krusader - en to sr translation catalogue (1685 entries)

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
sr: Подршка за уписивање није укључена.
    Можете је укључити у Кр‑подешивачу на страници „архиве“.

en: Creating directories is not supported with %1 archives
sr: Стварање фасцикли није подржано за архиве типа %1.|/|Стварање фасцикли није подржано за архиве типа $[ном %1].

en: Creating %1...
sr: Стварам %1...

en: Writing to %1 archives is not supported
sr: Уписивање у архиве типа %1 није подржано.|/|Уписивање у архиве типа $[ном %1] није подржано.

en: Packing %1...
sr: Пакујем %1...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
sr: Добављање података из архива типа %1 није подржано.|/|Добављање података из архива типа $[ном %1] није подржано.

en: Unpacking %1...
sr: Распакујем %1...

en: Deleting files from %1 archives is not supported
sr: Брисање фајлова из архива типа %1 није подржано.|/|Брисање фајлова из архива типа $[ном %1] није подржано.

en: Deleting %1...
sr: Бришем %1...

en: Accessing files is not supported with %1 archives
sr: Приступање фајловима у архивама типа %1 није подржано.|/|Приступање фајловима у архивама типа $[ном %1] није подржано.

en: Listing directories is not supported for %1 archives
sr: Набрајање фасцикли у архивама типа %1 није подржано.|/|Набрајање фасцикли у архивама типа $[ном %1] није подржано.

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
sr: 
    Проверите да ли је наредба %1 правилно инсталирана на систему.

en: Krarc Password Dialog
sr: Дијалог лозинке

en: Accessing the file requires a password.
sr: За приступ фајлу неопходна је лозинка.

en: ActionMan - Manage Your Useractions
sr: Менаџер радњи — управљајте својим корисничким радњама

en: New protocol
sr: Нови протокол

en: Set a protocol:
sr: Постави протокол:

en: Edit Protocol
sr: Уређивање протокола

en: Set another protocol:
sr: Постави други протокол:

en: Edit Path
sr: Уређивање путање

en: Set another path:
sr: Постави другу путању:

en: New MIME Type
sr: Нови МИМЕ тип

en: Set a MIME type:
sr: Постави МИМЕ тип:

en: Edit MIME Type
sr: Уређивање МИМЕ типа

en: Set another MIME type:
sr: Постави други МИМЕ тип:

en: New File Name
sr: Ново име фајла

en: Set a file name:
sr: Постави име фајла:

en: Edit File Name
sr: Уређивање имена фајла

en: Set another file name:
sr: Постави друго име фајла:

en: Please set a unique name for the useraction
sr: Морате задати јединствено име за ову корисничку радњу

en: Please set a title for the menu entry
sr: Морате задати текст за ставку менија

en: Command line is empty
sr: Командна линија је празна

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
sr: Већ постоји радња са овим именом.
    Ако нема овакве корисничке радње, онда је ово име неке Крусејдерове унутрашње радње.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
sr: Својства радње

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
sr: Основна својства

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
sr: Детаљан опис <b>корисничке радње</b>. Приказује се једино у <i>Кр‑подешивачу</i> и преко <code>Shift+F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
sr: Опис:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
sr: Наредба прихвата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
sr: Замени <b>местодржаче</b> именима локалних фајлова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
sr: само &локалне фајлове (без УРЛ‑ова)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
sr: Замени <b>местодржаче</b> правилним УРЛ‑ова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
sr: УРЛ‑ова (&удаљене и локалне)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
sr: Текст приказан у <b>корисничком менију</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
sr: Текст:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
sr: <p>Јединствено име <b>корисничке радње</b>. Користи се једино у <i>Кр‑подешивачу</i> и не појављује се у осталим менијима.</p><p><b>Напомена</b>: <i>Текст</i> приказан у <b>корисничком менију</b> може се задати испод.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
sr: <b>Корисничке радње</b> се могу груписати у категорије ради лакшег разликовања. Изаберите постојећу <i>категорију</i> или направите нову уношењем њеног имена.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
sr: Свака <b>корисничка радња</b> може имати своју иконицу, која ће стајати испред текста у <b>корисничком менију</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
sr: <p>Јединствено име <b>корисничке радње</b>. Користи се једино у <i>Кр‑подешивачу</i> и не појављује се у осталим менијима.</p><p><b>Напомена</b>: <i>Текст</i> приказан у <b>корисничком менију</b> може се задати испод.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
sr: Идентификатор:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
sr: <p><i>Наредба</i> која ће бити извршена за ову <b>корисничку радњу</b>. Може бити једноставна наредба шкољке или сложени низ наредби са <b>местодржачима</b>.</p><p>Примери:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul><p>Детаље о синтакси потражите у корисничком приручнику.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
sr: Наредба:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
sr: <i>Облачић</i> се приказује када се показивач миша задржи изнад <b>траке са корисничким радњама</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
sr: <i>Радна фасцикла</i> у којој ће се извршити <i>наредба</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
sr: Облачић:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
sr: <p><i>Наредба</i> која ће бити извршена за ову <b>корисничку радњу</b>. Може бити једноставна наредба шкољке или сложени низ наредби са <b>местодржачима</b>.</p><p>Примери:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul><p>Детаље о синтакси потражите у корисничком приручнику.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
sr: Категорија:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
sr: Додаје <b>местодржаче</b> за изабране фајлове у панелу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
sr: &Додај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
sr: Радна фасцикла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
sr: Подразумевана пречица:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
sr: Поставља подразумевану пречицу на тастатури.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
sr: никаква

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
sr: Ако је попуњено, радња се види у менију корисничких радњи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
sr: Активна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
sr: Режим извршавања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
sr: Сакупља излаз извршеног програма.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
sr: Сакупи излаз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
sr: Сакупља засебно стандардни излаз и стандардни излаз грешака.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
sr: Издвоји стандардни грешака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
sr: &Нормално

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
sr: Извршава наредбу у терминалу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
sr: Изврши у терминалу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
sr: Извршава наредбу у угнежђеном емулатору терминала.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
sr: Изврши у угнежђеном емулатору терминала

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
sr: Напредна својства

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
sr: Ова корисничка радња доступна је само за

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
sr: Протокол

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
sr: &Нови...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
sr: &Измени...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
sr: &Обриши

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
sr: Приказује <b>корисничку радњу</b> само за овде дефинисане вредности.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
sr: Путања

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
sr: &Нова...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
sr: МИМЕ тип

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
sr: &Нови...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
sr: Име фајла

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
sr: Приказује <b>корисничку радњу</b> једино за овде дефинисана имена фајлова. Могу се користити џокери <code>?</code> и <code>*</code>.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
sr: &Нови...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
sr: Омогућава вам да дотерате <i>наредбу</i> пре извршавања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
sr: Засебно потврди сваки позив наредбе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
sr: Покреће <i>наредбу</i> под другим корисником.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
sr: Покрени под корисником:

en: Active panel
sr: активни панел

en: Other panel
sr: други панел

en: Left panel
sr: леви панел

en: Right panel
sr: десни панел

en: Panel independent
sr: невезано за панел

en: Choose executable...
sr: Изабери извршни...

en: User Action Parameter Dialog
sr: Дијалог за параметре корисничких радњи

en: This placeholder allows some parameter:
sr: Овај местодржач пружа неке параметре:

en: Title
sr: Текст

en: *.xml|XML files
    *|All files
sr: *.xml|ИксМЛ фајлови
    *|сви фајлови

en: Create new useraction
sr: Направи нову корисничку радњу

en: Import useractions
sr: Увези корисничку радњу

en: Export useractions
sr: Извези корисничку радњу

en: Copy useractions to clipboard
sr: Копирај корисничке радње у клипборд

en: Paste useractions from clipboard
sr: Налепи корисничке радње из клипборда

en: Delete selected useractions
sr: Обриши изабране корисничке радње

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
sr: Тренутна радња је измењена. Желите ли да примените измене?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
sr: Желите ли заиста да уклоните све изабране радње?

en: Remove Selected Actions?
sr: Уклонити изабране радње?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
sr: Овај фајл већ садржи неке корисничке радње.
    Желите ли да их пребришете или да их стопите са изабраним радњама?

en: Overwrite or Merge?
sr: Пребрисати или стопити?

en: Merge
sr: Стопи

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sr: Овај фајл већ постоји. Желите ли заиста да га пребришете?

en: Overwrite Existing File?
sr: Пребрисати постојећи фајл?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
sr: Не могу да отворим %1 за писање.
    Ништа није извезено.

en: Export Failed
sr: Извоз пропао

en: Internal error, undefined <job> in result signal
sr: Унутрашња грешка, недефинисано <job> у резултату сигнала.

en: Downloading remote files
sr: Преузимам удаљене фајлове

en: Counting files
sr: Бројим фајлове

en: Uploading to remote destination
sr: Отпремам на удаљено одредиште

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
sr: %1, неподржан тип архиве.

en: Error
sr: Грешка

en: Counting files in archive
sr: Бројим фајлове у архиви

en: Failed to list the content of the archive (%1).
sr: Не могу да излистам садржај архиве (%1).

en: Failed to unpack %1.
sr: Не могу да распакујем %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
sr: Не могу да претворим РПМ (%1) у цпио.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
sr: Не могу да претворим ДЕБ (%1) у тар.

en: Unpacking File(s)
sr: Распакујем Фајлове

en: User cancelled.
sr: Корисник је одустао.

en: Testing Archive
sr: Испробавам архиву

en: Packing File(s)
sr: Пакујем Фајлове

en: Failed to pack %1.
sr: Не могу да запакујем %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
sr: Ова архива је шифрована, унесите лозинку:

en: Processed files
sr: Обрађени фајлови

en: Error while packing
sr: Грешка при паковању

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
sr: %1, проба није прошла.

en: Archive tests passed.
sr: Пробе архиве прошле.

en: Error while unpacking
sr: Грешка при распакивању

en: Add Bookmark
sr: Додавање обележивача

en: Name:
sr: Име:

en: URL:
sr: УРЛ:

en: Create in:
sr: Направи у:

en: New Folder
sr: Нова фасцикла

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Folder name:
sr: Име фасцикле:

en: Trash bin
sr: Смеће

en: Virtual Filesystem
sr: Виртуелни фајл систем

en: Local Network
sr: Локална мрежа

en: BookMan II
sr: Менаџер маркера II

en: Unable to write to %1
sr: Не могу да пишем у %1

en: %1 instead of %2
sr: %1 уместо %2

en: missing tag %1
sr: недостаје ознака %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
sr: %1 не личи на добар фајл обележивача

en: Error reading bookmarks file: %1
sr: Грешка при читању фајла обележивача: %1

en: Popular URLs
sr: Популарни УРЛ‑ови

en: Manage Bookmarks
sr: Управљај обележивачима

en: Enable special bookmarks
sr: Укључи специјалне обележиваче

en: Jump back
sr: Скочи уназад

en: Open
sr: Отвори

en: Open in a new tab
sr: Отвори у новом језичку

en: Delete
sr: Обриши

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
sr: <qt>Не могу да покренем <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
sr: <qt>Грешка при извршавању <b>%1</b>.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
sr: Грешка при читању стдиз или стдгр

en: Please wait...
sr: Сачекајте...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
sr: <qt>Крусејдер не може да нађе на систему алатку за контролне суме који рукује са *.%1 фајловима. Погледајте страницу о <b>зависностима</b> у поставкама Крусејдера.</qt>

en: Creating Checksums
sr: Стварање контролних сума

en: Create Checksums
sr: Стварање контролних сума

en: About to calculate checksum for the following files or directories:
sr: Рачунаће се контролна сума за следеће фајлове или фасцикле:

en: Select the checksum method:
sr: Метод контролне суме:

en: Checksum Results
sr: Резултати контролне суме

en: File
sr: фајл

en: Hash
sr: дисперзија

en: Errors received:
sr: Примљене грешке:

en: Save one checksum file for each source file
sr: Један фајл контролне суме за сваки изворни фајл

en: No files found
sr: Није нађен ниједан фајл

en: Errors were detected while creating the checksums
sr: Откривене су грешке при стварању контролних сума

en: Checksums were created successfully
sr: Контролне суме успешно створене

en: Saving checksum files...
sr: Уписујем фајлове контролних сума...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
sr: Грешке при уписивању више контролних сума. Заустављам.

en: Error saving file %1
sr: Грешка при уписивању фајла %1

en: Verifying Checksums
sr: Оверавање контролних сума

en: Verify Checksum File
sr: Оверавање фајла контролне суме

en: About to verify the following checksum file
sr: Овериће се следећи фајл контролне суме

en: Checksum file:
sr: Фајл контролне суме:

en: Verify Result
sr: Резултат оверавања

en: Result output:
sr: Излаз резултата:

en: Errors were detected while verifying the checksums
sr: Откривене су грешке при овери контролних сума

en: Checksums were verified successfully
sr: Контролне суме успешно оверене

en: F2 Delay Job Start
sr: F2 Одгоди почетак посла

en: F2 Queue
sr: F2 Ред

en: Do not start the job now.
sr: Не започињи посао сада

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
sr: Стави посао у ред ако се неки посао већ извршава, иначе га одмах започни

en: Choose Files
sr: Избор фајлова

en: Select the following files:
sr: Изабери следеће фајлове:

en: Predefined Selections
sr: Предефинисани избори

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
sr: <p>Предефинисани избор је маска за избор фајлова коју често користите.</p><p>Примери: „<tt>*.c, *.h</tt>“, „<tt>*.c, *.o</tt>“, итд.</p><p>Маске можете додавати на списак тако што их упишете па притиснете дугме <i>Додај</i>.</p><p><i>Обриши</i> уклања предефинисани избор, а <i>Очисти</i> уклања све њих.</p><p>Приметите да линија у којој уређујете маску има свој историјат, кроз који се можете кретати по потреби.</p>

en: Add
sr: Додај

en: Adds the selection in the line-edit to the list
sr: Додаје избор из линије за уређивање на списак.

en: Delete the marked selection from the list
sr: Брише означени избор са списка.

en: Clear
sr: Очисти

en: Clears the entire list of selections
sr: Брише цео списак избора.

en: Krusader::Wait
sr: Крусејдер — чекање

en: &Cancel
sr: &Одустани

en: Capacity: %1
sr: Капацитет: %1

en: Used: %1
sr: Попуњено: %1

en: Free: %1
sr: Слободно: %1

en: Not mounted.
sr: Није монтирано.

en: Enter a selection:
sr: Унесите избор:

en: New Network Connection
sr: Нова мрежна веза

en: About to connect to...
sr: Следи повезивање на...

en: Protocol:
sr: Протокол:

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Port:
sr: Порт:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: &Connect
sr: &Повежи

en: Pack %1
sr: Запакуј %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
sr[0]: Запакуј %1 фајл
sr[1]: Запакуј %1 фајла
sr[2]: Запакуј %1 фајлова
sr[3]: Запакуј %1 фајл

en: Please select a folder
sr: Избор фасцикле

en: Pack
sr: Паковање

en: To archive
sr: у архиву

en: In folder
sr: у фасцикли

en: Multiple volume archive
sr: Вишеделна архива

en: Size:
sr: Величина:

en: Set compression level
sr: Задати ниво компресије

en: MIN
sr: мин.

en: MAX
sr: макс.

en: Password
sr: Лозинка

en: Again
sr: Поново

en: Encrypt headers
sr: Шифруј заглавља

en: Command line switches:
sr: Прекидачи командне линије:

en: &Advanced >>
sr: &Напредно >>

en: &Advanced <<
sr: &Напредно <<

en: No password specified
sr: Лозинка није задата

en: The passwords are equal
sr: Лозинке су исте

en: The passwords are different
sr: Лозинке су различите

en: Cannot pack, the passwords are different.
sr: Не могу да запакујем, лозинке су различите.

en: Invalid volume size.
sr: Лоша величина дела.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
sr: Лош прекидач командне линије.
    Прекидач мора да почне цртицом (-).

