krusader - en to pl translation catalogue (1586 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
pl: Zarządzanie działaniami - Zarządzaj swoimi działaniami użytkownika

en: New protocol
pl: Nowy protokół

en: Set a protocol:
pl: Ustaw protokół:

en: Edit Protocol
pl: Edytuj protokół

en: Set another protocol:
pl: Ustaw inny protokół:

en: Edit Path
pl: Edytuj ścieżkę

en: Set another path:
pl: Ustaw inną ścieżkę:

en: New MIME Type
pl: Nowy typ MIME

en: Set a MIME type:
pl: Ustaw typ MIME:

en: Edit MIME Type
pl: Edytuj typ MIME

en: Set another MIME type:
pl: Ustaw inny typ MIME:

en: New File Name
pl: Nowa nazwa pliku

en: Set a file name:
pl: Ustaw nazwę pliku:

en: Edit File Name
pl: Edytuj nazwę pliku

en: Set another file name:
pl: Ustaw inną nazwę pliku:

en: Please set a unique name for the useraction
pl: Proszę ustawić niepowtarzalną nazwę dla działania użytkownika

en: Please set a title for the menu entry
pl: Proszę ustawić tytuł dla wpisu menu

en: Command line is empty
pl: Wiersz poleceń jest pusty

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
pl: Już istnieje działanie o tej nazwie.
    Jeśli nie posiadasz takiego działania użytkownika, to oznacza to, że nazwa jest używana do wewnętrznego działania Krusadera.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
pl: Właściwości działania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
pl: Właściwości podstawowe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
pl: Dokładny opis <b>Działania użytkownika</b> jest wyświetlany tylko w <i>Ustawieniach</i> lub przez <code>Shift+F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
pl: Opis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
pl: Polecenie przyjmuje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
pl: Podmień <b>pola zastępcze</b> nazwami lokalnych plików.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
pl: Tylko &lokalne pliki (nie adresy URL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
pl: Podmień <b>pola zastępcze</b> poprawnymi adresami URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
pl: Adresy URL (zdal&ne i lokalne)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
pl: Tytuł wyświetlany w <b>menu działań użytkownika</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
pl: Niepowtarzalna nazwa <b>Działania użytkownika</b>. To jest nazwa używana jedynie w <i>Ustawieniach</i> i nie pojawia się w żadnym innym menu.<p><b>Adnotacja</b>: <i>Tytuł</i> który jest pokazywany w <b>Menu działań użytkownika</b> może być ustawiony poniżej.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
pl: <b>Działania użytkownika</b> mogą być pogrupowane w kategorie dla lepszej orientacji. Wybierz istniejącą <i>Kategorię</i> lub utwórz nową, wpisując jej nazwę.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
pl: Każde <b>działanie użytkownika</b> może mieć swoją własną ikonę. Pojawi się ona na początku tytułu w <b>Menu działań użytkownika</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
pl: <p>Niepowtarzalna nazwa <b>Działania użytkownika</b>. To jest nazwa używana jedynie w <i>Ustawieniach</i> i nie pojawia się w żadnym innym menu.</p><p><b>Adnotacja</b>: <i>Tytuł</i>, który jest pokazywany w <b>menu</b> może być ustawiony poniżej.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
pl: Identyfikator:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
pl: <p><i>Polecenie</i> określa polecenie, które będzie wykonane, kiedy <b>działanie użytkownika</b> zostanie użyte. Może to być proste polecenie powłoki lub złożona sekwencja wielu poleceń z <b>polami zastępczymi</b>.</p> <p>Przykłady:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Aby nauczyć się więcej o składni, zajrzyj do podręcznika.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
pl: Polecenie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
pl: <i>Podpowiedź</i> jest pokazywana, kiedy kursor myszy jest przytrzymany nad wpisem paska narzędzi <b>Działań użytkownika</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
pl: <i>Katalog roboczy</i> określa, w którym katalogu <i>polecenie</i> będzie wykonane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
pl: Podpowiedź:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
pl: <i>Polecenie</i> określa polecenie, które będzie wykonane, kiedy <b>działanie użytkownika</b> zostanie użyte. Może to być proste polecenie powłoki lub złożona sekwencja wielu poleceń z <b>polami zastępczymi</b>.<p>
    Przykłady:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Aby nauczyć się więcej o składni, zajrzyj do podręcznika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
pl: Kategoria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
pl: Dodaj <b>pole zastępcze</b> dla wybranych plików w panelu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
pl: Dod&aj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
pl: Katalog roboczy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
pl: Domyślny skrót:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
pl: Ustaw domyślny skrót klawiaturowy.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
pl: Jeśli zaznaczone, to działanie jest widoczne w menu działań użytkownika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
pl: Włączony

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
pl: Tryb wykonywania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
pl: Gromadzi dane wyjściowe wykonywanego programu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
pl: Gromadź dane wyjściowe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
pl: Oddziel standardowe wyjście od standardowego wyjścia błędów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
pl: Oddziel wyjście błędów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
pl: &Normalne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
pl: Wykonuje polecenie w terminalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
pl: Wykonaj w terminalu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
pl: Wykonuje polecenie w terminalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
pl: Wyślij do wbudowanego emulatora terminala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
pl: Właściwości rozszerzone

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
pl: Działanie użytkownika jest dostępne tylko dla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
pl: Protokół

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
pl: &Zmień...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
pl: Pokaż <b>Działania użytkownika</b> tylko dla podanych tutaj typów plików.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
pl: Typ MIME

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
pl: Nazwa pliku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
pl: Pokaż <b>Działania użytkownika</b> tylko dla podanych tutaj nazw plików. Można używać symboli wieloznacznych <code>?</code> i <code>*</code>.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
pl: To pozwala ci na dostrojenie <i>Polecenia</i> przed jego wywołaniem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
pl: Potwierdzaj każde wywołanie programu osobno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
pl: Wykonaj to <i>Polecenie</i> pod innym ID użytkownika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
pl: Wykonaj jako inny użytkownik:

en: Active panel
pl: Aktywny panel

en: Other panel
pl: Drugi panel

en: Left panel
pl: Lewy panel

en: Right panel
pl: Prawy panel

en: Panel independent
pl: Niezależnie od panelu

en: Choose executable...
pl: Wybierz plik wykonywalny...

en: User Action Parameter Dialog
pl: Okno parametrów działania użytkownika

en: This placeholder allows some parameter:
pl: To okno zezwala na ustawienie parametrów:

en: Title
pl: Tytuł

en: *.xml|XML files
    *|All files
pl: *.xml|pliki XML
    *|Wszystkie pliki

en: Create new useraction
pl: Utwórz nowe działanie użytkownika

en: Import useractions
pl: Zaimportuj działania użytkownika

en: Export useractions
pl: Wyeksportuj działania użytkownika

en: Copy useractions to clipboard
pl: Skopiuj działania użytkownika do schowka

en: Paste useractions from clipboard
pl: Wklej działania użytkownika ze schowka

en: Delete selected useractions
pl: Usuń wybrane działania użytkownika

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
pl: Bieżące działanie zostało zmienione. Czy chcesz zastosować wprowadzone zmiany?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wybrane działania?

en: Remove Selected Actions?
pl: Czy usunąć wybrane działania?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
pl: Ten plik zawiera już działania użytkownika.
    Chcesz go zastąpić, czy może wybrane działania mają zostać do niego dołączone?

en: Overwrite or Merge?
pl: Zastąpić czy scalić?

en: Merge
pl: Scal

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Ten plik już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: Overwrite Existing File?
pl: Zastąpić istniejący plik?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
pl: Nie można otworzyć %1 do zapisu.
    Nie wyeksportowano niczego.

en: Export Failed
pl: Nieudane eksportowanie

en: Internal error, undefined <job> in result signal
pl: Wewnętrzny błąd, nieokreślona <praca> w sygnale wynikowym

en: Downloading remote files
pl: Pobieranie zdalnych plików

en: Counting files
pl: Zliczanie plików

en: Uploading to remote destination
pl: Wysyłanie do zdalnego położenia

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
pl: %1, nieobsługiwany rodzaj archiwum.

en: Counting files in archive
pl: Zliczanie ilości plików w archiwum

en: Failed to list the content of the archive (%1).
pl: Nie udało się przeczytać zawartości archiwum (%1).

en: Failed to unpack %1.
pl: Nie udało się wypakować %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
pl: Przekształcenie rpm (%1) do cpio nie powiodło się.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
pl: Przekształcenie deb (%1) do tar nie powiodło się.

en: Unpacking File(s)
pl: Wypakowywanie pliku(ów)

en: User cancelled.
pl: Porzucone przez użytkownika.

en: Testing Archive
pl: Sprawdzanie archiwum

en: Packing File(s)
pl: Pakowanie pliku(ów)

en: Failed to pack %1.
pl: Spakowanie %1 nie powiodło się.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
pl: To archiwum jest zaszyfrowane, proszę podać hasło:

en: Processed files
pl: Przetworzone pliki

en: Error while packing
pl: Błąd podczas pakowania

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
pl: %1, test nie powiódł się.

en: Archive tests passed.
pl: Test archiwum zakończony powodzeniem.

en: Error while unpacking
pl: Błąd podczas wypakowywania

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Name:
pl: Nazwa:

en: URL:
pl: Adres URL:

en: Create in:
pl: Utwórz w:

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Folders
pl: Katalogi

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Folder name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Trash bin
pl: Kosz

en: Virtual Filesystem
pl: Wirtualny systemy plików

en: Local Network
pl: Sieć lokalna

en: BookMan II
pl: Zarządzanie zakładkami II

en: Type to search...
pl: Zacznij pisać, aby zacząć szukać...

en: Error
pl: Błąd

en: Unable to write to %1
pl: Nie można pisać do %1

en: %1 instead of %2
pl: %1 zamiast %2

en: missing tag %1
pl: brakuje znacznika %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
pl: %1 nie wygląda na poprawny plik zakładek

en: Error reading bookmarks file: %1
pl: Błąd podczas odczytu pliku zakładek: %1

en: Popular URLs
pl: Odwiedzone adresy URL

en: Manage Bookmarks
pl: Zarządzaj zakładkami

en: Enable special bookmarks
pl: Włącz specjalne zakładki

en: Jump back
pl: Skocz wstecz

en: Open
pl: Otwórz

en: Open in a new tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Delete
pl: Usuń

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Nie można uruchomić <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Wystąpił błąd podczas uruchamiania <b>%1</b>.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
pl: Błąd podczas odczytu stdout lub stderr

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
pl: <qt>Krusader nie może znaleźć narzędzia sum sprawdzających, które obsługuje %1 w twoim systemie. Proszę sprawdzić stronę <b>Zależności</b> w ustawieniach Krusadera.</qt>

en: Creating Checksums
pl: Tworzenie sum sprawdzających

en: Create Checksums
pl: Tworzenie sum sprawdzających

en: Select the checksum method:
pl: Wybierz sposób obliczania sum sprawdzających:

en: Checksum Results
pl: Wyniki sum sprawdzających

en: File
pl: Plik

en: Hash
pl: Haszuj

en: Errors received:
pl: Zwrócone błędy:

en: Save one checksum file for each source file
pl: Zapisz jeden plik sumy sprawdzającej dla każdego pliku źródłowego

en: No files found
pl: Nie znaleziono plików

en: Errors were detected while creating the checksums
pl: Wykryto błędy podczas obliczania sum sprawdzających

en: Checksums were created successfully
pl: Sum sprawdzające zostały policzone pomyślnie

en: Saving checksum files...
pl: Zapisywanie sum sprawdzających plików...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
pl: Wystąpiły błędy podczas zapisywania wielu sum sprawdzających. Zatrzymywanie

en: Error saving file %1
pl: Błąd podczas zapisu pliku %1

en: Verifying Checksums
pl: Sprawdzanie sum sprawdzających

en: Verify Checksum File
pl: Porównaj z plikiem sumy sprawdzającej

en: About to verify the following checksum file
pl: Masz zamiar sprawdzić następujący plik sumy sprawdzającej

en: Checksum file:
pl: Plik sum sprawdzających:

en: Verify Result
pl: Sprawdź wynik

en: Result output:
pl: Wynik:

en: Errors were detected while verifying the checksums
pl: Wykryto błędy podczas weryfikacji sum sprawdzających

en: Checksums were verified successfully
pl: Sum sprawdzające są poprawne

en: F2 Delay Job Start
pl: F2 Opóźnij rozpoczęcie zadania

en: F2 Queue
pl: F2 Do kolejki

en: Do not start the job now.
pl: Nie zaczynaj zadania teraz.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
pl: Zakolejkuj zadanie, jeśli inne zadanie jest w trakcje. W przeciwnym przypadku rozpocznij natychmiast.

en: Choose Files
pl: Wybierz pliki

en: Select the following files:
pl: Zaznacz następujące pliki:

en: Predefined Selections
pl: Nastawione zaznaczenia

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
pl: Pre-definiowany wybór jest maską pliku, której często używasz.
    Pewne przykłady to: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    Możesz dodać te maski do listy poprzez wpisanie ich i naciśnięcie przycisku Dodaj.
    Usuń usuwa pre-definiowany wybór, a Wyczyść usuwa je wszystkie.
    Zauważ, że wiersz, w którym edytujesz maskę ma swoją własną historię, którą można przewijać w razie potrzeby.

en: Add
pl: Dodaj

en: Adds the selection in the line-edit to the list
pl: Dodaje zaznaczenie do listy

en: Delete the marked selection from the list
pl: Usuń oznaczone zaznaczenie z wykazu

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clears the entire list of selections
pl: Czyści całą listę

en: Krusader::Wait
pl: Krusader::Czekaj

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Capacity: %1
pl: Pojemność: %1

en: Used: %1
pl: Używane:  %1

en: Free: %1
pl: Wolne: %1

en: Not mounted.
pl: Niepodpięty.

en: Enter a selection:
pl: Wprowadź wybór:

en: New Network Connection
pl: Nowe połączenie sieciowe

en: About to connect to...
pl: Zamiar połączenia z...

