krusader - en to ka translation catalogue (456 entries)

en: New protocol
ka: ახალი პროტოკოლი

en: Set a protocol:
ka: პროტოკოლის დაყენება:

en: Edit Protocol
ka: პროტოკოლის ჩასწორება

en: Set another protocol:
ka: დააყენეთ სხვა პროტოკოლი:

en: Edit Path
ka: ბილიკის ჩასწორება

en: Set another path:
ka: დააყენეთ სხვა ბილიკი:

en: New MIME Type
ka: ახალი MIME ტიპი

en: Set a MIME type:
ka: MIME ტიპის დაყენება:

en: Edit MIME Type
ka: MIME ტიპის ჩასწორება

en: New File Name
ka: ახალი ფაილის სახელი

en: Set a file name:
ka: დააყენეთ ფაილის სახელი:

en: Edit File Name
ka: ფაილის სახელის ჩასწორება

en: Command line is empty
ka: ბრძანების სტრიქონი ცარიელია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
ka: ქმედების თვისება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
ka: ძირითადი თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
ka: სათაური:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
ka: იდენტიფიკატორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
ka: ბრძანება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
ka: კატეგორია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
ka: &დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
ka: ნაგულისხმები მალსახმობი:

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
ka: ჩაირთო

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
ka: შესრულების რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
ka: &ნორმალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
ka: ტერმინალში გაშვება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
ka: დამატებითი თვისებები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
ka: ოქმი

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
ka: &ახალი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
ka: &შეცვლა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
ka: წა&შლა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
ka: ბილიკი

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
ka: &ახალი...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
ka: &ახალი...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
ka: ფაილის სახელი

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
ka: &ახალი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
ka: სხვა მომხმარებლით გაშვება:

en: Other panel
ka: სხვა პანელი

en: Left panel
ka: მარცხენა პანელი

en: Right panel
ka: მარჯვენა პანელი

en: Title
ka: სათაური

en: Merge
ka: შერწყმა

en: Overwrite Existing File?
ka: გადავაწერო არსებულ ფაილს?

en: Export Failed
ka: გატანის შეცდომა

en: Counting files
ka: ფაილების დათვლა

en: Uploading to remote destination
ka: დაშორებულ ადგილას ატვირთვა

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
ka: არქივის მხარდაუჭერელი ტიპი %1.

en: Counting files in archive
ka: არქივში ფაილების დათვლა

en: Add Bookmark
ka: სანიშნის დამატება

en: Name:
ka: სახელი:

en: Create in:
ka: შექმნის მდებარეობა:

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Folder name:
ka: საქაღალდის სახელი:

en: Local Network
ka: ლოკალური ქსელი

en: Type to search...
ka: მოსაძებნად აკრიფეთ…

en: Error
ka: შეცდომა

en: Manage Bookmarks
ka: სანიშნეების მართვა

en: Open
ka: გახსნა

en: Open in a new tab
ka: ახალ ჩანართშ გახსნა

en: Delete
ka: წავშალოთ

en: Please wait...
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ...

en: File
ka: ფაილი

en: Hash
ka: ჰეში

en: Choose Files
ka: აირჩიეთ ფაილები

en: Add
ka: დამატება

en: Clear
ka: სუფთა ცა

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: Capacity: %1
ka: მოცულობა: %1

en: Protocol:
ka: ოქმი:

en: Host:
ka: ჰოსტი:

en: Port:
ka: პორტი:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: &Connect
ka: &დაკავშირება

en: Please select a folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: In folder
ka: საქაღალდეში

en: MIN
ka: მინ

en: MAX
ka: მაქს

en: Again
ka: კიდევ

en: &Search:
ka: &ძებნა:

en: Files:
ka: ფაილები:

en: Folders:
ka: საქაღალდეები:

en: Total Size:
ka: ჯამური ზომა:

en: &Trash
ka: &ნაგვის ყუთი

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
ka: მართლა გნებავთ ამ ელემენტის წაშლა?

