhoz)

en: Use Okteta as Hex viewer
hu: Okteta használata hexadecimális megjelenítőként

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
hu: Ha elérhető, az Okteta használata hexadecimális megjelenítőként a belső megjelenítő helyett

en: If a text file is bigger than this size then lister will be used.
hu: Ha a szövegfájl nagyobb, mint ez a méret, a nézőke lesz használva.

en: Use lister if the text file is bigger than:
hu: Nézőke használata, ha a szövegfájl nagyobb, mint:

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Editor:
hu: Szerkesztő:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
hu: Tipp: ha a Krusader gyors beépített szerkesztőjét szeretné használni, akkor írjon be „internal editor”-t.

en: Atomic extensions
hu: Atomi kiterjesztések

en: Atomic extensions:
hu: Atomi kiterjesztések:

en: Warn on exit
hu: Figyelmeztetés kilépéskor

en: Display a warning when trying to close the main window.
hu: Figyelmeztetés megjelenítése a főablak bezárásának kezdeményezésekor.

en: Show and close to tray
hu: Minimalizálás a paneltálcára

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
hu: Ikon megjelenítése a paneltálcán, és futás a háttérben az ablak bezárásakor.

en: Temp Folder:
hu: Átmeneti mappa:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
hu: Megjegyzés: teljes jogosultsággal kell rendelkeznie az átmeneti mappához.

en: Delete mode
hu: Törlés mód

en: Move to trash
hu: Áthelyezés a kukába

en: Files will be moved to trash when deleted.
hu: Törléskor a fájlok áthelyeződnek kukába.

en: Delete files
hu: Fájlok törlése

en: Files will be permanently deleted.
hu: A fájlok véglegesen törlésre kerülnek.

en: Terminal
hu: Terminál

en: External Terminal:
hu: Külső terminál:

en: %d will be replaced by the workdir.
hu: A %d le lesz cserélve a munkakönyvtárra.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
hu: Panelváltáskor mappaváltás a beágyazott terminálban

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
hu: Ha be van jelölve, akkor a Krusader minden (például a Tab billentyű lenyomására történő) panelváltáskor belép az ekkor aktuálissá váló mappába a beágyazott terminálban.

en: Active panel follows Embedded Terminal working directory
hu: Beágyazott terminál munkakönyvtárának követése az aktív panelen

en: When checked, whenever terminal working directory is changed (for example, by executing 'cd' or 'popd' command), Krusader changes the current folder of active panel.
hu: Ha be van jelölve, akárhányszor megváltozik a terminál munkakönyvtára (például a „cd” vagy „popd” parancsok hatására), a Krusader megváltoztatja az aktív panelen is az aktuális mappát.

en: Searching for tools...
hu: Eszközök keresése…

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
hu: Új eszközöket a <code>$PATH</code> elérési útra telepítsen (példa: /usr/bin)

en: Add new atomic extension
hu: Új atomi kiterjesztés hozzáadása

en: Extension:
hu: Kiterjesztés:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
hu: Az atomi kiterjesztéseknek ponttal kell kezdődniük, és még legalább egy pontot tartalmazniuk kell.

en: Navigator bar
hu: Navigátor sáv

en: Edit Mode by default
hu: Szerkesztési mód

en: Show editable path in Navigator bar by default
hu: Szerkeszthető elérési út megjelenítése a Navigátor sávon alapértelmezetten

en: Show full path by default
hu: Teljes elérési út megjelenítése

en: Always show full path in Navigator bar by default.
hu: A teljes elérési út jelenjen meg mindig a Navigátor sávon alapértelmezetten.

en: Operation
hu: Működés

en: Autoselect folders
hu: Mappák automatikus kijelölése

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
hu: A kijelölési feltétel kiértékelésekor a megfelelő mappák is ki lesznek jelölve.

en: Rename selects extension
hu: Átnevezés kijelöli a kiterjesztést is

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
hu: Egy fájl átnevezésénél a teljes szöveg kijelölésre kerül. Ha azt szeretné, hogy csak a név legyen kijelölve kiterjesztés nélkül - úgy, ahogy a Total Commanderben működik -, kapcsolja ki ezt az opciót.

en: Unselect files before copy/move
hu: Kijelölés megszüntetése másolás/áthelyezés előtt

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
hu: A másolandó/áthelyezendő fájlok kijelölésének megszüntetése a művelet megkezdése előtt.

en: Filter dialog remembers settings
hu: A szűrő párbeszédablak emlékezzen a beállításokra

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
hu: A szűrő párbeszédablak a legutóbb a panelre alkalmazott beállításokkal fog megnyílni.

en: Tabs
hu: Lapok

en: Use full path tab names
hu: Teljes elérési út használata a lapok neveiben

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
hu: A teljes elérési út megjelenítése a mappafüleken. Ha ki van kapcsolva, akkor csak az útvonal utolsó része jelenik meg a füleken.

en: Show close tab buttons
hu: Lap bezárása gombok megjelenítése

en: Show close tab buttons.
hu: A lap bezárása gomb megjelenítése.

en: Expanding tabs
hu: Lapok kibontása

en: Expanding tabs.
hu: Lapok kibontása.

en: Show new tab button
hu: Új lap gomb megjelenítése

en: Show new tab button.
hu: Az új lap gomb megjelenítése.

en: Insert tabs after current
hu: Lapok beszúrása az aktuális után

en: Insert new tabs to the right of the current one.
hu: Az új lapok az aktuálistól jobbra lesznek beszúrva.

en: Show Tab Bar on single tab
hu: Lapsáv megjelenítése egy lapnál

en: Show the tab bar with only one tab.
hu: Lapsáv megjelenítése egyetlen lappal is.

en: Close tab by double click
hu: Lap bezárása dupla kattintásra

en: Close tab by double click.
hu: Lap bezárása dupla kattintásra.

en: New tab button duplicates a tab
hu: Az új lap gomb duplázza a lapot

en: If checked, new tab button duplicates a tab, otherwise it opens a tab in home directory.
hu: Ha be van jelölve, az új lap gomb megduplázza a lapot, egyébként új lapot nyit a saját mappában.

en: Duplicate active tab by click:
hu: Aktív lap duplikálása kattintással:

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Alt+Click
hu: Alt+kattintás

en: Ctrl+Click
hu: Ctrl+kattintás

en: Duplicate active tab by clicking Ctrl/Alt+LMB
hu: Aktív lap duplikálása Ctrl/Alt+bal egérgombbal kattintással

en: Tab Bar position:
hu: Lapsáv helye:

en: Top
hu: Fent

en: Bottom
hu: Lent

en: Search bar
hu: Keresősáv

en: Start by typing
hu: Indítás gépeléssel

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
hu: A keresősáv megnyitása és a panelen belüli keresés indítása gépeléssel.

en: Case sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Search must match case.
hu: A keresésnek egyeztetnie kell a kis- és nagybetűket.

en: Up/Down cancels search
hu: A Fel/Le gombok megszakítják a keresést

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
hu: A Fel/Le gombog megnyomása bezárja a keresősávot (csak keresési módban).

en: Folder navigation with Right Arrow
hu: Mappanavigáció a Jobbra nyíllal

en: Pressing the Right button enters folder if no search text editing intention is captured.
hu: A Jobbra gomb megnyomása belép a mappába, ha nem a keresési szöveget kívánja módosítani.

en: Position:
hu: Pozíció:

en: Default mode:
hu: Alapértelmezett mód:

en: Search
hu: Keresés

en: Select
hu: Kijelölés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Set the default mode on first usage
hu: Alapértelmezett mód megadása az első használatkor

en: Bookmark Search
hu: Könyvjelzőkeresés

en: Always show search bar
hu: A keresősáv mindig látszódjon

en: Make bookmark search bar always visible
hu: A könyvjelzőkeresési sáv mindig legyen látható

en: Search in special items
hu: Keresés a különleges elemekben

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
hu: A könyvjelzőkeresés a könyvjelző menü elemeire, például a Kukára, Népszerű URL-ekre, Ugrás visszára, stb. is érvényes

en: Status/Totalsbar
hu: Állapotsor/összesítősor

en: Show size in bytes too
hu: A méret megjelenítése bájtokban is

en: Show space information
hu: Lemezhasználati információ mutatása

en: Show free/total space on the device
hu: A szabad/összes hely mutatása az eszközön

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Layout:
hu: Elrendezés:

en: Frame Color:
hu: Keretszín:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
hu: Az elrendezés által meghatározva

[ctx: Frame color]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
hu: Állapotsor

en: Frame Shape:
hu: Keret alakzat:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
hu: Az elrendezés által meghatározva

[ctx: Frame shape]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Frame shape]
en: Box
hu: Doboz

en: Frame Shadow:
hu: Keret árnyéka:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
hu: Az elrendezés által meghatározva

[ctx: Frame shadow]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
hu: Kiemelt

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
hu: Süllyesztett

en: Default icon size:
hu: Alapértelmezett ikonméret:

en: Use icons in the filenames
hu: Ikonok használata a fájlneveknél

en: Show the icons for filenames and folders.
hu: A fájlnevekhez és mappákhoz tartozó ikonok megjelenítése.

en: Show previews by default
hu: Előnézetek mutatása alapértelmezésként

en: Show previews of files and folders.
hu: Fájlok és mappák előnézetének mutatása.

en: View font:
hu: Megjelenítő betűtípusa:

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
hu: A fájlok buboréksúgójának megjelenítése előtti időtartam, ezredmásodpercben. Negatív érték megadásával kikapcsolhatja a buboréksúgókat.

en: Tooltip delay (msec):
hu: Buboréksúgó késleltetés (ms):

en: Use human-readable file size
hu: Könnyebben olvasható fájlméretek használata

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
hu: A fájlméretek nem feltétlenül bájtban jelennek meg, hanem lehetőleg kilobájtban, megabájtban vagy gigabájtban

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Display files beginning with a dot.
hu: Ponttal kezdődő nevű fájlok megjelenítése.

en: Numeric Permissions
hu: Numerikus jogosultságok

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
hu: A jogosultságok oszlopában oktális számok jelenjenek meg (példa: 0755) az alapértelmezett jogosultságformátum (példa: rwxr-xr-x) helyett.

