krusader - en to sk translation catalogue (1644 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
sk: ActionMan - Spravujte svoje používateľské akcie

en: New protocol
sk: Nový protokol

en: Set a protocol:
sk: Nastaviť protokol:

en: Edit Protocol
sk: Upraviť protokol

en: Set another protocol:
sk: Nastaviť iný protokol:

en: Edit Path
sk: Upraviť cestu

en: Set another path:
sk: Nastavte inú cestu:

en: New MIME Type
sk: Nový MIME typ

en: Set a MIME type:
sk: Nastaviť MIME typ:

en: Edit MIME Type
sk: Upraviť MIME typ

en: Set another MIME type:
sk: Nastaviť iný MIME typ:

en: New File Name
sk: Nový názov súboru

en: Set a file name:
sk: Nastaviť názov súboru:

en: Edit File Name
sk: Upraviť názov súboru

en: Set another file name:
sk: Nastavte iné meno súboru:

en: Please set a unique name for the useraction
sk: Zadajte prosím jedinečný názov pre používateľskú akciu

en: Please set a title for the menu entry
sk: Zadajte prosím titulok pre položku ponuky

en: Command line is empty
sk: Príkazový riadok je prázdny

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
sk: Už existuje akcia s takýmto názvom.
    Ak nemáte takúto používateľskú akciu, tak tento názov používa Krusader pre internú akciu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
sk: Vlastnosť akcie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
sk: Základné vlastnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
sk: Detailný popis <b>používateľskej akcie</b>. Zobrazuje sa iba v <i>Konfigurator</i>e and cez <code>Shift-F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
sk: Príkaz prijíma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
sk: Nahradiť <b>zástupné symboly</b> miestnymi názvami súborov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
sk: Iba miestne súbory (nie URL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
sk: Pridať <b>zástupcov</b> pre označené súbory v paneli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
sk: URL (vzdialené a miestne)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
sk: Názov zobrazený v <b>používateľskej ponuke</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
sk: Titulok:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
sk: Jedinečné meno <b>Používateľskej akcie</b>. Používa sa iba v <i>Konfigurator</i>e a neobjavuje sa v žiadnom menu.<p><b>Poznámka</b>: <i>Názov</i> zobrazený v <b>používateľskej ponuke</b> sa dá nastaviť tu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
sk: <b>Používateľské akcie</b> sa dajú zoskupiť do kategórií na lepšie rozlíšenie. Zvoľte existujúce <i>Kategóriu</i> alebo vytvorte novú zadaním jej mena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
sk: Každá <b>Používateľská akcia</b> môže mať vlastnú ikonu. Objaví sa na začiatku názvu v <b>používateľskej ponuke</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
sk: <p>Jedinečné meno <b>Používateľskej akcie</b>. Používa sa iba v <i>Konfigurator</i>e a neobjavuje sa v žiadnom inom menu.</p><p><b>Poznámka</b>: <i>Názov</i> zobrazený v <b>používateľskej ponuke</b> sa dá nastaviť tu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
sk: Identifikátor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
sk: <p><i>Príkaz</i> definuje príkaz, ktorý sa vykoná pri použití <b>používateľskej akcie</b>. Môže to byť jednoduchý shellovský príkaz alebo zložitá sekvencia viacerých príkazov s <b>Placeholdermi</b>.</p><p>Príklady:<ul><code><li>eject /mnt/cdrom</li><li>amarok --append %aList("Selected")%</li></code></ul>
    Prosím preštudujte si manuál kvôli syntaxi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
sk: Príkaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
sk: The <i>Tooltip</i> sa zobrazí keď kurzor myši sa posunie nad položku <b>Toolbar používateľských akcií</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
sk: <i>Pracovný adresár</i> definuje, v ktorom adresári sa <i>Príkaz</i> vykoná.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
sk: Bublina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
sk: <i>Príkaz</i> definuje príkaz, ktorý sa vykoná pri použití <b>užívateľskej akcie</b>. Môže to byť jednoduchý shellový príkaz alebo zložitá sekvencia príkazov so <b>zástupnými symbolmi</b>.<p>
    Príklady:<ul><code><li>eject /mnt/cdrom</li><li>amarok --append %aList("Selected")%</li></code></ul>
    Prosím preštudujte si príručku kvôli syntaxi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
sk: Kategória:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
sk: Pridať <b>zástupcov</b> pre označené súbory v paneli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
sk: &Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
sk: Pracovný adresár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
sk: Štandardný odkaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
sk: Zvoľte predvolenú klávesovú skratku.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
sk: Ak je zaškrtnuté, akcia sa zobrazí v ponuke používateľských akcií.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
sk: Povolené

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
sk: Režim spúšťania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
sk: Zachytiť výstup vykonanéo programu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
sk: Zobraziť výstup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
sk: Oddeliť štandardný výstup a chybový výstup vo výstupnej kolekcii.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
sk: Oddelená štandardná chyba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
sk: &Normálne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
sk: Spustiť program v termináli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
sk: Spustiť v termináli

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
sk: Spustiť v zabudovanom emulátore terminálu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
sk: Spustiť v zabudovanom emulátore terminálu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
sk: &Rozšírené vlastnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
sk: Používateľská akcia je k dispozícii iba pre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
sk: Protokol

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
sk: &Zmeniť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
sk: Ukázať <b>užívateľskú akciu</b> len pre tu definované hodnoty.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
sk: Cesta

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
sk: Typ MIME

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
sk: Názov súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
sk: Ukázať <b>Užívateľskú akciu</b> len pre súbory tu definované. Dajú sa použiť masky '<code>?</code>' a '<code>*</code>'.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
sk: Povoliť úpravu <i>príkazu</i> pred jeho vykonaním.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
sk: Potvrdiť každé volanie programu osobitne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
sk: Vykonať <i>príkaz</i> pod iným používateľským ID.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
sk: Spustiť ako používateľ:

en: Active panel
sk: Aktívny panel

en: Other panel
sk: Iný panel

en: Left panel
sk: Ľavý panel

en: Right panel
sk: Pravý panel

en: Panel independent
sk: Nezávislé na paneli

en: Choose executable...
sk: Vyberte spustiteľný súbor...

en: User Action Parameter Dialog
sk: Dialóg parametrov používateľských akcií

en: This placeholder allows some parameter:
sk: Tento zástupný znak povoľuje nejaký parameter:

en: Title
sk: Titulok

en: *.xml|XML files
    *|All files
sk: *.xml|xml-súbory
    *|Všetky súbory

en: Create new useraction
sk: Vytvoriť novú používateľskú akciu

en: Import useractions
sk: Importovať používateľské akcie

en: Export useractions
sk: Exportovať používateľské akcie

en: Copy useractions to clipboard
sk: Skopírovať používateľské akcie do schránky

en: Paste useractions from clipboard
sk: Vložiť používateľské  akcie zo schránky

en: Delete selected useractions
sk: Odstráni zvolené používateľské akcie

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
sk: Aktuálna akcia bola zmenená. Chcete použiť zmeny?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť všetky označené akcie?

en: Remove Selected Actions?
sk: Odstrániť označené akcie?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
sk: Tento súbor už obsahuje nejaké používateľské akcie.
    Prajete si ho prepísať alebo majú byť zlúčené s vybranými akciami?

en: Overwrite or Merge?
sk: Prepísať alebo spojiť?

en: Merge
sk: Spojiť

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Tento súbor už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: Overwrite Existing File?
sk: Prepísať existujúci súbor?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
sk: Nie je možné otvoriť %1 na zápis.
    Nič sa nevyexportovalo.

en: Export Failed
sk: Export zlyhal

en: Internal error, undefined <job> in result signal
sk: Vnútorná chyba, nedefinovaný <job> vo výstupnom signále

en: Downloading remote files
sk: Sťahovanie vzdialených súborov

en: Counting files
sk: Počítanie súborov

en: Uploading to remote destination
sk: Nahrávam na vzdialenú destináciu

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
sk: %1, nepodporovaný typ archívu.

en: Counting files in archive
sk: Počítanie súborov v archíve

en: Failed to list the content of the archive (%1).
sk: Nepodarilo sa vypísať obsah archívu (%1).

en: Failed to unpack %1.
sk: Zlyhala dekomprimácia %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
sk: Nepodarilo sa skonvertovať rpm (%1) na cpio.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
sk: Nepodarilo sa skonvertovať deb (%1) na tar.

en: Unpacking File(s)
sk: Dekomprimovanie súborov

en: User cancelled.
sk: Zrušené používateľom.

en: Testing Archive
sk: Testovanie archívu

en: Packing File(s)
sk: Komprimovanie súborov

en: Failed to pack %1.
sk: Zlyhala komprimácia %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
sk: Archív je zašifrovaný, poskytnite prosím heslo:

en: Processed files
sk: Spracované súbory

en: Error while packing
sk: Chyba pri pakovaní

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
sk: %1, test zlyhal.

en: Archive tests passed.
sk: Testy archívov úspešné.

en: Error while unpacking
sk: Chyba pri rozpakovaní

en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

en: Name:
sk: Názov:

en: Create in:
sk: Vytvoriť v:

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: Folders
sk: Priečinky

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Folder name:
sk: Názov priečinka:

en: Trash bin
sk: &Kôš

en: Virtual Filesystem
sk: Virtuálny súborový systém

en: Local Network
sk: Miestna sieť

en: BookMan II
sk: Správca záložiek II

en: Type to search...
sk: Písať na hľadanie...

en: Error
sk: Chyba

en: Unable to write to %1
sk: Nie je možné zapísať do %1

en: %1 instead of %2
sk: %1 namiesto %2

en: missing tag %1
sk: chýbajúca značka %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
sk: %1 sa nezdá byť platným súborom záložiek

en: Error reading bookmarks file: %1
sk: Chyba pri čítaní súboru záložiek: %1

en: Popular URLs
sk: Obľúbene URL

en: Manage Bookmarks
sk: Správa záložiek

en: Enable special bookmarks
sk: Povoliť špeciálne záložky

en: Jump back
sk: Prejsť dozadu

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open in a new tab
sk: Otvoriť v novej karte

en: Delete
sk: Odstrániť

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa spustiť <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Pri behu <b>%1</b> sa vyskytla chyba.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
sk: Chyba pri čítaní stdout alebo stderr

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
sk: <qt>Krusader nemôže vo Vašom systéme nájsť nástroj pre kontrolný súčet pre %1. Skontrolujte prosím stránku <b>Závislosti</b> v nastavení Krusadera.</qt>

en: Creating Checksums
sk: Vytváram kontrolný súčet

en: Create Checksums
sk: Vytvoriť kontrolný súčet

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
sk: Spočítať kontrolný súčet pre nasledujúce súbory a adresáre:

en: Select the checksum method:
sk: Vybrať metódu kontrolného súčtu:

en: Checksum Results
sk: Výsledky kontrolného súčtu

en: File
sk: Súbor

en: Hash
sk: Otlačok

en: Errors received:
sk: Tu sú prijaté chyby:

en: Save one checksum file for each source file
sk: Kontrolný súčet pre každý súbor zvlášť

en: No files found
sk: Neboli nájdené žiadne súbory

en: Errors were detected while creating the checksums
sk: Počas vytvárania kontrolných súčtov boli zistené chyby

en: Checksums were created successfully
sk: Kontrolné súčty boli úspešne vytvorené

en: Saving checksum files...
sk: Ukladanie kontrolných súborov...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
sk: Počas ukladania viacerých kontrolných súčtov nastali chyby. Zastavujem

en: Error saving file %1
sk: chyba pri ukladaní súboru %1

en: Verifying Checksums
sk: Overujem kontrolný súčet

en: Verify Checksum File
sk: Overiť kontrolný súčet

en: About to verify the following checksum file
sk: Overiť nasledovné súbory s kontrolnými súčtami

en: Checksum file:
sk: Súbor s kontrolným súčtom:

en: Verify Result
sk: Overiť kontrolný súčet

en: Result output:
sk: Výstup výsledku:

en: Errors were detected while verifying the checksums
sk: Počas overovania kontrolných súčtov boli zistené chyby

en: Checksums were verified successfully
sk: Kontrolné súčty boli úspešne overené

en: F2 Delay Job Start
sk: F2 Odložiť štart úlohy

en: F2 Queue
sk: F2 Front

en: Do not start the job now.
sk: Nespúšťať činnosť teraz.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
sk: Naplánovať úlohu, ak fronta nie je prázdna. Inak spustiť úlohu hneď.

en: Choose Files
sk: Zvoľte súbory

en: Select the following files:
sk: Vybrať nasledovné súbory:

en: Predefined Selections
sk: Preddefinované výbery

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
sk: Preddefinovaný výber je súborová maska, ktorú často používate.
    Pár príkladov: "*.c, *.h", "*.c, *.o", atď.
    Môžete pridať tieto masky do zoznamu tak, že ich napíšete a stlačíte tlačítko Pridať.
    Tlačidlo Zmazať odstráni označený výber a Vyprázdniť ich odstráni všetky.
    Všimnite si, že riadok, v ktorom upravujete masku, má svoju vlastnú históriu, ktorou môžete v prípade potreby prechádzať.

en: Add
sk: Pridať

en: Adds the selection in the line-edit to the list
sk: Pridá masku z editovacieho riadku do zoznamu

en: Delete the marked selection from the list
sk: Zmazať označenú masku zo zoznamu

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clears the entire list of selections
sk: Vyčistí celý zoznam masiek

en: Krusader::Wait
sk: Krusader::Čakajte

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Capacity: %1
sk: Kapacita: %1

en: Used: %1
sk: Použité: %1

en: Free: %1
sk: Voľné: %1

en: Not mounted.
sk: Nepripojené.

en: Enter a selection:
sk: Vložte výber:

en: New Network Connection
sk: Nové sieťové spojenie

en: About to connect to...
sk: O pripojení sa...

en: Protocol:
sk: Protokol:

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: &Connect
sk: &Pripojiť

en: Pack %1
sk: Komprimovať %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
sk[0]: Komprimovať 1 súbor
sk[1]: Komprimovať %1 súbory
sk[2]: Komprimovať %1 súborov

en: Please select a folder
sk: Prosím vyberte priečinok

en: Pack
sk: Komprimovanie

en: To archive
sk: Do archívu

en: In folder
sk: V priečinku

en: Multiple volume archive
sk: Viac dielny archív

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Set compression level
sk: Nastaviť úroveň kompresie

en: Password
sk: Heslo

en: Again
sk: Znova

en: Encrypt headers
sk: Šifrovať hlavičky

en: Command line switches:
sk: Prepínače príkazového riadka:

en: &Advanced >>
sk: &Pokročilé >>

en: &Advanced <<
sk: Pokročilé <<

en: No password specified
sk: Heslo nebolo zadané

en: The passwords are equal
sk: Heslá sú rovnaké

en: The passwords are different
sk: Heslá sú rôzne

en: Cannot pack, the passwords are different.
sk: Nie je možná komprimácia, heslá sú rôzne.

en: Invalid volume size.
sk: Neplatná veľkosť oddielu.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
sk: Neplatný prepínač príkazového riadku.
    Prepínač musí začínať s '-'!