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Disk Usage
ka: დისკის გამოყენება

en: Exclude
ka: გამორიცხვა

en: New search
ka: ახალი ძებნა

en: Refresh
ka: განახლება

en: Include all
ka: ყველას ჩასმა

en: Step into
ka: შებიჯება

en: Lines
ka: ხაზები

en: Detailed
ka: დეტალურად

en: Next
ka: შემდეგი

en: Previous
ka: წინა

en: View
ka: ხედი

en: Last modified:
ka: ბოლო ცვლილება:

en: Permissions:
ka: ნებართვები:

en: Owner:
ka: მეპატრონე:

en: Parent folder
ka: მშობელი საქაღალდე

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Rainbow
ka: ცისარტყელა

en: High Contrast
ka: მაღალი კონტრასტი

en: Scheme
ka: სქემა

en: Show small files
ka: პატარა ფაილების ჩვენება

en: Minimum font size
ka: ფონტის მინიმალური ზომა

en: Percent
ka: პროცენტი

en: Name
ka: სახელი

en: Total size
ka: ჯამური ზომა

en: Own size
ka: საკუთარი ზომა

en: Type
ka: ტიპი

en: Date
ka: თარიღი

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
ka[0]: %1 ფაილი: ~ %2
ka[1]: %1 ფაილი: ~ %2

en: Files: %1
ka: ფაილი: %1

en: Open Terminal Here
ka: ტერმინალში გახსნა აქ

en: &Center Map Here
ka: &რუკის აქ დაცენტრება

en: &Open
ka: &გახსნა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
ka: <qt>საქაღალდე მისამართზე <i>'%1'</i> <b>რეკურსიულად</b> და <b>სამუდამოდ</b> წაიშლება.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
ka: <qt><i>'%1'</i> <b>სამუდამოდ</b> წაიშლება.</qt>

en: Malformed URL:
    %1
ka: არასწორი URL:
    %1

en: Archives
ka: არქივები

en: Image Files
ka: გამოსახულების ფაილები

en: Text Files
ka: ტექსტური ფაილები

en: Video Files
ka: ვიდეო ფაილები

en: Audio Files
ka: აუდიო ფაილები

en: Custom
ka: სხვა

en: Virtual filesystem
ka: ვირტუალური ფაილური სისტემა

en: Size
ka: ზომა

en: At Least
ka: მინიმუმ

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
ka: ბაიტი

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: KiB
ka: კიბ

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: MiB
ka: მიბ

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: GiB
ka: გიბ

en: At Most
ka: მაქსიმუმ

en: an&d
ka: &და

en: days
ka: დღე

en: weeks
ka: კვირა

en: months
ka: თვე

en: years
ka: წელი

en: Ownership
ka: მფლობელობა

en: P&ermissions
ka: &წვდომები

en: O&wner
ka: &მფლობელი

en: Grou&p
ka: &ჯგუფი

en: A&ll
ka: ყვე&ლა

en: &General
ka: &ზოგადი

en: &Advanced
ka: &დამატებითი

en: Any Character
ka: ნებისმიერი სიმბოლო

en: Start of Line
ka: ხაზის დასაწყისი

en: End of Line
ka: ხაზის დასასრული

en: Set of Characters
ka: სიმბოლოების ნაკრები

en: Repeats, Zero or More Times
ka: მეორდება, ნულჯერ ან მეტჯერ

en: Repeats, One or More Times
ka: მეორდება, ერთხელ ან მეტჯერ

en: Optional
ka: არასავალდებულო

en: TAB
ka: ტაბი

en: Newline
ka: ახალი ხაზი

en: Carriage Return
ka: კარეტის დაბრუნება

en: White Space
ka: თეთრი გამოტოვება

en: Digit
ka: ციფრი

en: &Case sensitive
ka: &დიდი თუ პატარა სიმბოლოები

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: &Load
ka: &ჩატვირთვა

en: &Text:
ka: &ტექსტი:

en: RegExp
ka: რეგგამოს

en: Encoding:
ka: კოდირება:

[ctx: Default encoding]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Follow &links
ka: &ბმულებზე მიყოლა

en: Execution mode
ka: შესრულების რეჟიმი

en: Rename
ka: ვიეტნამური

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Copy
ka: დააკოპირე

en: Move
ka: გადატანა

en: Mkdir
ka: დირ. შექმნა

en: Term
ka: პირობები

en: Quit
ka: დატოვება

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Ready.
ka: მზადაა.

