krusader-2.4.0-beta1 - en to sl translation catalogue (1662 entries)

en: ActionMan - Manage Your Useractions
sl: ActionMan - Upravljajte vaše dejavnosti

en: New protocol
sl: Nov protokol

en: Set a protocol:
sl: Določi protokol:

en: Edit Protocol
sl: Uredi protokol

en: Set another protocol:
sl: Določi drug protokol:

en: Edit Path
sl: Uredi pot

en: Set another path:
sl: Določi drugo pot:

en: New MIME Type
sl: Nova vrsta MIME

en: Set a MIME type:
sl: Določi vrsto MIME:

en: Edit MIME Type
sl: Uredi vrsto MIME

en: Set another MIME type:
sl: Določi drugo vrsto MIME:

en: New File Name
sl: Novo ime datoteke

en: Set a file name:
sl: Določi ime datoteke:

en: Edit File Name
sl: Uredi ime datoteke

en: Set another file name:
sl: Določi drugo ime datoteke:

en: Please set a unique name for the useraction
sl: Določi edinstveno ime za skript

en: Please set a title for the menu entry
sl: Določi naslov za vnos menija

en: Command line is empty
sl: Ukazna vrstica je prazna

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
sl: Skript s tem imenom že obstaja.
    Če takega skripta ne uporabljate, potem ime uporablja Krusader.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
sl: Lastnosti skripta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
sl: Osnovne lastnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
sl: Podroben opis <b>skripta</b>. Prikazan je le v <i>Konfiguratorju</i> in preko <code>Shift + F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
sl: Sprejemanje ukazov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
sl: Zamenjaj <b>vsebnike</b> s krajevnimi imeni datotek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
sl: &Le krajevne datoteke (brez URL-jev)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
sl: Zamenjaj <b>vsebnike</b> z veljavnimi naslovi URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
sl: Naslovi URL (oddalje&ni in krajevni)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
sl: Naslov prikazan v <b>uporabniškem meniju</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
sl: Edinstveno ime za <b>skript</b>. Uporabljeno je le v <i>Konfiguratorju</i> in se ne pojavlja v drugih menijih.<p><b>Opomba</b>: <i>naslov</i> prikazan v <b>uporabniškem meniju</b> se lahko določi spodaj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
sl: <b>Skripti</b> so lahko zloženi v kategorije. Izberite obstoječo <i>Kategorijo</i> ali ustvarite novo z vnosom imena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
sl: Vsak <b>skript</b> ima lahko svojo ikono. Pojavila se bo pred naslovom v <b>uporabniškem meniju</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
sl: <p>Edinstveno ime za <b>skript</b>. Uporabljeno je le v <i>Konfiguratorju</i> in se ne pojavlja v drugih menijih.</p><p><b>Opomba</b>: <i>naslov</i> prikazan v <b>uporabniškem meniju</b> se lahko določi spodaj.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
sl: Določilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
sl: <p>Polje <i>ukaza</i> določa ukaz, ki bo izveden ob zagonu <b>skripta</b>. Lahko je enostaven lupinski ukaz ali pa je združenih več zapletenih ukazov z <b>vsebniki</b>.</p><p>Primeri:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Izbrano")%</code></li></ul>
    <p>Več podrobnosti je mogoče najti v priročniku.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
sl: Ukaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
sl: <i>Orodni namig</i> se pokaže, kadar se kazalka miške nahaja nad ikono v <b>skriptni vrstici</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
sl: <i>Delovna mapa</i> določa, v kateri mapi bo <i>ukaz</i> izveden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
sl: Orodni namig:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
sl: Polje <i>ukaza</i> določi ukaz, ki se bo izvedel ob zagonu <b>skripta</b>. Lahko je enostaven lupinski ukaz ali pa je združenih več kompleksnih ukazov z <b>vsebniki</b>.<p>
    Primeri:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Izbrano")%</code></li></ul>
    Več podrobnosti lahko najdete v navodilih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
sl: Kategorija:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
sl: Dodajanje <b>vsebnika</b> za izbrane datoteke v pultu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
sl: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
sl: Delovna mapa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
sl: Privzeta bližnjica:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
sl: Določi privzeto tipkovno bližnjico.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
sl: Če je to omogočeno, bo dejanje prikazano v meniju skriptov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
sl: Omogočeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
sl: Izvedljivi način

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
sl: Zberi izpis izvedenega programa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
sl: Zberi izpis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
sl: Loči standardni izpis in standardno napako v zbirki izpisov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
sl: Ločena standardna napaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
sl: Običaj&no

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
sl: Zaženi ukaz v terminalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
sl: Zaženi v terminalu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
sl: Zaženi ukaz v vstavljenem posnemovalniku terminala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
sl: Zaženi v vstavljenem posnemovalniku terminala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
sl: Napredne lastnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
sl: Skript je na voljo le za

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
sl: Protokol

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
sl: &Nov ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
sl: Spre&meni ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
sl: Iz&briši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
sl: Prikaži <b>skript</b> le za tukaj določene vrednosti.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
sl: Pot

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
sl: &Nova ...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
sl: Vrsta MIME

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
sl: &Nova ...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
sl: Ime datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
sl: Pokaži <b>skripte</b> le za imena datotek določenih tu. Lahko uporabite nadomestna znaka '<code>?</code>' in '<code>*</code>'.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
sl: &Nova ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
sl: Dovoli prilagajanje <i>ukaza</i> preden je izveden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
sl: Ločeno potrdi vsak klic programa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
sl: Izvedi <i>ukaz</i> pod drugim uporabniškim ID.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
sl: Zaženi kot drug uporabnik:

en: Active panel
sl: Dejaven pult

en: Other panel
sl: Drug pult

en: Left panel
sl: Levi pult

en: Right panel
sl: Desni pult

en: Panel independent
sl: Neodvisno od pulta

en: Choose executable...
sl: Izberi izvedljivo datoteko ...

en: User Action Parameter Dialog
sl: Pogovorno okno za nastavitev skripta

en: This placeholder allows some parameter:
sl: Ta vsebnik dovoljuje nekatere parametre:

en: Title
sl: Naslov

en: *.xml|XML files
    *|All files
sl: *.xml|Datoteke XML
    *|Vse datoteke

en: Create new useraction
sl: Ustvari nov skript

en: Import useractions
sl: Uvozi skripte

en: Export useractions
sl: Izvozi skripte

en: Copy useractions to clipboard
sl: Kopiranje skriptov v odložišče

en: Paste useractions from clipboard
sl: Prilepi skripte iz odložišča

en: Delete selected useractions
sl: Izbriši izbrane skripte

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
sl: Trenutni skript je bil spremenjen. Ali želite uveljaviti te spremembe?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
sl: Ali resnično želite odstraniti vse izbrane skripte?

en: Remove Selected Actions?
sl: Odstranim izbrane skripte?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
sl: Datoteka že vsebuje nekatere skripte.
    Ali jo želite prepisati ali želite, da se vsebina združi z izbranimi skripti?

en: Overwrite or Merge?
sl: Prepišem ali združim?

en: Merge
sl: Združi

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Overwrite Existing File?
sl: Prepišem obstoječo datoteko?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
sl: %1 ni mogoče odpreti za zapisovanje!
    Nič ni bilo izvoženo.

en: Export Failed
sl: Izvoz je spodletel

en: Internal error, undefined <job> in result signal
sl: Notranja napaka; nedoločen <job> v signalu rezultata

en: Downloading remote files
sl: Prejemanje oddaljenih datotek

en: Counting files
sl: Štetje datotek

en: Uploading to remote destination
sl: Pošiljanje na oddaljeni cilj

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
sl: %1 je nepodprta vrsta arhiva.

en: Counting files in archive
sl: Štetje datotek v arhivu

en: Failed to list the content of the archive (%1).
sl: Ni bilo mogoče izpisati vsebine arhiva (%1).

en: Failed to unpack %1.
sl: Ni bilo mogoče razpakirati %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti rpm (%1) v cpio.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti deb (%1) v tar.

en: Unpacking File(s)
sl: Razpakiranje datotek

en: User cancelled.
sl: Uporabniški preklic.

en: Testing Archive
sl: Preizkušanje arhiva

en: Packing File(s)
sl: Pakiranje datotek

en: Failed to pack %1.
sl: Ni bilo mogoče pakirati %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
sl: Arhiv je šifriran. Vnesite geslo:

en: Processed files
sl: Obdelane datoteke

en: Error while packing
sl: Napaka med pakiranjem

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
sl: Preizkus %1 je spodletel.

en: Archive tests passed.
sl: Preizkus arhiva je uspešno končan.

en: Error while unpacking
sl: Napaka med razpakiranjem

en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Name:
sl: Ime:

en: URL:
sl: Naslov URL:

en: Create in:
sl: Ustvari v:

en: New Folder
sl: Nova mapa

en: Folders
sl: Mape

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Folder name:
sl: Ime mape:

en: Trash bin
sl: Smeti

en: Virtual Filesystem
sl: Navidezni datotečni sistem

en: Local Network
sl: Krajevno omrežje

en: Type to search...
sl: Vnesite za iskanje...

en: Error
sl: Napaka

en: Unable to write to %1
sl: Ni mogoče zapisovati v %1

en: %1 instead of %2
sl: %1 namesto %2

en: missing tag %1
sl: manjkajoča oznaka %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
sl: %1 ni videti kot veljavna datoteka z zaznamki

en: Error reading bookmarks file: %1
sl: Napaka med branjem datoteke z zaznamki: %1

en: Popular URLs
sl: Priljubljeni naslovi URL

en: Manage Bookmarks
sl: Upravljanje zaznamkov

en: Enable special bookmarks
sl: Omogoči posebne zaznamke

en: Jump back
sl: Skoči nazaj

en: Open
sl: Odpri

en: Open in a new tab
sl: Odpri v novem zavihku

en: Delete
sl: Izbriši

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče zagnati <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Prišlo je do napake med zaganjanjem <b>%1</b>.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
sl: Napaka med branjem stdout ali stderr

en: Please wait...
sl: Počakajte ...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče najti orodja za izračunavanje nadzornih vsot %1. Preverite <b>odvisnosti</b> med nastavitvami programa.</qt>

en: Creating Checksums
sl: Ustvarjanje nadzornih vsot

en: Create Checksums
sl: Ustvari nadzorne vsote

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
sl: Na tem, da izračunam kontrolne vsote naslednjih datotek ali map:

en: Select the checksum method:
sl: Izbor načina izračuna nadzornih vsot:

en: Checksum Results
sl: Rezultati preverjanja nadzornih vsot

en: File
sl: Datoteka

en: Hash
sl: Razpršilo

en: Errors received:
sl: Prejete napake:

en: Save one checksum file for each source file
sl: Ločeno shrani nadzorno vsoto za vsako izvorno datoteko

en: No files found
sl: Ni najdenih datotek

en: Errors were detected while creating the checksums
sl: Prišlo je do napak med ustvarjanjem nadzornih vsot

en: Checksums were created successfully
sl: Nadzorne vsote so uspešno ustvarjene

en: Saving checksum files...
sl: Shranjevanje nadzorne vsote ...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem nadzornih vsot. Zaustavljanje

en: Error saving file %1
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke <b>%1</b>

en: Verifying Checksums
sl: Preverjanje nadzornih vsot

en: Verify Checksum File
sl: Preveri datoteko z nadzornimi vsotami

en: About to verify the following checksum file
sl: Preverjena bo naslednja datoteka z nadzornimi vsotami

en: Checksum file:
sl: Datoteka nadzornih vsot:

en: Verify Result
sl: Preveri rezultat

en: Result output:
sl: Izpis rezultata:

en: Errors were detected while verifying the checksums
sl: Prišlo je do napak med preverjanjem nadzornih vsot

en: Checksums were verified successfully
sl: Nadzorne vsote so uspešno preverjene

en: F2 Delay Job Start
sl: F2 zakasni začetek posla

en: F2 Queue
sl: F2 V vrsto

en: Do not start the job now.
sl: Ne zaženi posla zdaj.

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
sl: Postavi posel v vrsto, če se izvaja drug posel. V nasprotnem primeru ga takoj zaženi.

en: Choose Files
sl: Izbor datotek

en: Select the following files:
sl: Izberi naslednje datoteke:

en: Predefined Selections
sl: Vnaprej določeni izbori

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
sl: Vnaprej določeni izbori so pogosto uporabljene maske iskanja.
    Primer so maske: *.c, *.h, *.c, *.o idr. Maske je mogoče dodati
    na seznam z vpisom maske in potrditvijo s pritiskom gumba za dodajanje.
    Vnose je mogoče izbrisati ločeno ali pa celoten izbor. Maske imajo tudi lastno zgodovino po kateri se lahko premikate z drsenjem.

en: Add
sl: Dodaj

en: Adds the selection in the line-edit to the list
sl: Doda izbor v urejevalni vrstici na seznam

en: Delete the marked selection from the list
sl: Izbriši označen izbor s seznama

en: Clear
sl: Počisti

en: Clears the entire list of selections
sl: Počisti celotni izbor s seznama

en: Krusader::Wait
sl: Krusader::Čakanje

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: Capacity: %1
sl: Velikost: %1

en: Used: %1
sl: Zasedeno: %1

en: Free: %1
sl: Neporabljeno: %1

en: Not mounted.
sl: Ni priklopljeno.

en: Enter a selection:
sl: Vnesite izbor:

en: New Network Connection
sl: Nova omrežna povezava

en: About to connect to...
sl: Pravkar bom povezan z ...

en: Protocol:
sl: Protokol:

en: Host:
sl: Gostitelj:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: &Connect
sl: &Poveži se

en: Pack %1
sl: Spakiraj %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
sl[0]: Spakiraj %1 datotek
sl[1]: Spakiraj %1 datoteko
sl[2]: Spakiraj %1 datoteki
sl[3]: Spakiraj %1 datoteke

en: Please select a folder
sl: Izberite mapo

en: Pack
sl: Spakiraj

en: To archive
sl: V arhiv

en: In folder
sl: V mapi

en: Multiple volume archive
sl: Arhiv z več enotami

en: Size:
sl: Velikost:

en: Set compression level
sl: Določi raven stiskanja

en: Password
sl: Geslo

en: Again
sl: Znova

en: Encrypt headers
sl: Šifriraj glave

en: Command line switches:
sl: Stikala ukazne vrstice:

en: &Advanced >>
sl: &Napredno >>

en: &Advanced <<
sl: &Napredno <<

en: No password specified
sl: Ni določenega gesla

en: The passwords are equal
sl: Gesli sta enaki

en: The passwords are different
sl: Gesli sta različni

en: Cannot pack, the passwords are different.
sl: Ni mogoče spakirati, gesli nista enaki.

en: Invalid volume size.
sl: Neveljavna velikost enote.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
sl: Neveljavno stikalo ukazne vrstice.
    Stikalo se mora začeti z '-'.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
sl: Neveljavno stikalo ukazne vrstice.
    Leva poševnica ne more biti zadnji znak.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
sl: Neveljavno stikalo ukazne vrstice.
    Nezaključeni narekovaji.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
sl: Shranjeni 'Pogosti naslovi URL' so neveljavni. Seznam bo počiščen.

en: &Search:
sl: Po&išči:

en: Loading Usage Information
sl: Nalaganje podrobnosti porabe

en: Files:
sl: Datoteke:

en: Folders:
sl: Mape:

en: Total Size:
sl: Skupna velikost:

en: Loading the disk usage information...
sl: Nalaganje podrobnosti o zasedenosti diska ...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
sl: Vhod v nadrejeno mapo zahteva nalaganje vsebine naslova URL »%1«. Ali želite nadaljevati?

en: Krusader::DiskUsage
sl: Krusader::Zasedenost diska

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
sl: Ali resnično želite premakniti ta predmet v smeti?

en: &Trash
sl: &Smeti

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
sl: Ali resnično želite izbrisati ta predmet?