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
sr: Лош прекидач командне линије.
    Контракроз (\) не може да буде последњи знак.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
sr: Лош прекидач командне линије.
    Незатворен наводник.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
sr: Сачувани списак популарних УРЛ‑ова није исправан. Биће обрисан.

en: &Search:
sr: &Тражи:

en: Loading Usage Information
sr: Учитавам податке о попуњености

en: Files:
sr: Фајлови:

en: Directories:
sr: Фасцикле:

en: Total Size:
sr: Укупна величина:

en: Loading the disk usage information...
sr: Учитавам податке о попуњености диска...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
sr: Улазак у родитељску фасциклу захтева учитавање садржаја УРЛ‑а „%1“. Желите ли да наставите?

en: Krusader::DiskUsage
sr: Крусејдер — попуњеност диска

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
sr: Желите ли заиста да преместите ову ставку у смеће?

en: &Trash
sr: &Баци

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
sr: Желите ли заиста да обришете ову ставку?

en: Warning
sr: Упозорење

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
sr: тренутна фасцикла:%1,  укупна величина:%2,  сопствена величина:%3

en: Disk Usage
sr: Попуњеност диска

en: Exclude
sr: Искључи

en: Up one folder
sr: Једна фасцикла горе

en: New search
sr: Нова претрага

en: Refresh
sr: Освежи

en: Include all
sr: Укључи све

en: Step into
sr: Ускочи у

en: Lines
sr: Редови

en: Detailed
sr: Детаљно

en: Filelight
sr: Фајлајт

en: Next
sr: Следеће

en: Previous
sr: Претходно

en: View
sr: Приказ

en: Type:
sr: Тип:

en: Own size:
sr: Сопствена величина:

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: Permissions:
sr: Дозволе:

en: Owner:
sr: Власник:

en: Krusader::Disk Usage
sr: Крусејдер — попуњеност диска

en: Start new disk usage search
sr: Покрени нову претрагу попуњености диска

en: Parent folder
sr: Родитељска фасцикла

en: Line view
sr: Редни приказ

en: Detailed view
sr: Детаљни приказ

en: Filelight view
sr: Фајлајтов приказ

en: Viewing the usage of folder:
sr: Преглед попуњености фасцикле:

en: Zoom In
sr: Увеличај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Rainbow
sr: Дуга

en: High Contrast
sr: Високи контраст

en: KDE
sr: КДЕ

en: Scheme
sr: Шема

en: Increase contrast
sr: Повећај контраст

en: Decrease contrast
sr: Смањи контраст

en: Use anti-aliasing
sr: Примени омекшавање

en: Show small files
sr: Прикажи мале фајлове

en: Vary label font sizes
sr: Прилагоди величину фонта етикета

en: Minimum font size
sr: Најмања величина фонта

en: Krusader::Filelight
sr: Крусејдер — Фајлајт

en: Line View
sr: редни приказ

en: Percent
sr: процената

en: Name
sr: име

en: Show file sizes
sr: Прикажи величине фајлова

en: Total size
sr: укупна величина

en: Own size
sr: сопствена величина

en: Type
sr: тип

en: Date
sr: датум

en: Permissions
sr: дозволе

en: Owner
sr: власник

en: Group
sr: група

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
sr[0]: %1 фајл: ~ %2
sr[1]: %1 фајла: ~ %2
sr[2]: %1 фајлова: ~ %2
sr[3]: %1 фајл: ~ %2

en: Files: %1
sr: Фајлови: %1

en: Open File Manager Here
sr: Отвори менаџер фајлова овде

en: Open Terminal Here
sr: Отвори терминал овде

en: &Center Map Here
sr: &Центрирај мапу овде

en: &Open
sr: &Отвори

en: &Delete
sr: &Обриши

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
sr: <qt>Фасцикла <i>%1</i> ће бити <b>рекурзивно</b> и <b>трајно</b> обрисана.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
sr: <qt>Фајл <i>%1</i> ће бити <b>трајно</b> обрисан.</qt>

en: Space information disabled
sr: Подаци о простору искључени

en: No space information on non-local filesystems
sr: Нема података о простору на нелокалним фајл системима

en: Space information unavailable
sr: Подаци о простору недоступни

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
sr: Крусејдер не подржава протокол:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
sr: Фасцикла %1 не постоји.

en: Cannot open the folder %1.
sr: Не могу да отворим фасциклу %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
sr: Одбијен приступ %1

en: Malformed URL:
    %1
sr: Лоше формиран УРЛ:
    %1

en: Archives
sr: архиве

en: Image Files
sr: фајлови слика

en: Text Files
sr: текстуални фајлови

en: Video Files
sr: видео фајлови

en: Audio Files
sr: аудио фајлови

en: Custom
sr: посебно

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2%)
sr: Тражим кроз садржај „%1“ (%2%)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
sr: Не можете копирати директно у фасциклу virt:/.
    Можете направити потфасциклу и копирати фајлове у њу.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
sr: Стварање нових потфасцикли дозвољено је једино у фасцикли virt:/.

en: Virtual filesystem
sr: Виртуелни фајл систем

en: Size
sr: Величина

en: At Least
sr: Најмање

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
sr: B

en: At Most
sr: Највише

en: Any date
sr: Било када

en: &Modified between
sr: &Измењено између

en: an&d
sr: &и

en: &Not modified after
sr: &Није мењано после

en: Mod&ified in the last
sr: Измењено у &последњих

en: days
sr: дана

en: weeks
sr: седмица

en: months
sr: месеци

en: years
sr: година

en: No&t modified in the last
sr: Није &мењано у последњих

en: Ownership
sr: Власништво

en: Belongs to &user
sr: Припада &кориснику

en: Belongs to gr&oup
sr: Припада &групи

en: P&ermissions
sr: &Дозволе

en: O&wner
sr: &Власник

en: Grou&p
sr: Гр&упа

en: A&ll
sr: &Све

en: Note: a '?' is a wildcard
sr: Напомена: ‘?’ је џокер.

en: Invalid date entered.
sr: Унесен лош датум.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
sr: Датум %1 није правилан према локалитету. Унесите правилан датум (можете употребити дугме датума за лакши приступ).

en: Specified sizes are inconsistent.
sr: Задате величине нису усаглашене.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
sr: Поново унесите вредности тако да величина леве стране буде мања од величине десне стране (или једнака).

en: Dates are inconsistent.
sr: Датуми нису усаглашени.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
sr: Датум са леве стране је после датума са десне. Поново унесите датуме тако да датум лево буде пре датума десно.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
sr: Датум на врху је после од датума на дну. Поново унесите датуме тако да датум на врху буде пре датума на дну.

en: Krusader::Choose Files
sr: Крусејдер — избор фајлова

en: &General
sr: &Опште

en: &Advanced
sr: &Напредно

en: Could not load profile.
sr: Не могу да учитам профил.

en: Any Character
sr: било који знак

en: Start of Line
sr: почетак реда

en: End of Line
sr: крај реда

en: Set of Characters
sr: скуп знакова

en: Repeats, Zero or More Times
sr: понавља се нула или више пута

en: Repeats, One or More Times
sr: понавља се једном или више пута

en: Optional
sr: опционо

en: Escape
sr: избегавање

en: TAB
sr: Tab

en: Newline
sr: нови ред

en: Carriage Return
sr: повратак реда

en: White Space
sr: празнина

en: Digit
sr: цифра

en: &Case sensitive
sr: &Разликуј величину слова

en: Search &for:
sr: &Тражи:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
sr: <p>Овде се дефинише критеријум за филтрирање фајлова.</p><p>Можете користити џокере. Вишеструки обрасци се раздвајају размаком (значи логичко ИЛИ). Обрасци се искључују из претраге симболом цеви (|).</p><p>Ако се образац завршава знаком кроз (<code>*образац*/</code>), то значи да важи за рекурзивну претрагу фасцикли.</p><ul><li><code>образац</code> — тражење оних фајлова/фасцикли чије име је <code>образац</code>, рекурзивно кроз све потфасцикле независно од вредности <code>образац</code></li><li><code>образац/</code> - тражење свих фајлова/фасцикли, али рекурзивна претрага иде кроз (или искључује) фасцикле по имену <code>образац</code></li></ul><p>Дозвољено је користити наводнике за имена која садрже размак. На пример, филтер <code>"Program Files"</code> тражи фајлове/фасцикле по имену <code>Program Files</code>.</p><p>Примери:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Напомена</b>: Образац претраге <code>текст</code> значи исто што и <code>*текст*</code>.</p>

en: &Of type:
sr: &типа:

en: All Files
sr: сви фајлови

en: &Profile handler
sr: &Руковалац профилима

en: &Load
sr: &Учитај

en: Searc&h in
sr: Тражи &у

en: &Do not search in
sr: &Не тражи у

en: Containing text
sr: Садржи текст

en: &Text:
sr: &Текст:

en: RegExp
sr: региз

en: Encoding:
sr: Кодирање:

[ctx: Default encoding]
en: Default
sr: подразумевано

en: &Match whole word only
sr: Поклопи само &целе речи

en: Cas&e sensitive
sr: &Разликуј величину слова

en: Search in s&ub folders
sr: Претрага у пот&фасциклама

en: Search in arch&ives
sr: Претрага у &архивама

en: Follow &links
sr: Прати &везе

en: No search criteria entered.
sr: Није унесен критеријум претраге.

en: Please specify a location to search in.
sr: Задајте локацију на којој треба тражити.

en: Open the folder history list
sr: Отвори листу историјата фасцикли

en: Name of folder where command will be processed.
sr: Име фасцикле у којој ће наредбе бити извршаване.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
sr: <qt><p>Заправо је врло једноставно: укуцате овде наредбу и Крусејдер ће послушати.</p><p><b>Савет:</b> крећите се кроз историјат командне линије тастерима стрелица горе и доле.</p></qt>

en: Execution mode
sr: Режим извршавања

en: Rename
sr: Преименуј

en: Edit
sr: Уреди

en: Copy
sr: Копирај

en: Move
sr: Премести

en: Mkdir
sr: Направи фасциклу

en: Term
sr: Терминал

en: Quit
sr: Напусти

en: Reload
sr: Учитај поново

en: Ready.
sr: Спреман.

en: Open the available media list
sr: Отвори списак доступних медијума

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
sr: Удаљено дељење [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
sr: непозната

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
sr: непознат

en: Floppy
sr: флопи

en: CD/DVD-ROM
sr: ЦД/ДВД

en: USB pen drive
sr: УСБ штапић

en: USB device
sr: УСБ уређај

en: Removable media
sr: уклоњиви медијум

en: Hard Disk
sr: хард диск

en: Camera
sr: фотоапарат

en: Video CD/DVD-ROM
sr: видео ЦД/ДВД

en: Audio CD/DVD-ROM
sr: аудио ЦД/ДВД

en: Recordable CD/DVD-ROM
sr: уписиви ЦД/ДВД

en: Mount
sr: Монтирај

en: Unmount
sr: Демонтирај

en: Eject
sr: Избаци

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr: Грешка у приступању „%1“, систем одговара: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
sr: Грешка у приступању „%1“.

en: Profiles
sr: Профили

en: Remove entry
sr: Уклони ставку

en: Overwrite entry
sr: Пребриши ставку

en: Add new entry
sr: Додај нову ставку

en: Krusader::ProfileManager
sr: Крусејдер — менаџер профила

en: Enter the profile name:
sr: Унесите име профила:

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
sr: <b>Не могу да направим угнежђени терминал.</b><br/>Пријављена грешка: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
sr: <b>Не могу да направим угнежђени терминал.</b><br/>Ово можете поправити инсталирањем Конзоле:<br/>%1

en: Cancel Job
sr: Откажи посао

en: Pause Job
sr: Паузирај посао

en: Resume Job
sr: Настави посао

en: Start Job
sr: Започни посао

en: No jobs
sr: Нема послова

en: Play/Pause &Job
sr: Пусти/паузирај &посао

en: Job Progress Bar
sr: Трака напретка посла

en: Job Queue Mode
sr: Режим управљања редом

en: Run only one job in parallel
sr: Извршавај само један посао истовремено

en: Undo Last Job
sr: Опозови последњи посао

en: Are you sure you want to quit?
sr: Желите ли заиста да напустите Крусејдер?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
sr[0]: Има још %1 поступак над пословима.
sr[1]: Има још %1 поступка над пословима.
sr[2]: Има још %1 поступака над пословима.
sr[3]: Има још један поступак над пословима.

en: No Jobs
sr: Нема послова

en: %1 Job | %1 Jobs
sr[0]: %1 посао
sr[1]: %1 посла
sr[2]: %1 послова
sr[3]: %1 посао

en: Clear Job List
sr: Очисти списак послова

en: Pause All Jobs
sr: Паузирај све послове

en: Resume Job List
sr: Настави списак послова

en: Move %1 to trash
sr: Баци %1 у смеће

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
sr[0]: Баци %1 фајл у смеће
sr[1]: Баци %1 фајла у смеће
sr[2]: Баци %1 фајлова у смеће
sr[3]: Баци %1 фајл у смеће

en: Delete %1
sr: Обриши %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
sr[0]: Обриши %1 фајл
sr[1]: Обриши %1 фајла
sr[2]: Обриши %1 фајлова
sr[3]: Обриши %1 фајл

en: Copy to %1
sr: Копирај у %1

en: Move to %1
sr: Премести у %1

en: Link to %1
sr: Повежи у %1

en: General
sr: Опште

en: Automount filesystems
sr: Аутоматски монтирај фајл системе

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
sr: При уласку у фасциклу наведену као тачка монтирања у <b>fstab</b>, покушава да је монтира са дефинисаним параметрима.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
sr: Менаџер монтирања неће (де)монтирати следеће тачке монтирања:

en: Confirmations
sr: Потврде

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
sr: 
    Тражи потврду корисника за следеће поступке:

en: Deleting non-empty folders
sr: Брисање непразних фасцикли

en: Deleting files
sr: Брисање фајлова

en: Copying files
sr: Копирање фајлова

en: Moving files
sr: Премештање фајлова

en: Confirm feed to listbox
sr: Потврди увођење у падајући списак

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
sr: Пита за име резултата при увођењу ставки у падајући списак. Подразумевано користи стандардну вредност.

en: Removing Useractions
sr: Уклањање корисничких радњи

en: Fine-Tuning
sr: Фино штеловање

en: Icon cache size (KB):
sr: Величина кеша иконица (KB):

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
sr: Већа количина кеша за иконице повећава брзину приказа садржаја панела. Међутим, превелики кеш може потрошити меморију.

en: Arguments of updatedb:
sr: Аргументи за updatedb:

en: krarc ioslave
sr: У/И захват Кр‑арх

en: Enable Write Support
sr: Подршка за уписивање

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
sr: Активирајте уписивање у архиве кроз У/И захват Кр‑арх.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
sr: <b>Пазите при премештању у архиве:</b><br/><b>Неуспех током овог процеса може довести до губитка података.</b><br/><b>Премештање архива у њих самих обрисаће их.</b>

en: Archives handling
sr: Руковање архивама

en: Browse Archives As Folders
sr: Прегледај архиве као фасцикле

en: Krusader will browse archives as folders.
sr: Крусејдер ће прегледати архиве као фасцикле.

en: Test archive after packing
sr: Испробај архиву по паковању

en: Check the archive's integrity after packing it.
sr: Проверава интегритет архиве након паковања.

en: Test archive before unpacking
sr: Испробај архиву пре распакивања

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
sr: Неке оштећене архиве могу изазвати рушење, па се испробавање препоручује.

en: Search results
sr: Резултати претраге

en: Searching for packers...
sr: Тражим архиваре...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sr: Пазите да нови архивари буду инсталирани у <code>$PATH</code> (нпр. <code>/usr/bin</code>).

en: Use the default KDE colors
sr: Користи подразумеване КДЕ боје

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
sr: <p>Користи се КДЕ‑ова глобална постава боја.</p><p><i>Системске поставке→Изглед програма→Боје</i></p>

en: Use alternate background color
sr: Користи алтернативну позадинску боју

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
sr: <p><b>Позадинска боја</b> и <b>алтернативна позадинска боја</b> смењују се сваки други ред.</p><p>Када не користите <i>подразумеване КДЕ боје</i>, можете подесити алтернативне боје у оквиру <i>боја</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
sr: Прикажи тренутну ставку и кад није фокусирана

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
sr: <p>Приказује последњи положај курсора у неактивном панелу.</p><p>Ова опција је доступна само када не користите <i>подразумеване КДЕ боје</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
sr: Затамни боје неактивног панела

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
sr: <p>Боје неактивног панела рачунају се помоћу затамњене боје и фактора затамњења.</p>

en: Colors
sr: Боје

en: Active
sr: Активно

en: Transparent
sr: Прозирно

en: Foreground:
sr: Испис:

en: Folder foreground:
sr: Испис фасцикли:

en: Same as foreground
sr: Исто као испис

en: Executable foreground:
sr: Испис извршних:

en: Symbolic link foreground:
sr: Испис симболичких веза:

en: Invalid symlink foreground:
sr: Испис лоших симболичких веза:

en: Background:
sr: Позадина:

en: Same as background
sr: Исто као позадина

en: Alternate background:
sr: Алтернативна позадина:

en: Selected foreground:
sr: Испис изабраног:

en: Selected background:
sr: Позадина изабраног:

en: Same as alt. background
sr: Исто као алт. позадина

en: Alternate selected background:
sr: Алтернативна позадина изабраног:

en: Same as selected background
sr: Исто као позадина изабраног

en: Current foreground:
sr: Испис тренутног:

en: Not used
sr: Не користи се

en: Same as selected foreground
sr: Исто као испис изабраног

en: Selected current foreground:
sr: Испис тренутног изабраног:

en: Current background:
sr: Позадина тренутног:

en: Inactive
sr: Неактивно

en: Same as active
sr: Исто као активно

en: Dim target color:
sr: Циљна боја затамњења:

en: Dim factor:
sr: Фактор затамњења:

en: KDE default
sr: КДЕ подразумевано

en: Synchronizer
sr: Синхронизатор

en: Equals foreground:
sr: Испис једнаких:

en: Equals background:
sr: Позадина једнаких:

en: Differing foreground:
sr: Испис разлике:

en: Differing background:
sr: Позадина разлике:

en: Copy to left foreground:
sr: Испис копирања улево:

en: Copy to left background:
sr: Позадина копирања улево:

en: Copy to right foreground:
sr: Испис копирања удесно:

en: Copy to right background:
sr: Позадина копирања удесно:

en: Delete foreground:
sr: Испис брисања:

en: Delete background:
sr: Позадина брисања:

en: Other
sr: Остало

en: Quicksearch, match foreground:
sr: Брза претрага, испис поклапања:

en: Quicksearch, match background:
sr: Брза претрага, позадина поклапања:

en: Quicksearch, non-match foreground:
sr: Брза претрага, испис непоклапања:

en: Quicksearch, non-match background:
sr: Брза претрага, позадина непоклапања:

en: Statusbar, active foreground:
sr: Трака стања, испис активног:

en: Statusbar, active background:
sr: Трака стања, позадина активног:

en: Statusbar, inactive foreground:
sr: Трака стања, испис неактивног:

en: Statusbar, inactive background:
sr: Трака стања, позадина неактивног:

en: Preview
sr: Преглед

en: Import color-scheme
sr: Увези шему боја

en: Export color-scheme
sr: Извези шему боја

en: Selected + Current
sr: изабрано + тренутно

en: Selected 2
sr: изабрано 2

en: Selected 1
sr: изабрано 1

en: Current
sr: тренутно

en: Invalid symlink
sr: лоша симвеза

en: Symbolic link
sr: симболичка веза

en: Application
sr: програм

en: Folder
sr: фасцикла

en: Copy to right
sr: копирај удесно

en: Copy to left
sr: копирај улево

en: Differing
sr: различито

en: Equals
sr: једнако

en: Quicksearch non-match
sr: брза претрага, непоклапање

en: Quicksearch match
sr: брза претрага, поклапање

en: Statusbar active
sr: трака стања, активно

en: Statusbar inactive
sr: трака стања, неактивно

en: Select a color-scheme file
sr: Избор фајла шеме боја

en: Error: unable to read from file
sr: Грешка: не могу да читам из фајла

en: Select a color scheme file
sr: Избор фајла шеме боја

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sr: Фајл %1 већ постоји. Желите ли заиста да га пребришете?

en: Error: unable to write to file
sr: Грешка: не могу да пишем у фајл

en: Packers
sr: Архивари

en: Checksum Utilities
sr: Алатке контролне суме

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
sr: Путања %1 није исправна, ниједна исправна није нађена.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
sr: Путања %1 није исправна, узета %2 уместо ње.

en: Viewer/Editor
sr: Приказивач/уређивач

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
sr: Унутрашњи приказивач/уређивач отвара фајлове у засебном прозору

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
sr: Ако је попуњено сваки фајл ће бити отворен у засебном прозору, иначе ће приказивач радити у режиму прозора са језичцима.

en: Viewer
sr: Приказивач

en: Default viewer mode:
sr: Подразумевани режим:

en: Generic mode
sr: генерички

en: Use the system's default viewer
sr: Користи подразумевани приказивач на систему.

en: Text mode
sr: текстуални

en: View the file in text-only mode
sr: Приказује фајл у чистом текстуалном режиму.

en: Hex mode
sr: хексадекадни

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
sr: Приказује фајл у хексадекадном режиму (боље за бинарне фајлове).

en: Lister mode
sr: листач

en: View the file with lister (for huge text files)
sr: Приказује фајл листачем (за огромне текстуалне фајлове).

en: Use Okteta as Hex viewer
sr: Октета као хексадекадни приказивач

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
sr: Ако је доступна, користи Октету уместо унутрашњег хексадекадног приказивача.

en: Use lister if the text file is bigger than:
sr: Употреби листач кад је текстуални фајл већи од:

en: Editor
sr: Уређивач

en: Editor:
sr: Уређивач:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
sr: Савет: Задајте „internal editor“ ако желите да користите Крусејдеров брзи уграђени уређивач.

en: Atomic extensions
sr: Сливени наставци

en: Atomic extensions:
sr: Сливени наставци:

en: Warn on exit
sr: Упозори при напуштању

en: Display a warning when trying to close the main window.
sr: Упозорење при покушају затварања главног прозора.

en: Show and close to tray
sr: Прикажи и затвори у касету

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
sr: Приказује иконицу у системској касети и наставља да ради у позадини кад се прозор затвори.

en: Temp Folder:
sr: Привремена фасцикла:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
sr: Напомена: морате имате пуне дозволе над привременом фасциклом.

en: Delete mode
sr: Режим брисања

en: Move to trash
sr: Баци у смеће

en: Files will be moved to trash when deleted.
sr: Фајлови ће бити премештени у смеће при брисању.

en: Delete files
sr: Обриши фајлове

en: Files will be permanently deleted.
sr: Фајлови ће бити трајно обрисани.

en: Terminal
sr: Терминал

en: External Terminal:
sr: Спољашњи терминал:

en: %d will be replaced by the workdir.
sr: %d ће бити замењено радном фасциклом.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
sr: Угнежђени терминал шаље chdir при промени панела

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
sr: Ако је попуњено, при промени панела (нпр. када се притисне Tab) Крусејдер мења тренутну фасциклу у угнежђеном терминалу.

en: Searching for tools...
sr: Тражим алатке...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sr: Побрините се да новоинсталиране алатке буду доступне кроз <code>$PATH</code> (нпр. у <code>/usr/bin</code>).

en: Add new atomic extension
sr: Додавање новог атомског наставка

en: Extension:
sr: Наставак:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
sr: Атомски наставци морају почињати тачком (.) и морају садржати бар још једну тачку.

en: Navigator bar
sr: Трака кретања

en: Edit Mode by default
sr: Режим уређивања подразумевано

en: Show editable path in Navigator bar by default
sr: Подразумевано прикажи уредиву путању у траци кретања

en: Show full path by default
sr: Приказ целе путање подразумевано

en: Always show full path in Navigator bar by default.
sr: Увек подразумевано приказуј целу путању у траци кретања

en: Operation
sr: Рад

en: Autoselect folders
sr: Аутоматски бирај фасцикле

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
sr: При поклапању критеријума избора, неће бити изабрани само фајлови, већ и фасцикле.

en: Rename selects extension
sr: Преименовање бира наставак

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
sr: При преименовању фајла, бира се цео текст. Ако желите преименовање у стилу Тотал командера — само назива фајла, без наставка — искључите ову опцију.

en: Unselect files before copy/move
sr: Поништи избор пре копирања/премештања

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
sr: Поништава избор фајлова пре него што поступак њиховог копирања/премештања отпочне.

en: Filter dialog remembers settings
sr: Филтерски дијалог памти поставке

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
sr: Филтерски дијалог се отвара са последњим поставкама примењеним на панел.

en: Tabs
sr: Језичци

en: Use full path tab names
sr: Пуна путања као име језичка

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
sr: Приказује пуну путању на језичцима фасцикли. Подразумевано се приказује само последњи део путање.

en: Show new/close tab buttons
sr: Дугмад за отварање/затварање језичка

en: Show the new/close tab buttons.
sr: Приказује дугмад за отварање и затварање језичка.

en: Tab Bar position:
sr: Положај траке језичака:

en: Top
sr: врх

en: Bottom
sr: дно

en: Show Tab Bar on single tab
sr: Трака језичака и при једном језичку

en: Show the tab bar with only one tab.
sr: Приказује траку језичака и када има само један језичак.

en: Search bar
sr: Трака претраге

en: Start by typing
sr: Покрени на куцање

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
sr: Отвара траку претраге и започиње тражење на куцање у панелу.