en: Load the user defined folder icons
hu: A felhasználó által megadott mappaikonok betöltése

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
hu: A felhasználó által megadott mappaikonok betöltése (sebességcsökkenést okozhat).

en: Always show current item
hu: Az aktuális elem mindig jelenjen meg

en: Show current item border decoration in inactive panel.
hu: Az aktuális elem keretdekorációjának megjelenítése az inaktív panelen.

en: Sort method:
hu: Rendezési mód:

en: Alphabetical
hu: ABC szerint

en: Alphabetical and numbers
hu: ABC és számok szerint

en: Character code
hu: Karakterkód szerint

en: Character code and numbers
hu: Karakterkód és számok szerint

en: Case sensitive sorting
hu: Nagybetűérzékeny rendezés

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
hu: Az összes, nagybetűvel kezdődő nevű fájl a kisbetűvel kezdődő nevűek előtt jelenik meg (a UNIX-rendszerek alapértelmezése)

en: Show folders first
hu: A mappák előre

en: Always sort dirs by name
hu: Könyvárakat mindig név szerint rendezzen

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
hu: A mappákat mindig név szerint rendezi, tekintet nélkül arra, hogy melyik a rendező oszlop.

en: Locale aware sorting
hu: Nyelvi beállítás függő rendezés

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
hu: A rendezés egy platform-, és nyelvi beállítás függő módszerrel történik. Lassú lehet.

en: View modes
hu: Nézetmódok

en: Default view mode:
hu: Alapértelmezett nézetmód:

en: Buttons
hu: Gombok

en: Toolbar buttons have icons
hu: Az eszköztárgombok ikonjainak megjelenítése

en: Show Media Button
hu: Média gomb megjelenítése

en: The media button will be visible.
hu: A média gomb látható lesz.

en: Show Back Button
hu: Vissza gomb megjelenítése

en: Show Forward Button
hu: Előre gomb megjelenítése

en: Show History Button
hu: Előzmények gomb megjelenítése

en: The history button will be visible.
hu: Az előzmények gomb látható lesz.

en: Show Bookmarks Button
hu: Könyvjelzők gomb megjelenítése

en: The bookmarks button will be visible.
hu: A könyvjelzők gomb látható lesz.

en: Show Panel Toolbar
hu: Panel eszköztár megjelenítése

en: The panel toolbar will be visible.
hu: A panel eszköztár látható lesz

en: Visible Panel Toolbar buttons
hu: Megjelenített paneleszköztár-gombok

en: Equal button (=)
hu: Egyenlőség gomb (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
hu: Mappaváltás a panelen a másik panel mappájára.

en: Up button (..)
hu: Fel gomb (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
hu: Mappaváltás a panelen a szülőmappára.

en: Home button (~)
hu: Saját könyvtár gomb (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
hu: Mappaváltás a panelen a saját mappára.

en: Root button (/)
hu: Gyökér gomb (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
hu: Mappaváltás a panelen a gyökérmappára.

en: Toggle-button for sync-browsing
hu: Szinkronizált böngészés mód gombja

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
hu: A panelen történő minden mappaváltás végrehajtódik a másik panelen is.

en: Selection Mode
hu: Kijelölési mód

en: Krusader Mode
hu: Krusader-mód

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
hu: Mindkét gomb használható fájlkijelölésre. Több fájl kijelöléséhez tartsa lenyomva a Ctrl billentyűt és kattintson a bal egérgombbal. A helyi menüt a jobb oldali egérgomb lenyomásával lehet előhívni.

en: Konqueror Mode
hu: Konqueror-mód

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
hu: A bal oldali egérgomb fájlokat jelöl ki; több fájl is kijelölhető. A helyi menüt a jobb oldali egérgomb lenyomásával lehet előhívni.

en: Total-Commander Mode
hu: Total Commander-mód

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
hu: A bal oldali egérgomb nem végez kijelölést, viszont a kijelölés módosítása nélkül aktuálissá teszi az adott fájlt. A jobb oldali egérgomb több fájlt jelöl ki. A helyi menüt a jobb oldali egérgomb lenyomva tartásával lehet előhívni.

en: Ergonomic Mode
hu: Ergonómikus mód

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
hu: A bal egérgomb nem végez kijelölést, viszont a kijelölés módosítása nélkül aktuálissá teszi az adott fájlt. A jobb egérgomb előhívja a helyi menüt. A kiválasztás a Ctrl billentyű és a bal egérgomb lenyomásával történik.

en: Custom Selection Mode
hu: Egyéni kijelölési mód

en: Design your own selection mode.
hu: Egyéni kijelölési mód készítése.

en: Details
hu: Részletek

en: Double-click selects (classic)
hu: Dupla kattintásos kijelölés (klasszikus)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
hu: Egy fájlon való kattintás kijelöli és aktuálissá teszi azt; egy dupla kattintás pedig megnyitja a fájlt illetve belép a mappába.

en: Obey global selection policy
hu: A globális kijelölési módszer használata

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
hu: <p>Globális beállítások használata:</p><p><i>Plasma Rendszerbeállítások -> Beviteli eszközök -> Egér</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
hu: A KDE kijelölési módszerének használata

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
hu: Ha be van jelölve, akkor a KDE stílusán alapuló mód jön létre.

en: Left mouse button selects
hu: Bal egérgombbal kijelölés

en: If checked, left clicking an item will select it.
hu: Ha be van jelölve, akkor a bal egérgombbal egy elemre kattintva kijelölheti azt.

en: Left mouse button preserves selection
hu: A bal oldali egérgomb megtartja a kijelölést

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
hu: Ha be van jelölve, akkor a bal egérgombbal egy elemre kattintva kijelöli azt, de nem szünteti meg más, korábban kijelölt elemek kijelölését.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
hu: Shift/Ctrl+bal oldali egérgomb: kijelölés

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
hu: Ha be van jelölve, akkor a Shift/Ctrl+bal kattintással jelölhet ki elemeket.
    Megjegyzés: ennek nincs értelme, ha a „Bal egérgombbal kijelölés” be van jelölve.

en: Right mouse button selects
hu: Jobb egérgombbal kijelölés

en: If checked, right clicking an item will select it.
hu: Ha be van jelölve, akkor a jobb egérgombbal kattintva egy elemre kijelöli azt.

en: Right mouse button preserves selection
hu: A jobb egérgomb megtartja a kijelölést

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
hu: Ha be van jelölve, akkor a jobb egérgombbal egy elemre kattintva kijelöli azt, de nem szüntetni meg más, korábban kijelölt elem kijelölését.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
hu: Shift/Ctrl+jobb egérgombbal kijelölés

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
hu: Ha be van jelölve, a Shift/Ctrl+jobb egérgombbal kattintással jelölhet ki elemeket.
    Megjegyzés: ennek nincs értelme, ha a „Jobb egérgombbal kijelölés” be van jelölve.

en: Spacebar moves down
hu: A szóköz billentyű lefelé léptet

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
hu: Ha be van jelölve, a szóköz lenyomásával kijelöli az aktuális elemet, és lejjebb lép.
    Egyébként kijelöli az aktuális elemet, de azon marad.

en: Spacebar calculates disk space
hu: Lemezfoglalás számítása szóközbillentyűre

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
hu: Ha be van jelölve, a szóköz lenyomása, ha az aktuális elem egy mappa, (kivéve a mappa kijelölésekor)
    kiszámítja a mappa által elfoglalt lemezterületet (rekurzívan).

en: Insert moves down
hu: Az Insert billentyű lefelé léptet

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
hu: Ha be van jelölve, az Insert billentyű lenyomása kijelöli az aktuális elemet, és lejjebb lép a következő elemre.
    Egyébként az aktuális elem nem változik.

en: Right clicking pops context menu immediately
hu: Jobb egérgombbal kattintásra azonnal felugrik a helyi menü

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
hu: Ha be van jelölve, a jobb egérgombbal kattintásra azonnal megjelenik a helyi menü.
    Egyébként a felhasználónak legalább 500 ms-ig nyomva kell tartania a jobb egérgombot.

en: A plain mouse button resets selection
hu: Egy egyszerű egérkattintás visszaállítja a kiválasztást

en: Reset selection on a mouse click without modifiers (i.e. Shift or Ctrl).
    Selection with Shift/Ctrl for the mouse button have to be enabled for this setting to work.
hu: A kijelölések visszaállítása egérkattintással módosítóbillentyűk (például Shift vagy Ctrl) nélkül.
    A Shift/Ctrl+egérgombokkal kijelölést be kell kapcsolni ahhoz, hogy ez a beállítás működjön.

en: Media Menu
hu: Média menü

en: Show Mount Path
hu: Csatolási út megjelenítése

en: Show File System Type
hu: Fájlrendszer típusának megjelenítése

en: Hide SquashFS entries
hu: SquashFS bejegyzések elrejtése

en: Show Size:
hu: Méret megjelenítése:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
hu: Mindig

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
hu: Ha az eszköznek nincs címkéje

[ctx: setting 'show size']
en: Never
hu: Soha

en: Hide following mountpoints:
hu: Alábbi csatolási pontok elrejtése:

en: Add new hidden mount point
hu: Új rejtett csatolási pont hozzáadása

en: Mount point:
hu: Csatolási pont:

en: Links
hu: Linkek

en: Defined Links
hu: Megadott linkek

en: Add protocol to the link list.
hu: Protokoll hozzáadása a linkek listájához.

en: Remove protocol from the link list.
hu: Protokoll eltávolítása a linkek listájából.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
hu: MIME-típus hozzáadása a linkek listájában kiválasztott protokollhoz.

en: Remove MIME from the link list.
hu: MIME-típus eltávolítása a linkek listájából.

en: Protocols
hu: Protokollok

en: MIMEs
hu: MIME-típusok

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
hu: Megadja az indításkor használt panelprofilt. Egy panelprofil a következőket tartalmazza:<ul><li>az összes lap elérési útját</li><li>az aktuális lapot</li><li>az aktív panelt</li></ul>A <b>&lt;Legutóbbi munkamenet&gt;</b> egy speciális panelprofil, amely automatikusan mentésre kerül a Krusaderből való kilépéskor.

en: Startup profile:
hu: Indítási profil:

en: <Last session>
hu: <Legutóbbi munkamenet>

en: Show splashscreen
hu: Indítókép megjelenítése

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
hu: Indítókép megjelenítése a Krusader indításakor.

en: Single instance mode
hu: Egy példányos mód

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
hu: Csak egy Krusader példány futhat egyszerre.

en: Fallback Icon Theme:
hu: Tartalék ikontéma:

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
hu: Ha egy ikon nem található a rendszer ikontémájában, ez a téma lesz a tartalék. Ha a tartalék sem tartalmazza az ikont, a Breeze vagy Oxygen lesz használva, ha bármelyik megtalálható.