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Host:
pl: Gospodarz:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: &Connect
pl: &Połącz

en: Pack %1
pl: Spakuj %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
pl[0]: Spakuj %1 plik
pl[1]: Spakuj %1 pliki
pl[2]: Spakuj %1 plików

en: Please select a folder
pl: Wybierz katalog

en: Pack
pl: Spakuj

en: To archive
pl: Do archiwum

en: In folder
pl: Do katalogu

en: Multiple volume archive
pl: Archiwum wieloczęściowe

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Set compression level
pl: Ustaw poziom spakowania

en: Password
pl: Hasło

en: Again
pl: Ponów

en: Encrypt headers
pl: Zaszyfruj nagłówki

en: Command line switches:
pl: Parametry wiersza poleceń:

en: &Advanced >>
pl: &Rozszerzone >>

en: &Advanced <<
pl: &Rozszerzone <<

en: No password specified
pl: Nie podano hasła

en: The passwords are equal
pl: Hasła są jednakowe

en: The passwords are different
pl: Hasła się różnią

en: Cannot pack, the passwords are different.
pl: Nie można spakować, hasła się różnią.

en: Invalid volume size.
pl: Niepoprawny rozmiar wolumenu.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
pl: Niepoprawny parametr wiersza poleceń.
    Parametry muszą być poprzedzone znakiem '-'.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
pl: Niepoprawny parametr wiersza poleceń.
    Znak '\' nie może kończyć polecenia

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
pl: Niepoprawny parametr wiersza poleceń.
    Niedomknięte cudzysłowy.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
pl: Zapisane 'Odwiedzone adresy URL' są niepoprawne. Lista zostanie wyczyszczona.

en: &Search:
pl: &Szukaj:

en: Loading Usage Information
pl: Wczytywanie informacji o wykorzystaniu

en: Files:
pl: Pliki:

en: Total Size:
pl: Całkowity rozmiar:

en: Loading the disk usage information...
pl: Wczytywanie informacji o wykorzystaniu dysku...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
pl: Wkroczenie do katalogu nadrzędnego wymaga wczytania zawartości adresu URL "%1". Czy chcesz kontynuować?

en: Krusader::DiskUsage
pl: Krusader::Wykorzystanie dysku

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
pl: Czy na pewno wyrzucić tę rzecz do kosza?

en: &Trash
pl: &Do kosza

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę rzecz?

en: Warning
pl: Uwaga

en: Deleting %1...
pl: Usuwanie %1...

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
pl: Bieżący katalog:%1,  Całkowity rozmiar:%2,  Rozmiar własny:%3

en: Disk Usage
pl: Wykorzystanie dysku

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Up one folder
pl: Jeden katalog w górę

en: New search
pl: Nowe wyszukiwanie

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Include all
pl: Zawrzyj wszystkie

en: Step into
pl: Wejdź do

en: Lines
pl: Linie

en: Detailed
pl: Szczegółowy

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

en: View
pl: Widok

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Own size:
pl: Rozmiar własny:

en: Last modified:
pl: Ostatnio zmieniony:

en: Permissions:
pl: Uprawnienia:

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Krusader::Disk Usage
pl: Krusader::Wykorzystanie dysku

en: Start new disk usage search
pl: Rozpocznij nowe szukanie użycia dysku

en: Parent folder
pl: Katalog nadrzędny

en: Line view
pl: Widok liniowy

en: Detailed view
pl: Widok szczegółowy

en: Filelight view
pl: Widok jak w Filelight

en: Viewing the usage of folder:
pl: Katalog, dla którego wyświetlić zajmowane miejsce:

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Rainbow
pl: Tęcza

en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

en: Scheme
pl: Zestaw

en: Increase contrast
pl: Zwiększ kontrast

en: Decrease contrast
pl: Zmniejsz kontrast

en: Use anti-aliasing
pl: Użyj wygładzania

en: Show small files
pl: Pokaż małe pliki

en: Vary label font sizes
pl: Różne rozmiary czcionek w etykietach

en: Minimum font size
pl: Minimalny rozmiar czcionki

en: Krusader::Filelight
pl: Krusader::Histogram

en: Line View
pl: Widok Liniowy

en: Percent
pl: Procent

en: Name
pl: Nazwa

en: Show file sizes
pl: Pokaż rozmiary plików

en: Total size
pl: Całkowity rozmiar

en: Own size
pl: Własny rozmiar

en: Type
pl: Rodzaj

en: Date
pl: Data

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Owner
pl: Właściciel

en: Group
pl: Grupa

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
pl[0]: %1 plik: ~ %2
pl[1]: %1 pliki: ~ %2
pl[2]: %1 plików: ~ %2

en: Files: %1
pl: Pliki: %1

en: Open File Manager Here
pl: Otwórz tu przeglądarkę plików

en: Open Terminal Here
pl: Otwórz tu terminal

en: &Center Map Here
pl: &Centruj mapę tutaj

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Delete
pl: &Usuń

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
pl: <qt>Katalog <i>'%1'</i> zostanie przeszukany <b>rekursywnie</b> i <b>trwale</b> usunięty.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
pl: <qt><i>'%1'</i> zostanie <b>trwale</b> usunięty.</qt>

en: Space information disabled
pl: Wyłączono informację o wolnym miejscu

en: No space information on non-local filesystems
pl: Brak danych o ilości wolnego miejsca na nielokalnych systemach plików

en: Space information unavailable
pl: Informacje o zajętości są niedostępne

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
pl: Protokół nie jest obsługiwany przez Krusadera:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
pl: Katalog %1 nie istnieje.

en: Cannot open the folder %1.
pl: Nie można otworzyć katalogu %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
pl: Odmówiono dostępu do %1

en: Malformed URL:
    %1
pl: Niepoprawny adres URL:
    %1

en: Archives
pl: Archiwa

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: Video Files
pl: Pliki wideo

en: Audio Files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Custom
pl: Dostosowany

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
pl: Nie możesz kopiować plików bezpośrednio do katalogu 'virt:/'.
    Możesz stworzyć podkatalog i wtedy kopiować pliki do niego.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
pl: Tworzenie nowych katalogów jest dozwolone jedynie w katalogu 'virt:/'.

en: Virtual filesystem
pl: Wirtualny system plików

en: Size
pl: Rozmiar

en: At Least
pl: Co najmniej

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
pl: Bajtów

en: At Most
pl: Co najwyżej

en: Any date
pl: Dowolna data

en: &Modified between
pl: Z&mieniony pomiędzy

en: an&d
pl: &i

en: &Not modified after
pl: &Niezmieniony po

en: Mod&ified in the last
pl: Zmien&iony w ciągu ostatnich

en: days
pl: dni

en: weeks
pl: tygodni

en: months
pl: miesięcy

en: years
pl: lat

en: No&t modified in the last
pl: Niezmieniony w ciągu osta&tnich

en: Ownership
pl: Właściciel

en: Belongs to &user
pl: Należy do &użytkownika

en: Belongs to gr&oup
pl: Należy do &grupy

en: P&ermissions
pl: Uprawni&enia

en: O&wner
pl: &Właściciel

en: Grou&p
pl: Gru&pa

en: A&ll
pl: Ws&zyscy

en: Note: a '?' is a wildcard
pl: Uwaga: '?' jest symbolem wieloznacznym

en: Invalid date entered.
pl: Wprowadzona data jest nieprawidłowa.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
pl: Data %1 jest nieprawidłowa względem twoich ustawień lokalnych. Proszę wpisać ponownie poprawną datę (użyj przycisku daty dla łatwego dostępu).

en: Specified sizes are inconsistent.
pl: Podane rozmiary są sprzeczne.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
pl: Proszę wprowadzić ponownie wartości, tak aby rozmiar z lewej strony
     był mniejszy (lub równy) rozmiarowi z prawej strony.

en: Dates are inconsistent.
pl: Daty są sprzeczne.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
pl: Data z lewej strony jest późniejsza niż data z prawej strony.
    Proszę wprowadzić ponownie daty, tak aby data z lewej strony była
    wcześniejsza niż data z prawej strony.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
pl: Data u góry jest późniejsza niż data na dole.
    Proszę wprowadzić ponownie daty, tak aby data u góry była
    wcześniejsza niż data na dole.

en: Krusader::Choose Files
pl: Wybierz pliki

en: &General
pl: O&gólne

en: &Advanced
pl: &Rozszerzone

en: Could not load profile.
pl: Nie można wczytać profilu.

en: Any Character
pl: Dowolny znak

en: Start of Line
pl: Początek wiersza

en: End of Line
pl: Koniec wiersza

en: Set of Characters
pl: Zbiór znaków

en: Repeats, Zero or More Times
pl: Powtarza się zero lub więcej razy

en: Repeats, One or More Times
pl: Powtarza się jeden lub więcej razy

en: Optional
pl: Opcjonalny

en: Newline
pl: Nowy wiersz

en: Carriage Return
pl: Powrót karetki

en: White Space
pl: Białe znaki

en: Digit
pl: Cyfra

en: &Case sensitive
pl: &Rozróżniaj wielkość liter

en: Search &for:
pl: Szu&kaj:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
pl: <p>Tutaj określane są warunki filtrowania plików.</p><p>We wzorcach można używać znaków specjalnych ("?" i "*"). Kolejne wzorce oddziela się odstępem (oznacza to logiczne LUB). Wzorzec wykluczający określa się po symbolu potoku ("|").</p><p>Jeśli wzorzec zakończony jest ukośnikiem (<code>*wzorzec*/</code>) wtedy odnosi się on do rekursywnego przeszukiwania katalogów.<ul><li><code>wzorzec</code> - oznacza wyszukanie plików i katalogów o nazwie <code>wzorzec</code>; rekursywne przeszukiwanie przechodzi przez wszystkie podkatalogi, niezależnie od wartości wzorca.</li><li><code>wzorzec/</code> - oznacza wyszukanie odpowiednich plików i katalogów, ale rekursywne przeszukiwanie przechodzi jedynie przez katalogi o nazwie <code>wzorzec</code> (albo nie przechodzi, jeśli użyto "|").</li></ul><p></p><p>Dozwolone jest użycie apostrofów dla nazw zawierających odstępy. Wzorzec <code>"Moje&nbsp;Dokumenty"</code> wybiera te pliki i katalogi, które zawierają w nazwie ciąg <code>Moje&nbsp;Dokumenty</code>.</p><p>Przykłady:</p></[><ul><code><li>*.o</li><li>*.h *.c??</li><li>*.cpp *.h | *.moc.cpp</li><li>* | CVS/ .svn/</li> </code></ul><p><b>Uwaga</b>: wzorzec '<code>tekst</code>' jest równoważny ze wzorcem '<code>*tekst*</code>'.</p>

en: &Of type:
pl: R&odzaj:

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: &Profile handler
pl: Obsługa &profili

en: &Load
pl: &Wczytaj

en: Searc&h in
pl: Sz&ukaj w

en: &Do not search in
pl: N&ie szukaj w

en: Containing text
pl: Zawierający tekst

en: &Text:
pl: &Tekst:

en: RegExp
pl: Wyrażenie regularne

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

[ctx: Default encoding]
en: Default
pl: Domyślne

en: &Match whole word only
pl: &Tylko całe wyrazy

en: Cas&e sensitive
pl: Rozróżniaj wi&elkość liter

en: Search in s&ub folders
pl: Sz&ukaj w podkatalogach

en: Search in arch&ives
pl: Szukaj w arch&iwach

en: Follow &links
pl: Podążaj za dowiąz&aniami

en: Exclude Folder Names
pl: Wyklucz katalogi o nazwach

en: Enter space-separated folder names
pl: Wpisz nazwy katalogów, oddzielaj je odstępami

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
pl: Można wstawiać nazwy z wykluczonymi odstępami lub w cudzysłowach.
    Przykład: .git "target build" build\ krusader

en: No search criteria entered.
pl: Nie wprowadzono kryterium wyszukiwania.

en: Please specify a location to search in.
pl: Proszę podać miejsce do przeszukania.

en: Open the folder history list
pl: Otwórz z historii przeglądania

en: Name of folder where command will be processed.
pl: Nazwa katalogu w którym polecenie zostanie przetworzone.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
pl: <qt><p>Właściwie to całkiem proste: wpisujesz tu polecenie i Krusader je wykonuje.</p><p><b>Wskazówka</b>: poruszanie się po historii wiersza poleceń za pomocą strzałek &lt;Góra&gt; i &lt;Dół&gt;.</p></qt>

en: Execution mode
pl: Tryb wykonywania

en: Rename
pl: Przemianuj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Mkdir
pl: Utwórz kat.

en: Quit
pl: Zakończ

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Ready.
pl: Gotowy.

en: Open the available media list
pl: Otwórz listę dostępnych nośników

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
pl: Zdalny zasób [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Floppy
pl: Napęd dyskietek

en: USB pen drive
pl: Pamięć USB

en: USB device
pl: Urządzenie USB

en: Removable media
pl: Wymienne urządzenia

en: Hard Disk
pl: Dysk twardy

en: Camera
pl: Aparat lub kamera cyfrowa

en: Video CD/DVD-ROM
pl: Wideo CD/DVD-ROM

en: Recordable CD/DVD-ROM
pl: Nagrywalne CD/DVD-ROM

en: Mount
pl: Podepnij

en: Unmount
pl: Odepnij

en: Eject
pl: Wysuń

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
pl: Nastąpił błąd podczas dostępu do: '%1', system zwrócił: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
pl: Błąd podczas dostępu do: '%1'

en: Profiles
pl: Profile

en: Remove entry
pl: Usuń wpis

en: Overwrite entry
pl: Zastąp wpis

en: Add new entry
pl: Dodaj nowy profil

en: Krusader::ProfileManager
pl: Krusader::Zarządzanie profilami

en: Enter the profile name:
pl: Wprowadź nazwę profilu:

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
pl: <b>Nie można utworzyć osadzonego terminalu.</b><br/> Zgłoszony błąd to: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
pl: <b>Nie można utworzyć osadzonego terminalu.</b><br/> Niżesz to naprawić instalując Konsole:<br/>%1

en: Cancel Job
pl: Porzuć zadanie

en: Pause Job
pl: Wstrzymaj zadanie

en: Resume Job
pl: Wznów zadanie

en: Start Job
pl: Rozpocznij zadanie

en: No jobs
pl: Brak zadań

en: Play/Pause &Job
pl: Wznów/wstrzyma&j zadanie

en: Job Progress Bar
pl: Pasek postępu zadania

en: Job Queue Mode
pl: Tryb kolejki zadań

en: Run only one job in parallel
pl: Wykonuj tylko jedno zadanie równolegle

en: Undo Last Job
pl: Cofnij ostatnie zadanie

en: Are you sure you want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
pl[0]: Istnieje jedno zadanie.
pl[1]: Istnieją %1 zadania.
pl[2]: Istnieje %1 zadań.