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Deleting %1...
sl: Brisanje %1 ...

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
sl: Trenutna mapa: %1, skupna velikost: %2, lastna velikost: %3

en: Disk Usage
sl: Zasedenost diska

en: Exclude
sl: Izloči

en: Up one folder
sl: Mapa višje

en: New search
sl: Novo iskanje

en: Refresh
sl: Osveži

en: Include all
sl: Vključi vse

en: Step into
sl: Vstopi

en: Lines
sl: Vrstice

en: Detailed
sl: Podrobno

en: Next
sl: Naslednji

en: Previous
sl: Predhodni

en: View
sl: Pogled

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Own size:
sl: Lastna velikost:

en: Last modified:
sl: Nazadnje spremenjeno:

en: Permissions:
sl: Dovoljenja:

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: Krusader::Disk Usage
sl: Krusader::Zasedenost Diska

en: Start new disk usage search
sl: Zaženi nov pregled zasedenosti diska

en: Parent folder
sl: Nadrejena mapa

en: Line view
sl: Vrstični prikaz

en: Detailed view
sl: Podrobni prikaz

en: Filelight view
sl: Prikaz filelight

en: Viewing the usage of folder:
sl: Pregled zasedenosti mape:

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Rainbow
sl: Mavrica

en: High Contrast
sl: Visok kontrast

en: Scheme
sl: Shema

en: Increase contrast
sl: Povečaj kontrast

en: Decrease contrast
sl: Pomanjšaj kontrast

en: Use anti-aliasing
sl: Uporabi glajenje robov

en: Show small files
sl: Pokaži majhne datoteke

en: Vary label font sizes
sl: Spremeni velikost pisave oznak

en: Minimum font size
sl: Najmanjša velikost pisave

en: Line View
sl: Vrstični prikaz

en: Percent
sl: Odstotek

en: Name
sl: Ime

en: Show file sizes
sl: Pokaži velikost datotek

en: Total size
sl: Skupna velikost

en: Own size
sl: Lastna velikost

en: Type
sl: Vrsta

en: Date
sl: Datum

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Owner
sl: Lastnik

en: Group
sl: Skupina

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
sl[0]: %1 datotek: ~ %2
sl[1]: %1 datoteka: ~ %2
sl[2]: %1 datoteki: ~ %2
sl[3]: %1 datoteke: ~ %2

en: Files: %1
sl: Datoteke: %1

en: Open File Manager Here
sl: Tu odpri upravljalnik datotek

en: Open Terminal Here
sl: Tu odpri terminal

en: &Center Map Here
sl: Tu usredini &prikaz

en: &Open
sl: &Odpri

en: &Delete
sl: &Izbriši

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
sl: <qt>Mapa <i>»%1«</i> bo <b>rekurzivno</b> in <b>trajno</b> izbrisana.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
sl: <qt><i>'%1'</i> bo <b>trajno</b> izbrisana.</qt>

en: Space information disabled
sl: Prikazovanje podatkov zasedenosti je onemogočeno

en: No space information on non-local filesystems
sl: Ni podrobnosti o zasedenosti prostora na mrežnih datotečnih sistemih

en: Space information unavailable
sl: Podatki o prostoru niso na voljo

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
sl: Program ne podpira protokola:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
sl: Mapa %1 ne obstaja.

en: Cannot open the folder %1.
sl: Ni mogoče odpreti mape %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
sl: Dostop do %1 je zavrnjen

en: Malformed URL:
    %1
sl: Napačno oblikovan naslov URL:
    %1

en: Archives
sl: Arhivi

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Text Files
sl: Besedilne datoteke

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Audio Files
sl: Zvočne datoteke

en: Custom
sl: Po meri

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
sl: Iskanje vsebine '%1' (%2)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
sl: Neposredno kopiranje v mapo »virt:/« ni mogoče.
    Lahko ustvarite podmapo in vanjo kopirate datoteke.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
sl: Ustvarjanje novih map je dovoljeno le v mapi »virt:/«.

en: Virtual filesystem
sl: Navidezni datotečni sistem

en: Size
sl: Velikost

en: At Least
sl: Najmanj

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
sl: Bajtov

en: At Most
sl: Največ

en: Any date
sl: Datum v katerikoli obliki

en: &Modified between
sl: &Spremenjeno med

en: an&d
sl: &in

en: &Not modified after
sl: &Ni spremenjeno po

en: Mod&ified in the last
sl: Spremenjeno v zadnj&ih

en: days
sl: dneh

en: weeks
sl: tednih

en: months
sl: mesecih

en: years
sl: letih

en: No&t modified in the last
sl: Ni spr&emenjeno v zadnjih

en: Ownership
sl: Lastništvo

en: Belongs to &user
sl: Pripada &uporabniku

en: Belongs to gr&oup
sl: Pripada sk&upini

en: P&ermissions
sl: &Dovoljenja

en: O&wner
sl: L&astnik

en: Grou&p
sl: Sku&pina

en: A&ll
sl: &Vse

en: Note: a '?' is a wildcard
sl: Opomba: '?' je nadomestni znak

en: Invalid date entered.
sl: Vnesen datum je neveljaven.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
sl: Datum %1 ni veljaven glede na vaše krajevne nastavitve. Vnesite veljaven datum (za enostavnejši vnos lahko uporabite gumb z datumom).

en: Specified sizes are inconsistent.
sl: Določene velikosti niso dosledne.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
sl: Vnesti je treba vrednosti, da bo velikost leve strani manjša (ali enaka) velikosti na desni strani.

en: Dates are inconsistent.
sl: Datumi niso dosledni.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
sl: Datum na levi je poznejši od datuma na desni. Na levi je treba vnesti datum, ki je mlajši od desnega.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
sl: Zgornji datum je poznejši od spodnjega. Zgoraj je treba vnesti datum, ki je mlajši od spodnjega.

en: Krusader::Choose Files
sl: Krusader::Izberi datoteke

en: &General
sl: &Splošno

en: &Advanced
sl: &Napredno

en: Could not load profile.
sl: Ni mogoče naložiti profila.

en: Any Character
sl: Katerikoli znak

en: Start of Line
sl: Začetek vrstice

en: End of Line
sl: Konec vrstice

en: Set of Characters
sl: Nabor znakov

en: Repeats, Zero or More Times
sl: Ponovitve, nikoli ali večkrat

en: Repeats, One or More Times
sl: Ponovitve, enkrat ali večkrat

en: Optional
sl: Dodatne možnosti

en: Escape
sl: Ubežni znak

en: Newline
sl: Nova vrstica

en: Carriage Return
sl: Znak za novo vrstico

en: White Space
sl: Presledni znak

en: Digit
sl: Števka

en: &Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti &črk

en: Search &for:
sl: &Poišči:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
sl: <p>Pogoj filtriranja imena datoteke je določen na tem mestu.</p><p>Dovoljena je uporaba nadomestnih znakov. Več vzorcev ločite s presledkom (predstavlja logični OR), izločite pa jih z znakom | (cev).</p><p>Če vzorcu dodate znak /  (<code>*vzorec*/</code>), vzorec med iskanjem upošteva celotno zgradbo map.</p> <ul> <li><code>vzorec</code> - določa iskanje tistih datotek in map, katerih ime vsebuje <code>vzorec</code>, iskanje po strukturi pa teče po celotni strukturi map neodvisno od vrednosti <code>vzorca</code></li> <li><code>vzorec/</code> - predstavlja iskanje vseh map in datotek, vendar iskanje po strukturi išče/izloči mape z imenom <code>vzorec</code></li> </ul> <p>Dovoljena je uporaba narekovajev za imena, ki vsebujejo presledke. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> išče mape in datoteke, katerih ime vsebuje <code>Program&nbsp;Files</code>.</p> <p>Primeri:</p> <ul> <li><code>*.o</code></li> <li><code>*.h *.c??</code></li> <li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li> <li><code>* | CVS/ .svn/</code></li> </ul> <p><b>Opomba</b>: predmet iskanja »<code>besedilo</code>« je enak iskanju »<code>*besedilo*</code>«.</p>

en: &Of type:
sl: &Vrste:

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: &Profile handler
sl: Upravljalnik &profilov

en: &Load
sl: &Naloži

en: Searc&h in
sl: Poišči &v

en: &Do not search in
sl: &Ne išči v

en: Containing text
sl: Vsebuje besedilo

en: &Text:
sl: &Besedilo:

en: RegExp
sl: Regularni izraz

en: Encoding:
sl: Kodiranje:

[ctx: Default encoding]
en: Default
sl: Privzeto

en: &Match whole word only
sl: Izberi le &cele besede

en: Cas&e sensitive
sl: Ločevanje v&elikosti črk

en: Search in s&ub folders
sl: Poišči v po&dmapah

en: Search in arch&ives
sl: Poišči v arh&ivih

en: Follow &links
sl: S&ledi povezavam

en: Exclude Folder Names
sl: Izvzemi imena map

en: Filters out specified folder names from the results.
sl: Iz rezultatov filtriraj določena imena map.

en: Enter space-separated folder names
sl: Vnesite imena map ločena s presledki

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
sl: Lahko vstavite imena s preskočenimi presledki ali v navednicah.
    Primer: .git "target build" build\ krusader

en: No search criteria entered.
sl: Pogoj iskanja ni vnesen.

en: Please specify a location to search in.
sl: Izberite mesto, kjer želite iskati.

en: Open the folder history list
sl: Odpri zgodovino map

en: Name of folder where command will be processed.
sl: Ime mape, v kateri bo izveden ukaz.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
sl: <qt><p>Pravzaprav je zelo enostavno: program bo upošteval vsak ukaz, ki bo vpisan na tem mestu.</p><p><b>Namig</b>: premaknite zgodovino ukazne vrstice s puščicama &lt;Gor&gt; in &lt;Dol&gt; .</p></qt>

en: Execution mode
sl: Izvedljivi način

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Edit
sl: Uredi

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Move
sl: Premakni

en: Mkdir
sl: Ustvari mapo

en: Term
sl: Terminal

en: Quit
sl: Končaj

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: Open the available media list
sl: Odpri seznam nosilcev

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
sl: Oddaljena souporaba [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Floppy
sl: Disketnik

en: USB pen drive
sl: Ključek USB

en: USB device
sl: Naprava USB

en: Removable media
sl: Odstranljivi nosilci

en: Hard Disk
sl: Trdi disk

en: Camera
sl: Fotoaparat

en: Video CD/DVD-ROM
sl: Video CD/DVD-RAM

en: Audio CD/DVD-ROM
sl: Zvočni CD/DVD-ROM

en: Recordable CD/DVD-ROM
sl: Zapisljiv CD/DVD-ROM

en: Mount
sl: Priklopi

en: Unmount
sl: Odklopi

en: Eject
sl: Izvrzi

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sl: Med dostopanjem do »%1« je prišlo do napake, sistem je odvrnil: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
sl: Med dostopom do do '%1' je prišlo do napake

en: Profiles
sl: Profili

en: Remove entry
sl: Odstrani vnos

en: Overwrite entry
sl: Prepiši vnos

en: Add new entry
sl: Dodaj vnos

en: Krusader::ProfileManager
sl: Krusader::Upravljalnik profilov

en: Enter the profile name:
sl: Vnesite ime profila:

en: Empty Recently Closed Tabs
sl: Izprazni zadnje zaprte zavihke

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
sl: <b>Ni mogoče ustvariti vgrajenega terminala.</b><br/>Sporočena napaka je bila: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
sl: <b>Ni mogoče ustvariti vgrajenega terminala.</b><br>To lahko rešite tako, da namestite program Konsole:<br/>%1

en: Cancel Job
sl: Prekliči posel

en: Pause Job
sl: Premor posla

en: Resume Job
sl: Nadaljuj posel

en: Start Job
sl: Zaženi posel

en: No jobs
sl: Ni poslov

en: Play/Pause &Job
sl: Nadaljuj/zaustavi &posel

en: Job Progress Bar
sl: Vrstica napredka posla

en: Job Queue Mode
sl: Način vrste poslov

en: Run only one job in parallel
sl: Zaženi samo en posel naenkrat

en: Undo Last Job
sl: Razveljavi zadnji posel

en: Are you sure you want to quit?
sl: Ali res želite končati?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
sl[0]: Preostaja še %1 dejanj posla.
sl[1]: Preostaja še %1 dejanje posla.
sl[2]: Preostajata še %1 dejanji posla.
sl[3]: Preostajajo še %1 dejanja posla.

en: No Jobs
sl: Ni poslov

en: %1 Job | %1 Jobs
sl[0]: %1 poslov
sl[1]: %1 posel
sl[2]: %1 posla
sl[3]: %1 posli

en: Clear Job List
sl: Počisti seznam poslov

en: Pause All Jobs
sl: Premor vseh poslov

en: Resume Job List
sl: Nadaljuj vse posle

en: Move %1 to trash
sl: Premakni %1 v smeti

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
sl[0]: Premakni %1 datotek v smeti
sl[1]: Premakni %1 datoteko v smeti
sl[2]: Premakni %1 datoteki v smeti
sl[3]: Premakni %1 datoteke v smeti

en: Delete %1
sl: Izbriši %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
sl[0]: Izbriši %1 datotek
sl[1]: Izbriši %1 datoteko
sl[2]: Izbriši %1 datoteki
sl[3]: Izbriši %1 datoteke

en: Copy to %1
sl: Kopiraj v %1

en: Move to %1
sl: Premakni v %1

en: Link to %1
sl: Poveži v %1

en: General
sl: Splošno

en: Automount filesystems
sl: Samodejno priklapljanje datotečnih sistemov

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
sl: Ob vstopu v mapo, ki je določena kot priklopna točka v <b>fstab</b>, poskusi točko priklopiti z določenimi parametri.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
sl: S priklopnikom ni mogoče odklopiti ali priklopiti naslednjih priklopnih točk:

en: Confirmations
sl: Potrditve

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
sl: 
    Zahtevaj potrditev za naslednja opravila:

en: Deleting non-empty folders
sl: Brisanje ne-praznih map

en: Deleting files
sl: Brisanje datotek

en: Copying files
sl: Kopiranje datotek

en: Moving files
sl: Premikanje datotek

en: Confirm feed to listbox
sl: Potrdi polnjenje seznama

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
sl: Vprašaj za ime zavihka z rezultati. Privzeta je običajna vrednost.