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: Save last position, size and panel settings
hu: A legutóbbi pozíció, méret és panelbeállítások mentése

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
hu: <p>Indításkor a főablak átméretezi magát arra a méretre, amely a Krusader legutóbbi leállításakor érvényben volt. Az ablak a képernyő ugyanazon helyén fog megjelenni, mint korábban, továbbá a panelek rendezési és igazítási módja is azonos lesz a korábbival.</p><p>Ha ez az opció ki van kapcsolva, akkor is el lehet menteni kézzel a főablak méretét és pozícióját (a jövőbeli indítások számára) az Ablak menü <i>Pozíció mentése</i> funkciójával.</p>

en: Update default panel settings
hu: Alapértelmezett panelbeállítások frissítése

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
hu: Amikor egy panel beállításai megváltoznak, legyenek elmentve alapértelmezésként az új, ugyanolyan típusú panelek számára.

en: Start to tray
hu: Tálcára indulás

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
hu: A Krusader tálcára indul, anélkül, hogy a főablakot megjelenítené

en: Save component settings on exit
hu: Komponensbeállítások mentése kilépéskor

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
hu: A felhasználói felület komponenseinek állapotának ellenőrzése és visszaállítása a legutóbbi leállításkor érvényben levő állapotra.

en: Show function keys
hu: Funkciógombok megjelenítése

en: Function keys will be visible after startup.
hu: A funkciógombok láthatók lesznek indítás után.

en: Show command line
hu: Parancssor megjelenítése

en: Command line will be visible after startup.
hu: A parancssor látható lesz indítás után.

en: Show embedded terminal
hu: Beágyazott terminál megjelenítése

en: Embedded terminal will be visible after startup.
hu: A beágyazott terminál látható lesz indítás után.

en: Information
hu: Információ

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
hu: Itt tudja konfigurálni a felhasználói műveletekhez tartozó beállításokat.
    A beállításokhoz és a felhasználói műveletek kezeléséhez kérem használja a Műveletkezelőt.

en: Start ActionMan
hu: Műveletkezelő indítása

en: Terminal execution
hu: Terminálos végrehajtás

en: Terminal for UserActions:
hu: Terminál a Felhasználói műveletekhez:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
hu: A %t le lesz cserélve a művelet címére, a %d pedig a munkakönyvtárra.

en: Output collection
hu: Kimenetgyűjtés

en: Normal font:
hu: Normál betűtípus:

en: Font with fixed width:
hu: Rögzített szélességű:

en: Use fixed width font as default
hu: Rögzített szélességű betűtípus használata alapértelmezésben

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
hu: Konfigurátor - a Krusader testreszabása

en: Startup
hu: Indulás

en: Krusader's settings upon startup
hu: A Krusader indítási beállításai

en: Basic Operations
hu: Alapvető műveletek

en: Advanced
hu: Speciális

en: Be sure you know what you are doing.
hu: Legyen biztos abban, hogy tudja, mit tesz.

en: Customize the way Krusader deals with archives
hu: A Krusader archívumkezelésének beállítása

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Set the full path of the external applications
hu: Külső alkalmazások útvonalának beállítása

en: User Actions
hu: Felhasználói műveletek

en: Configure your personal actions
hu: Személyes műveletek beállítása

en: Link MIMEs to protocols
hu: MIME-típusok protokollokhoz való rendelése

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
hu: Az aktuális lap módosult. Szeretné alkalmazni a módosításokat?

en: Custom color
hu: Egyéni szín

[ctx: Default color]
en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Red
hu: Piros

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Cyan
hu: Cián

en: Magenta
hu: Lila

en: Yellow
hu: Sárga

en: Dark Red
hu: Sötétpiros

en: Dark Green
hu: Sötétzöld

en: Dark Blue
hu: Sötétkék

en: Dark Cyan
hu: Sötétcián

en: Dark Magenta
hu: Sötétlila

en: Dark Yellow
hu: Sötétsárga

en: White
hu: Fehér

en: Light Gray
hu: Világosszürke

en: Gray
hu: Szürke

en: Dark Gray
hu: Sötétszürke

en: Black
hu: Fekete

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
hu: Az „unarj” nem található, viszont az „arj” igen - az utóbbi lesz használva kicsomagoláshoz

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
hu: Az „rpm” található, de a „cpio” nem - az utóbbi program szükséges kicsomagoláshoz

en: Found
hu: Találat

en: Packing
hu: Csomagolás

en: Unpacking
hu: Kicsomagolás

en: Note
hu: Megjegyzés

en: enabled
hu: bekapcsolva

en: disabled
hu: kikapcsolva

en: diff utility
hu: diff eszköz

en: email client
hu: levelezőprogram

en: batch renamer
hu: tömeges átnevező

en: checksum utility
hu: ellenőrzőösszeg-számító

en: Tool
hu: Eszköz

en: Status
hu: Állapot

en: Tab-Switch panel
hu: Lap-váltás panel

en: Show &FN Keys Bar
hu: A &funkciósor megjelenítése

en: Show &Command Line
hu: A paran&cssor megjelenítése

en: Show &Embedded Terminal
hu: B&eágyazott terminál megjelenítése

en: Show &Hidden Files
hu: &Rejtett fájlok megjelenítése

en: S&wap Panels
hu: A &panelek felcserélése

en: Empty Trash
hu: A Kuka ürítése

en: Trash Popup Menu
hu: A Kuka helyi menüje

en: Sw&ap Sides
hu: &Oldalak felcserélése

en: popup cmdline
hu: Parancssor megjelenítése

en: Start &Root Mode Krusader
hu: Krusader indítása &rendszergazda módban

en: Pro&files
hu: Pro&filok

en: Sp&lit File...
hu: Fájl &darabolása…

en: Com&bine Files...
hu: Fájlok &egyesítése…

en: &Select Newer and Single
hu: Újabbak és egyedüliek kijelölé&se

en: Select &Newer
hu: Újabbak ki&jelölése

en: Select &Single
hu: E&gyedüliek kijelölése

en: Select Different &and Single
hu: Külö&nbözők és egyedüliek kijelölése

en: Select &Different
hu: &Különbözők kijelölése

en: Start and &Forget
hu: Elindít és el&felejt

en: Display &Separated Standard and Error Output
hu: Elkülönített &standard és hibakimenet megjelenítése

en: Display &Mixed Standard and Error Output
hu: Közös standard és hibakimenet &megjelenítése

en: Start in &New Terminal
hu: Indítás új termi&nálban

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
hu: Terminál&emulátorhoz küldés

en: Start &Terminal
hu: &Terminál indítása

en: &Search...
hu: Kere&sés…

en: &Locate...
hu: Fáj&lkeresés…

en: Synchronize Fol&ders...
hu: &Mappák szinkronizálása…

en: D&isk Usage...
hu: &Lemezhasználat…

en: Configure &Krusader...
hu: A &Krusader beállítása…

en: Save &Position
hu: Pozíció &mentése

en: Compare b&y Content...
hu: Összehasonlítás ta&rtalomra…

en: Multi &Rename...
hu: Tömeges átne&vezés…

en: Vertical Mode
hu: Függőleges mód

en: User&actions
hu: Felhasználói mű&veletek

en: Manage User Actions...
hu: Felhasználói műveletek kezelése…

en: Select Remote Charset
hu: Távoli karakterkészlet kiválasztása

en: Recently Closed Tabs
hu: Nemrég bezárt lapok

en: Quit Krusader.
hu: Kilépés a Krusaderből.

en: Popular URLs...
hu: Gyakran látogatott helyek…

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
hu: Teljes képernyős beágyazott terminál be/ki

en: Move Focus Up
hu: Fókusz mozgatása fel

en: Move Focus Down
hu: Fókusz mozgatása le

en: Setup Krusader the way you like it
hu: A Krusader beállítása az Önnek megfelelő módon

en: Search for files
hu: Fájlok keresése

en: No selected files to send.
hu: Nincsenek fájlok kiválasztva a küldéshez.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
hu: A Krusader nem talált támogatott levelezőprogramot. Telepítsen egyet. Tipp: a Krusader a KMailt támogatja.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
hu[0]: Fájl küldése: %2
hu[1]: Fájlok küldése: %2

en: Error executing %1.
hu: Hiba a(z) %1 végrehajtása közben.

en: Do not know which files to compare.
hu: Nem tudni, hogy mely fájlokat kell összehasonlítani.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
hu: Két fájl tartalom szerinti összehasonlításához az alábbiakat teheti:<ul><li>Kijelöl egy fájlt a bal panelen és egyet a jobb panelen.</li><li>Kijelöl pontosan kettő fájlt az aktív panelen.</li><li>Meggyőződik arról, hogy a másik panelen létezik az aktív panel aktuális fájljával megegyező nevű fájl.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
hu: A Krusader nem tudja letölteni a következőt: %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
hu: A Krusader nem talált támogatott grafikus diff előtétprogramot. Telepítsen egyet. A Krusader a következőket támogatja: Kompare, KDiff3, Xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
hu: Nem található a „locate” program. Telepítse a GNU findutils-locate csomagot, vagy állítsa be a függőségeket a Konfigurátorban.

