krusader - en to sr@latin translation catalogue (1668 entries)

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
sr@latin: Podrška za upisivanje nije uključena.
    Možete je uključiti u Kr‑podešivaču na stranici „arhive“.

en: Creating directories is not supported with %1 archives
sr@latin: Stvaranje fascikli nije podržano za arhive tipa %1.|/|Stvaranje fascikli nije podržano za arhive tipa $[nom %1].

en: Creating %1...
sr@latin: Stvaram %1...

en: Writing to %1 archives is not supported
sr@latin: Upisivanje u arhive tipa %1 nije podržano.|/|Upisivanje u arhive tipa $[nom %1] nije podržano.

en: Packing %1...
sr@latin: Pakujem %1...

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
sr@latin: Dobavljanje podataka iz arhiva tipa %1 nije podržano.|/|Dobavljanje podataka iz arhiva tipa $[nom %1] nije podržano.

en: Unpacking %1...
sr@latin: Raspakujem %1...

en: Deleting files from %1 archives is not supported
sr@latin: Brisanje fajlova iz arhiva tipa %1 nije podržano.|/|Brisanje fajlova iz arhiva tipa $[nom %1] nije podržano.

en: Deleting %1...
sr@latin: Brišem %1...

en: Accessing files is not supported with %1 archives
sr@latin: Pristupanje fajlovima u arhivama tipa %1 nije podržano.|/|Pristupanje fajlovima u arhivama tipa $[nom %1] nije podržano.

en: Listing directories is not supported for %1 archives
sr@latin: Nabrajanje fascikli u arhivama tipa %1 nije podržano.|/|Nabrajanje fascikli u arhivama tipa $[nom %1] nije podržano.

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
sr@latin: 
    Proverite da li je naredba %1 pravilno instalirana na sistemu.

en: Krarc Password Dialog
sr@latin: Dijalog lozinke

en: Accessing the file requires a password.
sr@latin: Za pristup fajlu neophodna je lozinka.

en: ActionMan - Manage Your Useractions
sr@latin: Menadžer radnji — upravljajte svojim korisničkim radnjama

en: New protocol
sr@latin: Novi protokol

en: Set a protocol:
sr@latin: Postavi protokol:

en: Edit Protocol
sr@latin: Uređivanje protokola

en: Set another protocol:
sr@latin: Postavi drugi protokol:

en: Edit Path
sr@latin: Uređivanje putanje

en: Set another path:
sr@latin: Postavi drugu putanju:

en: New MIME Type
sr@latin: Novi MIME tip

en: Set a MIME type:
sr@latin: Postavi MIME tip:

en: Edit MIME Type
sr@latin: Uređivanje MIME tipa

en: Set another MIME type:
sr@latin: Postavi drugi MIME tip:

en: New File Name
sr@latin: Novo ime fajla

en: Set a file name:
sr@latin: Postavi ime fajla:

en: Edit File Name
sr@latin: Uređivanje imena fajla

en: Set another file name:
sr@latin: Postavi drugo ime fajla:

en: Please set a unique name for the useraction
sr@latin: Morate zadati jedinstveno ime za ovu korisničku radnju

en: Please set a title for the menu entry
sr@latin: Morate zadati tekst za stavku menija

en: Command line is empty
sr@latin: Komandna linija je prazna

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
sr@latin: Već postoji radnja sa ovim imenom.
    Ako nema ovakve korisničke radnje, onda je ovo ime neke Krusaderove unutrašnje radnje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionProperty)
en: Action Property
sr@latin: Svojstva radnje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic Properties
sr@latin: Osnovna svojstva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, textDescription)
en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
sr@latin: Detaljan opis <b>korisničke radnje</b>. Prikazuje se jedino u <i>Kr‑podešivaču</i> i preko <code>Shift+F1</code>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDescription)
en: Description:
sr@latin: Opis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgAccept)
en: Command Accepts
sr@latin: Naredba prihvata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
sr@latin: Zameni <b>mestodržače</b> imenima lokalnih fajlova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioLocal)
en: &Local files only (no URLs)
sr@latin: samo &lokalne fajlove (bez URL‑ova)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
sr@latin: Zameni <b>mestodržače</b> pravilnim URL‑ova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUrl)
en: URLs (re&mote and local)
sr@latin: URL‑ova (&udaljene i lokalne)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTitle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTitle)
en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
sr@latin: Tekst prikazan u <b>korisničkom meniju</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTitle)
en: Title:
sr@latin: Tekst:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDistinctName)
en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
sr@latin: <p>Jedinstveno ime <b>korisničke radnje</b>. Koristi se jedino u <i>Kr‑podešivaču</i> i ne pojavljuje se u ostalim menijima.</p><p><b>Napomena</b>: <i>Tekst</i> prikazan u <b>korisničkom meniju</b> može se zadati ispod.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCategory) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCategory)
en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
sr@latin: <b>Korisničke radnje</b> se mogu grupisati u kategorije radi lakšeg razlikovanja. Izaberite postojeću <i>kategoriju</i> ili napravite novu unošenjem njenog imena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIconButton, ButtonIcon)
en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
sr@latin: Svaka <b>korisnička radnja</b> može imati svoju ikonicu, koja će stajati ispred teksta u <b>korisničkom meniju</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
sr@latin: <p>Jedinstveno ime <b>korisničke radnje</b>. Koristi se jedino u <i>Kr‑podešivaču</i> i ne pojavljuje se u ostalim menijima.</p><p><b>Napomena</b>: <i>Tekst</i> prikazan u <b>korisničkom meniju</b> može se zadati ispod.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDistinctName)
en: Identifier:
sr@latin: Identifikator:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
sr@latin: <p><i>Naredba</i> koja će biti izvršena za ovu <b>korisničku radnju</b>. Može biti jednostavna naredba školjke ili složeni niz naredbi sa <b>mestodržačima</b>.</p><p>Primeri:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul><p>Detalje o sintaksi potražite u korisničkom priručniku.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCommandline)
en: Command:
sr@latin: Naredba:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leTooltip) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
sr@latin: <i>Oblačić</i> se prikazuje kada se pokazivač miša zadrži iznad <b>trake sa korisničkim radnjama</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leStartpath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
sr@latin: <i>Radna fascikla</i> u kojoj će se izvršiti <i>naredba</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelTooltip)
en: Tooltip:
sr@latin: Oblačić:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leCommandline)
en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
sr@latin: <p><i>Naredba</i> koja će biti izvršena za ovu <b>korisničku radnju</b>. Može biti jednostavna naredba školjke ili složeni niz naredbi sa <b>mestodržačima</b>.</p><p>Primeri:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul><p>Detalje o sintaksi potražite u korisničkom priručniku.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelCategory)
en: Category:
sr@latin: Kategorija:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
sr@latin: Dodaje <b>mestodržače</b> za izabrane fajlove u panelu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPlaceholder)
en: &Add
sr@latin: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStartpath)
en: Workdir:
sr@latin: Radna fascikla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelShortcut)
en: Default shortcut:
sr@latin: Podrazumevana prečica:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: Set a default keyboard shortcut.
sr@latin: Postavlja podrazumevanu prečicu na tastaturi.

[ctx: No shortcut]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KKeySequenceWidget, KeyButtonShortcut)
en: None
sr@latin: nikakva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
sr@latin: Ako je popunjeno, radnja se vidi u meniju korisničkih radnji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnabled)
en: Enabled
sr@latin: Aktivna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgExecType)
en: Execution Mode
sr@latin: Režim izvršavanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect the output of the executed program.
sr@latin: Sakuplja izlaz izvršenog programa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioCollectOutput)
en: Collect output
sr@latin: Sakupi izlaz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard out and standard error in the output collection.
sr@latin: Sakuplja zasebno standardni izlaz i standardni izlaz grešaka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSeparateStdError)
en: Separate standard error
sr@latin: Izdvoji standardni grešaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: &Normal
sr@latin: &Normalno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run the command in a terminal.
sr@latin: Izvršava naredbu u terminalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTerminal)
en: Run in terminal
sr@latin: Izvrši u terminalu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run the command in the embedded terminal emulator.
sr@latin: Izvršava naredbu u ugnežđenom emulatoru terminala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTE)
en: Run in the embedded terminal emulator
sr@latin: Izvrši u ugnežđenom emulatoru terminala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdv)
en: Advanced Properties
sr@latin: Napredna svojstva

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowonly)
en: The Useraction is only available for
sr@latin: Ova korisnička radnja dostupna je samo za

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabProt)
en: Protocol
sr@latin: Protokol

[ctx: New protocol]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewProtocol)
en: &New...
sr@latin: &Novi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditPath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonEditFile)
en: Chan&ge...
sr@latin: &Izmeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveProtocol) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemovePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveMime) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonRemoveFile)
en: De&lete
sr@latin: &Obriši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyProtocol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyMime)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
sr@latin: Prikazuje <b>korisničku radnju</b> samo za ovde definisane vrednosti.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPath)
en: Path
sr@latin: Putanja

[ctx: New path]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddPath)
en: &New...
sr@latin: &Nova...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMime)
en: MIME Type
sr@latin: MIME tip

[ctx: New MIME]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonAddMime)
en: &New...
sr@latin: &Novi...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabFile)
en: File Name
sr@latin: Ime fajla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KrListWidget, lbShowonlyFile)
en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
sr@latin: Prikazuje <b>korisničku radnju</b> jedino za ovde definisana imena fajlova. Mogu se koristiti džokeri <code>?</code> i <code>*</code>.

[ctx: New file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ButtonNewFile)
en: &New...
sr@latin: &Novi...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
sr@latin: Omogućava vam da doterate <i>naredbu</i> pre izvršavanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConfirmExecution)
en: Confirm each program call separately
sr@latin: Zasebno potvrdi svaki poziv naredbe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDifferentUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leDifferentUser)
en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
sr@latin: Pokreće <i>naredbu</i> pod drugim korisnikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDifferentUser)
en: Run as different user:
sr@latin: Pokreni pod korisnikom:

en: Active panel
sr@latin: aktivni panel

en: Other panel
sr@latin: drugi panel

en: Left panel
sr@latin: levi panel

en: Right panel
sr@latin: desni panel

en: Panel independent
sr@latin: nevezano za panel

en: Choose executable...
sr@latin: Izaberi izvršni...

en: User Action Parameter Dialog
sr@latin: Dijalog za parametre korisničkih radnji

en: This placeholder allows some parameter:
sr@latin: Ovaj mestodržač pruža neke parametre:

en: Title
sr@latin: Tekst

en: *.xml|XML files
    *|All files
sr@latin: *.xml|XML fajlovi
    *|svi fajlovi

en: Create new useraction
sr@latin: Napravi novu korisničku radnju

en: Import useractions
sr@latin: Uvezi korisničku radnju

en: Export useractions
sr@latin: Izvezi korisničku radnju

en: Copy useractions to clipboard
sr@latin: Kopiraj korisničke radnje u klipbord

en: Paste useractions from clipboard
sr@latin: Nalepi korisničke radnje iz klipborda

en: Delete selected useractions
sr@latin: Obriši izabrane korisničke radnje

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
sr@latin: Trenutna radnja je izmenjena. Želite li da primenite izmene?

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite sve izabrane radnje?

en: Remove Selected Actions?
sr@latin: Ukloniti izabrane radnje?

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
sr@latin: Ovaj fajl već sadrži neke korisničke radnje.
    Želite li da ih prebrišete ili da ih stopite sa izabranim radnjama?

en: Overwrite or Merge?
sr@latin: Prebrisati ili stopiti?

en: Merge
sr@latin: Stopi

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sr@latin: Ovaj fajl već postoji. Želite li zaista da ga prebrišete?

en: Overwrite Existing File?
sr@latin: Prebrisati postojeći fajl?

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
sr@latin: Ne mogu da otvorim %1 za pisanje.
    Ništa nije izvezeno.

en: Export Failed
sr@latin: Izvoz propao

en: Internal error, undefined <job> in result signal
sr@latin: Unutrašnja greška, nedefinisano <job> u rezultatu signala.

en: Downloading remote files
sr@latin: Preuzimam udaljene fajlove

en: Counting files
sr@latin: Brojim fajlove

en: Uploading to remote destination
sr@latin: Otpremam na udaljeno odredište

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
sr@latin: %1, nepodržan tip arhive.

en: Error
sr@latin: Greška

en: Counting files in archive
sr@latin: Brojim fajlove u arhivi

en: Failed to list the content of the archive (%1).
sr@latin: Ne mogu da izlistam sadržaj arhive (%1).

en: Failed to unpack %1.
sr@latin: Ne mogu da raspakujem %1.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
sr@latin: Ne mogu da pretvorim RPM (%1) u cpio.

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
sr@latin: Ne mogu da pretvorim DEB (%1) u tar.

en: Unpacking File(s)
sr@latin: Raspakujem Fajlove

en: User cancelled.
sr@latin: Korisnik je odustao.

en: Testing Archive
sr@latin: Isprobavam arhivu

en: Packing File(s)
sr@latin: Pakujem Fajlove

en: Failed to pack %1.
sr@latin: Ne mogu da zapakujem %1.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
sr@latin: Ova arhiva je šifrovana, unesite lozinku:

en: Processed files
sr@latin: Obrađeni fajlovi

en: Error while packing
sr@latin: Greška pri pakovanju

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
sr@latin: %1, proba nije prošla.

en: Archive tests passed.
sr@latin: Probe arhive prošle.

en: Error while unpacking
sr@latin: Greška pri raspakivanju

en: Add Bookmark
sr@latin: Dodavanje obeleživača

en: Name:
sr@latin: Ime:

en: Create in:
sr@latin: Napravi u:

en: New Folder
sr@latin: Nova fascikla

en: Folders
sr@latin: Fascikle

en: Bookmarks
sr@latin: Obeleživači

en: Folder name:
sr@latin: Ime fascikle:

en: Trash bin
sr@latin: Smeće

en: Virtual Filesystem
sr@latin: Virtuelni fajl sistem

en: Local Network
sr@latin: Lokalna mreža

en: BookMan II
sr@latin: Menadžer markera II

en: Unable to write to %1
sr@latin: Ne mogu da pišem u %1

en: %1 instead of %2
sr@latin: %1 umesto %2

en: missing tag %1
sr@latin: nedostaje oznaka %1

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
sr@latin: %1 ne liči na dobar fajl obeleživača

en: Error reading bookmarks file: %1
sr@latin: Greška pri čitanju fajla obeleživača: %1

en: Popular URLs
sr@latin: Popularni URL‑ovi

en: Manage Bookmarks
sr@latin: Upravljaj obeleživačima

en: Enable special bookmarks
sr@latin: Uključi specijalne obeleživače

en: Jump back
sr@latin: Skoči unazad

en: Open
sr@latin: Otvori

en: Open in a new tab
sr@latin: Otvori u novom jezičku

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
sr@latin: <qt>Ne mogu da pokrenem <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
sr@latin: <qt>Greška pri izvršavanju <b>%1</b>.</qt>

en: Error reading stdout or stderr
sr@latin: Greška pri čitanju stdiz ili stdgr

en: Please wait...
sr@latin: Sačekajte...

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
sr@latin: <qt>Krusader ne može da nađe na sistemu alatku za kontrolne sume koji rukuje sa *.%1 fajlovima. Pogledajte stranicu o <b>zavisnostima</b> u postavkama Krusadera.</qt>

en: Creating Checksums
sr@latin: Stvaranje kontrolnih suma

en: Create Checksums
sr@latin: Stvaranje kontrolnih suma

en: About to calculate checksum for the following files or directories:
sr@latin: Računaće se kontrolna suma za sledeće fajlove ili fascikle:

en: Select the checksum method:
sr@latin: Metod kontrolne sume:

en: Checksum Results
sr@latin: Rezultati kontrolne sume

en: File
sr@latin: fajl

en: Hash
sr@latin: disperzija

en: Errors received:
sr@latin: Primljene greške:

en: Save one checksum file for each source file
sr@latin: Jedan fajl kontrolne sume za svaki izvorni fajl

en: No files found
sr@latin: Nije nađen nijedan fajl

en: Errors were detected while creating the checksums
sr@latin: Otkrivene su greške pri stvaranju kontrolnih suma

en: Checksums were created successfully
sr@latin: Kontrolne sume uspešno stvorene

en: Saving checksum files...
sr@latin: Upisujem fajlove kontrolnih suma...