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Search must match case.
sr: Претрага мора да поклопи величину слова.

en: Up/Down cancels search
sr: Горе/доле отказује претрагу

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
sr: Притискање дугмади горе/доле затвара траку претраге (само у режиму тражења).

en: Position:
sr: Положај:

en: Default mode:
sr: Подразумевани режим:

en: Search
sr: Нађи

en: Select
sr: Изабери

en: Filter
sr: Филтрирај

en: Set the default mode on first usage
sr: Задаје подразумевани режим при првој употреби.

en: Status/Totalsbar
sr: Трака стања и збира

en: Show size in bytes too
sr: Величине и у бајтовима

en: Show space information
sr: Подаци о простору

en: Show free/total space on the device
sr: Слободно/укупно простора на уређају

en: Layout
sr: Распоред

en: Layout:
sr: Распоред:

en: Frame Color:
sr: Боја оквира:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
sr: одређена распоредом

[ctx: Frame color]
en: None
sr: никаква

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
sr: трака стања

en: Frame Shape:
sr: Облик оквира:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
sr: одређен распоредом

[ctx: Frame shape]
en: None
sr: никакав

[ctx: Frame shape]
en: Box
sr: кутија

[ctx: Frame shape]
en: Panel
sr: панел

en: Frame Shadow:
sr: Сенка оквира:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
sr: одређена распоредом

[ctx: Frame shadow]
en: None
sr: никаква

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
sr: издигнута

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
sr: упуштена

en: Default icon size:
sr: Подразумевана величина иконица:

en: Use icons in the filenames
sr: Иконице у именима фајлова

en: Show the icons for filenames and folders.
sr: Приказује иконице за имена фајлова и фасцикли.

en: Show previews by default
sr: Прегледи подразумевано приказани

en: Show previews of files and folders.
sr: Приказује прегледе фајлова и фасцикли.

en: View font:
sr: Фонт приказа:

en: Tooltip delay (msec):
sr: Застој облачића (ms):

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
sr: Време после којег се приказује облачић над фајл ставком, у милисекундама. Задајте негативну вредност да искључите облачиће.

en: Use human-readable file size
sr: Лако препознатљиве величине фајлова

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
sr: Величине фајлова дају се у B, KB, MB и GB, уместо само у бајтовима.

en: Show hidden files
sr: Скривени фајлови

en: Display files beginning with a dot.
sr: Приказује фајлове који почињу тачком.

en: Numeric Permissions
sr: Нумеричке дозволе

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
sr: Приказује окталне бројеве (0755) уместо стандардних дозвола (rwxr-xr-x) у колони дозвола.

en: Load the user defined folder icons
sr: Кориснички дефинисане иконице фасцикли

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
sr: Учитава кориснички дефинисане иконице фасцикли (може умањити перформансе).

en: Always show current item
sr: Тренутна ставка увек видљива

en: Show current item border decoration in inactive panel.
sr: Приказује декорацију ивица тренутне ставке у неактивном панелу.

en: Sort method:
sr: Начин ређања:

en: Alphabetical
sr: алфабетски

en: Alphabetical and numbers
sr: алфабетски и по бројевима

en: Character code
sr: по знаковном коду

en: Character code and numbers
sr: по знаковном коду и бројевима

[ctx: Krusader sort]
en: Krusader
sr: Крусејдерово

en: Case sensitive sorting
sr: Ређање разликује величину слова

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
sr: Фајлови који почињу великим словом ређају се испред фајлова који почињу малим словом (подразумевано на Униксу).

en: Show folders first
sr: Прикажи прво фасцикле

en: Always sort dirs by name
sr: Увек ређај фасцикле по имену

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
sr: Фасцикле се ређају по имену без обзира на колону ређања.

en: Locale aware sorting
sr: Ређање уважава локалитет

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
sr: Ређање се изводи зависно од локалитета и платформе. Може бити споро.

en: View modes
sr: Режими приказа

en: Default view mode:
sr: Подразумевани режим приказа:

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Toolbar buttons have icons
sr: Дугмад траке алатки имају иконице

en: Show Media Button
sr: Дугме медијума

en: The media button will be visible.
sr: Дугме медијума ће бити видљиво.

en: Show Back Button
sr: Дугме за назад

en: Show Forward Button
sr: Дугме за напред

en: Show History Button
sr: Дугме историјата

en: The history button will be visible.
sr: Дугме историјата ће бити видљиво.

en: Show Bookmarks Button
sr: Дугме обележивача

en: The bookmarks button will be visible.
sr: Дугме обележивача ће бити видљиво.

en: Show Panel Toolbar
sr: Прикажи панелску траку

en: The panel toolbar will be visible.
sr: Панелска трака ће бити видљива.

en: Visible Panel Toolbar buttons
sr: Видљиви дугмићи панелске траке

en: Equal button (=)
sr: Дугме једнакости (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
sr: Мења фасциклу панела на фасциклу другог панела.

en: Up button (..)
sr: Дугме за нагоре (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
sr: Мења фасциклу панела на родитељску фасциклу.

en: Home button (~)
sr: Дугме за домаће (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
sr: Мења фасциклу панела на домаћу фасциклу.

en: Root button (/)
sr: Дугме за корен (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
sr: Мења фасциклу панела на корену фасциклу.

en: Toggle-button for sync-browsing
sr: Дугме за синхронизовано прегледање

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
sr: Свака промена фасцикле у панелу одражава се и на други панел.

en: Selection Mode
sr: Режим избора

en: Krusader Mode
sr: режим Крусејдера

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sr: Фајлови се могу бирати са оба дугмета. Више фајлова бирате држањем тастера Ctrl и кликтањем левим дугметом миша. Контекстни мени позивате кратким кликом на десно дугме миша.

en: Konqueror Mode
sr: режим К‑освајача

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sr: Фајлове бирате кликтањем левим дугметом миша — тако можете изабрати и више њих. Контекстни мени позивате кратким кликом на десно дугме миша.

en: Total-Commander Mode
sr: режим Тотал командера

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
sr: Левим дугметом миша не бирате, већ постављате тренутни фајл, без утицаја на тренутни избор. Више фајлова бирате десним дугметом миша, а контекстни мени позивате дужим држањем десног дугмета.

en: Ergonomic Mode
sr: ергономски режим

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
sr: Левим дугметом миша не бирате, већ постављате тренутни фајл, без утицаја на тренутни избор. Десним дугметом позивате контекстни мени. Више фајлова бирате тастером Ctrl и левим дугметом.

en: Custom Selection Mode
sr: посебан режим избора

en: Design your own selection mode.
sr: Саставите свој сопствени режим бирања.

en: Details
sr: Детаљи

en: Double-click selects (classic)
sr: Двоклик бира (класично)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
sr: Један клик бира и фокусира фајл, а двоклик отвара фајл или улази у фасциклу.

en: Obey global selection policy
sr: По глобалној политици избора

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
sr: <p>Глобалне поставке:</p><p><i>Плазма Системске поставке→Улазни уређаји→Миш</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
sr: На основу КДЕ‑овог режима бирања

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
sr: Ако је попуњено, добија се режим у КДЕ‑овом стилу.

en: Left mouse button selects
sr: Лево дугме миша бира

en: If checked, left clicking an item will select it.
sr: Ако је попуњено, леви клик бира ставку.

en: Left mouse button preserves selection
sr: Лево дугме миша одржава избор

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sr: Ако је попуњено, леви клик бира ставку али не поништава избор раније изабраних ставки.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
sr: Лево дугме миша уз Shift/Ctrl бира

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
sr: Ако је попуњено, кликтање левим уз Shift/Ctrl бира ставке.
    Напомена: ово нема значаја ако је попуњено „Лево дугме миша бира“.

en: Right mouse button selects
sr: Десно дугме миша бира

en: If checked, right clicking an item will select it.
sr: Ако је попуњено, десни клик бира ставку.

en: Right mouse button preserves selection
sr: Десно дугме миша одржава избор

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sr: Ако је попуњено, десни клик бира ставку али не поништава избор раније изабраних ставки.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
sr: Десно дугме миша уз Shift/Ctrl бира

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
sr: Ако је попуњено, кликтање десним уз Shift/Ctrl бира ставке.
    Напомена: ово нема значаја ако је попуњено „Десно дугме миша бира“.

en: Spacebar moves down
sr: Space помера надоле

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
sr: Ако је попуњено, притиском Space‑а бира се тренутна ставка и помера надоле.
    Иначе се тренутна ставка бира и остаје тренутна ставка.

en: Spacebar calculates disk space
sr: Space рачуна заузети простор

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
sr: Ако је попуњено, притиском Space‑а над фасциклом (поред изабирања фасцикле)
    израчунава се простор који фасцикла заузима (рекурзивно).

en: Insert moves down
sr: Insert помера надоле

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
sr: Ако је попуњено, притиском Insert‑а бира се тренутна ставка и помера надоле на следећу ставку. 
    Иначе тренутна ставка остаје непромењена.

en: Right clicking pops context menu immediately
sr: Десни клик одмах отвара контекстни мени

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
sr: Ако је попуњено, десним кликом се добија контекстни мени без задршке.
    Иначе морате кликнути и задржати десно дугме миша 500 милисекунди.

en: Media Menu
sr: Мени медијума

en: Show Mount Path
sr: Прикажи путању монтирања

en: Show File System Type
sr: Прикажи тип фајл система

en: Show Size:
sr: Прикажи величину:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
sr: увек

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
sr: ако уређај нема етикету

[ctx: setting 'show size']
en: Never
sr: никад

en: Links
sr: Везе

en: Defined Links
sr: Дефинисане везе

en: Add protocol to the link list.
sr: Додаје протокол на списак веза.

en: Remove protocol from the link list.
sr: Уклања протокол са списка веза.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
sr: Додаје МИМЕ тип уз изабрани протокол на списку веза.

en: Remove MIME from the link list.
sr: Уклања МИМЕ тип са списка веза.

en: Protocols
sr: Протоколи

en: MIMEs
sr: МИМЕ типови

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
sr: <p>Дефинише профил панела на покретању. Профил панела садржи:</p><ul><li>све језичке путања</li><li>тренутни језичак</li><li>активни панел</li></ul><p><b>&lt;последња сесија&gt;</b> је специјални профил који се аутоматски уписује при напуштању Крусејдера.</p>

en: Startup profile:
sr: Профил на покретању:

en: <Last session>
sr: <последња сесија>

en: Show splashscreen
sr: Уводни екран

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
sr: Приказује уводни екран при покретању Крусејдера.

en: Single instance mode
sr: Режим једног примерка

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
sr: Дозвољено је покретање само једног примерка Крусејдера.

en: User Interface
sr: Корисничко сучеље

en: Save last position, size and panel settings
sr: Сачувај последњи положај, величину и поставке панела

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
sr: <p>По покретању, величина главног прозора биће промењена на ону која је била при последњем напуштању Крусејдера. Главни прозор ће такође бити постављен на исто место на екрану, а панели у њему поређани и поравнати као раније.</p><p>Ако је ова опција искључена, можете употребити ставку менија <i>Прозор→Сачувај положај</i> да ручно задате величину и положај главног прозора по покретању.</p>

en: Update default panel settings
sr: Ажурирај подразумеване поставке панела

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
sr: Измењене поставке панела уписују се као подразумеване за нове панеле истог типа.

en: Start to tray
sr: Покрени у касети

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
sr: Крусејдер се по покретању смешта у касету, без приказивања главног прозора.

en: Save component settings on exit
sr: Сачувај поставке компоненти при напуштању

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
sr: Проверава стање компоненти корисничког сучеља и враћа их на оно при последњем напуштању Крусејдера.

en: Show function keys
sr: Функцијски тастери

en: Function keys will be visible after startup.
sr: Функцијски тастери ће бити видљиви по покретању.

en: Show command line
sr: Командна линија

en: Command line will be visible after startup.
sr: Командна линија ће бити видљива по покретању.

en: Show embedded terminal
sr: Угнежђени терминал

en: Embedded terminal will be visible after startup.
sr: Угнежђени терминал ће бити видљив по покретању.

en: Information
sr: Информација

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
sr: Овде подешавате поставке у вези са корисничким радњама.
    За постављање, подешавање и управљање самим корисничким радњама, користите менаџер радњи.

en: Start ActionMan
sr: Покрени менаџер радњи

en: Terminal execution
sr: Извршавање у терминалу

en: Terminal for UserActions:
sr: Терминал за корисничке радње:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
sr: %t ће бити замењено насловом радње,
    %d радном фасциклом.

en: Output collection
sr: Сакупљање излаза

en: Normal font:
sr: Нормални фонт:

en: Font with fixed width:
sr: Једноширински фонт:

en: Use fixed width font as default
sr: Једноширински фонт као подразумевани

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
sr: Кр‑подешивач — удесите Крусејдер по своме

en: Startup
sr: Покретање

en: Krusader's settings upon startup
sr: Крусејдерове поставке по покретању.

en: Panel
sr: Панел

en: Basic Operations
sr: Основе рада.

en: Advanced
sr: Напредно

en: Be sure you know what you are doing.
sr: Пазите добро шта радите.

en: Customize the way Krusader deals with archives
sr: Прилагодите Крусејдеров начин рада са архивама.

en: Dependencies
sr: Зависности

en: Set the full path of the external applications
sr: Поставите пуне путање спољашњих програма

en: User Actions
sr: Корисничке радње

en: Configure your personal actions
sr: Подесите личне радње.

en: Link MIMEs to protocols
sr: Повежите МИМЕ типове са протоколима.