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Floppy
ka: დისკეტა

en: USB device
ka: USB მოწყობილობა

en: Hard Disk
ka: მყარი დისკი

en: Camera
ka: კამერა

en: Mount
ka: მიმაგრება

en: Unmount
ka: მოხსნა

en: Eject
ka: გამოღება

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ka: შეცდომა "%1"-სთან წვდომისას. სისტემის პასუხია: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ka: შეცდომა "%1"-სთან წვდომისას

en: Profiles
ka: პროფილები

en: Empty Recently Closed Tabs
ka: ახლახანს დახურული ჩანართების გასუფთავება

en: Cancel Job
ka: დავალების გაუქმება

en: Are you sure you want to quit?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გახვიდეთ?

en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

en: Move to %1
ka: %1-ზე გადატანა

en: Link to %1
ka: ბმული %1-მდე

en: General
ka: ზოგადი

en: Confirmations
ka: დადასტურებები

en: Deleting files
ka: ფაილების წაშლა

en: Copying files
ka: ფაილების ასლი

en: Moving files
ka: ფაილების გადატანა

en: Search results
ka: ძებნს შედეგები

en: Colors
ka: ფერები

en: Active
ka: აქტიური

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

en: Foreground:
ka: წინა პლანი:

en: Background:
ka: ფონი:

en: Not used
ka: არ გამოიყენება

en: Rename foreground:
ka: წინა პლანის გადარქმევა:

en: Rename background:
ka: ფონის გადარქმევა:

en: Inactive
ka: არააქტიური

en: Other
ka: სხვა

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Invalid symlink
ka: არასწორი სიმბმული

en: Symbolic link
ka: სიმბმული

en: Application
ka: აპლიკაცია

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Copy to right
ka: მარჯვნივ კოპირება

en: Copy to left
ka: მარცხნივ კოპირება

en: Equals
ka: უდრის

en: Viewer
ka: მაყურებელი

en: Text mode
ka: ტექსტური რეჟიმი

en: MB
ka: მბ

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Editor:
ka: რედაქტორი:

en: Move to trash
ka: ნაგავში მოთავსება

en: Delete files
ka: ფაილების წაშლა

en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: Extension:
ka: გაფართოება:

en: Operation
ka: ოეპრაცია

en: Tabs
ka: ჩანართები

en: Show close tab buttons
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკის ჩვენება

en: Show new tab button
ka: ახალი ჩანართის ღილაკის ჩვენება

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Ctrl+Click
ka: Ctrl-წკაპი

en: Top
ka: ზედა

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Position:
ka: მდებარეობა:

en: Search
ka: ძებნა

en: Select
ka: აირჩიეთ

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Show space information
ka: ადგილის ინფორმაციის ჩვენება

en: Layout
ka: განლაგება

en: Layout:
ka: განლაგება:

[ctx: Frame color]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
ka: სტატუსის ზოლი

[ctx: Frame shape]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Frame shape]
en: Box
ka: ყუთი

[ctx: Frame shape]
en: Panel
ka: ზოლი

[ctx: Frame shadow]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
ka: აწეული

en: Default icon size:
ka: ხატულის ნაგულისხმები ზომა:

en: Show hidden files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Alphabetical
ka: ანბანით დალაგებული

en: Show folders first
ka: ჯერ საქაღალდეების ჩვენება

en: View modes
ka: ნახვის რეჟიმები

en: Default view mode:
ka: თვალიერების ნაგულისხმები რეჟიმი:

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: Show Bookmarks Button
ka: სანიშნეების პანელის ჩვენება

en: Selection Mode
ka: არჩევის რეჟიმი

en: Details
ka: დეტალები

en: Show Size:
ka: ზომის ჩვენება:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: setting 'show size']
en: Never
ka: არასდროს

en: Mount point:
ka: მიმაგრების წერტილი:

en: Links
ka: ბმულები

en: Protocols
ka: პროტოკოლები

en: MIMEs
ka: MIME-ები

en: Startup profile:
ka: გაშვების პროფილი:

en: User Interface
ka: სამომხმარებლო ინტერფეისი

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Normal font:
ka: ნორმალური ფონტი:

en: Startup
ka: გაშვება

en: Panel
ka: ზოლი

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Dependencies
ka: დამოკიდებულებები

en: User Actions
ka: მომხმარებლის ქმედებები

en: Custom color
ka: ფერის არჩევა

en: Red
ka: წითელი

en: Green
ka: მწვანე

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Cyan
ka: ცისფერი

en: Magenta
ka: ალისფერი

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Dark Red
ka: მუქი წითელი

en: Dark Green
ka: მუქი მწვანე

en: Dark Blue
ka: მუქი ლურჯი

en: Dark Cyan
ka: მუქი ცისფერი

en: Dark Magenta
ka: მუქი ალისფერი

en: Dark Yellow
ka: მუქი ყვითელი

en: White
ka: თეთრი

en: Light Gray
ka: ღია ნაცრისფერი

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: Dark Gray
ka: მუქი ნაცრისფერი

en: Black
ka: შავი

en: Found
ka: ნაპოვნი

en: Note
ka: ნოტი

en: enabled
ka: ჩართულია

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Tool
ka: ხელსაწყო

en: Status
ka: მდგომარეობა

en: Show Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლის ჩვენება

en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

en: &Search...
ka: &ძებნა...

en: Select Remote Charset
ka: აირჩიეთ დაშორებული კოდირება

en: Recently Closed Tabs
ka: ახლახანს დახურული ჩანართები

en: Search for files
ka: ფაილების ძებნა

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &წავიდა

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &გამართვა

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
ka: &ხელსაწყოთა ზოლები

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
ka: ქმედებების პანელი

en: &Detach Tab
ka: &ჩანართის მოხსნა

en: &Next Tab
ka: &შემდეგი ჩანართი

en: &Previous Tab
ka: &წინა ჩანართი

en: Print...
ka: დაბეჭდვა...

en: Jump to next match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

en: Jump to previous match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

en: Modify search behavior
ka: ძებნის ქცევის შეცვლა

en: Hexadecimal
ka: თექვსმეტობითი

en: Search:
ka: _ძებნა:

en: Invalid number.
ka: არასწორი რიცხვი.

en: Missing Plugin
ka: მცდარი მოდული

en: Case Sensitive
ka: დიდი ასოს გმრძნობიარე

en: Results
ka: შედეგები

en: Locate
ka: მოძიება

[ctx: @title:menu]
en: Locate
ka: მოძიება

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

en: Christoph Thielecke
ka: ქრისტოფ ზელეცკე

en: Italian translation
ka: იტალიური თარგმანი

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
ka: Zdenko Podobný და Ondrej Pačay (Yogi)

en: Enable debug output
ka: გამართვის გამოტანის ჩართვა

en: URL to open
ka: URL-ის გახსნა

en: &Eject
ka: &გამოღება

en: &Unmount
ka: &მიმაგრების მოხსნა (unmount)

en: Total Size
ka: ჯამური ზომა

en: &Mount
ka: &მიმაგრება

en: Format
ka: ფორმატირება

en: Name: %1
ka: სახელი: %1

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Show Hidden Folders
ka: დამალული საქაღალდეების ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
ka: ამოჭრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ka: დააკოპირე

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ka: წავშალოთ

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ka: თვისებები

en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Classic
ka: კლასიკური

en: Preview not available
ka: გადახედვა შეუძლებელია

en: Close the search bar
ka: ძებნის პანელის დახურვა

en: %1 free
ka: %1 თავისუფალია

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Paste from Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმა

en: View File
ka: ფაილის ნახვა

en: Edit File
ka: ფაილის ჩასწორება

en: New Folder...
ka: ახალი საქაღალდე...

en: &Properties...
ka: &თვისებები...