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
sr@latin: Greške pri upisivanju više kontrolnih suma. Zaustavljam.

en: Error saving file %1
sr@latin: Greška pri upisivanju fajla %1

en: Verifying Checksums
sr@latin: Overavanje kontrolnih suma

en: Verify Checksum File
sr@latin: Overavanje fajla kontrolne sume

en: About to verify the following checksum file
sr@latin: Overiće se sledeći fajl kontrolne sume

en: Checksum file:
sr@latin: Fajl kontrolne sume:

en: Verify Result
sr@latin: Rezultat overavanja

en: Result output:
sr@latin: Izlaz rezultata:

en: Errors were detected while verifying the checksums
sr@latin: Otkrivene su greške pri overi kontrolnih suma

en: Checksums were verified successfully
sr@latin: Kontrolne sume uspešno overene

en: F2 Delay Job Start
sr@latin: F2 Odgodi početak posla

en: F2 Queue
sr@latin: F2 Red

en: Do not start the job now.
sr@latin: Ne započinji posao sada

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
sr@latin: Stavi posao u red ako se neki posao već izvršava, inače ga odmah započni

en: Choose Files
sr@latin: Izbor fajlova

en: Select the following files:
sr@latin: Izaberi sledeće fajlove:

en: Predefined Selections
sr@latin: Predefinisani izbori

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
sr@latin: <p>Predefinisani izbor je maska za izbor fajlova koju često koristite.</p><p>Primeri: „<tt>*.c, *.h</tt>“, „<tt>*.c, *.o</tt>“, itd.</p><p>Maske možete dodavati na spisak tako što ih upišete pa pritisnete dugme <i>Dodaj</i>.</p><p><i>Obriši</i> uklanja predefinisani izbor, a <i>Očisti</i> uklanja sve njih.</p><p>Primetite da linija u kojoj uređujete masku ima svoj istorijat, kroz koji se možete kretati po potrebi.</p>

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Adds the selection in the line-edit to the list
sr@latin: Dodaje izbor iz linije za uređivanje na spisak.

en: Delete the marked selection from the list
sr@latin: Briše označeni izbor sa spiska.

en: Clear
sr@latin: Očisti

en: Clears the entire list of selections
sr@latin: Briše ceo spisak izbora.

en: Krusader::Wait
sr@latin: Krusader — čekanje

en: &Cancel
sr@latin: &Odustani

en: Capacity: %1
sr@latin: Kapacitet: %1

en: Used: %1
sr@latin: Popunjeno: %1

en: Free: %1
sr@latin: Slobodno: %1

en: Not mounted.
sr@latin: Nije montirano.

en: Enter a selection:
sr@latin: Unesite izbor:

en: New Network Connection
sr@latin: Nova mrežna veza

en: About to connect to...
sr@latin: Sledi povezivanje na...

en: Protocol:
sr@latin: Protokol:

en: Host:
sr@latin: Domaćin:

en: Username:
sr@latin: Korisničko ime:

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: &Connect
sr@latin: &Poveži

en: Pack %1
sr@latin: Zapakuj %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
sr@latin[0]: Zapakuj %1 fajl
sr@latin[1]: Zapakuj %1 fajla
sr@latin[2]: Zapakuj %1 fajlova
sr@latin[3]: Zapakuj %1 fajl

en: Please select a folder
sr@latin: Izbor fascikle

en: Pack
sr@latin: Pakovanje

en: To archive
sr@latin: u arhivu

en: In folder
sr@latin: u fascikli

en: Multiple volume archive
sr@latin: Višedelna arhiva

en: Size:
sr@latin: Veličina:

en: Set compression level
sr@latin: Zadati nivo kompresije

en: MIN
sr@latin: min.

en: MAX
sr@latin: maks.

en: Password
sr@latin: Lozinka

en: Again
sr@latin: Ponovo

en: Encrypt headers
sr@latin: Šifruj zaglavlja

en: Command line switches:
sr@latin: Prekidači komandne linije:

en: &Advanced >>
sr@latin: &Napredno >>

en: &Advanced <<
sr@latin: &Napredno <<

en: No password specified
sr@latin: Lozinka nije zadata

en: The passwords are equal
sr@latin: Lozinke su iste

en: The passwords are different
sr@latin: Lozinke su različite

en: Cannot pack, the passwords are different.
sr@latin: Ne mogu da zapakujem, lozinke su različite.

en: Invalid volume size.
sr@latin: Loša veličina dela.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
sr@latin: Loš prekidač komandne linije.
    Prekidač mora da počne crticom (-).

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
sr@latin: Loš prekidač komandne linije.
    Kontrakroz (\) ne može da bude poslednji znak.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
sr@latin: Loš prekidač komandne linije.
    Nezatvoren navodnik.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
sr@latin: Sačuvani spisak popularnih URL‑ova nije ispravan. Biće obrisan.

en: &Search:
sr@latin: &Traži:

en: Loading Usage Information
sr@latin: Učitavam podatke o popunjenosti

en: Files:
sr@latin: Fajlovi:

en: Directories:
sr@latin: Fascikle:

en: Total Size:
sr@latin: Ukupna veličina:

en: Loading the disk usage information...
sr@latin: Učitavam podatke o popunjenosti diska...

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
sr@latin: Ulazak u roditeljsku fasciklu zahteva učitavanje sadržaja URL‑a „%1“. Želite li da nastavite?

en: Krusader::DiskUsage
sr@latin: Krusader — popunjenost diska

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
sr@latin: Želite li zaista da premestite ovu stavku u smeće?

en: &Trash
sr@latin: &Baci

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
sr@latin: Želite li zaista da obrišete ovu stavku?

en: Warning
sr@latin: Upozorenje

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
sr@latin: trenutna fascikla:%1,  ukupna veličina:%2,  sopstvena veličina:%3

en: Disk Usage
sr@latin: Popunjenost diska

en: Exclude
sr@latin: Isključi

en: Up one folder
sr@latin: Jedna fascikla gore

en: New search
sr@latin: Nova pretraga

en: Refresh
sr@latin: Osveži

en: Include all
sr@latin: Uključi sve

en: Step into
sr@latin: Uskoči u

en: Lines
sr@latin: Redovi

en: Detailed
sr@latin: Detaljno

en: Next
sr@latin: Sledeće

en: Previous
sr@latin: Prethodno

en: View
sr@latin: Prikaz

en: Type:
sr@latin: Tip:

en: Own size:
sr@latin: Sopstvena veličina:

en: Last modified:
sr@latin: Poslednja izmena:

en: Permissions:
sr@latin: Dozvole:

en: Owner:
sr@latin: Vlasnik:

en: Krusader::Disk Usage
sr@latin: Krusader — popunjenost diska

en: Start new disk usage search
sr@latin: Pokreni novu pretragu popunjenosti diska

en: Parent folder
sr@latin: Roditeljska fascikla

en: Line view
sr@latin: Redni prikaz

en: Detailed view
sr@latin: Detaljni prikaz

en: Filelight view
sr@latin: Filelightov prikaz

en: Viewing the usage of folder:
sr@latin: Pregled popunjenosti fascikle:

en: Zoom In
sr@latin: Uveličaj

en: Zoom Out
sr@latin: Umanji

en: Rainbow
sr@latin: Duga

en: High Contrast
sr@latin: Visoki kontrast

en: Scheme
sr@latin: Šema

en: Increase contrast
sr@latin: Povećaj kontrast

en: Decrease contrast
sr@latin: Smanji kontrast

en: Use anti-aliasing
sr@latin: Primeni omekšavanje

en: Show small files
sr@latin: Prikaži male fajlove

en: Vary label font sizes
sr@latin: Prilagodi veličinu fonta etiketa

en: Minimum font size
sr@latin: Najmanja veličina fonta

en: Krusader::Filelight
sr@latin: Krusader — Filelight

en: Line View
sr@latin: redni prikaz

en: Percent
sr@latin: procenata

en: Name
sr@latin: ime

en: Show file sizes
sr@latin: Prikaži veličine fajlova

en: Total size
sr@latin: ukupna veličina

en: Own size
sr@latin: sopstvena veličina

en: Type
sr@latin: tip

en: Date
sr@latin: datum

en: Permissions
sr@latin: dozvole

en: Owner
sr@latin: vlasnik

en: Group
sr@latin: grupa

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
sr@latin[0]: %1 fajl: ~ %2
sr@latin[1]: %1 fajla: ~ %2
sr@latin[2]: %1 fajlova: ~ %2
sr@latin[3]: %1 fajl: ~ %2

en: Files: %1
sr@latin: Fajlovi: %1

en: Open File Manager Here
sr@latin: Otvori menadžer fajlova ovde

en: Open Terminal Here
sr@latin: Otvori terminal ovde

en: &Center Map Here
sr@latin: &Centriraj mapu ovde

en: &Open
sr@latin: &Otvori

en: &Delete
sr@latin: &Obriši

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
sr@latin: <qt>Fascikla <i>%1</i> će biti <b>rekurzivno</b> i <b>trajno</b> obrisana.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
sr@latin: <qt>Fajl <i>%1</i> će biti <b>trajno</b> obrisan.</qt>

en: Space information disabled
sr@latin: Podaci o prostoru isključeni

en: No space information on non-local filesystems
sr@latin: Nema podataka o prostoru na nelokalnim fajl sistemima

en: Space information unavailable
sr@latin: Podaci o prostoru nedostupni

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
sr@latin: Krusader ne podržava protokol:
    %1

en: The folder %1 does not exist.
sr@latin: Fascikla %1 ne postoji.

en: Cannot open the folder %1.
sr@latin: Ne mogu da otvorim fasciklu %1.

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
sr@latin: Odbijen pristup %1

en: Malformed URL:
    %1
sr@latin: Loše formiran URL:
    %1

en: Archives
sr@latin: arhive

en: Image Files
sr@latin: fajlovi slika

en: Text Files
sr@latin: tekstualni fajlovi

en: Video Files
sr@latin: video fajlovi

en: Audio Files
sr@latin: audio fajlovi

en: Custom
sr@latin: posebno

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2%)
sr@latin: Tražim kroz sadržaj „%1“ (%2%)

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
sr@latin: Ne možete kopirati direktno u fasciklu virt:/.
    Možete napraviti potfasciklu i kopirati fajlove u nju.

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
sr@latin: Stvaranje novih potfascikli dozvoljeno je jedino u fascikli virt:/.

en: Virtual filesystem
sr@latin: Virtuelni fajl sistem

en: Size
sr@latin: Veličina

en: At Least
sr@latin: Najmanje

note: i18n: @item:inlistbox next to a text field containing the amount
en: Byte
sr@latin: B

en: At Most
sr@latin: Najviše

en: Any date
sr@latin: Bilo kada

en: &Modified between
sr@latin: &Izmenjeno između

en: an&d
sr@latin: &i

en: &Not modified after
sr@latin: &Nije menjano posle

en: Mod&ified in the last
sr@latin: Izmenjeno u &poslednjih

en: days
sr@latin: dana

en: weeks
sr@latin: sedmica

en: months
sr@latin: meseci

en: years
sr@latin: godina

en: No&t modified in the last
sr@latin: Nije &menjano u poslednjih

en: Ownership
sr@latin: Vlasništvo

en: Belongs to &user
sr@latin: Pripada &korisniku

en: Belongs to gr&oup
sr@latin: Pripada &grupi

en: P&ermissions
sr@latin: &Dozvole

en: O&wner
sr@latin: &Vlasnik

en: Grou&p
sr@latin: Gr&upa

en: A&ll
sr@latin: &Sve

en: Note: a '?' is a wildcard
sr@latin: Napomena: ‘?’ je džoker.

en: Invalid date entered.
sr@latin: Unesen loš datum.

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
sr@latin: Datum %1 nije pravilan prema lokalitetu. Unesite pravilan datum (možete upotrebiti dugme datuma za lakši pristup).

en: Specified sizes are inconsistent.
sr@latin: Zadate veličine nisu usaglašene.

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
sr@latin: Ponovo unesite vrednosti tako da veličina leve strane bude manja od veličine desne strane (ili jednaka).

en: Dates are inconsistent.
sr@latin: Datumi nisu usaglašeni.

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
sr@latin: Datum sa leve strane je posle datuma sa desne. Ponovo unesite datume tako da datum levo bude pre datuma desno.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
sr@latin: Datum na vrhu je posle od datuma na dnu. Ponovo unesite datume tako da datum na vrhu bude pre datuma na dnu.

en: Krusader::Choose Files
sr@latin: Krusader — izbor fajlova

en: &General
sr@latin: &Opšte

en: &Advanced
sr@latin: &Napredno

en: Could not load profile.
sr@latin: Ne mogu da učitam profil.

en: Any Character
sr@latin: bilo koji znak

en: Start of Line
sr@latin: početak reda

en: End of Line
sr@latin: kraj reda

en: Set of Characters
sr@latin: skup znakova

en: Repeats, Zero or More Times
sr@latin: ponavlja se nula ili više puta

en: Repeats, One or More Times
sr@latin: ponavlja se jednom ili više puta

en: Optional
sr@latin: opciono

en: Escape
sr@latin: izbegavanje

en: TAB
sr@latin: Tab

en: Newline
sr@latin: novi red

en: Carriage Return
sr@latin: povratak reda

en: White Space
sr@latin: praznina

en: Digit
sr@latin: cifra

en: &Case sensitive
sr@latin: &Razlikuj veličinu slova

en: Search &for:
sr@latin: &Traži:

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
sr@latin: <p>Ovde se definiše kriterijum za filtriranje fajlova.</p><p>Možete koristiti džokere. Višestruki obrasci se razdvajaju razmakom (znači logičko ILI). Obrasci se isključuju iz pretrage simbolom cevi (|).</p><p>Ako se obrazac završava znakom kroz (<code>*obrazac*/</code>), to znači da važi za rekurzivnu pretragu fascikli.</p><ul><li><code>obrazac</code> — traženje onih fajlova/fascikli čije ime je <code>obrazac</code>, rekurzivno kroz sve potfascikle nezavisno od vrednosti <code>obrazac</code></li><li><code>obrazac/</code> - traženje svih fajlova/fascikli, ali rekurzivna pretraga ide kroz (ili isključuje) fascikle po imenu <code>obrazac</code></li></ul><p>Dozvoljeno je koristiti navodnike za imena koja sadrže razmak. Na primer, filter <code>"Program Files"</code> traži fajlove/fascikle po imenu <code>Program Files</code>.</p><p>Primeri:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Napomena</b>: Obrazac pretrage <code>tekst</code> znači isto što i <code>*tekst*</code>.</p>

en: &Of type:
sr@latin: &tipa:

en: All Files
sr@latin: svi fajlovi

en: &Profile handler
sr@latin: &Rukovalac profilima

en: &Load
sr@latin: &Učitaj

en: Searc&h in
sr@latin: Traži &u

en: &Do not search in
sr@latin: &Ne traži u

en: Containing text
sr@latin: Sadrži tekst

en: &Text:
sr@latin: &Tekst:

en: RegExp
sr@latin: regiz

en: Encoding:
sr@latin: Kodiranje:

[ctx: Default encoding]
en: Default
sr@latin: podrazumevano

en: &Match whole word only
sr@latin: Poklopi samo &cele reči

en: Cas&e sensitive
sr@latin: &Razlikuj veličinu slova

en: Search in s&ub folders
sr@latin: Pretraga u pot&fasciklama

en: Search in arch&ives
sr@latin: Pretraga u &arhivama

en: Follow &links
sr@latin: Prati &veze

en: No search criteria entered.
sr@latin: Nije unesen kriterijum pretrage.

en: Please specify a location to search in.
sr@latin: Zadajte lokaciju na kojoj treba tražiti.

en: Open the folder history list
sr@latin: Otvori listu istorijata fascikli

en: Name of folder where command will be processed.
sr@latin: Ime fascikle u kojoj će naredbe biti izvršavane.