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
sk: Neplatný prepínač príkazového riadku.
    Opačná lomka nemôže byť posledný znak.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
sk: Neplatný prepínač príkazového riadku.
    Nezakončené úvodzovky.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
sk: Uložené obľúbené URL sú neplatné. Zoznam bude vymazaný.

en: &Search:
sk: &Hľadať:

en: Loading Usage Information
sk: Načítavanie informácie o zaplnení

en: Files:
sk: Súbory:

en: Folders:
sk: Priečinky:

en: Total Size:
sk: Celková veľkosť:

en: Loading the disk usage information...
sk: Načítavanie informácií o využití disku...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
sk: Aby ste vkročili do rodičovského priečinku, je potrebné načítať obsah URL "%1". Chcete pokračovať?

en: Krusader::DiskUsage
sk: Krusader::Zaplnenie disku

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
sk: Ste si istý, že chcete presunúť túto položku do koša?

en: &Trash
sk: &Kôš

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať túto položku?

en: Warning
sk: Varovanie

en: Deleting %1...
sk: Mažem %1...

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
sk: Aktuálny priečinok:%1, Celková veľkosť:%2, Vlastná veľkosť:%3

en: Disk Usage
sk: Zaplnenie disku

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Up one folder
sk: O priečinok vyššie

en: New search
sk: Nové hľadanie

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Include all
sk: Zahrnúť všetko

en: Step into
sk: Prejsť do vnútra

en: Lines
sk: Riadky

en: Detailed
sk: Podrobný

en: Next
sk: Ďalší

en: Previous
sk: Predošlý

en: View
sk: Zobrazenie

en: Type:
sk: Typ:

en: Own size:
sk: vlastná veľkosť:

en: Last modified:
sk: Naposledy zmenené:

en: Permissions:
sk: Práva:

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Krusader::Disk Usage
sk: Krusader::Zaplnenie disku

en: Start new disk usage search
sk: Spúšťa sa nové počítanie zaplnenia disku

en: Parent folder
sk: Nadradený priečinok

en: Line view
sk: Riadkové zobrazenie

en: Detailed view
sk: Detailné zobrazenie

en: Filelight view
sk: Filelight zobrazenie

en: Viewing the usage of folder:
sk: Zobrazenie zaplnenia priečinku:

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Rainbow
sk: Dúha

en: High Contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Scheme
sk: Schéma

en: Increase contrast
sk: Zvýšenie kontrast

en: Decrease contrast
sk: Znížiť kontrast

en: Use anti-aliasing
sk: Použiť vyhladzovanie (anti-aliasing)

en: Show small files
sk: Zobraziť malé súbory

en: Vary label font sizes
sk: Meniť veľkosti písma popisov

en: Minimum font size
sk: Minimálna veľkosť písma

en: Line View
sk: Riadkové zobrazenie

en: Percent
sk: Percento

en: Name
sk: Názov

en: Show file sizes
sk: Zobraziť veľkosti súborov

en: Total size
sk: Celková veľkosť

en: Own size
sk: Vlastná veľkosť

en: Type
sk: Typ

en: Date
sk: Dátum

en: Permissions
sk: Práva

en: Owner
sk: Vlastník

en: Group
sk: Skupina

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
sk[0]: %1 súbor: ~ %2
sk[1]: %1 súbory: ~ %2
sk[2]: %1 súborov: ~ %2

en: Files: %1
sk: Súbory: %1

en: Open File Manager Here
sk: Tu otvoriť správcu súborov

en: Open Terminal Here
sk: Tu otvoriť terminál

en: &Center Map Here
sk: Tu je s&tred mapy

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: &Delete
sk: &Zmazať

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
sk: <qt>Priečinok <i>'%1'</i> bude <b>rekurzívne</b> a <b>nenávratne</b> odstránený.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
sk: <qt><i>'%1'</i> bude <b>nenávratne</b> odstránený.</qt>

en: Space information disabled
sk: Žiadne informácie o voľnom mieste

en: No space information on non-local filesystems
sk: Bez info o mieste na nelokálnych súborových systémoch

en: Space information unavailable
sk: Žiadne informácie o voľnom mieste

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
sk: Protokol nie je podporovaný Krusaderom:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
sk: Priečinok %1 neexistuje.

en: Cannot open the folder %1.
sk: Nie je možné otvoriť adresár %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
sk: Prístup do %1 odmietnutý

en: Malformed URL:
    %1
sk: Zle zadaná URL:
    %1

en: Archives
sk: Archívy

en: Image Files
sk: Súbory s obrázkami

en: Text Files
sk: Textové súbory

en: Video Files
sk: Video súbory

en: Audio Files
sk: Audio súbory

en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
sk: Hľadá sa obsah '%1' (%2)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
sk: Nie je možné kopírovať súbory priamo do priečinka 'virt:/'.
    Môžete vytvoriť podpriečinok a kopírovať súbory do neho.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
sk: Vytváranie nových priečinkov je povolené iba v priečinku 'virt:/'.

en: Virtual filesystem
sk: Virtuálny súborový systém

en: Size
sk: Veľkosť

en: At Least
sk: Najmenej

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
sk: Bytov

en: At Most
sk: Najviac

en: Any date
sk: Ľubovoľný dátum

en: &Modified between
sk: Z&menené medzi

en: an&d
sk: &a

en: &Not modified after
sk: N&ezmenené po

en: Mod&ified in the last
sk: &Zmenené počas posledných

en: days
sk: dní

en: weeks
sk: týždňov

en: months
sk: mesiacov

en: years
sk: rokov

en: No&t modified in the last
sk: &Nezmenené počas posledných

en: Ownership
sk: Vlastníctvo

en: Belongs to &user
sk: Patriace po&užívateľovi

en: Belongs to gr&oup
sk: Patriace &skupine

en: P&ermissions
sk: &Práva

en: O&wner
sk: &Vlastník

en: Grou&p
sk: &Skupina

en: A&ll
sk: &Všetko

en: Note: a '?' is a wildcard
sk: Poznámka: '?' je žolík

en: Invalid date entered.
sk: Vložený dátum je neplatný.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
sk: Dátum %1 nie je platný podľa vášho locale. Znovu vložte prosím platný dátum (použite dátumové tlačítko pre ľahký prístup).

en: Specified sizes are inconsistent.
sk: Špecifikované veľkosti sú nekonzistentné.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
sk: Znova vložte prosím hodnoty tak, aby veľkosť vľavo bola najmenšia (alebo rovnaká) ako je veľkosť vpravo.

en: Dates are inconsistent.
sk: Dátumy sú nekonzistentné.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
sk: Dátum na ľavej strane je starší ako dátum na pravej. Opätovne vložte dátumy tak, aby ten vľavo bol skorší ako ten vpravo.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
sk: Dátum hore je neskorší ako dátum dole. Opäť vložte prosím dátumy tak, aby dátum hore bol skorší ako ten dole.

en: Krusader::Choose Files
sk: Krusader::Výber súborov

en: &General
sk: &Všeobecné

en: &Advanced
sk: &Pokročilé

en: Could not load profile.
sk: Nie je možné načítať profil.

en: Any Character
sk: Ľubovoľný znak

en: Start of Line
sk: Začiatok riadku

en: End of Line
sk: Znak 'koniec riadku'

en: Set of Characters
sk: Množina znakov

en: Repeats, Zero or More Times
sk: Opakuje sa nula alebo viackrát

en: Repeats, One or More Times
sk: Opakuje sa raz alebo viackrát

en: Optional
sk: Voliteľné

en: Escape
sk: 'Escape' znak

en: TAB
sk: Tabulátor

en: Newline
sk: Znak 'Nový Riadok'

en: Carriage Return
sk: Návrat vozíku ('carriage return')

en: White Space
sk: Medzera

en: Digit
sk: Číslica

en: &Case sensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: Search &for:
sk: &Hľadať v:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
sk: <p>Tu sú zadefinované kritériá filtrovania názvov súborov.</p><p>Môžete používať aj masky. Viac vzorov je oddelených medzerou a vzory sa vylučujú z hľadania použitím symbolu rúry (<code>|</code>).</p><p>Pokiaľ je vzor zakončený lomkou(<code>*vzor*/</code>), tak sa výraz vzťahuje na rekurzívne prehľadávanie priečinkov.<ul<li><code>vzor</code> - znamená hľadanie súborov, ktorých názov je <code>vzor</code>. Rekurzívne prehľadávanie cez všetky podpriečinky nezávislé na hodnote <code>vzor</code></li><li><code>vzor/</code> - znamená hľadanie všetkých súborov/priečinkov, kde sa rekurzívne prechádza cez priečinky, ktorých názov je <code>vzor</code></li><ul></p><p>Je povolené používať úvodzovky pre názvy, ktoré obsahujú medzeru. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> hľadá medzi súbormi, ktorých názov je <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Príklady:<ul><code><li>*.o</"li><li>*.h *.c??</li><li>*.cpp *.h | *.moc.cpp</li><li>* | CVS/ .svn/</li></"code></ul><b>Pozn.</b>: vyhľadávací výraz <code>text</code> znamená to isté ako <code>*text*</code>.</p>

en: &Of type:
sk: &Typ:

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: &Profile handler
sk: Správca &profilov

en: &Load
sk: &Načítať

en: Searc&h in
sk: &Hľadať v

en: &Do not search in
sk: Nehľa&dať v

en: Containing text
sk: Hľadaný text

en: RegExp
sk: RegVýraz

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

[ctx: Default encoding]
en: Default
sk: Predvolené

en: &Match whole word only
sk: &Zhoda v celých slovách

en: Cas&e sensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: Search in s&ub folders
sk: Hľa&dať v podpriečinkoch

en: Search in arch&ives
sk: Hľadať v &archívoch

en: Follow &links
sk: Sledovať &odkazy

en: Exclude Folder Names
sk: Vynechať názvy priečinkov

en: Filters out specified folder names from the results.
sk: Vyfiltruje špecifikované priečinky z výsledkov.

en: Enter space-separated folder names
sk: Vložte názvy priečinkov oddelené medzerou

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
sk: Môžete vložiť názvy s medzerami alebo v úvodzovkách.
    Príklad: .git "target build" build\ krusader

en: No search criteria entered.
sk: Neboli vložené kritériá pre hľadania.

en: Please specify a location to search in.
sk: Určite prosím polohu, kde hľadať.

en: Open the folder history list
sk: Otvoriť zoznam s históriou priečinkov

en: Name of folder where command will be processed.
sk: Názov priečinka, kde bude spracovaný príkaz.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
sk: <qt><p>Nuž, je to dosť jednoduché: Napíšete sem svoj príkaz a Krusader ho vykoná.</p><p><b>Tip</b>: V histórii príkazov sa môžete pohybovať pomocou šípok &lt;Hore&gt; a &lt;Dole&gt;.</p></qt>

en: Execution mode
sk: Režim spúšťania

en: Rename
sk: Premenovať

en: Edit
sk: Upraviť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Move
sk: Presunúť

en: Mkdir
sk: VytvAdr

en: Quit
sk: Koniec

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Ready.
sk: Pripravený.

en: Open the available media list
sk: Otvoriť zoznam dostupných médií

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
sk: Vzdialené zdieľanie [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Floppy
sk: Disketa

en: USB pen drive
sk: USB kľúč

en: USB device
sk: USB zariadenie

en: Removable media
sk: Vymeniteľné médium

en: Hard Disk
sk: Pevný disk

en: Camera
sk: Fotoaparát

en: Recordable CD/DVD-ROM
sk: Zapisovateľné CD/DVD-ROM

en: Mount
sk: Pripojiť

en: Unmount
sk: Odpojiť

en: Eject
sk: Vysunúť

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sk: Nastala chyba počas prístupu na '%1', systém odpovedal: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
sk: Nastala chyba počas prístupu na '%1'

en: Profiles
sk: Profily

en: Remove entry
sk: Odstrániť položku

en: Overwrite entry
sk: Prepísať položku

en: Add new entry
sk: Pridať novú položku

en: Krusader::ProfileManager
sk: Krusader::Správca profilov

en: Enter the profile name:
sk: Vložte názov profilu:

en: Empty Recently Closed Tabs
sk: Žiadne nedávno zatvorené karty

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
sk: <b>Nemôžem vytvoriť zabudovaný terminál.</b><br/>Oznámená chyba bola: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
sk: <b>Nemôžem vytvoriť zabudovaný terminál.</b><br>Môžete to napraviť nainštalovaním Konsole:<br/>%1

en: Cancel Job
sk: Zrušiť úlohu

en: Pause Job
sk: Pozastaviť úlohu

en: Resume Job
sk: Pokračovať v úlohe

en: Start Job
sk: Spustiť úlohu

en: No jobs
sk: Žiadna úloha

en: Play/Pause &Job
sk: Spustiť/Pozastaviť úlohu

en: Job Progress Bar
sk: Panel priebehu úlohy

en: Job Queue Mode
sk: Režim fronty úloh

en: Run only one job in parallel
sk: Spustiť iba jednu úlohu naraz

en: Undo Last Job
sk: Vrátiť poslednú úlohu

en: Are you sure you want to quit?
sk: Ste si istý, že chcete skončiť?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
sk[0]: Ostáva jedna operácia.
sk[1]: Ostávajú %1 operácie.
sk[2]: Ostáva %1 operácií.

en: No Jobs
sk: Žiadna úlohy

en: %1 Job | %1 Jobs
sk[0]: %1 úloha
sk[1]: %1 úlohy
sk[2]: %1 úloh

en: Clear Job List
sk: Vyčistiť zoznam úloh

en: Pause All Jobs
sk: Pozastaviť všetky úlohy

en: Resume Job List
sk: Pokračovať zoznam úloh

en: Move %1 to trash
sk: Presunúť %1 do koša

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
sk[0]: Presunúť %1 súbor do koša
sk[1]: Presunúť %1 súbory do koša
sk[2]: Presunúť %1 súborov do koša

en: Delete %1
sk: Vymazať %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
sk[0]: Vymazať %1 súbor
sk[1]: Vymazať %1 súbory
sk[2]: Vymazať %1 súborov

en: Copy to %1
sk: Kopírovať do %1

en: Move to %1
sk: Presunúť do %1

en: Link to %1
sk: Odkaz na %1

en: General
sk: Všeobecné

en: Automount filesystems
sk: Automatické pripájanie súborových systémov

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
sk: Pokiaľ sa vstupuje do priečinku, ktorý je definovaný ako bod pripojenia v <b>fstab</b>, pokúsiť sa ho pripojiť s definovanými parametrami.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
sk: Správca pripojení nesmie pripájať/odpájať tieto prípojné body:

en: Confirmations
sk: Potvrdzovanie

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
sk: 
    Požadovať, aby používateľ potvrdil nasledovné operácie:

en: Deleting non-empty folders
sk: Mazanie neprázdnych priečinkov

en: Deleting files
sk: Mazanie súborov

en: Copying files
sk: Kopírovanie súborov

en: Moving files
sk: Presúvanie súborov

en: Confirm feed to listbox
sk: Potvrdiť 'Vypísať do panela'