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
sr: Тренутна страница је измењена. Желите ли да примените измене?

en: Custom color
sr: посебна боја

[ctx: Default color]
en: Default
sr: подразумевана

en: Red
sr: црвена

en: Green
sr: зелена

en: Blue
sr: плава

en: Cyan
sr: цијан

en: Magenta
sr: магента

en: Yellow
sr: жута

en: Dark Red
sr: тамноцрвена

en: Dark Green
sr: тамнозелена

en: Dark Blue
sr: тамноплава

en: Dark Cyan
sr: тамноцијан

en: Dark Magenta
sr: тамномагента

en: Dark Yellow
sr: тамножута

en: White
sr: бела

en: Light Gray
sr: светлосива

en: Gray
sr: сива

en: Dark Gray
sr: тамносива

en: Black
sr: црна

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
sr: Наредба unarj није пронађена, али је arj пронађена, па ће она бити коришћена за распакивање.

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
sr: Наредба rpm је пронађена, али није cpio, која је неопходна за распакивање.

en: Found
sr: пронађено

en: Packing
sr: паковање

en: Unpacking
sr: распакивање

en: Note
sr: напомена

en: enabled
sr: укључено

en: disabled
sr: искључено

en: diff utility
sr: алатка разлике

en: email client
sr: клијент е‑поште

en: batch renamer
sr: пакетни преимењивач

en: checksum utility
sr: алатка контролне суме

en: Tool
sr: алатка

en: Status
sr: стање

en: Tab-Switch panel
sr: Промена панела Tab‑ом

en: Show Main Toolbar
sr: Прикажи главну траку

en: Show Job Toolbar
sr: Прикажи траку послова

en: Show Actions Toolbar
sr: Прикажи траку радњи

en: Show &FN Keys Bar
sr: Прикажи &функцијску траку

en: Show &Command Line
sr: Прикажи &командну линију

en: Show &Embedded Terminal
sr: Прикажи &угнежђени терминал

en: Show &Hidden Files
sr: Прикажи &скривене фајлове

en: S&wap Panels
sr: &Размени панеле

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Trash Popup Menu
sr: Искачући мени смећа

en: Sw&ap Sides
sr: Раз&мени стране

en: popup cmdline
sr: искачућа командна линија

en: Start &Root Mode Krusader
sr: Покрени Крусејдер у кореном режиму

en: Pro&files
sr: &Профили

en: Sp&lit File...
sr: &Подели фајл...

en: Com&bine Files...
sr: &Споји фајлове...

en: &Select Newer and Single
sr: &Изабери новије и јединствене

en: Select &Newer
sr: Изабери &новије

en: Select &Single
sr: Изабери &јединствене

en: Select Different &and Single
sr: Изабери различите &и јединствене

en: Select &Different
sr: Изабери &различите

en: Start and &Forget
sr: Покрени и &заборави

en: Display &Separated Standard and Error Output
sr: &Раздвојен стандардни и излаз грешака

en: Display &Mixed Standard and Error Output
sr: &Помешан стандардни и излаз грешака

en: Start in &New Terminal
sr: Покрени у новом &терминалу

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
sr: Пошаљи у &угнежђени емулатор терминала

en: Start &Terminal
sr: Покрени &терминал

en: &Search...
sr: &Претражи...

en: &Locate...
sr: &Лоцирај...

en: Synchronize Fol&ders...
sr: &Синхронизуј фасцикле...

en: D&isk Usage...
sr: &Попуњеност диска...

en: Configure &Krusader...
sr: Подеси &Крусејдер...

en: Save &Position
sr: Сачувај &положај

en: Compare b&y Content...
sr: Упореди по &садржају...

en: Multi &Rename...
sr: &Преименуј више...

en: Vertical Mode
sr: Вертикални режим

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: User&actions
sr: Корисничке &радње

en: Manage User Actions...
sr: Корисничке радње...

en: Select Remote Charset
sr: Удаљено кодирање

en: Quit Krusader.
sr: Напусти Крусејдер

en: Popular URLs...
sr: Популарни УРЛ‑ови...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
sr: Угнежђени терминал преко целог екрана

en: Move Focus Up
sr: Премести фокус нагоре

en: Move Focus Down
sr: Премести фокус надоле

en: Setup Krusader the way you like it
sr: Подесите Крусејдер како вама одговара

en: Search for files
sr: Потражи фајлове

en: JavaScript Console...
sr: Јаваскриптна конзола...

en: In %1:
    Uncaught JavaScript exception '%2'
    %3
sr: У %1:
    Неухваћен јаваскриптни изузетак ‘%2’
    %3

en: In %1:
    Uncaught JavaScript exception '%2' at line %3
    %4
sr: У %1:
    Неухваћен јаваскриптни изузетак ‘%2’ у реду %3
    %4

en: JavaScript Error
sr: Јаваскриптна грешка

en: No selected files to send.
sr: Нема изабраних фајлова за слање.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
sr: Крусејдер не може да нађе подржани клијент е‑поште, инсталирајте неки (мора бити у путањи). На пример, Крусејдер подржава К‑пошту.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
sr[0]: Шаљем фајлове: %2
sr[1]: Шаљем фајлове: %2
sr[2]: Шаљем фајлове: %2
sr[3]: Шаљем фајл: %2

en: Error executing %1.
sr: Грешка при извршавању %1.

en: Do not know which files to compare.
sr: Не знам које фајлове да упоредим.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
sr: <p>Два фајла можете упоредити по садржају овако:</p><ul><li>Изаберите један фајл у левом панелу, и један у десном панелу.</li><li>Изаберите тачно два фајла у активном панелу.</li><li>Обезбедите да се у другом панелу налази фајл истог имена као тренутни фајл у активном панелу.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
sr: Крусејдер не може да преузме %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
sr: Крусејдер не може да нађе ниједно подржано прочеље за разликовање, инсталирајте неко (мора бити у путањи). На пример, Крусејдер подржава К‑поређење, К‑диф3 и Иксиксдиф.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
sr: Не могу да нађем наредбу locate. Инсталирајте Гнуов пакет findutils-locate, или поставите њене зависности у Кр‑подешивачу.

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
sr: Лоши наводници у терминалској наредби:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at http://www.krename.net
sr: Не могу да нађем алатку за пакетно преименовање.
    Можете добавити К‑преименовање са http://www.krename.net.

en: Error executing '%1'.
sr: Грешка при извршавању ‘%1’.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
sr: <p>Неприкладни поступци у кореном режиму могу да оштете оперативни систем.</p><p>Поред тога, извршавање програма са графичким сучељем под кореном није безбедно, јер може да помогне нападачима да придобију корени приступ.</p>

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sr: Не могу да покренем Крусејдер у кореном режиму, %1 није нађена или није извршна. Проверите да ли је инсталиран kde-cli-tools.

en: Do not know which file to split.
sr: Не знам који фајл треба поделити.

en: You cannot split a folder.
sr: Не можете поделити фасциклу.

en: Do not know which files to combine.
sr: Не знам које фајлове треба спојити.

en: You cannot combine a folder.
sr: Не можете спојити фасциклу.

en: Not a split file: %1.
sr: Није подељени фајл: %1.

en: Select only one split file.
sr: Изаберите само један подељени фајл.

en: Combining %1.* to folder:
sr: Спајање %1.* у фасциклу:

en: Open trash bin
sr: Отвори смеће

en: Empty trash bin
sr: Испразни смеће

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
sr: Трака стања приказује основне податке о фајлу испод показивача миша.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
sr: <qt><b>Добро дошли у Крусејдер.</b><p>Пошто је ово прво покретање, на рачунару ће бити потражени спољашњи програми. Потом ће бити покренут Кр‑подешивач, у којем можете прилагодити Крусејдер својим потребама.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
sr: Главни прозор на врх

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
sr: Листач

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
sr: Подешавање у&поређивања

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
sr: Пр&иказ

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr: &Кретање

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
sr: &Алатке

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
sr: &Траке алатки

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
sr: П&одешавање режима извршавања наредби

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sr: Про&зор

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr: По&моћ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
sr: Трака радњи

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
sr: Трака послова

en: Function keys allow performing fast operations on files.
sr: Функцијски тастери омогућавају брз рад са фајловима.

en: Horizontal Mode
sr: Водоравни режим

en: &Generic Viewer
sr: &Генерички приказивач

en: &Text Viewer
sr: Приказивач &текста

en: &Hex Viewer
sr: &Хексадекадни приказивач

en: &Lister
sr: &Листач

en: Text &Editor
sr: &Уређивач текста

en: &Detach Tab
sr: &Откачи језичак

en: &Close Current Tab
sr: &Затвори текући језичак

en: &Next Tab
sr: &Следећи језичак

en: &Previous Tab
sr: &Претходни језичак

en: &KrViewer
sr: &Кр‑приказивач

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
sr: Лоши наводници у уређивачкој наредби:
    %1

en: Can not open "%1"
sr: Не могу да отворим „%1“

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
sr: %1 (уређивање)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
sr: %1 (приказивање)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
sr: Уређивање: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
sr: Приказивање: %1

en: Save selection...
sr: Сачувај избор...

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Print...
sr: Штампај...

en: Search next
sr: Нађи следеће

en: Search previous
sr: Наћи претходно

en: Jump to position
sr: Скочи на положај

en: Select charset
sr: Кодирање

en: Lister:
sr: Листач:

en: Stop search
sr: Заустави тражење

en: Jump to next match
sr: На следеће поклапање

en: Jump to previous match
sr: На претходно поклапање

en: Options
sr: Опције

en: Modify search behavior
sr: Измените понашање претраге.

en: From cursor
sr: Од курсора

en: Match whole words only
sr: Само целе речи

en: Hexadecimal
sr: Хексадекадно

en: Error reading file %1.
sr: Грешка при читању фајла %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
sr: колона: %1, положај: %2 (%3, %4%)

en: Search:
sr: Тражи:

en: Search position:
sr: Тражи положај:

en: Text position:
sr: Положај у тексту:

en: Invalid number.
sr: Лош број.

en: Number out of range.
sr: Број ван опсега.

en: Nothing is selected.
sr: Ништа није изабрано.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
sr: Обрнуто штампање није подржано. Наставити са нормалним штампањем?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
sr: Нисте изабрали фајл или изабрани фајл не може бити приказан.

en: Missing Plugin
sr: Недостаје прикључак

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
sr: <b>Није нађен ниједан прикључак уређивача текста.</b><br/>Унутрашњи уређивач зато неће радити.<br/>Ово можете поправити инсталирањем Кејт:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
sr: %1 је већи од %2 MB

en: Cannot edit %1
sr: %1 не може да се уређује

en: Krusader::Locate
sr: Крусејдер — лоцирање

en: Search for:
sr: Потражи:

en: Do not search in path
sr: Не претражуј у путањи

en: Show only the existing files
sr: Прикажи само постојеће фајлове

en: Case Sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Results
sr: Резултати

en: Locate
sr: Лоцирај

en: Update DB
sr: Освежи базу података

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sr: Не могу да покренем locate. Проверите страницу зависности у Кр‑подешивачу.

en: Error during the start of 'locate' process.
sr: Грешка током покретања процеса locate.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
sr: locate је пријавила следећу грешку:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
sr: Лоцирај

en: View (F3)
sr: Прикажи (F3)

en: Edit (F4)
sr: Уреди (F4)

en: Compare by content (F10)
sr: Упореди по садржају (F10)

en: Find (Ctrl+F)
sr: Нађи (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
sr: Нађи следеће (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
sr: Нађи претходно (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
sr: Копирај изабрано у клипборд

en: Search string not found.
sr: Ниска није пронађена.

en: Locate results
sr: Резултати лоцирања

en: Query Name
sr: Име упита

en: Here you can name the file collection:
sr: Овде можете именовати збирку фајлова:

en: Stop
sr: Заустави

en: Feed to listbox
sr: Уведи у падајући списак

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
sr: Крусејдер
    Двопанелни менаџер фајлова из КДЕ‑а

en: Krusader
sr: Крусејдер

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
sr: Крусејдер — корене дозволе

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
    
    IRC
    server: irc.freenode.net, channel: #krusader
sr: Реаговања:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
    
    ИРЦ:
    сервер: irc.freenode.net, канал: #krusader

en: Davide Gianforte
sr: Давиде Ђанфорте

en: Developer
sr: програмер

en: Toni Asensi Esteve
sr: Тони Асенси Естеве

en: Alexander Bikadorov
sr: Александар Бикадоров

en: Rafi Yanai
sr: Рафи Јанаи

en: Author (retired)
sr: аутор (негдашњи)

en: Shie Erlich
sr: Шије Ерлих

en: Developer (retired)
sr: програмер (негдашњи)

en: Heiner Eichmann
sr: Хајнер Ајхман

en: Jonas Bähr
sr: Јонас Бер

en: Václav Jůza
sr: Вацлав Јуза

en: Jan Lepper
sr: Јан Лепер

en: Andrey Matveyakin
sr: Андреј Матвејакин

en: Simon Persson
sr: Симон Персон

en: Dirk Eschler
sr: Дирк Ешлер

en: Webmaster (retired)
sr: вебмастер (негдашњи)

en: Frank Schoolmeesters
sr: Франк Схолместерс

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
sr: документација и координатор рекламирања (негдашњи)

en: Richard Holt
sr: Ричард Холт

en: Documentation & Proofing (retired)
sr: документација и пробно читање (негдашњи)

en: Matej Urbancic
sr: Матеј Урбанчич

en: Marketing & Product Research (retired)
sr: рекламирање и истраживање производа (негдашњи)

en: Everyone involved in KDE
sr: сви укључени у КДЕ

en: KDE Translation Teams
sr: преводилачки тимови КДЕ‑а

en: Jiří Paleček
sr: Јиржи Палечек

en: QA, bug-hunting, patches and general help
sr: КуА, проналажење грешака, закрпе и општа помоћ

en: Jiří Klement
sr: Јиржи Клемент

en: Important help in KDE 4 porting
sr: важна помоћ у преношењу на КДЕ‑4

en: Andrew Neupokoev
sr: Андреј Неупокојев

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
sr: жешћи логотип и иконице за Крусејдер (победник надметања)

en: The UsefulArts Organization
sr: организација Јусфулартс

en: Icon for Krusader
sr: иконица за Крусејдер

en: Gábor Lehel
sr: Габор Лехел

en: Viewer module for 3rd Hand
sr: модул приказивача за трећу руку

en: Mark Eatough
sr: Марк Ито

en: Handbook Proof-Reader
sr: пробно читање приручника

en: Jan Halasa
sr: Јан Халаса

en: The old Bookmark Module
sr: стари модул обележивача

en: Hans Löffler
sr: Ханс Лефлер

en: Dir history button
sr: дугме историјата фасцикли

en: Szombathelyi György
sr: Ђерђ Сомбатељи

en: ISO KIO slave
sr: У/И захват за ИСО

en: Jan Willem van de Meent (Adios)
sr: Јан‑Вилем ван де Мент

en: Icons for Krusader
sr: иконице за Крусејдер

en: Mikolaj Machowski
sr: Миколај Маховски

en: Usability and QA
sr: употребљивост и КуА

en: Cristi Dumitrescu
sr: Кристи Думитреску

en: Aurelien Gateau
sr: Орелијен Гато

en: patch for KViewer
sr: закрпа за Кр‑приказивач

en: Milan Brabec
sr: Милан Брабец

en: the first patch ever!
sr: најпрвља закрпа!