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Zapravo je vrlo jednostavno: ukucate ovde naredbu i Krusader će poslušati.</p><p><b>Savet:</b> krećite se kroz istorijat komandne linije tasterima strelica gore i dole.</p></qt>

en: Execution mode
sr@latin: Režim izvršavanja

en: Rename
sr@latin: Preimenuj

en: Edit
sr@latin: Uredi

en: Copy
sr@latin: Kopiraj

en: Move
sr@latin: Premesti

en: Mkdir
sr@latin: Napravi fasciklu

en: Term
sr@latin: Terminal

en: Quit
sr@latin: Napusti

en: Reload
sr@latin: Učitaj ponovo

en: Ready.
sr@latin: Spreman.

en: Open the available media list
sr@latin: Otvori spisak dostupnih medijuma

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
sr@latin: Udaljeno deljenje [%1]

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
sr@latin: nepoznata

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
sr@latin: nepoznat

en: Floppy
sr@latin: flopi

en: CD/DVD-ROM
sr@latin: CD/DVD

en: USB pen drive
sr@latin: USB štapić

en: USB device
sr@latin: USB uređaj

en: Removable media
sr@latin: uklonjivi medijum

en: Hard Disk
sr@latin: hard disk

en: Camera
sr@latin: fotoaparat

en: Video CD/DVD-ROM
sr@latin: video CD/DVD

en: Audio CD/DVD-ROM
sr@latin: audio CD/DVD

en: Recordable CD/DVD-ROM
sr@latin: upisivi CD/DVD

en: Mount
sr@latin: Montiraj

en: Unmount
sr@latin: Demontiraj

en: Eject
sr@latin: Izbaci

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr@latin: Greška u pristupanju „%1“, sistem odgovara: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
sr@latin: Greška u pristupanju „%1“.

en: Profiles
sr@latin: Profili

en: Remove entry
sr@latin: Ukloni stavku

en: Overwrite entry
sr@latin: Prebriši stavku

en: Add new entry
sr@latin: Dodaj novu stavku

en: Krusader::ProfileManager
sr@latin: Krusader — menadžer profila

en: Enter the profile name:
sr@latin: Unesite ime profila:

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
sr@latin: <b>Ne mogu da napravim ugnežđeni terminal.</b><br/>Prijavljena greška: %1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
sr@latin: <b>Ne mogu da napravim ugnežđeni terminal.</b><br/>Ovo možete popraviti instaliranjem Konsole:<br/>%1

en: Cancel Job
sr@latin: Otkaži posao

en: Pause Job
sr@latin: Pauziraj posao

en: Resume Job
sr@latin: Nastavi posao

en: Start Job
sr@latin: Započni posao

en: No jobs
sr@latin: Nema poslova

en: Play/Pause &Job
sr@latin: Pusti/pauziraj &posao

en: Job Progress Bar
sr@latin: Traka napretka posla

en: Job Queue Mode
sr@latin: Režim upravljanja redom

en: Run only one job in parallel
sr@latin: Izvršavaj samo jedan posao istovremeno

en: Undo Last Job
sr@latin: Opozovi poslednji posao

en: Are you sure you want to quit?
sr@latin: Želite li zaista da napustite Krusader?

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
sr@latin[0]: Ima još %1 postupak nad poslovima.
sr@latin[1]: Ima još %1 postupka nad poslovima.
sr@latin[2]: Ima još %1 postupaka nad poslovima.
sr@latin[3]: Ima još jedan postupak nad poslovima.

en: No Jobs
sr@latin: Nema poslova

en: %1 Job | %1 Jobs
sr@latin[0]: %1 posao
sr@latin[1]: %1 posla
sr@latin[2]: %1 poslova
sr@latin[3]: %1 posao

en: Clear Job List
sr@latin: Očisti spisak poslova

en: Pause All Jobs
sr@latin: Pauziraj sve poslove

en: Resume Job List
sr@latin: Nastavi spisak poslova

en: Move %1 to trash
sr@latin: Baci %1 u smeće

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
sr@latin[0]: Baci %1 fajl u smeće
sr@latin[1]: Baci %1 fajla u smeće
sr@latin[2]: Baci %1 fajlova u smeće
sr@latin[3]: Baci %1 fajl u smeće

en: Delete %1
sr@latin: Obriši %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
sr@latin[0]: Obriši %1 fajl
sr@latin[1]: Obriši %1 fajla
sr@latin[2]: Obriši %1 fajlova
sr@latin[3]: Obriši %1 fajl

en: Copy to %1
sr@latin: Kopiraj u %1

en: Move to %1
sr@latin: Premesti u %1

en: Link to %1
sr@latin: Poveži u %1

en: General
sr@latin: Opšte

en: Automount filesystems
sr@latin: Automatski montiraj fajl sisteme

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
sr@latin: Pri ulasku u fasciklu navedenu kao tačka montiranja u <b>fstab</b>, pokušava da je montira sa definisanim parametrima.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
sr@latin: Menadžer montiranja neće (de)montirati sledeće tačke montiranja:

en: Confirmations
sr@latin: Potvrde

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
sr@latin: 
    Traži potvrdu korisnika za sledeće postupke:

en: Deleting non-empty folders
sr@latin: Brisanje nepraznih fascikli

en: Deleting files
sr@latin: Brisanje fajlova

en: Copying files
sr@latin: Kopiranje fajlova

en: Moving files
sr@latin: Premeštanje fajlova

en: Confirm feed to listbox
sr@latin: Potvrdi uvođenje u padajući spisak

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
sr@latin: Pita za ime rezultata pri uvođenju stavki u padajući spisak. Podrazumevano koristi standardnu vrednost.

en: Removing Useractions
sr@latin: Uklanjanje korisničkih radnji

en: Fine-Tuning
sr@latin: Fino štelovanje

en: Icon cache size (KB):
sr@latin: Veličina keša ikonica (KB):

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
sr@latin: Veća količina keša za ikonice povećava brzinu prikaza sadržaja panela. Međutim, preveliki keš može potrošiti memoriju.

en: Arguments of updatedb:
sr@latin: Argumenti za updatedb:

en: krarc ioslave
sr@latin: U/I zahvat Kr‑arh

en: Enable Write Support
sr@latin: Podrška za upisivanje

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
sr@latin: Aktivirajte upisivanje u arhive kroz U/I zahvat Kr‑arh.

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
sr@latin: <b>Pazite pri premeštanju u arhive:</b><br/><b>Neuspeh tokom ovog procesa može dovesti do gubitka podataka.</b><br/><b>Premeštanje arhiva u njih samih obrisaće ih.</b>

en: Archives handling
sr@latin: Rukovanje arhivama

en: Browse Archives As Folders
sr@latin: Pregledaj arhive kao fascikle

en: Krusader will browse archives as folders.
sr@latin: Krusader će pregledati arhive kao fascikle.

en: Test archive after packing
sr@latin: Isprobaj arhivu po pakovanju

en: Check the archive's integrity after packing it.
sr@latin: Proverava integritet arhive nakon pakovanja.

en: Test archive before unpacking
sr@latin: Isprobaj arhivu pre raspakivanja

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
sr@latin: Neke oštećene arhive mogu izazvati rušenje, pa se isprobavanje preporučuje.

en: Search results
sr@latin: Rezultati pretrage

en: Searching for packers...
sr@latin: Tražim arhivare...

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sr@latin: Pazite da novi arhivari budu instalirani u <code>$PATH</code> (npr. <code>/usr/bin</code>).

en: Use the default KDE colors
sr@latin: Koristi podrazumevane KDE boje

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
sr@latin: <p>Koristi se KDE‑ova globalna postava boja.</p><p><i>Sistemske postavke→Izgled programa→Boje</i></p>

en: Use alternate background color
sr@latin: Koristi alternativnu pozadinsku boju

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
sr@latin: <p><b>Pozadinska boja</b> i <b>alternativna pozadinska boja</b> smenjuju se svaki drugi red.</p><p>Kada ne koristite <i>podrazumevane KDE boje</i>, možete podesiti alternativne boje u okviru <i>boja</i>.</p>

en: Show current item even if not focused
sr@latin: Prikaži trenutnu stavku i kad nije fokusirana

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
sr@latin: <p>Prikazuje poslednji položaj kursora u neaktivnom panelu.</p><p>Ova opcija je dostupna samo kada ne koristite <i>podrazumevane KDE boje</i>.</p>

en: Dim the colors of the inactive panel
sr@latin: Zatamni boje neaktivnog panela

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
sr@latin: <p>Boje neaktivnog panela računaju se pomoću zatamnjene boje i faktora zatamnjenja.</p>

en: Colors
sr@latin: Boje

en: Active
sr@latin: Aktivno

en: Transparent
sr@latin: Prozirno

en: Foreground:
sr@latin: Ispis:

en: Folder foreground:
sr@latin: Ispis fascikli:

en: Same as foreground
sr@latin: Isto kao ispis

en: Executable foreground:
sr@latin: Ispis izvršnih:

en: Symbolic link foreground:
sr@latin: Ispis simboličkih veza:

en: Invalid symlink foreground:
sr@latin: Ispis loših simboličkih veza:

en: Background:
sr@latin: Pozadina:

en: Same as background
sr@latin: Isto kao pozadina

en: Alternate background:
sr@latin: Alternativna pozadina:

en: Selected foreground:
sr@latin: Ispis izabranog:

en: Selected background:
sr@latin: Pozadina izabranog:

en: Same as alt. background
sr@latin: Isto kao alt. pozadina

en: Alternate selected background:
sr@latin: Alternativna pozadina izabranog:

en: Same as selected background
sr@latin: Isto kao pozadina izabranog

en: Current foreground:
sr@latin: Ispis trenutnog:

en: Not used
sr@latin: Ne koristi se

en: Same as selected foreground
sr@latin: Isto kao ispis izabranog

en: Selected current foreground:
sr@latin: Ispis trenutnog izabranog:

en: Current background:
sr@latin: Pozadina trenutnog:

en: Inactive
sr@latin: Neaktivno

en: Same as active
sr@latin: Isto kao aktivno

en: Dim target color:
sr@latin: Ciljna boja zatamnjenja:

en: Dim factor:
sr@latin: Faktor zatamnjenja:

en: KDE default
sr@latin: KDE podrazumevano

en: Synchronizer
sr@latin: Sinhronizator

en: Equals foreground:
sr@latin: Ispis jednakih:

en: Equals background:
sr@latin: Pozadina jednakih:

en: Differing foreground:
sr@latin: Ispis razlike:

en: Differing background:
sr@latin: Pozadina razlike:

en: Copy to left foreground:
sr@latin: Ispis kopiranja ulevo:

en: Copy to left background:
sr@latin: Pozadina kopiranja ulevo:

en: Copy to right foreground:
sr@latin: Ispis kopiranja udesno:

en: Copy to right background:
sr@latin: Pozadina kopiranja udesno:

en: Delete foreground:
sr@latin: Ispis brisanja:

en: Delete background:
sr@latin: Pozadina brisanja:

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Quicksearch, match foreground:
sr@latin: Brza pretraga, ispis poklapanja:

en: Quicksearch, match background:
sr@latin: Brza pretraga, pozadina poklapanja:

en: Quicksearch, non-match foreground:
sr@latin: Brza pretraga, ispis nepoklapanja:

en: Quicksearch, non-match background:
sr@latin: Brza pretraga, pozadina nepoklapanja:

en: Statusbar, active foreground:
sr@latin: Traka stanja, ispis aktivnog:

en: Statusbar, active background:
sr@latin: Traka stanja, pozadina aktivnog:

en: Statusbar, inactive foreground:
sr@latin: Traka stanja, ispis neaktivnog:

en: Statusbar, inactive background:
sr@latin: Traka stanja, pozadina neaktivnog:

en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Import color-scheme
sr@latin: Uvezi šemu boja

en: Export color-scheme
sr@latin: Izvezi šemu boja

en: Selected + Current
sr@latin: izabrano + trenutno

en: Selected 2
sr@latin: izabrano 2

en: Selected 1
sr@latin: izabrano 1

en: Current
sr@latin: trenutno

en: Invalid symlink
sr@latin: loša simveza

en: Symbolic link
sr@latin: simbolička veza

en: Application
sr@latin: program

en: Folder
sr@latin: fascikla

en: Copy to right
sr@latin: kopiraj udesno

en: Copy to left
sr@latin: kopiraj ulevo

en: Differing
sr@latin: različito

en: Equals
sr@latin: jednako

en: Quicksearch non-match
sr@latin: brza pretraga, nepoklapanje

en: Quicksearch match
sr@latin: brza pretraga, poklapanje

en: Statusbar active
sr@latin: traka stanja, aktivno

en: Statusbar inactive
sr@latin: traka stanja, neaktivno

en: Select a color-scheme file
sr@latin: Izbor fajla šeme boja

en: Error: unable to read from file
sr@latin: Greška: ne mogu da čitam iz fajla

en: Select a color scheme file
sr@latin: Izbor fajla šeme boja

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sr@latin: Fajl %1 već postoji. Želite li zaista da ga prebrišete?

en: Error: unable to write to file
sr@latin: Greška: ne mogu da pišem u fajl

en: Packers
sr@latin: Arhivari

en: Checksum Utilities
sr@latin: Alatke kontrolne sume

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
sr@latin: Putanja %1 nije ispravna, nijedna ispravna nije nađena.

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
sr@latin: Putanja %1 nije ispravna, uzeta %2 umesto nje.

en: Viewer/Editor
sr@latin: Prikazivač/uređivač

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
sr@latin: Unutrašnji prikazivač/uređivač otvara fajlove u zasebnom prozoru

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
sr@latin: Ako je popunjeno svaki fajl će biti otvoren u zasebnom prozoru, inače će prikazivač raditi u režimu prozora sa jezičcima.

en: Viewer
sr@latin: Prikazivač

en: Default viewer mode:
sr@latin: Podrazumevani režim:

en: Generic mode
sr@latin: generički

en: Use the system's default viewer
sr@latin: Koristi podrazumevani prikazivač na sistemu.

en: Text mode
sr@latin: tekstualni

en: View the file in text-only mode
sr@latin: Prikazuje fajl u čistom tekstualnom režimu.

en: Hex mode
sr@latin: heksadekadni

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
sr@latin: Prikazuje fajl u heksadekadnom režimu (bolje za binarne fajlove).

en: Lister mode
sr@latin: listač

en: View the file with lister (for huge text files)
sr@latin: Prikazuje fajl listačem (za ogromne tekstualne fajlove).

en: Use Okteta as Hex viewer
sr@latin: Okteta kao heksadekadni prikazivač

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
sr@latin: Ako je dostupna, koristi Oktetu umesto unutrašnjeg heksadekadnog prikazivača.

en: Use lister if the text file is bigger than:
sr@latin: Upotrebi listač kad je tekstualni fajl veći od:

en: Editor
sr@latin: Uređivač

en: Editor:
sr@latin: Uređivač:

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
sr@latin: Savet: Zadajte „internal editor“ ako želite da koristite Krusaderov brzi ugrađeni uređivač.

en: Atomic extensions
sr@latin: Sliveni nastavci

en: Atomic extensions:
sr@latin: Sliveni nastavci:

en: Warn on exit
sr@latin: Upozori pri napuštanju

en: Display a warning when trying to close the main window.
sr@latin: Upozorenje pri pokušaju zatvaranja glavnog prozora.

en: Show and close to tray
sr@latin: Prikaži i zatvori u kasetu

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
sr@latin: Prikazuje ikonicu u sistemskoj kaseti i nastavlja da radi u pozadini kad se prozor zatvori.

en: Temp Folder:
sr@latin: Privremena fascikla:

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
sr@latin: Napomena: morate imate pune dozvole nad privremenom fasciklom.

en: Delete mode
sr@latin: Režim brisanja

en: Move to trash
sr@latin: Baci u smeće

en: Files will be moved to trash when deleted.
sr@latin: Fajlovi će biti premešteni u smeće pri brisanju.

en: Delete files
sr@latin: Obriši fajlove

en: Files will be permanently deleted.
sr@latin: Fajlovi će biti trajno obrisani.

en: External Terminal:
sr@latin: Spoljašnji terminal:

en: %d will be replaced by the workdir.
sr@latin: %d će biti zamenjeno radnom fasciklom.