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
hu: Hibás idézőjelezés a terminálparancsban:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
hu: Nem található tömeges átnevező eszköz.
    A KRename beszerezhető itt: %1

en: Error executing '%1'.
hu: Hiba a(z) „%1” végrehajtásakor.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
hu: A root módban végrehajtott, helytelen műveletek károsíthatják az operációs rendszert.<p>A grafikus alkalmazások root felhasználóként futtatása nem biztonságos, és lehetővé teheti támadóknak root jogosultság megszerzését.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
hu: Nem lehet elindítani a Krusadert root módban, a(z) %1 nem található vagy nem végrehajtható. Ellenőrizze, hogy a kde-cli-tools telepítve van-e.

en: Do not know which file to split.
hu: Nem tudni, hogy melyik fájlt kell darabolni.

en: You cannot split a folder.
hu: Mappát nem lehet darabolni.

en: Do not know which files to combine.
hu: Nem tudni, hogy mely fájlokat kell egyesíteni.

en: You cannot combine a folder.
hu: Mappát nem lehet egyesíteni.

en: Not a split file: %1.
hu: „%1” nem egy darabolt fájl.

en: Select only one split file.
hu: Csak egy darabolt fájlt jelöljön ki.

en: Combining %1.* to folder:
hu: „%1.*” egyesítése ebbe a mappába:

en: Open trash bin
hu: Kuka megnyitása

en: Empty trash bin
hu: Kuka ürítése

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
hu: Az állapotsor alapvető információkat ad az egérmutató alatti fájlról.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
hu: <qt><b>Üdvözli a Krusader!</b><p>Mivel a programot most indította először, ezért a Krusader megkeresi a külső alkalmazásokat a számítógépen. Ezt követően elindul a Konfigurátor, ahol igény szerint módosíthatja a Krusader beállításait.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
hu: A főablak felülre hozása

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
hu: Nézőke

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
hu: Össze&hasonlítási beállítások

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
hu: &Nézet

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hu: Ug&rás

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
hu: Eszk&özök

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
hu: Parancsfuttatási &mód

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hu: &Ablak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
hu: Műveletek eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
hu: Feladat eszköztár

en: Function keys allow performing fast operations on files.
hu: A funkciógombok gyors műveletvégzést tesznek lehetővé a fájlokon.

en: Horizontal Mode
hu: Vízszintes mód

en: &Generic Viewer
hu: Általános me&gjelenítő

en: &Text Viewer
hu: Szövegmegjelení&tő

en: &Hex Viewer
hu: &Hexadecimális megjelenítő

en: &Lister
hu: &Nézőke

en: Text &Editor
hu: Szöv&egszerkesztő

en: &Detach Tab
hu: Lap le&választása

en: &Close Current Tab
hu: Aktuális lap &bezárása

en: &Next Tab
hu: &Következő lap

en: &Previous Tab
hu: E&lőző lap

en: &KrViewer
hu: &KrNézegető

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
hu: Rossz idézés a szerkesztő parancsban:
    %1

en: Can not open "%1"
hu: A(z) „%1” nem nyitható meg

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
hu: %1 (Szerkesztés)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
hu: %1 (Megjelenítés)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
hu: Szerkesztés: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
hu: Megjelenítés: %1

en: Save selection...
hu: Kijelölés mentése…

en: Save as...
hu: Mentés másként…

en: Print...
hu: Nyomtatás…

en: Search next
hu: Következő keresése

en: Search previous
hu: Előző keresése

en: Jump to position
hu: Ugrás pozícióra

en: Select charset
hu: Karakterkészlet kiválasztása

en: Lister:
hu: Nézőke:

en: Stop search
hu: Keresés leállítása

en: Jump to next match
hu: Ugrás a következő találatra

en: Jump to previous match
hu: Ugrás az előző találatra

en: Options
hu: Beállítások

en: Modify search behavior
hu: A keresési beállítások módosítása

en: From cursor
hu: Kurzortól

en: Match whole words only
hu: Csak egész szavak

en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

en: Error reading file %1.
hu: Hiba a(z) „%1” fájl olvasásakor.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
hu: %1. oszlop, pozíció: %2 (%3, %4%)

en: Search:
hu: Keresés:

en: Search position:
hu: Keresési pozíció:

en: Text position:
hu: Szövegpozíció:

en: Invalid number.
hu: Érvénytelen szám.

en: Number out of range.
hu: A szám tartományon kívüli.

en: Nothing is selected.
hu: Semmi nincs kijelölve.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
hu: Fordított nyomtatás nem támogatott. Szeretné folytatni normál nyomtatással?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
hu: Nincs kijelölve fájl, vagy a kijelölt fájl nem jeleníthető meg.

en: Error at opening %1.
hu: Hiba a(z) %1 megnyitásakor.

en: Missing Plugin
hu: Hiányzó bővítmény

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
hu: <b>Nem érhető el szövegszerkesztő bővítmény.</b><br/>A belső szerkesztő nem működik nélküle.<br/>Kijavíthatja ezt a Kate telepítésével:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
hu: %1 nagyobb mint %2 MB

en: Cannot edit %1
hu: Nem sikerült szerkeszteni: %1

en: Krusader::Locate
hu: Krusader::Fájlkeresés

en: Search for:
hu: Keresendő:

en: Do not search in path
hu: Az elérési út kihagyása a keresésből

en: Show only the existing files
hu: Csak a létező fájlok megjelenítése

en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Results
hu: Találatok

en: Locate
hu: Fájlkeresés

en: Update DB
hu: Adatbázis frissítése

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
hu: Nem lehet elindítani a „locate” programot. Ellenőrizze a „Függőségek” lapot a Konfigurátorban.

en: Error during the start of 'locate' process.
hu: Hiba a „locate” folyamat indítása közben.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
hu: A locate a következő hibaüzenetet adta:
    
    %1

en: View (F3)
hu: Megjelenítés (F3)

en: Edit (F4)
hu: Szerkesztés (F4)

en: Compare by content (F10)
hu: Összehasonlítás tartalomra (F10)

en: Find (Ctrl+F)
hu: Keresés (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
hu: Következő keresése (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
hu: Előző keresése (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
hu: Kiválasztottak másolása a vágólapra

en: Search string not found.
hu: A keresett szöveg nem található.

en: Locate results
hu: Keresési eredmények

en: Query Name
hu: Lekérdezési név

en: Here you can name the file collection:
hu: Itt elnevezheti a fájlgyűjteményt:

en: Stop
hu: Leállítás

en: Feed to listbox
hu: Listába való felvétel

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
hu: Krusader
    Kétpaneles fájlkezelő a KDE-től

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
hu: Krusader - RENDSZERGAZDAI JOGOK

en: © 2000-2003 Shie Erlich, Rafi Yanai
    © 2004-2022 Krusader Krew
hu: © Shie Erlich, Rafi Yanai, 2000-2003.
    © A Krusader csapat, 2004-2022.

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
hu: Visszajelzés:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Author (retired)
hu: Szerző (visszavonult)

en: Developer (retired)
hu: Fejlesztő (visszavonult)

en: Webmaster (retired)
hu: Webgazda (visszavonult)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
hu: Dokumentáció és marketing koordinátor (visszavonult)

en: Documentation & Proofing (retired)
hu: Dokumentáció és lektorálás (visszavonult)

en: Marketing & Product Research (retired)
hu: Marketing és termék kutatás (visszavonult)

en: Everyone involved in KDE
hu: Mindenki, aki részt vesz a KDE-ben

en: KDE Translation Teams
hu: KDE fordítócsapatok

en: QA, bug-hunting, patches and general help
hu: QA, hiba keresés, foltok és segítégnyújtás

en: Important help in KDE 4 porting
hu: Komoly segítség a KDE 4 portolásban.

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
hu: Fantasztikus Krusader logó és ikonok (pályázat nyertes)

en: The UsefulArts Organization
hu: A UsefulArts szervezet

en: Icon for Krusader
hu: Krusader ikon

en: Viewer module for 3rd Hand
hu: Megjelenítő modul a felbukkanó panelhez

en: Handbook Proof-Reader
hu: Kézikönyv lektorálás

en: The old Bookmark Module
hu: A régi könyvjelző kezelő

en: Dir history button
hu: Könyvtárelőzmény-lista gomb

en: Icons for Krusader
hu: Krusader ikonok

en: Usability and QA
hu: Használhatóság és QA

en: patch for KViewer
hu: KViewer folt

en: the first patch ever!
hu: A legelső folt!

en: Bosnian translation
hu: Bosnyák fordítás

en: Brazilian Portuguese translation
hu: Brazil portugál fordítás

en: Bulgarian translation
hu: Bolgár fordítás

en: Catalan translation
hu: Katalán fordítás

en: Chinese Simplified translation
hu: Egyszerűsített kínai fordítás

en: Old Czech translation
hu: Régi cseh fordítás

en: Czech translation
hu: Cseh fordítás

en: Old Danish translation
hu: Régi dán fordítás

en: Danish translation
hu: Dán fordítás

en: Dutch translation
hu: Holland fordítás

en: Old French translation
hu: Régi francia fordítás

en: French translation
hu: Francia fordítás

en: Old German translation
hu: Régi német fordítás

en: German translation
hu: Német fordítás

en: Greek translation
hu: Görög fordítás

en: Kukk Zoltan
hu: Kukk Zoltán

en: Old Hungarian translation
hu: Régi magyar fordítás

en: Arpad Biro
hu: Bíró Árpád

en: Hungarian translation
hu: Magyar fordítás

en: Italian translation
hu: Olasz fordítás

en: Japanese translation
hu: Japán fordítás

en: Old Japanese translation
hu: Régi japán fordítás

en: Lithuanian translation
hu: Litván fordítás

en: Portuguese translation
hu: Portugál fordítás

en: Old Polish translation
hu: Régi lengyel fordítás

en: Polish translation
hu: Lengyel fordítás

en: Russian translation
hu: Orosz fordítás

en: Old Russian translation
hu: Régi orosz fordítás

en: Serbian translation
hu: Szerb fordítás

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
hu: Zdenko Podobný és Ondrej Pačay (Yogi)

en: Slovak translation
hu: Szlovák fordítás

en: Slovenian translation
hu: Szlovén fordítás

en: Old Spanish translation
hu: Régi spanyol fordítás

en: Spanish translation
hu: Spanyol fordítás

en: Old Swedish translation
hu: Régi svéd fordítás

en: Swedish translation
hu: Svéd fordítás

en: Turkish translation
hu: Török fordítás

en: Ukrainian translation
hu: Ukrán fordítás

en: Korean translation
hu: Koreai fordítás

en: Start left panel at <path>
hu: A bal panel kezdőmappája: <path>

en: Start right panel at <path>
hu: A jobb panel kezdőmappája: <path>

en: Load this profile on startup
hu: Ezen profil betöltése induláskor

en: Enable debug output
hu: Hibakereső kimenet engedélyezése

en: URL to open
hu: A megnyitandó URL

en: &MountMan...
hu: &Csatoláskezelő…

en: Open &MountMan
hu: Cs&atoláskezelő megnyitása

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
hu:  Nem lehet elindítani a „mount” programot. Ellenőrizze a „Függőségek” lapot a Konfigurátorban.