en: Removing Useractions
sl: Odstranjevanje skriptov

en: Fine-Tuning
sl: Podrobno nastavljanje

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
sl: Velikost predpomnilnika določa kako hitro bo program prikazoval vsebino pultov. Prevelik predpomnilnik lahko porabi preveč delovnega pomnilnika.

en: Icon cache size (KB):
sl: Velikost predpomnilnika za ikone (KB):

en: Arguments of updatedb:
sl: Argumenti za ukaz updatedb:

en: Enable Write Support
sl: Omogoči podporo pisanju

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
sl: Omogoča pisanje v arhive z uporabo krarc ioslave.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
sl: <b>Pozor med premikanjem v arhive:</b><br/><b>Napaka med opravilom lahko povzroči izgubo podatkov.</b><br/><b>Premikanje arhivov samih vase jih bo izbrisalo.</b>

en: Archives handling
sl: Obravnavanje arhivov

en: Browse Archives As Folders
sl: Brskanje po arhivih kot po mapah

en: Krusader will browse archives as folders.
sl: Krusader bo brskal po arhivih kot po mapah.

en: Test archive after packing
sl: Preizkusi arhiv po pakiranju

en: Check the archive's integrity after packing it.
sl: Preveri celovitost arhiva po pakiranju.

en: Test archive before unpacking
sl: Preveri arhiv pred razpakiranjem

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
sl: Nekateri pokvarjeni arhivi lahko povzročijo sesutje, zato je preizkus celovitosti priporočen.

en: Search results
sl: Rezultati iskanja

en: Searching for packers...
sl: Iskanje programov za pakiranje ...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sl: Nova orodja za pakiranje morajo biti nameščena v <code>$PATH</code> (npr. /usr/bin)

en: Use the default KDE colors
sl: Uporabi privzete barve KDE

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
sl: <p>Uporabi splošne nastavitve namizja KDE.</p><p><i>Sistemske nastavitve KDE -> Videz programov -> Barve</i></p>

en: Use alternate background color
sl: Uporabi izmenjalni barvi ozadja

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
sl: <p><b>Barva ozadja</b> in <b>druga barva ozadja</b> se izmenjujeta po vrsticah.</p><p> Izmenjevanje obarvanja lahko nastavite v okvirju <i>barve</i>, če ne uporabljate <i>privzetih barv namizja KDE</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
sl: Pokaži trenutni predmet, tudi če ni v žarišču

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
sl: <p>Pokaže zadnji položaj kazalke v nedejavnem pultu.</p><p>Možnost je na voljo le takrat, ko ne uporabljate <i>privzetih barv namizja KDE</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
sl: Zamegli barve nedejavnega pulta

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
sl: <p>Barve nedejavnega pulta so določene z barvo zameglitve in faktorja zameglitve.</p>

en: Colors
sl: Barve

en: Active
sl: Dejavno

en: Transparent
sl: Prozorno

en: Foreground:
sl: Barva besedila:

en: Folder foreground:
sl: Barva ospredja mape:

en: Same as foreground
sl: Enako kot barva besedila

en: Executable foreground:
sl: Barva besedila izvedljive datoteke:

en: Symbolic link foreground:
sl: Barva besedila simbolne povezave:

en: Invalid symlink foreground:
sl: Barva besedila neveljavne simbolne povezave:

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Same as background
sl: Enako kot barva ozadja

en: Alternate background:
sl: Druga barva ozadja:

en: Selected foreground:
sl: Barva besedila izbire:

en: Selected background:
sl: Barva ozadja izbire:

en: Same as alt. background
sl: Enako kot druga barva ozadja

en: Alternate selected background:
sl: Druga barva izbranega ozadja:

en: Same as selected background
sl: Enako kot barva izbranega ozadja

en: Current foreground:
sl: Barva trenutnega besedila:

en: Not used
sl: Ni uporabljeno

en: Same as selected foreground
sl: Enako kot izbrana barva besedila

en: Selected current foreground:
sl: Barva trenutno izbranega besedila:

en: Current background:
sl: Trenutna barva ozadja:

en: Rename foreground:
sl: Preimenuj ospredje:

en: Rename background:
sl: Preimenuj ozadje:

en: Inactive
sl: Nedejavno

en: Same as active
sl: Enako kot dejavno

en: Dim target color:
sl: Barva ciljne zameglitve:

en: Dim factor:
sl: Vrednost zameglitve:

en: KDE default
sl: Privzeto KDE

en: Synchronizer
sl: Usklajevalnik

en: Equals foreground:
sl: Enako barvi besedila:

en: Equals background:
sl: Enako barvi ozadja:

en: Differing foreground:
sl: Razlikovanje besedila:

en: Differing background:
sl: Razlikovanje ozadja:

en: Copy to left foreground:
sl: Barva besedila pri kopiranju na levo:

en: Copy to left background:
sl: Barva ozadja pri kopiranju na levo:

en: Copy to right foreground:
sl: Barva besedila pri kopiranju na desno:

en: Copy to right background:
sl: Barva ozadja pri kopiranju na desno:

en: Delete foreground:
sl: Barva besedila izbrisa:

en: Delete background:
sl: Barva ozadja izbrisa:

en: Other
sl: Drugo

en: Quicksearch, match foreground:
sl: Barva pisave zadetkov hitrega iskanja:

en: Quicksearch, match background:
sl: Barva ozadja polja hitrega iskanja:

en: Quicksearch, non-match foreground:
sl: Barva neustreznih predmetov hitrega iskanja:

en: Quicksearch, non-match background:
sl: Barva ozadja neustreznih predmetov hitrega iskanja:

en: Statusbar, active foreground:
sl: Vrstica stanja, dejavna pisava:

en: Statusbar, active background:
sl: Vrstica stanja, dejavno ozadje:

en: Statusbar, inactive foreground:
sl: Vrstica stanja, nedejavna pisava:

en: Statusbar, inactive background:
sl: Vrstica stanja, nedejavno ozadje:

en: Preview
sl: Predogled

en: Import color-scheme
sl: Uvozi barvno shemo

en: Export color-scheme
sl: Izvozi barvne sheme

en: Selected + Current
sl: Izbrano in trenutno

en: Selected 2
sl: Izbrano 2

en: Selected 1
sl: Izbrano 1

en: Current
sl: Trenutno

en: Invalid symlink
sl: Neveljavna simbolna povezava

en: Symbolic link
sl: Simbolna povezava

en: Application
sl: Program

en: Folder
sl: Mapa

en: Copy to right
sl: Kopiraj na desno

en: Copy to left
sl: Kopiraj na levo

en: Differing
sl: Razlikovanje

en: Equals
sl: Je enako

en: Quicksearch non-match
sl: Neustrezni predmeti hitrega iskanja

en: Quicksearch match
sl: Zadetki hitrega iskanja

en: Statusbar active
sl: Dejavna vrstica stanja

en: Statusbar inactive
sl: Nedejavna vrstica stanja

en: Select a color-scheme file
sl: Izberi datoteko z barvno shemo

en: Error: unable to read from file
sl: Napaka: ni mogoče brati datoteke

en: Select a color scheme file
sl: Izberi datoteko z barvno shemo

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka %1 že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Error: unable to write to file
sl: Napaka: ni mogoče zapisovati v datoteko

en: Packers
sl: Pakirniki

en: Checksum Utilities
sl: Pripomočki za izračun nadzornih vsot

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
sl: Pot %1 ni pravilna, ni mogoče najti veljavne poti.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
sl: Pot %1 ni pravilna, uporabljena bo %2.

en: Viewer/Editor
sl: Pregledovalnik/urejevalnik

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
sl: Privzeti pregledovalnik odpre vsako datoteko v ločenem oknu

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo vsaka datoteka odprta v novem oknu, v nasprotnem primeru pa bo nov dokument odprt v novem zavihku

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
sl: Skrij vrstico z zavihki, kadar je odprt le en zavihek

en: If checked, the Viewer tab bar will hide if only one tab is open
sl: Če je odkljukano, bo prikazovalnik skril vrstico z zavihki, kadar je odprt le en zavihek

en: Viewer
sl: Pregledovalnik

en: Default viewer mode:
sl: Privzeti pregledovalni način:

en: Generic mode
sl: Splošni način

en: Use the system's default viewer
sl: Uporabi privzeti sistemski pregledovalnik

en: Text mode
sl: Besedilni način

en: View the file in text-only mode
sl: Prikaži datoteko v besedilnem načinu

en: Hex mode
sl: Šestnajstiški način

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
sl: Prikaži datoteko v šestnajstiškem načinu (bolje za dvojiške datoteke)

en: Lister mode
sl: Pregledovalni način

en: View the file with lister (for huge text files)
sl: Prikaži datoteko v pregledovalniku (velike besedilne datoteke)

en: Use Okteta as Hex viewer
sl: Uporabi Okteto kot šestnajstiški pregledovalnik

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
sl: Če je na voljo, uporabi Okteto kot šestnajstiški pregledovalnik, namesto vgrajenega pregledovalnika

en: If a text file is bigger than this size then lister will be used.
sl: Če je besedilna datoteka večja od te velikosti, se uporabi program za listanje.

en: Use lister if the text file is bigger than:
sl: Uporabi pregledovalnik kadar je besedilna datoteka večja od:

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Editor:
sl: Urejevalnik:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
sl: Namig: 'vgrajeni urejevalnik' deluje hitreje kot zunanji

en: Atomic extensions
sl: Atomske pripone

en: Atomic extensions:
sl: Atomske pripone:

en: Warn on exit
sl: Opozori ob izhodu

en: Display a warning when trying to close the main window.
sl: Izpiši opozorilo ob izhodu iz glavnega okna.

en: Show and close to tray
sl: Pokaži in zapri v sistemsko vrstico

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici ter teci v ozadju, ko se okno zapre.

en: Temp Folder:
sl: Začasna mapa:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
sl: Opomba: za začasno mapo morate imeti polna dovoljenja.

en: Delete mode
sl: Način brisanja

en: Move to trash
sl: Premakni v smeti

en: Files will be moved to trash when deleted.
sl: Pri brisanju bodo datoteke prestavljene v smeti.

en: Delete files
sl: Izbriši datoteke

en: Files will be permanently deleted.
sl: Datoteke bodo trajno izbrisane.

en: External Terminal:
sl: Zunanji terminal:

en: %d will be replaced by the workdir.
sl: %d bo zamenjan z delovno mapo.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
sl: Vgrajeni terminal pošlje ukaz Chdir ob spremembi pulta

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
sl: Če je to označeno, bo v primeru spremembe pulta (na primer ob pritisku tabulatorja) Krusader spremenil trenutno mapo v vgrajenem terminalu.

en: Active panel follows Embedded Terminal working directory
sl: Aktivna plošča sledi delovnemu imeniku vgrajenega terminala

en: When checked, whenever terminal working directory is changed (for example, by executing 'cd' or 'popd' command), Krusader changes the current folder of active panel.
sl: Če je to potrjeno, bo v primeru spremembe delovnega imenika (na primer ob izvedbi ukaza 'cd' ali 'popd') Krusader spremenil trenutno mapo aktivne plošče.

en: Searching for tools...
sl: Iskanje orodij ...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sl: Orodja morajo biti nameščena v <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)

en: Add new atomic extension
sl: Dodajanje atomske pripone

en: Extension:
sl: Pripona:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
sl: Atomske pripone se morajo začeti s '.'
    in mora vsebovati vsaj eno dodatno '.'.

en: Navigator bar
sl: Vrstica za krmarjenje

en: Edit Mode by default
sl: Privzet je način za urejanje

en: Show editable path in Navigator bar by default
sl: V vrstici za krmarjenje privzeto pokaži pot, ki jo je mogoče urejati

en: Show full path by default
sl: Privzeto pokaži polno pot

en: Always show full path in Navigator bar by default.
sl: V vrstici za krmarjenje vedno pokaži polno pot.

en: Operation
sl: Delovanje

en: Autoselect folders
sl: Samodejno izbiranje map

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
sl: Ob izpisu pogojev izbora bodo ob datotekah izbrane tudi mape.

en: Rename selects extension
sl: Ob preimenovanju se označi pripona

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
sl: Ob preimenovanju datoteke, se označi celotno ime. V primeru, da želite označiti le ime brez pripone datoteke, odstranite oznako te možnosti.

en: Unselect files before copy/move
sl: Odstrani izbor pred kopiranjem ali premikanjem

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
sl: Odstrani izbor datotek, ki bodo kopirane ali premaknjene, preden se opravilo začne.

en: Filter dialog remembers settings
sl: Pogovorno okno hitrega filtra si zapomni nastavitve

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
sl: Pogovorno okno filtra se odpre z dejavnimi nastavitvami zadnje uporabljenega filtra.