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
sr@latin: Ugnežđeni terminal šalje chdir pri promeni panela

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
sr@latin: Ako je popunjeno, pri promeni panela (npr. kada se pritisne Tab) Krusader menja trenutnu fasciklu u ugnežđenom terminalu.

en: Searching for tools...
sr@latin: Tražim alatke...

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
sr@latin: Pobrinite se da novoinstalirane alatke budu dostupne kroz <code>$PATH</code> (npr. u <code>/usr/bin</code>).

en: Add new atomic extension
sr@latin: Dodavanje novog atomskog nastavka

en: Extension:
sr@latin: Nastavak:

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
sr@latin: Atomski nastavci moraju počinjati tačkom (.) i moraju sadržati bar još jednu tačku.

en: Navigator bar
sr@latin: Traka kretanja

en: Edit Mode by default
sr@latin: Režim uređivanja podrazumevano

en: Show editable path in Navigator bar by default
sr@latin: Podrazumevano prikaži uredivu putanju u traci kretanja

en: Show full path by default
sr@latin: Prikaz cele putanje podrazumevano

en: Always show full path in Navigator bar by default.
sr@latin: Uvek podrazumevano prikazuj celu putanju u traci kretanja

en: Operation
sr@latin: Rad

en: Autoselect folders
sr@latin: Automatski biraj fascikle

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
sr@latin: Pri poklapanju kriterijuma izbora, neće biti izabrani samo fajlovi, već i fascikle.

en: Rename selects extension
sr@latin: Preimenovanje bira nastavak

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
sr@latin: Pri preimenovanju fajla, bira se ceo tekst. Ako želite preimenovanje u stilu Total Commandera — samo naziva fajla, bez nastavka — isključite ovu opciju.

en: Unselect files before copy/move
sr@latin: Poništi izbor pre kopiranja/premeštanja

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
sr@latin: Poništava izbor fajlova pre nego što postupak njihovog kopiranja/premeštanja otpočne.

en: Filter dialog remembers settings
sr@latin: Filterski dijalog pamti postavke

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
sr@latin: Filterski dijalog se otvara sa poslednjim postavkama primenjenim na panel.

en: Tabs
sr@latin: Jezičci

en: Use full path tab names
sr@latin: Puna putanja kao ime jezička

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
sr@latin: Prikazuje punu putanju na jezičcima fascikli. Podrazumevano se prikazuje samo poslednji deo putanje.

en: Show new/close tab buttons
sr@latin: Dugmad za otvaranje/zatvaranje jezička

en: Show the new/close tab buttons.
sr@latin: Prikazuje dugmad za otvaranje i zatvaranje jezička.

en: Tab Bar position:
sr@latin: Položaj trake jezičaka:

en: Top
sr@latin: vrh

en: Bottom
sr@latin: dno

en: Show Tab Bar on single tab
sr@latin: Traka jezičaka i pri jednom jezičku

en: Show the tab bar with only one tab.
sr@latin: Prikazuje traku jezičaka i kada ima samo jedan jezičak.

en: Search bar
sr@latin: Traka pretrage

en: Start by typing
sr@latin: Pokreni na kucanje

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
sr@latin: Otvara traku pretrage i započinje traženje na kucanje u panelu.

en: Case sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

en: Search must match case.
sr@latin: Pretraga mora da poklopi veličinu slova.

en: Up/Down cancels search
sr@latin: Gore/dole otkazuje pretragu

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
sr@latin: Pritiskanje dugmadi gore/dole zatvara traku pretrage (samo u režimu traženja).

en: Position:
sr@latin: Položaj:

en: Default mode:
sr@latin: Podrazumevani režim:

en: Search
sr@latin: Nađi

en: Select
sr@latin: Izaberi

en: Filter
sr@latin: Filtriraj

en: Set the default mode on first usage
sr@latin: Zadaje podrazumevani režim pri prvoj upotrebi.

en: Status/Totalsbar
sr@latin: Traka stanja i zbira

en: Show size in bytes too
sr@latin: Veličine i u bajtovima

en: Show space information
sr@latin: Podaci o prostoru

en: Show free/total space on the device
sr@latin: Slobodno/ukupno prostora na uređaju

en: Layout
sr@latin: Raspored

en: Layout:
sr@latin: Raspored:

en: Frame Color:
sr@latin: Boja okvira:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
sr@latin: određena rasporedom

[ctx: Frame color]
en: None
sr@latin: nikakva

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
sr@latin: traka stanja

en: Frame Shape:
sr@latin: Oblik okvira:

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
sr@latin: određen rasporedom

[ctx: Frame shape]
en: None
sr@latin: nikakav

[ctx: Frame shape]
en: Box
sr@latin: kutija

[ctx: Frame shape]
en: Panel
sr@latin: panel

en: Frame Shadow:
sr@latin: Senka okvira:

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
sr@latin: određena rasporedom

[ctx: Frame shadow]
en: None
sr@latin: nikakva

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
sr@latin: izdignuta

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
sr@latin: upuštena

en: Default icon size:
sr@latin: Podrazumevana veličina ikonica:

en: Use icons in the filenames
sr@latin: Ikonice u imenima fajlova

en: Show the icons for filenames and folders.
sr@latin: Prikazuje ikonice za imena fajlova i fascikli.

en: Show previews by default
sr@latin: Pregledi podrazumevano prikazani

en: Show previews of files and folders.
sr@latin: Prikazuje preglede fajlova i fascikli.

en: View font:
sr@latin: Font prikaza:

en: Tooltip delay (msec):
sr@latin: Zastoj oblačića (ms):

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
sr@latin: Vreme posle kojeg se prikazuje oblačić nad fajl stavkom, u milisekundama. Zadajte negativnu vrednost da isključite oblačiće.

en: Use human-readable file size
sr@latin: Lako prepoznatljive veličine fajlova

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
sr@latin: Veličine fajlova daju se u B, KB, MB i GB, umesto samo u bajtovima.

en: Show hidden files
sr@latin: Skriveni fajlovi

en: Display files beginning with a dot.
sr@latin: Prikazuje fajlove koji počinju tačkom.

en: Numeric Permissions
sr@latin: Numeričke dozvole

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
sr@latin: Prikazuje oktalne brojeve (0755) umesto standardnih dozvola (rwxr-xr-x) u koloni dozvola.

en: Load the user defined folder icons
sr@latin: Korisnički definisane ikonice fascikli

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
sr@latin: Učitava korisnički definisane ikonice fascikli (može umanjiti performanse).

en: Always show current item
sr@latin: Trenutna stavka uvek vidljiva

en: Show current item border decoration in inactive panel.
sr@latin: Prikazuje dekoraciju ivica trenutne stavke u neaktivnom panelu.

en: Sort method:
sr@latin: Način ređanja:

en: Alphabetical
sr@latin: alfabetski

en: Alphabetical and numbers
sr@latin: alfabetski i po brojevima

en: Character code
sr@latin: po znakovnom kodu

en: Character code and numbers
sr@latin: po znakovnom kodu i brojevima

[ctx: Krusader sort]
en: Krusader
sr@latin: Krusaderovo

en: Case sensitive sorting
sr@latin: Ređanje razlikuje veličinu slova

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
sr@latin: Fajlovi koji počinju velikim slovom ređaju se ispred fajlova koji počinju malim slovom (podrazumevano na Unixu).

en: Show folders first
sr@latin: Prikaži prvo fascikle

en: Always sort dirs by name
sr@latin: Uvek ređaj fascikle po imenu

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
sr@latin: Fascikle se ređaju po imenu bez obzira na kolonu ređanja.

en: Locale aware sorting
sr@latin: Ređanje uvažava lokalitet

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
sr@latin: Ređanje se izvodi zavisno od lokaliteta i platforme. Može biti sporo.

en: View modes
sr@latin: Režimi prikaza

en: Default view mode:
sr@latin: Podrazumevani režim prikaza:

en: Buttons
sr@latin: Dugmad

en: Toolbar buttons have icons
sr@latin: Dugmad trake alatki imaju ikonice

en: Show Media Button
sr@latin: Dugme medijuma

en: The media button will be visible.
sr@latin: Dugme medijuma će biti vidljivo.

en: Show Back Button
sr@latin: Dugme za nazad

en: Show Forward Button
sr@latin: Dugme za napred

en: Show History Button
sr@latin: Dugme istorijata

en: The history button will be visible.
sr@latin: Dugme istorijata će biti vidljivo.

en: Show Bookmarks Button
sr@latin: Dugme obeleživača

en: The bookmarks button will be visible.
sr@latin: Dugme obeleživača će biti vidljivo.

en: Show Panel Toolbar
sr@latin: Prikaži panelsku traku

en: The panel toolbar will be visible.
sr@latin: Panelska traka će biti vidljiva.

en: Visible Panel Toolbar buttons
sr@latin: Vidljivi dugmići panelske trake

en: Equal button (=)
sr@latin: Dugme jednakosti (=)

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
sr@latin: Menja fasciklu panela na fasciklu drugog panela.

en: Up button (..)
sr@latin: Dugme za nagore (..)

en: Changes the panel folder to the parent folder.
sr@latin: Menja fasciklu panela na roditeljsku fasciklu.

en: Home button (~)
sr@latin: Dugme za domaće (~)

en: Changes the panel folder to the home folder.
sr@latin: Menja fasciklu panela na domaću fasciklu.

en: Root button (/)
sr@latin: Dugme za koren (/)

en: Changes the panel folder to the root folder.
sr@latin: Menja fasciklu panela na korenu fasciklu.

en: Toggle-button for sync-browsing
sr@latin: Dugme za sinhronizovano pregledanje

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
sr@latin: Svaka promena fascikle u panelu odražava se i na drugi panel.

en: Selection Mode
sr@latin: Režim izbora

en: Krusader Mode
sr@latin: režim Krusadera

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sr@latin: Fajlovi se mogu birati sa oba dugmeta. Više fajlova birate držanjem tastera Ctrl i kliktanjem levim dugmetom miša. Kontekstni meni pozivate kratkim klikom na desno dugme miša.

en: Konqueror Mode
sr@latin: režim K‑osvajača

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
sr@latin: Fajlove birate kliktanjem levim dugmetom miša — tako možete izabrati i više njih. Kontekstni meni pozivate kratkim klikom na desno dugme miša.

en: Total-Commander Mode
sr@latin: režim Total Commandera

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
sr@latin: Levim dugmetom miša ne birate, već postavljate trenutni fajl, bez uticaja na trenutni izbor. Više fajlova birate desnim dugmetom miša, a kontekstni meni pozivate dužim držanjem desnog dugmeta.

en: Ergonomic Mode
sr@latin: ergonomski režim

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
sr@latin: Levim dugmetom miša ne birate, već postavljate trenutni fajl, bez uticaja na trenutni izbor. Desnim dugmetom pozivate kontekstni meni. Više fajlova birate tasterom Ctrl i levim dugmetom.

en: Custom Selection Mode
sr@latin: poseban režim izbora

en: Design your own selection mode.
sr@latin: Sastavite svoj sopstveni režim biranja.

en: Details
sr@latin: Detalji

en: Double-click selects (classic)
sr@latin: Dvoklik bira (klasično)

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
sr@latin: Jedan klik bira i fokusira fajl, a dvoklik otvara fajl ili ulazi u fasciklu.

en: Obey global selection policy
sr@latin: Po globalnoj politici izbora

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
sr@latin: <p>Globalne postavke:</p><p><i>Plasma Sistemske postavke→Ulazni uređaji→Miš</i></p>

en: Based on KDE's selection mode
sr@latin: Na osnovu KDE‑ovog režima biranja

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
sr@latin: Ako je popunjeno, dobija se režim u KDE‑ovom stilu.

en: Left mouse button selects
sr@latin: Levo dugme miša bira

en: If checked, left clicking an item will select it.
sr@latin: Ako je popunjeno, levi klik bira stavku.

en: Left mouse button preserves selection
sr@latin: Levo dugme miša održava izbor

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sr@latin: Ako je popunjeno, levi klik bira stavku ali ne poništava izbor ranije izabranih stavki.

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
sr@latin: Levo dugme miša uz Shift/Ctrl bira

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
sr@latin: Ako je popunjeno, kliktanje levim uz Shift/Ctrl bira stavke.
    Napomena: ovo nema značaja ako je popunjeno „Levo dugme miša bira“.

en: Right mouse button selects
sr@latin: Desno dugme miša bira

en: If checked, right clicking an item will select it.
sr@latin: Ako je popunjeno, desni klik bira stavku.

en: Right mouse button preserves selection
sr@latin: Desno dugme miša održava izbor

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
sr@latin: Ako je popunjeno, desni klik bira stavku ali ne poništava izbor ranije izabranih stavki.

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
sr@latin: Desno dugme miša uz Shift/Ctrl bira

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
sr@latin: Ako je popunjeno, kliktanje desnim uz Shift/Ctrl bira stavke.
    Napomena: ovo nema značaja ako je popunjeno „Desno dugme miša bira“.

en: Spacebar moves down
sr@latin: Space pomera nadole

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
sr@latin: Ako je popunjeno, pritiskom Spacea bira se trenutna stavka i pomera nadole.
    Inače se trenutna stavka bira i ostaje trenutna stavka.

en: Spacebar calculates disk space
sr@latin: Space računa zauzeti prostor

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
sr@latin: Ako je popunjeno, pritiskom Spacea nad fasciklom (pored izabiranja fascikle)
    izračunava se prostor koji fascikla zauzima (rekurzivno).

en: Insert moves down
sr@latin: Insert pomera nadole

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
sr@latin: Ako je popunjeno, pritiskom Inserta bira se trenutna stavka i pomera nadole na sledeću stavku. 
    Inače trenutna stavka ostaje nepromenjena.

en: Right clicking pops context menu immediately
sr@latin: Desni klik odmah otvara kontekstni meni

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
sr@latin: Ako je popunjeno, desnim klikom se dobija kontekstni meni bez zadrške.
    Inače morate kliknuti i zadržati desno dugme miša 500 milisekundi.

en: Media Menu
sr@latin: Meni medijuma

en: Show Mount Path
sr@latin: Prikaži putanju montiranja

en: Show File System Type
sr@latin: Prikaži tip fajl sistema

en: Show Size:
sr@latin: Prikaži veličinu:

[ctx: setting 'show size']
en: Always
sr@latin: uvek

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
sr@latin: ako uređaj nema etiketu

[ctx: setting 'show size']
en: Never
sr@latin: nikad

en: Links
sr@latin: Veze

en: Defined Links
sr@latin: Definisane veze

en: Add protocol to the link list.
sr@latin: Dodaje protokol na spisak veza.

en: Remove protocol from the link list.
sr@latin: Uklanja protokol sa spiska veza.