en: Asim Husanovic
sr: Асим Хусановић

en: Bosnian translation
sr: бошњачки превод

en: Brazilian Portuguese translation
sr: бразилскопортугалски превод

en: Milen Ivanov
sr: Милен Иванов

en: Bulgarian translation
sr: бугарски превод

en: Quim Perez
sr: Ким Перез

en: Catalan translation
sr: каталонски превод

en: Jinghua Luo
sr: Ђингхуа Луо

en: Chinese Simplified translation
sr: поједностављенокинески превод

en: Old Czech translation
sr: стари чешки превод

en: Martin Sixta
sr: Мартин Сикста

en: Vaclav Jůza
sr: Вацлав Јуза

en: Czech translation
sr: чешки превод

en: Anders Bruun Olsen
sr: Андерс Брун‑Олсен

en: Old Danish translation
sr: стари дански превод

en: Peter H. Sorensen
sr: Петер Серенсен

en: Danish translation
sr: дански превод

en: Dutch translation
sr: холандски превод

en: Rene-Pierre Lehmann
sr: Рене‑Пјер Леман

en: Old French translation
sr: стари француски превод

en: David Guillerm
sr: Давид Гијерм

en: French translation
sr: француски превод

en: Christoph Thielecke
sr: Кристоф Тилеке

en: Old German translation
sr: стари немачки превод

en: German translation
sr: немачки превод

en: Spiros Georgaras
sr: Спирос Георгарас

en: Greek translation
sr: грчки превод

en: Kukk Zoltan
sr: Золтан Кук

en: Old Hungarian translation
sr: стари мађарски превод

en: Arpad Biro
sr: Биро Арпад

en: Hungarian translation
sr: мађарски превод

en: Giuseppe Bordoni
sr: Ђузепе Бордони

en: Italian translation
sr: италијански превод

en: Hideki Kimura
sr: Хидеки Кимура

en: Japanese translation
sr: јапански превод

en: UTUMI Hirosi
sr: Хироши Утуми

en: Old Japanese translation
sr: стари јапански превод

en: Dovydas Sankauskas
sr: Довидас Санкаускас

en: Lithuanian translation
sr: литвански превод

en: Bruno Queiros
sr: Бруно Кеирос

en: Portuguese translation
sr: португалски превод

en: Lukasz Janyst
sr: Лукаш Јанист

en: Old Polish translation
sr: стари пољски превод

en: Pawel Salawa
sr: Павел Салава

en: Polish translation
sr: пољски превод

en: Tomek Grzejszczyk
sr: Томек Гжејшчик

en: Dmitry A. Bugay
sr: Дмитриј Бугај

en: Russian translation
sr: руски превод

en: Dmitry Chernyak
sr: Дмитриј Черњак

en: Old Russian translation
sr: стари руски превод

en: Sasa Tomic
sr: Саша Томић

en: Serbian translation
sr: српски превод

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
sr: Зденко Подобни, Ондреј Пачај

en: Slovak translation
sr: словачки превод

en: Slovenian translation
sr: словеначки превод

en: Rafael Munoz
sr: Рафаел Муњоз Родригез

en: Old Spanish translation
sr: стари шпански превод

en: Alejandro Araiza Alvarado
sr: Алехандро Араиза Алварадо

en: Spanish translation
sr: шпански превод

en: Erik Johanssen
sr: Ерик Јохансен

en: Old Swedish translation
sr: стари шведски превод

en: Anders Linden
sr: Андерс Линден

en: Peter Landgren
sr: Петер Ландгрен

en: Swedish translation
sr: шведски превод

en: Bekir Sonat
sr: Бекир Сонат

en: Turkish translation
sr: турски превод

en: Ivan Petrouchtchak
sr: Иван Петрушчак

en: Ukrainian translation
sr: украјински превод

en: Seongnam Jee
sr: Сеонгнам Џи

en: Korean translation
sr: корејски превод

en: Start left panel at <path>
sr: Стави ову путању у леви панел

en: Start right panel at <path>
sr: Стави ову путању у десни панел

en: Load this profile on startup
sr: Учитај овај профил по покретању

en: Enable debug output
sr: Активирај исправљачки излаз

en: URL to open
sr: УРЛ за отварање

en: &MountMan...
sr: &Менаџер монтирања...

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sr: Не могу да покренем mount. Проверите страницу зависности у Кр‑подешивачу.

en: MountMan is not operational. Sorry
sr: Менаџер монтирања није употребљив. Извините

en: MountMan - Your Mount-Manager
sr: Менаџер монтирања — ваш пријатељски менаџер монтирања

en: &Eject
sr: &Избаци

en: &Unmount
sr: &Демонтирај

en: Mnt.Point
sr: тачка монтирања

en: Total Size
sr: укупна величина

en: Free Size
sr: слободно

en: Free %
sr: слободно %

en: MountMan.Info
sr: О менаџеру монтирања

en: Show only removable devices
sr: Прикажи само уклоњиве уређаје

en: &Mount
sr: &Монтирај

en: MountMan
sr: Менаџер монтирања

en: Format
sr: Форматирај

en: Calculate Occupied Space
sr: Израчунај заузети простор

en: Name: %1
sr: Име: %1

en: Total occupied space: %1
sr: Укупан заузети простор: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
sr[0]:  (%2 бајт)
sr[1]:  (%2 бајта)
sr[2]:  (%2 бајтова)
sr[3]:  (%2 бајт)

en: in %1 folder | in %1 folders
sr[0]: у %1 фасцикли
sr[1]: у %1 фасцикле
sr[2]: у %1 фасцикли
sr[3]: у %1 фасцикли

en: and %1 file | and %1 files
sr[0]: и %1 фајлу
sr[1]: и %1 фајла
sr[2]: и %1 фајлова
sr[3]: и %1 фајлу

en: Show Details
sr: Прикажи детаље

en: Show columns with details
sr: Прикажи колоне са детаљима

en: Show Hidden Folders
sr: Прикажи скривене фасцикле

en: Show folders starting with a dot
sr: Прикажи фасцикле које почињу тачком

en: Start From Root
sr: Покрени из корена

en: Set root of the tree to root of filesystem
sr: Постави корен стабла на корен фајл система

en: Start From Current
sr: Покрени из текућег

en: Set root of the tree to the current folder
sr: Постави корен стабла на текућу фасциклу

en: Start From Place
sr: Покрени из места

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
sr: Постави корен стабла на најближу фасциклу наведену у „местима“

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sr: Исеци

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sr: Копирај

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr: Баци у смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr: Обриши

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr: Својства

[ctx: Default layout]
en: Default
sr: подразумевани

en: Compact
sr: сажети

en: Classic
sr: класични

en: Custom layout: "%1"
sr: посебан распоред: „%1“

en: Preview not available
sr: Преглед није доступан

en: Close the search bar
sr: Затвара траку претраге.

en: Change the search mode
sr: Мења режим претраге.

en: Enter or select search string
sr: Унесите или изаберите ниску за претрагу.

en: Save the current search string
sr: Сачувајте тренутну ниску за претрагу.

en: Open selection dialog
sr: Отворите дијалог за избор.

en: Saved search text to history
sr: Текст за претрагу сачуван у историјату.

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
sr: Трака стања приказује податке о фајл систему на којем је тренутна фасцикла: укупна величина, слободан простор, тип фајл система, итд.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
sr: Отвара мени са обележивачима. Такође можете додати тренутну локацију на списак, уређивати обележиваче или додати потфасциклу на списак.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
sr: Име фасцикле у којој се налазите. Такође можете унети локацију на коју желите да пређете, укључујући и мрежне протоколе, попут ftp:// и fish://.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
sr: Збирна трака приказује колико има фајлова, колико их је изабрано и збирне величине.

en: Cancel directory space calculation
sr: Откажи рачунање величине фасцикле

en: Move Sidebar clockwise
sr: Помери бочну траку у смеру казаљке сата

en: Open the Sidebar
sr: Отвори бочну траку

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
sr: Ово дугме одређује режим синхронизованог прегледања.
    Када је активно, свака промена фасцикле извршава се у
    активном и неактивном панелу, ако је могуће.

en: Close the Sidebar
sr: Затвори бочну траку

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
sr: Упозорење: лева и десна страна приказују исту фасциклу.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
sr: %1 слободно од %2 (%3%) на %4 [(%5)]

en: %1 free
sr: %1 слободно

en: loading previews: %p%
sr: учитавам прегледе: %p%

en: >> Reading...
sr: >> Читам...

en: >> Reading: %1 % complete...
sr: >> Читам: %1% завршено...

en: >> Reading: %1
sr: >> Читам: %1

en: Error: %1
sr: Грешка: %1

en: Cut to Clipboard
sr: Исеци у клипборд

en: Copy to Clipboard
sr: Копирај у клипборд

en: Paste from Clipboard
sr: Налепи из клипборда

en: View File
sr: Прикажи фајл

en: Edit File
sr: Уреди фајл

en: &New Text File...
sr: &Нови текстуални фајл...

en: Copy to other panel
sr: Копирај у други панел

en: Move to other panel
sr: Премести у други панел

en: Copy delayed...
sr: Копирај одложено...

en: Move delayed...
sr: Премести одложено...

en: New Folder...
sr: Нова фасцикла...

en: Start Terminal Here
sr: Покрени терминал овде

en: F3 View Dialog
sr: F3 Дијалог приказа

en: Right-click Menu
sr: Контекстни мени

en: &Properties...
sr: &Својства...

en: &Compare Folders
sr: &Упореди фасцикле

en: Calculate &Occupied Space
sr: Израчунај &заузети простор

en: Pac&k...
sr: &Запакуј...

en: &Unpack...
sr: &Распакуј...

en: Create Checksum...
sr: Израчунај контролну суму...

en: Verify Checksum...
sr: Овери контролну суму...

en: New Symlink...
sr: Нова симболичка веза...

en: T&est Archive
sr: &Испробај архиву

en: Alternative Delete
sr: Алтернативно обриши

en: Root
sr: Корен

en: Go to Other Panel's Folder
sr: Иди на фасциклу другог панела

en: &Reload
sr: &Учитај поново

en: Cancel Refresh of View
sr: Откажи освежавање приказа

en: New Net &Connection...
sr: Нова мрежна &веза...

en: Disconnect &from Net
sr: Прекини везу са &мрежом

en: Sync Panels
sr: Синхронизуј панеле

en: Jump Back
sr: Скочи назад

en: Set Jump Back Point
sr: Постави тачку скока уназад

en: S&ynchron Folder Changes
sr: С&инхронизуј промене фасцикли

en: Go to Location Bar
sr: Иди на траку локације

en: Toggle Sidebar
sr: Бочна трака

en: Left Bookmarks
sr: Леви обележивачи

en: Right Bookmarks
sr: Десни обележивачи

en: History
sr: Историјат

en: Left History
sr: Леви историјат

en: Right History
sr: Десни историјат

en: Media
sr: Медијум

en: Left Media
sr: Леви медијуми

en: Right Media
sr: Десни медијуми

en: Find in folder...
sr: Нађи у фасцикли...

en: ROOT (/)
sr: КОРЕН (/)

en: Rename file, folder, etc.
sr: Преименује фајл, фасциклу, итд.

en: Open file in viewer.
sr: Отвара фајл у приказивачу.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
sr: <qt><p>Уређивање фајла.</p><p>Уређивач се може подесити у Кр‑подешивачу, подразумеван је <b>унутрашњи уређивач</b>.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
sr: Копира фајл из једног панела у други.

en: Move file from one panel to the other.
sr: Премешта фајл из једног панела у други

en: Create folder in current panel.
sr: Ствара фасциклу у тренутном панелу.

en: Delete file, folder, etc.
sr: Брише фајл, фасциклу, итд.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
sr: <qt><p>Отвара терминал у тренутној фасцикли.</p><p>Терминал можете дефинисати у Кр‑подешивачу, подразумеван је Конзола.</p></qt>

en: Open/Run
sr: Отвори/покрени

en: Run
sr: Покрени

en: Open in New Tab
sr: Отвори у новом језичку

en: Browse
sr: Прегледај

en: Browse Archive
sr: Прегледај архиву

en: Other...
sr: Друго...

en: Open With
sr: Отвори помоћу

en: Move to Trash
sr: Баци у смеће

en: New Hardlink...
sr: Нова чврста веза...

en: Redirect Link...
sr: Преусмери везу...

en: Link Handling
sr: Рад са везама

en: Send by Email
sr: Пошаљи е‑поштом

en: Restore
sr: Врати

en: Synchronize Selected Files...
sr: Синхронизуј изабране фајлове...

en: Create New
sr: Направи

en: You can edit links only on local file systems
sr: Везе можете уређивати само на локалним фајл системима.

