krusader - en to mai translation catalogue (238 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
mai: विवरण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
mai: शीर्षक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
mai: कमांड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
mai: श्रेणी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
mai: जोड़ू (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
mai: सक्षम

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
mai: उन्नत गुण

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
mai: प्रोटोकॉल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
mai: बदलू (&g)...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
mai: मेटाबू (&l)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
mai: पथ

en: Title
mai: शीर्षक

en: Merge
mai: मिलाबू

en: Add Bookmark
mai: पुस्तक चिन्ह जोड़ू

en: Name:
mai: नाम:

en: New Folder
mai: नवीन फोल्डर

en: Folders
mai: फोल्डरसभ

en: Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न

en: Error
mai: त्रुटि

en: Open
mai: खोलू

en: Delete
mai: मेटाबू

en: File
mai: फाइल

en: Hash
mai: हैश

en: Add
mai: जोड़ू

en: Clear
mai: खाली

en: &Cancel
mai: रद्द करू (&C)

en: Protocol:
mai: प्रोटोकॉल:

en: Host:
mai: होस्ट:

en: Port:
mai: पोर्टः

en: Username:
mai: प्रयोक्ताक नाम:

en: Password:
mai: कूटशब्द:

en: Pack
mai: पैक

en: Size:
mai: आकार:

en: MIN
mai: मिनट

en: Password
mai: कूटशब्द

en: Again
mai: पुन:

en: &Trash
mai: रद्दी (&T)

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
mai: की अहाँ सचमुच एहि वस्तु केँ मेटाएब चाहैत छी?

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Exclude
mai: निकालू

en: Refresh
mai: ताजा करू

en: Lines
mai: रेखासभ

en: Next
mai: अगिला

en: Previous
mai: पछिला

en: View
mai: दृश्य

en: Type:
mai: प्रकार:

en: Last modified:
mai: अंतिम बदलल:

en: Permissions:
mai: अनुमतिः

en: Owner:
mai: मालिक:

en: Detailed view
mai: विस्तृत दृश्य

en: Zoom In
mai: ज़ूम इन

en: Zoom Out
mai: ज़ूम आउट

en: High Contrast
mai: बेसी विरोधी

en: KDE
mai: केडीई

en: Scheme
mai: योजना

en: Minimum font size
mai: न्यूनतम फाँट आकार

en: Percent
mai: प्रतिशत

en: Name
mai: नाम

en: Type
mai: प्रकार

en: Date
mai: दिनांक

en: Permissions
mai: अनुमतिसभ

en: Owner
mai: मालिक

en: Group
mai: समूह

en: &Open
mai: खोलू (&O)

en: &Delete
mai: मेटाबू (&D)

en: Archives
mai: अभिलेख

en: Image Files
mai: चित्र फाइल

en: Text Files
mai: पाठ फाइल

en: Custom
mai: पसंदीदा

en: Size
mai: आकार

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
mai: बाइट

en: days
mai: दिन

en: weeks
mai: सप्ताह

en: months
mai: महीना

en: Ownership
mai: स्वामित्व

en: &General
mai: सामान्य (&G)

en: Any Character
mai: कोनो  अक्षर

en: Start of Line
mai: पंक्ति क' प्रारंभ

en: End of Line
mai: पंक्ति क' अंत

en: Set of Characters
mai: अक्षरसभ केर समूह

en: Repeats, Zero or More Times
mai: दोहराबू, शून्य अथवा बेसी बेर

en: Repeats, One or More Times
mai: दोहराबू, एकटा अथवा बेसी बार

en: Optional
mai: वैकल्पिक

en: Escape
mai: एस्केप

en: TAB
mai: टैब

en: Newline
mai: नवीन-पंक्ति

en: Carriage Return
mai: कैरिज वापस

en: White Space
mai: श्वेत स्थान

en: Digit
mai: डिजिट

en: All Files
mai: सबहि फाइल

en: &Load
mai: लोड करु (&L)

en: &Text:
mai: पाठ (&T):

en: Encoding:
mai: एनकोडिंग:

en: Rename
mai: नाम बदलू

en: Copy
mai: कापी करू

en: Move
mai: घसकाबू

en: Quit
mai: बाहर

en: Reload
mai: पुनः लोड करू

en: Floppy
mai: फ्लोपी

en: Hard Disk
mai: हार्ड डिस्क

en: Camera
mai: कैमरा

en: Mount
mai: माउन्ट

en: Unmount
mai: अनारोहित करू

en: Eject
mai: बाहर निकालू

en: An error occurred while accessing '%1'
mai: '%1' पर पहुँचबाक कोसिस मे एकटा त्रुटि भेल

en: Profiles
mai: प्रोफाइलसभ

en: Remove entry
mai: प्रविष्टि मेटाबू

en: Are you sure you want to quit?
mai: की अहाँ निश्चित छी जे अहाँ छोड़नाइ चाहैत अछि?