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
sr@latin: Dodaje MIME tip uz izabrani protokol na spisku veza.

en: Remove MIME from the link list.
sr@latin: Uklanja MIME tip sa spiska veza.

en: Protocols
sr@latin: Protokoli

en: MIMEs
sr@latin: MIME tipovi

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
sr@latin: <p>Definiše profil panela na pokretanju. Profil panela sadrži:</p><ul><li>sve jezičke putanja</li><li>trenutni jezičak</li><li>aktivni panel</li></ul><p><b>&lt;poslednja sesija&gt;</b> je specijalni profil koji se automatski upisuje pri napuštanju Krusadera.</p>

en: Startup profile:
sr@latin: Profil na pokretanju:

en: <Last session>
sr@latin: <poslednja sesija>

en: Show splashscreen
sr@latin: Uvodni ekran

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
sr@latin: Prikazuje uvodni ekran pri pokretanju Krusadera.

en: Single instance mode
sr@latin: Režim jednog primerka

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
sr@latin: Dozvoljeno je pokretanje samo jednog primerka Krusadera.

en: User Interface
sr@latin: Korisničko sučelje

en: Save last position, size and panel settings
sr@latin: Sačuvaj poslednji položaj, veličinu i postavke panela

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
sr@latin: <p>Po pokretanju, veličina glavnog prozora biće promenjena na onu koja je bila pri poslednjem napuštanju Krusadera. Glavni prozor će takođe biti postavljen na isto mesto na ekranu, a paneli u njemu poređani i poravnati kao ranije.</p><p>Ako je ova opcija isključena, možete upotrebiti stavku menija <i>Prozor→Sačuvaj položaj</i> da ručno zadate veličinu i položaj glavnog prozora po pokretanju.</p>

en: Update default panel settings
sr@latin: Ažuriraj podrazumevane postavke panela

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
sr@latin: Izmenjene postavke panela upisuju se kao podrazumevane za nove panele istog tipa.

en: Start to tray
sr@latin: Pokreni u kaseti

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
sr@latin: Krusader se po pokretanju smešta u kasetu, bez prikazivanja glavnog prozora.

en: Save component settings on exit
sr@latin: Sačuvaj postavke komponenti pri napuštanju

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
sr@latin: Proverava stanje komponenti korisničkog sučelja i vraća ih na ono pri poslednjem napuštanju Krusadera.

en: Show function keys
sr@latin: Funkcijski tasteri

en: Function keys will be visible after startup.
sr@latin: Funkcijski tasteri će biti vidljivi po pokretanju.

en: Show command line
sr@latin: Komandna linija

en: Command line will be visible after startup.
sr@latin: Komandna linija će biti vidljiva po pokretanju.

en: Show embedded terminal
sr@latin: Ugnežđeni terminal

en: Embedded terminal will be visible after startup.
sr@latin: Ugnežđeni terminal će biti vidljiv po pokretanju.

en: Information
sr@latin: Informacija

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
sr@latin: Ovde podešavate postavke u vezi sa korisničkim radnjama.
    Za postavljanje, podešavanje i upravljanje samim korisničkim radnjama, koristite menadžer radnji.

en: Start ActionMan
sr@latin: Pokreni menadžer radnji

en: Terminal execution
sr@latin: Izvršavanje u terminalu

en: Terminal for UserActions:
sr@latin: Terminal za korisničke radnje:

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
sr@latin: %t će biti zamenjeno naslovom radnje,
    %d radnom fasciklom.

en: Output collection
sr@latin: Sakupljanje izlaza

en: Normal font:
sr@latin: Normalni font:

en: Font with fixed width:
sr@latin: Jednoširinski font:

en: Use fixed width font as default
sr@latin: Jednoširinski font kao podrazumevani

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
sr@latin: Kr‑podešivač — udesite Krusader po svome

en: Startup
sr@latin: Pokretanje

en: Krusader's settings upon startup
sr@latin: Krusaderove postavke po pokretanju.

en: Basic Operations
sr@latin: Osnove rada.

en: Advanced
sr@latin: Napredno

en: Be sure you know what you are doing.
sr@latin: Pazite dobro šta radite.

en: Customize the way Krusader deals with archives
sr@latin: Prilagodite Krusaderov način rada sa arhivama.

en: Dependencies
sr@latin: Zavisnosti

en: Set the full path of the external applications
sr@latin: Postavite pune putanje spoljašnjih programa

en: User Actions
sr@latin: Korisničke radnje

en: Configure your personal actions
sr@latin: Podesite lične radnje.

en: Link MIMEs to protocols
sr@latin: Povežite MIME tipove sa protokolima.

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
sr@latin: Trenutna stranica je izmenjena. Želite li da primenite izmene?

en: Custom color
sr@latin: posebna boja

[ctx: Default color]
en: Default
sr@latin: podrazumevana

en: Red
sr@latin: crvena

en: Green
sr@latin: zelena

en: Blue
sr@latin: plava

en: Cyan
sr@latin: cijan

en: Magenta
sr@latin: magenta

en: Yellow
sr@latin: žuta

en: Dark Red
sr@latin: tamnocrvena

en: Dark Green
sr@latin: tamnozelena

en: Dark Blue
sr@latin: tamnoplava

en: Dark Cyan
sr@latin: tamnocijan

en: Dark Magenta
sr@latin: tamnomagenta

en: Dark Yellow
sr@latin: tamnožuta

en: White
sr@latin: bela

en: Light Gray
sr@latin: svetlosiva

en: Gray
sr@latin: siva

en: Dark Gray
sr@latin: tamnosiva

en: Black
sr@latin: crna

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
sr@latin: Naredba unarj nije pronađena, ali je arj pronađena, pa će ona biti korišćena za raspakivanje.

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
sr@latin: Naredba rpm je pronađena, ali nije cpio, koja je neophodna za raspakivanje.

en: Found
sr@latin: pronađeno

en: Packing
sr@latin: pakovanje

en: Unpacking
sr@latin: raspakivanje

en: Note
sr@latin: napomena

en: enabled
sr@latin: uključeno

en: disabled
sr@latin: isključeno

en: diff utility
sr@latin: alatka razlike

en: email client
sr@latin: klijent e‑pošte

en: batch renamer
sr@latin: paketni preimenjivač

en: checksum utility
sr@latin: alatka kontrolne sume

en: Tool
sr@latin: alatka

en: Status
sr@latin: stanje

en: Tab-Switch panel
sr@latin: Promena panela Tabom

en: Show Main Toolbar
sr@latin: Prikaži glavnu traku

en: Show Job Toolbar
sr@latin: Prikaži traku poslova

en: Show Actions Toolbar
sr@latin: Prikaži traku radnji

en: Show &FN Keys Bar
sr@latin: Prikaži &funkcijsku traku

en: Show &Command Line
sr@latin: Prikaži &komandnu liniju

en: Show &Embedded Terminal
sr@latin: Prikaži &ugnežđeni terminal

en: Show &Hidden Files
sr@latin: Prikaži &skrivene fajlove

en: S&wap Panels
sr@latin: &Razmeni panele

en: Empty Trash
sr@latin: Isprazni smeće

en: Trash Popup Menu
sr@latin: Iskačući meni smeća

en: Sw&ap Sides
sr@latin: Raz&meni strane

en: popup cmdline
sr@latin: iskačuća komandna linija

en: Start &Root Mode Krusader
sr@latin: Pokreni Krusader u korenom režimu

en: Pro&files
sr@latin: &Profili

en: Sp&lit File...
sr@latin: &Podeli fajl...

en: Com&bine Files...
sr@latin: &Spoji fajlove...

en: &Select Newer and Single
sr@latin: &Izaberi novije i jedinstvene

en: Select &Newer
sr@latin: Izaberi &novije

en: Select &Single
sr@latin: Izaberi &jedinstvene

en: Select Different &and Single
sr@latin: Izaberi različite &i jedinstvene

en: Select &Different
sr@latin: Izaberi &različite

en: Start and &Forget
sr@latin: Pokreni i &zaboravi

en: Display &Separated Standard and Error Output
sr@latin: &Razdvojen standardni i izlaz grešaka

en: Display &Mixed Standard and Error Output
sr@latin: &Pomešan standardni i izlaz grešaka

en: Start in &New Terminal
sr@latin: Pokreni u novom &terminalu

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
sr@latin: Pošalji u &ugnežđeni emulator terminala

en: Start &Terminal
sr@latin: Pokreni &terminal

en: &Search...
sr@latin: &Pretraži...

en: &Locate...
sr@latin: &Lociraj...

en: Synchronize Fol&ders...
sr@latin: &Sinhronizuj fascikle...

en: D&isk Usage...
sr@latin: &Popunjenost diska...

en: Configure &Krusader...
sr@latin: Podesi &Krusader...

en: Save &Position
sr@latin: Sačuvaj &položaj

en: Compare b&y Content...
sr@latin: Uporedi po &sadržaju...

en: Multi &Rename...
sr@latin: &Preimenuj više...

en: Vertical Mode
sr@latin: Vertikalni režim

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: User&actions
sr@latin: Korisničke &radnje

en: Manage User Actions...
sr@latin: Korisničke radnje...

en: Select Remote Charset
sr@latin: Udaljeno kodiranje

en: Quit Krusader.
sr@latin: Napusti Krusader

en: Popular URLs...
sr@latin: Popularni URL‑ovi...

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
sr@latin: Ugnežđeni terminal preko celog ekrana

en: Move Focus Up
sr@latin: Premesti fokus nagore

en: Move Focus Down
sr@latin: Premesti fokus nadole

en: Setup Krusader the way you like it
sr@latin: Podesite Krusader kako vama odgovara

en: Search for files
sr@latin: Potraži fajlove

en: JavaScript Console...
sr@latin: JavaScript konzola...

en: In %1:
    Uncaught JavaScript exception '%2'
    %3
sr@latin: U %1:
    Neuhvaćen JavaScript izuzetak ‘%2’
    %3

en: In %1:
    Uncaught JavaScript exception '%2' at line %3
    %4
sr@latin: U %1:
    Neuhvaćen JavaScript izuzetak ‘%2’ u redu %3
    %4

en: JavaScript Error
sr@latin: JavaScript greška

en: No selected files to send.
sr@latin: Nema izabranih fajlova za slanje.

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
sr@latin: Krusader ne može da nađe podržani klijent e‑pošte, instalirajte neki (mora biti u putanji). Na primer, Krusader podržava K‑poštu.

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
sr@latin[0]: Šaljem fajlove: %2
sr@latin[1]: Šaljem fajlove: %2
sr@latin[2]: Šaljem fajlove: %2
sr@latin[3]: Šaljem fajl: %2

en: Error executing %1.
sr@latin: Greška pri izvršavanju %1.

en: Do not know which files to compare.
sr@latin: Ne znam koje fajlove da uporedim.

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
sr@latin: <p>Dva fajla možete uporediti po sadržaju ovako:</p><ul><li>Izaberite jedan fajl u levom panelu, i jedan u desnom panelu.</li><li>Izaberite tačno dva fajla u aktivnom panelu.</li><li>Obezbedite da se u drugom panelu nalazi fajl istog imena kao trenutni fajl u aktivnom panelu.</li></ul>

en: Krusader is unable to download %1
sr@latin: Krusader ne može da preuzme %1

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
sr@latin: Krusader ne može da nađe nijedno podržano pročelje za razlikovanje, instalirajte neko (mora biti u putanji). Na primer, Krusader podržava K‑poređenje, KDiff3 i xxdiff.

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
sr@latin: Ne mogu da nađem naredbu locate. Instalirajte GNU‑ov paket findutils-locate, ili postavite njene zavisnosti u Kr‑podešivaču.

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
sr@latin: Loši navodnici u terminalskoj naredbi:
    %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at http://www.krename.net
sr@latin: Ne mogu da nađem alatku za paketno preimenovanje.
    Možete dobaviti K‑preimenovanje sa http://www.krename.net.

en: Error executing '%1'.
sr@latin: Greška pri izvršavanju ‘%1’.

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
sr@latin: <p>Neprikladni postupci u korenom režimu mogu da oštete operativni sistem.</p><p>Pored toga, izvršavanje programa sa grafičkim sučeljem pod korenom nije bezbedno, jer može da pomogne napadačima da pridobiju koreni pristup.</p>

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem Krusader u korenom režimu, %1 nije nađena ili nije izvršna. Proverite da li je instaliran kde-cli-tools.

en: Do not know which file to split.
sr@latin: Ne znam koji fajl treba podeliti.

en: You cannot split a folder.
sr@latin: Ne možete podeliti fasciklu.

en: Do not know which files to combine.
sr@latin: Ne znam koje fajlove treba spojiti.

en: You cannot combine a folder.
sr@latin: Ne možete spojiti fasciklu.

en: Not a split file: %1.
sr@latin: Nije podeljeni fajl: %1.

en: Select only one split file.
sr@latin: Izaberite samo jedan podeljeni fajl.

en: Combining %1.* to folder:
sr@latin: Spajanje %1.* u fasciklu:

en: Open trash bin
sr@latin: Otvori smeće

en: Empty trash bin
sr@latin: Isprazni smeće

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
sr@latin: Traka stanja prikazuje osnovne podatke o fajlu ispod pokazivača miša.

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
sr@latin: <qt><b>Dobro došli u Krusader.</b><p>Pošto je ovo prvo pokretanje, na računaru će biti potraženi spoljašnji programi. Potom će biti pokrenut Kr‑podešivač, u kojem možete prilagoditi Krusader svojim potrebama.</p></qt>

en: Bring Main Window to Top
sr@latin: Glavni prozor na vrh

note: i18n: ectx: Menu (lister)
en: Lister
sr@latin: Listač

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

note: i18n: ectx: Menu (compare setup)
en: Compare Se&tup
sr@latin: Podešavanje u&poređivanja

note: i18n: ectx: Menu (myview)
en: &View
sr@latin: Pr&ikaz

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr@latin: &Kretanje

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
sr@latin: &Alatke

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: Menu (show_toolbars)
en: &Toolbars
sr@latin: &Trake alatki

note: i18n: ectx: Menu (command_execution_mode)
en: Command Execution &Mode Setup
sr@latin: P&odešavanje režima izvršavanja naredbi

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sr@latin: Pro&zor

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr@latin: Po&moć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolBar)
en: Actions Toolbar
sr@latin: Traka radnji

note: i18n: ectx: ToolBar (jobToolBar)
en: Job Toolbar
sr@latin: Traka poslova

en: Function keys allow performing fast operations on files.
sr@latin: Funkcijski tasteri omogućavaju brz rad sa fajlovima.

en: Horizontal Mode
sr@latin: Vodoravni režim

en: &Generic Viewer
sr@latin: &Generički prikazivač

en: &Text Viewer
sr@latin: Prikazivač &teksta

en: &Hex Viewer
sr@latin: &Heksadekadni prikazivač

en: &Lister
sr@latin: &Listač

en: Text &Editor
sr@latin: &Uređivač teksta

en: &Detach Tab
sr@latin: &Otkači jezičak

en: &Close Current Tab
sr@latin: &Zatvori tekući jezičak

en: &Next Tab
sr@latin: &Sledeći jezičak

en: &Previous Tab
sr@latin: &Prethodni jezičak

en: &KrViewer
sr@latin: &Kr‑prikazivač

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
sr@latin: Loši navodnici u uređivačkoj naredbi:
    %1

en: Can not open "%1"
sr@latin: Ne mogu da otvorim „%1“

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
sr@latin: %1 (uređivanje)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
sr@latin: %1 (prikazivanje)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
sr@latin: Uređivanje: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
sr@latin: Prikazivanje: %1

en: Save selection...
sr@latin: Sačuvaj izbor...

en: Save as...
sr@latin: Sačuvaj kao...

en: Print...
sr@latin: Štampaj...

en: Search next
sr@latin: Nađi sledeće

en: Search previous
sr@latin: Naći prethodno

en: Jump to position
sr@latin: Skoči na položaj

en: Select charset
sr@latin: Kodiranje

en: Lister:
sr@latin: Listač:

en: Stop search
sr@latin: Zaustavi traženje

en: Jump to next match
sr@latin: Na sledeće poklapanje

en: Jump to previous match
sr@latin: Na prethodno poklapanje

en: Options
sr@latin: Opcije

en: Modify search behavior
sr@latin: Izmenite ponašanje pretrage.

en: From cursor
sr@latin: Od kursora

en: Match whole words only
sr@latin: Samo cele reči

en: Hexadecimal
sr@latin: Heksadekadno

en: Error reading file %1.
sr@latin: Greška pri čitanju fajla %1.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
sr@latin: kolona: %1, položaj: %2 (%3, %4%)

en: Search:
sr@latin: Traži:

en: Search position:
sr@latin: Traži položaj:

en: Text position:
sr@latin: Položaj u tekstu:

en: Invalid number.
sr@latin: Loš broj.

en: Number out of range.
sr@latin: Broj van opsega.

en: Nothing is selected.
sr@latin: Ništa nije izabrano.