en: No Jobs
pl: Brak zadań

en: %1 Job | %1 Jobs
pl[0]: %1 zadanie
pl[1]: %1 zadania
pl[2]: %1 zadań

en: Clear Job List
pl: Wyczyść listę zadań

en: Pause All Jobs
pl: Wstrzymaj wszystkie zadania

en: Resume Job List
pl: Wznów listę zadań

en: Move %1 to trash
pl: Przenieś %1 do kosza

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
pl[0]: Przenieś %1 plik do kosza
pl[1]: Przenieś %1 pliki do kosza
pl[2]: Przenieś %1 plików do kosza

en: Delete %1
pl: Usuń %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
pl[0]: Usuń %1 plik
pl[1]: Usuń %1 pliki
pl[2]: Usuń %1 plików

en: Copy to %1
pl: Skopiuj do %1

en: Move to %1
pl: Przenieś do %1

en: Link to %1
pl: Dowiąż do %1

en: General
pl: Ogólne

en: Automount filesystems
pl: Samoczynnie podpinaj systemy plików

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
pl: Przy wchodzeniu do katalogu, który określono jako punkt podpięcia w <b>fstab</b>, spróbuj podpiąć go z podanymi parametrami.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
pl: Samoczynnie nie zostaną podpięte następujące miejsca:

en: Confirmations
pl: Potwierdzenia

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
pl: 
    Proś o potwierdzenie dla:

en: Deleting non-empty folders
pl: Usuwania niepustych katalogów

en: Deleting files
pl: Usuwania plików

en: Copying files
pl: Kopiowania plików

en: Moving files
pl: Przenoszenia plików

en: Confirm feed to listbox
pl: Dodawania do listy elementów

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
pl: Pyta o nazwę podczas wpisywania do listy. Domyślnie używa standardowej wartości.

en: Removing Useractions
pl: Usuwania działań użytkownika

en: Fine-Tuning
pl: Dostrajanie

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
pl: Od wielkości bufora ikon zależy, jak szybko Krusader może wyświetlić zawartość panelu. Zbyt duży bufor może spowolnić działanie systemu.

en: Icon cache size (KB):
pl: Rozmiar bufora ikon (KB):

en: Arguments of updatedb:
pl: Argumenty dla updatedb:

en: Enable Write Support
pl: Włącz obsługę zapisu

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
pl: Włącz zapisywanie do archiwów przy użyciu ioslave krarc

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
pl: <b>Zachowaj ostrożność przy przenoszeniu do archiwów:</b><br/><b>Niepowodzenie może spowodować utratę danych.</b><br/><b> Przeniesienie archiwum do niego samego spowoduje jego usunięcie.</b>

en: Archives handling
pl: Obsługa archiwów

en: Browse Archives As Folders
pl: Przeglądaj archiwa jak katalogi

en: Krusader will browse archives as folders.
pl: Krusader będzie przeglądał archiwa tak samo jak katalogi.

en: Test archive after packing
pl: Sprawdzaj archiwa po spakowaniu

en: Check the archive's integrity after packing it.
pl: Jeśli zaznaczone, Krusader sprawdzi poprawność archiwum po spakowaniu.

en: Test archive before unpacking
pl: Sprawdzaj archiwa przed wypakowaniem

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
pl: Niektóre uszkodzone archiwa mogą spowodować przerwanie działania Krusadera, dlatego sugerowane jest ich sprawdzanie.

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Searching for packers...
pl: Szukanie narzędzi pakujących...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
pl: Upewnij się, że nowe narzędzia pakujące wgrywasz do swojej ścieżki <code>$PATH</code> (np. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
pl: Stosuj domyślne barwy KDE

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
pl: <p>Użyj globalnych ustawień kolorów KDE.</p><p><i>Ustawienia systemowe KDE -> Wygląd programów -> Kolory</i></p>

en: Use alternate background color
pl: Stosuj naprzemiennie barwę tła

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
pl: <p>Linie są naprzemiennie rysowane przy użyciu <b>koloru tła</b> i <b>alternatywnego koloru tła</b>.</p><p>Jeśli nie używasz <i>domyślnych kolorów KDE</i>, możesz wybrać swoje kolory w <i>polu kolorów</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
pl: Pokaż bieżący element, nawet jeśli nie jest wskazany

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
pl: <p>Pokazuje ostatnią pozycję kursora w nieaktywnym panelu.</p><p>Ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy nie używasz <b>domyślnych kolorów KDE</b>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
pl: Przyciemnij kolory nieaktywnego panelu

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
pl: <p>Kolory nieaktywnego panelu są zmieniane w zależności od ustawionych koloru i współczynnika przyciemnienia.</p>

en: Colors
pl: Kolory

en: Active
pl: Aktywny

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Foreground:
pl: Tekst:

en: Folder foreground:
pl: Tekst katalogu:

en: Same as foreground
pl: Taki sam jak tekst

en: Executable foreground:
pl: Tekst pliku wykonywalnego:

en: Symbolic link foreground:
pl: Tekst dowiązania symbolicznego:

en: Invalid symlink foreground:
pl: Tekst nieprawidłowego dowiązania symbolicznego:

en: Background:
pl: Tło:

en: Same as background
pl: Taki sam jak tło

en: Alternate background:
pl: Naprzemienne tło:

en: Selected foreground:
pl: Tekst zaznaczonego elementu:

en: Selected background:
pl: Tło zaznaczonego elementu:

en: Same as alt. background
pl: Taki sam jak naprzemienne tło

en: Alternate selected background:
pl: Naprzemienne tło zaznaczonego elementu:

en: Same as selected background
pl: Takie same jak tło zaznaczonego elementu:

en: Current foreground:
pl: Tekst bieżącego elementu:

en: Not used
pl: Nieużywany

en: Same as selected foreground
pl: Taki sam jak tekst zaznaczonego elementu

en: Selected current foreground:
pl: Tekst bieżącego i zaznaczonego elementu:

en: Current background:
pl: Tło bieżącego elementu:

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Same as active
pl: Taki sam jak aktywny

en: Dim target color:
pl: Kolor przyciemnienia:

en: Dim factor:
pl: Współczynnik przyciemnienia:

en: KDE default
pl: Ustawienia domyślne KDE

en: Synchronizer
pl: Synchronizator

en: Equals foreground:
pl: Tekst równych elementów:

en: Equals background:
pl: Tło równych elementów:

en: Differing foreground:
pl: Tekst różnych elementów:

en: Differing background:
pl: Tło różnych elementów:

en: Copy to left foreground:
pl: Tekst elementu brakującego po lewej:

en: Copy to left background:
pl: Tło elementu brakującego po lewej:

en: Copy to right foreground:
pl: Tekst elementu brakującego po prawwej:

en: Copy to right background:
pl: Tło elementu brakującego po prawej:

en: Delete foreground:
pl: Tekst usuniętego elementu:

en: Delete background:
pl: Tło usuniętego elementu:

en: Other
pl: Inne

en: Quicksearch, match foreground:
pl: Szybkie wyszukiwanie, tekst pasującego wyrażenia:

en: Quicksearch, match background:
pl: Szybkie wyszukiwanie, tło pasującego wyrażenia:

en: Quicksearch, non-match foreground:
pl: Szybkie wyszukiwanie, tekst niepasującego wyrażenia:

en: Quicksearch, non-match background:
pl: Szybkie wyszukiwanie, tło niepasującego wyrażenia:

en: Statusbar, active foreground:
pl: Pasek stanu, aktywny tekst:

en: Statusbar, active background:
pl: Pasek stanu, aktywne tło:

en: Statusbar, inactive foreground:
pl: Pasek stanu, nieaktywny tekst:

en: Statusbar, inactive background:
pl: Pasek stanu, nieaktywne tło:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Import color-scheme
pl: Zaimportuj zestaw kolorów

en: Export color-scheme
pl: Wyeksportuj zestaw kolorów

en: Selected + Current
pl: Zaznaczony i bieżący

en: Selected 2
pl: Zaznaczony 2

en: Selected 1
pl: Zaznaczony 1

en: Current
pl: Bieżący

en: Invalid symlink
pl: Nieprawidłowe dowiązanie symboliczne

en: Symbolic link
pl: Dowiązanie symboliczne

en: Application
pl: Aplikacja

en: Folder
pl: Katalog

en: Copy to right
pl: Brakujące po prawej

en: Copy to left
pl: Brakujące po lewej

en: Differing
pl: Różne

en: Equals
pl: Równe

en: Quicksearch non-match
pl: Szybkie wyszukiwanie, niepasujące wyrażenie

en: Quicksearch match
pl: Szybkie wyszukiwanie, dopasowanie

en: Statusbar active
pl: Pasek stanu, aktywny

en: Statusbar inactive
pl: Pasek stanu, nieaktywny

en: Select a color-scheme file
pl: Wybierz plik zestawu kolorów

en: Error: unable to read from file
pl: Błąd: nie można czytać z pliku

en: Select a color scheme file
pl: Wybierz plik zestawu kolorów

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje. Czy na pewno chcesz go nadpisać?

en: Error: unable to write to file
pl: Błąd: nie można pisać do pliku

en: Packers
pl: Narzędzia pakujące

en: Checksum Utilities
pl: Narzędzia sum sprawdzających

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
pl: Ścieżka %1 jest nieprawidłowa, nie znaleziono żadnej poprawnej ścieżki.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
pl: Ścieżka %1 jest nieprawidłowa, użyto %2 w zamian.

en: Viewer/Editor
pl: Przeglądarka/Edytor

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
pl: Otwieranie plików w osobnych oknach wewnętrznego edytora lub przeglądarki

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
pl: Kiedy zaznaczone, każdy plik będzie otwierany w osobnym oknie, w przeciwnym razie przeglądarka będzie działać w trybie z kartami

en: Viewer
pl: Przeglądarka

en: Default viewer mode:
pl: Domyślny tryb przeglądarki:

en: Generic mode
pl: Tryb standardowy

en: Use the system's default viewer
pl: Użyj domyślnej przeglądarki systemu

en: Text mode
pl: Tryb tekstowy

en: View the file in text-only mode
pl: Pokazuj plik tylko w trybie tekstowym

en: Hex mode
pl: Tryb szesnastkowy

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
pl: Pokazuj plik tylko w trybie hex (lepszy dla plików binarnych)

en: Lister mode
pl: Tryb lister

en: View the file with lister (for huge text files)
pl: Pokazuj plik w listerze (dla dużych plików tekstowych)

en: Use Okteta as Hex viewer
pl: Użyj Oktety jako przeglądarki szesnastkowej

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
pl: Jeśli dostępna, to użyj Oktety jako przeglądarki szesnastkowej zamiast wewnętrznej przeglądarki

en: Use lister if the text file is bigger than:
pl: Użyj listera, jeśli plik jest większy niż:

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor:
pl: Edytor:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
pl: Wskazówka: wpisz 'internal editor', a Krusader będzie używał szybkiego wbudowanego edytora

en: Atomic extensions
pl: Atomowe rozszerzenia

en: Atomic extensions:
pl: Atomowe rozszerzenia:

en: Warn on exit
pl: Ostrzeż przed zamknięciem

en: Display a warning when trying to close the main window.
pl: Przy próbie zamknięcia okna głównego, zostanie wyświetlone ostrzeżenie.

en: Show and close to tray
pl: Pokaż i zamknij na tackę systemową

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej i działaj w tle, po zamknięciu okna.

en: Temp Folder:
pl: Katalog tymczasowy:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
pl: Uwaga: musisz mieć pełne uprawnienia do katalogu tymczasowego.

en: Delete mode
pl: Tryb usuwania

en: Move to trash
pl: Przenieś do kosza

en: Files will be moved to trash when deleted.
pl: Pliki będą przenoszone do kosza.

en: Delete files
pl: Z pominięciem kosza

en: Files will be permanently deleted.
pl: Pliki będą trwale usuwane.

en: External Terminal:
pl: Zewnętrzny terminal:

en: %d will be replaced by the workdir.
pl: %d zostanie zastąpione katalogiem roboczym.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
pl: Osadzony terminal wysyła Chdir po zmianie panelu

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
pl: Jeśli zaznaczone, za każdym razem gdy panel jest zmieniany (np przez wciśnięcie Tab), Krusader zmienia bieżący katalog w osadzonym terminalu.

en: Searching for tools...
pl: Poszukiwanie narzędzi...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
pl: Upewnij się, że nowe narzędzia wgrywasz do swojej ścieżki <code>$PATH</code> (np. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
pl: Dodaj nowe atomowe rozszerzenie

en: Extension:
pl: Rozszerzenie:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
pl: Rozszerzenia atomowe muszą zaczynać się od znaku '.' i muszą zawierać jeszcze co najmniej jeden znak '.'.

en: Navigator bar
pl: Pasek przemieszczania się

en: Edit Mode by default
pl: Domyślnie bądź w trybie edycji

en: Show editable path in Navigator bar by default
pl: Ścieżka domyślnie jest edytowalna na pasku przemieszczania się

en: Show full path by default
pl: Domyślnie pokaż pełną ścieżkę

en: Always show full path in Navigator bar by default.
pl: Zawsze wyświetlaj pełną ścieżkę na pasku przemieszczania się.

en: Operation
pl: Działania

en: Autoselect folders
pl: Samozaznaczanie katalogów

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
pl: W przypadku dopasowania kryteriów wyboru zaznaczane będą zarówno pliki jak i katalogi.

en: Rename selects extension
pl: Zmieniając nazwę zaznacz także rozszerzenie

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
pl: Przy zmianie nazw plików zaznaczana jest pełna nazwa. Jeśli chcesz, by zmiana nazw nie obejmowała rozszerzenia, tak jak w Total Commanderze, odznacz to pole.

en: Unselect files before copy/move
pl: Odznacz pliki przed kopiowaniem/przenoszeniem

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
pl: Odznacz pliki, które masz zamiar kopiować/przenieść przed rozpoczęciem operacji.

en: Filter dialog remembers settings
pl: Zapamiętaj ustawienia okno dialogowego filtra

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
pl: Okno dialogowe zostanie otwarte z ostatnimi ustawieniami filtra, które zostały zastosowane do panelu.

en: Tabs
pl: Karty

en: Use full path tab names
pl: Pokaż pełne ścieżki w nazwach kart

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
pl: Wyświetla pełną ścieżkę w nazwach kart. Domyślnie tylko ostatni człon ścieżki jest wyświetlany.

en: Show Tab Bar on single tab
pl: Pokaż pasek kart także przy jednej karcie

en: Show the tab bar with only one tab.
pl: Pokaż pasek kart, nawet gdy dostępna jest tylko jedna karta.

en: Tab Bar position:
pl: Położenie paska kart:

en: Top
pl: Na górze

en: Bottom
pl: Na dole

en: Search bar
pl: Pasek wyszukiwania

en: Start by typing
pl: Pisanie rozpoczyna

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
pl: Otwórz pasek wyszukiwania i rozpocznij wyszukiwanie pisząc w nim.