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Use full path tab names
sl: Uporabi celotno pot v zavihkih

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
sl: Izpiši polno pot v zavihkih map. Privzeta vrednost izpiše le končni del poti.

en: Show close tab buttons
sl: Pokaži gumbe za zapiranje zavihkov

en: Show close tab buttons.
sl: Pokaži gumbe za zapiranje zavihkov.

en: Expanding tabs
sl: Razširjanje zavihkov

en: Expanding tabs.
sl: Razširjanje zavihkov.

en: Show new tab button
sl: Pokaži gumb za nov zavihek

en: Show new tab button.
sl: Pokaži gumb za nov zavihek.

en: Insert tabs after current
sl: Vstavi zavihek pred trenutnega

en: Insert new tabs to the right of the current one.
sl: Vstavi nove zavihke desno od trenutnega.

en: Show Tab Bar on single tab
sl: Pokaži vrstico zavihov za en zavihek

en: Show the tab bar with only one tab.
sl: Vedno pokaži vrstico z zavihki, četudi je odprt le en zavihek.

en: Close tab by double click
sl: Zapri zavihek z dvojnim klikom

en: Close tab by double click.
sl: Zapri zavihek z dvojnim klikom.

en: New tab button duplicates a tab
sl: Novi gumb zavihka podvoji zavihek

en: If checked, new tab button duplicates a tab, otherwise it opens a tab in home directory.
sl: Če je odkljukano, novi gumb zavihka podvaja zavihek sicer pa odpre zavihek v domači mapi.

en: Duplicate active tab by click:
sl: Podvoji aktivni zavihek s klikom:

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Alt+Click
sl: Alt+Klik

en: Ctrl+Click
sl: Kontrolka+Klik

en: Duplicate active tab by clicking Ctrl/Alt+LMB
sl: Podvoji aktivni zavihek s klikom Ctrl/Alt+LMB

en: Tab Bar position:
sl: Položaj vrstice zavihkov:

en: Top
sl: Na vrhu

en: Bottom
sl: Na dnu

en: Search bar
sl: Iskalna vrstica

en: Start by typing
sl: Začetek s tipkanjem

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
sl: Odprite iskalno vrstico in začnite iskati s tipkanjem v pultu.

en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Search must match case.
sl: Iskanje mora upoštevati velikost črk.

en: Up/Down cancels search
sl: Tipki gor in dol prekličeta iskanje

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
sl: S pritiskom tipk gor ali dol se zapre iskalna vrstica (samo v načinu iskanja).

en: Folder navigation with Right Arrow
sl: Krmarjenje po mapah s puščico desno

en: Pressing the Right button enters folder if no search text editing intention is captured.
sl: Pritisk na puščico desno vstopi v mapo, če pri tem ni zmoten vnos iskanja besedila.

en: Position:
sl: Položaj:

en: Default mode:
sl: Privzeti način:

en: Search
sl: Poišči

en: Select
sl: Izbiranje

en: Filter
sl: Filtriranje

en: Set the default mode on first usage
sl: Nastavi privzeti način ob prvi uporabi

en: Bookmark Search
sl: Iskanje zaznamkov

en: Always show search bar
sl: Vedno prikazuj iskalno vrstico

en: Make bookmark search bar always visible
sl: Gumb zaznamkov naj bo vedno viden

en: Search in special items
sl: Poišči v posebnih predmetih

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
sl: Iskanje zaznamkov preiskuje tudi za posebne elemente v meniju zaznamkov, kot so Smeti, Priljubljeni URL-ji, pojdi nazaj itd.

en: Status/Totalsbar
sl: Stanja/vrstica vsote

en: Show size in bytes too
sl: Pokaži tudi velikost v bajtih

en: Show space information
sl: Pokaži podrobnosti zasedenosti prostora

en: Show free/total space on the device
sl: Pokaži zasedenost prostora na napravi

en: Layout
sl: Razporeditev

en: Layout:
sl: Razporeditev:

en: Frame Color:
sl: Barva okvirja:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
sl: Določeno z razporeditvijo

[ctx: Frame color]
en: None
sl: Brez

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
sl: Vrstica stanja

en: Frame Shape:
sl: Oblika okvirja:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
sl: Določeno z razporeditvijo

[ctx: Frame shape]
en: None
sl: Brez

[ctx: Frame shape]
en: Box
sl: Okvir

[ctx: Frame shape]
en: Panel
sl: Pult

en: Frame Shadow:
sl: Senca okvirja:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
sl: Določeno z razporeditvijo

[ctx: Frame shadow]
en: None
sl: Brez

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
sl: Dvignjeno

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
sl: Poglobljeno

en: Default icon size:
sl: Privzeta velikost ikone:

en: Use icons in the filenames
sl: Prikaži ikone ob imenih datotek

en: Show the icons for filenames and folders.
sl: Pokaže ikone pri imenih datotek in map.

en: Show previews by default
sl: Privzeto pokaži predoglede datotek

en: Show previews of files and folders.
sl: Pokaže predoglede datotek in map.

en: View font:
sl: Pisava prikaza:

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
sl: Zakasnitev pred prikazom orodnega namiga v milisekundah. Nastavite na negativno vrednost, da orodne namige onemogočite.

en: Tooltip delay (msec):
sl: Zakasnitev orodnih namigov (msek):

en: Use human-readable file size
sl: Pokaži človeško berljive velikosti datotek

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
sl: Velikost datotek bo prikazana v B, KB, MB itd. in ne le v bajtih.

en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Display files beginning with a dot.
sl: Pokaže datoteke, katerih ime se začne s piko.

en: Numeric Permissions
sl: Številčni prikaz dovoljenj

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
sl: Pokaže osmiška števila (0755) namesto standardne oblike zapisa dovoljenj (rwxr-xr-x) v stolpcu z dovoljenji.

en: Load the user defined folder icons
sl: Naloži uporabniško določene ikone map

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
sl: Naloži uporabniško določene ikone map (lahko vpliva na hitrost delovanja).

en: Always show current item
sl: Vedno pokaži trenutni predmet

en: Show current item border decoration in inactive panel.
sl: Pokaži okraske obrobe trenutnega predmeta v nedejavnem pultu.

en: Sort method:
sl: Način razvrščanja:

en: Alphabetical
sl: Po abecedi

en: Alphabetical and numbers
sl: Po abecedi in po številkah

en: Character code
sl: Po kodi znakov

en: Character code and numbers
sl: Po kodi znakov in po številkah

[ctx: Krusader sort]
en: Krusader
sl: Po Krusader-jevo

en: Case sensitive sorting
sl: Loči velikosti črk

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
sl: Vse datoteke z veliko črko na začetku imena bodo izpisane pred ostalimi datotekami (privzeto UNIX).

en: Show folders first
sl: Najprej pokaži mape

en: Always sort dirs by name
sl: Vedno razvrsti mape po imenih

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
sl: Mape so razvrščene po imenu, neodvisno od nastavitev razvrščanja.

en: Locale aware sorting
sl: Jezikovno skladno razvrščanje

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
sl: Razvrščanje se izvaja prilagojeno izbranemu jezikovnemu naboru in glede na operacijski sistem. Lahko je počasno.

en: View modes
sl: Načini prikaz

en: Default view mode:
sl: Privzet način prikaza:

en: Buttons
sl: Gumbi

en: Toolbar buttons have icons
sl: Gumbi orodne vrstice vsebujejo ikone

en: Show Media Button
sl: Pokaži gumb nosilcev

en: The media button will be visible.
sl: Gumb nosilcev bo viden.

en: Show Back Button
sl: Pokaži gumb za premikanje nazaj

en: Show Forward Button
sl: Pokaži gumb za premikanje naprej

en: Show History Button
sl: Pokaži gumb zgodovine

en: The history button will be visible.
sl: Gumb zgodovine bo viden.

en: Show Bookmarks Button
sl: Pokaži gumb zaznamkov

en: The bookmarks button will be visible.
sl: Gumb zaznamkov bo viden.

en: Show Panel Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico pulta

en: The panel toolbar will be visible.
sl: Orodna vrstica pulta bo vidna.

en: Visible Panel Toolbar buttons
sl: Vidni gumbi orodne vrstice pulta

en: Equal button (=)
sl: Gumb enako (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
sl: Spremeni mapo pulta glede na drugi pult.

en: Up button (..)
sl: Gumb mapa višje (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
sl: Spremeni mapo pulta v mapo višje.

en: Home button (~)
sl: Gumb domov (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
sl: Spremeni mapo pulta v domačo mapo.

en: Root button (/)
sl: Korenski gumb (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
sl: Spremeni mapo pulta v korensko mapo.

en: Toggle-button for sync-browsing
sl: Gumb za preklop med brskanjem in usklajevanjem

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
sl: Vsaka sprememba mape se odraža v obeh pultih.

en: Selection Mode
sl: Način izbire

en: Krusader Mode
sl: Način Krusaderja

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sl: Obe tipki omogočata izbor datoteke. Za izbor več kot ene, je treba pritisniti tipko Ctrl in klikniti levi gumb miške. Meni desnega klika se prikaže ob kratkem desnem kliku miške.

en: Konqueror Mode
sl: Način Konquerorja

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sl: Levi klik miške izbere datoteke - s klikanjem je mogoče izbrati več datotek. Meni desnega klika se prikaže ob kratkem desnem kliku miške.

en: Total-Commander Mode
sl: Način Total Commanderja

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
sl: Levi klik miške ne označi ampak izbere trenutno datoteko brez vpliva na trenutno označevanje. Desni klik miške označi več datotek, meni desnega klika pa izberemo z dolgim držanjem desnega gumba.

en: Ergonomic Mode
sl: Ergonomski način

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
sl: Levi klik miške ne označi, ampak izbere datoteko brez vpliva na trenutno izbrane predmete. Desni klik miške odpre vsebinski meni. Izbrati ga je mogoče tudi z levim klikom in tipko Ctrl.

en: Custom Selection Mode
sl: Način izbire po meri

en: Design your own selection mode.
sl: Določite svoj način izbire.

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Double-click selects (classic)
sl: Dvojni klik označi (običajno)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
sl: Enkratni klik na datoteko bo izbral, dvojni klik pa odprl oziroma vstopil v podmapo.

en: Obey global selection policy
sl: Upoštevaj splošni pravilnik za izbiranje

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
sl: <p>Uporabi splošne nastavitve:</p><p><i>Sistemske nastavitve KDE -> Vhodne naprave -> Miška</i>.</p>

en: Based on KDE's selection mode
sl: Temelji na KDE načinu izbiranja

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo uporabljen način prikaza, ki temelji na slogu KDE.

en: Left mouse button selects
sl: Levi klik miške označi

en: If checked, left clicking an item will select it.
sl: Izbrana možnost omogoča, da levi klik označi predmet.

en: Left mouse button preserves selection
sl: Levi klik miške ohrani označeno

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sl: Izbrana možnost omogoča, da levi klik miške označil izbrano, vendar ne odstrani oznak ostalih že označenih predmetov.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
sl: Ctrl+Shift - Levi klik označi

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
sl: Izbrana možnost omogoča, da Shift+Ctrl levi klik označi predmet. 
    Opomba: Nastavitev je nesmiselna, če je izbrana tudi nastavitev 'Levi klik označi'.

en: Right mouse button selects
sl: Desni klik miške označi

en: If checked, right clicking an item will select it.
sl: Izbrana možnost omogoča, da desni klik označi predmet.

en: Right mouse button preserves selection
sl: Desni klik miške ohrani izbor

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sl: Izbrana možnost omogoča, da desni klik miške izbere predmet, vendar ne odstrani oznake ostalih že označenih predmetov.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
sl: Shift/Ctrl - desni klik označi

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
sl: Izbrana možnost omogoča, da Shift+Ctrl desni klik izbere predmet. 
    Opomba: nastavitev je brez pomena, če je izbrana tudi nastavitev 'Desni klik označi'.

en: Spacebar moves down
sl: Preslednica premakne navzdol

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
sl: Izbrana možnost omogoča, da preslednica označi izbrani predmet in se izbor premakne polje nižje.
    V nasprotnem primeru se bo izbrani predmet označil in bo ostal tudi izbran.

en: Spacebar calculates disk space
sl: Preslednica izračuna zasedenost mape

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
sl: Če je označeno, se bo s pritiskom preslednice na izbrani mapi izpisal tudi izračun zasedenosti prostora
    , ki ga zaseda celotno drevo mape. Izračun ne bo izveden v primeru, da bo mapa samo izbrana.

en: Insert moves down
sl: Tipka Insert premakne navzdol

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se s tipko Insert izbere predmet, označba pa se premakne polje nižje.
    V nasprotnem primeru se izbrani predmet ne spremeni.

en: Right clicking pops context menu immediately
sl: Desni klik takoj pokaže vsebinski meni

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se pri desnem kliku takoj prikaže vsebinski meni.
    V nasprotnem primeru mora uporabnik klikniti in držati desni gumb miške 500 milisekund.

en: A plain mouse button resets selection
sl: Preprosti klik miške ponovno nastavi izbor

en: Reset selection on a mouse click without modifiers (i.e. Shift or Ctrl).
    Selection with Shift/Ctrl for the mouse button have to be enabled for this setting to work.
sl: Ponovno nastavi izbor s klikom miške brez modifikatorjev (npr. Shift ali Ctrl).
    Da bi ta nastavitev delovala, mora biti omogočena izbira s tipko Shift/Ctrl ob miškinem gumbu.

en: Media Menu
sl: Meni nosilcev

en: Show Mount Path
sl: Pokaži priklopno pot

en: Show File System Type
sl: Pokaži vrsto datotečnega sistema

en: Hide SquashFS entries
sl: Skrij vnose SquashFS

en: Show Size:
sl: Pokaži velikost:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
sl: Vedno

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
sl: Ko naprava nima oznake

[ctx: setting 'show size']
en: Never
sl: Nikoli

en: Hide following mountpoints:
sl: Skrij naslednje priklopne točke:

en: Add new hidden mount point
sl: Dodaj novo skrito priklopno točko

en: Mount point:
sl: Priklopna točka:

en: Links
sl: Povezave

en: Defined Links
sl: Določene povezave

en: Add protocol to the link list.
sl: Dodaj protokol na seznam povezav.

en: Remove protocol from the link list.
sl: Odstrani protokol iz seznama povezav.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
sl: Dodaj vrsto MIME izbranemu protokolu na seznam povezav.

en: Remove MIME from the link list.
sl: Odstrani vrsto MIME iz seznama povezav.

en: Protocols
sl: Protokoli

en: MIMEs
sl: Vrste-MIME

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
sl: Določi profil pulta, ki se uporabi ob zagonu. Pult vsebuje:<ul><li>vse poti zavihkov</li><li>trenutni zavihek</li><li>dejavni pult</li></ul><b>&lt;Zadnja seja&gt;</b> je poseben profil, ki se shrani samodejno ob končanju programa.

en: Startup profile:
sl: Začetni profil:

en: <Last session>
sl: <Zadnja seja>

en: Show splashscreen
sl: Prikaži pozdravno okno

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
sl: Prikaže pozdravno okno ob zagonu programa.

en: Single instance mode
sl: Dovoli le en primerek programa

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
sl: Dovoljen je le en sočasno zagnan primerek programa.

en: Fallback Icon Theme:
sl: Rezervna tema ikon:

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
sl: Kadar ikone v temi ikone sistema ni mogoče najti, bo ta tema uporabljena kot nadomestna. Če nadomestna tema ne vsebuje ikone, bo uporabljena ikona iz Sapice ali Kisika, če je najdena tam.

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Save last position, size and panel settings
sl: Shrani zadnji položaj, velikost in nastavitve pultov

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
sl: <p>Ob zagonu se bo okno programa odprlo na velikost, kakršna je bila ob končanju. Nahajalo se bo tudi istem mestu na zaslonu z enako vsebino pultov.</p><p>Če je možnost onemogočena, je mogoče položaj shraniti tudi preko <i>Okno -> Shrani položaj</i> in ročno določiti velikost in mesto ob zagonu.</p>

en: Update default panel settings
sl: Posodobi privzete nastavitve pulta

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
sl: Ko se nastavitve pulta spremenijo, jih je mogoče shraniti kot privzete za nove pulte iste vrste.

en: Start to tray
sl: Začni v sistemski vrstici

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
sl: Krusader se po zagonu pomanjša v sistemsko vrstico in ne pokaže glavnega okna

en: Save component settings on exit
sl: Shrani nastavitve sestavnih delov ob izhodu

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
sl: Krusader preveri stanje enot uporabniškega vmesnika in jih obnovi na stanje pred izhodom.

en: Show function keys
sl: Pokaži funkcijske tipke

en: Function keys will be visible after startup.
sl: Po zagonu bodo vidne funkcijske tipke.

en: Show command line
sl: Pokaži ukazno vrstico

en: Command line will be visible after startup.
sl: Po zagonu bo vidna ukazna vrstica.

en: Show embedded terminal
sl: Pokaži vgrajeni terminal

en: Embedded terminal will be visible after startup.
sl: Po zagonu bo viden vgrajeni terminal.