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
sk: Vyžiadať si názov výsledku pri vypisovaní položiek do panelu. Inak sa použijú štandardné hodnoty.

en: Removing Useractions
sk: Odstraňovanie používateľskej akcie

en: Fine-Tuning
sk: Jemné ladenie

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte ikon určuje ako rýchlo Krusader zobrazí obsah panelu. Avšak keď je príliš veľká, môže zabrať veľké množstvo pamäte.

en: Icon cache size (KB):
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte ikon (KB):

en: Arguments of updatedb:
sk: Argumenty updatedb:

en: Enable Write Support
sk: Povoliť podporu zápisu

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
sk: Povoliť zápis do archívov pomocou ioslave krarc.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
sk: <b>Upozornenie pri presune do archívov:</b><br/><b>Zlyhanie počas procesumôže viesť ku strate dát.</b><br/><b>Presun archívov do seba samých ich vymaže.</b>

en: Archives handling
sk: Spracovanie archívov

en: Browse Archives As Folders
sk: Prehliadať archívy ako priečinky

en: Krusader will browse archives as folders.
sk: Krusader bude prehliadať archívy ako priečinky.

en: Test archive after packing
sk: Testovať archív po komprimácii

en: Check the archive's integrity after packing it.
sk: Po komprimácií sa skontroluje integrita archívu.

en: Test archive before unpacking
sk: Testovať archív pred rozbalením

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
sk: Niektoré poškodené archívy môžu spôsobiť pád a preto je testovanie odporúčané.

en: Search results
sk: Výsledok hľadania

en: Searching for packers...
sk: Hľadanie archivačných nástrojov...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sk: Uistite sa, že inštalujete nové archivačné programy do cesty v <code>$PATH</code> (napr. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
sk: Použiť štandardné KDE farby

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
sk: <p>Použiť globálne nastavenie farieb KDE.</p><p><i>Systémové nastavenia KDE -> Vzhľad aplikácií -> Farby</i></p>

en: Use alternate background color
sk: Použiť alternatívnu farbu pozadia

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
sk: <p><b>Farba pozadia</b> a <b>alternatívna farba pozadia</b> sa striedajú riadok po riadku.</p><p>Pokiaľ nepoužívate <i>KDE štandardné farby</i>, tak môžete konfigurovať alternatívne farby v rámci <i>Farby</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
sk: Zobraziť aktuálnu položku, aj keď nie je zameraná

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
sk: <p>Ukáže poslednú pozíciu kurzora v neaktívnom list paneli.</p><p>Táto voľba je dostupná len pokiaľ nepoužívate <i>KDE štandardné farby</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
sk: Zakaliť farby neaktívnej lišty

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
sk: <p>Farby neaktívneho panelu sú počítané pomocou farby zakalenia a faktora zakalenia.</p>

en: Colors
sk: Farby

en: Active
sk: Aktívne

en: Transparent
sk: Priesvitný

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: Folder foreground:
sk: Popredie priečinka:

en: Same as foreground
sk: Rovnaká ako popredie

en: Executable foreground:
sk: Farba spustiteľných súborov:

en: Symbolic link foreground:
sk: Farba symbolického odkazu:

en: Invalid symlink foreground:
sk: Farba neplatného sym. odkazu

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Same as background
sk: Rovnaká ako pozadie

en: Alternate background:
sk: Alternatívne pozadie:

en: Selected foreground:
sk: Písmo označených položiek:

en: Selected background:
sk: Pozadie označených položiek:

en: Same as alt. background
sk: Rovnaké ako alt. pozadie

en: Alternate selected background:
sk: Alternatívne pozadie označených:

en: Same as selected background
sk: Rovnaké ako pozadie označených

en: Current foreground:
sk: Aktuálne popredie:

en: Not used
sk: Nepoužité

en: Same as selected foreground
sk: Rovnaké ako písmo označených

en: Selected current foreground:
sk: Písmo aktuálne označenej položky:

en: Current background:
sk: Aktuálne pozadie:

en: Rename foreground:
sk: Premenovať popredie:

en: Rename background:
sk: Premenovať pozadie:

en: Inactive
sk: Neaktívne

en: Same as active
sk: Rovnaké ako aktívne

en: Dim target color:
sk: Zakalená farba cieľa:

en: Dim factor:
sk: Faktor zakalenia:

en: KDE default
sk: Štandardné KDE

en: Synchronizer
sk: Synchronizér

en: Equals foreground:
sk: Písmo rovnakých:

en: Equals background:
sk: Pozadie rovnakých:

en: Differing foreground:
sk: Písmo rôznych:

en: Differing background:
sk: Pozadie rôznych:

en: Copy to left foreground:
sk: Písmo kopírovať doľava:

en: Copy to left background:
sk: Pozadie kopírovať doľava:

en: Copy to right foreground:
sk: Písmo kopírovať doprava:

en: Copy to right background:
sk: Pozadie kopírovať doprava:

en: Delete foreground:
sk: Zmazať popredie (písmo):

en: Delete background:
sk: Zmazať pozadie:

en: Other
sk: Iné

en: Quicksearch, match foreground:
sk: Rýchle hľadanie, farba keď je zhoda:

en: Quicksearch, match background:
sk: Rýchle hľadanie, farba pozadia pri zhode:

en: Quicksearch, non-match foreground:
sk: Rýchle hľadanie, farba bez zhody:

en: Quicksearch, non-match background:
sk: Rýchle hľadanie, farba pozadia keď je zhoda:

en: Statusbar, active foreground:
sk: Stavový riadok, aktívne popredie:

en: Statusbar, active background:
sk: Stavový riadok, aktívne pozadie:

en: Statusbar, inactive foreground:
sk: Stavový riadok, neaktívne popredie:

en: Statusbar, inactive background:
sk: Stavový riadok, neaktívne pozadie:

en: Preview
sk: Náhľad

en: Import color-scheme
sk: Importovať farebnú schému

en: Export color-scheme
sk: Exportovať farebnú schému

en: Selected + Current
sk: Označené + súčasné

en: Selected 2
sk: Označené 2

en: Selected 1
sk: Označené 1

en: Current
sk: Aktuálny

en: Invalid symlink
sk: Neplatný symb. odkaz

en: Symbolic link
sk: Symbolický odkaz

en: Application
sk: Aplikácia

en: Folder
sk: Priečinok

en: Copy to right
sk: Skopírovať doprava

en: Copy to left
sk: Skopírovať doľava

en: Differing
sk: Rozdielne

en: Equals
sk: Zhodné

en: Quicksearch non-match
sk: Rýchle hľadanie bez zhody

en: Quicksearch match
sk: Rýchle hľadanie so zhodou

en: Statusbar active
sk: Stavový riadok aktívny

en: Statusbar inactive
sk: Stavový riadok neaktívny

en: Select a color-scheme file
sk: Vyberte súbor s farebnou schémou

en: Error: unable to read from file
sk: Chyba: nepodarilo sa čítať zo súboru

en: Select a color scheme file
sk: Vyberte súbor s farebnou schémou

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor %1 už existuje. Ste si istý, že ho chcete prepísať?

en: Error: unable to write to file
sk: Chyba: neporadilo sa zapísať do súbora

en: Packers
sk: Archivátory

en: Checksum Utilities
sk: Nástroje na kontrolné súčty

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
sk: %1 cesta je nesprávna. Žiadna platná cesta nebola nájdená.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
sk: %1 cesta je nesprávna, použije sa %2.

en: Viewer/Editor
sk: Prehliadač/Editor

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
sk: Interný editor a prehliadač otvorí každý súbor v samostatnom okne

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
sk: Pokiaľ zaškrtnuté, každý súbor bude otvorený v zvlášť okne, inak bude prehliadač pracovať v jednom okne so záložkami.

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
sk: Skryť panel kariet, keď je otvorená len jedna karta

en: If checked, the Viewer tab bar will hide if only one tab is open
sk: Ak je zaškrtnuté, panel kariet prehliadača sa skryje, ak je otvorená len jedna karta

en: Viewer
sk: Prehliadač

en: Default viewer mode:
sk: Štandardný režim prehliadača:

en: Generic mode
sk: Všeobecný režim

en: Use the system's default viewer
sk: Po&užiť štandardné kódovanie jazyka

en: Text mode
sk: Textový režim

en: View the file in text-only mode
sk: Zobraziť súbor iba v textovom režime

en: Hex mode
sk: Hexadecimálny režim

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
sk: Zobraziť súbor iba v hexa režime (lepšie pre binárne súbory)

en: Lister mode
sk: Režim zobrazenia

en: View the file with lister (for huge text files)
sk: Zobraziť súbor v zobrazovači (pre veľké textové súbory)

en: Use Okteta as Hex viewer
sk: Použiť Okteta ako Hex prehliadač

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
sk: Ak je dostupné, použiť Okteta ako Hex prehliadač namiesto interného prehliadača

en: If a text file is bigger than this size then lister will be used.
sk: Ak je textový súbor väčší ako táto veľkosť, použije sa lister.

en: Use lister if the text file is bigger than:
sk: Použiť zobrazovač ak je textov súbor väčší ako:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
sk: Tip: použite 'interný editor' pokiaľ chcete používať rýchly editor zabudovaný do Krusadera

en: Atomic extensions
sk: Nedelené prípony

en: Atomic extensions:
sk: Nedelené prípony:

en: Warn on exit
sk: Varovanie pri ukončení

en: Display a warning when trying to close the main window.
sk: Zobraziť varovanie pri pokuse o zatvorenie hlavného okna.

en: Show and close to tray
sk: Zobraziť a zatvoriť zásobník

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
sk: Zobraziť ikonu v systémovej lište a nechať bežať na pozadí pokiaľ je okno zatvorené.

en: Temp Folder:
sk: Dočasný priečinok:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
sk: Poznámka: musíte mať úplné práva k dočasnému adresáru.

en: Delete mode
sk: Mazací režim

en: Move to trash
sk: Presunúť do koša

en: Files will be moved to trash when deleted.
sk: Pri zmazaní budú súbory presunuté do koša.

en: Delete files
sk: Odstrániť súbory

en: Files will be permanently deleted.
sk: Súbory budú permanentne zmazané.

en: Terminal
sk: Terminál

en: External Terminal:
sk: Externý terminál:

en: %d will be replaced by the workdir.
sk: %d sa nahradí pracovným adresárom.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
sk: Pri zmene panela sa vykoná zmena priečinku v zabudovanom termináli

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, vždy keď sa zmení panel (napríklad stlačením tabulátora), Krusader zmení aktuálny priečinok v zabudovanom terminále.

en: Active panel follows Embedded Terminal working directory
sk: Aktívny panel nasleduje pracovný adresár zabudovaného terminálu

en: When checked, whenever terminal working directory is changed (for example, by executing 'cd' or 'popd' command), Krusader changes the current folder of active panel.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, vždy keď sa zmení pracovný adresár terminálu (napríklad vykonaním príkazu 'cd' alebo 'popd'), Krusader zmení aktuálny priečinok aktívneho panela.

en: Searching for tools...
sk: Hľadanie nástrojov...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sk: Uistite sa, že nové nástroje sa nainštalujú do cesty v <code>$PATH</code> (napr. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
sk: Pridá novú nedelenú príponu

en: Extension:
sk: Prípona:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
sk: Nedelené prípony musia zažínať s '.' a musia obsahovať aspoň jeden ďalší znak '.'

en: Navigator bar
sk: Navigačný pruh

en: Edit Mode by default
sk: Editačný režim predvolene

en: Show editable path in Navigator bar by default
sk: Zobraziť editovateľnú cestu v navigačnom pruhu predvolene

en: Show full path by default
sk: Štandardne ukázať celú cestu

en: Always show full path in Navigator bar by default.
sk: Vždy zobraziť plnú cestu v navigačnom pruhu predvolene.

en: Operation
sk: Operácia

en: Autoselect folders
sk: Automatické označenie priečinkov

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
sk: Pokiaľ budú splnené podmienky výberu, budú označené nielen súbory, ale aj priečinky.

en: Rename selects extension
sk: Premenovať označenú príponu

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
sk: Pokiaľ zaškrtnuté, pri premenovaní súboru je označený celý text.
    Inak je označený len názov bez prípony ako v programe Total-Commander.

en: Unselect files before copy/move
sk: Pred kopírovaním/presunom odznačte súbory

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
sk: Odznačiť súbory, ktoré sa budú kopírovať/presúvať, pred začatím operácie.

en: Filter dialog remembers settings
sk: Zapamätať si nastavenia dialógu filtra

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
sk: Dialóg filtra sa otvorí s posledným nastavením filtra, ktoré bolo použité na panel.

en: Tabs
sk: Karty

en: Use full path tab names
sk: Používať úplné cesty v názvoch kariet

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
sk: Zobrazí celú cestu v záložkách kariet. Štandardne zobrazí len poslednú časť cesty.

en: Show close tab buttons
sk: Zobraziť tlačidlá na zatvorenie karty

en: Show close tab buttons.
sk: Zobraziť tlačidlá na zatvorenie karty.

en: Expanding tabs
sk: Rozširujúce sa karty

en: Expanding tabs.
sk: Rozširujúce sa karty.

en: Show new tab button
sk: Zobraziť tlačidlo novej karty

en: Show new tab button.
sk: Zobraziť tlačidlo novej karty.

en: Insert tabs after current
sk: Vložiť karty za aktuálnu

en: Insert new tabs to the right of the current one.
sk: Vložiť nové karty napravo od súčasnej karty.

en: Show Tab Bar on single tab
sk: Zobraziť panel kariet pri jednej karte

en: Show the tab bar with only one tab.
sk: Zobraziť panel kariet pri iba jednej karte

en: Close tab by double click
sk: Zatvorenie karty dvojitým kliknutím

en: Close tab by double click.
sk: Zatvorenie karty dvojitým kliknutím.

en: New tab button duplicates a tab
sk: Tlačidlo Nová karta duplikuje kartu

en: If checked, new tab button duplicates a tab, otherwise it opens a tab in home directory.
sk: Ak je zaškrtnuté, tlačidlo novej karty duplikuje kartu, inak otvorí kartu v domovskom adresári.

en: Duplicate active tab by click:
sk: Duplikovať aktívnu kartu kliknutím:

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Alt+Click
sk: Alt+Kliknutie

en: Ctrl+Click
sk: Ctrl+Kliknutie

en: Duplicate active tab by clicking Ctrl/Alt+LMB
sk: Duplikovať aktívnu kartu kliknutím Ctrl/Alt+ľavé tlačidlo myši

en: Tab Bar position:
sk: Poloha panela kariet:

en: Top
sk: Vrch

en: Bottom
sk: Spodok

en: Search bar
sk: Pruh hľadania

en: Start by typing
sk: Začnite písaním

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
sk: Otvoriť panel hľadania spustiť hľadanie písaním v paneli.