en: MountMan is not operational. Sorry
hu: A Csatoláskezelő nem működőképes.

en: MountMan - Your Mount-Manager
hu: Csatoláskezelő - fájlrendszerek csatolásához

en: &Eject
hu: Kia&dás

en: &Unmount
hu: &Leválasztás

en: Mnt.Point
hu: Csatolási pont

en: Total Size
hu: Teljes méret

en: Free Size
hu: Szabad méret

en: Free %
hu: Szabad %

en: MountMan.Info
hu: Csatolás-info

en: Show only removable devices
hu: Csak az eltávolítható eszközök megjelenítése

en: &Mount
hu: Csat&olás

en: MountMan
hu: Csatoláskezelő

en: Format
hu: Formázás

en: Calculate Occupied Space
hu: Foglalt terület számítása

en: Name: %1
hu: Név: %1

en: Total occupied space: %1
hu: Teljes foglalt terület: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
hu[0]:  (%2 bájt)
hu[1]:  (%2 bájt)

en: in %1 folder | in %1 folders
hu[0]: %1 mappában
hu[1]: %1 mappában

en: and %1 file | and %1 files
hu[0]: és %1 fájlban
hu[1]: és %1 fájlban

en: Show Details
hu: Részletek megjelenítése

en: Show columns with details
hu: Oszlopok megjelenítése a részletekkel

en: Show Hidden Folders
hu: Rejtett mappák megjelenítése

en: Show folders starting with a dot
hu: Ponttal kezdődő nevű mappák megjelenítése

en: Start From Root
hu: Indítás a rootból

en: Set root of the tree to root of filesystem
hu: A fa gyökerének beállítása a fájlrendszer gyökerére

en: Start From Current
hu: Indítás a jelenlegiből

en: Set root of the tree to the current folder
hu: A fa gyökerének beállítása az aktuális mappára

en: Start From Place
hu: Indítás egy helyről

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
hu: A fa gyökerének beállítása a „Helyek”-ben listázott legközelebbi mappára

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: Default layout]
en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Compact
hu: Kompakt

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Custom layout: "%1"
hu: Egyéni elrendezés: „%1”

en: Preview not available
hu: Nincs előnézet

en: Close the search bar
hu: Keresősáv bezárása

en: Change the search mode
hu: Keresési mód módosítása

en: Enter or select search string
hu: Adjon meg vagy válasszon ki egy kereső kifejezést

en: Save the current search string
hu: Aktuális kereső kifejezés mentése

en: Open selection dialog
hu: Kiválasztó párbeszédablak megnyitása

en: Saved search text to history
hu: Kereső szöveg mentve az előzményekbe

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
hu: Az állapotsor információkatt jelenít meg az aktuális mappát tartalmazó fájlrendszerről: teljes méret, szabad hely, fájlrendszer típusa stb.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
hu: A könyvjelző menü megnyitása. Felvehető a listába az aktuális hely, szerkeszthetők a könyvjelzők, továbbá új almappa vehető fel a listába.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
hu: Azon mappa neve, ahol Ön éppen van. Egy másik helyre való ugráshoz megadhatja a kívánt hely nevét. Lehetőség van hálózati protokollok használatára (például ftp:// vagy fish://).

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
hu: Az „összesen” jelző mutatja a fájlok számát, a kijelöltek számát és az összméretet

en: Cancel folder space calculation
hu: Mappaméret számításának megszakítása

en: Move Sidebar clockwise
hu: Oldalsáv áthelyezése jobbra

en: Open the Sidebar
hu: Oldalsáv megnyitása

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
hu: Ez a gomb átkapcsolja a szinkronizált böngésző módot.
    Ha aktív, akkor minden könyvtárváltás el lesz
    végezve az aktív és az inaktív panelen is, ha lehetséges.

en: Close the Sidebar
hu: Oldalsáv bezárása

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
hu: Figyelmeztetés: a bal és a jobb oldal ugyanazt a mappát mutatja.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
hu: %1 / %2 szabad (%3%) itt: %4 [(%5)]

en: %1 free
hu: %1 szabad

en: loading previews: %p%
hu: előnézetek betöltése: %p%

en: >> Reading...
hu: >> Olvasás…

en: >> Reading: %1 % complete...
hu: >> Olvasás: %1 % kész…

en: >> Reading: %1
hu: >> Olvasás: %1

en: Error: %1
hu: Hiba: %1

en: Cut to Clipboard
hu: Áthelyezés a vágólapra

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Paste from Clipboard
hu: Beillesztés a vágólapról

en: View File
hu: Fájl megjelenítése

en: Edit File
hu: Fájl szerkesztése

en: &New Text File...
hu: Ú&j szövegfájl…

en: Copy to other panel
hu: Másolás másik panelre

en: Move to other panel
hu: Áthelyezés másik panelre

en: Copy delayed...
hu: Másolás késleltetve…

en: Move delayed...
hu: Áthelyezés késleltetve…

en: New Folder...
hu: Új mappa…

en: Start Terminal Here
hu: Terminál indítás innen

en: F3 View Dialog
hu: F3 Megjelenítési ablak

en: Right-click Menu
hu: Jobb kattintásos menü

en: &Properties...
hu: T&ulajdonságok…

en: &Compare Folders
hu: Mappák öss&zehasonlítása

en: Calculate &Occupied Space
hu: Elf&oglalt terület számítása

en: Pac&k...
hu: Cso&magolás…

en: &Unpack...
hu: Kics&omagolás…

en: Create Checksum...
hu: Ellenőrzőösszeg létrehozása…

en: Verify Checksum...
hu: Ellenőrzőösszeg ellenőrzése…

en: New Symlink...
hu: Új szimbolikus link…

en: T&est Archive
hu: Archívum vizsgála&ta

en: Alternative Delete
hu: Alternatív törlés

en: Root
hu: Gyökérkönyvtár

en: Go to Other Panel's Folder
hu: Ugrás a másik panel mappájához

en: &Reload
hu: Ú&jraolvasás

en: Cancel Refresh of View
hu: Nézet frissítésének megszakítása

en: New Net &Connection...
hu: Új kap&csolat…

en: Disconnect &from Net
hu: Lekapcsolódás a &hálózatról

en: Sync Panels
hu: Panelek szinkronizálása

en: Jump Back
hu: Ugrás vissza

en: Set Jump Back Point
hu: Visszaugrási pont beállítása ide

en: S&ynchron Folder Changes
hu: Mappaváltások sz&inkronizálása

en: Go to Location Bar
hu: Ugrás a címsávra

en: Toggle Sidebar
hu: Oldalsáv be/ki

en: Left Bookmarks
hu: Bal oldali könyvjelzők

en: Right Bookmarks
hu: Jobb oldali könyvjelzők

en: History
hu: Előzmények

en: Left History
hu: Bal oldali előzmények

en: Right History
hu: Jobb oldali előzmények

en: Media
hu: Adathordozók

en: Left Media
hu: Bal oldali adathordozók

en: Right Media
hu: Jobb oldali adathordozók

en: Find in folder...
hu: Keresés a mappában…

en: Select in folder...
hu: Kijelölés a mappában…

en: Filter in folder...
hu: Szűrés a mappában…

en: ROOT (/)
hu: Gyökér (/)

en: Rename file, folder, etc.
hu: Fájl, mappa, stb. átnevezése

en: Open file in viewer.
hu: Fájl megnyitása a megjelenítőben.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
hu: <qt><p>Fájl szerkesztése.</p><p>A szerkesztő beállítható a Konfigurátorban, az <b>internal editor</b> (beépített szerkesztő) az alapértelmezett.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
hu: Fájl másolása az egyik panelról a másikra.

en: Move file from one panel to the other.
hu: Fájl áthelyezése az egyik panelról a másikra.

en: Create folder in current panel.
hu: Mappa létrehozása az aktuális panelen.

en: Delete file, folder, etc.
hu: Fájl, mappa, stb. törlése

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
hu: <qt><p>Terminál megnyitása az aktuális mappában.</p><p>A terminálprogram a Konfigurátorban adható meg. A <b>konsole</b> az alapértelmezett terminál.</p></qt>

en: Open/Run Files
hu: Fájlok megnyitása/futtatása

en: Run
hu: Futtatás

en: Open in New Tabs
hu: Megnyitás új lapokon

en: Open in New Tab
hu: Megnyitás új lapon

en: Browse Archive
hu: Archívum böngészése

en: Other...
hu: Egyéb…

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: New Hardlink...
hu: Új hard link…

en: Redirect Link...
hu: Link átirányítása…

en: Link Handling
hu: Linkkezelés

en: Send by Email
hu: Küldés e-mailben

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Synchronize Selected Files...
hu: Kijelölt fájlok szinkronizálása…

en: Create New
hu: Új létrehozása

en: You can edit links only on local file systems
hu: Linkeket csak helyi fájlrendszereken lehet szerkeszteni

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
hu: Az aktuális fájl nem egy link, így nem lehet átirányítani.