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
sr@latin: Obrnuto štampanje nije podržano. Nastaviti sa normalnim štampanjem?

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
sr@latin: Niste izabrali fajl ili izabrani fajl ne može biti prikazan.

en: Missing Plugin
sr@latin: Nedostaje priključak

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
sr@latin: <b>Nije nađen nijedan priključak uređivača teksta.</b><br/>Unutrašnji uređivač zato neće raditi.<br/>Ovo možete popraviti instaliranjem Kate:<br/>%1

en: %1 is bigger than %2 MB
sr@latin: %1 je veći od %2 MB

en: Cannot edit %1
sr@latin: %1 ne može da se uređuje

en: Krusader::Locate
sr@latin: Krusader — lociranje

en: Search for:
sr@latin: Potraži:

en: Do not search in path
sr@latin: Ne pretražuj u putanji

en: Show only the existing files
sr@latin: Prikaži samo postojeće fajlove

en: Case Sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

en: Results
sr@latin: Rezultati

en: Locate
sr@latin: Lociraj

en: Update DB
sr@latin: Osveži bazu podataka

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem locate. Proverite stranicu zavisnosti u Kr‑podešivaču.

en: Error during the start of 'locate' process.
sr@latin: Greška tokom pokretanja procesa locate.

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
sr@latin: locate je prijavila sledeću grešku:
    
    %1

[ctx: @title:menu]
en: Locate
sr@latin: Lociraj

en: View (F3)
sr@latin: Prikaži (F3)

en: Edit (F4)
sr@latin: Uredi (F4)

en: Compare by content (F10)
sr@latin: Uporedi po sadržaju (F10)

en: Find (Ctrl+F)
sr@latin: Nađi (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
sr@latin: Nađi sledeće (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
sr@latin: Nađi prethodno (Ctrl+P)

en: Copy selected to clipboard
sr@latin: Kopiraj izabrano u klipbord

en: Search string not found.
sr@latin: Niska nije pronađena.

en: Locate results
sr@latin: Rezultati lociranja

en: Query Name
sr@latin: Ime upita

en: Here you can name the file collection:
sr@latin: Ovde možete imenovati zbirku fajlova:

en: Stop
sr@latin: Zaustavi

en: Feed to listbox
sr@latin: Uvedi u padajući spisak

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
sr@latin: Krusader
    Dvopanelni menadžer fajlova iz KDE‑a

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
sr@latin: Krusader — korene dozvole

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
    
    IRC
    server: irc.freenode.net, channel: #krusader
sr@latin: Reagovanja:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
    
    IRC:
    server: irc.freenode.net, kanal: #krusader

en: Davide Gianforte
sr@latin: Davide Đanforte

en: Developer
sr@latin: programer

en: Alexander Bikadorov
sr@latin: Aleksandar Bikadorov

en: Rafi Yanai
sr@latin: Rafi Janai

en: Author (retired)
sr@latin: autor (negdašnji)

en: Shie Erlich
sr@latin: Šije Erlih

en: Developer (retired)
sr@latin: programer (negdašnji)

en: Heiner Eichmann
sr@latin: Hajner Ajhman

en: Jonas Bähr
sr@latin: Jonas Ber

en: Václav Jůza
sr@latin: Vaclav Juza

en: Jan Lepper
sr@latin: Jan Leper

en: Andrey Matveyakin
sr@latin: Andrej Matvejakin

en: Simon Persson
sr@latin: Simon Person

en: Dirk Eschler
sr@latin: Dirk Ešler

en: Webmaster (retired)
sr@latin: vebmaster (negdašnji)

en: Frank Schoolmeesters
sr@latin: Frank Sholmesters

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
sr@latin: dokumentacija i koordinator reklamiranja (negdašnji)

en: Richard Holt
sr@latin: Ričard Holt

en: Documentation & Proofing (retired)
sr@latin: dokumentacija i probno čitanje (negdašnji)

en: Matej Urbancic
sr@latin: Matej Urbančič

en: Marketing & Product Research (retired)
sr@latin: reklamiranje i istraživanje proizvoda (negdašnji)

en: Everyone involved in KDE
sr@latin: svi uključeni u KDE

en: KDE Translation Teams
sr@latin: prevodilački timovi KDE‑a

en: Jiří Paleček
sr@latin: Jirži Paleček

en: QA, bug-hunting, patches and general help
sr@latin: QA, pronalaženje grešaka, zakrpe i opšta pomoć

en: Jiří Klement
sr@latin: Jirži Klement

en: Important help in KDE 4 porting
sr@latin: važna pomoć u prenošenju na KDE4

en: Andrew Neupokoev
sr@latin: Andrej Neupokojev

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
sr@latin: žešći logotip i ikonice za Krusader (pobednik nadmetanja)

en: The UsefulArts Organization
sr@latin: organizacija UsefulArts

en: Icon for Krusader
sr@latin: ikonica za Krusader

en: Gábor Lehel
sr@latin: Gabor Lehel

en: Viewer module for 3rd Hand
sr@latin: modul prikazivača za treću ruku

en: Mark Eatough
sr@latin: Mark Ito

en: Handbook Proof-Reader
sr@latin: probno čitanje priručnika

en: The old Bookmark Module
sr@latin: stari modul obeleživača

en: Hans Löffler
sr@latin: Hans Lefler

en: Dir history button
sr@latin: dugme istorijata fascikli

en: Szombathelyi György
sr@latin: Đerđ Sombatelji

en: ISO KIO slave
sr@latin: U/I zahvat za ISO

en: Jan Willem van de Meent (Adios)
sr@latin: Jan‑Vilem van de Ment

en: Icons for Krusader
sr@latin: ikonice za Krusader

en: Mikolaj Machowski
sr@latin: Mikolaj Mahovski

en: Usability and QA
sr@latin: upotrebljivost i QA

en: Cristi Dumitrescu
sr@latin: Kristi Dumitresku

en: Aurelien Gateau
sr@latin: Orelijen Gato

en: patch for KViewer
sr@latin: zakrpa za Kr‑prikazivač

en: the first patch ever!
sr@latin: najprvlja zakrpa!

en: Asim Husanovic
sr@latin: Asim Husanović

en: Bosnian translation
sr@latin: bošnjački prevod

en: Brazilian Portuguese translation
sr@latin: brazilskoportugalski prevod

en: Bulgarian translation
sr@latin: bugarski prevod

en: Quim Perez
sr@latin: Kim Perez

en: Catalan translation
sr@latin: katalonski prevod

en: Jinghua Luo
sr@latin: Đinghua Luo

en: Chinese Simplified translation
sr@latin: pojednostavljenokineski prevod

en: Old Czech translation
sr@latin: stari češki prevod

en: Martin Sixta
sr@latin: Martin Siksta

en: Vaclav Jůza
sr@latin: Vaclav Juza

en: Czech translation
sr@latin: češki prevod

en: Anders Bruun Olsen
sr@latin: Anders Brun‑Olsen

en: Old Danish translation
sr@latin: stari danski prevod

en: Peter H. Sorensen
sr@latin: Peter Serensen

en: Danish translation
sr@latin: danski prevod

en: Dutch translation
sr@latin: holandski prevod

en: Rene-Pierre Lehmann
sr@latin: Rene‑Pjer Leman

en: Old French translation
sr@latin: stari francuski prevod

en: David Guillerm
sr@latin: David Gijerm

en: French translation
sr@latin: francuski prevod

en: Christoph Thielecke
sr@latin: Kristof Tileke

en: Old German translation
sr@latin: stari nemački prevod

en: German translation
sr@latin: nemački prevod

en: Greek translation
sr@latin: grčki prevod

en: Kukk Zoltan
sr@latin: Zoltan Kuk

en: Old Hungarian translation
sr@latin: stari mađarski prevod

en: Arpad Biro
sr@latin: Biro Arpad

en: Hungarian translation
sr@latin: mađarski prevod

en: Giuseppe Bordoni
sr@latin: Đuzepe Bordoni

en: Italian translation
sr@latin: italijanski prevod

en: Japanese translation
sr@latin: japanski prevod

en: UTUMI Hirosi
sr@latin: Hiroši Utumi

en: Old Japanese translation
sr@latin: stari japanski prevod

en: Dovydas Sankauskas
sr@latin: Dovidas Sankauskas

en: Lithuanian translation
sr@latin: litvanski prevod

en: Bruno Queiros
sr@latin: Bruno Keiros

en: Portuguese translation
sr@latin: portugalski prevod

en: Lukasz Janyst
sr@latin: Lukaš Janist

en: Old Polish translation
sr@latin: stari poljski prevod

en: Pawel Salawa
sr@latin: Pavel Salava

en: Polish translation
sr@latin: poljski prevod

en: Tomek Grzejszczyk
sr@latin: Tomek Gžejščik

en: Dmitry A. Bugay
sr@latin: Dmitrij Bugaj

en: Russian translation
sr@latin: ruski prevod

en: Dmitry Chernyak
sr@latin: Dmitrij Černjak

en: Old Russian translation
sr@latin: stari ruski prevod

en: Sasa Tomic
sr@latin: Saša Tomić

en: Serbian translation
sr@latin: srpski prevod

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
sr@latin: Zdenko Podobni, Ondrej Pačaj

en: Slovak translation
sr@latin: slovački prevod

en: Slovenian translation
sr@latin: slovenački prevod

en: Rafael Munoz
sr@latin: Rafael Munjoz Rodrigez

en: Old Spanish translation
sr@latin: stari španski prevod

en: Alejandro Araiza Alvarado
sr@latin: Alehandro Araiza Alvarado

en: Spanish translation
sr@latin: španski prevod

en: Erik Johanssen
sr@latin: Erik Johansen

en: Old Swedish translation
sr@latin: stari švedski prevod

en: Swedish translation
sr@latin: švedski prevod

en: Turkish translation
sr@latin: turski prevod

en: Ivan Petrouchtchak
sr@latin: Ivan Petruščak

en: Ukrainian translation
sr@latin: ukrajinski prevod

en: Seongnam Jee
sr@latin: Seongnam Dži

en: Korean translation
sr@latin: korejski prevod

en: Start left panel at <path>
sr@latin: Stavi ovu putanju u levi panel

en: Start right panel at <path>
sr@latin: Stavi ovu putanju u desni panel

en: Load this profile on startup
sr@latin: Učitaj ovaj profil po pokretanju

en: Enable debug output
sr@latin: Aktiviraj ispravljački izlaz

en: URL to open
sr@latin: URL za otvaranje

en: &MountMan...
sr@latin: &Menadžer montiranja...

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem mount. Proverite stranicu zavisnosti u Kr‑podešivaču.

en: MountMan is not operational. Sorry
sr@latin: Menadžer montiranja nije upotrebljiv. Izvinite

en: MountMan - Your Mount-Manager
sr@latin: Menadžer montiranja — vaš prijateljski menadžer montiranja

en: &Eject
sr@latin: &Izbaci

en: &Unmount
sr@latin: &Demontiraj

en: Mnt.Point
sr@latin: tačka montiranja

en: Total Size
sr@latin: ukupna veličina

en: Free Size
sr@latin: slobodno

en: Free %
sr@latin: slobodno %

en: MountMan.Info
sr@latin: O menadžeru montiranja

en: Show only removable devices
sr@latin: Prikaži samo uklonjive uređaje

en: &Mount
sr@latin: &Montiraj

en: MountMan
sr@latin: Menadžer montiranja

en: Format
sr@latin: Formatiraj

en: Calculate Occupied Space
sr@latin: Izračunaj zauzeti prostor

en: Name: %1
sr@latin: Ime: %1

en: Total occupied space: %1
sr@latin: Ukupan zauzeti prostor: %1

en:  (%2 byte) |  (%2 bytes)
sr@latin[0]:  (%2 bajt)
sr@latin[1]:  (%2 bajta)
sr@latin[2]:  (%2 bajtova)
sr@latin[3]:  (%2 bajt)

en: in %1 folder | in %1 folders
sr@latin[0]: u %1 fascikli
sr@latin[1]: u %1 fascikle
sr@latin[2]: u %1 fascikli
sr@latin[3]: u %1 fascikli

en: and %1 file | and %1 files
sr@latin[0]: i %1 fajlu
sr@latin[1]: i %1 fajla
sr@latin[2]: i %1 fajlova
sr@latin[3]: i %1 fajlu

en: Show Details
sr@latin: Prikaži detalje

en: Show columns with details
sr@latin: Prikaži kolone sa detaljima

en: Show Hidden Folders
sr@latin: Prikaži skrivene fascikle

en: Show folders starting with a dot
sr@latin: Prikaži fascikle koje počinju tačkom

en: Start From Root
sr@latin: Pokreni iz korena

en: Set root of the tree to root of filesystem
sr@latin: Postavi koren stabla na koren fajl sistema

en: Start From Current
sr@latin: Pokreni iz tekućeg

en: Set root of the tree to the current folder
sr@latin: Postavi koren stabla na tekuću fasciklu

en: Start From Place
sr@latin: Pokreni iz mesta

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
sr@latin: Postavi koren stabla na najbližu fasciklu navedenu u „mestima“

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sr@latin: Iseci

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sr@latin: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@latin: Baci u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@latin: Obriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@latin: Svojstva

[ctx: Default layout]
en: Default
sr@latin: podrazumevani

en: Compact
sr@latin: sažeti

en: Classic
sr@latin: klasični

en: Custom layout: "%1"
sr@latin: poseban raspored: „%1“

en: Preview not available
sr@latin: Pregled nije dostupan

en: Close the search bar
sr@latin: Zatvara traku pretrage.

en: Change the search mode
sr@latin: Menja režim pretrage.

en: Enter or select search string
sr@latin: Unesite ili izaberite nisku za pretragu.

en: Save the current search string
sr@latin: Sačuvajte trenutnu nisku za pretragu.

en: Open selection dialog
sr@latin: Otvorite dijalog za izbor.

en: Saved search text to history
sr@latin: Tekst za pretragu sačuvan u istorijatu.

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
sr@latin: Traka stanja prikazuje podatke o fajl sistemu na kojem je trenutna fascikla: ukupna veličina, slobodan prostor, tip fajl sistema, itd.