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Search must match case.
sk: Hľadanie je citlivé na veľkosť písmen.

en: Up/Down cancels search
sk: Hore/Dolu zruší rýchle hľadanie

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
sk: Stlačením Hore/Dolu zrušíte rýchle hľadanie (iba v režime hľadania).

en: Folder navigation with Right Arrow
sk: Navigovanie priečinkami šípkou doprava

en: Pressing the Right button enters folder if no search text editing intention is captured.
sk: Stlačenie Pravého tlačidla otvorí priečinok pokiaľ nie je zachytený zámer zmeniť vyhľadávaný text.

en: Position:
sk: Pozícia:

en: Default mode:
sk: Predvolený režim:

en: Search
sk: Hľadať

en: Select
sk: Vybrať

en: Set the default mode on first usage
sk: Nastaviť predvolený režim pri prvom použití

en: Bookmark Search
sk: Vyhľadať Záložky

en: Always show search bar
sk: Vždy zobrazovať panel vyhľadávania

en: Make bookmark search bar always visible
sk: Panel vyhľadávania záložiek vždy viditeľný

en: Search in special items
sk: Hľadať v špeciálnych položkách

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
sk: Vyhľadávanie záložiek sa tiež vzťahuje na špeciálne položky v ponuke záložiek ako je Kôš, Obľúbené adresy, Skočiť späť, atď.

en: Status/Totalsbar
sk: Stav/Celkovo

en: Show size in bytes too
sk: Ukázať veľkosť aj v bajtoch

en: Show space information
sk: Ukázať informácie o voľnom mieste

en: Show free/total space on the device
sk: Ukázať voľné/celkové miesto na zariadení

en: Layout
sk: Vzhľad

en: Layout:
sk: Vzhľad:

en: Frame Color:
sk: Farba rámu:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
sk: Definované vzhľadom

[ctx: Frame color]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
sk: Stavový riadok

en: Frame Shape:
sk: Tvar rámu:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
sk: Definované vzhľadom

[ctx: Frame shape]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Frame shape]
en: Box
sk: Obdĺžnik

en: Frame Shadow:
sk: Tieň rámu:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
sk: Definované vzhľadom

[ctx: Frame shadow]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
sk: Zvýraznený

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
sk: Prepadnutý

en: Default icon size:
sk: Štandardná veľkosť ikon:

en: Use icons in the filenames
sk: Zobraziť ikony v názvoch súborov

en: Show the icons for filenames and folders.
sk: Zobraziť ikony pri názvoch súboroch a adresárov.

en: Show previews by default
sk: Štandardne ukázať náhľady

en: Show previews of files and folders.
sk: Zobraziť náhľady súborov a priečinkov.

en: View font:
sk: Písmo prehliadača:

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
sk: Trvanie po tom ako nástrojový tip je zobrazený pre položku súboru, v milisekundách. Nastavte negatívnu hodnotu na zakázanie nástrojových typov.

en: Tooltip delay (msec):
sk: Odozva nástrojového tipu (msec):

en: Use human-readable file size
sk: Používať veľkosť súborov čitateľnú pre ľudí

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
sk: Veľkosti súborov sa zobrazujú v B, KB, MB, a GB, nie len v bajtoch.

en: Show hidden files
sk: Ukázať skryté súbory

en: Display files beginning with a dot.
sk: Zobraziť súbory začínajúce s bodkou.

en: Numeric Permissions
sk: Numerické práva

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
sk: Zobraziť práva v osmičkovej sústave (0755) namiesto štandardného zobrazenia (rwxr-xr-x)  v stĺpci práva.

en: Load the user defined folder icons
sk: Načítať používateľom definované ikonky priečinkov

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
sk: Načítať používateľom definované ikony priečinkov (môže znížiť výkonnosť).

en: Always show current item
sk: Vždy zobrazovať aktuálnu položku

en: Show current item border decoration in inactive panel.
sk: Zobraziť okraj aktuálnej položiek v neaktívnom paneli.

en: Sort method:
sk: Metóda zoradenia:

en: Alphabetical
sk: Alfabeticky

en: Alphabetical and numbers
sk: Alfabeticky a číselne

en: Character code
sk: Podľa kódov znakov

en: Character code and numbers
sk: Podľa kódov znakov a číselne

en: Case sensitive sorting
sk: Zoraďovanie citlivé na veľkosť písmen

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
sk: Všetky súbory začínajúce veľkými písmenami budú zaradené pred súbory, ktoré začínajú s malými (UNIX štandard).

en: Show folders first
sk: Zobrazovať najskôr priečinky

en: Always sort dirs by name
sk: Vždy zoradiť priečinky podľa názvu

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
sk: Priečinky sú zoradené podľa mena, bez ohľadu na triedenie stĺpcov.

en: Locale aware sorting
sk: Lokalizované zoradenie

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
sk: Radenie je závislé na regionálnom nastavení a platforme. Môže byť pomalé.

en: View modes
sk: Zobrazovacie režimy

en: Default view mode:
sk: Štandardný zobrazovací režim:

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Toolbar buttons have icons
sk: Tlačidlá lišty majú ikony

en: Show Media Button
sk: Ukázať tlačidlo Médiá

en: The media button will be visible.
sk: Tlačidlo médií bude viditeľné.

en: Show Back Button
sk: Ukázať tlačidlo Späť

en: Show Forward Button
sk: Ukázať tlačidlo Vpred

en: Show History Button
sk: Ukázať tlačidlo histórie

en: The history button will be visible.
sk: Tlačidlo História bude viditeľné.

en: Show Bookmarks Button
sk: Ukázať tlačidlo Záložky

en: The bookmarks button will be visible.
sk: Tlačidlo obľúbených bude viditeľné.

en: Show Panel Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojovej lišty

en: The panel toolbar will be visible.
sk: Nástrojová lišta bude viditeľná.

en: Visible Panel Toolbar buttons
sk: Zobrazenie tlačidiel na paneli nástrojov

en: Equal button (=)
sk: Zobraziť tlačítko rovná sa (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
sk: Zmení priečinok panelu na rovnaký priečinok ako je v inom paneli.

en: Up button (..)
sk: Zobraziť tlačítko 'o úroveň vyššie' (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
sk: Zmení priečinok panelu na rodičovský priečinok.

en: Home button (~)
sk: Zobraziť tlačítko domovského priečinku (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
sk: Zmení priečinok panelu na domovský priečinok.

en: Root button (/)
sk: Zobraziť tlačítko koreňového priečinku (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
sk: Zmení priečinok panelu na koreňový priečinok.

en: Toggle-button for sync-browsing
sk: Zobraziť tlačítko prepnutia synchronizovaného prehliadania

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
sk: Každá zmena v jednom paneli sa vykoná v tiež v protiľahlom

en: Selection Mode
sk: Režim výberu

en: Krusader Mode
sk: Krusader režim

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sk: Obe klávesy dovoľujú označenie súborov. Pre označenia viacerých súborov držte klávesu Ctrl a kliknite ľavým tlačidlom myši. Kontextová ponuka sa vyvoláva krátkym kliknutím na pravé tlačítko myši.

en: Konqueror Mode
sk: Konqueror režim

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sk: Stlačenie ľavého tlačidla myši označí súbor - môžete kliknúť a označiť viac súborov. Kontextová ponuka sa vyvolá krátkym kliknutím pravým tlačidlom.

en: Total-Commander Mode
sk: Režim Total-Commanderu

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
sk: Ľavé tlačidlo neoznačuje, iba nastavuje pozíciu bez toho, aby ovplyvnilo označovanie. Pravé tlačidlo vyberá viac súborov a kontextová ponuka sa vyvolá stlačením a držaním pravého tlačidla.

en: Ergonomic Mode
sk: Ergonomický režim

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
sk: Ľavé tlačidlo neoznačuje, iba nastavuje pozíciu bez toho, aby ovplyvnilo označovanie. Pravé tlačidlo vyvolá kontextovú ponuku. Označovať súbory môžete pomocou klávesy Ctrl a ľavého tlačidla.

en: Custom Selection Mode
sk: Vlastný režim označovania

en: Design your own selection mode.
sk: Navrhnite si vlastný režim označovania.

en: Details
sk: Detaily

en: Double-click selects (classic)
sk: Výber dvojklikom (klasicky)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
sk: Jednoduché kliknutie na súbor ho označí a nastaví pozíciu; dvojklik ho otvorí, alebo vstúpi do priečinku.

en: Obey global selection policy
sk: Podľa globálnych nastavení výberu

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
sk: <p>Použije globálne nastavenie:</p><p><i>Systémové nastavenia Plasma -> Vstupné zariadenia -> Myš</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
sk: Založený na režime výberu v KDE

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, použije sa režim založený na KDE štýle.

en: Left mouse button selects
sk: Ľavé tlačidlo myši označuje

en: If checked, left clicking an item will select it.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, kliknutie ľavého tlačidla na položku ju označí.

en: Left mouse button preserves selection
sk: Ľavé tlačidlo myši zachová označenie

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, kliknutie ľavého tlačidla na položku ju označí, ale neodznačí ostatné, už označené položky.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
sk: Shift/Ctrl+Ľavé tlačidlo myši označí

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, Shift/Ctrl a kliknutie ľavého vyberie položky.
    Pozn.: Toto nemá význam, pokiaľ je zaškrtnuté 'Ľavé tlačidlo vyberá'.

en: Right mouse button selects
sk: Pravé tlačidlo myši označí

en: If checked, right clicking an item will select it.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, kliknutie pravého tlačidla na položku ju označí.

en: Right mouse button preserves selection
sk: Pravé tlačidlo myši zachová označenie

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, kliknutie pravého tlačidla na položku ju označí, ale neodznačí ostatné, už označené položky.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
sk: Shift/Ctrl+Pravé tlačidlo myši označí

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, Shift/Ctrl a kliknutie pravého vyberie položky.
    Pozn.: Toto nemá význam, pokiaľ je zaškrtnuté 'Pravé tlačidlo vyberá'.

en: Spacebar moves down
sk: Medzerník posúva dole

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, stlačenie medzerníka vyberie aktuálnu položku a presunie sa dolu.
    Inak sa vyberie aktuálna položka, ale kurzor ostane na nej.

en: Spacebar calculates disk space
sk: Medzerník vypočíta diskový priestor

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
sk: Ak je zaškrtnuté, stlačenie medzerníka pokiaľ je aktuálna položka priečinok (okrem označenia daného adresára) 
    spočíta (rekurzívne) miesto na disku zabraté adresárom.

en: Insert moves down
sk: Kláves Insert posúva dole

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, stlačenie Insert vyberie aktuálnu položku a posunie sa dolu na ďalšiu položku.
    Inak sa aktuálna položka nezmení.

en: Right clicking pops context menu immediately
sk: Pravé tlačidlo vybalí okamžite kontextovú ponuku

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, po kliknutí pravým tlačidlom sa kontextová ponuka objaví ihneď. 
    V opačnom prípade musí používateľ stlačiť a držať pravé tlačidlo 500ms.

en: A plain mouse button resets selection
sk: Obyčajné tlačidlo myši obnovuje výber

en: Reset selection on a mouse click without modifiers (i.e. Shift or Ctrl).
    Selection with Shift/Ctrl for the mouse button have to be enabled for this setting to work.
sk: Obnovenie výberu pri kliknutí myšou bez modifikátorov (t.j. Shift alebo Ctrl).
    Výber s klávesmi Shift/Ctrl pre tlačidlo myši musí byť povolený, aby toto nastavenie fungovalo.

en: Media Menu
sk: Ponuka médií

en: Show Mount Path
sk: Zobraziť cestu pripojenia

en: Show File System Type
sk: Zobraziť typ súborového systému

en: Hide SquashFS entries
sk: Skryť položky SquashFS

en: Show Size:
sk: Zobraziť veľkosť:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
sk: Vždy

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
sk: Keď zariadenie nemá Label

[ctx: setting 'show size']
en: Never
sk: Nikdy

en: Hide following mountpoints:
sk: Skryť nasledujúce body pripojenia:

en: Add new hidden mount point
sk: Pridať nový skrytý prípojný bod

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: Links
sk: Odkazy

en: Defined Links
sk: Definované odkazy

en: Add protocol to the link list.
sk: Pridať protokol do zoznamu odkazov.

en: Remove protocol from the link list.
sk: Odstrániť protokol zo zoznamu odkazov.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
sk: Pridá MIME k zvolenému protokolu v zozname odkazov.

en: Remove MIME from the link list.
sk: Odstráni MIME zo zoznamu odkazov.

en: Protocols
sk: Protokoly

en: MIMEs
sk: MIME

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
sk: Definuje profil panelov použitý pri spustení. Profil panelu obsahuje: <ul><li>všetky cesty kariet</li><li>aktuálnu kartu</li><li>aktívny panel</li></ul><b>&lt;Posledné sedenie&gt;</b>  je zvláštny profil panelov, ktorý sa automaticky uloží, keď sa Krusader zatvorí.

en: Startup profile:
sk: Profil pri spustení:

en: <Last session>
sk: <Posledné sedenie>

en: Show splashscreen
sk: Zobraziť úvodný obrázok

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
sk: Zobraziť úvodný obrázok pri spustení Krusaderu.

en: Single instance mode
sk: Režim jednej inštancie

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
sk: Je povolené spustiť len jednu inštanciu Krusadera.

en: Fallback Icon Theme:
sk: Záložná téma ikon:

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
sk: Vždy keď ikona nie je nájdená v systémovej téme, táto téma bude použitá ako záloha. Ak záložná téma neobsahuje túto ikonu, téma Vánok alebo Kyslík bude použitá ak je dostupná.