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Search must match case.
pl: Wielkości liter muszą być zachowane.

en: Up/Down cancels search
pl: Strzałka w górę/dół przerywa wyszukiwanie

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
pl: Naciśnięcie przycisków strzałka w górę/w dół zamyka pasek wyszukiwania (tylko w trybie wyszukiwania).

en: Position:
pl: Położenie:

en: Default mode:
pl: Tryb domyślny

en: Search
pl: Szukanie

en: Select
pl: Zaznaczanie

en: Filter
pl: Filtrowanie

en: Set the default mode on first usage
pl: Ustaw tryb domyślny przy pierwszym użyciu

en: Bookmark Search
pl: Wyszukiwanie zakładek

en: Always show search bar
pl: Zawsze pokazuj pasek wyszukiwania

en: Make bookmark search bar always visible
pl: Zawsze pokazuj pasek wyszukiwania

en: Search in special items
pl: Szukaj w elementach specjalnych

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
pl: Wyszukiwanie w zakładkach jest wykonywane także w specjalnych elementach w menu zakładek takich jak: kosz, popularne adresy URL, skoki w tył, itp.

en: Status/Totalsbar
pl: Pasek stanu/sum

en: Show size in bytes too
pl: Pokaż rozmiar również w bajtach

en: Show space information
pl: Pokaż ilość wolnego miejsca

en: Show free/total space on the device
pl: Pokaż wolną/całkowitą przestrzeń na urządzeniu

en: Layout
pl: Układ

en: Layout:
pl: Układ:

en: Frame Color:
pl: Kolor ramki:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
pl: Określony przez układ

[ctx: Frame color]
en: None
pl: Brak

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
pl: Pasek stanu

en: Frame Shape:
pl: Kształt ramki:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
pl: Określony przez układ

[ctx: Frame shape]
en: None
pl: Brak

[ctx: Frame shape]
en: Box
pl: Pole

en: Frame Shadow:
pl: Cień ramki:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
pl: Określony przez układ

[ctx: Frame shadow]
en: None
pl: Brak

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
pl: Wzniesiony

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
pl: Zapadnięty

en: Default icon size:
pl: Domyślny rozmiar ikon:

en: Use icons in the filenames
pl: Pokaż ikony przy nazwach plików

en: Show the icons for filenames and folders.
pl: Pokaż ikony dla plików i katalogów.

en: Show previews by default
pl: Domyślnie pokaż podgląd

en: Show previews of files and folders.
pl: Pokaż podglądy plików i katalogów.

en: View font:
pl: Czcionka widoku:

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
pl: Czas, w milisekundach, po którym pokazać podpowiedź dla pliku. Ustaw wartość ujemną, aby wyłączyć podpowiedzi.

en: Tooltip delay (msec):
pl: Opóźnienie podpowiedzi (msec):

en: Use human-readable file size
pl: Użyj czytelnej postaci rozmiarów plików

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
pl: Rozmiary plików są wyświetlane zależnie od przypadku w B, KB, MB i GB, a nie jedynie w bajtach.

en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Display files beginning with a dot.
pl: Wyświetlanie plików zaczynających się od kropki.

en: Numeric Permissions
pl: Pokaż uprawnienia numerycznie

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
pl: Wyświetlaj liczby ósemkowe (0755) zamiast standardowych uprawnień (rwxr-xr-x) w kolumnie uprawnień.

en: Load the user defined folder icons
pl: Wczytaj ikony katalogów nadane przez użytkownika

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
pl: Wczytaj ikony katalogów nadane przez użytkownika (może spowodować spadek wydajności).

en: Always show current item
pl: Zawsze pokazuj bieżący element

en: Show current item border decoration in inactive panel.
pl: Pokaż obramowanie bieżącego elementu w nieaktywnym panelu.

en: Sort method:
pl: Porządek szeregowania:

en: Alphabetical
pl: Alfabetyczny

en: Alphabetical and numbers
pl: Alfabetyczny i liczbowy

en: Character code
pl: Kod znaku

en: Character code and numbers
pl: Kod znaku i liczbowy

en: Case sensitive sorting
pl: Rozróżniaj wielkość liter podczas szeregowania

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
pl: Wszystkie pliki zaczynające się z dużej litery pojawią się przed plikami zaczynającymi się z małej litery (domyślnie w UNIX-ach).

en: Show folders first
pl: Najpierw pokaż katalogi

en: Always sort dirs by name
pl: Szereguj katalogi zawsze według nazwy

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
pl: Katalogi będą szeregowane według nazwy, niezależnie od ustawionej kolumny szeregowania.

en: Locale aware sorting
pl: Szeregowanie wrażliwe na język

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
pl: Szeregowanie jest wykonywane w sposób zależny od ustawień regionalnych i platformy. Może być wolne.

en: View modes
pl: Tryby widoku

en: Default view mode:
pl: Domyślny tryb widoku:

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Toolbar buttons have icons
pl: Przyciski paska narzędzi mają ikony

en: Show Media Button
pl: Pokaż przycisk mediów

en: The media button will be visible.
pl: Przycisk mediów będzie widoczny.

en: Show Back Button
pl: Pokaż przycisk wstecz

en: Show Forward Button
pl: Pokaż przycisk naprzód

en: Show History Button
pl: Pokaż przycisk historii

en: The history button will be visible.
pl: Przycisk historii będzie widoczny.

en: Show Bookmarks Button
pl: Pokaż przycisk zakładek

en: The bookmarks button will be visible.
pl: Przycisk zakładek będzie widoczny.

en: Show Panel Toolbar
pl: Pokaż pasek narzędzi panelu

en: The panel toolbar will be visible.
pl: Pasek narzędzi panelu będzie widoczny.

en: Visible Panel Toolbar buttons
pl: Widoczne przyciski paska narzędzi panelu

en: Equal button (=)
pl: Przycisk równości (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
pl: Zmienia katalog panelu na katalog z drugiego panelu.

en: Up button (..)
pl: Przycisk 'w górę' (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
pl: Zmienia katalog panelu na nadrzędny.

en: Home button (~)
pl: Przycisk katalogu domowego (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
pl: Zmienia katalog panelu na katalog domowy.

en: Root button (/)
pl: Przycisk katalogu głównego (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
pl: Zmienia katalog panelu na katalog główny.

en: Toggle-button for sync-browsing
pl: Przycisk przełączający przeglądanie synchroniczne

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
pl: Każda zmiana katalogu w panelu jest dokonywana również w drugim panelu.

en: Selection Mode
pl: Tryb zaznaczania

en: Krusader Mode
pl: Tryb Krusadera

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
pl: Obydwa przyciski pozwalają wybierać pliki. Aby wybrać więcej niż jeden plik, przytrzymaj klawisz Ctrl i kliknij lewym przyciskiem myszy. Menu prawego kliknięcia jest wywoływane krótkim kliknięciem na prawym przycisku myszy.

en: Konqueror Mode
pl: Tryb Konquerora

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
pl: Klikanie lewym przyciskiem myszy wybiera pliki - możesz klikać i wybierać wiele plików naraz. Menu kontekstowe jest wywoływane krótkim kliknięciem na prawym przycisku myszy.

en: Total-Commander Mode
pl: Tryb Total-Commandera

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
pl: Lewy przycisk myszy nie wybiera, ale ustawia bieżący plik, bez zmieniania aktualnie wybranych plików. Prawy przycisk myszy pozwala wybierać wiele plików naraz, a menu kontekstowe jest wywoływane przez kliknięcie na prawym przycisku myszy i przytrzymanie go.

en: Ergonomic Mode
pl: Tryb ergonomiczny

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
pl: Lewy przycisk myszy nie wybiera, ale ustawia bieżący plik, bez zmieniania aktualnie wybranych plików. Prawy przycisk wywołuje menu kontekstowe. Wybierać można za pomocą Ctrl+lewego przycisku myszy.

en: Custom Selection Mode
pl: Własny tryb zaznaczania

en: Design your own selection mode.
pl: Zaprojektuj swój własny tryb zaznaczania.

en: Details
pl: Szczegóły

en: Double-click selects (classic)
pl: Dwukrotne kliknięcie zaznacza (klasycznie)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
pl: Jednokrotne kliknięcie na pliku wybierze go, a dwukrotne kliknięcie otworzy plik lub wejdzie do katalogu.

en: Obey global selection policy
pl: Stosuj globalne zasady zaznaczania

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
pl: <p>Użyj ustawień globalnych:</p><p><i>Ustawienia systemowe Plazmy -> Urządzenia wejściowe -> Mysz</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
pl: Tryb zaznaczania oparty na KDE

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
pl: Zaznaczenie tego utworzy tryb oparty na stylu KDE.

en: Left mouse button selects
pl: Lewy przycisk myszy zaznacza

en: If checked, left clicking an item will select it.
pl: Jeśli zaznaczone, lewe kliknięcie na elemencie zaznaczy go.

en: Left mouse button preserves selection
pl: Lewy przycisk myszy zachowuje zaznaczenie

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
pl: Jeśli zaznaczony, lewe kliknięcie na elemencie zaznaczy go, ale nie odznaczy innych, już zaznaczonych elementów.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
pl: Shift/Ctrl-Lewy przycisk przycisk myszy zaznacza

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
pl: Jeśli zaznaczony, Shift/Ctrl lewe kliknięcie będzie zaznaczać elementy.
    Zauważ: to jest mniej istotne, gdy 'Lewy przycisk wybiera' jest zaznaczone.

en: Right mouse button selects
pl: Prawy przycisk myszy zaznacza

en: If checked, right clicking an item will select it.
pl: Jeśli zaznaczone, prawy przycisk myszy na elemencie zaznaczy go.

en: Right mouse button preserves selection
pl: Prawy przycisk myszy zachowuje zaznaczenie

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
pl: Jeśli zaznaczone, prawy przycisk myszy na elemencie zaznaczy go, ale nie
    odznaczy innych, już zaznaczonych elementów.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
pl: Shift/Ctrl-Prawy przycisk myszy zaznacza

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
pl: Jeśli zaznaczone, Shift/Ctrl prawy przycisk myszy będzie zaznaczać elementy.
    Zauważ: to jest mniej istotne, gdy 'Prawy przycisk wybiera' jest zaznaczone.

en: Spacebar moves down
pl: Spacja przechodzi w dół

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
pl: Jeśli zaznaczone, naciśnięcie spacji zaznaczy bieżący element i przejdzie w dół.
    W przeciwnym wypadku bieżący element jest zaznaczony, ale pozostaje
    bieżącym.

en: Spacebar calculates disk space
pl: Spacja oblicza miejsce na dysku

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
pl: Jeśli zaznaczone, naciśnięcie spacji podczas, gdy bieżącym elementem jest folder, obliczone zostanie (dodatkowo, oprócz wybrania katalogu)
    miejsce jakie zajmuje ten katalog (rekursywnie).

en: Insert moves down
pl: Insert przechodzi w dół

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
pl: Jeśli zaznaczone, naciśnięcie Insert wybierze bieżący element i przejdzie w dół, do następnego elementu.
     W przeciwnym wypadku bieżący element nie jest zmieniany.

en: Right clicking pops context menu immediately
pl: Prawy przycisk myszy natychmiast pokazuje menu kontekstowe

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
pl: Jeśli zaznaczone, prawy przycisk myszy spowoduje natychmiastowe pokazanie menu kontekstowego.
    W przeciwnym wypadku potrzebne jest kliknięcie i przytrzymanie prawego przycisku myszy przez 500 ms.

en: Media Menu
pl: Menu nośników

en: Show Mount Path
pl: Pokaż ścieżkę podpięcia

en: Show File System Type
pl: Pokaż rodzaj systemu plików

en: Show Size:
pl: Pokaż rozmiar:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
pl: Gdy urządzenie nie ma etykiety

[ctx: setting 'show size']
en: Never
pl: Nigdy

en: Links
pl: Dowiązania

en: Defined Links
pl: Określone dowiązania

en: Add protocol to the link list.
pl: Dodaj protokół do listy dowiązań.

en: Remove protocol from the link list.
pl: Usuń protokół z listy dowiązań.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
pl: Dodaj MIME do wybranych protokołów z listy dowiązań.

en: Remove MIME from the link list.
pl: Usuń MIME z listy dowiązań.

en: Protocols
pl: Protokoły

en: MIMEs
pl: MIME

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
pl: Określa profil panelu po uruchomieniu programu. Profil panelu zawiera: <ul><li>ścieżki wszystkich kart</li><li>bieżącą kartę</li><li>aktywny panel</li></ul> <b>&lt;Ostatnia sesja&gt;</b> jest specjalnym profilem panelu, który jest zapisywany samoczynnie, kiedy Krusader jest zamykany.

en: Startup profile:
pl: Profil po uruchomieniu:

en: <Last session>
pl: <Ostatnia sesja>

en: Show splashscreen
pl: Pokaż ekran powitalny

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
pl: Wyświetla ekran powitalny podczas startu Krusadera.

en: Single instance mode
pl: Tryb pojedynczej aplikacji

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
pl: Można uruchomić tylko jedno wystąpienie Krusadera.

en: Fallback Icon Theme:
pl: Zapasowy zestaw ikon:

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
pl: W chwili, gdy nie można znaleźć ikony w systemowym zestawie ikon, to zestaw ten będzie użyty jako zapasowy. Jeśli zestaw zapasowy nie zawiera ikony, to zostanie użyty zestaw Bryzy lub Tlenu, jeśli będą one dostępne.