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
sr: Тренутни фајл није веза, па се не може преусмерити.

en: Link Redirection
sr: Преусмеравање везе

en: Please enter the new link destination:
sr: Ново одредиште везе:

en: Cannot remove old link: %1
sr: Не могу да уклоним стару везу: %1

en: Failed to create a new link: %1
sr: Не могу да направим нову везу: %1

en: You can create links only on local file systems
sr: Везе можете правити само на локалним фајл системима.

en: New Link
sr: Нова веза

en: Create a new link to: %1
sr: Направи нову везу ка: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
sr: Истоимена фасцикла или фајл већ постоји.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
sr: Не могу да направим нову симвезу ‘%1’ ка ‘%2’.

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
sr: Не могу да направим нову везу ‘%1’ ка ‘%2’.

en: No permissions to view this file.
sr: Нема дозвола за гледање овог фајла.

en: Enter a URL to view:
sr: УРЛ за приказ:

en: You cannot edit a folder
sr: Не можете уређивати фасциклу.

en: No permissions to edit this file.
sr: Нема дозвола за уређивање овог фајла.

en: Enter the filename to edit:
sr: Унесите име фајла за уређивање:

en: Move %1 to:
sr: Премести %1 у:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
sr[0]: Премести %1 фајл у:
sr[1]: Премести %1 фајла у:
sr[2]: Премести %1 фајлова у:
sr[3]: Премести фајл у:

en: Copy %1 to:
sr: Копирај %1 у:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
sr[0]: Копирај %1 фајл у:
sr[1]: Копирај %1 фајла у:
sr[2]: Копирај %1 фајлова у:
sr[3]: Копирај фајл у:

en: New folder
sr: Нова фасцикла

en: Folder's name:
sr: Име фасцикле:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
sr[0]: Желите ли заиста да преместите ову %1 ставку у смеће?
sr[1]: Желите ли заиста да преместите ове %1 ставке у смеће?
sr[2]: Желите ли заиста да преместите ових %1 ставки у смеће?
sr[3]: Желите ли заиста да преместите ову ставку у смеће?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
sr[0]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 ставку <b>физички</b> (уместо да их само уклоните из виртуелних)?</qt>
sr[1]: <qt>Желите ли заиста да обришете ове %1 ставке <b>физички</b> (уместо да их само уклоните из виртуелних)?</qt>
sr[2]: <qt>Желите ли заиста да обришете ових %1 ставки <b>физички</b> (уместо да их само уклоните из виртуелних)?</qt>
sr[3]: <qt>Желите ли заиста да обришете ову ставку <b>физички</b> (уместо да је само уклоните из виртуелних)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 ставку?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 ставке?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 ставки?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете ову ставку?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
sr: <qt><p>Фасцикла <b>%1</b> није празна.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
sr: <p>Прескочити је или бацити све?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
sr: <p>Прескочити је или обрисати све?</p></qt>

en: &Skip
sr: &Прескочи

en: &Trash All
sr: &Баци све

en: &Delete All
sr: &Обриши све

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 виртуелну ставку (физички фајлови остају недирнути)?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 виртуелне ставке (физички фајлови остају недирнути)?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 виртуелних ставки (физички фајлови остају недирнути)?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете ову виртуелну ставку (физички фајлови остају недирнути)?

en: Could not start %1
sr: Не могу да покренем %1

en: %1 cannot open %2
sr: %1 не може да отвори %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
sr: <qt><p>Архива <b>%1.%2</b> већ постоји. Желите ли да је пребришете?</p><p>Сви подаци у претходној архиви биће изгубљени!</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
sr: <qt><p>Архива <b>%1.%2</b> већ постоји. Желите ли да је пребришете?</p><p>Истоимени уноси у ЗИП архиви биће замењени, а уноси са новим именима додати.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
sr: Не могу да запакујем фајлове у виртуелно одредиште.

en: Unpack %1 to:
sr: Распакуј %1 у:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
sr[0]: Распакуј %1 фајл у:
sr[1]: Распакуј %1 фајла у:
sr[2]: Распакуј %1 фајлова у:
sr[3]: Распакуј фајл у:

en: Columns
sr: Колоне

en: Automatically Resize Columns
sr: Аутоматски мењај величину колона

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
sr: %1 од %2, %3 (%4) од %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
sr: %1 од %2, %3 од %4

en: Filter Files
sr: Филтрирај фајлове

en: Apply filter to folders
sr: Примени филтер на фасцикле

en: Select Files
sr: Избор фајлова

en: Apply selection to folders
sr: Примени избор на фасцикле

en: &Detailed View
sr: &Детаљни приказ

en: &Brief View
sr: &Сажети приказ

en: Climb up the folder tree
sr: Попни се уз стабло фасцикли

en: (Broken Link)
sr: (прекинута веза)

en: Symbolic Link
sr: симболичка веза

en: %1 (Link)
sr: %1 (веза)

[ctx: Show the string 'DIR' instead of file size in detailed view (for folders)]
en: DIR
sr: ФАС

[ctx: File property]
en: Name
sr: име

[ctx: File property]
en: Ext
sr: наставак

[ctx: File property]
en: Size
sr: величина

[ctx: File property]
en: Type
sr: тип

[ctx: File property]
en: Modified
sr: измена

[ctx: File property]
en: Changed
sr: промена

[ctx: File property]
en: Accessed
sr: приступ

[ctx: File property]
en: Perms
sr: дозволе

[ctx: File property]
en: Owner
sr: власник

[ctx: File property]
en: Group
sr: група

en: Size: %1
sr: Величина: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
sr: Тип: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
sr: Измењено: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
sr: Промењено: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
sr: Приступљено: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
sr: Дозволе: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
sr: Власник: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
sr: Група: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
sr: Веза до: %1 — прекинута

[ctx: File property]
en: Link to: %1
sr: Веза до: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
sr: Стаблолики панел: стаблолики приказ локалног фајл система.

en: Preview Panel: display a preview of the current file
sr: Прегледни панел: приказује преглед тренутног фајла.

en: View Panel: view the current file
sr: Приказни панел: приказ тренутног фајла.

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
sr: Панел попуњености диска: приказ попуњености фасцикле.

en: Disk Usage:
sr: Попуњеност диска:

en: Tree:
sr: Стабло:

en: Preview:
sr: Преглед:

en: View:
sr: Приказ:

en: Preview: %1
sr: Преглед: %1

en: View: %1
sr: Приказ: %1

en: Disk Usage: %1
sr: Попуњеност диска: %1

en: Default Zoom
sr: Подразумевано увеличање

en: &All Files
sr: &Сви фајлови

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
sr: &Посебно

en: Select &Group...
sr: Изабери &групу...

en: &Select All
sr: &Изабери све

en: &Unselect Group...
sr: Поништи избор &групе...

en: U&nselect All
sr: Поништи &сав избор

en: &Invert Selection
sr: &Изврни избор

en: Restore Selection
sr: Поврати избор

en: Select Files with the Same Name
sr: Изабери фајлове истог имена

en: Select Files with the Same Extension
sr: Изабери фајлове истог наставка

en: Show View Options Menu
sr: Прикажи мени опција приказа

en: Set Focus to the Panel
sr: Фокусирај панел

en: Apply settings to other tabs
sr: Примени поставке на остале језичке

en: Show Previews
sr: Прикажи прегледе

en: Save settings as default
sr: Сачувај поставке као подразумеване

en: Select group
sr: Изабери групу

en: Select all files in the current folder
sr: Изабери све фајлове у тренутној фасцикли

en: Unselect all
sr: Поништи сав избор

en: Save settings as default for new instances of this view type
sr: Сачувај поставке као подразумеване за нове примерке овог типа приказа

en: Open a new tab in home
sr: Отвори нови језичак на домаћем

en: [invalid]
sr: [лош]

en: Krusader::Search
sr: Крусејдер — претрага

en: Query to clipboard
sr: Упит у клипборд

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
sr: Стави текст претраге у клипборд када се отвори нађени фајл

en: Close
sr: Затвори

en: Compare by content
sr: Упореди по садржају

en: Found 0 matches.
sr: Ништа није пронађено.

en: Text found:
sr: Текст пронађен:

en: &Results
sr: &Резултати

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
sr[0]: Пронађен %1 погодак.
sr[1]: Пронађена %1 поготка.
sr[2]: Пронађено %1 погодака.
sr[3]: Пронађен %1 погодак.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
sr: Изабрали сте претраживање кроз архиве, имајте у виду да се истовремено не може тражити и по садржају (текст).

en: Finished searching.
sr: Претрага завршена.

en: Krusader Search
sr: Крусејдерова претрага

en: Search results for "%1" in %2
sr: Резултати претраге за „%1“ у %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
sr: Резултати претраге за „%1“ који садрже „%2“ у %3

en: Query name
sr: Име упита

en: Here you can name the file collection
sr: Овде можете именовати збирку фајлова.

en: Krusader::Combining...
sr: Крусејдер — спајање

en: Combining the file %1...
sr: Спајам фајл %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
sr: Недостаје фајл са ЦРЦ подацима (%1).
    Без њега не може да се провери исправност. Наставити са спајањем?

en: Error at reading the CRC file (%1).
sr: Грешка при читању ЦРЦ фајла (%1).

en: Not a valid CRC file.
sr: Лош ЦРЦ фајл.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
sr: 
    Исправност не може да се провери без доброг ЦРЦ фајла. Наставити са спајање?

en: File Already Exists
sr: Фајл већ постоји

en: Cannot open the first split file of %1.
sr: Не могу да отворим први део фајла %1.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
sr: Нетачна величина фајла, можда је искварен.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
sr: Нетачна ЦРЦ контролна сума, фајл је можда искварен.

en: Krusader::Splitting...
sr: Крусејдер — дељење

en: Splitting the file %1...
sr: Делим фајл %1...

en: Cannot split a folder.
sr: Фасцикле не могу да се деле.

en: Error reading file %1: %2
sr: Грешка при читању фајла %1: %2

en: Error writing file %1: %2
sr: Грешка при уписивању фајла %1: %2

en: 100 MB (ZIP)
sr: 100 MB (зип)

en: 250 MB (ZIP)
sr: 250 MB (зип)

en: 650 MB (CD-R)
sr: 650 MB (ЦД)

en: 700 MB (CD-R)
sr: 700 MB (ЦД)

en: Split the file %1 to folder:
sr: Подели фајл %1 у фасциклу:

en: User Defined
sr: кориснички дефинисана

en: Max file size:
sr: Највећа величина фајла:

en: kByte
sr: kB

en: MByte
sr: MB

en: GByte
sr: GB

en: Overwrite files without confirmation
sr: Пребрисуј фајлове без потврде

en: &Split
sr: &Подели

en: Krusader::Splitter
sr: Крусејдер — дељење

en: The folder path URL is malformed.
sr: УРЛ фасцикле је лоше формиран.

en: Krusader::Feed to listbox
sr: Крусејдер — увођење у падајући списак

en: No elements to feed.
sr: Нема елемената за увођење.

en: Synchronize results
sr: Синхронизуј резултате

en: Side to feed:
sr: Страна за увођење:

en: Left
sr: лево

en: Right
sr: десно

en: Both
sr: обе

en: Selected files only
sr: Само изабрани фајлови

en: Cannot open %1.
sr: Не могу да отворим %1.

en: Krusader::Synchronize
sr: Крусејдер — синхронизација

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
sr[0]: Здесна улево: копирај %1 фајл
sr[1]: Здесна улево: копирај %1 фајла
sr[2]: Здесна улево: копирај %1 фајлова
sr[3]: Здесна улево: копирај %1 фајл

en: (1 byte) | (%1 bytes)
sr[0]: (%1 бајт)
sr[1]: (%1 бајта)
sr[2]: (%1 бајтова)
sr[3]: (%1 бајт)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
sr[0]: 	Спремно: %2/%1 фајл, %3/%4
sr[1]: 	Спремно: %2/%1 фајла, %3/%4
sr[2]: 	Спремно: %2/%1 фајлова, %3/%4
sr[3]: 	Спремно: %2/%1 фајл, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
sr[0]: Слева удесно: копирај %1 фајл
sr[1]: Слева удесно: копирај %1 фајла
sr[2]: Слева удесно: копирај %1 фајлова
sr[3]: Слева удесно: копирај %1 фајл

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
sr[0]: Лево: обриши %1 фајл
sr[1]: Лево: обриши %1 фајла
sr[2]: Лево: обриши %1 фајлова
sr[3]: Лево: обриши %1 фајл

en: Confirm overwrites
sr: Потврди пребрисавања

en: &Start
sr: По&крени

en: &Pause
sr: Пау&зирај

en: &Close
sr: &Затвори

en: Pause
sr: Паузирај

en: Resume
sr: Настави

en: Number of files: %1
sr: Број фајлова: %1

en: Number of compared folders: %1
sr: Број упоређених фасцикли: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
sr: Грешка при копирању фајла %1 у %2.

en: Error at deleting file %1.
sr: Грешка при брисању фајла %1.

en: Krusader::Synchronizer
sr: Крусејдер — синхронизатор

en: Feeding the URLs to KGet
sr: Уводим УРЛ‑ове у К‑гет

en: Krusader::Synchronize Folders
sr: Крусејдер — синхронизација фасцикли

en: Folder Comparison
sr: Поређење фасцикли

en: File &Filter:
sr: &Филтер фајлова:

en: The left base folder used during the synchronization process.
sr: Лева основна фасцикла у процесу синхронизације.

en: The right base folder used during the synchronization process.
sr: Десна основна фасцикла у процесу синхронизације.

en: Recurse subfolders
sr: Рекурзивно кроз потфасцикле

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
sr: Упоређује не само основне фасцикле већ и њихове потфасцикле.

en: Follow symlinks
sr: Прати симвезе

en: Follow symbolic links during the compare process.
sr: Прати симболичке везе при упоређивању.