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Save last position, size and panel settings
sk: Uložiť poslednú pozíciu, veľkosť na nastavenia panelu

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
sk: <p>Pri spustení Krusader zmení veľkosť okna na veľkosť, ktorú mal po ukončení. Tiež sa objaví na rovnakom mieste na obrazovke s rovnako zoradenými a zarovnanými panelmi, tak ako boli predtým.</p><p> Keď je táto voľba vypnutá, môžete použiť ponuku <i>Nastavenie -> Uložiť pozíciu</i>, čím ručne nastavíte veľkosť a polohu pri spustení.</p>

en: Update default panel settings
sk: Aktualizovať štandardné nastavenia panelu

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
sk: Keď sa zmenia nastavenia panela, uložte ich ako predvolené pre nové panely rovnakého typu.

en: Start to tray
sk: Štartovať v systémovej časti panela

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
sk: Krusader naštartuje do systémovej časti panela (pokiaľ je nastavené minimalizovať do systémovej časti panela), bez zobrazenia hlavného okna

en: Save component settings on exit
sk: Uložiť nastavenie pri ukončení

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
sk: Skontroluje stav súčastí používateľského rozhrania a obnoví ich do podmienok pri poslednom vypnutí.

en: Show function keys
sk: Zobraziť funkčné klávesy

en: Function keys will be visible after startup.
sk: Funkčné klávesy budú viditeľné po spustení.

en: Show command line
sk: Zobraziť príkazový riadok

en: Command line will be visible after startup.
sk: Príkazový riadok bude viditeľný po spustení.

en: Show embedded terminal
sk: Spustiť v zabudovanom termináli

en: Embedded terminal will be visible after startup.
sk: Zabudovaný terminál bude viditeľný po spustení.

en: Information
sk: Informácia

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
sk: Tu je možné konfigurovať nastavenia o užívateľských akciách.
    Na nastavenie a správu užívateľských akcií, prosím použite ActionMan.

en: Start ActionMan
sk: Spustiť ActionMan

en: Terminal execution
sk: Spustenie v terminály

en: Terminal for UserActions:
sk: Terminál pre používateľské akcie:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
sk: %t sa nahradí názvom akcie,
    %d pracovným adresárom.

en: Output collection
sk: Zobrazenie výstupu

en: Normal font:
sk: Normálne písmo:

en: Font with fixed width:
sk: Písmo s pevnou šírkou:

en: Use fixed width font as default
sk: Štandardne použiť písmo s pevnou šírkou

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
sk: Konfigurátor - Vytváranie svojho vlastného Krusadera

en: Startup
sk: Spustenie

en: Krusader's settings upon startup
sk: Nastavenia Krusadera pri spustení

en: Basic Operations
sk: Základné operácie

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Be sure you know what you are doing.
sk: Uistite sa, že viete, čo robíte.

en: Customize the way Krusader deals with archives
sk: Prispôsobiť spôsob ako bude Krusader zaobchádzať s archívmi

en: Dependencies
sk: Závislosti

en: Set the full path of the external applications
sk: Pre externé aplikácie zadajte úplnú cestu

en: User Actions
sk: Používateľské akcie

en: Configure your personal actions
sk: Nastavenie vašich osobných akcií

en: Link MIMEs to protocols
sk: Prepojiť MIME s protokolmi

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
sk: Aktuálna strana bola zmenená. Chcete použiť zmeny?

en: Custom color
sk: Vlastné farby

[ctx: Default color]
en: Default
sk: Predvolené

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Blue
sk: Modrá

en: Cyan
sk: Azúrová

en: Magenta
sk: Purpurová

en: Yellow
sk: Žltá

en: Dark Red
sk: Tmavočervená

en: Dark Green
sk: Tmavozelená

en: Dark Blue
sk: Tmavomodrá

en: Dark Cyan
sk: Tmavoazúrová

en: Dark Magenta
sk: Tmavofialová

en: Dark Yellow
sk: Tmavožltá

en: White
sk: Biely

en: Light Gray
sk: Svetlá šedá

en: Gray
sk: Šedá

en: Dark Gray
sk: Tmavo sivé

en: Black
sk: Čierna

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
sk: unarj nebolo nájdené, ale bolo nájdené art, ktoré sa použije na dekompresiu

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
sk: rpm bolo nájdené, ale cpio, ktoré je požadované na dekompresiu, nájdené nebolo

en: Found
sk: Nájdené

en: Packing
sk: Komprimovanie

en: Unpacking
sk: Dekomprimovanie

en: Note
sk: Poznámka

en: enabled
sk: povolené

en: disabled
sk: vypnuté

en: diff utility
sk: porovnávací nástroj

en: email client
sk: e-mailový klient

en: batch renamer
sk: dávkové premenovanie

en: checksum utility
sk: nástroj na kontrolné súčty

en: Tool
sk: Nástroj

en: Status
sk: Stav

en: Tab-Switch panel
sk: Tab-prepnutie panelu

en: Show Main Toolbar
sk: Zobraziť hlavný panel

en: Show Job Toolbar
sk: Zobraziť panel úlohy

en: Show Actions Toolbar
sk: Zobraziť panel akcií

en: Show &FN Keys Bar
sk: Zobraziť panel s &funkčnými klávesmi

en: Show &Command Line
sk: Zobraziť &príkazový riadok

en: Show &Embedded Terminal
sk: Zobraziť zabudovaný terminál

en: Show &Hidden Files
sk: Ukázať &skryté súbory

en: S&wap Panels
sk: Prehoden&ie panelov

en: Empty Trash
sk: Vysypať kôš

en: Trash Popup Menu
sk: Ponuka odpadkového koša

en: Sw&ap Sides
sk: Prehoden&ie strán

en: popup cmdline
sk: vyskakovací príkazový riadok

en: Start &Root Mode Krusader
sk: Spustiť K&rusader v režime administrátora

en: Pro&files
sk: Pro&fily

en: Sp&lit File...
sk: Rozde&liť súbor...

en: Com&bine Files...
sk: Spojiť sú&bory...

en: &Select Newer and Single
sk: Označiť novšie a s&amotné

en: Select &Newer
sk: Označiť &novšie

en: Select &Single
sk: Označiť &samotné

en: Select Different &and Single
sk: Označiť ro&zdielne a  samotné

en: Select &Different
sk: Označiť ro&zdielne

en: Start and &Forget
sk: &Spustiť a nestarať sa

en: Display &Separated Standard and Error Output
sk: Zobraziť &Oddelený štandardný a chybový výstup

en: Display &Mixed Standard and Error Output
sk: Zobraziť Z&miešaný štandardný a chybový výstup

en: Start in &New Terminal
sk: Spustiť v &novom termináli

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
sk: Poslať do zabudovaného &emulátora terminálu

en: Start &Terminal
sk: Spustiť &terminál

en: &Search...
sk: &Hľadať...

en: &Locate...
sk: &Locate (rýchle hľadanie)...

en: Synchronize Fol&ders...
sk: Synchronizovať priečinky...

en: D&isk Usage...
sk: Zaplnenie d&isku...

en: Configure &Krusader...
sk: Konfigurovať &Krusader...

en: Save &Position
sk: Uložiť &pozíciu

en: Compare b&y Content...
sk: Porovnať obsah&y...

en: Multi &Rename...
sk: Viacnásobné p&remenovanie...

en: Vertical Mode
sk: Vertikálny režim

en: User&actions
sk: Používateľské &akcie

en: Manage User Actions...
sk: Spravovať používateľské akcie...

en: Select Remote Charset
sk: Nastaviť vzdialenú znakovú sadu

en: Recently Closed Tabs
sk: Nedávno zatvorené karty

en: Quit Krusader.
sk: Ukončiť Krusader.

en: Popular URLs...
sk: Obľúbené URL...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
sk: Prepnúť celoookennosť zabudovaného terminálu

en: Move Focus Up
sk: Posun označenia hore

en: Move Focus Down
sk: Posun označenia dolu

en: Setup Krusader the way you like it
sk: Nastavenie Krusadera, tak ako ho chcete mať

en: Search for files
sk: Hľadať súbory

en: No selected files to send.
sk: Nie je vybraný žiadny súbor na odoslanie.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
sk: Krusader nemôže nájsť žiadneho podporovaného e-mailového klienta. Nainštalujte si nejakého do vašej cesty. Tip: Krusader podporuje KMail.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
sk[0]: Posielanie súboru: %2
sk[1]: Posielanie súborov: %2
sk[2]: Posielanie súborov: %2

en: Error executing %1.
sk: Chyba pri vykonávaní %1.

en: Do not know which files to compare.
sk: Neviem, ktoré súbory sa majú porovnať.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
sk: Porovnať obsahy dvoch súborov môžete:<ul><li>Označením jedného súboru v ľavom a druhého v pravom paneli.</li><li>Označením dvoch súborov v aktívnom paneli.</li><li>Zabezpečením, že v druhom paneli je súbor s rovnakým názvom ako je aktívny súbor v aktívnom paneli.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
sk: Krusader nemôže stiahnuť %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
sk: Krusader nemôže nájsť žiadnu podporovanú nadstavbu pre diff. Nainštalujte si nejakú do cesty. Tip: Krusader podporuje Kompare, KDiff3 a Xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
sk: Nie je možné nájsť príkaz 'locate'. Nainštalujte prosím GNU balík findutils-locate, alebo správne nastavte naň závislosti v Konfigurátorovi

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
sk: Zlé citovanie v príkaze terminálu:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
sk: Nedá sa nájsť program pre premenovanie viacerých položiek.
    KRename môžete získať na %1

en: Error executing '%1'.
sk: Chyba pri vykonávaní '%1'.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
sk: Nesprávne operácie v režime root môžu poškodiť váš operačný systém. <p>Okrem toho, spúšťanie aplikácie s UI ako root je nebezpečné a môže umožniť útočníkom získať prístup root.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sk: Nie je možné spustiť Krusader v režime root, %1 nebolo nájdené alebo nie je vykonateľné. Prosím skontrolujte, že kde-cli-tools je nainštalované.

en: Do not know which file to split.
sk: Neviem, aký súbor sa má rozdeliť.

en: You cannot split a folder.
sk: Nemôžete rozdeliť adresár.

en: Do not know which files to combine.
sk: Neviem, ktoré súbory sa majú spojiť.

en: You cannot combine a folder.
sk: Nie je možné spojiť adresár.

en: Not a split file: %1.
sk: Nie je rozdelený súbor: %1.

en: Select only one split file.
sk: Vyberte iba jeden rozdelený súbor.

en: Combining %1.* to folder:
sk: Spájanie %1.* do priečinka:

en: Open trash bin
sk: Otvoriť kôš

en: Empty trash bin
sk: Vyprázdniť kôš

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
sk: Stavový panel zobrazí základné informácie o súbore pod ukazovateľom myši.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
sk: <qt><b>Víta vás Krusader.</b><p>Keďže toto je vaše prvé spustenie, budú vyhľadané dostupné externé programy na Vašom počítači. Potom sa spustí konfigurátor, kde si môžete prispôsobiť Krusader podľa svojich potrieb.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
sk: Preniesť hlavné okno na vrch

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
sk: Prezerač

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
sk: Porovnať nastavenie

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
sk: Zobrazenie

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: &Prejsť

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
sk: Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
sk: &Panely nástrojov

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
sk: Nastavenie režimu spúšťania

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sk: &Okno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
sk: Panel akcií

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
sk: Panel nástrojov úloh

en: Function keys allow performing fast operations on files.
sk: Funkčné klávesy umožňujú vykonávať rýchle operácie so súbormi.

en: Horizontal Mode
sk: Horizontálny režim

en: &Generic Viewer
sk: &Všeobecné zobrazenie

en: &Text Viewer
sk: &Textový prehliadač

en: &Hex Viewer
sk: &Hex prehliadač

en: &Lister
sk: &Prezerač

en: Text &Editor
sk: Textový &editor

en: &Detach Tab
sk: &Osamostatniť kartu

en: &Close Current Tab
sk: &Zatvoriť aktuálnu kartu

en: &Next Tab
sk: &Nasledujúca karta

en: &Previous Tab
sk: &Predchádzajúca karta

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
sk: Zlé citovanie v príkaze editora:
    %1

en: Can not open "%1"
sk: Nie je možné otvoriť  "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
sk: %1 (Upravovanie)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
sk: %1 (Prezeranie)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
sk: Upravovanie: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
sk: Prehliadanie: %1

en: Save selection...
sk: Uložiť výber...

en: Save as...
sk: Uložiť ako...

en: Print...
sk: Tlačiť...

en: Search next
sk: Hľadať ďalej

en: Search previous
sk: Hľadať predošlé

en: Jump to position
sk: Skočiť na miesto

en: Select charset
sk: Vybrať znakovú sadu

en: Lister:
sk: Zobrazovač:

en: Stop search
sk: Zastaviť hľadanie

en: Jump to next match
sk: Skok na ďalšiu zhodu

en: Jump to previous match
sk: Skok na predošlú zhodu

en: Options
sk: Možnosti

en: Modify search behavior
sk: Zmena vlastností hľadania

en: From cursor
sk: Od kurzora

en: Match whole words only
sk: Iba celé slová

en: Hexadecimal
sk: Hexadecimálne

en: Error reading file %1.
sk: Chyba pri čítaní súboru %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
sk: Stĺpec: %1, Pozícia: %2 (%3, %4%)

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Search position:
sk: Hľadať miesto:

en: Text position:
sk: Pozícia textu:

en: Invalid number.
sk: Neplatné číslo.

en: Number out of range.
sk: Číslo je mimo rozsahu.

en: Nothing is selected.
sk: Nič nie je označené.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
sk: Reverzná tlač nie je podporovaná. Pokračovať v normálnej tlači?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
sk: Žiadny súbor nie vybraný, alebo vybraný súbor nie je možné zobraziť.

en: Error at opening %1.
sk: Chyba pri otváraní %1.

en: Missing Plugin
sk: Chýbajúci modul

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
sk: <b>Nie je dostupný plugin textového editora.</b><br/>Bez toho nebude fungovať interný editor.<br/>Môžete to napraviť nainštalovaním Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
sk: %1 je väčší ako %2 MB

en: Cannot edit %1
sk: Nemôžem upraviť %1

en: Krusader::Locate
sk: Krusader::Lokalizovať

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: Do not search in path
sk: Nehľadať v ceste

en: Show only the existing files
sk: Zobraziť iba existujúce súbory

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Results
sk: Výsledky

en: Locate
sk: Lokalizovať

en: Update DB
sk: Aktualizovať DB

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sk: Nie je možné spustiť 'locate'. Skontrolujte stranu 'Závislosti' v Konfigurátorovi.

en: Error during the start of 'locate' process.
sk: Chyba pri spustení procesu 'locate'.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
sk: Locate oznámilo takúto chybovú správu:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
sk: Lokalizovať

en: View (F3)
sk: Zobraziť (F3)

en: Edit (F4)
sk: Upraviť (F4)

en: Compare by content (F10)
sk: Porovnať podľa obsahu (F10)

en: Find (Ctrl+F)
sk: Hľadať (Ctrl+f)

en: Find next (Ctrl+N)
sk: Nájsť nasledujúce (CRTL+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
sk: Nájsť predchádzajúce (CRTL+P)

en: Copy selected to clipboard
sk: Skopírovať označené do schránky

en: Search string not found.
sk: Reťazec nebol nájdený.