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Save last position, size and panel settings
pl: Zapisz ostatnie położenie, rozmiar i ustawienia panelu

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
pl: <p>Przy uruchomieniu, rozmiar okna programu zostanie przywrócony do rozmiaru sprzed zamknięcia. Pojawi się także w tym samym miejscu na ekranie, mając panele poukładane i rozmieszczone tak jak poprzednio.</p><p>Jeśli ta opcja jest wyłączona, możesz użyć menu <i>Okno -> Zapisz położenie</i> i ręcznie zapamiętać rozmiar oraz położenie okna przy uruchomieniu.</p>

en: Update default panel settings
pl: Uaktualnij domyślne ustawienia panelu

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
pl: Gdy zmieniono ustawienia panelu, zapisz je jako domyślne dla nowych paneli tego samego typu.

en: Start to tray
pl: Rozpocznij w tacce systemowej

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
pl: Krusader rozpocznie na tacce systemowej, bez pokazywania okna głównego

en: Save component settings on exit
pl: Zachowaj ustawienia składników przy wyjściu

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
pl: Krusader sprawdza stan komponentów interfejsu użytkowniki przywraca je do stanu sprzed ostatniego zamknięcia.

en: Show function keys
pl: Pokaż przyciski funkcyjne

en: Function keys will be visible after startup.
pl: Przyciski funkcyjne będą widoczne przy starcie.

en: Show command line
pl: Pokaż wiersz poleceń

en: Command line will be visible after startup.
pl: Wiersz poleceń będzie widoczny po uruchomieniu.

en: Show embedded terminal
pl: Pokaż osadzony terminal

en: Embedded terminal will be visible after startup.
pl: Osadzony terminala będzie widoczny po uruchomieniu.

en: Information
pl: Informacja

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
pl: Tu możesz ustawić działania użytkownika.
    Aby ustawić, ustawić i zarządzać swoimi działaniami użytkownika użyj programu do zarządzania działań.

en: Start ActionMan
pl: Zarządzaj działaniami

en: Terminal execution
pl: Wykonaj w terminalu

en: Terminal for UserActions:
pl: Terminal dla działań użytkownika:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
pl: %t zostanie zastąpione tytułem działania,
    %d katalogiem roboczym.

en: Output collection
pl: Zapisywanie wyjścia

en: Normal font:
pl: Normalna czcionka:

en: Font with fixed width:
pl: Czcionka o stałej szerokości:

en: Use fixed width font as default
pl: Użyj czcionki o stałej szerokości jako domyślnej

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
pl: Ustawienia - Dopasowywanie twojego Krusadera

en: Startup
pl: Uruchamianie programu

en: Krusader's settings upon startup
pl: Ustawienia rozruchowe Krusadera

en: Basic Operations
pl: Podstawowe działania

en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Be sure you know what you are doing.
pl: Upewnij się, że wiesz, co robisz.

en: Customize the way Krusader deals with archives
pl: Dostosuj sposób obsługi archiwów w Krusaderze

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Set the full path of the external applications
pl: Ustaw pełną ścieżkę do zewnętrznych aplikacji

en: User Actions
pl: Działania użytkownika

en: Configure your personal actions
pl: Ustawienia działań użytkownika

en: Link MIMEs to protocols
pl: Dowiązania typów MIME do protokołów

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
pl: Bieżąca strona uległa zmianie. Chcesz zastosować zmiany?

en: Custom color
pl: Własny kolor

[ctx: Default color]
en: Default
pl: Domyślny

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Cyan
pl: Cyjan

en: Magenta
pl: Karmazynowy

en: Yellow
pl: Żółty

en: Dark Red
pl: Ciemnoczerwony

en: Dark Green
pl: Ciemnozielony

en: Dark Blue
pl: Ciemnoniebieski

en: Dark Cyan
pl: Ciemny cyjan

en: Dark Magenta
pl: Ciemny Karmazyn

en: Dark Yellow
pl: Ciemnożółty

en: White
pl: Biały

en: Light Gray
pl: Jasnoszary

en: Gray
pl: Szary

en: Dark Gray
pl: Ciemnoszary

en: Black
pl: Czarny

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
pl: unarj nie znaleziony, ale znaleziono arj, który będzie używany do rozpakowywania

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
pl: znaleziono rpm, ale nie znaleziono cpio który jest niezbędny do rozpakowywania

en: Found
pl: Znalezione

en: Packing
pl: Pakowanie

en: Unpacking
pl: Wypakowywanie

en: Note
pl: Uwagi

en: enabled
pl: włączone

en: disabled
pl: wyłączone

en: diff utility
pl: narzędzia diff

en: email client
pl: klient pocztowy

en: batch renamer
pl: wsadowa zmiana nazw

en: checksum utility
pl: narzędzia sumy sprawdzającej

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Status
pl: Stan

en: Tab-Switch panel
pl: Tab: zmienia panel

en: Show Main Toolbar
pl: Pokaż główny pasek narzędzi

en: Show Job Toolbar
pl: Pokaż pasek zadań

en: Show Actions Toolbar
pl: Pokaż pasek działań

en: Show &FN Keys Bar
pl: Pokaż pasek klawiszy &funkcyjnych

en: Show &Command Line
pl: Pokaż wiersz pole&ceń

en: Show &Embedded Terminal
pl: Pokaż osadzony t&erminal

en: Show &Hidden Files
pl: Pokaż ukryte pl&iki

en: S&wap Panels
pl: Z&amień panele

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: Trash Popup Menu
pl: Menu wysuwne kosza

en: Sw&ap Sides
pl: Za&mień strony

en: popup cmdline
pl: wysuwny wiersz poleceń

en: Start &Root Mode Krusader
pl: U&ruchom Krusadera z uprawnieniami administratora

en: Pro&files
pl: Pro&file

en: Sp&lit File...
pl: Podzie&l plik...

en: Com&bine Files...
pl: P&ołącz pliki...

en: &Select Newer and Single
pl: Podświetl now&sze i pojedyncze

en: Select &Newer
pl: Podświetl &nowsze

en: Select &Single
pl: Podświetl &pojedyncze

en: Select Different &and Single
pl: Podświetl &różne i pojedyncze

en: Select &Different
pl: Po&dświetl różne

en: Start and &Forget
pl: &Wykonaj i zapomnij

en: Display &Separated Standard and Error Output
pl: Wyjście standardowe i błędów o&sobno

en: Display &Mixed Standard and Error Output
pl: Wyjście standardowe i błędów raze&m

en: Start in &New Terminal
pl: Wykonaj w &nowym terminalu

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
pl: Wyślij do osadzonego t&erminala

en: Start &Terminal
pl: Otwórz &terminal

en: &Search...
pl: &Szukaj...

en: &Locate...
pl: Szukaj (&locate)...

en: Synchronize Fol&ders...
pl: Synchronizuj &katalogi...

en: D&isk Usage...
pl: Wykorzystan&ie dysku...

en: Configure &Krusader...
pl: Ustawienia &Krusadera...

en: Save &Position
pl: Zapisz &położenie

en: Compare b&y Content...
pl: Porównaj zawar&tość...

en: Multi &Rename...
pl: Masowa z&miana nazw...

en: Vertical Mode
pl: Tryb pionowy

en: User&actions
pl: Działania &użytkownika

en: Manage User Actions...
pl: Zarządzaj działaniami użytkownika...

en: Select Remote Charset
pl: Wybierz zdalne kodowanie znaków

en: Quit Krusader.
pl: Zakończa Krusadera.

en: Popular URLs...
pl: Odwiedzone adresy URL...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
pl: Przełącz pełnoekranowy osadzony terminal

en: Move Focus Up
pl: Przenieś uaktywnienie w górę

en: Move Focus Down
pl: Przenieś uaktywnienie w dół

en: Setup Krusader the way you like it
pl: Ustawienia Krusadera tak jak lubisz

en: Search for files
pl: Szukaj plików

en: No selected files to send.
pl: Nie zaznaczono żadnych plików do wysłania.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
pl: Krusader nie mógł znaleźć żadnego narzędzia obsługującego pocztę. Wskazówka: Krusader obsługuje KMaila.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
pl[0]: Wysyłanie pliku: %2
pl[1]: Wysyłanie plików: %2
pl[2]: Wysyłanie plików: %2

en: Error executing %1.
pl: Błąd podczas wykonywania %1.

en: Do not know which files to compare.
pl: Nie wiadomo jakie pliki porównać.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
pl: Aby porównać zawartość dwóch plików możesz:<ul><li>Zaznaczyć pierwszy plik w lewym panelu i drugi plik w prawym panelu.</li><li>Zaznaczyć dokładnie dwa pliki w aktywnym panelu.</li><li> Zapewnić, że w obu panelach znajdują się pliki o tej samej nazwie.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
pl: Krusader nie może pobrać: %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
pl: Krusader nie mógł znaleźć żadnego z obsługiwanych graficznych interfejsów diff. Proszę zainstalować jednego z nich. Wskazówka: Krusader obsługuje Kompare, KDiff3 i Xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
pl: Nie można odnaleźć polecenia "locate". Proszę zainstalować pakiet findutils-locate z GNU, lub ustawić jego zależności w Ustawieniach

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
pl: Złe cytowanie w poleceniu terminala:
    %1

en: Error executing '%1'.
pl: Błąd wykonywania '%1'.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
pl: Niewłaściwe działania w trybie administratora mogą uszkodzić twój system operacyjny. <p>Dodatkowo, uruchamianie aplikacji UI jako administrator jest niebezpieczne i umożliwia atakującym przejęcie twoich uprawnień administratora.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
pl: Nie można uruchomić Krusadera w trybie administratora, nie znaleziono pliku wykonywalnego %1. Upewnij się, że kde-cli-tools zostały wgrane.

en: Do not know which file to split.
pl: Nie wiadomo jaki plik podzielić.

en: You cannot split a folder.
pl: Nie możesz podzielić katalogu.

en: Do not know which files to combine.
pl: Nie wiadomo jakie pliki połączyć.

en: You cannot combine a folder.
pl: Nie możesz scalić katalogu.

en: Not a split file: %1.
pl: Plik %1 nie jest podzielonym plikiem.

en: Select only one split file.
pl: Wybierz tylko jeden podzielony plik.

en: Combining %1.* to folder:
pl: Scalanie %1.* do katalogu:

en: Open trash bin
pl: Otwórz kosz

en: Empty trash bin
pl: Opróżnij kosz

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
pl: Pasek stanu pokaże podstawowe informacje o pliku będącym pod wskaźnikiem myszy.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
pl: <qt><b>Witaj w programie Krusader.</b><p>Ponieważ jest to twoje pierwsze uruchomienie, więc zacznie się ono od poszukiwania zewnętrznych programów. Następnie zostaną uruchomione Ustawienia, gdzie będzie można dostosować program Krusader do własnych potrzeb.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
pl: Przenieś główne okno na wierzch

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
pl: Us&tawienia porównywania

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
pl: &Idź

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
pl: &Paski narzędzi

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
pl: &Trybu wykonywania poleceń

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
pl: O&kno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: P&omoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
pl: Pasek działań

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
pl: Pasek zadań

en: Function keys allow performing fast operations on files.
pl: Klawisze funkcyjne umożliwiają wykonywanie szybkich operacji na plikach.

en: Horizontal Mode
pl: Tryb poziomy

en: &Generic Viewer
pl: O&gólna przeglądarka

en: &Text Viewer
pl: Przeglądarka &tekstu

en: &Hex Viewer
pl: Przeglądarka &szesnastkowa

en: Text &Editor
pl: &Edytor tekstu

en: &Detach Tab
pl: O&dłącz kartę

en: &Close Current Tab
pl: &Zamknij bieżącą kartę

en: &Next Tab
pl: &Następna karta

en: &Previous Tab
pl: &Poprzednia karta

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
pl: Złe cytowanie w poleceniu edytora:
    %1

en: Can not open "%1"
pl: Nie można otworzyć "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
pl: %1 (edytowanie)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
pl: %1 (przeglądanie)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
pl: Edytowanie: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
pl: Przeglądanie: %1

en: Save selection...
pl: Zapisz zaznaczenie...

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Search next
pl: Znajdź następny

en: Search previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Jump to position
pl: Przejdź do pozycji

en: Select charset
pl: Wybierz kodowanie znaków

en: Stop search
pl: Przerwij wyszukiwanie

en: Jump to next match
pl: Idź do następnego pasującego elementu

en: Jump to previous match
pl: Idź do poprzedniego pasującego elementu

en: Options
pl: Opcje

en: Modify search behavior
pl: Zmień sposób wyszukiwania

en: From cursor
pl: Od kursora

en: Match whole words only
pl: Tylko całe wyrazy

en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowy

en: Error reading file %1.
pl: Błąd podczas odczytu pliku %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
pl: Kolumna: %1, Położenie: %2 (%3, %4%)

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Search position:
pl: Pozycja wyszukiwania:

en: Text position:
pl: Położenie tekstu:

en: Invalid number.
pl: Nieprawidłowy numer.

en: Number out of range.
pl: Numer poza zakresem.

en: Nothing is selected.
pl: Nic nie zaznaczono.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
pl: Wydruk lustrzany nie jest wspierany. Kontynuować poprzez wydruk zwykły?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
pl: Nie wybrano pliku, lub wybrany plik nie może być wyświetlony.

en: Error at opening %1.
pl: Błąd przy otwieraniu %1.

en: Missing Plugin
pl: Brakująca wtyczka

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
pl: <b>Nie jest dostępna żadna wtyczka edytora tekstowego.</b><br/>Wewnętrzny edytor nie zadziała bez tego.<br/>Możesz to naprawić instalując Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
pl: %1 jest większy niż %2 MB

en: Cannot edit %1
pl: Nie można edytować %1

en: Krusader::Locate
pl: Krusader::Szukaj (locate)

en: Search for:
pl: Szukaj:

en: Do not search in path
pl: Nie szukaj w ścieżce

en: Show only the existing files
pl: Pokaż tylko istniejące pliki

en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Results
pl: Wyniki

en: Locate
pl: Szukaj (locate)

en: Update DB
pl: Uaktualnij DB

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
pl: Nie można wykonać 'locate'. Sprawdź stronę 'Zależności' w ustawieniach.

en: Error during the start of 'locate' process.
pl: Błąd przy uruchamianiu procesu "locate".