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
sr@latin: Otvara meni sa obeleživačima. Takođe možete dodati trenutnu lokaciju na spisak, uređivati obeleživače ili dodati potfasciklu na spisak.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
sr@latin: Ime fascikle u kojoj se nalazite. Takođe možete uneti lokaciju na koju želite da pređete, uključujući i mrežne protokole, poput ftp:// i fish://.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
sr@latin: Zbirna traka prikazuje koliko ima fajlova, koliko ih je izabrano i zbirne veličine.

en: Cancel directory space calculation
sr@latin: Otkaži računanje veličine fascikle

en: Move Sidebar clockwise
sr@latin: Pomeri bočnu traku u smeru kazaljke sata

en: Open the Sidebar
sr@latin: Otvori bočnu traku

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
sr@latin: Ovo dugme određuje režim sinhronizovanog pregledanja.
    Kada je aktivno, svaka promena fascikle izvršava se u
    aktivnom i neaktivnom panelu, ako je moguće.

en: Close the Sidebar
sr@latin: Zatvori bočnu traku

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
sr@latin: Upozorenje: leva i desna strana prikazuju istu fasciklu.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
sr@latin: %1 slobodno od %2 (%3%) na %4 [(%5)]

en: %1 free
sr@latin: %1 slobodno

en: loading previews: %p%
sr@latin: učitavam preglede: %p%

en: >> Reading...
sr@latin: >> Čitam...

en: >> Reading: %1 % complete...
sr@latin: >> Čitam: %1% završeno...

en: >> Reading: %1
sr@latin: >> Čitam: %1

en: Error: %1
sr@latin: Greška: %1

en: Cut to Clipboard
sr@latin: Iseci u klipbord

en: Copy to Clipboard
sr@latin: Kopiraj u klipbord

en: Paste from Clipboard
sr@latin: Nalepi iz klipborda

en: View File
sr@latin: Prikaži fajl

en: Edit File
sr@latin: Uredi fajl

en: &New Text File...
sr@latin: &Novi tekstualni fajl...

en: Copy to other panel
sr@latin: Kopiraj u drugi panel

en: Move to other panel
sr@latin: Premesti u drugi panel

en: Copy delayed...
sr@latin: Kopiraj odloženo...

en: Move delayed...
sr@latin: Premesti odloženo...

en: New Folder...
sr@latin: Nova fascikla...

en: Start Terminal Here
sr@latin: Pokreni terminal ovde

en: F3 View Dialog
sr@latin: F3 Dijalog prikaza

en: Right-click Menu
sr@latin: Kontekstni meni

en: &Properties...
sr@latin: &Svojstva...

en: &Compare Folders
sr@latin: &Uporedi fascikle

en: Calculate &Occupied Space
sr@latin: Izračunaj &zauzeti prostor

en: Pac&k...
sr@latin: &Zapakuj...

en: &Unpack...
sr@latin: &Raspakuj...

en: Create Checksum...
sr@latin: Izračunaj kontrolnu sumu...

en: Verify Checksum...
sr@latin: Overi kontrolnu sumu...

en: New Symlink...
sr@latin: Nova simbolička veza...

en: T&est Archive
sr@latin: &Isprobaj arhivu

en: Alternative Delete
sr@latin: Alternativno obriši

en: Root
sr@latin: Koren

en: Go to Other Panel's Folder
sr@latin: Idi na fasciklu drugog panela

en: &Reload
sr@latin: &Učitaj ponovo

en: Cancel Refresh of View
sr@latin: Otkaži osvežavanje prikaza

en: New Net &Connection...
sr@latin: Nova mrežna &veza...

en: Disconnect &from Net
sr@latin: Prekini vezu sa &mrežom

en: Sync Panels
sr@latin: Sinhronizuj panele

en: Jump Back
sr@latin: Skoči nazad

en: Set Jump Back Point
sr@latin: Postavi tačku skoka unazad

en: S&ynchron Folder Changes
sr@latin: S&inhronizuj promene fascikli

en: Go to Location Bar
sr@latin: Idi na traku lokacije

en: Toggle Sidebar
sr@latin: Bočna traka

en: Left Bookmarks
sr@latin: Levi obeleživači

en: Right Bookmarks
sr@latin: Desni obeleživači

en: History
sr@latin: Istorijat

en: Left History
sr@latin: Levi istorijat

en: Right History
sr@latin: Desni istorijat

en: Media
sr@latin: Medijum

en: Left Media
sr@latin: Levi medijumi

en: Right Media
sr@latin: Desni medijumi

en: Find in folder...
sr@latin: Nađi u fascikli...

en: ROOT (/)
sr@latin: KOREN (/)

en: Rename file, folder, etc.
sr@latin: Preimenuje fajl, fasciklu, itd.

en: Open file in viewer.
sr@latin: Otvara fajl u prikazivaču.

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Uređivanje fajla.</p><p>Uređivač se može podesiti u Kr‑podešivaču, podrazumevan je <b>unutrašnji uređivač</b>.</p></qt>

en: Copy file from one panel to the other.
sr@latin: Kopira fajl iz jednog panela u drugi.

en: Move file from one panel to the other.
sr@latin: Premešta fajl iz jednog panela u drugi

en: Create folder in current panel.
sr@latin: Stvara fasciklu u trenutnom panelu.

en: Delete file, folder, etc.
sr@latin: Briše fajl, fasciklu, itd.

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Otvara terminal u trenutnoj fascikli.</p><p>Terminal možete definisati u Kr‑podešivaču, podrazumevan je Konsole.</p></qt>

en: Open/Run
sr@latin: Otvori/pokreni

en: Run
sr@latin: Pokreni

en: Open in New Tab
sr@latin: Otvori u novom jezičku

en: Browse
sr@latin: Pregledaj

en: Browse Archive
sr@latin: Pregledaj arhivu

en: Other...
sr@latin: Drugo...

en: Open With
sr@latin: Otvori pomoću

en: Move to Trash
sr@latin: Baci u smeće

en: New Hardlink...
sr@latin: Nova čvrsta veza...

en: Redirect Link...
sr@latin: Preusmeri vezu...

en: Link Handling
sr@latin: Rad sa vezama

en: Send by Email
sr@latin: Pošalji e‑poštom

en: Restore
sr@latin: Vrati

en: Synchronize Selected Files...
sr@latin: Sinhronizuj izabrane fajlove...

en: Create New
sr@latin: Napravi

en: You can edit links only on local file systems
sr@latin: Veze možete uređivati samo na lokalnim fajl sistemima.

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
sr@latin: Trenutni fajl nije veza, pa se ne može preusmeriti.

en: Link Redirection
sr@latin: Preusmeravanje veze

en: Please enter the new link destination:
sr@latin: Novo odredište veze:

en: Cannot remove old link: %1
sr@latin: Ne mogu da uklonim staru vezu: %1

en: Failed to create a new link: %1
sr@latin: Ne mogu da napravim novu vezu: %1

en: You can create links only on local file systems
sr@latin: Veze možete praviti samo na lokalnim fajl sistemima.

en: New Link
sr@latin: Nova veza

en: Create a new link to: %1
sr@latin: Napravi novu vezu ka: %1

en: A folder or a file with this name already exists.
sr@latin: Istoimena fascikla ili fajl već postoji.

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
sr@latin: Ne mogu da napravim novu simvezu ‘%1’ ka ‘%2’.

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
sr@latin: Ne mogu da napravim novu vezu ‘%1’ ka ‘%2’.

en: No permissions to view this file.
sr@latin: Nema dozvola za gledanje ovog fajla.

en: Enter a URL to view:
sr@latin: URL za prikaz:

en: You cannot edit a folder
sr@latin: Ne možete uređivati fasciklu.

en: No permissions to edit this file.
sr@latin: Nema dozvola za uređivanje ovog fajla.

en: Enter the filename to edit:
sr@latin: Unesite ime fajla za uređivanje:

en: Move %1 to:
sr@latin: Premesti %1 u:

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
sr@latin[0]: Premesti %1 fajl u:
sr@latin[1]: Premesti %1 fajla u:
sr@latin[2]: Premesti %1 fajlova u:
sr@latin[3]: Premesti fajl u:

en: Copy %1 to:
sr@latin: Kopiraj %1 u:

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
sr@latin[0]: Kopiraj %1 fajl u:
sr@latin[1]: Kopiraj %1 fajla u:
sr@latin[2]: Kopiraj %1 fajlova u:
sr@latin[3]: Kopiraj fajl u:

en: New folder
sr@latin: Nova fascikla

en: Folder's name:
sr@latin: Ime fascikle:

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
sr@latin[0]: Želite li zaista da premestite ovu %1 stavku u smeće?
sr@latin[1]: Želite li zaista da premestite ove %1 stavke u smeće?
sr@latin[2]: Želite li zaista da premestite ovih %1 stavki u smeće?
sr@latin[3]: Želite li zaista da premestite ovu stavku u smeće?

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
sr@latin[0]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 stavku <b>fizički</b> (umesto da ih samo uklonite iz virtuelnih)?</qt>
sr@latin[1]: <qt>Želite li zaista da obrišete ove %1 stavke <b>fizički</b> (umesto da ih samo uklonite iz virtuelnih)?</qt>
sr@latin[2]: <qt>Želite li zaista da obrišete ovih %1 stavki <b>fizički</b> (umesto da ih samo uklonite iz virtuelnih)?</qt>
sr@latin[3]: <qt>Želite li zaista da obrišete ovu stavku <b>fizički</b> (umesto da je samo uklonite iz virtuelnih)?</qt>

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
sr@latin[0]: Želite li zaista da obrišete %1 stavku?
sr@latin[1]: Želite li zaista da obrišete %1 stavke?
sr@latin[2]: Želite li zaista da obrišete %1 stavki?
sr@latin[3]: Želite li zaista da obrišete ovu stavku?

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
sr@latin: <qt><p>Fascikla <b>%1</b> nije prazna.</p>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
sr@latin: <p>Preskočiti je ili baciti sve?</p></qt>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
sr@latin: <p>Preskočiti je ili obrisati sve?</p></qt>

en: &Skip
sr@latin: &Preskoči

en: &Trash All
sr@latin: &Baci sve

en: &Delete All
sr@latin: &Obriši sve

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
sr@latin[0]: Želite li zaista da obrišete %1 virtuelnu stavku (fizički fajlovi ostaju nedirnuti)?
sr@latin[1]: Želite li zaista da obrišete %1 virtuelne stavke (fizički fajlovi ostaju nedirnuti)?
sr@latin[2]: Želite li zaista da obrišete %1 virtuelnih stavki (fizički fajlovi ostaju nedirnuti)?
sr@latin[3]: Želite li zaista da obrišete ovu virtuelnu stavku (fizički fajlovi ostaju nedirnuti)?

en: Could not start %1
sr@latin: Ne mogu da pokrenem %1

en: %1 cannot open %2
sr@latin: %1 ne može da otvori %2

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Arhiva <b>%1.%2</b> već postoji. Želite li da je prebrišete?</p><p>Svi podaci u prethodnoj arhivi biće izgubljeni!</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Arhiva <b>%1.%2</b> već postoji. Želite li da je prebrišete?</p><p>Istoimeni unosi u ZIP arhivi biće zamenjeni, a unosi sa novim imenima dodati.</p></qt>

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
sr@latin: Ne mogu da zapakujem fajlove u virtuelno odredište.

en: Unpack %1 to:
sr@latin: Raspakuj %1 u:

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
sr@latin[0]: Raspakuj %1 fajl u:
sr@latin[1]: Raspakuj %1 fajla u:
sr@latin[2]: Raspakuj %1 fajlova u:
sr@latin[3]: Raspakuj fajl u:

en: Columns
sr@latin: Kolone

en: Automatically Resize Columns
sr@latin: Automatski menjaj veličinu kolona

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
sr@latin: %1 od %2, %3 (%4) od %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
sr@latin: %1 od %2, %3 od %4

en: Filter Files
sr@latin: Filtriraj fajlove

en: Apply filter to folders
sr@latin: Primeni filter na fascikle

en: Select Files
sr@latin: Izbor fajlova

en: Apply selection to folders
sr@latin: Primeni izbor na fascikle

en: &Detailed View
sr@latin: &Detaljni prikaz

en: &Brief View
sr@latin: &Sažeti prikaz

en: Climb up the folder tree
sr@latin: Popni se uz stablo fascikli

en: (Broken Link)
sr@latin: (prekinuta veza)

en: Symbolic Link
sr@latin: simbolička veza

en: %1 (Link)
sr@latin: %1 (veza)

[ctx: Show the string 'DIR' instead of file size in detailed view (for folders)]
en: DIR
sr@latin: FAS

[ctx: File property]
en: Name
sr@latin: ime

[ctx: File property]
en: Ext
sr@latin: nastavak

[ctx: File property]
en: Size
sr@latin: veličina

[ctx: File property]
en: Type
sr@latin: tip

[ctx: File property]
en: Modified
sr@latin: izmena

[ctx: File property]
en: Changed
sr@latin: promena

[ctx: File property]
en: Accessed
sr@latin: pristup

[ctx: File property]
en: Perms
sr@latin: dozvole

[ctx: File property]
en: Owner
sr@latin: vlasnik

[ctx: File property]
en: Group
sr@latin: grupa

en: Size: %1
sr@latin: Veličina: %1

[ctx: File property]
en: Type: %1
sr@latin: Tip: %1

[ctx: File property]
en: Modified: %1
sr@latin: Izmenjeno: %1

[ctx: File property]
en: Changed: %1
sr@latin: Promenjeno: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
sr@latin: Pristupljeno: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
sr@latin: Dozvole: %1

[ctx: File property]
en: Owner: %1
sr@latin: Vlasnik: %1

[ctx: File property]
en: Group: %1
sr@latin: Grupa: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
sr@latin: Veza do: %1 — prekinuta

[ctx: File property]
en: Link to: %1
sr@latin: Veza do: %1

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
sr@latin: Stabloliki panel: stabloliki prikaz lokalnog fajl sistema.

en: Preview Panel: display a preview of the current file
sr@latin: Pregledni panel: prikazuje pregled trenutnog fajla.

en: View Panel: view the current file
sr@latin: Prikazni panel: prikaz trenutnog fajla.

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
sr@latin: Panel popunjenosti diska: prikaz popunjenosti fascikle.

en: Disk Usage:
sr@latin: Popunjenost diska:

en: Tree:
sr@latin: Stablo:

en: Preview:
sr@latin: Pregled:

en: View:
sr@latin: Prikaz:

en: Preview: %1
sr@latin: Pregled: %1

en: View: %1
sr@latin: Prikaz: %1

en: Disk Usage: %1
sr@latin: Popunjenost diska: %1

en: Default Zoom
sr@latin: Podrazumevano uveličanje

en: &All Files
sr@latin: &Svi fajlovi

note: i18n( "&Executables" ), SHIFT + Qt::Key_F11, SLOTS, SLOT(execFilter()), actionCollection(), "exec files" );
en: &Custom
sr@latin: &Posebno

en: Select &Group...
sr@latin: Izaberi &grupu...

en: &Select All
sr@latin: &Izaberi sve

en: &Unselect Group...
sr@latin: Poništi izbor &grupe...

en: U&nselect All
sr@latin: Poništi &sav izbor

en: &Invert Selection
sr@latin: &Izvrni izbor

en: Restore Selection
sr@latin: Povrati izbor

en: Select Files with the Same Name
sr@latin: Izaberi fajlove istog imena

en: Select Files with the Same Extension
sr@latin: Izaberi fajlove istog nastavka

en: Show View Options Menu
sr@latin: Prikaži meni opcija prikaza

en: Set Focus to the Panel
sr@latin: Fokusiraj panel

en: Apply settings to other tabs
sr@latin: Primeni postavke na ostale jezičke

en: Show Previews
sr@latin: Prikaži preglede

en: Save settings as default
sr@latin: Sačuvaj postavke kao podrazumevane

en: Select group
sr@latin: Izaberi grupu

en: Select all files in the current folder
sr@latin: Izaberi sve fajlove u trenutnoj fascikli

en: Unselect all
sr@latin: Poništi sav izbor

en: Save settings as default for new instances of this view type
sr@latin: Sačuvaj postavke kao podrazumevane za nove primerke ovog tipa prikaza

en: Open a new tab in home
sr@latin: Otvori novi jezičak na domaćem

en: [invalid]
sr@latin: [loš]

en: Krusader::Search
sr@latin: Krusader — pretraga

en: Query to clipboard
sr@latin: Upit u klipbord

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
sr@latin: Stavi tekst pretrage u klipbord kada se otvori nađeni fajl

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Compare by content
sr@latin: Uporedi po sadržaju

en: Found 0 matches.
sr@latin: Ništa nije pronađeno.

en: Text found:
sr@latin: Tekst pronađen:

en: &Results
sr@latin: &Rezultati

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
sr@latin[0]: Pronađen %1 pogodak.
sr@latin[1]: Pronađena %1 pogotka.
sr@latin[2]: Pronađeno %1 pogodaka.
sr@latin[3]: Pronađen %1 pogodak.