en: Locate results
sk: Výsledky Locate

en: Query Name
sk: Názov požiadavky

en: Here you can name the file collection:
sk: Tu môžete pomenovať kolekciu súborov:

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Feed to listbox
sk: Vypísať do panela

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
sk: Krusader
    Dvojpanelový správca súborov pre KDE

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
sk: Krusader - privilégiá správcu

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
sk: Spätná väzba:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Developer
sk: Vývojár

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Author (retired)
sk: Autor (odídený)

en: Developer (retired)
sk: Vývojár (odídený)

en: Webmaster (retired)
sk: Webmaster (odídený)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
sk: Koordinátor pre dokumentáciu a marketing (odídený)

en: Documentation & Proofing (retired)
sk: Dokumentácia a testovanie (odídený)

en: Marketing & Product Research (retired)
sk: Marketing a výskum produktu (odídený)

en: Everyone involved in KDE
sk: Všetci zapojení v KDE

en: KDE Translation Teams
sk: Prekladateľské tímy KDE

en: QA, bug-hunting, patches and general help
sk: QA, hľadanie chýb, opravy a všeobecná pomoc

en: Important help in KDE 4 porting
sk: Dôležitá pomoc pri prechode na KDE 4

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
sk: Špičkové logo a ikony pre Krusader (víťaz súťaže)

en: The UsefulArts Organization
sk: The UsefulArts Organization (užitočné umení)

en: Icon for Krusader
sk: Ikona pre Krusader

en: Viewer module for 3rd Hand
sk: Modul prezerania pre tretiu ruku

en: Handbook Proof-Reader
sk: Korektúra používateľskej príručky

en: The old Bookmark Module
sk: Starý modul záložiek

en: Dir history button
sk: Tlačidlo histórie priečinkov

en: ISO KIO slave
sk: KIO modul ISO

en: Icons for Krusader
sk: Ikony pre Krusader

en: Usability and QA
sk: Použiteľnosť a QA

en: patch for KViewer
sk: oprava (patch) pre KViewer

en: the first patch ever!
sk: vôbec prvý patch!

en: Bosnian translation
sk: Bosniansky preklad

en: Brazilian Portuguese translation
sk: Preklad do brazílskej portugalčiny

en: Bulgarian translation
sk: Preklad do bulharčiny

en: Catalan translation
sk: Preklad do katalánčiny

en: Chinese Simplified translation
sk: Čínsky zjednodušený preklad

en: Old Czech translation
sk: Starý preklad do češtiny

en: Czech translation
sk: Preklad do češtiny

en: Old Danish translation
sk: Starý preklad do dánčiny

en: Danish translation
sk: Preklad do dánčiny

en: Dutch translation
sk: Preklad do holandčiny

en: Old French translation
sk: Starý preklad do francúzštiny

en: French translation
sk: Preklad do francúzštiny

en: Old German translation
sk: Starý preklad do nemčiny

en: German translation
sk: Preklad do nemčiny

en: Greek translation
sk: Preklad do gréčtiny

en: Old Hungarian translation
sk: Starý preklad do maďarčiny

en: Hungarian translation
sk: Preklad do maďarčiny

en: Italian translation
sk: Preklad do taliančiny

en: Japanese translation
sk: Preklad do japončiny

en: Old Japanese translation
sk: Starý preklad do japončiny

en: Lithuanian translation
sk: Preklad do litovčiny

en: Portuguese translation
sk: Preklad do portugalčiny

en: Old Polish translation
sk: Starý preklad do poľštiny

en: Polish translation
sk: Preklad do poľštiny

en: Russian translation
sk: Preklad do ruštiny

en: Old Russian translation
sk: Starý preklad do ruštiny

en: Serbian translation
sk: Preklad do srbčiny

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
sk: Zdenko Podobný a Ondrej Pačay (Yogi)

en: Slovak translation
sk: Preklad do slovenčiny

en: Slovenian translation
sk: Preklad do slovinčiny

en: Old Spanish translation
sk: Starý preklad do španielčiny

en: Spanish translation
sk: Preklad do španielčiny

en: Old Swedish translation
sk: Starý preklad do švédčiny

en: Swedish translation
sk: Preklad do švédčiny

en: Turkish translation
sk: Preklad do turečtiny

en: Ukrainian translation
sk: Preklad do ukrajinčiny

en: Korean translation
sk: Preklad do kórejčiny

en: Start left panel at <path>
sk: Spustiť ľavý panel v <path>

en: Start right panel at <path>
sk: Spustiť pravý panel v <path>

en: Load this profile on startup
sk: Načítať tento profil pri spustení

en: Enable debug output
sk: Zapnúť výstup ladenia

en: URL to open
sk: URL na otvorenie

en: &MountMan...
sk: &Správca pripojenia diskov...

en: Open &MountMan
sk: Správca pripojení

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sk: Nie je možné spustiť 'mount'. Skontrolujte stranu 'Závislosti' v Konfigurátorovi.

en: MountMan is not operational. Sorry
sk: Správca pripojení nefunguje. Ľutujem.

en: MountMan - Your Mount-Manager
sk: Správca pripojení - Váš Správca pripojení

en: &Eject
sk: &Vysunúť

en: &Unmount
sk: &Odpojiť

en: Mnt.Point
sk: Pripájací bod

en: Total Size
sk: Celková veľkosť

en: Free Size
sk: Voľná veľkosť

en: Free %
sk: Voľné %

en: MountMan.Info
sk: Správca pripojení: Info

en: Show only removable devices
sk: Ukázať iba vymeniteľné zariadenia

en: &Mount
sk: &Pripojiť

en: MountMan
sk: Správca pripojení

en: Format
sk: Formát

en: Calculate Occupied Space
sk: Zistiť obsadený priestor

en: Name: %1
sk: Názov: %1

en: Total occupied space: %1
sk: Celkové obsadené miesto: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
sk[0]: (%2 bajt)
sk[1]: (%2 bajty)
sk[2]: (%2 bajtov)

en: in %1 folder | in %1 folders
sk[0]: v %1 priečinku
sk[1]: a %1 priečinkoch
sk[2]: a %1 priečinkoch

en: and %1 file | and %1 files
sk[0]: a %1 súbore
sk[1]: a %1 súboroch
sk[2]: a %1 súboroch

en: Show Details
sk: Zobraziť detaily

en: Show columns with details
sk: Zobraziť stĺpce s podrobnosťami

en: Show Hidden Folders
sk: Ukázať skryté priečinky

en: Show folders starting with a dot
sk: Zobraziť súbory začínajúce s bodkou.

en: Start From Root
sk: Začíať v koreňovom priečinku

en: Set root of the tree to root of filesystem
sk: Nastaviť koreň stromu ako koreň súborového systému

en: Start From Current
sk: Začať od aktuálneho

en: Set root of the tree to the current folder
sk: Nastaviť aktuálny priečinok ako koreň stromu

en: Start From Place
sk: Začať na mieste

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
sk: Nastaviť koreň stromu na najbližší priečinok uvedený v 'Miestach'

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: Default layout]
en: Default
sk: Predvolené

en: Compact
sk: Kompaktný

en: Classic
sk: Klasické

en: Custom layout: "%1"
sk: Vlastný vzhľad: "%1"

en: Preview not available
sk: Náhľad nie je dostupný

en: Close the search bar
sk: Zavrieť panel hľadania

en: Change the search mode
sk: Zmeniť predvolený režim hľadania

en: Enter or select search string
sk: Zadajte alebo vyberte hľadaný reťazec

en: Save the current search string
sk: Uložiť aktuálny hľadaný reťazec

en: Open selection dialog
sk: Otvoriť dialóg výberu

en: Saved search text to history
sk: Uložený text hľadania do histórie

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
sk: Stavový panel zobrazuje informácie o súborovom systéme, na ktorom sa nachádza aktuálny priečinok: celková veľkosť, voľné miesto, typ súborového systému atď.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
sk: Otvorí ponuku so záložkami. Môžete tiež pridať aktuálne umiestnenie do zoznamu, upraviť záložky alebo pridať podpriečinok do zoznamu.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
sk: Názov priečinka, v ktorom ste. Môžete tiež vložiť názov umiestnenie, kam sa chcete presunúť. Použite Net protokoly ako ftp alebo fish, ak je to možné.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
sk: Celkový panel zobrazuje, koľko súborov existuje, koľko ste ich označili a bytovú matematiku

en: Cancel folder space calculation
sk: Zrušiť výpočet miesta priečinku

en: Move Sidebar clockwise
sk: Presunúť panel v smere hodinových ručičiek

en: Open the Sidebar
sk: Otvoriť bočný panel

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
sk: Toto tlačidlo prepína režim synchronizovaného prezerania.
    Ak je aktívny, každá zmena priečinka je vykonaná
    v aktívnom aj neaktívnom paneli - ak je to možné.

en: Close the Sidebar
sk: Zavrieť bočný panel

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
sk: Upozornenie: Ľavá a pravá strana zobrazujú rovnaký priečinok.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
sk: %1 voľných z %2 (%3%) na %4 [(%5)]

en: %1 free
sk: %1 voľné

en: loading previews: %p%
sk: načítanie náhľadov: %p%

en: >> Reading...
sk: >>Čítanie súbora...

en: >> Reading: %1 % complete...
sk: >> Čítanie: %1 % hotovo...

en: >> Reading: %1
sk: >> Čítanie: %1

en: Error: %1
sk: Chyba: %1

en: Cut to Clipboard
sk: Vystrihnúť do schránky

en: Copy to Clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Paste from Clipboard
sk: Vložiť zo schránky

en: View File
sk: Zobraziť súbor

en: Edit File
sk: Upravovať súbor

en: &New Text File...
sk: &Nový textový súbor...

en: Copy to other panel
sk: Kopírovať do druhého panelu

en: Move to other panel
sk: Presunúť do druhého panelu

en: Copy delayed...
sk: Kopírovať cez frontu...

en: Move delayed...
sk: Presunúť cez front...

en: New Folder...
sk: Nový priečinok...

en: Start Terminal Here
sk: Tu spustiť terminál

en: F3 View Dialog
sk: F3 Dialóg zobrazenia

en: Right-click Menu
sk: Ponuka pravého tlačidla

en: &Properties...
sk: &Vlastnosti...

en: &Compare Folders
sk: &Porovnať priečinky

en: Calculate &Occupied Space
sk: Vypočítať &obsadené miesto

en: Pac&k...
sk: &Komprimovať...

en: &Unpack...
sk: &Dekomprimovať...

en: Create Checksum...
sk: Vytvoriť kontrolný súčet...

en: Verify Checksum...
sk: Skontrolovať kontrolné súčty...

en: New Symlink...
sk: Nový symbolický odkaz...

en: T&est Archive
sk: T&estovať archív

en: Alternative Delete
sk: Alternatívne vymazanie

en: Root
sk: Koreň zväzku

en: Go to Other Panel's Folder
sk: Prejsť na adresár druhého panelu

en: &Reload
sk: &Znova načítať

en: Cancel Refresh of View
sk: Zrušiť obnovu zobrazenia

en: New Net &Connection...
sk: &Nové sieťové spojenie...

en: Disconnect &from Net
sk: &Odpojiť od siete

en: Sync Panels
sk: Synch. panely

en: Jump Back
sk: Skočiť späť

en: Set Jump Back Point
sk: Tu nastaviť bod pre Skok späť

en: S&ynchron Folder Changes
sk: Sú&bežné zmeny priečinkov

en: Go to Location Bar
sk: Prejsť na riadok umiestnenia

en: Toggle Sidebar
sk: Prepnúť bočný panel

en: Left Bookmarks
sk: Záložky vľavo

en: Right Bookmarks
sk: Záložky vpravo

en: History
sk: História

en: Left History
sk: História ľavého

en: Right History
sk: História pravého

en: Media
sk: Média

en: Left Media
sk: Ľavé médium

en: Right Media
sk: Pravé médium

en: Find in folder...
sk: Nájsť v priečinku...

en: Select in folder...
sk: Vybrať v priečinku...

en: Filter in folder...
sk: Filtrovať v priečinku...

en: ROOT (/)
sk: Koreň (/)

en: Rename file, folder, etc.
sk: Premenuje súbor, priečinok atď.

en: Open file in viewer.
sk: Zobrazí súbor.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
sk: <qt><p>Upraviť súbor.</p><p>Editor je nastaviteľný v Konfigurátorovi, štandardne je to <b>interný editor</b>.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
sk: Kopírovať súbor z jedného panelu do druhého.

en: Move file from one panel to the other.
sk: Presunúť súbor z jedného panelu do druhého.

en: Create folder in current panel.
sk: Vytvoriť priečinok v aktuálnom paneli.

en: Delete file, folder, etc.
sk: Vymaže súbor, priečinok atď.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
sk: <qt><p>Otvorí terminál v aktuálnom priečinku.</p><p>Typ terminálu môžete definovať v Konfigurátorovi, štandardne je to <b>konsole</b>.</p></qt>

en: Open/Run Files
sk: Otvoriť/Spustiť súbory

en: Run
sk: Spustiť

en: Open in New Tabs
sk: Otvoriť v nových kartách

en: Open in New Tab
sk: Otvoriť v novej karte

en: Browse Archive
sk: Prehliadať archív

en: Other...
sk: Iné...

en: Open With
sk: Otvoriť s

en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: New Hardlink...
sk: Nový pevný odkaz...

en: Redirect Link...
sk: Presmerovať odkaz...

en: Link Handling
sk: Správa odkazov

en: Send by Email
sk: Poslať e-mailom

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Synchronize Selected Files...
sk: Synchronizovať vybrané súbory...

en: Create New
sk: Vytvoriť nové

en: You can edit links only on local file systems
sk: Môžete upraviť odkazy iba na lokálnom súborovom systéme

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
sk: Aktuálny súbor nie je odkaz, takže ho nie je možné presmerovať.

en: Link Redirection
sk: Presmerovanie odkazu

en: Please enter the new link destination:
sk: Vložte prosím určenie nového odkazu:

en: Cannot remove old link: %1
sk: Nie je možné odstrániť starý odkaz: %1

en: Failed to create a new link: %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť nový odkaz: %1

en: You can create links only on local file systems
sk: Môžete vytvoriť odkazy iba na lokálnom súborovom systéme

en: New Link
sk: Nový odkaz

en: Create a new link to: %1
sk: Vytvoriť nový odkaz na: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
sk: Priečinok alebo súbor s takýmto názvom už existuje.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť nový symbolický odkaz '%1' na: '%2'