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
sl: Na tem mestu so določene nastavitve o uporabniških skriptih.
    Za prilagajanje in nastavitve uporabite upravljalnik skriptov.

en: Start ActionMan
sl: Zagon upravljalnika skriptov

en: Terminal execution
sl: Terminalna izvedba

en: Terminal for UserActions:
sl: Terminal skriptov:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
sl: %t bo zamenjan z naslovom skripta,
    %d pa z delovno mapo.

en: Output collection
sl: Zbiranje izpisov

en: Normal font:
sl: Običajna pisava:

en: Font with fixed width:
sl: Pisava s stalno širino:

en: Use fixed width font as default
sl: Privzeta uporaba pisave s stalno širino

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
sl: Konfigurator - Nastavljanje po želji

en: Startup
sl: Ob zagonu

en: Krusader's settings upon startup
sl: Nastavitve programa ob zagonu

en: Panel
sl: Pult

en: Basic Operations
sl: Osnovna opravila

en: Advanced
sl: Napredno

en: Be sure you know what you are doing.
sl: Previdno z nastavitvami.

en: Customize the way Krusader deals with archives
sl: Nastavitve upravljanja z arhivi

en: Dependencies
sl: Odvisnosti

en: Set the full path of the external applications
sl: Določitev polne poti do zunanjega programa

en: User Actions
sl: Skripti

en: Configure your personal actions
sl: Nastavi osebne skripte

en: Link MIMEs to protocols
sl: Poveži vrsto MIME s protokoli

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
sl: Trenutna stran je bila spremenjena. Ali želite uveljaviti spremembe?

en: Custom color
sl: Barva po meri

[ctx: Default color]
en: Default
sl: Privzeto

en: Red
sl: Rdeča

en: Green
sl: Zelena

en: Blue
sl: Modra

en: Cyan
sl: Sinja

en: Magenta
sl: Škrlatna

en: Yellow
sl: Rumena

en: Dark Red
sl: Temno rdeča

en: Dark Green
sl: Temno zelena

en: Dark Blue
sl: Temno modra

en: Dark Cyan
sl: Temno sinja

en: Dark Magenta
sl: Temno škrlatna

en: Dark Yellow
sl: Temno rumena

en: White
sl: Bela

en: Light Gray
sl: Svetlo siva

en: Gray
sl: Siva

en: Dark Gray
sl: Temno siva

en: Black
sl: Črna

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
sl: programa unarj ni mogoče najti, vendar je najden arj, ki bo uporabljen tudi za razpakiranje

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
sl: rpm je najden, vendar ni mogoče najti programa cpio, ki je nujen za razpakiranje

en: Found
sl: Najdeno

en: Packing
sl: Pakiranje

en: Unpacking
sl: Razpakiranje

en: Note
sl: Opomba

en: enabled
sl: omogočeno

en: disabled
sl: onemogočeno

en: diff utility
sl: pripomoček diff

en: email client
sl: program za elektronsko pošto

en: batch renamer
sl: program za paketno preimenovanje

en: checksum utility
sl: pripomoček za izračun nadzornih vsot

en: Tool
sl: Orodje

en: Status
sl: Stanje

en: Tab-Switch panel
sl: Zavihek - preklopi pult

en: Show Main Toolbar
sl: Pokaži glavno orodno vrstico

en: Show Job Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico s posli

en: Show Actions Toolbar
sl: Pokaži skriptno vrstico

en: Show &FN Keys Bar
sl: Pokaži &funkcijsko vrstico

en: Show &Command Line
sl: Pokaži &ukazno vrstico

en: Show &Embedded Terminal
sl: Pokaži vgraj&eni terminal

en: Show &Hidden Files
sl: Pokaži &skrite datoteke

en: S&wap Panels
sl: &Zamenjaj pulte

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

en: Trash Popup Menu
sl: Pojavni meni Smeti

en: Sw&ap Sides
sl: Z&amenjaj strani

en: popup cmdline
sl: pojavna ukazna vrstica

en: Start &Root Mode Krusader
sl: &Skrbniški zagon

en: Pro&files
sl: &Profili

en: Sp&lit File...
sl: Raz&deli datoteko ...

en: Com&bine Files...
sl: Zdr&uži datoteke ...

en: &Select Newer and Single
sl: &Izberi novejše in samostojne

en: Select &Newer
sl: Izberi &novejše

en: Select &Single
sl: Izberi &samostojne

en: Select Different &and Single
sl: I&zberi drugačne in samostojne

en: Select &Different
sl: Izberi &drugačne

en: Start and &Forget
sl: Zaženi in &pozabi

en: Display &Separated Standard and Error Output
sl: Prikaz ločenega &standardnega izpisa in izpisa napake

en: Display &Mixed Standard and Error Output
sl: Prikaz &mešano standardni izpis in izpis napake

en: Start in &New Terminal
sl: Zaženi v &novem terminalu

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
sl: Pošlji na vstavljen &posnemovalnik terminala

en: Start &Terminal
sl: Zaženi &terminal

en: &Search...
sl: &Iskanje ...

en: &Locate...
sl: Iskanje (&podatkovna zbirka datotek/map) ...

en: Synchronize Fol&ders...
sl: Uskladi &mape ...

en: D&isk Usage...
sl: Zasedenost &diska ...

en: Configure &Krusader...
sl: Nastavi &Krusader ...

en: Save &Position
sl: &Shrani položaj

en: Compare b&y Content...
sl: &Primerjava vsebine ...

en: Multi &Rename...
sl: Paketno &preimenovanje ...

en: Vertical Mode
sl: Navpičen način

en: User&actions
sl: &Skripti

en: Manage User Actions...
sl: Upravljanje s skripti ...

en: Select Remote Charset
sl: Izberi oddaljen nabor znakov

en: Recently Closed Tabs
sl: Zadnji zaprti zavihki

en: Quit Krusader.
sl: Končaj program.

en: Popular URLs...
sl: Priljubljeni naslovi URL ...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
sl: Preklopi celozaslonski vgrajeni terminal

en: Move Focus Up
sl: Premakne žarišče gor

en: Move Focus Down
sl: Premakne žarišče dol

en: Setup Krusader the way you like it
sl: Nastavitve po meri

en: Search for files
sl: Poišči datoteke

en: No selected files to send.
sl: Ni izbranih datotek za pošiljanje.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
sl: Ni mogoče najti podprtega poštnega odjemalca. Najbrž ni naložen ali pa ni določen v poti. Namig: program Krusader podpira Kmail.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
sl[0]: Pošiljanje datotek: %2
sl[1]: Pošiljanje datoteke: %2
sl[2]: Pošiljanje datotek: %2
sl[3]: Pošiljanje datotek: %2

en: Error executing %1.
sl: Napaka med izvedbo %1.

en: Do not know which files to compare.
sl: Ni datotek za primerjavo.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
sl: Vsebinsko primerjavo dveh datotek je mogoče narediti tako, da: <ul><li>izberete eno datoteko v levem in eno v desnem pultu,</li><li>izberete natanko dve datoteki v dejavnem pultu,</li><li>poskrbite, da je v nedejavnem pultu datoteka z imenom označene datoteke v dejavnem pultu.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
sl: Ni mogoče prejeti %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
sl: Ni mogoče najti ustreznega začelja za diff. Namestite enega v pot. Namig: program Krusader podpira Kompare, KDiff3 in Xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
sl: Ni mogoče najti ukaza 'locate'. Naložiti je treba paket GNU *findutils-locate* ali pa določiti odvisnosti v Konfiguratorju

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
sl: Slabi narekovaji v terminalnem ukazu:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
sl: Ni mogoče najti paketnega orodja za preimenovanje.
    Lahko dobite KRename na %1

en: Error executing '%1'.
sl: Napaka med izvajanjem »%1«.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
sl: Nepravilna dejanja v skrbniškem načinu lahko pokvarijo vaš operacijski sistem. <p>Poleg tega je poganjanje programov z grafičnim vmesnikom v skrbniškem načinu nevarno in lahko napadalcem omogoči skrbniški dostop.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sl: Krusader-ja ni bilo mogoče zagnati v skrbniškem načinu, saj %1 ni bil najden ali ni izvedljiv. Prepričajte se, da je nameščen paket kde-cli-tools.

en: Do not know which file to split.
sl: Ni izbranih datotek za razdelitev.

en: You cannot split a folder.
sl: Mape ni mogoče razdeliti.

en: Do not know which files to combine.
sl: Ni izbranih datotek za spajanje.

en: You cannot combine a folder.
sl: Map ni mogoče združiti.

en: Not a split file: %1.
sl: Datoteka %1 ni razdeljena datoteka.

en: Select only one split file.
sl: Izberite le eno razdeljeno datoteko.

en: Combining %1.* to folder:
sl: Združevanje %1.* v mapo:

en: Open trash bin
sl: Odpri Smeti

en: Empty trash bin
sl: Izprazni Smeti

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
sl: Vrstica stanja bo prikazovala nekatere podatke o datoteki pod miškino kazalko.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
sl: <qt><b>Dobrodošli v Krusaderju.</b><p>Ob prvem zagonu bo sistem preiskan za prisotnost nekaterih zunanjih programov. Po tem bo zagnan še Konfigurator, kjer lahko program prilagodite svojim potrebam.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
sl: Prenesi glavno okno na vrh

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
sl: Pregledovalnik

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
sl: &Nastavitve primerjave

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: &Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
sl: &Orodja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
sl: Orodne vrs&tice

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
sl: &Nastavitev izvedljivega načina

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sl: &Okno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: &Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
sl: Orodna vrstica skriptov

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
sl: Orodna vrstica s posli

en: Function keys allow performing fast operations on files.
sl: Funkcijske tipke omogočajo hitro izvajanje opravil na datotekah.

en: Horizontal Mode
sl: Vodoravni način

en: &Generic Viewer
sl: &Osnovni pregledovalnik

en: &Text Viewer
sl: &Besedilni pregledovalnik

en: &Hex Viewer
sl: &Šestnajstiški pregledovalnik

en: &Lister
sl: &Pregledovalnik

en: Text &Editor
sl: Besedilni &urejevalnik

en: &Detach Tab
sl: &Odpni zavihek

en: &Close Current Tab
sl: &Zapri trenutni zavihek

en: &Next Tab
sl: &Naslednji zavihek

en: &Previous Tab
sl: &Predhodni zavihek

en: &KrViewer
sl: &KrPregledovalnik

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
sl: Slabi narekovaji v ukazu urejevalnika:
    %1

en: Can not open "%1"
sl: Ni mogoče odpreti "%1"

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
sl: %1 (Urejanje)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
sl: %1 (Pregledovanje)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
sl: Urejanje: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
sl: Pregledovanje: %1

en: Save selection...
sl: Shrani izbor ...

en: Save as...
sl: Shrani kot ...

en: Print...
sl: Natisni ...

en: Search next
sl: Poišči naslednje

en: Search previous
sl: Poišči predhodno

en: Jump to position
sl: Skoči na položaj

en: Select charset
sl: Izberite nabor znakov

en: Lister:
sl: Pregledovalnik:

en: Stop search
sl: Zaustavi iskanje

en: Jump to next match
sl: Pojdi na naslednje ujemanje

en: Jump to previous match
sl: Pojdi na predhodno ujemanje

en: Options
sl: Možnosti

en: Modify search behavior
sl: Spremeni obnašanje iskanja

en: From cursor
sl: Od kazalke

en: Match whole words only
sl: Izberi le cele besede

en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

en: Error reading file %1.
sl: Napaka med branjem datoteke %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
sl: Stolpec: %1, položaj: %2 (%3, %4%)

en: Search:
sl: Poišči:

en: Search position:
sl: Mesto iskanja:

en: Text position:
sl: Položaj besedila:

en: Invalid number.
sl: Neveljavno število.

en: Number out of range.
sl: Številka je izven obsega.

en: Nothing is selected.
sl: Nič ni izbrano.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
sl: Obrnjeni način tiskanja ni podprt. Ali naj se dokument natisne na običajen način?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
sl: Ni izbranih datotek ali pa teh ni mogoče prikazati.

en: Error at opening %1.
sl: Napaka med odpiranjem %1.

en: Missing Plugin
sl: Manjka vstavek

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
sl: <b>Na voljo ni vstavka urejevalnika besedil.</b><br/>Notranji urejevalnik ne bo deloval brez tega..<br/>To lahko rešite, tako da namestite Kate Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
sl: Datoteka %1 je večja od %2 MB

en: Cannot edit %1
sl: Ni mogoče urediti %1

en: Krusader::Locate
sl: Krusader::Iskanje (podatkovna zbirka datotek/map)

en: Search for:
sl: Poišči:

en: Do not search in path
sl: Ne išči v

en: Show only the existing files
sl: Prikaži le obstoječe datoteke

en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Results
sl: Rezultati

en: Locate
sl: Iskanje (podatkovna zbirka datotek/map)

en: Update DB
sl: Posodobi podatkovno zbirko datotek/map

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sl: Ni mogoče zagnati ukaza 'locate'! Preverite 'odvisnosti' v Konfiguratorju.

en: Error during the start of 'locate' process.
sl: Napaka med začenjanjem opravila 'locate'.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
sl: Ukaz 'locate' je vrnil naslednje sporočilo o napaki:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
sl: Iskanje (podatkovna zbirka datotek/map)

en: View (F3)
sl: Prikaži (F3)

en: Edit (F4)
sl: Uredi (F4)

en: Compare by content (F10)
sl: Primerjaj vsebino (F10)

en: Find (Ctrl+F)
sl: Najdi (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
sl: Najdi naslednje (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
sl: Najdi predhodno (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
sl: Kopiraj izbrano v odložišče

en: Search string not found.
sl: Iskanega niza ni mogoče najti.

en: Locate results
sl: Rezultati ukaza 'locate'

en: Query Name
sl: Ime poizvedbe

en: Here you can name the file collection:
sl: Tukaj lahko poimenujete zbirko datotek:

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Feed to listbox
sl: Napolni seznam

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
sl: Krusader
    Upravljalnik datotek z dvema pultoma s strani KDE

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
sl: Krusader - skrbniška dovoljenja

en: © 2000-2003 Shie Erlich, Rafi Yanai
    © 2004-2022 Krusader Krew
sl: (c) 2000-2003, Shie Erlich, Rafi Yanai
    (c) 2004-2022, eKipa Krusaderja