en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Toggle Sidebar
ka: გვერდითი პანელი ჩვენების ჩართ/გამორთ

en: History
ka: ისტორია

en: Media
ka: მედია

en: Run
ka: გაშვება

en: Open in New Tabs
ka: ახალ ჩანართებში გახსნა

en: Open in New Tab
ka: ახალ ჩანართში გახსნა

en: Other...
ka: სხვები…

en: Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Create New
ka: ახლის შექმნა

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
ka[0]: მართლა გნებავთ ამ ელემენტის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის წაშლა?

en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

en: Columns
ka: სვეტები

en: Filter Files
ka: ფილტრის ფაილები

en: Select Files
ka: მონიშნეთ ფაილები

en: Symbolic Link
ka: სიმბმული

en: %1 (Link)
ka: %1 (ბმა)

[ctx: Show the string 'DIR' instead of file size in detailed view (for folders)]
en: DIR
ka: საქაღალდე

[ctx: File property]
en: Modified
ka: შეცვლილია

[ctx: File property]
en: Changed
ka: შეცვლილია

[ctx: File property]
en: Accessed
ka: ბოლო წვდომა

[ctx: File property]
en: Owner
ka: მფლობელი

en: Size: %1
ka: ზომა: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
ka: ტიპი: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
ka: ცვლილება: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
ka: წვდომები: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
ka: მფლობელი: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
ka: ჯგუფი: %1

en: Preview:
ka: გადახედვა:

en: Preview: %1
ka: მინიატურა: %1

en: Default Zoom
ka: ნაგულისხმები მასშტაბირება

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
ka: &ხელით

en: &Select All
ka: ყვე&ლაფრის მონიშვნა

en: U&nselect All
ka: შენიშვნის &ყველაფერზე მოხსნა

en: &Invert Selection
ka: მონიშვნის &ინვერსია

en: Restore Selection
ka: მონიშნულის აღდგენა

en: Show Previews
ka: გადახედვების ჩვენება

en: Select group
ka: ჯგუფის მონიშვნა

en: Select all files in the current folder
ka: მიმდინარე საქაღალდეში ყველაფრის მონიშვნა

en: Unselect all
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

en: Open a new tab
ka: ახალ ჩანართის გახსნა

en: Close
ka: დახურვა

en: Idle
ka: უმოქმედო

en: File Already Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: User Defined
ka: საწყისი სამომხმარებლო

en: Both
ka: ორივე

en: &Start
ka: &გაშვება

en: &Pause
ka: &შეყოვნება

en: &Close
ka: დაკე&ტვა

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Number of files: %1
ka: ფაილების რაოდენობა: %1

en: Asymmetric
ka: ასიმეტრიული

en: Duplicates
ka: დუბლიკატები

en: Singles
ka: სინგლები

en: sec
ka: წმ

en: min
ka: წთ

en: hour
ka: საათი

en: day
ka: დღე

en: Compare
ka: შედარება

en: Quiet
ka: მშვიდი

en: Synchronize
ka: სინქრონიზაცია

en: New Tab
ka: ახალი ჩანართი

en: Move Current Tab to the Left
ka: მიმდინარე ჩანართის მარცხნივ გაწევა

en: Move Current Tab to the Right
ka: მიმდინარე ჩანართის მარჯვნივ გაწევა

en: Close Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: Undo Close Tab
ka: ჩანართის დახურვის გაუქმება

en: Next Tab
ka: შემდეგი ჩანართი

en: Previous Tab
ka: წინა ჩანართი

en: Lock Tab
ka: ჩანართის დაბლოკვა

en: Unlock Tab
ka: ჩანართის განბლოკვა

en: Count:
ka: რაოდენობა:

en: Question:
ka: კითხვა:

en: Output
ka: გამოტანა

en: Kill
ka: მოკვლა

en: Append
ka: მიმატება

en: Export failed
ka: გატანის შეცდომა

en: Samples
ka: სემპლები

en: Multimedia
ka: მულტიმედია

en: Sort by Name
ka: სახელის მიხედვით დალაგება

en: Sort by Size
ka: ზომის მიხედვით დალაგება

en: System
ka: სისტემა