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť nový odkaz '%1' na '%2'

en: No permissions to view this file.
sk: Nie sú práva k prezeraniu tohoto súboru.

en: Enter a URL to view:
sk: Vložte URL pre zobrazenie:

en: You cannot edit a folder
sk: Nie je možné upraviť priečinok

en: No permissions to edit this file.
sk: Nie sú práva na úpravu tohoto súboru.

en: Enter the filename to edit:
sk: Vložte názov súboru pre úpravy:

en: Move %1 to:
sk: Presunúť %1 do:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
sk[0]: Presunúť %1 súbor do:
sk[1]: Presunúť %1 súbory do:
sk[2]: Presunúť %1 súborov do:

en: Copy %1 to:
sk: Kopírovať %1 do:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
sk[0]: Kopírovať %1 súbor do:
sk[1]: Kopírovať %1 súbory do:
sk[2]: Kopírovať %1 súborov do:

en: Folder's name:
sk: Názov priečinka:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
sk[0]: Skutočne chcete presunúť túto položku do koša?
sk[1]: Skutočne chcete presunúť tieto %1 položky do koša?
sk[2]: Skutočne chcete presunúť týchto %1 položiek do koša

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
sk[0]: <qt>Skutočne chcete <b>fyzicky</b> zmazať túto položku (nie len ju odstrániť z virtuálnych položiek)?</qt>
sk[1]: <qt>Skutočne chcete <b>fyzicky</b> zmazať tieto %1  položky (nie len ich odstrániť z virtuálnych položiek)?</qt>
sk[2]: <qt>Skutočne chcete <b>fyzicky</b> zmazať týchto %1  položiek (nie len ich odstrániť z virtuálnych položiek)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
sk[0]: Skutočne chcete zmazať túto položku?
sk[1]: Skutočne chcete zmazať tieto %1 položky?
sk[2]: Skutočne chcete zmazať týchto %1 položiek?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
sk: <qt><p>Priečinok <b>%1</b> nie je prázdny.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
sk: <p>Preskočiť teno jeden alebo vymazať všetky?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
sk: <p>Preskočiť ho, alebo všetko vymazať?</p></qt>

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: &Trash All
sk: Vymazať všetko

en: &Delete All
sk: Zmazať &všetko

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
sk[0]: Skutočne chcete zmazať túto virtuálnu položku (fyzický súbor zostane nedotknutý)?
sk[1]: Skutočne chcete zmazať tieto %1  virtuálne položky (fyzické súbory zostanú nedotknuté)?
sk[2]: Skutočne chcete zmazať týchto %1 virtuálnych položiek (fyzické súbory zostanú nedotknuté)?

en: Could not start %1
sk: Nepodarilo sa spustiť %1

en: %1 cannot open %2
sk: %1 nemôžem otvoriť %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
sk: <qt><p>Archív <b>%1.%2</b> už existuje. Chcete ho prepísať?</p><p>Všetky dáta pôvodného archívu budú stratené.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
sk: <qt><p>Archív <b>%1.%2</b> už existuje. Chcete ho nahradiť?</p><p>Zip nahradí identicky pomenované položky v zip archíve a pridá položky s novými názvami.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
sk: Nie je možné komprimovať súbory na virtuálny cieľ.

en: Unpack %1 to:
sk: Dekomprimácia %1 do:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
sk[0]: Dekomprinovať %1 súbor do:
sk[1]: Dekomprinovať %1 súbory do:
sk[2]: Dekomprinovať %1 súborov do:

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Automatically Resize Columns
sk: Automatická veľkosť stĺpcov

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
sk: %1 z %2, %3 (%4) z %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
sk: %1 z %2, %3 z %4

en: Apply filter to folder&s
sk: Použiť filter na priečinky

en: Filter Files
sk: Filter súborov

en: Apply &selection to folders
sk: Použiť výber na priečinky

en: Select Files
sk: Označiť súbory

en: &Detailed View
sk: &Detailné zobrazenie

en: &Brief View
sk: St&ručné zobrazenie

en: Climb up the folder tree
sk: Vystúpiť po strome priečinkov

en: (Broken Link)
sk: (Neplatný odkaz)

en: Symbolic Link
sk: Symbolický odkaz

en: %1 (Link)
sk: %1 (Linka)

[ctx: File property]
en: Name
sk: Názov

[ctx: File property]
en: Ext
sk: Príp

[ctx: File property]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: File property]
en: Type
sk: Typ

[ctx: File property]
en: Modified
sk: Zmenené

[ctx: File property]
en: Changed
sk: Zmenený

[ctx: File property]
en: Accessed
sk: Pristúpený

[ctx: File property]
en: Perms
sk: Práva

[ctx: File property]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: File property]
en: Group
sk: Skupina

en: Size: %1
sk: Veľkosť: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
sk: Typ: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
sk: Zmenené: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
sk: Zmenený: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
sk: Posledný prístup: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
sk: Práva: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
sk: Vlastník: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
sk: Skupina: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
sk: Odkaz na %1 - (nefunkčný)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
sk: Odkaz na: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
sk: Stromový panel: stromový pohľad na lokálny systém

en: Preview Panel: display a preview of the current file
sk: Náhľadový panel: zobrazí náhľad na aktuálny súbor

en: View Panel: view the current file
sk: Panel zobrazenia: zobrazí aktuálny súbor

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
sk: Panel obsadenia disku: zobrazí zaplnenie priečinka

en: Disk Usage:
sk: Obsadený priestor:

en: Tree:
sk: Strom:

en: Preview:
sk: Náhľad:

en: View:
sk: Zobraziť:

en: Preview: %1
sk: Náhľad: %1

en: View: %1
sk: Zobraziť: %1

en: Disk Usage: %1
sk: Obsadený priestor: %1

en: Default Zoom
sk: Štandardný zoom

en: &All Files
sk: &Všetky súbory

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
sk: &Vlastné

en: Select &Group...
sk: Vybrať s&kupinu...

en: &Select All
sk: Označiť &všetko

en: &Unselect Group...
sk: Odznačiť sk&upinu...

en: U&nselect All
sk: Odz&načiť všetko

en: &Invert Selection
sk: &Invertovať označenie

en: Restore Selection
sk: Obnoviť označenie

en: Select Files with the Same Name
sk: Vyberte súbory s rovnakým názvom

en: Select Files with the Same Extension
sk: Vyberte súbory s rovnakou príponou

en: Show View Options Menu
sk: Ukázať ponuku Možnosti zobrazenia

en: Set Focus to the Panel
sk: Nastaviť kurzor na panel

en: Apply settings to other tabs
sk: Použiť nastavenia pre ostatné karty

en: Show Previews
sk: Ukázať náhľady

en: Save settings as default
sk: Uložiť nastavenia ako predvolené

en: Select group
sk: Vybrať skupinu

en: Select all files in the current folder
sk: Označiť všetky súbory v aktuálnom priečinku

en: Unselect all
sk: Zrušiť výber všetkého

en: Save settings as default for new instances of this view type
sk: Uložiť nastavenia ako predvolené pre nové inštancie zobrazenia tohto typu

en: Open a new tab
sk: Otvoriť novú kartu

en: [invalid]
sk: [neplatný]

en: Krusader::Search
sk: Krusader::Hľadanie

en: Query to clipboard
sk: Dotazovať do schránky

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
sk: Umiestniť hľadaný text do schránky keď nájdený súbor je otvorený.

en: Close
sk: Zavrieť

en: Compare by content
sk: Porovnať podľa obsahu

en: Text found:
sk: Nájdený text:

en: Idle
sk: Nečinný

en: &Results
sk: &Výsledky

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
sk[0]: Nájdená 1 zhoda
sk[1]: Nájdených %1 zhodných.
sk[2]: Nájdených %1 zhodných.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
sk: Keďže ste si zvolil tiež vyhľadávanie v archívoch, všimnite si nasledujúce obmedzenia:
    Nemôžete vyhľadávať text (grep), pokým vyhľadávanie bude zahŕňať aj archívy.

en: Found 0 matches.
sk: Nájdených 0 zhodných

en: Finished searching.
sk: Hľadanie ukončené.

en: Krusader Search
sk: Krusader::Hľadanie

en: Search results for "%1" in %2
sk: Výsledok hľadania pre "%1" v %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
sk: Výsledky hľadania pre for "%1" obsahujúce "%2" in %3

en: Here you can name the file collection
sk: Tu môžete pomenovať skupinu súborov

en: Query name
sk: Názov požiadavky

en: Krusader::Combining...
sk: Krusader::Spájanie...

en: Combining the file %1...
sk: Spájanie súboru %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
sk: Súbor s CRC informáciou (%1) chýba.
    Bez tohto súboru nie je možné vykonať kontrolu platnosti. Pokračovať v spájaní?

en: Error at reading the CRC file (%1).
sk: Chyba pri čítaní CRC súboru (%1).

en: Not a valid CRC file.
sk: Neplatný CRC súbor.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
sk: 
    Kontrola správnosti nie je možná bez správneho CRC súboru. Pokračovať v spájaní?

en: File Already Exists
sk: Súbor už existuje

en: Cannot open the first split file of %1.
sk: Nie je možné otvoriť prvý súbor rozdelenia %1.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
sk: Nesprávna veľkosť súboru, súbor môže byť poškodený.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
sk: Nesprávny CRC kontrolný súčet, súbor môže byť poškodený.

en: Krusader::Splitting...
sk: Krusader::Rozdeľujem...

en: Splitting the file %1...
sk: Rozdeľovanie súboru %1...

en: Cannot split a folder.
sk: Nie je možné rozdeliť adresár.

en: Error reading file %1: %2
sk: Chyba pri čítaní súboru %1: %2

en: Error writing file %1: %2
sk: Chyba zápisu súboru %1: %2

en: Split the file %1 to folder:
sk: Rozdeliť súbor %1 do priečinka:

en: User Defined
sk: Vlastné

en: Max file size:
sk: Max. veľkosť súboru:

en: kByte
sk: kBytov

en: MByte
sk: MBytov

en: GByte
sk: GBytov

en: Overwrite files without confirmation
sk: Prepísať súbory bez potvrdenia

en: &Split
sk: Rozde&liť

en: Krusader::Splitter
sk: Krusader::Rozdeliť

en: The folder path URL is malformed.
sk: URL cesta k priečinku je neplatná.

en: Krusader::Feed to listbox
sk: Krusader::Vypísanie do panelu

en: No elements to feed.
sk: Nie je žiadny prvok na zaplnenie.

en: Synchronize results
sk: Synchronizovať výsledky

en: Side to feed:
sk: Strana pre vypísanie:

en: Left
sk: Ľavá

en: Right
sk: Pravá

en: Both
sk: Obe

en: Selected files only
sk: Iba označené súbory

en: Cannot open %1.
sk: Nie je možné otvoriť %1.

en: Krusader::Synchronize
sk: Krusader::Synchronizácia

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
sk[0]: Sprava doľava: Kopírovať 1 súbor
sk[1]: Sprava doľava: Kopírovať %1 súbory
sk[2]: Sprava doľava: Kopírovať %1 súborov

en: (1 byte) | (%1 bytes)
sk[0]: (1 bajt)
sk[1]: (%1 bajty)
sk[2]: (%1 bajtov)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
sk[0]: Hotové: %2/1 súboru, %3/%4
sk[1]: Hotovo: %2/%1 súbory, %3/%4
sk[2]: Hotovo: %2/%1 súborov, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
sk[0]: Zľava doprava: Kopírovať 1 súbor
sk[1]: Zľava doprava: Kopírovať %1 súbory
sk[2]: Zľava doprava: Kopírovať %1 súborov

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
sk[0]: Zostáva: Zmazať 1 súbor
sk[1]: Zostáva: Zmazať %1 súbory
sk[2]: Zostáva: Zmazať %1 súborov

en: Confirm overwrites
sk: Potvrdiť prepisovanie

en: &Start
sk: &Spustiť

en: &Pause
sk: &Pozastaviť

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Pause
sk: Pauza

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Number of files: %1
sk: Počet súborov: %1

en: Number of compared folders: %1
sk: Počet porovnaných priečinkov: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
sk: Chyba pri kopírovaní súboru %1 do %2.

en: Error at deleting file %1.
sk: Chyba pri mazaní súboru %1.

en: Krusader::Synchronizer
sk: Krusader::Synchronizácia

en: Feeding the URLs to KGet
sk: Presúvanie URL do KGet

en: Krusader::Synchronize Folders
sk: Krusader::Synchronizácia priečinkov

en: Folder Comparison
sk: Porovnanie priečinkov

en: File &Filter:
sk: &Filter súborov:

en: The left base folder used during the synchronization process.
sk: Počas synchronizačného procesu sa použil základný priečinok ľavého panelu.

en: The right base folder used during the synchronization process.
sk: Počas synchronizačného procesu sa použil základný priečinok pravého panelu.

en: Recurse subfolders
sk: Aj podpriečinky

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
sk: Porovnať nielen základné priečinky, ale aj ich podpriečinky.

en: Follow symlinks
sk: Sledovať odkazy

en: Follow symbolic links during the compare process.
sk: Sledovať symbolické odkazy tiež pri porovnávaní.

en: Compare duplicated files with same size by content.
sk: Porovná duplicitné súbory s rovnakou veľkosťou podľa ich obsahu.

en: Ignore Date
sk: Ignorovať dátum

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
sk: <p>Ignorovať údaj o dátume počas porovnávacieho procesu.</p><p><b>Pozn.</b>: užitočné, pokiaľ sa súbory nachádzajú na sieťových súborových systémoch alebo v archívoch.</p>

en: Asymmetric
sk: Nesúmerne

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
sk: <p><b>Asymetrický režim</b></p><p> Vľavo je cieľový a vpravo je zdrojový priečinok. Ak súbor existuje iba v ľavej časti, tak bude zmazaný. Ostatné súbory, ktoré sa líšia budú skopírované sprava doľava.</p><p><b>Pozn.</b>: užitočné pri aktualizácií priečinka zo súborového servera.</p>

en: Ignore Case
sk: Ignorovať veľkosť písmen

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
sk: <p>Porovnávanie názvov súborov bez ohľadu na veľkosť písmen.</p><p><b>Pozn.</b>: užitočné pri synchronizovaní na Windows súborových systémoch.</p>

en: S&how options
sk: Nastavenia zobrazenia

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
sk: Zobraziť súbory označené pre <i>Kopírovanie zľava doprava</i>.

en: Show files considered to be identical.
sk: Zobraziť súbory považované za identické.

en: Show excluded files.
sk: Zobraziť vylúčené súbory.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
sk: Zobraziť súbory označené pre <i>Kopírovanie sprava doľava</i>.

en: Show files marked to delete.
sk: Zobraziť súbory označené na zmazanie.