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
pl: "locate" zwrócił następujący błąd:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
pl: Szukaj (locate)

en: View (F3)
pl: Podgląd (F3)

en: Edit (F4)
pl: Edycja (F4)

en: Compare by content (F10)
pl: Porównaj zawartość (F10)

en: Find (Ctrl+F)
pl: Znajdź (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
pl: Znajdź następne (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
pl: Znajdź poprzednie (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
pl: Skopiuj wybrane elementy do schowka

en: Search string not found.
pl: Nie znaleziono szukanego napisu.

en: Locate results
pl: Wyniki poszukiwania pliku

en: Query Name
pl: Nazwa zapytania

en: Here you can name the file collection:
pl: Tutaj możesz nazwać zbiór plików

en: Feed to listbox
pl: Dodaj do listy

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
pl: Krusader
    Zarządzanie plikami bliźniaczych paneli w ramach KDE

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
pl: Krusader - UPRAWNIENIA ADMINISTRATORA

en: Developer
pl: Programista

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Author (retired)
pl: Autor (nieaktywny)

en: Developer (retired)
pl: Programista (nieaktywny)

en: Webmaster (retired)
pl: Webmaster (nieaktywny)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
pl: Koordynator dokumentacji i marketingu (nieaktywny)

en: Documentation & Proofing (retired)
pl: Dokumentacja i testowanie (nieaktywny)

en: Marketing & Product Research (retired)
pl: Badania marketingowe i produkcyjne (nieaktywny)

en: Everyone involved in KDE
pl: Wszyscy związani z KDE

en: KDE Translation Teams
pl: Zespoły tłumaczy KDE

en: QA, bug-hunting, patches and general help
pl: Kontrola jakości, zgłaszanie błędów, łatki i ogólna pomoc

en: Important help in KDE 4 porting
pl: Ważna pomoc przy portowaniu do KDE 4

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
pl: Logo Killera i ikony dla Krusadera (zwycięzca konkursu)

en: The UsefulArts Organization
pl: Organizacja UsefulArts

en: Icon for Krusader
pl: Ikona Krusadera

en: Viewer module for 3rd Hand
pl: Moduł podglądu dla 3rd Hand

en: Handbook Proof-Reader
pl: Korektor przewodnika

en: The old Bookmark Module
pl: Stary moduł zakładek

en: Dir history button
pl: Przycisk historii

en: ISO KIO slave
pl: Moduł KIO ISO slave

en: Icons for Krusader
pl: Ikony dla Krusader-a

en: Usability and QA
pl: Usability i kontrola jakości

en: patch for KViewer
pl: ścieżka do KViewer

en: the first patch ever!
pl: pierwsza łatka !

en: Bosnian translation
pl: Bośniackie tłumaczenie

en: Brazilian Portuguese translation
pl: Tłumaczenie portugalskie (Brazylia)

en: Bulgarian translation
pl: Bułgarskie tłumaczenie

en: Catalan translation
pl: Katalońskie tłumaczenie

en: Chinese Simplified translation
pl: Chińskie (uproszczone) tłumaczenie

en: Old Czech translation
pl: Stare czeskie tłumaczenie

en: Czech translation
pl: Czeskie tłumaczenie

en: Old Danish translation
pl: Stare duńskie tłumaczenie

en: Danish translation
pl: Duńskie tłumaczenie

en: Dutch translation
pl: Holenderskie tłumaczenie

en: Old French translation
pl: Stare francuskie tłumaczenie

en: French translation
pl: Francuskie tłumaczenie

en: Old German translation
pl: Stare niemieckie tłumaczenie

en: German translation
pl: Niemieckie tłumaczenie

en: Greek translation
pl: Greckie tłumaczenie

en: Old Hungarian translation
pl: Stare węgierskie tłumaczenie

en: Hungarian translation
pl: Węgierskie tłumaczenie

en: Italian translation
pl: Włoskie tłumaczenie

en: Japanese translation
pl: Japońskie tłumaczenie

en: Old Japanese translation
pl: Stare japońskie tłumaczenie

en: Lithuanian translation
pl: Litewskie tłumaczenie

en: Portuguese translation
pl: Portugalskie tłumaczenie

en: Old Polish translation
pl: Stare polskie tłumaczenie

en: Polish translation
pl: Polskie tłumaczenie

en: Russian translation
pl: Rosyjskie tłumaczenie

en: Old Russian translation
pl: Stare rosyjskie tłumaczenie

en: Serbian translation
pl: Serbskie tłumaczenie

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
pl: Zdenko Podobný i Ondrej Pačay (Yogi)

en: Slovak translation
pl: Słowackie tłumaczenie

en: Slovenian translation
pl: Słoweńskie tłumaczenie

en: Old Spanish translation
pl: Stare hiszpańskie tłumaczenie

en: Spanish translation
pl: Hiszpańskie tłumaczenie

en: Old Swedish translation
pl: Stare szwedzkie tłumaczenie

en: Swedish translation
pl: Szwedzkie tłumaczenie

en: Turkish translation
pl: Tureckie tłumaczenie

en: Ukrainian translation
pl: Ukraińskie tłumaczenie

en: Korean translation
pl: Koreańskie tłumaczenie

en: Start left panel at <path>
pl: Lewy panel startuje w <path>

en: Start right panel at <path>
pl: Prawy panel startuje w <path>

en: Load this profile on startup
pl: Wczytaj ten profil po uruchomieniu

en: Enable debug output
pl: Włącz wyjście diagnostyczne

en: URL to open
pl: Adres URL do otwarcia

en: &MountMan...
pl: Zarządzanie &podpinaniem...

en: Open &MountMan
pl: Otwórz zarządzanie podpinanie&m

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
pl: Nie można wykonać 'mount'. Sprawdź stronę 'Zależności' w ustawieniach.

en: MountMan is not operational. Sorry
pl: Zarządzanie podpinaniem nie działa. Przepraszamy

en: MountMan - Your Mount-Manager
pl: Zarządzanie podpinaniem

en: &Eject
pl: &Wysuń

en: &Unmount
pl: &Odepnij

en: Mnt.Point
pl: Punkt podpięcia

en: Total Size
pl: Pojemność

en: Free Size
pl: Wolne

en: Free %
pl: Wolny %

en: Show only removable devices
pl: Pokaż tylko wymienne urządzenia

en: &Mount
pl: &Podepnij

en: MountMan
pl: Zarządzanie podpinaniem

en: Format
pl: Formatuj

en: Calculate Occupied Space
pl: Oblicz zajmowane miejsce

en: Name: %1
pl: Nazwa: %1

en: Total occupied space: %1
pl: Razem zajmuje: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
pl[0]:  (%2 bajt)
pl[1]:  (%2 bajty)
pl[2]: (%2 bajtów)

en: in %1 folder | in %1 folders
pl[0]: w %1 katalogu
pl[1]: w %1 katalogach
pl[2]: w %1 katalogach

en: and %1 file | and %1 files
pl[0]: i %1 pliku
pl[1]: i %1 plikach
pl[2]: i %1 plikach

en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

en: Show columns with details
pl: Pokaż kolumny ze szczegółami

en: Show Hidden Folders
pl: Pokaż ukryte katalogi

en: Show folders starting with a dot
pl: Pokaż katalogi zaczynające się od kropki

en: Start From Root
pl: Pokaż od katalogu głównego

en: Set root of the tree to root of filesystem
pl: Ustaw katalog główny drzewa na katalog główny systemu

en: Start From Current
pl: Rozpocznij od bieżącego

en: Set root of the tree to the current folder
pl: Ustaw katalog główny drzewa na bieżący katalog

en: Start From Place
pl: Rozpocznij od miejsca

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
pl: Ustaw katalog główny drzewa na najbliższy katalog wymieniony w 'Miejscach'

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: Default layout]
en: Default
pl: Domyślny

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Classic
pl: Klasyczny

en: Custom layout: "%1"
pl: Własny układ: "%1"

en: Preview not available
pl: Podgląd niedostępny

en: Close the search bar
pl: Zamknij pasek wyszukiwania

en: Change the search mode
pl: Zmień tryb wyszukiwania

en: Enter or select search string
pl: Podaj lub wybierz ciąg znaków do wyszukania

en: Save the current search string
pl: Zapisz bieżący ciąg znaków do wyszukania

en: Open selection dialog
pl: Otwórz okno dialogowe wyboru

en: Saved search text to history
pl: Zapisz tekst wyszukiwania w historii

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
pl: Ten pasek pokazuje informację o systemie plików w którym znajduje się bieżący katalog: Całkowity rozmiar, wolne miejsce, typ systemu plików itp.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
pl: Otwiera menu z zakładkami. Możesz również dodać bieżącą lokalizację do listy, edytować zakładki, lub dodać podkatalog do listy.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
pl: Nazwa katalogu w którym jesteś. Możesz także wpisać nazwę żądanego miejsca, aby się tam przenieść. Używanie protokołów Net, jak ftp lub fish jest możliwe.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
pl: Ten pasek pokazuje liczbę plików w katalogu, liczbę plików zaznaczonych, sumę rozmiarów plików zaznaczonych i sumę rozmiarów wszystkich plików w katalogu

en: Move Sidebar clockwise
pl: Przenieś pasek boczny w prawo

en: Open the Sidebar
pl: Otwórz pasek boczny

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
pl: Ten przycisk przełącza tryb przeglądania synchronicznego.
    Gdy jest aktywny, każda zmiana katalogu jest dokonywana
    w aktywnym i nieaktywnym panelu - jeśli jest to możliwe.

en: Close the Sidebar
pl: Zamknij pasek boczny

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
pl: Uwaga: Lewa i prawa strona pokazują ten sam katalog!

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
pl: %1 z %2 wolnych (%3%) na %4 [(%5)]

en: %1 free
pl: %1 wolne

en: loading previews: %p%
pl: wczytywanie podglądów: %p%

en: >> Reading...
pl: >> Czytanie...

en: >> Reading: %1 % complete...
pl: >> Czytanie: %1 % ukończonych...

en: >> Reading: %1
pl: >> Czytanie: %1

en: Error: %1
pl: Błąd: %1

en: Cut to Clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Paste from Clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: View File
pl: Podejrzyj plik

en: Edit File
pl: Edytuj plik

en: &New Text File...
pl: &Nowy plik tekstowy...

en: Copy to other panel
pl: Skopiuj do drugiego panelu

en: Move to other panel
pl: Przenieś na drugi panel

en: Copy delayed...
pl: Opóźnione kopiowanie...

en: Move delayed...
pl: Opóźnione przenoszenie...

en: New Folder...
pl: Nowy katalog...

en: Start Terminal Here
pl: Otwórz tu terminal

en: F3 View Dialog
pl: F3 Podgląd

en: Right-click Menu
pl: Menu prawego przycisku myszki

en: &Properties...
pl: &Właściwości...

en: &Compare Folders
pl: Porówn&aj pliki

en: Calculate &Occupied Space
pl: &Oblicz zajmowane miejsce

en: Pac&k...
pl: Spa&kuj...

en: &Unpack...
pl: Wypak&uj...

en: Create Checksum...
pl: Oblicz sumy sprawdzające...

en: Verify Checksum...
pl: Porównaj sumy sprawdzające...

en: New Symlink...
pl: Nowe dowiązanie symboliczne...

en: T&est Archive
pl: &Sprawdź archiwum

en: Alternative Delete
pl: Alternatywne usunięcie

en: Root
pl: Katalog główny

en: Go to Other Panel's Folder
pl: Idź do katalogu drugiego panelu

en: &Reload
pl: Wczytaj &ponownie

en: Cancel Refresh of View
pl: Zaniechaj odświeżania widoku

en: New Net &Connection...
pl: &Nowe połączenie sieciowe...

en: Disconnect &from Net
pl: &Rozłącz się z siecią

en: Sync Panels
pl: Synchronizuj Panele

en: Jump Back
pl: Skocz wstecz

en: Set Jump Back Point
pl: Ustaw punkt skoku wstecz tutaj

en: S&ynchron Folder Changes
pl: S&ynchronizuj zmiany katalogu

en: Go to Location Bar
pl: Przejdź do paska adresu

en: Toggle Sidebar
pl: Przełącz pasek boczny

en: Left Bookmarks
pl: Zakładki lewego panelu

en: Right Bookmarks
pl: Zakładki prawego panelu

en: History
pl: Historia

en: Left History
pl: Historia lewego panelu

en: Right History
pl: Historia prawego panelu

en: Left Media
pl: Lewy panel zasoby

en: Right Media
pl: Prawy panel zasoby

en: Find in folder...
pl: Znajdź w katalogu...

en: Select in folder...
pl: Wybierz katalog...

en: Filter in folder...
pl: Odfiltruj w katalogu...

en: ROOT (/)
pl: Katalog główny (/)

en: Rename file, folder, etc.
pl: Zmienia nazwę pliku, katalogu, itd.

en: Open file in viewer.
pl: Otwiera plik w przeglądarce.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
pl: <qt><p>Edytuje plik.</p><p>Edytor jest dostosowywalny w Ustawieniach, domyślnym jest <b>internal editor</b> (wbudowany edytor).</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
pl: Kopiuje plik z jednego panelu do innego.

en: Move file from one panel to the other.
pl: Przenosi plik z jednego panelu do innego.

en: Create folder in current panel.
pl: Tworzy katalog w bieżącym panelu.

en: Delete file, folder, etc.
pl: Usuwa plik, katalog, itd.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
pl: <qt><p>Otwiera terminal w bieżącym katalogu.</p><p>Możesz określić terminal w Ustawieniach, domyślnym jest <b>konsole</b>.</p></qt>

en: Run
pl: Uruchom

en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Browse Archive
pl: Przeglądaj archiwum

en: Other...
pl: Inne...

en: Open With
pl: Otwórz w

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: New Hardlink...
pl: Nowe dowiązanie twarde...

en: Redirect Link...
pl: Przekieruj dowiązanie...

en: Link Handling
pl: Obsługa dowiązań

en: Send by Email
pl: Wyślij pocztą elektroniczną

en: Restore
pl: Wznów

en: Synchronize Selected Files...
pl: Synchronizuj wybrane pliki...

en: Create New
pl: Utwórz nowy

en: You can edit links only on local file systems
pl: Możesz edytować dowiązania tylko na lokalnym systemie plików

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
pl: Bieżący plik nie jest dowiązaniem, więc nie można go przekierować.