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
sl: Odzivi
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Author (retired)
sl: Avtor (upokojen)

en: Developer (retired)
sl: Razvijalec (upokojen)

en: Webmaster (retired)
sl: Skrbnik spletišča (upokojen)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
sl: Skrbnik dokumentacije in nadzornik marketinga (upokojen)

en: Documentation & Proofing (retired)
sl: Dokumentiranje in preverjanje besedila (upokojen)

en: Matej Urbancic
sl: Matej Urbančič

en: Marketing & Product Research (retired)
sl: Marketing in spletne raziskave (upokojen)

en: Everyone involved in KDE
sl: Vsi vključeni v razvoj namizja KDE

en: KDE Translation Teams
sl: Prevajalske skupine KDE

en: QA, bug-hunting, patches and general help
sl: Vprašanja, razhroščevanje, popravki in splošna pomoč

en: Important help in KDE 4 porting
sl: Pomembna pomoč pri predelavi KDE4

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
sl: Izvrstne ikone in logotip (zmagovalec natečaja)

en: The UsefulArts Organization
sl: Organizacija UsefulArts

en: Icon for Krusader
sl: Ikona za program Krusader

en: Viewer module for 3rd Hand
sl: Modul pregledovalnika tretjega okna

en: Handbook Proof-Reader
sl: Jezikovni pregled dokumentacije

en: The old Bookmark Module
sl: Stari modul zaznamkov

en: Dir history button
sl: Gumb zgodovine map

en: ISO KIO slave
sl: Program ISO KIO

en: Icons for Krusader
sl: Ikone za program Krusader

en: Usability and QA
sl: Uporabnost in vprašanja

en: patch for KViewer
sl: popravki za KViewer

en: the first patch ever!
sl: čisto prvi programski popravek!

en: Asim Husanovic
sl: Asim Husanović

en: Bosnian translation
sl: Bosanski prevod

en: Brazilian Portuguese translation
sl: Brazilsko-portugalski prevod

en: Bulgarian translation
sl: Bolgarski prevod

en: Catalan translation
sl: Katalonski prevod

en: Chinese Simplified translation
sl: Prevod v Kitajsko poenostavljeno

en: Old Czech translation
sl: Stari Češki prevod

en: Vaclav Jůza
sl: Václav Jůza

en: Czech translation
sl: Češki prevod

en: Old Danish translation
sl: Stari Danski prevod

en: Danish translation
sl: Danski prevod

en: Dutch translation
sl: Nizozemski prevod

en: Rene-Pierre Lehmann
sl: René-Pierre Lehmann

en: Old French translation
sl: Stari Francoski  prevod

en: French translation
sl: Francoski prevod

en: Old German translation
sl: Stari Nemški prevod

en: German translation
sl: Nemški prevod

en: Greek translation
sl: Grški prevod

en: Old Hungarian translation
sl: Stari Madžarski prevod

en: Hungarian translation
sl: Madžarski prevod

en: Italian translation
sl: Italijanski prevod

en: Japanese translation
sl: Japonski prevod

en: UTUMI Hirosi
sl: Utumi Hirosi

en: Old Japanese translation
sl: Stari Japonski prevod

en: Lithuanian translation
sl: Litvanski prevod

en: Portuguese translation
sl: Portugalski prevod

en: Old Polish translation
sl: Stari Poljski prevod

en: Polish translation
sl: Poljski prevod

en: Russian translation
sl: Ruski prevod

en: Old Russian translation
sl: Stari Ruski prevod

en: Sasa Tomic
sl: Saša Tomić

en: Serbian translation
sl: Srbski prevod

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
sl: Zdenko Podobný in Ondrej Pačay (Yogi)

en: Slovak translation
sl: Slovaški prevod

en: Slovenian translation
sl: Slovenski prevod

en: Old Spanish translation
sl: Stari Španski prevod

en: Spanish translation
sl: Španski prevod

en: Old Swedish translation
sl: Stari Švedski prevod

en: Swedish translation
sl: Švedski prevod

en: Turkish translation
sl: Turški prevod

en: Ukrainian translation
sl: Ukrajinski prevod

en: Korean translation
sl: Korejski prevod

en: Start left panel at <path>
sl: V levem pultu odpri <pot>

en: Start right panel at <path>
sl: V desnem pultu odpri <pot>

en: Load this profile on startup
sl: Naloži ta profil ob zagonu

en: Enable debug output
sl: Omogoči razhroščevalni izpis

en: URL to open
sl: Naslov URL za odpiranje

en: &MountMan...
sl: &Priklopnik ...

en: Open &MountMan
sl: Odpri &MountMan

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sl: Ni mogoče zagnati ukaza 'mount'. Preverite 'odvisnosti' v Konfiguratorju.

en: MountMan is not operational. Sorry
sl: MountMan ne deluje. Se opravičujem

en: MountMan - Your Mount-Manager
sl: Priklopnik - Upravljalnik priklopov

en: &Eject
sl: &Izvrzi

en: &Unmount
sl: &Odklopi

en: Mnt.Point
sl: Priklop.točka

en: Total Size
sl: Skupna velikost

en: Free Size
sl: Neporabljena velikost

en: Free %
sl: Neporabljeno %

en: MountMan.Info
sl: Priklopnik.info

en: Show only removable devices
sl: Pokaži le odstranljive naprave

en: &Mount
sl: &Priklopi

en: MountMan
sl: Priklopnik

en: Format
sl: Formatiraj

en: Calculate Occupied Space
sl: Izračunaj zasedenost prostora

en: Name: %1
sl: Ime: %1

en: Total occupied space: %1
sl: Skupna zasedenost prostora: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
sl[0]:  (%2 bajtov)
sl[1]:  (%2 bajt)
sl[2]:  (%2 bajta)
sl[3]:  (%2 bajti)

en: in %1 folder | in %1 folders
sl[0]: v %1 datotekah
sl[1]: v %1 datoteki
sl[2]: v %1 datotekah
sl[3]: v %1 datotekah

en: and %1 file | and %1 files
sl[0]: in %1 datotekah
sl[1]: in %1 datoteki
sl[2]: in %1 datotekah
sl[3]: in %1 datotekah

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Show columns with details
sl: Pokaži stolpce s podrobnostmi

en: Show Hidden Folders
sl: Pokaži skrite mape

en: Show folders starting with a dot
sl: Pokaži mape, katerih ime se začne s piko

en: Start From Root
sl: Začni v korenu

en: Set root of the tree to root of filesystem
sl: Nastavi koren drevesa na koren datotečnega sistema

en: Start From Current
sl: Začni od trenutne mape

en: Set root of the tree to the current folder
sl: Nastavi koren drevesa na trenutno mapo

en: Start From Place
sl: Začni iz mesta

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
sl: Nastavi koren drevesa na najbližjo mapo iz seznama »Mesta«

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: Default layout]
en: Default
sl: Privzeta

en: Compact
sl: Strnjena

en: Classic
sl: Klasična

en: Custom layout: "%1"
sl: Postavitev po meri: "%1"

en: Preview not available
sl: Predogled ni na voljo

en: Close the search bar
sl: Zapri iskalno vrstico

en: Change the search mode
sl: Spremeni način iskanja

en: Enter or select search string
sl: Vnesite ali izberite iskalni niz

en: Save the current search string
sl: Shrani trenutni iskalni niz

en: Open selection dialog
sl: Odpri pogovorno okno za izbor

en: Saved search text to history
sl: Iskalni niz je bil shranjen v zgodovino

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
sl: Vrstica stanja prikazuje podrobnosti o datotečnem sistemu, ki vsebuje trenutno mapo: skupna velikost, neporabljen prostor, vrsta datotečnega sistema in podobno.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
sl: Odpri meni z zaznamki. Mogoče je dodati tudi trenutno mesto na seznam, urediti zaznamke ali dodati podmapo.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
sl: Ime trenutne mape. Mogoče je tudi dodati ime želenega mesta za premikanje datotek. Mogoča je uporaba protokolov fish in ftp.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
sl: Na vrstici podrobnosti so podatki o številu vseh in označenih datotek ter zasedenost prostora

en: Cancel folder space calculation
sl: Prekliči izračun velikosti mape

en: Move Sidebar clockwise
sl: Premakni stransko vrstico v smeri urinega kazalca

en: Open the Sidebar
sl: Odpri stransko vrstico

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
sl: Ta gumb preklopi med brskanjem in usklajevanjem.
    V primeru, da je zagnan, se vsaka sprememba,
    če je mogoče, odraža v dejavnem in nedejavnem pultu.

en: Close the Sidebar
sl: Zapri stransko vrstico

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
sl: Pozor: leva in desna stran prikazujeta enako mapo.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
sl: %1 neporabljeno od %2 (%3 %) na %4 [(%5)]

en: %1 free
sl: %1 neporabljeno

en: loading previews: %p%
sl: nalaganje predogledov: %p %

en: >> Reading...
sl: >> Branje ...

en: >> Reading: %1 % complete...
sl: >> Branje: zaključenih %1 % ...

en: >> Reading: %1
sl: >> Branje: %1

en: Error: %1
sl: Napaka: %1

en: Cut to Clipboard
sl: Izreži v odložišče

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: Paste from Clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

en: View File
sl: Prikaži datoteko

en: Edit File
sl: Uredi datoteko

en: &New Text File...
sl: &Nova besedilna datoteka ...

en: Copy to other panel
sl: Kopiraj v drugi pult

en: Move to other panel
sl: Premakni v drugi pult

en: Copy delayed...
sl: Kopiranje zakasnjeno ...

en: Move delayed...
sl: Premikanje zakasnjeno ...

en: New Folder...
sl: Nova mapa ...

en: Start Terminal Here
sl: Tukaj zaženi terminal

en: F3 View Dialog
sl: F3 Pogovorno okno prikaza

en: Right-click Menu
sl: Meni desnega klika

en: &Properties...
sl: &Lastnosti ...

en: &Compare Folders
sl: &Primerjaj datoteke

en: Calculate &Occupied Space
sl: Izračunaj &zasedenost prostora

en: Pac&k...
sl: &Pakiranje ...

en: &Unpack...
sl: Razpakiranje...

en: Create Checksum...
sl: Ustvari nadzorno vsoto ...

en: Verify Checksum...
sl: Preveri nadzorno vsoto ...

en: New Symlink...
sl: Nova simbolna povezava ...

en: T&est Archive
sl: Preiz&kus arhiva

en: Alternative Delete
sl: Drugotni izbris

en: Root
sl: Koren

en: Go to Other Panel's Folder
sl: Pojdi v mapo drugega pulta

en: &Reload
sl: Znova &naloži

en: Cancel Refresh of View
sl: Prekliči osvežitev prikaza

en: New Net &Connection...
sl: Nova omrežna &povezava ...

en: Disconnect &from Net
sl: &Prekini povezavo

en: Sync Panels
sl: Uskladi pulte

en: Jump Back
sl: Skoči nazaj

en: Set Jump Back Point
sl: Določi točko skoka

en: S&ynchron Folder Changes
sl: &Uskladi spremembe map

en: Go to Location Bar
sl: Pojdi na naslovno vrstico

en: Toggle Sidebar
sl: Preklopi stransko vrstico

en: Left Bookmarks
sl: Levi zaznamki

en: Right Bookmarks
sl: Desni zaznamki

en: History
sl: Zgodovina

en: Left History
sl: Zgodovina levega pulta

en: Right History
sl: Zgodovina desnega pulta

en: Media
sl: Nosilci

en: Left Media
sl: Levi priklopi

en: Right Media
sl: Desni priklopi

en: Find in folder...
sl: Najdi v mapi ...

en: Select in folder...
sl: Izberi v mapi...

en: Filter in folder...
sl: Filtriraj v mapi...

en: ROOT (/)
sl: koren sistema (/)

en: Rename file, folder, etc.
sl: Preimenuj datoteko, mapo, ...

en: Open file in viewer.
sl: Odpri datoteko v pregledovalniku.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
sl: <qt><p>Urejanje datoteke.</p><p>Nastavitve urejevalnika je mogoče prilagoditi v Konfiguratorju. Privzeto je določen <b>notranji urejevalnik</b>.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
sl: Kopiraj datoteko iz enega pulta v drugega.

en: Move file from one panel to the other.
sl: Premakni datoteko iz enega pulta v drugega.

en: Create folder in current panel.
sl: Ustvari mapo v trenutnem pultu.

en: Delete file, folder, etc.
sl: Izbriši datoteko, mapo, ...

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
sl: <qt><p>Odpri terminal v trenutni mapi.</p><p>Terminal je mogoče nastaviti v Konfiguratorju. Privzeto je določen program <b>Konsole</b>.</p></qt>

en: Open/Run Files
sl: Odpri/Zaženi datoteke

en: Run
sl: Zaženi

en: Open in New Tabs
sl: Odpri v novih zavihkih

en: Open in New Tab
sl: Odpri v novem zavihku

en: Browse Archive
sl: Prebrskaj arhiv

en: Other...
sl: Ostalo ...

en: Open With
sl: Odpri z

en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

en: New Hardlink...
sl: Nova čvrsta povezava ...

en: Redirect Link...
sl: Preusmeri povezavo ...

en: Link Handling
sl: Obravnavanje povezav

en: Send by Email
sl: Pošlji po e-pošti

en: Restore
sl: Obnovi

en: Synchronize Selected Files...
sl: Uskladi izbrane datoteke ...

en: Create New
sl: Ustvari novo

en: You can edit links only on local file systems
sl: Povezave je mogoče urejati le na krajevnem sistemu

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
sl: Trenutna datoteka ni povezava, zato je ni mogoče preusmeriti.

en: Link Redirection
sl: Preusmeritev povezave

en: Please enter the new link destination:
sl: Vnesite nov cilj povezave:

en: Cannot remove old link: %1
sl: Ni mogoče odstraniti stare povezave: %1

en: Failed to create a new link: %1
sl: Ustvarjanje nove povezave je spodletelo: %1

en: You can create links only on local file systems
sl: Povezavo je mogoče ustvariti le na krajevnem sistemu

en: New Link
sl: Nova povezava

en: Create a new link to: %1
sl: Ustvari novo povezavo do: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
sl: Mapa ali datoteka s tem imenom že obstaja.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
sl: Ustvarjanje nove simbolne povezave '%1' v '%2' je spodletelo.