en: Show files that exist on both sides.
sk: Zobraziť tie súbory, ktoré existujú na oboch stranách.

en: Duplicates
sk: Duplikáty

en: Show files that exist on one side only.
sk: Zobraziť tie súbory, ktoré existujú na jednej strane.

en: Singles
sk: Samotné

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
sk: Výsledky porovnávania synchronizérom (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @title:column]
en: Date
sk: Dátum

en: &Synchronizer
sk: &Synchronizácia

en: &Options
sk: &Možnosti

en: Parallel threads:
sk: Paralelné vlákna:

en: Equality threshold:
sk: Prah zhodnosti:

en: sec
sk: sek

en: hour
sk: hod

en: day
sk: dní

en: Time shift (right-left):
sk: Posun času (pravý-ľavý):

en: Ignore hidden files
sk: Ignorovať skryté súbory

en: Profile manager (Ctrl+P).
sk: Správca profilov (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
sk: Prehodiť strany (Ctrl+S).

en: Compare
sk: Porovnať

en: Quiet
sk: Potichu

en: Scroll Results
sk: Posúvať výsledky

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Selected files from targ&et folder:
sk: Označené súbory z cieľového priečinku:

en: Selected files from sou&rce folder:
sk: Označené súbory zo zdrojového priečinku:

en: Selected files from &left folder:
sk: Označené súbory z ľavého priečinku:

en: Selected files from &right folder:
sk: Označené súbory z pravého priečinku:

en: Targ&et folder:
sk: Cieľový priečinok:

en: Sou&rce folder:
sk: Zdrojový priečinok:

en: &Left folder:
sk: Ľa&vý priečinok:

en: &Right folder:
sk: &Pravý priečinok:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
sk: URL musí byť potomok buď ľavého alebo pravého základného URL.

en: Synchronize Folders
sk: Synchronizovať priečinky

en: E&xclude
sk: V&ylúčiť

en: Restore ori&ginal operation
sk: Obnoviť pôv&odnú operáciu

en: Re&verse direction
sk: Opačné po&radie

en: Copy from &right to left
sk: Kopírovať sp&rava doľava

en: Copy from &left to right
sk: Kopírovať zľa&va doprava

en: &Delete (left single)
sk: Zmazať (nechať samotné)

en: V&iew left file
sk: Zobraziť ľ&avý súbor

en: Vi&ew right file
sk: Zobraziť &pravý súbor

en: &Compare Files
sk: &Porovnať súbory

en: C&opy selected to clipboard (left)
sk: Skopírovať označené do schránky (vľavo)

en: Co&py selected to clipboard (right)
sk: Skopírovať označené do schránky (vpravo)

en: &Select items
sk: O&značiť položky

en: Deselec&t items
sk: O&dznačiť položky

en: I&nvert selection
sk: &Obrátiť výber

en: Synchronize with &KGet
sk: Synchronizovať s &KGet

en: Select items
sk: Zvoliť položky

en: Deselect items
sk: Odznačiť položky

en: The target folder must not be empty.
sk: Cieľový priečinok nesmie byť prázdny.

en: The source folder must not be empty.
sk: Zdrojový priečinok nesmie byť prázdny.

en: Synchronizer has nothing to do.
sk: Nie je čo synchronizovať.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
sk: Okno Synchronizéra obsahuje dáta z prechádzajúceho porovnávania. Pokiaľ odídete, tieto dáta budú stratené. Skutočne chcete odísť?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
sk: Chyba vstupu/výstupu pri porovnávaní súboru %1 s %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
sk: Porovnávanie súboru %1 (%2)...

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Duplicate Current Tab
sk: Duplikovať aktuálnu kartu

en: Move Current Tab to Other Side
sk: Presunúť aktuálnu kartu na druhú stranu

en: Move Current Tab to the Left
sk: Presunúť aktuálnu kartu naľavo

en: Move Current Tab to the Right
sk: Presunúť aktuálnu kartu napravo

en: Close Current Tab
sk: Zatvoriť aktuálnu kartu

en: Undo Close Tab
sk: Vrátiť zatvorenie karty

en: Next Tab
sk: Nasledujúca karta

en: Previous Tab
sk: Predchádzajúca karta

en: Close Inactive Tabs
sk: Zatvoriť neaktívne karty

en: Close Duplicated Tabs
sk: Zatvoriť duplikáty kariet

en: Lock Tab
sk: Zamknúť kartu

en: Pin Tab
sk: Pripnúť kartu

en: Unlock Tab
sk: Odomknúť kartu

en: Unpin Tab
sk: Odopnúť kartu

en: Needed panel specification missing in expander %1
sk: V expanderi chýba potrebná špecifikácia panelu %1

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
sk: Expander: Zlý argument pre %1: %2 nie je platné určenie položky

en: Panel's Path...
sk: Cesta panelu

en: Automatically escape spaces
sk: Automaticky ošetriť medzery

en: Number of...
sk: Počet ...

en: Count:
sk: Počet:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
sk: Expander: Zlý argument pre počet: %1 je neplatné určenie položky

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
sk: Maska filtra (*.h, *.cpp, atď.)

en: Current File (!= Selected File)...
sk: Aktuálny Súbor (!= Zvolený Súbor)

en: Omit the current path (optional)
sk: Vynechať aktuálnu cestu (voliteľné)

en: Item List of...
sk: Zoznam položiek...

en: Which items:
sk: Ktoré položky:

en: Separator between the items (optional):
sk: Oddeľovač medzi položkami (voliteľné):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
sk: Maska (voliteľné, všetko okrem 'Zvolené'):

en: Filename of an Item List...
sk: Názov súboru so zoznamom položiek...

en: Separator between the items (optional)
sk: Oddeľovač medzi položkami (voliteľné)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
sk: Expander: nie je možné otvoriť dočasný súbor (%1)

en: Manipulate the Selection...
sk: Manipulovať s výberom

en: Selection mask:
sk: Maska výberu:

en: Manipulate in which way:
sk: Manipulovať spôsobom:

en: Jump to a Location...
sk: Skočiť na umiestnenie...

en: Choose a path:
sk: Vyberte cestu:

en: Open location in a new tab
sk: Otvoriť umiestnenie v novej karte

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
sk: Expander: Pre GoTo je potrebný minimálne 1 parameter.

en: Ask Parameter from User...
sk: Vyžiadať parameter od používateľa...

en: Question:
sk: Otázka:

en: Preset (optional):
sk: Predvolené (voliteľné):

en: Caption (optional):
sk: Titulok (voliteľné):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
sk: Expander: Pre Ask je potrebný minimálne 1 parameter.

en: User Action
sk: Používateľská akcia

en: Copy to Clipboard...
sk: Skopírovať do schránky...

en: What to copy:
sk: Čo kopírovať:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
sk: Pridať k aktuálnemu obsahu schránky s týmto oddeľovačom (voliteľné):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
sk: Expander: Pre Clipboard je potrebný minimálne 1 parameter.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
sk: Expander: %Each% nemôže byť použitý v druhom argumente %Clipboard%

en: Copy a File/Folder...
sk: Kopírovať súbor/priečinok...

en: Where to copy:
sk: Kam kopírovať:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
sk: Expander: pre Copy sú potrebné minimálne 2 parametre.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
sk: Expander: %Each% nemôže byť použitý v druhom argumente %Copy%

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
sk: Expander: neplatné URL v %_Copy("src", "dest")%

en: Move/Rename a File/Folder...
sk: Presunúť/Premenovať súbor/adresár...

en: What to move/rename:
sk: Čo presunúť/premenovať:

en: New target/name:
sk: Nový cieľ/názov:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
sk: Expander: pre Move sú potrebné minimálne 2 parametre.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
sk: Expander: %Each% nemôže byť použitý v druhom argumente %Move%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
sk: Expander: neplatné URL v %_Move("src", "dest")%

en: Load a Synchronizer Profile...
sk: Otvoriť synchronizačný profil...

en: Choose a profile:
sk: Vyberte profil:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
sk: Expander: nie je špecifikovaný žiadny profil pre %_Sync(profil)%

en: Load a Searchmodule Profile...
sk: Načítať profil hľadania...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
sk: Expander: nie je špecifikovaný žiadny profil pre %_NewSearch(profile)%

en: Load a Panel Profile...
sk: Načítať profil panelu...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
sk: Expander: nie je špecifikovaný žiadny profil pre %_Profile(profile)%; končím...

en: Separate Program Call for Each...
sk: Samostatné volanie programu pre každú položku...

en: Set Sorting for This Panel...
sk: Nastaviť triedenie pre tento panel...

en: Choose a column:
sk: Vyberte stĺpec:

en: Choose a sort sequence:
sk: Vyberte postupnosť triedenia:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
sk: Expander: nie je určený žiadny stĺpec pre %_ColSort(stĺpec)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
sk: Expander: neznámy stĺpec špecifikovaný pre %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
sk: Nastavte vzťah medzi dvoma panelmi...

en: Set the new size in percent:
sk: Nastavte novú veľkosť v percentách:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
sk: Expander: Hodnota %1 je mimo rozsah pre %_PanelSize(percent)%. Prvý parameter musí byť >0 a <100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
sk: Zobraziť súbor so zabudovaným prehliadačom Krusaderu...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
sk: Ktorý súbor zobraziť (spravidla '%aCurrent%'):

en: Choose a view mode:
sk: Vyberte režim zobrazenia:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
sk: Vyberte režim okna:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
sk: Expander: žiadny súbor k prezeraniu v %_View(názovsúboru)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
sk: %Each% nie je povolený v parametri pre %1

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
sk: Expander: zlá špecifikácia panela %1 v zástupcovi %2

en: Error: unterminated % in Expander
sk: Chyba: neukončené % v Expanderi

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
sk: Chyba: nerozpoznané %%%1%2%% v Expanderi

en: Error: missing ')' in Expander
sk: Chyba: chýba ')' v Expander

en: Standard Output (stdout)
sk: Štandardný výstup (stdout)

en: Standard Error (stderr)
sk: Štandardný chybový výstup (stderr)

en: Output
sk: Výstup

en: Use font with fixed width
sk: Použiť písmo s pevnou šírkou

en: Kill
sk: Zabiť

en: Kill the running process
sk: Zabiť bežiaci proces

en: *.txt|Text files
    *|All files
sk: *.txt|Textové súbory
    *|Všetky súbory

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
sk: Tento súbor existuje.
    Chcete ho prepísať alebo do neho pridať?

en: Overwrite or append?
sk: Prepísať, alebo pridať na koniec?

en: Append
sk: Pripojiť

en: Export failed
sk: Export zlyhal

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sk: Nie je možné spustiť používateľskú akciu, %1 nebolo nájdené alebo nie je vykonateľné. Prosím skontrolujte, že kde-cli-tools je nainštalované.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
sk: Zabudovaný emulátor terminálu nefunguje alebo, použije sa namiesto neho zbieraný výstup.

en: Confirm Execution
sk: Potvrdiť spustenie

en: Command being executed:
sk: Príkazový riadok bol spustený:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
sk: Súbor %1 neobsahuje platné používateľské akcie.

en: UserActions - cannot read from file
sk: Používateľské akcie - nie je možné čítať zo súboru

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
sk: Koreňový prvok súboru akcií sa nevolá %1, použijem %2

en: Unable to open actions file %1
sk: Nie je možné otvoriť súbor akcií %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
sk: Bola nájdená akcia bez názvu. Táto akcia nebude importovaná.
    Toto je chyba súboru, mal by byť opravený.

en: UserActions - invalid action
sk: Používateľské akcie - neplatná akcia

en: Equal panel-size
sk: Rovnaká veľkosť panelov

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
sk: Nastaví vzťah medzi dvoma panelmi na 50/50

en: Samples
sk: Vzorky

en: Edit as root
sk: Upraviť ako root

en: Edit a file as root
sk: Upraviť súbor ako root

en: Edit a file with root permissions
sk: Upraviť súbor s právami roota

en: Mount a new filesystem
sk: Pripojiť nový súborový systém

en: Enqueue in Amarok
sk: Zaradiť do Amaroku

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
sk: Pridať vybranú položku(y) do zoznamu skladieb Amarok

en: Multimedia
sk: Multimédiá

en: Copy file path of current item (escaping spaces)
sk: Kopírovať cestu k súboru aktuálnej položky (bez medzier)

en: Copy file path(s) of selected item(s)
sk: Kopírovať cestu(-y) k súboru(-om) vybranej(-ých) položky(-iek)

en: Sort by Name
sk: Zoradiť podľa mena

en: Sorts the active panel by Name
sk: Zoradí aktívny panel podľa názvu

en: Sort by Extension
sk: Zoradiť podľa prípony

en: Sorts the active panel by Extension
sk: Zoradí aktívny panel podľa prípony

en: Sort by Size
sk: Zoradiť podľa veľkosti

en: Sorts the active panel by Size
sk: Zoradí aktívny panel podľa veľkosti

en: Sort by Modified
sk: Zoradiť podľa zmeny

en: Sorts the active panel by Modified
sk: Zoradí aktívny panel podľa dátumu zmeny

en: Backup current
sk: Zálohovať aktuálne

en: Backup current file in current folder
sk: Zálohovať aktuálny súbor v aktuálnom priečinku

en: System
sk: Systém

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
sk: Zálohuje aktuálny súbor v aktuálnom priečinku a spýta sa používateľa na nový názov súboru. Predvolene sa pridá ".old" do pôvodného názvu.

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
sk: krarc: podpora zápisu je zakázaná.
    Môžete ju povoliť na stránke 'Archívy' v Konfigurátore.

en: Creating folders is not supported with %1 archives
sk: Vytváranie priečinkov nie je podporované v %1 archívoch

en: Creating %1...
sk: Vytváram %1...

en: Writing to %1 archives is not supported
sk: Zápis do %1 archívov nie je podporovaný

en: Packing %1...
sk: Komprimujem %1...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
sk: Získavanie dát z %1 archívov nie je podporované

en: Unpacking %1...
sk: Dekomprimujem %1...

en: An error has happened, related to the external program '%1'. The error message is: '%2'.
sk: Došlo k chybe súvisiacej s externým programom '%1'. Chybová správa je: '%2'.

en: Deleting files from %1 archives is not supported
sk: Mazanie súborov z %1 archívov nie je podporované

en: Accessing files is not supported with %1 archives
sk: Prístup k súborom nie je podporovaný s archívmi %1

en: Listing folders is not supported for %1 archives
sk: Zobrazenie zoznamu priečinkov nie je podporované pre %1 archívy.

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
sk: 
    Uistite sa, že máte správne nainštalovaný program %1 vo svojom systéme.

en: Krarc Password Dialog
sk: Dialóg hesla KrArc

en: Accessing the file requires a password.
sk: Prístup k súborom vyžaduje heslo.