en: General
mai: सामान्य

en: Deleting files
mai: फ़ाइलसभ मेटाए रहल

en: Copying files
mai: फ़ाइलसभ कॉपी कए रहल अछि

en: Moving files
mai: फ़ाइलसभ घसकाए रहल

en: Search results
mai: खोज नतीजा

en: Colors
mai: रँग

en: Active
mai: सक्रिय

en: Transparent
mai: पारदर्शी

en: Foreground:
mai: अग्रभूमि:

en: Background:
mai: पृष्ठभूमि:

en: Inactive
mai: निष्क्रिय

en: Other
mai: आन

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

en: Current
mai: मोजुदा

en: Symbolic link
mai: सांकेतिक लिंक

en: Application
mai: अनुप्रयोग

en: Equals
mai: क' बराबर अछि

en: Viewer
mai: दर्शक

en: Editor
mai: संपादक

en: Terminal
mai: टर्मिनल

en: Operation
mai: सँक्रिया

en: Tabs
mai: टैब

en: Top
mai: उप्पर

en: Bottom
mai: नीच्चाँ

en: Case sensitive
mai: स्थितिक प्रति संवेदनशील

en: Search
mai: खोजू

en: Show hidden files
mai: नुकल फाइलसभ देखाबू

en: Alphabetical
mai: अकारादि

en: Buttons
mai: बटन

en: Selection Mode
mai: चयन मोड

en: Details
mai: विवरण

en: Links
mai: लिंक

en: Protocols
mai: प्रोटोकाल

en: User Interface
mai: प्रयोक्ता अंतरफलक

en: Information
mai: सूचना

en: Startup
mai: प्रारंभमे

en: Panel
mai: पटल

en: Advanced
mai: उन्नत

en: Dependencies
mai: निर्भरता

en: Custom color
mai: पसंदीदा रंग

en: Red
mai: लाल

en: Green
mai: हरिअर

en: Blue
mai: नीला

en: Cyan
mai: नीलिमा

en: Magenta
mai: मैजेन्टा

en: Yellow
mai: पिअर

en: Dark Red
mai: गहिर लाल

en: White
mai: उज्जर

en: Light Gray
mai: हलुक ग्रे

en: Gray
mai: ग्रे

en: Black
mai: करिया

en: Unpacking
mai: खोलल जाए रहल अछि

en: Note
mai: नोट

en: enabled
mai: सक्षम

en: disabled
mai: निष्क्रिय करू

en: Status
mai: स्थिति

en: Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
mai: जाउ (&G)

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
mai: अओजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
mai: विंडो (&W)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
mai: मद्दति (&H)

en: Print...
mai: छापू...

en: Jump to next match
mai: अगिला मेल-खाएत पाठ मे जाउ

en: Jump to previous match
mai: पिछले मेल-खाएत पाठ मे जाउ

en: Options
mai: विकल्प

en: Modify search behavior
mai: खोजक आचरण बदलू

en: Hexadecimal
mai: हेक्साडेसीमल

en: Search:
mai: खोजू:

en: Text position:
mai: पाठ स्थिति:

en: Search for:
mai: एकरा लेल खोज:

en: Case Sensitive
mai: केस सेंसिटिव

en: Results
mai: परिणाम

en: Stop
mai: रोकू

en: Developer
mai: डेवलपर

en: Cristi Dumitrescu
mai: क्रिस्टी दुमित्रेस्कू

en: Total Size
mai: कुल आकार

en: Free Size
mai: मुक्त आकार

en: Format
mai: प्रारूप

en: Preview not available
mai: पूर्वावलोकन उपलब्ध नहि

en: %1 free
mai: %1 मुक्त

en: Error: %1
mai: त्रुटि: %1

en: Copy to Clipboard
mai: क्लिपबोर्डमे कॉपी करू

en: Paste from Clipboard
mai: क्लिपबोर्डसँ साटू

en: Edit File
mai: फाइल संपादित करू

en: Root
mai: रूट

en: &Reload
mai: फिनु लोड करू (&R)

en: History
mai: इतिहास

en: Media
mai: मीडिया

en: Run
mai: चलाबू

en: Open in New Tab
mai: नवीन टैब मे खोलू

en: Other...
mai: आन...

en: Open With
mai: एकरासँ खोलू

en: Move to Trash
mai: रद्दीमे भेजू

en: Restore
mai: पूर्व अवस्थामे पहुँचाबू

en: Create New
mai: नवीन बनाबू

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
mai[0]: की अहाँ सचमुच एहि वस्तु केँ मेटाएब चाहैत छी?
mai[1]: की अहाँ सचमुच %1 वस्तु केँ मेटाएब चाहैत छी?

en: &Skip
mai: छोड़ू (&S)

en: Columns
mai: कालम

en: Symbolic Link
mai: सिंबॉलिक लिंक

en: %1 (Link)
mai: %1 (लिंक )

en: Disk Usage:
mai: डिस्क प्रयोग:

en: Preview:
mai: पूर्वावलोकनः

en: &Select All
mai: सभटा चुनू (&S)

en: Close
mai: बन्न करू

en: File Already Exists
mai: फाइल पहिने सँ अस्तित्व मे अछि.

en: User Defined
mai: प्रयोक्ता परिभाषित

en: Left
mai: बामाँ

en: Right
mai: दहिन्ना

en: Both
mai: दुनू

en: &Pause
mai: ठहरू (P)

en: &Close
mai: बन्न करु (&C)

en: Pause
mai: ठहरू

en: Resume
mai: पुनरारंभ

en: Duplicates
mai: नकली

en: &Options
mai: विकल्प (O)

en: sec
mai: सकेंड

en: hour
mai: घंटा

en: day
mai: दिन

en: Compare
mai: तुलना करू

en: Quiet
mai: शांत

en: Synchronize
mai: तुल्यकालित करू

en: New Tab
mai: नवीन टैब

en: Close Current Tab
mai: मोजुदा टैब बन्न करू

en: Count:
mai: गिनतीः

en: Output
mai: आउटपुट

en: Kill
mai: मारू