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
sl: Ustvarjanje nove povezave '%1' v '%2' je spodletelo.

en: No permissions to view this file.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za prikaz te datoteke.

en: Enter a URL to view:
sl: Naslov URL za prikaz:

en: You cannot edit a folder
sl: Ni mogoče urejati mape

en: No permissions to edit this file.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za urejanje te datoteke.

en: Enter the filename to edit:
sl: Ime datoteke za urejanje:

en: Move %1 to:
sl: Premakni %1 v:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
sl[0]: Premakni %1 datotek v:
sl[1]: Premakni %1 datoteko v:
sl[2]: Premakni %1 datoteki v:
sl[3]: Premakni %1 datoteke v:

en: Copy %1 to:
sl: Kopiraj <b>%1</b> v:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
sl[0]: Kopiraj %1 datotek v:
sl[1]: Kopiraj %1 datoteko v:
sl[2]: Kopiraj %1 datoteki v:
sl[3]: Kopiraj %1 datoteke v:

en: Folder's name:
sl: Ime mape:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
sl[0]: Ali resnično želite premakniti teh %1 predmetov v Smeti?
sl[1]: Ali resnično želite premakniti ta %1 predmet v Smeti?
sl[2]: Ali resnično želite premakniti ta %1 predmeta v Smeti?
sl[3]: Ali resnično želite premakniti te %1 predmete v Smeti?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
sl[0]: <qt>Ali resnično želite izbrisati teh <b>%1 predmetov</b> (to ni le odstranjevanje navideznih predmetov, ampak pravo brisanje)?</qt>
sl[1]: <qt>Ali resnično želite izbrisati ta <b>%1 predmet</b> (to ni le odstranjevanje navideznega predmeta, ampak pravo brisanje)?</qt>
sl[2]: <qt>Ali resnično želite izbrisati ta <b>%1 predmeta</b> (to ni le odstranjevanje navideznih predmetov, ampak pravo brisanje)?</qt>
sl[3]: <qt>Ali resnično želite izbrisati te <b>%1 predmete</b> (to ni le odstranjevanje navideznih predmetov, ampak pravo brisanje)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati teh %1 predmetov?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati ta %1 predmet?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati ta %1 predmeta?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati te %1 predmete?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
sl: <qt><p>Mapa <b>%1</b> ni prazna.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
sl: <p>Ali naj se preskoči ali prestavi celotno vsebino v Smeti?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
sl: <p>Ali naj se preskoči ali izbriše celotno vsebino?</p></qt>

en: &Skip
sl: Pre&skoči

en: &Trash All
sl: Sme&ti

en: &Delete All
sl: &Izbriši vse

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati teh %1 navideznih predmetov (fizične datoteke ostanejo nespremenjene)?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati ta %1 navidezni predmet (fizične datoteke ostanejo nespremenjene)?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati ta %1 navidezna predmeta (fizične datoteke ostanejo nespremenjene)?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati te %1 navidezne predmete (fizične datoteke ostanejo nespremenjene)?

en: Could not start %1
sl: Ni mogoče zagnati %1

en: %1 cannot open %2
sl: Z %1 ni mogoče odpreti %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
sl: <qt><p>Arhiv <b>%1.%2</b> že obstaja. Ali naj se prepiše?</p><p>Vsi podatki v starem arhivu bodo izgubljeni.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
sl: <qt><p>Arhiv <b>%1.%2</b> že obstaja. Ali naj bo prepisan?</p><p>V datoteki zip bodo zamenjane datoteke z enakim imenom, nove pa bodo dodane.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
sl: Ni mogoče spakirati datotek v navidezni cilj.

en: Unpack %1 to:
sl: Razpakiraj %1 v:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
sl[0]: Razpakiraj %1 datotek v:
sl[1]: Razpakiraj %1 datoteko v:
sl[2]: Razpakiraj %1 datoteki v:
sl[3]: Razpakiraj %1 datoteke v:

en: Columns
sl: Stolpci

en: Automatically Resize Columns
sl: Samodejno spremeni velikost stolpcev

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
sl: %1 od %2, %3 (%4) od %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
sl: %1 od %2, %3 od %4

en: Apply filter to folder&s
sl: Uveljavi filter na mapah

en: Filter Files
sl: Filtriraj datoteke

en: Apply &selection to folders
sl: Uveljavi izbor na mapah

en: Select Files
sl: Izberi datoteke

en: &Detailed View
sl: &Podrobni prikaz

en: &Brief View
sl: &Stolpčni pregled

en: Climb up the folder tree
sl: Plezanje po drevesu map

en: (Broken Link)
sl: (Pokvarjena povezava)

en: Symbolic Link
sl: Simbolna povezava

en: %1 (Link)
sl: %1 (povezava)

[ctx: Show the string 'DIR' instead of file size in detailed view (for folders)]
en: DIR
sl: MAPA

[ctx: File property]
en: Name
sl: Ime

[ctx: File property]
en: Ext
sl: Prip

[ctx: File property]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: File property]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: File property]
en: Modified
sl: Spremenjeno

[ctx: File property]
en: Changed
sl: Spremenjeno

[ctx: File property]
en: Accessed
sl: Dostopano

[ctx: File property]
en: Perms
sl: Dovoljenja

[ctx: File property]
en: Owner
sl: Lastnik

[ctx: File property]
en: Group
sl: Skupina

en: Size: %1
sl: Velikost: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
sl: Vrsta: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
sl: Spremenjeno: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
sl: Spremenjeno: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
sl: Zadnji dostop: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
sl: Dovoljenja: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
sl: Lastnik: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
sl: Skupina: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
sl: Povezava na: %1 - (pokvarjena)

[ctx: File property]
en: Link to: %1
sl: Povezava na: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
sl: Pult drevesa map: prikaz drevesne strukture datotečnega sistema

en: Preview Panel: display a preview of the current file
sl: Pult predogleda: predogled trenutne datoteke

en: View Panel: view the current file
sl: Pregledovalni pult: prikaže trenutno datoteko

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
sl: Pult zasedenosti mape: prikaže zasedenost mape

en: Disk Usage:
sl: Zasedenost diska:

en: Tree:
sl: Drevo:

en: Preview:
sl: Predogled:

en: View:
sl: Prikaži:

en: Preview: %1
sl: Predogled: %1

en: View: %1
sl: Prikaz: %1

en: Disk Usage: %1
sl: Zasedenost diska: %1

en: Default Zoom
sl: Privzeto približanje

en: &All Files
sl: &Vse datoteke

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
sl: &Po meri

en: Select &Group...
sl: Izberi &skupine ...

en: &Select All
sl: Izberi &vse

en: &Unselect Group...
sl: Odstrani izbiro s&kupin ...

en: U&nselect All
sl: Odstra&ni izbiro

en: &Invert Selection
sl: Obrni &izbiro

en: Restore Selection
sl: Obnovi izbor

en: Select Files with the Same Name
sl: Izberite datoteke z enakim imenom

en: Select Files with the Same Extension
sl: Izberite datoteke z enako pripono

en: Show View Options Menu
sl: Pokaži meni možnosti prikaza

en: Set Focus to the Panel
sl: Nastavi žarišče na pult

en: Apply settings to other tabs
sl: Uveljavi nastavitve na drugih zavihkih

en: Show Previews
sl: Pokaži predoglede

en: Save settings as default
sl: Shrani nastavitve kot privzete

en: Select group
sl: Izbor skupine

en: Select all files in the current folder
sl: Izberi vse datoteke v trenutni mapi

en: Unselect all
sl: Odstrani izbiro

en: Save settings as default for new instances of this view type
sl: Shrani nastavitve kot privzete za nove primerke te vrste

en: Open a new tab
sl: Odpri novi zavihek

en: [invalid]
sl: [neveljavno]

en: Krusader::Search
sl: Krusader::Iskanje

en: Query to clipboard
sl: Poizvedba v odložišče

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
sl: Postavi iskalno frazo v odložišče ob odprtju najdene datoteke.

en: Close
sl: Zapri

en: Compare by content
sl: Primerjava vsebine

en: Text found:
sl: Najdeno besedilo:

en: Idle
sl: Nedejaven

en: &Results
sl: &Rezultati

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
sl[0]: Najdenih je %1 zadetkov.
sl[1]: Najden je %1 zadetek.
sl[2]: Najdena sta %1 zadetka.
sl[3]: Najdeni so %1 zadetki.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
sl: Med iskanjem v arhivih je nekaj omejitev:
    Iskanje besedila (grep) znotraj arhivov ni podprto.

en: Found 0 matches.
sl: Iskani niz ne vrne zadetkov.

en: Finished searching.
sl: Iskanje je končano.

en: Krusader Search
sl: Iskalnik Krusader

en: Search results for "%1" in %2
sl: Rezultati iskanja "%1" v %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
sl: Rezultati iskanja "%1", ki vsebujejo "%2" v %3

en: Here you can name the file collection
sl: Tu je mogoče poimenovati zbirko datotek

en: Query name
sl: Ime poizvedbe

en: Krusader::Combining...
sl: Krusader::Spajanje ...

en: Combining the file %1...
sl: Spajanje datoteke %1 ...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
sl: Ni mogoče najti datoteke s podatki CRC (%1)
    Brez nje ne bo mogoče preveriti nadzornih vsot. Ali želite vseeno nadaljevati spajanje?

en: Error at reading the CRC file (%1).
sl: Napaka med branjem datoteke CRC (%1).

en: Not a valid CRC file.
sl: Datoteka ni veljavna datoteka nadzorne vsote CRC.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
sl: 
    Preverjanje nadzornih vsot brez CRC datoteke ni mogoče. Ali želite vseeno nadaljevati spajanje?

en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

en: Cannot open the first split file of %1.
sl: Ni mogoče odpreti prve od %1 razdeljenih datotek.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
sl: Nepravilna velikost datoteke. Datoteka je morda pokvarjena.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
sl: Nepravilna nadzorna vsota CRC. Datoteka je morda pokvarjena.

en: Krusader::Splitting...
sl: Krusader::Razdeljevanje ...

en: Splitting the file %1...
sl: Razdeljevanje datoteke %1 ...

en: Cannot split a folder.
sl: Mape ni mogoče razdeliti.

en: Error reading file %1: %2
sl: Napaka med branjem datoteke %1: %2

en: Error writing file %1: %2
sl: Napaka med zapisovanjem datoteke %1: %2

en: Split the file %1 to folder:
sl: Razdeli datoteko %1 v mapo:

en: User Defined
sl: Uporabniško določeno

en: Max file size:
sl: Največja velikost datoteke:

en: kByte
sl: kBajtov

en: MByte
sl: MBajtov

en: GByte
sl: GBajtov

en: Overwrite files without confirmation
sl: Prepiši datoteke brez potrditve

en: &Split
sl: &Razdeli

en: Krusader::Splitter
sl: Krusader::Razdeljevalnik

en: The folder path URL is malformed.
sl: Naslov URL do mape je napačno oblikovan.

en: Krusader::Feed to listbox
sl: Krusader::Polnjenje seznama

en: No elements to feed.
sl: Ni predmetov za polnjenje seznama.

en: Synchronize results
sl: Uskladi rezultate

en: Side to feed:
sl: Stran za polnjenje:

en: Left
sl: Leva

en: Right
sl: Desna

en: Both
sl: Obe

en: Selected files only
sl: Samo izbrane datoteke

en: Cannot open %1.
sl: Ni mogoče odpreti %1.

en: Krusader::Synchronize
sl: Krusader::Usklajevanje

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
sl[0]: Z desne na levo: kopiraj %1 datotek
sl[1]: Z desne na levo: kopiraj %1 datoteko
sl[2]: Z desne na levo: kopiraj %1 datoteki
sl[3]: Z desne na levo: kopiraj %1 datoteke

en: (1 byte) | (%1 bytes)
sl[0]: (%1 bajtov)
sl[1]: (%1 bajt)
sl[2]: (%1 bajta)
sl[3]: (%1 bajti)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
sl[0]: 	Pripravljen: %2/%1 datotek, %3/%4
sl[1]: 	Pripravljen: %2/%1 datoteke, %3/%4
sl[2]: 	Pripravljen: %2/%1 datotek, %3/%4
sl[3]: 	Pripravljen: %2/%1 datotek, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
sl[0]: Z leve na desno: kopiraj %1 datotek
sl[1]: Z leve na desno: kopiraj %1 datoteko
sl[2]: Z leve na desno: kopiraj %1 datoteki
sl[3]: Z leve na desno: kopiraj %1 datoteke

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
sl[0]: Levo: izbriši %1 datotek
sl[1]: Levo: izbriši %1 datoteko
sl[2]: Levo: izbriši %1 datoteki
sl[3]: Levo: izbriši %1 datoteke

en: Confirm overwrites
sl: Potrdi prepisovanje

en: &Start
sl: &Začni

en: &Pause
sl: &Premor

en: &Close
sl: &Zapri

en: Pause
sl: Premor

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Number of files: %1
sl: Število datotek: %1

en: Number of compared folders: %1
sl: Število primerjanih map: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
sl: Napaka med kopiranjem datoteke %1 v %2.

en: Error at deleting file %1.
sl: Napaka med brisanjem datoteke %1.

en: Krusader::Synchronizer
sl: Krusader:: Usklajevalnik

en: Feeding the URLs to KGet
sl: Pošiljanje naslovov URL v KGet

en: Krusader::Synchronize Folders
sl: Krusader:: Usklajevalnik map

en: Folder Comparison
sl: Primerjava vsebine map

en: File &Filter:
sl: &Filter datotek:

en: The left base folder used during the synchronization process.
sl: Leva osnovna mapa, ki bo uporabljena med usklajevanjem.

en: The right base folder used during the synchronization process.
sl: Desna osnovna mapa, ki bo uporabljena med usklajevanjem.

en: Recurse subfolders
sl: Upoštevaj podmape

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
sl: Primerja mape in vse podmape.

en: Follow symlinks
sl: Sledi simbolnim povezavam

en: Follow symbolic links during the compare process.
sl: Sledi simbolnim povezavam med primerjavo.

en: Compare duplicated files with same size by content.
sl: Primerja vsebino podvojenih datotek enakih velikosti.

en: Ignore Date
sl: Zanemari datum

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
sl: <p>Prezre podrobnosti o datumu med postopkom primerjave.</p><p><b>Opomba</b>: koristno, ko so oddaljene datoteke na mrežnem datotečnem sistemu ali v arhivih.</p>

en: Asymmetric
sl: Neskladen način

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
sl: <p><b>Neskladni način</b></p><p>Leva stran je ciljna mapa, desna pa izvorna. Datoteke, ki so le na levi, bodo izbrisane, ostale pa bodo kopirane iz desne na levo.</p><p><b>Opomba</b>: uporabno pri posodobitvi s strežnika.</p>

en: Ignore Case
sl: Prezri velikost črk

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
sl: <p>Primerjava neobčutljiva za velikost črk.</p><p><b>Opomba</b>: uporabno pri usklajevanju z MS Windows datotečnim sistemom.</p>

en: S&how options
sl: Pokaži &možnosti

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
sl: Pokaži datoteke označene za <i>kopiranje z leve na desno</i>.

en: Show files considered to be identical.
sl: Pokaži datoteke, ki naj bi bile povsem enake.

en: Show excluded files.
sl: Pokaži izločene datoteke.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
sl: Pokaži datoteke označene za <i>kopiranje z desne na levo</i>.

en: Show files marked to delete.
sl: Pokaži datoteke označene za izbris.

en: Show files that exist on both sides.
sl: Pokaži datoteke, ki so na obeh straneh.