en: Link Redirection
hu: Link-átirányítás

en: Please enter the new link destination:
hu: Adja meg a link új célját:

en: Cannot remove old link: %1
hu: Nem lehet eltávolítani a régi linket: %1

en: Failed to create a new link: %1
hu: Új link létrehozása nem sikerült: %1

en: You can create links only on local file systems
hu: Linkeket csak helyi fájlrendszereken lehet létrehozni

en: New Link
hu: Új link

en: Create a new link to: %1
hu: Új link létrehozása erre: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
hu: Ezen a néven már létezik fájl vagy mappa.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
hu: Nem sikerült új szimbolikus linket („%1”) létrehozni erre: „%2”

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
hu: Nem sikerült új linket („%1”) létrehozni erre: „%2”

en: No permissions to view this file.
hu: Nincs jogosultsága a fájl megjelenítéséhez.

en: Enter a URL to view:
hu: Adja meg a megjelenítendő URL-t:

en: You cannot edit a folder
hu: Mappát nem lehet szerkeszteni

en: No permissions to edit this file.
hu: Nincs jogosultsága a fájl szerkesztéséhez.

en: Enter the filename to edit:
hu: Adja meg a szerkesztendő fájl nevét:

en: Move %1 to:
hu: %1 áthelyezése ide:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
hu[0]: %1 fájl áthelyezése ide:
hu[1]: %1 fájl áthelyezése ide:

en: Copy %1 to:
hu: %1 másolása ide:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
hu[0]: %1 fájl másolása ide:
hu[1]: %1 fájl másolása ide:

en: Folder's name:
hu: Mappa neve:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
hu[0]: Biztosan áthelyezi ezt az elemet a kukába?
hu[1]: Biztosan áthelyezi ezt a(z) %1 elemet a kukába?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
hu[0]: <qt>Biztosan <b>fizikailag</b> törölni szeretné ezt a fájlt (nem csupán eltávolítani a virtuális mappából)?</qt>
hu[1]: <qt>Biztosan <b>fizikailag</b> törölni szeretné ezt a(z) %1 fájlt (nem csupán eltávolítani a virtuális mappából)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
hu[0]: Biztosan törli ezt az elemet?
hu[1]: Biztosan törli ezt a(z) %1 elemet?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
hu: <qt><p>A(z) <b>%1</b> mappa nem üres.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
hu: <p>Kihagyja, vagy mindent áthelyez a kukába?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
hu: <p>Kihagyja, vagy mindent töröl?</p></qt>

en: &Skip
hu: &Kihagyás

en: &Trash All
hu: Összes a &Kukába

en: &Delete All
hu: Összes &törlése

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné ezt a virtuális elemet (a valós fájlok érintetlenül maradnak)?
hu[1]: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %1 virtuális elemet (a valós fájlok maradnak)?

en: Could not start %1
hu: Nem sikerült elindítani: %1

en: %1 cannot open %2
hu: A(z) %1 nem tudja megnyitni ezt: %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
hu: <qt><p> A(z) <b>%1.%2</b> archívum már létezik. Szeretné felülírni?</p><p>A régi archívum összes adata el fog veszni!</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
hu: <qt><p> A(z) <b>%1.%2</b> archívum már létezik. Szeretné felülírni? </p><p>A Zip felülírja a Zip-archívumban az azonos nevű bejegyzéseket illetve új bejegyzéseket vesz fel az új neveknek.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
hu: Virtuális célt nem lehet használni fájlcsomagoláskor.

en: Unpack %1 to:
hu: %1 kicsomagolása ide:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
hu[0]: %1 fájl kicsomagolása ide:
hu[1]: %1 fájl kicsomagolása ide:

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Automatically Resize Columns
hu: Oszlopok automatikus átméretezése

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
hu: %1 / %2, %3 (%4) / %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
hu: %1 / %2, %3 / %4

en: Apply filter to folder&s
hu: Szűrő alkalmazása mappá&kra

en: Filter Files
hu: Fájlok szűrése

en: Apply &selection to folders
hu: Kijelölé&s alkalmazása mappákra

en: Select Files
hu: Fájlok kijelölése

en: &Detailed View
hu: &Részletes nézet

en: &Brief View
hu: &Rövid nézet

en: Climb up the folder tree
hu: Egy szinttel feljebb a mappalistában

en: (Broken Link)
hu: (Törött link)

en: Symbolic Link
hu: Szimbolikus link

en: %1 (Link)
hu: %1 (link)

[ctx: File property]
en: Name
hu: Név

[ctx: File property]
en: Ext
hu: Kit.

[ctx: File property]
en: Size
hu: Méret

[ctx: File property]
en: Type
hu: Típus

[ctx: File property]
en: Modified
hu: Módosítás

[ctx: File property]
en: Changed
hu: Változtatás

[ctx: File property]
en: Accessed
hu: Hozzáférés

[ctx: File property]
en: Perms
hu: Jogok

[ctx: File property]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: File property]
en: Group
hu: Csoport

en: Size: %1
hu: Méret: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
hu: Típus: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
hu: Módosítás: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
hu: Változtatás: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
hu: Utolsó hozzáférés: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
hu: Jogosultságok: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
hu: Tulajdonos: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
hu: Csoport: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
hu: Link erre: %1 - (törött)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
hu: Link erre: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
hu: Fa-panel: a helyi fájlrendszer fanézete

en: Preview Panel: display a preview of the current file
hu: Előnézet-panel: az aktuális fájl előnézete

en: View Panel: view the current file
hu: Megjelenítési panel: az aktuális fájl megjelenítése

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
hu: Lemezhasználat-panel: egy mappa lemezhasználatának megtekintése

en: Disk Usage:
hu: Lemezhasználat:

en: Tree:
hu: Fa:

en: Preview:
hu: Előnézet:

en: View:
hu: Megjelenítés:

en: Preview: %1
hu: Előnézet: %1

en: View: %1
hu: Megjelenítés: %1

en: Disk Usage: %1
hu: Lemezhasználat: %1

en: Default Zoom
hu: Alapértelmezett nagyítás

en: &All Files
hu: Ö&sszes fájl

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT | Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
hu: &Egyéni

en: Select &Group...
hu: Cso&port kijelölése…

en: &Select All
hu: Minden kijelölé&se

en: &Unselect Group...
hu: Csoportkijelölés &megszüntetése…

en: U&nselect All
hu: Minde&n kijelölés megszüntetése

en: &Invert Selection
hu: K&ijelölés megfordítása

en: Restore Selection
hu: Kijelölés visszaállítása

en: Select Files with the Same Name
hu: Azonos nevű fájlok kijelölése

en: Select Files with the Same Extension
hu: Azonos kiterjesztésű fájlok kijelölése

en: Show View Options Menu
hu: A megjelenítési opciók menü mutatása

en: Set Focus to the Panel
hu: Fókusz a panelre

en: Apply settings to other tabs
hu: Beállítások alkalmazása  a többi lapra

en: Show Previews
hu: Előnézet mutatása

en: Save settings as default
hu: A beállítások mentése mint alapértelmezés

en: Select group
hu: Csoport kijelölése

en: Select all files in the current folder
hu: Az aktuális mappában levő összes fájl kijelölése

en: Unselect all
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Save settings as default for new instances of this view type
hu: Beállítások mentése alapértelmezésként ezen nézettípus új példányainak

en: Open a new tab
hu: Új lap megnyitása

en: [invalid]
hu: [érvénytelen]

en: Krusader::Search
hu: Krusader::Keresés

en: Query to clipboard
hu: Lekérdezés a vágólapra

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
hu: A kereső szöveget a vágólapra helyezi, ha egy talált fájlt megnyit.

en: Close
hu: Bezárás

en: Compare by content
hu: Összehasonlítás tartalomra

en: Text found:
hu: Megtalált szöveg:

en: Idle
hu: Inaktív

en: &Results
hu: E&redmények

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
hu[0]: %1 egyezés található.
hu[1]: %1 egyezés található.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
hu: Azt a lehetőséget választotta, hogy az archívumokban is történjen keresés.
    Erre a következő megszorítás vonatkozik: ha archívumokban is keres, akkor nem tud szövegre keresni (grep).

en: Found 0 matches.
hu: Nincs egyezés.

en: Finished searching.
hu: Keresés befejezve.

en: Krusader Search
hu: Krusader - keresés

en: Search results for "%1" in %2
hu: Keresési eredmények erre: „%1”, ebben: %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
hu: „%2”-t tartalmazó keresési találatok erre: „%1”, itt: %3

en: Here you can name the file collection
hu: Itt elnevezheti a fájlgyűjteményt

en: Query name
hu: Lekérdezési név

en: Krusader::Combining...
hu: Krusader::Egyesítés…

en: Combining the file %1...
hu: A(z) „%1” fájl egyesítése…

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
hu: Hiányzik a CRC-információs fájl (%1).
    E nélkül nem lehet ellenőrizni a helyességet. Folytatja az egyesítést?

en: Error at reading the CRC file (%1).
hu: Hiba a CRC-fájl (%1) olvasásakor.

en: Not a valid CRC file.
hu: Nem érvényes CRC-fájl.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
hu: 
    Sértetlen CRC-fájl nélkül nem lehet ellenőrizni a helyességet. Folytatja az egyesítést?

en: File Already Exists
hu: Már létezik ilyen fájl

en: Cannot open the first split file of %1.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) „%1” fájl első darabját.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
hu: Helytelen fájlméret, a fájl megsérülhetett.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
hu: Helytelen CRC-ellenőrzőösszeg, a fájl megsérülhetett.

en: Krusader::Splitting...
hu: Krusader::Darabolás…

en: Splitting the file %1...
hu: A(z) „%1” fájl darabolása…

en: Cannot split a folder.
hu: Mappát nem lehet darabolni.