en: Link Redirection
pl: Przekierowanie dowiązań

en: Please enter the new link destination:
pl: Proszę podać nowe miejsce docelowe dowiązania:

en: Cannot remove old link: %1
pl: Nie można usunąć starego dowiązania: %1

en: Failed to create a new link: %1
pl: Nieudane utworzenie nowego dowiązania: %1

en: You can create links only on local file systems
pl: Możesz tworzyć dowiązania tylko na lokalnym systemie plików

en: New Link
pl: Nowe dowiązanie

en: Create a new link to: %1
pl: Utwórz nowe dowiązanie do: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
pl: Katalog lub plik o tej nazwie już istnieje.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
pl: Nieudane utworzenie nowego dowiązania symbolicznego '%1' do: '%2'

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
pl: Nieudane utworzenie nowego dowiązania '%1' do '%2'

en: No permissions to view this file.
pl: Brak uprawnień do odczytu tego pliku.

en: Enter a URL to view:
pl: Wpisz adres URL do pokazania:

en: You cannot edit a folder
pl: Nie możesz edytować katalogu

en: No permissions to edit this file.
pl: Brak uprawnień do edycji tego pliku.

en: Enter the filename to edit:
pl: Wprowadź nazwę pliku do edycji:

en: Move %1 to:
pl: Przenieś %1 do:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
pl[0]: Przenieś %1 plik do:
pl[1]: Przenieś %1 pliki do:
pl[2]: Przenieś %1 plików do:

en: Copy %1 to:
pl: Skopiuj %1 do:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
pl[0]: Skopiuj %1 plik do:
pl[1]: Skopiuj %1 pliki do:
pl[2]: Skopiuj %1 plików do:

en: Folder's name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
pl[0]: Czy na pewno chcesz wyrzucić ten plik do kosza?
pl[1]: Czy na pewno chcesz wyrzucić te %1 pliki do kosza?
pl[2]: Czy na pewno chcesz wyrzucić te %1 plików do kosza?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
pl[0]: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć ten plik <b>fizycznie</b> z dysku (a nie tylko z wirtualnego katalogu)?</qt>
pl[1]: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć te %1 pliki <b>fizycznie</b> z dysku (a nie tylko z wirtualnego katalogu)?</qt>
pl[2]: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć te %1 plików <b>fizycznie</b> z dysku (a nie tylko z wirtualnego katalogu)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć ten plik?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 pliki?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 plików?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
pl: <qt><p>Katalog <b>%1</b> nie jest pusty.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
pl: <p>Pominąć to czy wyrzucić do kosza wszystkie?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
pl: <p>Pominąć to czy usunąć wszystkie?</p></qt>

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: &Trash All
pl: Wszys&tkie do kosza

en: &Delete All
pl: U&suń wszystkie

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć ten wirtualny plik (rzeczywisty plik nie zostanie usunięty)?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 wirtualne pliki (rzeczywiste pliki nie zostaną usunięte)?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć tych %1 wirtualnych plików (rzeczywiste pliki nie zostaną usunięte)?

en: Could not start %1
pl: Nie można uruchomić %1

en: %1 cannot open %2
pl: %1 nie może otworzyć %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
pl: <qt><p>Archiwum <b>%1.%2</b> już istnieje. Czy chcesz je zastąpić? </p><p>Wszystkie dane zawarte w poprzednim archiwum zostaną utracone.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
pl: <qt><p>Archiwum <b>%1.%2</b> już istnieje. Czy chcesz je zastąpić? </p><p>Zip doda nowe pliki do archiwum a te o istniejących nazwach zostaną zastąpione.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
pl: Nie można pakować plików w wirtualnym miejscu.

en: Unpack %1 to:
pl: Wypakuj %1 do:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
pl[0]: Wypakuj %1 plik do:
pl[1]: Wypakuj %1 pliki do:
pl[2]: Wypakuj %1 plików do:

en: Columns
pl: Kolumny

en: Automatically Resize Columns
pl: Dopasuj rozmiar kolumn

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
pl: %1 z %2, %3 (%4) z %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
pl: %1 z %2, %3 z %4

en: Filter Files
pl: Filtruj pliki

en: Select Files
pl: Zaznacz pliki

en: &Detailed View
pl: Wi&dok szczegółowy

en: &Brief View
pl: Widok &skrócony

en: Climb up the folder tree
pl: W górę drzewa katalogów

en: (Broken Link)
pl: (Uszkodzone dowiązanie)

en: Symbolic Link
pl: Dowiązanie symboliczne

en: %1 (Link)
pl: %1 (dowiązanie)

[ctx: Show the string 'DIR' instead of file size in detailed view (for folders)]
en: DIR
pl: KAT

[ctx: File property]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: File property]
en: Ext
pl: Rozszerzenie

[ctx: File property]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: File property]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: File property]
en: Modified
pl: Zmieniony

[ctx: File property]
en: Changed
pl: Zmieniony

[ctx: File property]
en: Accessed
pl: Otwierany

[ctx: File property]
en: Perms
pl: Uprawnienia

[ctx: File property]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: File property]
en: Group
pl: Grupa

en: Size: %1
pl: Rozmiar: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
pl: Rodzaj: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
pl: Zmieniony: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
pl: Zmieniony: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
pl: Ostatni dostęp: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
pl: Uprawnienia: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
pl: Właściciel: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
pl: Grupa: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
pl: Dowiązanie do: %1 - (zerwane)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
pl: Dowiązanie do: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
pl: Panel drzewa: widok drzewa lokalnego systemu plików

en: Preview Panel: display a preview of the current file
pl: Panel podglądu: wyświetla podgląd bieżącego pliku

en: View Panel: view the current file
pl: Panel widoku: pokazuje bieżący plik

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
pl: Panel miejsca na dysku: pokazuje rozmiar katalogu

en: Disk Usage:
pl: Wykorzystanie dysku:

en: Tree:
pl: Drzewo:

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: View:
pl: Widok:

en: Preview: %1
pl: Podgląd: %1

en: View: %1
pl: Widok: %1

en: Disk Usage: %1
pl: Wykorzystanie dysku: %1

en: Default Zoom
pl: Domyślne powiększenie

en: &All Files
pl: &Wszystkie pliki

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
pl: &Własny

en: Select &Group...
pl: Zaznacz &grupę...

en: &Select All
pl: Zaznacz w&szystko

en: &Unselect Group...
pl: Odznacz gr&upę...

en: U&nselect All
pl: Odz&nacz wszystko

en: &Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczen&ie

en: Restore Selection
pl: Przywróć zaznaczenie

en: Select Files with the Same Name
pl: Zaznacz pliki z tą samą nazwą

en: Select Files with the Same Extension
pl: Zaznacz pliki z tym samym rozszerzeniem

en: Show View Options Menu
pl: Pokaż menu opcji widoku

en: Set Focus to the Panel
pl: Ustaw uaktywnienie na panelu

en: Apply settings to other tabs
pl: Zastosuj ustawienia do innych kart

en: Show Previews
pl: Pokaż podglądy

en: Save settings as default
pl: Zapisz ustawienia jako domyślne

en: Select group
pl: Zaznacz grupę

en: Select all files in the current folder
pl: Zaznacza wszystkie pliki w bieżącym katalogu

en: Unselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Save settings as default for new instances of this view type
pl: Zapisz ustawienia jako domyślne dla nowych egzemplarzy tego typu widoku

en: [invalid]
pl: [nieprawidłowa]

en: Krusader::Search
pl: Krusader::Wyszukiwanie

en: Query to clipboard
pl: Zapytanie do schowka

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
pl: Umieść teks do wyszukiwania w schowku, gdy otwarto znaleziony plik.

en: Close
pl: Zamknij

en: Compare by content
pl: Porównaj według zawartości

en: Text found:
pl: Znaleziony tekst:

en: &Results
pl: &Wyniki

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
pl[0]: Znaleziono %1 pasujący element.
pl[1]: Znaleziono %1 pasujące elementy.
pl[2]: Znaleziono %1 pasujących elementów.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
pl: Wybrałeś wyszukiwanie również w archiwach, zauważ że ma ono następujące ograniczenia:
    Nie możesz szukać tekstu (grep) kiedy wyszukujesz również w archiwach.

en: Found 0 matches.
pl: Brak pasujących elementów.

en: Finished searching.
pl: Ukończono wyszukiwanie.

en: Krusader Search
pl: Krusader wyszukiwanie

en: Search results for "%1" in %2
pl: Znajdź wyniki dla "%1" w %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
pl: Znajdź wyniki dla "%1" zawierające "%2" w %3

en: Here you can name the file collection
pl: Tutaj możesz nazwać zbiór plików

en: Query name
pl: Nazwa zapytania

en: Krusader::Combining...
pl: Krusader::Łączenie...

en: Combining the file %1...
pl: Łączenie pliku %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
pl: Brak pliku informacji CRC (%1).
    Sprawdzanie poprawności jest bez niego niemożliwe. Kontynuować łączenie?

en: Error at reading the CRC file (%1).
pl: Błąd podczas odczytu pliku CRC (%1).

en: Not a valid CRC file.
pl: Nieprawidłowy plik CRC.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
pl: 
    Sprawdzanie poprawności bez poprawnego pliku CRC jest niemożliwe. Kontynuować łączenie?

en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

en: Cannot open the first split file of %1.
pl: Nie można otworzyć pierwszego podzielonego pliku %1.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
pl: Nieprawidłowy rozmiar pliku! Plik może być uszkodzony.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
pl: Niewłaściwa suma sprawdzająca CRC. Plik może być uszkodzony.

en: Krusader::Splitting...
pl: Krusader::Dzielenie...

en: Splitting the file %1...
pl: Dzielenie pliku %1...

en: Cannot split a folder.
pl: Nie można podzielić katalogu.

en: Error reading file %1: %2
pl: Błąd odczytu pliku %1: %2

en: Error writing file %1: %2
pl: Błąd zapisu pliku %1: %2

en: Split the file %1 to folder:
pl: Podziel plik %1 do katalogu:

en: User Defined
pl: Użytkownika

en: Max file size:
pl: Graniczny rozmiar pliku:

en: kByte
pl: Kilobajtów

en: MByte
pl: Megabajtów

en: GByte
pl: Gigabajtów

en: Overwrite files without confirmation
pl: Zastąp pliki bez pytania

en: &Split
pl: &Podziel

en: Krusader::Splitter
pl: Krusader::Podział

en: The folder path URL is malformed.
pl: Adres URL ścieżka do katalogu jest zniekształcony.

en: Krusader::Feed to listbox
pl: Krusader::Dodaj do listy

en: No elements to feed.
pl: Brak elementów do wpisania.

en: Synchronize results
pl: Synchronizuj wyniki

en: Side to feed:
pl: Wpisanie wyników:

en: Left
pl: Lewy panel

en: Right
pl: Prawy panel

en: Both
pl: Oba panele

en: Selected files only
pl: Tylko zaznaczone pliki

en: Cannot open %1.
pl: Nie można otworzyć %1.

en: Krusader::Synchronize
pl: Krusader::Synchronizacja

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
pl[0]: Z prawego do lewego: kopiuj %1 plik
pl[1]: Z prawego do lewego: kopiuj %1 pliki
pl[2]: Z prawego do lewego: kopiuj %1 plików

en: (1 byte) | (%1 bytes)
pl[0]: (1 bajt)
pl[1]: (%1 bajty)
pl[2]: (%1 bajtów)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
pl[0]: 	Gotowych: %2/%1 plik, %3/%4
pl[1]: 	Gotowych: %2/%1 pliki, %3/%4
pl[2]: 	Gotowych: %2/%1 plików, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
pl[0]: Z lewego do prawego: kopiuj %1 plik
pl[1]: Z lewego do prawego: kopiuj %1 pliki
pl[2]: Z lewego do prawego: kopiuj %1 plików

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
pl[0]: Lewy: Usuń 1 plik
pl[1]: Lewy: Usuń %1 pliki
pl[2]: Lewy: Usuń %1 plików

en: Confirm overwrites
pl: Potwierdzaj zastępowanie

en: &Start
pl: U&ruchom

en: &Pause
pl: &Wstrzymaj

en: &Close
pl: &Zamknij

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Resume
pl: Wznów

en: Number of files: %1
pl: Liczba plików: %1

en: Number of compared folders: %1
pl: Liczba porównywanych katalogów: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
pl: Błąd podczas kopiowania pliku %1 do %2.

en: Error at deleting file %1.
pl: Błąd podczas usuwania pliku %1.

en: Krusader::Synchronizer
pl: Krusader::Synchronizator

en: Feeding the URLs to KGet
pl: Wpisz adresy URL do KGet

en: Krusader::Synchronize Folders
pl: Krusader::Synchronizuj Katalogi

en: Folder Comparison
pl: Porównanie katalogów

en: File &Filter:
pl: &Filtr plików:

en: The left base folder used during the synchronization process.
pl: Lewy katalog podstawowy użyty podczas procesu synchronizacji.

en: The right base folder used during the synchronization process.
pl: Prawy katalog podstawowy użyty podczas procesu synchronizacji.

en: Recurse subfolders
pl: Wchodź do podkatalogów

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
pl: Porównuje nie tylko katalogi bazowe, ale również ich podkatalogi.

en: Follow symlinks
pl: Podążaj za dowiązaniami symbolicznymi

en: Follow symbolic links during the compare process.
pl: Podążaj za dowiązaniami symbolicznymi podczas porównywania.

en: Compare duplicated files with same size by content.
pl: Porównuje powielone pliki o tych samych rozmiarach według zawartości.

en: Ignore Date
pl: Pomiń datę

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
pl: <p>Pomiń informacje o dacie podczas porównywania.</p><p><b>Adnotacja</b>: użyteczne gdy pliki znajdują się na sieciowych systemach plików lub w archiwach.</p>

en: Asymmetric
pl: Asymetrycznie

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
pl: <p><b>Tryb asymetryczny</b></p><p>Lewa strona jest katalogiem docelowym, prawa źródłowym. Pliki istniejące tylko w lewym katalogu zostaną usunięte, pozostałe, nieistniejące w lewym, zostaną skopiowane z prawego do lewego.</p><p><b>Uwaga</b>: Przydatne podczas aktualizowania katalogu z serwera plików.</p>

en: Ignore Case
pl: Pomiń wielkość liter

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
pl: <p>Porównywanie nazw plików bez rozróżniania wielkości liter.</p><p><b>Adnotacja</b>: Przydatne przy synchronizacji systemów plików Windows.</p>

en: S&how options
pl: Po&każ opcje

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
pl: Pokaż pliki wybrane do <i>Kopiowania z lewej strony na prawą</i>.