en: Duplicates
sl: Podvojene

en: Show files that exist on one side only.
sl: Pokaži datoteke, ki so le na eni strani.

en: Singles
sl: Posamezne

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
sl: Rezultati primerjave usklajevalnika (CTRL+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @title:column]
en: Date
sl: Datum

en: &Synchronizer
sl: &Usklajevalnik

en: &Options
sl: &Možnosti

en: Parallel threads:
sl: Vzporedne niti:

en: Equality threshold:
sl: Prag enakosti:

en: sec
sl: sek

en: hour
sl: ura

en: day
sl: dan

en: Time shift (right-left):
sl: Zamik časa (desno - levo):

en: Ignore hidden files
sl: Prezri skrite datoteke

en: Profile manager (Ctrl+P).
sl: Upravljalnik profilov (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
sl: Zamenjaj strani (Ctrl+S).

en: Compare
sl: Primerjava

en: Quiet
sl: Tiho

en: Scroll Results
sl: Pregled rezultatov

en: Synchronize
sl: Uskladi

en: Selected files from targ&et folder:
sl: Izbrane datoteke iz &ciljne mape:

en: Selected files from sou&rce folder:
sl: Izbrane datoteke iz izvo&rne mape:

en: Selected files from &left folder:
sl: Izbrane datoteke iz &leve mape:

en: Selected files from &right folder:
sl: Izbrane datoteke iz &desne mape:

en: Targ&et folder:
sl: &Ciljna mapa:

en: Sou&rce folder:
sl: Izvo&rna mapa:

en: &Left folder:
sl: &Leva mapa:

en: &Right folder:
sl: &Desna mapa:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
sl: Naslov URL mora biti podrejen levemu ali desnemu osnovnemu naslovu URL.

en: Synchronize Folders
sl: Uskladi mape

en: E&xclude
sl: I&zloči

en: Restore ori&ginal operation
sl: Obnovi &izvorna opravila

en: Re&verse direction
sl: Obrni &smer

en: Copy from &right to left
sl: Kopiranje z de&sne na levo

en: Copy from &left to right
sl: Kopiranje z le&ve na desno

en: &Delete (left single)
sl: &Izbriši (levo samostojno)

en: V&iew left file
sl: Prikaži &levo datoteko

en: Vi&ew right file
sl: Prikaži &desno datoteko

en: &Compare Files
sl: &Primerjaj datoteke

en: C&opy selected to clipboard (left)
sl: K&opiraj izbrane predmete v odložišče (levo)

en: Co&py selected to clipboard (right)
sl: Ko&piraj izbrane predmete v odložišče (desno)

en: &Select items
sl: &Izberi predmete

en: Deselec&t items
sl: Ods&trani izbiro predmetov

en: I&nvert selection
sl: O&brni izbiro

en: Synchronize with &KGet
sl: Uskladi s &KGet

en: Select items
sl: Izberi predmete

en: Deselect items
sl: Odstrani izbor predmetov

en: The target folder must not be empty.
sl: Ciljna mapa ne sme biti prazna.

en: The source folder must not be empty.
sl: Izvorna mapa ne sme biti prazna.

en: Synchronizer has nothing to do.
sl: Usklajevalnik nima dejavnega opravila.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
sl: Usklajevalnik vsebuje podatke predhodne primerjave. V kolikor zapustite program bodo ti podatki izgubljeni. Ali želite program zapustiti?

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
sl: V/I napaka med primerjavo datoteke %1 z %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
sl: Primerjava datotek %1 (%2) ...

en: New Tab
sl: Nov zavihek

en: Duplicate Current Tab
sl: Podvoji trenutni zavihek

en: Move Current Tab to Other Side
sl: Premakni trenutni zavihek na drugo stran

en: Move Current Tab to the Left
sl: Premakni trenutni zavihek na levo

en: Move Current Tab to the Right
sl: Premakni trenutni zavihek na desno

en: Close Current Tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: Undo Close Tab
sl: Razveljavi zaprtje zavihka

en: Next Tab
sl: Naslednji zavihek

en: Previous Tab
sl: Predhodni zavihek

en: Close Inactive Tabs
sl: Zapri nedejavne zavihke

en: Close Duplicated Tabs
sl: Zapri podvojene zavihke

en: Lock Tab
sl: Zakleni zavihek

en: Pin Tab
sl: Pripni zavihek

en: Unlock Tab
sl: Odkleni zavihek

en: Unpin Tab
sl: Odpni zavihek

en: Needed panel specification missing in expander %1
sl: Manjkajoče določilo pulta v razširjevalniku %1

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
sl: Razširjevalnik: neprimeren argument za %1: %2 ni veljaven določevalnik predmeta

en: Panel's Path...
sl: Pot pulta ...

en: Automatically escape spaces
sl: Samodejno preskoči presledke

en: Number of...
sl: Število ...

en: Count:
sl: Števec:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
sl: Razširjevalnik: neprimeren argument štetja: %1 ni veljaven določevalnik predmeta

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
sl: Maska filtra (*.h, *.cpp ...)

en: Current File (!= Selected File)...
sl: Trenutna datoteka (!= označena datoteka) ...

en: Omit the current path (optional)
sl: Izpusti trenutno pot (izbirno)

en: Item List of...
sl: Seznam predmetov ...

en: Which items:
sl: Kateri predmeti:

en: Separator between the items (optional):
sl: Ločilnik med predmeti (izbirno):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
sl: Maska (izbirno, vse z izjemo 'Izbrano')

en: Filename of an Item List...
sl: Ime datoteke seznama predmetov ...

en: Separator between the items (optional)
sl: Ločilnik med predmeti (izbirno)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
sl: Razširjevalnik: začasne datoteke ni bilo mogoče odpreti (%1)

en: Manipulate the Selection...
sl: Upravljanje z izborom ...

en: Selection mask:
sl: Maska izbire:

en: Manipulate in which way:
sl: Upravljanje v izbranem načinu:

en: Jump to a Location...
sl: Skok na mesto ...

en: Choose a path:
sl: Izbor poti:

en: Open location in a new tab
sl: Odpri mesto v novem zavihku

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
sl: Razširjevalnik: za možnost Pojdi na je zahtevan vsaj 1 parameter.

en: Ask Parameter from User...
sl: Vprašaj uporabnika za parameter ...

en: Question:
sl: Vprašanje:

en: Preset (optional):
sl: Predloga nastavitev (izbirno):

en: Caption (optional):
sl: Naslov (izbirno):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
sl: Razširjevalnik: za možnost Vprašaj je zahtevan vsaj 1 parameter.

en: User Action
sl: Skript

en: Copy to Clipboard...
sl: Kopiraj v odložišče ...

en: What to copy:
sl: Kaj kopirati:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
sl: Ta ločilnik pripni trenutni vsebini odložišča (izbirno):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
sl: Razširjevalnik: za možnost Odložišče je zahtevan vsaj 1 parameter.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
sl: Razširjevalnik: %Each% ni nujno drugi argument za %Clipboard%

en: Copy a File/Folder...
sl: Kopiraj datoteko/mapo ...

en: Where to copy:
sl: Kam kopirati:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
sl: Razširjevalnik: za možnost Kopiraj sta zahtevana vsaj 2 parametra.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
sl: Razširjevalnik: %Each% ni nujno drugi argument %Copy%

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
sl: Razširjevalnik: neveljaven naslov URL v %_Copy("src", "dest")%

en: Move/Rename a File/Folder...
sl: Premakni/preimenuj datoteko/mapo ...

en: What to move/rename:
sl: Kaj premakniti/preimenovati:

en: New target/name:
sl: Nov cilj/ime:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
sl: Razširjevalnik: za možnost Premikanja sta zahtevana vsaj 2 parametra.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
sl: %Each% ni nujno drugi argument za %Move%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
sl: Razširjevalnik: neveljavni naslovi URL v %_Move("src", "dest")%

en: Load a Synchronizer Profile...
sl: Naloži profil usklajevalnika ...

en: Choose a profile:
sl: Izbor profila:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
sl: Razširjevalnik: ni določenega profila za %_Sync(profile)%

en: Load a Searchmodule Profile...
sl: Naloži profil iskalnika ...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
sl: Razširjevalnik: ni določenega profila za %_NewSearch(profile)%

en: Load a Panel Profile...
sl: Naloži profil pulta ...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
sl: Razširjevalnik: ni določenega profila za %_Profile(profile)%; prekinjanje ...

en: Separate Program Call for Each...
sl: Ločeni klic programov za vsak ...

en: Set Sorting for This Panel...
sl: Določitev razvrščanja za ta pult ...

en: Choose a column:
sl: Izbor stolpca:

en: Choose a sort sequence:
sl: Izbor zaporedja razvrščanja:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
sl: Razširjevalnik: ni določenega stolpca za %_ColSort(column)%

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
sl: Razširjevalnik: neznan stolpec določen za %_ColSort(%1)%

en: Set Relation Between the Panels...
sl: Določilo povezav med pulti ...

en: Set the new size in percent:
sl: Določi novo velikost v odstotkih:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
sl: Razširjevalnik: vrednost %1 je izven obsega za %_PanelSize(percent)%. Prvi parameter mora biti večji od 0 in manjši od 100

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
sl: Prikaz datoteke z vgrajenim pregledovalnikom ...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
sl: Katera datoteka naj bo prikazana (običajno '%aCurrent%')

en: Choose a view mode:
sl: Izbor načina prikaza:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
sl: Izbor načina prikaza oken:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
sl: Razširjevalnik: ni izbrane datoteke za prikaz v %_View(filename)%

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
sl: %Each% ni dovoljen v parametru za %1

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
sl: Razširjevalnik: neprimerni določevalnik pulta %1 v vsebniku %2

en: Error: unterminated % in Expander
sl: Napaka: nekončano opravilo % v razširjevalniku

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
sl: Napaka: neprepoznano opravilo %%%1%2%% v razširjevalniku

en: Error: missing ')' in Expander
sl: Napaka: manjka ')' v razširjevalniku

en: Standard Output (stdout)
sl: Standardni izpis (stdout)

en: Standard Error (stderr)
sl: Standardna napaka (stderr)

en: Output
sl: Izpis

en: Use font with fixed width
sl: Uporabi pisavo stalne širine

en: Kill
sl: Uniči

en: Kill the running process
sl: Uniči zagnano opravilo

en: *.txt|Text files
    *|All files
sl: *.txt|Besedilne datoteke
    *|Vse datoteke

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
sl: Datoteka že obstaja.
    Ali naj se vsebina prepiše ali naj se ji pripne izpis?

en: Overwrite or append?
sl: Prepiši ali pripni?

en: Append
sl: Pripni

en: Export failed
sl: Izvoz je spodletel

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sl: Uporabniškega ukaza ni bilo mogoče zagnati, saj %1 ni bil najden ali ni izvedljiv. Prepričajte se, da je nameščen paket kde-cli-tools.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
sl: Vstavljen posnemovalnik terminala na deluje, zato bo uporabljeno zbiranje izpisov.

en: Confirm Execution
sl: Potrdi izvajanje

en: Command being executed:
sl: Ukaz, ki se izvaja:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
sl: Datoteka %1 ne vsebuje veljavnega skripta.

en: UserActions - cannot read from file
sl: Uporabniški skripti - ni mogoče brati iz datoteke

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
sl: Korenski predmet datoteke skripta ni imenovan %1, uporablja %2

en: Unable to open actions file %1
sl: Ni mogoče odpreti datoteke skripta %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
sl: Skript je brez imena, zato ga ni mogoče uvoziti.
    To je napaka v datoteki, ki jo je mogoče popraviti ročno.

en: UserActions - invalid action
sl: Uporabniški skripti - neveljaven skript

en: Equal panel-size
sl: Enaka velikost pultov

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
sl: Nastavi odstotek razmerja med pulti na 50/50

en: Samples
sl: Vzorci

en: Edit as root
sl: Uredi kot skrbnik

en: Edit a file as root
sl: Uredi datoteko kot skrbnik

en: Edit a file with root permissions
sl: Uredi datoteko kot skrbnik

en: Mount a new filesystem
sl: Priklopi nov datotečni sistem

en: Enqueue in Amarok
sl: Postavi v vrsto programa Amarok

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
sl: Pripni izbrane predmete na seznam predvajanja programa Amarok

en: Multimedia
sl: Predstavnost

en: Copy file path of current item (escaping spaces)
sl: Kopiraj pot datoteke trenutnega predmeta (preskoči presledke)

en: Copy file path(s) of selected item(s)
sl: Kopiraj poti datotek(e) izbran(ega/ih) predmet(a/ov)

en: Sort by Name
sl: Razvrsti po imenu

en: Sorts the active panel by Name
sl: Razvrsti dejavni pult po imenu

en: Sort by Extension
sl: Razvrsti po priponi

en: Sorts the active panel by Extension
sl: Razvrsti dejavni pult po priponi

en: Sort by Size
sl: Razvrsti po velikosti

en: Sorts the active panel by Size
sl: Razvrsti dejavni pult po velikosti

en: Sort by Modified
sl: Razvrsti po datumu spremembe

en: Sorts the active panel by Modified
sl: Razvrsti dejavni pult po datumu spremembe

en: Backup current
sl: Ustvari varnostno kopijo

en: Backup current file in current folder
sl: Ustvari varnostno kopijo trenutne datoteke v trenutni mapi

en: System
sl: Sistem

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
sl: Varnostno kopira trenutno datoteko v trenutno mapo in vpraša uporabnika za novo ime datoteke. Privzeto je izvirnemu imenu datoteke pripeta pripona ".old".

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
sl: krarc: podpora zapisovanju je onemogočena.
    Omogočite jo lahko na strani 'Arhivi' v Konfiguratorju.

en: Creating folders is not supported with %1 archives
sl: Ustvarjanje map ni podprto v arhivih %1

en: Creating %1...
sl: Ustvarjanje %1 ...

en: Writing to %1 archives is not supported
sl: Zapisovanje v arhive %1 ni podprto

en: Packing %1...
sl: Pakiranje %1 ...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
sl: Pridobivanje podatkov iz arhivov %1 ni podprto

en: Unpacking %1...
sl: Razpakiranje %1 ...

en: An error has happened, related to the external program '%1'. The error message is: '%2'.
sl: Prišlo je do napake vezane na zunanji program '%1'. Sporočilo napake je: '%2'.

en: Deleting files from %1 archives is not supported
sl: Izbris podatkov iz arhivov %1 ni podprt

en: Accessing files is not supported with %1 archives
sl: Dostop do datotek v arhivih %1 ni podprt

en: Listing folders is not supported for %1 archives
sl: Prikaz seznama map ni podprto v arhivih %1

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
sl: 
    Prepričajte se, da je binarna datoteka %1 pravilno nameščena v sistemu.

en: Krarc Password Dialog
sl: Pogovorno okno gesel Krarc

en: Accessing the file requires a password.
sl: Dostop do datoteke zahteva geslo.