en: Error reading file %1: %2
hu: Hiba a(z) „%1” fájl olvasásakor: %2

en: Error writing file %1: %2
hu: Hiba a(z) „%1” fájl írásakor: %2

en: 1.44 MB (3.5")
hu: 1,44 MB (3,5")

en: 1.2 MB (5.25")
hu: 1,2 MB (5,25")

en: 720 kB (3.5")
hu: 720 kB (3,5")

en: 360 kB (5.25")
hu: 360 kB (5,25")

en: 650 MB (CD-R)
hu: 650 MB (CD)

en: 700 MB (CD-R)
hu: 700 MB (CD)

en: Split the file %1 to folder:
hu: A(z) „%1” fájl darabolása ebbe a mappába:

en: User Defined
hu: Egyéni

en: Max file size:
hu: Max. fájlméret:

en: kByte
hu: kB

en: MByte
hu: MB

en: GByte
hu: GB

en: Overwrite files without confirmation
hu: Fájlok felülírása megerősítés nélkül

en: &Split
hu: Darabolá&s

en: Krusader::Splitter
hu: Krusader::Daraboló

en: The folder path URL is malformed.
hu: A mappa elérési út URL-je hibás.

en: Krusader::Feed to listbox
hu: Krusader::Listába felvétel

en: No elements to feed.
hu: Nincs elem, amit fel lehetne venni.

en: Synchronize results
hu: Eredmények szinkronizálása

en: Side to feed:
hu: Erről az oldalról:

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Both
hu: Mindkettő

en: Selected files only
hu: Csak a kiválasztott fájlokat

en: Cannot open %1.
hu: Nem nyitható meg: %1.

en: Krusader::Synchronize
hu: Krusader::Szinkronizálás

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
hu[0]: 1 fájl másolása jobbról balra
hu[1]: %1 fájl másolása jobbról balra

en: (1 byte) | (%1 bytes)
hu[0]: (1 bájt)
hu[1]: (%1 bájt)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
hu[0]: 	Kész: %2/1 fájl, %3/%4
hu[1]: 	Kész: %2/%1 fájl, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
hu[0]: 1 fájl másolása balról jobbra
hu[1]: %1 fájl másolása balról jobbra

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
hu[0]: 1 fájl törlése balról
hu[1]: %1 fájl törlése balról

en: Confirm overwrites
hu: Felülírások megerősítése

en: &Start
hu: &Indítás

en: &Pause
hu: &Szünet

en: &Close
hu: &Bezárás

en: Pause
hu: Szünet

en: Resume
hu: Folytatás

en: Number of files: %1
hu: Fájlok száma: %1

en: Number of compared folders: %1
hu: Összehasonlított mappák száma: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
hu: Hiba a(z) „%1” fájl ide történő másolásakor: „%2”.

en: Error at deleting file %1.
hu: Hiba a(z) „%1” fájl törlésekor.

en: Krusader::Synchronizer
hu: Krusader::Szinkronizáló

en: Feeding the URLs to KGet
hu: URL-ek átadása a KGetnek

en: Krusader::Synchronize Folders
hu: Krusader::Mappaszinkronizáló

en: Folder Comparison
hu: Mappa-összehasonlítás

en: File &Filter:
hu: &Fájlszűrő:

en: The left base folder used during the synchronization process.
hu: A szinkronizáláskor használt bal oldali alapmappa.

en: The right base folder used during the synchronization process.
hu: A szinkronizáláskor használt jobb oldali alapmappa.

en: Recurse subfolders
hu: Almappákat is

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
hu: Nem csak az alapmappák kerülnek összehasonlításra, hanem azok almappái is.

en: Follow symlinks
hu: Szimbolikus linkek követése

en: Follow symbolic links during the compare process.
hu: Szimbolikus linkek követése összehasonlításkor.

en: Compare duplicated files with same size by content.
hu: Az azonos méretű duplikált fájlok összehasonlítása azok tartalma alapján.

en: Ignore Date
hu: Dátum mellőzése

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
hu: <p>Dátuminformáció figyelmen kívül hagyása az összehasonlítás közben.</p><p><b>Megjegyzés</b>: hasznos lehet akkor, ha a fájlok hálózati fájlrendszereken vagy archívumokban vannak.</p>

en: Asymmetric
hu: Aszimmetrikus

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
hu: <p><b>Aszimmetrikus mód</b></p><p>A bal oldali a cél-, a jobb oldali a forrásmappa. Azok a fájlok, amelyek csak a bal oldalon léteznek, törlődnek, a többi eltérő fájl átmásolódik jobbról balra.</p><p><b>Megjegyzés</b>: hasznos egy mappának fájlkiszolgálóról történő frissítésekor.</p>

en: Ignore Case
hu: Nem nagybetűérzékeny

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
hu: <p>Nem nagybetűérzékeny fájlnév-összehasonlítás.</p><p><b>Megjegyzés</b>: windowsos fájlrendszeren történő szinkronizálás esetén érdemes használni.</p>

en: S&how options
hu: &Megjelenítési opciók

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
hu: <i>Balról jobbra másolásra</i> megjelölt fájlok megjelenítése.

en: Show files considered to be identical.
hu: Azonosnak tekintett fájlok megjelenítése.

en: Show excluded files.
hu: Kihagyott fájlok megjelenítése.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
hu: <i>Jobbról balra másolásra</i> megjelölt fájlok megjelenítése.

en: Show files marked to delete.
hu: Törlésre megjelölt fájlok megjelenítése.

en: Show files that exist on both sides.
hu: A mindkét oldalon létező fájlok megjelenítése.

en: Duplicates
hu: Duplikátumok

en: Show files that exist on one side only.
hu: A csak egy oldalon létező fájlok megjelenítése.

en: Singles
hu: Egyedüliek

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
hu: A szinkronizáló összehasonlítási eredményei (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column]
en: Size
hu: Méret

[ctx: @title:column]
en: Date
hu: Dátum

en: &Synchronizer
hu: &Szinkronizáló

en: &Options
hu: &Beállítások

en: Parallel threads:
hu: Párhuzamos szálak:

en: Equality threshold:
hu: Egyenlőség küszöb:

en: sec
hu: mp

en: min
hu: perc

en: hour
hu: óra

en: day
hu: nap

en: Time shift (right-left):
hu: Időeltolás (jobb-bal):

en: Ignore hidden files
hu: Rejtett fájlok kihagyása

en: Profile manager (Ctrl+P).
hu: Profilkezelő (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
hu: Oldalak felcserélése (Ctrl+S).

en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: Quiet
hu: Csendes üzemmód

en: Scroll Results
hu: Eredmények görgetése

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Selected files from targ&et folder:
hu: Kijelölt fájlok a &célmappából:

en: Selected files from sou&rce folder:
hu: Kijelölt fájlok a fo&rrásmappából:

en: Selected files from &left folder:
hu: Kijelölt fájlok a bal oldali ma&ppából:

en: Selected files from &right folder:
hu: Kijelölt fájlok a &jobb oldali mappából:

en: Targ&et folder:
hu: &Célmappa:

en: Sou&rce folder:
hu: Fo&rrásmappa:

en: &Left folder:
hu: Bal oldali &mappa:

en: &Right folder:
hu: &Jobb oldali mappa:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
hu: A megadott helynek vagy a bal oldali vagy a jobb oldali kiindulási hely alatt kell lennie.

en: Synchronize Folders
hu: Mappák szinkronizálása

en: E&xclude
hu: Ki&hagyás

en: Restore ori&ginal operation
hu: Eredeti művelet &visszaállítása

en: Re&verse direction
hu: &Ellenkező irány

en: Copy from &right to left
hu: Másolás &jobbról balra

en: Copy from &left to right
hu: Másolás &balról jobbra

en: &Delete (left single)
hu: &Törlés (bal oldali egyedüli)

en: V&iew left file
hu: Bal oldali fájl &megjelenítése

en: Vi&ew right file
hu: Jobb oldali fájl me&gjelenítése

en: &Compare Files
hu: &Fájlok összehasonlítása

en: C&opy selected to clipboard (left)
hu: Kiválasztottak más&olása a vágólapra (bal)

en: Co&py selected to clipboard (right)
hu: Kiválasztottak másolása a vágóla&pra (jobb)

en: &Select items
hu: Elemek kijelölé&se

en: Deselec&t items
hu: Kijelölés megs&züntetése

en: I&nvert selection
hu: Kijelölés megfor&dítása

en: Synchronize with &KGet
hu: Sz&inkronizálás KGettel

en: Select items
hu: Elemek kijelölése

en: Deselect items
hu: Kijelölés megszüntetése

en: The target folder must not be empty.
hu: A célmappa nem lehet üres.

en: The source folder must not be empty.
hu: A forrásmappa nem lehet üres.

en: Synchronizer has nothing to do.
hu: A szinkronizálónak nincs mit tennie.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
hu: A szinkronizáló ablak az előző összehasonlítás eredményeit tartalmazza. Amennyiben kilép, ezek az eredmények elvesznek. Biztosan ki akar lépni?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
hu: I/O-hiba a(z) „%1” és a(z) „%2” fájl összehasonlításakor.

en: Comparing file %1 (%2)...
hu: A(z) „%1” fájl összehasonlítása (%2)…

en: New Tab
hu: Új lap

en: Duplicate Current Tab
hu: Aktuális lap megkettőzése

en: Move Current Tab to Other Side
hu: A jelenlegi lap mozgatása a másik oldalra

en: Move Current Tab to the Left
hu: A jelenlegi lap mozgatása balra

en: Move Current Tab to the Right
hu: A jelenlegi lap mozgatása jobbra

en: Close Current Tab
hu: Aktuális lap bezárása

en: Undo Close Tab
hu: Lapbezárás visszavonása

en: Next Tab
hu: Következő lap

en: Previous Tab
hu: Előző lap

en: Close Inactive Tabs
hu: Inaktív lapok bezárása

en: Close Duplicated Tabs
hu: Duplikált lapok bezárása

en: Lock Tab
hu: Lap zárolása

en: Pin Tab
hu: Lap rögzítése

en: Unlock Tab
hu: Lap feloldása

en: Unpin Tab
hu: Lap rögzítésének feloldása

en: Needed panel specification missing in expander %1
hu: Az expanderben hiányzik a szükséges panel specifikáció (%1)

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
hu: Expander: Hibás argumentum, %1: %2 nem érvényes elemválasztó

en: Panel's Path...
hu: Panel elérési útja…

en: Automatically escape spaces
hu: Szóközök automatikus maszkolása

en: Number of...
hu: … száma

en: Count:
hu: Darabszám:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
hu: Expander: Hibás darabszám argumentum, %1 nem érvényes elemválasztó