en: Compare duplicated files with same size by content.
sr: Упоређује по садржају истоимене фајлове исте величине.

en: Ignore Date
sr: Игнориши датум

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
sr: <p>Игнорише податак о датуму при упоређивању.</p><p>Ово је корисно ако се фајлови налазе на мрежном фајл систему или у архивама.</p>

en: Asymmetric
sr: Асиметрично

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
sr: <p><b>Асиметрични режим</b></p><p>Лева страна је одредишна а десна изворишна фасцикла. Фајлови који постоје само у левој фасцикли биће обрисани, а фајлови који се разликују биће копирани из десне у леву.</p><p>Корисно при ажурирању фасцикле са фајл сервера.</p>

en: Ignore Case
sr: Игнориши величину слова

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
sr: <p>Имена фајлова упоређују се без разликовања величине слова.</p><p>Корисно при синхронизовању виндоуз фајл система.</p>

en: S&how options
sr: Прикажи &опције

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
sr: Приказује фајлове означене за <i>копирање слева удесно</i>.

en: Show files considered to be identical.
sr: Приказује фајлове који се сматрају истоветним.

en: Show excluded files.
sr: Приказује изузете фајлове.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
sr: Приказује фајлове означене за <i>копирање здесна улево</i>.

en: Show files marked to delete.
sr: Приказује фајлове означене за брисање.

en: Show files that exist on both sides.
sr: Приказује фајлове који постоје на обе стране.

en: Duplicates
sr: Дупликати

en: Show files that exist on one side only.
sr: Приказује фајлове који постоје само на једној страни.

en: Singles
sr: Јединствени

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
sr: Резултати упоређивања из синхронизатора (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column]
en: Size
sr: величина

[ctx: @title:column]
en: Date
sr: датум

en: &Synchronizer
sr: &Синхронизатор

en: &Options
sr: &Опције

en: Parallel threads:
sr: Паралелне нити:

en: Equality threshold:
sr: Праг једнакости:

en: sec
sr: сек

en: min
sr: мин

en: hour
sr: сат

en: day
sr: дан

en: Time shift (right-left):
sr: Временски помак (десно‑лево):

en: Ignore hidden files
sr: Игнориши скривене фајлове

en: Profile manager (Ctrl+P).
sr: Менаџер профила (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
sr: Размена страна (Ctrl+S).

en: Compare
sr: Упореди

en: Quiet
sr: Тихо

en: Scroll Results
sr: Клизај резултате

en: Synchronize
sr: Синхронизуј

en: Selected files from targ&et folder:
sr: Изабрани фајлови из &циљне фасцикле:

en: Selected files from sou&rce folder:
sr: Изабрани фајлови из &изворне фасцикле:

en: Selected files from &left folder:
sr: Изабрани фајлови из &леве фасцикле:

en: Selected files from &right folder:
sr: Изабрани фајлови из &десне фасцикле:

en: Targ&et folder:
sr: &Циљна фасцикла:

en: Sou&rce folder:
sr: &Изворна фасцикла:

en: &Left folder:
sr: &Лева фасцикла:

en: &Right folder:
sr: &Десна фасцикла:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
sr: УРЛ мора бити наследник или левог или десног основног УРЛ‑а.

en: Synchronize Folders
sr: Синхронизација фасцикли

en: E&xclude
sr: &Изузми

en: Restore ori&ginal operation
sr: Врати &првобитну операцију

en: Re&verse direction
sr: &Супротан смер

en: Copy from &right to left
sr: Копирај з&десна улево

en: Copy from &left to right
sr: Копирај с&лева удесно

en: &Delete (left single)
sr: &Обриши (леви јединствени)

en: V&iew left file
sr: При&кажи леви фајл

en: Vi&ew right file
sr: Прик&ажи десни фајл

en: &Compare Files
sr: &Упореди фајлове

en: C&opy selected to clipboard (left)
sr: &Копирај изабране у клипборд (лево)

en: Co&py selected to clipboard (right)
sr: Ко&пирај изабране у клипборд (десно)

en: &Select items
sr: &Изабери ставке

en: Deselec&t items
sr: Пониш&ти избор

en: I&nvert selection
sr: И&зврни избор

en: Synchronize with &KGet
sr: Синхронизуј са &К‑гетом

en: Select items
sr: Избор ставки

en: Deselect items
sr: Поништавање избора ставки

en: The target folder must not be empty.
sr: Циљна фасцикла не сме да буде празна.

en: The source folder must not be empty.
sr: Изворна фасцикла не сме да буде празна.

en: Synchronizer has nothing to do.
sr: Синхронизатор нема ништа да уради.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
sr: Прозор синхронизатора садржи податке из претходног упоређивања. Ако изађете, ти подаци ће бити изгубљени. Желите ли заиста да изађете?

en: Error at opening %1.
sr: Грешка при отварању %1.

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
sr: У/И грешка при упоређивању фајла %1 са %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
sr: Упоређујем фајл %1 (%2)...

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: Duplicate Current Tab
sr: Удвостручи текући језичак

en: Move Current Tab to Other Side
sr: Премести текући језичак на другу страну

en: Close Current Tab
sr: Затвори текући језичак

en: Next Tab
sr: Следећи језичак

en: Previous Tab
sr: Претходни језичак

en: Close Inactive Tabs
sr: Затвори неактивне језичке

en: Close Duplicated Tabs
sr: Затвори језичке дупликате

en: Lock Tab
sr: Закључај језичак

en: Unlock Tab
sr: Откључај језичак

en: Needed panel specification missing in expander %1
sr: Неопходна одредница панела недостаје у проширивачу %1.

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
sr: Проширивач: лош аргумент за %1, %2 није добра одредница ставке.

en: Panel's Path...
sr: Путања панела...

en: Automatically escape spaces
sr: Аутоматски избегавај размаке

en: Number of...
sr: Број...

en: Count:
sr: Бројач:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
sr: Проширивач: лош аргумент за Count, %1 није добра одредница ставке.

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
sr: Филтерска маска: (*.h, *.cpp, итд.)

en: Current File (!= Selected File)...
sr: Тренутни фајл (!= изабрани фајл)...

en: Omit the current path (optional)
sr: Изостави тренутну путању (опционо)

en: Item List of...
sr: Списак ставки...

en: Which items:
sr: Које ставке:

en: Separator between the items (optional):
sr: Раздвајач између ставки (опционо):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
sr: Маска (опционо, све сем „изабрано“):

en: Filename of an Item List...
sr: Име фајла списка ставки...

en: Separator between the items (optional)
sr: Раздвајач између ставки (опционо)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
sr: Проширивач: не може да се отвори привремени фајл (%1).

en: Manipulate the Selection...
sr: Руковање избором...

en: Selection mask:
sr: Маска избора:

en: Manipulate in which way:
sr: Руковање тако што:

en: Jump to a Location...
sr: Скочи на локацију...

en: Choose a path:
sr: Изаберите путању:

en: Open location in a new tab
sr: Отвори локацију у новом језичку

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
sr: Проширивач: Goto захтева бар један параметар.

en: Ask Parameter from User...
sr: Тражи параметар од корисника...

en: Question:
sr: Питање:

en: Preset (optional):
sr: Предефинисано (опционо):

en: Caption (optional):
sr: Натпис (опционо):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
sr: Проширивач: Ask захтева бар један параметар.

en: User Action
sr: Корисничка радња

en: Copy to Clipboard...
sr: Копирај у клипборд...

en: What to copy:
sr: Шта да се копира:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
sr: Додај на тренутни садржај клипборда са овим раздвајачем (опционо):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
sr: Проширивач: Clipboard захтева бар један параметар.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
sr: Проширивач: %Each% не може да буде други аргумент у %Clipboard%.

en: Copy a File/Folder...
sr: Копирај фајл/фасциклу...

en: Where to copy:
sr: Где да се копира:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
sr: Проширивач: Copy захтева бар два параметра.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
sr: Проширивач: %Each% не може да буде други аргумент у %Copy%.

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
sr: Проширивач: Лоши УРЛ‑ови у %_Copy("извор", "одредиште")%.

en: Move/Rename a File/Folder...
sr: Премести/преименуј фајл/фасциклу...

en: What to move/rename:
sr: Шта да се премести/преименује:

en: New target/name:
sr: Нови циљ/име:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
sr: Проширивач: Move захтева бар два параметра.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
sr: %Each% не може да буде други аргумент у %Move%.

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
sr: Проширивач: лоши УРЛ‑ови у %_Move("извор", "одредиште")%.

en: Load a Synchronizer Profile...
sr: Учитај профил синхронизатора...

en: Choose a profile:
sr: Изаберите профил:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
sr: Проширивач: профил није наведен у %_Sync(профил)%.

en: Load a Searchmodule Profile...
sr: Учитај профил модула тражења...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
sr: Проширивач: није наведен у %_NewSearch(профил)%.

en: Load a Panel Profile...
sr: Учитај профил панела...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
sr: Проширивач: профил није наведен у %_Profile(профил)%; одустајем...

en: Separate Program Call for Each...
sr: Засебни позив програма за сваки...

en: Set Sorting for This Panel...
sr: Постави ређање за овај панел...

en: Choose a column:
sr: Изаберите колону:

en: Choose a sort sequence:
sr: Изаберите редослед ређања:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
sr: Проширивач: колона није задата у %_ColSort(колона)%.

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
sr: Проширивач: непозната колона задата у %_ColSort(%1)%.

en: Set Relation Between the Panels...
sr: Постави релацију између панела...

en: Set the new size in percent:
sr: Постави нову величину у процентима:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
sr: Проширивач: вредност %1 је изван опсега у _PanelSize(проценат)|. Први параметар мора да буде >0 и <100.

en: Execute a JavaScript Extension...
sr: Изврши јаваскриптно проширење...

en: Location of the script
sr: Локација скрипте

en: Set some variables for the execution (optional).
    i.e. "return=return_var;foo=bar", consult the handbook for more information
sr: Поставите неке променљиве за извршавање (опционо).
    Нпр. return=return_var;foo=bar, погледате документацију за више детаља.

en: Expander: no script specified for %_Script(script)%
sr: Проширивач: скрипта није наведена у %_Script(скрипта)%.

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
sr: Прикажи фајл Крусејдеровим унутрашњим приказивачем...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
sr: Који фајл да се прикаже (обично %aCurrent%):

en: Choose a view mode:
sr: Режим приказа:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
sr: Режим прозора:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
sr: Проширивач: нема фајла за прегледање у %_View(име_фајла)%.

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
sr: %Each% није дозвољено као параметар за %1.

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
sr: Проширивач: лоша одредница панела %1 у шаблону %2.

en: Error: unterminated % in Expander
sr: Грешка: неокончан % у проширивачу.

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
sr: Грешка: непрепознат %%%1%2%% у проширивачу.

en: Error: missing ')' in Expander
sr: Грешка: недостаје ‘)’ у проширивачу.

en: Standard Output (stdout)
sr: Стандардни излаз (стдиз)

en: Standard Error (stderr)
sr: Стандардни грешака (стдгр)

en: Output
sr: Излаз

en: Use font with fixed width
sr: Једноширински фонт

en: Kill
sr: Укини

en: Kill the running process
sr: Укини процес у погону

en: *.txt|Text files
    *|All files
sr: *.txt|текстуални фајлови
    *|сви фајлови

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
sr: Овај фајл већ постоји.
    Желите ли да га пребришете или допуните излазом?

en: Overwrite or append?
sr: Пребрисати или надовезати?

en: Append
sr: Надовежи

en: Export failed
sr: Извоз пропао

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sr: Не могу да извршим корисничку радњу, %1 није нађена или није извршна. Проверите да ли је инсталиран kde-cli-tools.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
sr: Угнежђени емулатор терминала не ради, у замену користим сакупљање излаза.

en: Confirm Execution
sr: Потврда извршавања

en: Command being executed:
sr: Наредба за извршавање:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
sr: Фајл %1 не садржи исправне корисничке радње.

en: UserActions - cannot read from file
sr: Корисничке радње не могу да се прочитају из фајла

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
sr: Корени елемент фајла радњи не зове се %1, узима се %2.

en: Unable to open actions file %1
sr: Не могу да отворим фајл радњи %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
sr: Откривена је радња без имена, и зато није могла да буде увезена.
    Ово је грешка у фајлу, можда бисте желели да је исправите.

en: UserActions - invalid action
sr: Корисничке радње — лоша радња

en: Equal panel-size
sr: Једнака величина панела

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
sr: Поставља однос између два панела на 50:50.

en: Samples
sr: Узорци

en: Edit as root
sr: Уреди као корен

en: Edit a file as root
sr: Уређивање фајла као корен.

en: Edit a file with root permissions
sr: Уређивање фајла са кореним дозволама.

en: Mount a new filesystem
sr: Монтирај нови фајл систем

en: Enqueue in Amarok
sr: Стави на ред у Амароку

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
sr: Додаје изабране ставке у Амарокову листу нумера.

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Copy current item to clipboard
sr: Копирај текућу ставку у клипборд

en: Sort by Name
sr: Поређај по имену

en: Sorts the active panel by Name
sr: Ређање по имену у активном панелу.

en: Sort by Extension
sr: Поређај по наставку

en: Sorts the active panel by Extension
sr: Ређање по наставку у активном панелу.

en: Sort by Size
sr: Поређај по величини

en: Sorts the active panel by Size
sr: Ређање по величини у активном панелу.

en: Sort by Modified
sr: Поређај по времену измене

en: Sorts the active panel by Modified
sr: Ређање по времену измене у активном панелу.

en: Backup current
sr: Направи резерву текућег

en: Backup current file in current folder
sr: Прави резерву текућег фајла у текућој фасцикли.

en: System
sr: Систем

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
sr: Прави резерву текућег фајла у текућој фасцикли и пита корисника за ново име фајла. Подразумевано се додаје „.old“ на изворно име.