en: Show files considered to be identical.
pl: Pokaż pliki uważane za identyczne.

en: Show excluded files.
pl: Pokaż pliki wykluczone.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
pl: Pokaż pliki wybrane do <i>Kopiowania z prawej strony na lewą</i>.

en: Show files marked to delete.
pl: Pokaż pliki wybrane do usunięcia.

en: Show files that exist on both sides.
pl: Pokaż pliki istniejące po dwóch stronach.

en: Duplicates
pl: Powielenia

en: Show files that exist on one side only.
pl: Pokaż pliki istniejące po dwóch stronach.

en: Singles
pl: Pojedyncze

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
pl: Porównaj wyniki synchronizatora (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @title:column]
en: Date
pl: Data

en: &Synchronizer
pl: &Synchronizator

en: &Options
pl: &Opcje

en: Parallel threads:
pl: Równoległe wątki:

en: Equality threshold:
pl: Próg równości:

en: sec
pl: sek

en: hour
pl: godz

en: day
pl: dni

en: Time shift (right-left):
pl: Przesunięcie czasu (prawy-lewy):

en: Ignore hidden files
pl: Pomiń ukryte pliki

en: Profile manager (Ctrl+P).
pl: Zarządzanie profilami (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
pl: Zamień panele stronami (Ctrl+S).

en: Compare
pl: Porównaj

en: Quiet
pl: Cichy

en: Scroll Results
pl: Przewiń wyniki

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Selected files from targ&et folder:
pl: Wybrane pliki z katalogu doc&elowego:

en: Selected files from sou&rce folder:
pl: Wybrane pliki z katalogu ź&ródłowego:

en: Selected files from &left folder:
pl: Wybrane pliki z &lewego katalogu:

en: Selected files from &right folder:
pl: Wybrane pliki z p&rawego katalogu:

en: Targ&et folder:
pl: Katalog doc&elowy:

en: Sou&rce folder:
pl: Katalog ź&ródłowy:

en: &Left folder:
pl: Katalog po &lewej:

en: &Right folder:
pl: Katalog po p&rawej:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
pl: Adres URL musi być potomnym albo lewego albo prawego podstawowego adresu URL!

en: Synchronize Folders
pl: Synchronizuj katalogi

en: E&xclude
pl: W&yklucz

en: Restore ori&ginal operation
pl: Przywróć &początkowe działanie

en: Re&verse direction
pl: Od&wróć kierunek

en: Copy from &right to left
pl: Skopiuj z p&rawego do lewego

en: Copy from &left to right
pl: Skopiuj z &lewego do prawego

en: &Delete (left single)
pl: &Usuń (lewy pojedynczy)

en: V&iew left file
pl: Pokaż pl&ik po lewej

en: Vi&ew right file
pl: Pokaż plik po praw&ej

en: &Compare Files
pl: Porówn&aj pliki

en: C&opy selected to clipboard (left)
pl: Sk&opiuj wybrane do schowka (lewy)

en: Co&py selected to clipboard (right)
pl: Sko&piuj wybrane do schowka (prawy)

en: &Select items
pl: &Zaznacz elementy

en: Deselec&t items
pl: Odznacz elemen&ty

en: I&nvert selection
pl: Odwróć zaz&naczenie

en: Synchronize with &KGet
pl: Synchronizuj z &KGet

en: Select items
pl: Zaznacz elementy

en: Deselect items
pl: Odznacz elementy

en: The target folder must not be empty.
pl: Katalog docelowy nie może być pusty.

en: The source folder must not be empty.
pl: Katalog źródłowy nie może być pusty.

en: Synchronizer has nothing to do.
pl: Synchronizator jest bezczyny.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
pl: Okno synchronizatora zawiera dane z poprzedniego porównania. Jeśli je zamkniesz, te dane będą stracone. Czy na pewno chcesz wyjść?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
pl: Błąd We/Wy podczas porównywania pliku %1 z %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
pl: Porównywanie pliku %1 (%2)...

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: Duplicate Current Tab
pl: Powiel kartę

en: Move Current Tab to Other Side
pl: Przenieś bieżącą kartę na drugą stronę

en: Close Current Tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Next Tab
pl: Następna karta

en: Previous Tab
pl: Poprzednia karta

en: Close Inactive Tabs
pl: Zamknij nieaktywne karty

en: Close Duplicated Tabs
pl: Zamknij powtarzające się karty

en: Lock Tab
pl: Zablokuj kartę

en: Pin Tab
pl: Przypnij kartę

en: Unlock Tab
pl: Odblokuj kartę

en: Unpin Tab
pl: Odepnij kartę

en: Needed panel specification missing in expander %1
pl: Brak wymaganego określenia panelu w kreatorze działania %1

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
pl: Kreator działania: nieprawidłowy argument dla %1: %2 nie jest poprawnym określeniem elementu

en: Panel's Path...
pl: Ścieżka panelu...

en: Automatically escape spaces
pl: Przeinacz odstępy

en: Number of...
pl: Zlicz...

en: Count:
pl: Przelicz:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
pl: Kreator działania: nieprawidłowy argument dla Przelicz: %1 nie jest poprawnym określeniem elementu

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
pl: Maska filtrująca (*.h, *.cpp, itp.)

en: Current File (!= Selected File)...
pl: Bieżący plik (!= wybrany plik)...

en: Omit the current path (optional)
pl: Pomiń bierzącą ścieżkę (opcjonalnie)

en: Item List of...
pl: Lista elementów...

en: Which items:
pl: Które elementy:

en: Separator between the items (optional):
pl: Separator elementów (opcjonalnie):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
pl: Maska (opcjonalnie, wszystkie elementy poza wybranymi):

en: Filename of an Item List...
pl: Nazwa pliku dla listy elementów...

en: Separator between the items (optional)
pl: Separator elementów (opcjonalnie)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
pl: Kreator działania: nie można otworzyć pliku tymczasowego (%1)

en: Manipulate the Selection...
pl: Działaj na wybranych elementach...

en: Selection mask:
pl: Maska wyboru:

en: Manipulate in which way:
pl: Wybierz rodzaj działania:

en: Jump to a Location...
pl: Przeskocz do miejsca...

en: Choose a path:
pl: Wybierz ścieżkę:

en: Open location in a new tab
pl: Otwórz miejsce w nowej karcie

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
pl: Kreator działania: co najmniej 1 parametr jest wymagany dla Goto.

en: Ask Parameter from User...
pl: Zapytaj o parametr użytkownika...

en: Question:
pl: Pytanie:

en: Preset (optional):
pl: Domyślne ustawienie (opcjonalnie):

en: Caption (optional):
pl: Tytuł (opcjonalnie):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
pl: Kreator działania: co najmniej 1 parametr jest wymagany dla Ask.

en: User Action
pl: Działanie użytkownika

en: Copy to Clipboard...
pl: Skopiuj do schowka...

en: What to copy:
pl: Co skopiować:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
pl: Dołącz do aktualnej zawartości schowka z tym separatorem (opcjonalnie):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
pl: Kreator działania: co najmniej 1 parametr jest wymagany dla Clipboard.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
pl: Kreator działania: %Each% nie może być drugim argumentem %Clipboard%

en: Copy a File/Folder...
pl: Skopiuj plik/katalog...

en: Where to copy:
pl: Gdzie skopiować:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
pl: Kreator działania: co najmniej 2 parametry są wymagane dla Copy.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
pl: Kreator działania: %Each% nie może być drugim argumentem %Copy%

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
pl: Kreator działania: nieprawidłowe adresy URL w %_Copy("źródło", "cel")%

en: Move/Rename a File/Folder...
pl: Przenieś/zmień nazwę pliku/katalogu...

en: What to move/rename:
pl: Co przenieść/zmienić nazwę:

en: New target/name:
pl: Nowa nazwa:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
pl: Kreator działania: co najmniej 2 parametry są wymagane dla Move.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
pl: %Each% nie może być drugim argumentem %Move%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
pl: Kreator działania: nieprawidłowe adresy URL w %_Move("źródło", "cel")%

en: Load a Synchronizer Profile...
pl: Wczytaj profil synchronizowania...

en: Choose a profile:
pl: Wybierz profil:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
pl: Kreator działania: nie wybrano profilu dla %_Sync(profile)%

en: Load a Searchmodule Profile...
pl: Wczytaj profil modułu szukania...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
pl: Kreator działania: nie wybrano profilu dla %_NewSearch(profile)%

en: Load a Panel Profile...
pl: Wczytaj profil paneli...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
pl: Kreator działania: nie wybrano profilu dla %_Profile(profile)%; kończę działanie...

en: Separate Program Call for Each...
pl: Osobne wywołanie programu dla każdego...

en: Set Sorting for This Panel...
pl: Ustaw szeregowanie dla tego panelu...

en: Choose a column:
pl: Wybierz kolumnę:

en: Choose a sort sequence:
pl: Wybierz odcinek szeregowania:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
pl: Kreator działania: nie wybrano kolumny dla %_ColSort(column)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
pl: Kreator działania: nieznana kolumna wybrana dla %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
pl: Ustaw rozmiar panelu...

en: Set the new size in percent:
pl: Ustaw nowy rozmiar w procentach:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
pl: Kreator działania: wartość %1 jest poza zakresem dla %_PanelSize(percent)%. Pierwszy parametr musi być pomiędzy 0 a 100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
pl: Przeglądaj pliki we wbudowanej przeglądarce Krusadera...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
pl: Plik do obejrzenia (domyślnie '%aCurrent%'):

en: Choose a view mode:
pl: Wybierz tryb wyświetlania:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
pl: Wybierz tryb okna:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
pl: Kreator działania: brak pliku do pokazania w %_View(filename)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
pl: %Each% nie jest dozwolone jako parametr %1

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
pl: Kreator działania: nieprawidłowe określenie panelu %1 w polu zastępczym %2

en: Error: unterminated % in Expander
pl: Błąd: niezakończony % w Kreatorze działania

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
pl: Błąd: nierozpoznany %%%1%2%% w Kreatorze działania

en: Error: missing ')' in Expander
pl: Błąd: brakujący ')' w Kreatorze działania

en: Standard Output (stdout)
pl: Standardowe wyjście (stdout)

en: Standard Error (stderr)
pl: Standardowy błąd (stderr)

en: Output
pl: Wyjście

en: Use font with fixed width
pl: Użyj czcionki o stałej szerokości

en: Kill
pl: Zniszcz

en: Kill the running process
pl: Zniszcz działający proces

en: *.txt|Text files
    *|All files
pl: *.txt|Pliki tekstowe
    *|Wszystkie pliki

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
pl: Ten plik już istnieje.
    Chcesz go nadpisać czy dołączyć wyjście na koniec bieżącej zawartości?

en: Overwrite or append?
pl: Zastąpić czy dołączyć?

en: Append
pl: Dołącz

en: Export failed
pl: Niepowodzenie eksportu

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
pl: Nie można uruchomić działania użytkownika, nie znaleziono pliku wykonywalnego %1. Upewnij się, że kde-cli-tools zostały wgrane.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
pl: Zagnieżdżony emulator terminala nie działa. W zamian zostanie użyty zbiór wyjściowy.

en: Confirm Execution
pl: Potwierdź wykonanie

en: Command being executed:
pl: Polecenie będące w wykonaniu:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
pl: Plik %1 nie zawiera poprawnych działań użytkownika.

en: UserActions - cannot read from file
pl: Działania użytkownika - nie można odczytać z pliku

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
pl: Główny element pliku działań nie jest wywoływany %1, przy użyciu%2

en: Unable to open actions file %1
pl: Nie można otworzyć pliku działania %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
pl: Wykryto działanie bez nazwy. Działanie to nie zostanie zaimportowane.
    Jest to błąd w pliku, możesz go poprawić.

en: UserActions - invalid action
pl: Działania użytkownika - nieprawidłowe działanie

en: Equal panel-size
pl: Równy rozmiar paneli

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
pl: Ustawia podział paneli na 50/50

en: Samples
pl: Przykłady

en: Edit as root
pl: Edytuj jako administrator

en: Edit a file as root
pl: Edytuj plik jako administrator

en: Edit a file with root permissions
pl: Edytuj plik z uprawnieniami administratora

en: Mount a new filesystem
pl: Podepnij nowy system plików

en: Enqueue in Amarok
pl: Zakolejkuj w Amaroku

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
pl: Dołącz wybrany element(y) do listy odtwarzania Amaroka

en: Sort by Name
pl: Uszereguj według nazwy

en: Sorts the active panel by Name
pl: Uszereguj aktywny panel według nazwy

en: Sort by Extension
pl: Uszereguj według rozszerzenia

en: Sorts the active panel by Extension
pl: Uszereguj aktywny panel według rozszerzenia

en: Sort by Size
pl: Uszereguj według rozmiaru

en: Sorts the active panel by Size
pl: Uszereguj aktywny panel według rozmiaru

en: Sort by Modified
pl: Uszereguj według daty zmiany

en: Sorts the active panel by Modified
pl: Uszereguj aktywny panel według daty zmiany

en: Backup current
pl: Utwórz kopię zaznaczonego pliku

en: Backup current file in current folder
pl: Utwórz kopię zaznaczonego pliku w bieżącym katalogu

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
pl: Tworzy kopię wybranego pliku w bieżącym katalogu i pyta użytkownika o jego nową nazwę. Domyślnie dołączany jest przyrostek ".old" do nazwy pierwotnego pliku.

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
pl: krarc: obsługa zapisu jest wyłączona.
    Możesz ją włączyć na stronie 'Archiwa' w ustawieniach.

en: Creating %1...
pl: Tworzenie %1 ...

en: Writing to %1 archives is not supported
pl: Pisanie do archiwów %1 nie jest wspierane

en: Packing %1...
pl: Pakowanie %1 ...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
pl: Odzyskiwanie danych z archiwów %1 nie jest wspierane

en: Unpacking %1...
pl: Wypakowywanie %1 ...

en: Deleting files from %1 archives is not supported
pl: Usuwanie danych z archiwów %1 nie jest wspierane

en: Accessing files is not supported with %1 archives
pl: Dostęp do plików w archiwach %1 jest niewspierany

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
pl: 
    Upewnij się, że pakiet binarny %1 został poprawnie wgrany do twojego systemu.

en: Krarc Password Dialog
pl: Okno dialogowe hasła Krarc

en: Accessing the file requires a password.
pl: Dostęp do pliku wymaga hasła.