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
hu: Szűrőmaszk (*.h, *.cpp, stb.)

en: Current File (!= Selected File)...
hu: Aktuális fájl (!= a kijelölt fájllal)…

en: Omit the current path (optional)
hu: Az aktuális elérési út elhagyása (opcionális)

en: Item List of...
hu: … elemlistája

en: Which items:
hu: Mely elemek:

en: Separator between the items (optional):
hu: Elválasztó az elemek között (opcionális):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
hu: Maszk (opcionális, a „Kijelölt” kivételével mind):

en: Filename of an Item List...
hu: Egy elemlista fájlneve…

en: Separator between the items (optional)
hu: Elválasztó az elemek között (opcionális)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
hu: Expander: ideiglenes fájlt nem lehet megnyitni (%1)

en: Manipulate the Selection...
hu: Kijelölés módosítása…

en: Selection mask:
hu: Kijelölési maszk:

en: Manipulate in which way:
hu: Módosítás módja:

en: Jump to a Location...
hu: Ugrás egy helyre…

en: Choose a path:
hu: Válasszon egy elérési utat:

en: Open location in a new tab
hu: Hely megnyitása egy új lapon

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
hu: Expander: a Goto-hoz legalább 1 paraméter szükséges.

en: Ask Parameter from User...
hu: Paraméter kérése a felhasználótól…

en: Question:
hu: Kérdés:

en: Preset (optional):
hu: Előre beállított érték (opcionális):

en: Caption (optional):
hu: Felirat (opcionális):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
hu: Expander: Az Ask-hoz legalább 1 paraméter szükséges.

en: User Action
hu: Felhasználói művelet

en: Copy to Clipboard...
hu: Másolás a vágólapra…

en: What to copy:
hu: Amit másolni kell:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
hu: Hozzáfűzés az aktuális vágólaptartalomhoz ezzel az elválasztóval (opcionális):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
hu: Bővítő: legalább egy paraméter szükséges a Clipboard-hoz.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
hu: Expander: A %Each% nem lehetne a %Clipboard% második argumentumában

en: Copy a File/Folder...
hu: Egy fájl/mappa másolása…

en: Where to copy:
hu: Hova legyen másolva:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
hu: Expander: legalább 2 paraméter szükséges a Copy-hoz.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
hu: Expander: A %Each% nem lehetne a %Copy% második argumentumában

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
hu: Expander: hibás URL-ek a %_Copy("src", "dest")%-ben

en: Move/Rename a File/Folder...
hu: Egy fájl/mappa áthelyezése/átnevezése…

en: What to move/rename:
hu: Mi legyen áthelyezve/átnevezve:

en: New target/name:
hu: Új cél/név:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
hu: Expander: legalább 2 paraméter szükséges a Move-hoz.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
hu: Expander: A %Each% nem lehetne a %Move% második argumentumában

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
hu: Expander: hibás URL-ek a %_Move("src", "dest")%-ben

en: Load a Synchronizer Profile...
hu: Egy szinkronizáló-profil betöltése…

en: Choose a profile:
hu: Válasszon profilt:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
hu: Expander: nincs profil megadva a %_Sync(profile)%-ban

en: Load a Searchmodule Profile...
hu: Keresőmodul-profil betöltése…

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
hu: Expander: nincs profil megadva a %_NewSearch(profile)%-ban

en: Load a Panel Profile...
hu: Panel-profil betöltése…

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
hu: Expander: nincs profil megadva a %_Profile(profile)%-ban

en: Separate Program Call for Each...
hu: Külön programhívás mindegyikhez…

en: Set Sorting for This Panel...
hu: Rendezés beállítása ehhez a panelhez…

en: Choose a column:
hu: Válasszon oszlopot:

en: Choose a sort sequence:
hu: Válasszon rendezési sorrendet:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
hu: Expander: nincs oszlop megadva a %_ColSort(column)%-ban

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
hu: Expander: nincs oszlop megadva a %_ColSort(%1)%-ban

en: Set Relation Between the Panels...
hu: A két panel közti kapcsolat beállítása…

en: Set the new size in percent:
hu: Az új méret beállítása százalékban:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
hu: Expander:a %1 érték határon kívül esik a %_PanelSize(percent)%-ben. Az első paraméternek 0 és 100 közé kell esnie

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
hu: Fájl megjelenítése a Krusader belső megjelenítőjével…

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
hu: Melyik fájlt szeretné megtekinteni? (Alapesetben: „%aCurrent%”):

en: Choose a view mode:
hu: Válasszon nézetmódot:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
hu: Válasszon ablakmódot:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
hu: Expander: nincs megtekintendő fájl a %_View(filename)%-ben

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
hu: %Each% nem lehet %1 paramétere

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
hu: Expander: hibás panelspecifikáció (%1) a %2 változóban

en: Error: unterminated % in Expander
hu: Hiba: lezáratlan % az Expanderben

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
hu: Hiba: nem ismert %%%1%2%% az Expanderben

en: Error: missing ')' in Expander
hu: Hiba: hiányzó „)” az Expanderben

en: Standard Output (stdout)
hu: Szabványos kimenet (stdout)

en: Standard Error (stderr)
hu: Szabványos hibakimenet (stderr)

en: Output
hu: Kimenet

en: Use font with fixed width
hu: Rögzített szélességű betűtípus használata

en: Kill
hu: Kilövés

en: Kill the running process
hu: Futó folyamat kilövése

en: *.txt|Text files
    *|All files
hu: *.txt|Szövegfájlok
    *|Minden fájl

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
hu: Ez a fájl már létezik.
    Felülírni, vagy hozzáfűzni szeretné a kimenetet?

en: Overwrite or append?
hu: Felülírja, vagy hozzáfűzi?

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: Export failed
hu: Exportálás sikertelen

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
hu: A felhasználói művelet nem indítható, a(z) %1 nem található vagy nem végrehajtható. Ellenőrizze, hogy a kde-cli-tools telepítve van-e.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
hu: A beépített terminálemulátor nem működik, kimenetek összegyűjtése lesz helyette.

en: Confirm Execution
hu: Végrehajtás megerősítése

en: Command being executed:
hu: Végrehajtandó parancs:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
hu: A(z) %1 fájl nem tartalmaz érvényes felhasználói műveleteket.

en: UserActions - cannot read from file
hu: Felhasználói műveletek - nem lehet olvasni a fájlból

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
hu: A műveleti fájl gyökérelemének nem %1 a neve, %2 használata

en: Unable to open actions file %1
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %1 felhasználói művelet fájlt

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
hu: Név nélküli felhasználói műveletet. Ez a művelet nem lesz importálva.
    Ez egy hiba a fájlban, amit talán érdemes lenne kijavítani.

en: UserActions - invalid action
hu: Felhasználói műveletek - érvénytelen művelet

en: Equal panel-size
hu: Egyenlő panelméret

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
hu: A két panel arányának beállítása 50/50-re

en: Samples
hu: Minták

en: Edit as root
hu: Szerkesztés rootként

en: Edit a file as root
hu: Fájl szerkesztése rootként

en: Edit a file with root permissions
hu: Fájl szerkesztése root jogosultságokkal

en: Mount a new filesystem
hu: Új fájlrendszer csatolása

en: Enqueue in Amarok
hu: Sorba állítás Amarokban

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
hu: Kijelölt elem(ek) hozzáfűzése az Amarok lejátszólistájához

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: Copy file path of current item (escaping spaces)
hu: Aktuális elem elérési útjának másolása (szóközök escape-elése)

en: Copy file path of current item
hu: Jelenlegi elem elérési útjának másolása

en: Copy file path(s) of selected item(s)
hu: Kijelölt elem(ek) elérési útjának másolása

en: Sort by Name
hu: Rendezés név szerint

en: Sorts the active panel by Name
hu: Aktív panel rendezése név szerint

en: Sort by Extension
hu: Rendezés kiterjesztés szerint

en: Sorts the active panel by Extension
hu: Aktív panel rendezése kiterjesztés szerint

en: Sort by Size
hu: Rendezés méret szerint

en: Sorts the active panel by Size
hu: Aktív panel rendezése méret szerint

en: Sort by Modified
hu: Rendezés módosítás szerint

en: Sorts the active panel by Modified
hu: Aktív panel rendezése a módosítás ideje szerint

en: Backup current
hu: Aktuális biztonsági mentése

en: Backup current file in current folder
hu: Aktuális fájl biztonsági mentése az aktuális mappában

en: System
hu: Rendszer

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
hu: Biztonsági másolatot készít az aktuális fájlról az aktuális mappában, és kér egy új fájlnevet a felhasználótól. Alapértelmezés szerint az „.old” lesz hozzáfűzve az eredeti fájlnévhez.

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
hu: krarc: az írástámogatás le van tiltva.
    Engedélyezheti azt az „Archívumok” oldalon a Konfigurátorban.

en: Creating folders is not supported with %1 archives
hu: Mappák létrehozása nincs támogatva a(z) %1 archívumokban

en: Creating %1...
hu: %1 létrehozása…

en: Writing to %1 archives is not supported
hu: Az írás nem támogatott a(z) %1 archívumokban.

en: Packing %1...
hu: %1 csomagolása…

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
hu: Nincs támogatva az adatok lekérése %1 archívumokból.

en: Unpacking %1...
hu: %1 kibontása…

en: An error has happened, related to the external program '%1'. The error message is: '%2'.
hu: Hiba történt a(z) „%1” külső programmal kapcsolatban. A hibaüzenet: „%2”.

en: Deleting files from %1 archives is not supported
hu: Nincs támogatva a fájlok törlése %1 archívumokban

en: Accessing files is not supported with %1 archives
hu: Nincs támogatva a fájlok hozzáférése %1 archívumokban

en: Listing folders is not supported for %1 archives
hu: Mappák listázása nincs támogatva a %1 archívumokban

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
hu: 
    Győződjön meg, hogy a(z) %1 fájl megfelelően telepítve van a rendszerén.

en: Krarc Password Dialog
hu: Krarc jelszóbekérő

en: Accessing the file requires a password.
hu: A fájlok hozzáférése jelszót igényel.