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
sr@latin: Izabrali ste pretraživanje kroz arhive, imajte u vidu da se istovremeno ne može tražiti i po sadržaju (tekst).

en: Finished searching.
sr@latin: Pretraga završena.

en: Krusader Search
sr@latin: Krusaderova pretraga

en: Search results for "%1" in %2
sr@latin: Rezultati pretrage za „%1“ u %2

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
sr@latin: Rezultati pretrage za „%1“ koji sadrže „%2“ u %3

en: Query name
sr@latin: Ime upita

en: Here you can name the file collection
sr@latin: Ovde možete imenovati zbirku fajlova.

en: Krusader::Combining...
sr@latin: Krusader — spajanje

en: Combining the file %1...
sr@latin: Spajam fajl %1...

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
sr@latin: Nedostaje fajl sa CRC podacima (%1).
    Bez njega ne može da se proveri ispravnost. Nastaviti sa spajanjem?

en: Error at reading the CRC file (%1).
sr@latin: Greška pri čitanju CRC fajla (%1).

en: Not a valid CRC file.
sr@latin: Loš CRC fajl.

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
sr@latin: 
    Ispravnost ne može da se proveri bez dobrog CRC fajla. Nastaviti sa spajanje?

en: File Already Exists
sr@latin: Fajl već postoji

en: Cannot open the first split file of %1.
sr@latin: Ne mogu da otvorim prvi deo fajla %1.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
sr@latin: Netačna veličina fajla, možda je iskvaren.

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
sr@latin: Netačna CRC kontrolna suma, fajl je možda iskvaren.

en: Krusader::Splitting...
sr@latin: Krusader — deljenje

en: Splitting the file %1...
sr@latin: Delim fajl %1...

en: Cannot split a folder.
sr@latin: Fascikle ne mogu da se dele.

en: Error reading file %1: %2
sr@latin: Greška pri čitanju fajla %1: %2

en: Error writing file %1: %2
sr@latin: Greška pri upisivanju fajla %1: %2

en: 100 MB (ZIP)
sr@latin: 100 MB (Zip)

en: 250 MB (ZIP)
sr@latin: 250 MB (Zip)

en: 650 MB (CD-R)
sr@latin: 650 MB (CD)

en: 700 MB (CD-R)
sr@latin: 700 MB (CD)

en: Split the file %1 to folder:
sr@latin: Podeli fajl %1 u fasciklu:

en: User Defined
sr@latin: korisnički definisana

en: Max file size:
sr@latin: Najveća veličina fajla:

en: kByte
sr@latin: kB

en: MByte
sr@latin: MB

en: GByte
sr@latin: GB

en: Overwrite files without confirmation
sr@latin: Prebrisuj fajlove bez potvrde

en: &Split
sr@latin: &Podeli

en: Krusader::Splitter
sr@latin: Krusader — deljenje

en: The folder path URL is malformed.
sr@latin: URL fascikle je loše formiran.

en: Krusader::Feed to listbox
sr@latin: Krusader — uvođenje u padajući spisak

en: No elements to feed.
sr@latin: Nema elemenata za uvođenje.

en: Synchronize results
sr@latin: Sinhronizuj rezultate

en: Side to feed:
sr@latin: Strana za uvođenje:

en: Left
sr@latin: levo

en: Right
sr@latin: desno

en: Both
sr@latin: obe

en: Selected files only
sr@latin: Samo izabrani fajlovi

en: Cannot open %1.
sr@latin: Ne mogu da otvorim %1.

en: Krusader::Synchronize
sr@latin: Krusader — sinhronizacija

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
sr@latin[0]: Zdesna ulevo: kopiraj %1 fajl
sr@latin[1]: Zdesna ulevo: kopiraj %1 fajla
sr@latin[2]: Zdesna ulevo: kopiraj %1 fajlova
sr@latin[3]: Zdesna ulevo: kopiraj %1 fajl

en: (1 byte) | (%1 bytes)
sr@latin[0]: (%1 bajt)
sr@latin[1]: (%1 bajta)
sr@latin[2]: (%1 bajtova)
sr@latin[3]: (%1 bajt)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
sr@latin[0]: 	Spremno: %2/%1 fajl, %3/%4
sr@latin[1]: 	Spremno: %2/%1 fajla, %3/%4
sr@latin[2]: 	Spremno: %2/%1 fajlova, %3/%4
sr@latin[3]: 	Spremno: %2/%1 fajl, %3/%4

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
sr@latin[0]: Sleva udesno: kopiraj %1 fajl
sr@latin[1]: Sleva udesno: kopiraj %1 fajla
sr@latin[2]: Sleva udesno: kopiraj %1 fajlova
sr@latin[3]: Sleva udesno: kopiraj %1 fajl

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
sr@latin[0]: Levo: obriši %1 fajl
sr@latin[1]: Levo: obriši %1 fajla
sr@latin[2]: Levo: obriši %1 fajlova
sr@latin[3]: Levo: obriši %1 fajl

en: Confirm overwrites
sr@latin: Potvrdi prebrisavanja

en: &Start
sr@latin: Po&kreni

en: &Pause
sr@latin: Pau&ziraj

en: &Close
sr@latin: &Zatvori

en: Pause
sr@latin: Pauziraj

en: Resume
sr@latin: Nastavi

en: Number of files: %1
sr@latin: Broj fajlova: %1

en: Number of compared folders: %1
sr@latin: Broj upoređenih fascikli: %1

en: Error at copying file %1 to %2.
sr@latin: Greška pri kopiranju fajla %1 u %2.

en: Error at deleting file %1.
sr@latin: Greška pri brisanju fajla %1.

en: Krusader::Synchronizer
sr@latin: Krusader — sinhronizator

en: Feeding the URLs to KGet
sr@latin: Uvodim URL‑ove u KGet

en: Krusader::Synchronize Folders
sr@latin: Krusader — sinhronizacija fascikli

en: Folder Comparison
sr@latin: Poređenje fascikli

en: File &Filter:
sr@latin: &Filter fajlova:

en: The left base folder used during the synchronization process.
sr@latin: Leva osnovna fascikla u procesu sinhronizacije.

en: The right base folder used during the synchronization process.
sr@latin: Desna osnovna fascikla u procesu sinhronizacije.

en: Recurse subfolders
sr@latin: Rekurzivno kroz potfascikle

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
sr@latin: Upoređuje ne samo osnovne fascikle već i njihove potfascikle.

en: Follow symlinks
sr@latin: Prati simveze

en: Follow symbolic links during the compare process.
sr@latin: Prati simboličke veze pri upoređivanju.

en: Compare duplicated files with same size by content.
sr@latin: Upoređuje po sadržaju istoimene fajlove iste veličine.

en: Ignore Date
sr@latin: Ignoriši datum

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
sr@latin: <p>Ignoriše podatak o datumu pri upoređivanju.</p><p>Ovo je korisno ako se fajlovi nalaze na mrežnom fajl sistemu ili u arhivama.</p>

en: Asymmetric
sr@latin: Asimetrično

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
sr@latin: <p><b>Asimetrični režim</b></p><p>Leva strana je odredišna a desna izvorišna fascikla. Fajlovi koji postoje samo u levoj fascikli biće obrisani, a fajlovi koji se razlikuju biće kopirani iz desne u levu.</p><p>Korisno pri ažuriranju fascikle sa fajl servera.</p>

en: Ignore Case
sr@latin: Ignoriši veličinu slova

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
sr@latin: <p>Imena fajlova upoređuju se bez razlikovanja veličine slova.</p><p>Korisno pri sinhronizovanju windows fajl sistema.</p>

en: S&how options
sr@latin: Prikaži &opcije

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
sr@latin: Prikazuje fajlove označene za <i>kopiranje sleva udesno</i>.

en: Show files considered to be identical.
sr@latin: Prikazuje fajlove koji se smatraju istovetnim.

en: Show excluded files.
sr@latin: Prikazuje izuzete fajlove.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
sr@latin: Prikazuje fajlove označene za <i>kopiranje zdesna ulevo</i>.

en: Show files marked to delete.
sr@latin: Prikazuje fajlove označene za brisanje.

en: Show files that exist on both sides.
sr@latin: Prikazuje fajlove koji postoje na obe strane.

en: Duplicates
sr@latin: Duplikati

en: Show files that exist on one side only.
sr@latin: Prikazuje fajlove koji postoje samo na jednoj strani.

en: Singles
sr@latin: Jedinstveni

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
sr@latin: Rezultati upoređivanja iz sinhronizatora (Ctrl+M).

[ctx: @title:column file name]
en: Name
sr@latin: ime

[ctx: @title:column]
en: Size
sr@latin: veličina

[ctx: @title:column]
en: Date
sr@latin: datum

en: &Synchronizer
sr@latin: &Sinhronizator

en: &Options
sr@latin: &Opcije

en: Parallel threads:
sr@latin: Paralelne niti:

en: Equality threshold:
sr@latin: Prag jednakosti:

en: sec
sr@latin: sek

en: hour
sr@latin: sat

en: day
sr@latin: dan

en: Time shift (right-left):
sr@latin: Vremenski pomak (desno‑levo):

en: Ignore hidden files
sr@latin: Ignoriši skrivene fajlove

en: Profile manager (Ctrl+P).
sr@latin: Menadžer profila (Ctrl+P).

en: Swap sides (Ctrl+S).
sr@latin: Razmena strana (Ctrl+S).

en: Compare
sr@latin: Uporedi

en: Quiet
sr@latin: Tiho

en: Scroll Results
sr@latin: Klizaj rezultate

en: Synchronize
sr@latin: Sinhronizuj

en: Selected files from targ&et folder:
sr@latin: Izabrani fajlovi iz &ciljne fascikle:

en: Selected files from sou&rce folder:
sr@latin: Izabrani fajlovi iz &izvorne fascikle:

en: Selected files from &left folder:
sr@latin: Izabrani fajlovi iz &leve fascikle:

en: Selected files from &right folder:
sr@latin: Izabrani fajlovi iz &desne fascikle:

en: Targ&et folder:
sr@latin: &Ciljna fascikla:

en: Sou&rce folder:
sr@latin: &Izvorna fascikla:

en: &Left folder:
sr@latin: &Leva fascikla:

en: &Right folder:
sr@latin: &Desna fascikla:

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
sr@latin: URL mora biti naslednik ili levog ili desnog osnovnog URL‑a.

en: Synchronize Folders
sr@latin: Sinhronizacija fascikli

en: E&xclude
sr@latin: &Izuzmi

en: Restore ori&ginal operation
sr@latin: Vrati &prvobitnu operaciju

en: Re&verse direction
sr@latin: &Suprotan smer

en: Copy from &right to left
sr@latin: Kopiraj z&desna ulevo

en: Copy from &left to right
sr@latin: Kopiraj s&leva udesno

en: &Delete (left single)
sr@latin: &Obriši (levi jedinstveni)

en: V&iew left file
sr@latin: Pri&kaži levi fajl

en: Vi&ew right file
sr@latin: Prik&aži desni fajl

en: &Compare Files
sr@latin: &Uporedi fajlove

en: C&opy selected to clipboard (left)
sr@latin: &Kopiraj izabrane u klipbord (levo)

en: Co&py selected to clipboard (right)
sr@latin: Ko&piraj izabrane u klipbord (desno)

en: &Select items
sr@latin: &Izaberi stavke

en: Deselec&t items
sr@latin: Poniš&ti izbor

en: I&nvert selection
sr@latin: I&zvrni izbor

en: Synchronize with &KGet
sr@latin: Sinhronizuj sa &KGetom

en: Select items
sr@latin: Izbor stavki

en: Deselect items
sr@latin: Poništavanje izbora stavki

en: The target folder must not be empty.
sr@latin: Ciljna fascikla ne sme da bude prazna.

en: The source folder must not be empty.
sr@latin: Izvorna fascikla ne sme da bude prazna.

en: Synchronizer has nothing to do.
sr@latin: Sinhronizator nema ništa da uradi.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
sr@latin: Prozor sinhronizatora sadrži podatke iz prethodnog upoređivanja. Ako izađete, ti podaci će biti izgubljeni. Želite li zaista da izađete?

en: Error at opening %1.
sr@latin: Greška pri otvaranju %1.

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
sr@latin: U/I greška pri upoređivanju fajla %1 sa %2.

en: Comparing file %1 (%2)...
sr@latin: Upoređujem fajl %1 (%2)...

en: New Tab
sr@latin: Novi jezičak

en: Duplicate Current Tab
sr@latin: Udvostruči tekući jezičak

en: Move Current Tab to Other Side
sr@latin: Premesti tekući jezičak na drugu stranu

en: Close Current Tab
sr@latin: Zatvori tekući jezičak

en: Next Tab
sr@latin: Sledeći jezičak

en: Previous Tab
sr@latin: Prethodni jezičak

en: Close Inactive Tabs
sr@latin: Zatvori neaktivne jezičke

en: Close Duplicated Tabs
sr@latin: Zatvori jezičke duplikate

en: Lock Tab
sr@latin: Zaključaj jezičak

en: Unlock Tab
sr@latin: Otključaj jezičak

en: Needed panel specification missing in expander %1
sr@latin: Neophodna odrednica panela nedostaje u proširivaču %1.

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
sr@latin: Proširivač: loš argument za %1, %2 nije dobra odrednica stavke.

en: Panel's Path...
sr@latin: Putanja panela...

en: Automatically escape spaces
sr@latin: Automatski izbegavaj razmake

en: Number of...
sr@latin: Broj...

en: Count:
sr@latin: Brojač:

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
sr@latin: Proširivač: loš argument za Count, %1 nije dobra odrednica stavke.

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
sr@latin: Filterska maska: (*.h, *.cpp, itd.)

en: Current File (!= Selected File)...
sr@latin: Trenutni fajl (!= izabrani fajl)...

en: Omit the current path (optional)
sr@latin: Izostavi trenutnu putanju (opciono)

en: Item List of...
sr@latin: Spisak stavki...

en: Which items:
sr@latin: Koje stavke:

en: Separator between the items (optional):
sr@latin: Razdvajač između stavki (opciono):

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
sr@latin: Maska (opciono, sve sem „izabrano“):

en: Filename of an Item List...
sr@latin: Ime fajla spiska stavki...

en: Separator between the items (optional)
sr@latin: Razdvajač između stavki (opciono)

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
sr@latin: Proširivač: ne može da se otvori privremeni fajl (%1).

en: Manipulate the Selection...
sr@latin: Rukovanje izborom...

en: Selection mask:
sr@latin: Maska izbora:

en: Manipulate in which way:
sr@latin: Rukovanje tako što:

en: Jump to a Location...
sr@latin: Skoči na lokaciju...

en: Choose a path:
sr@latin: Izaberite putanju:

en: Open location in a new tab
sr@latin: Otvori lokaciju u novom jezičku

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
sr@latin: Proširivač: Goto zahteva bar jedan parametar.

en: Ask Parameter from User...
sr@latin: Traži parametar od korisnika...

en: Question:
sr@latin: Pitanje:

en: Preset (optional):
sr@latin: Predefinisano (opciono):

en: Caption (optional):
sr@latin: Natpis (opciono):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
sr@latin: Proširivač: Ask zahteva bar jedan parametar.

en: User Action
sr@latin: Korisnička radnja

en: Copy to Clipboard...
sr@latin: Kopiraj u klipbord...

en: What to copy:
sr@latin: Šta da se kopira:

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
sr@latin: Dodaj na trenutni sadržaj klipborda sa ovim razdvajačem (opciono):

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
sr@latin: Proširivač: Clipboard zahteva bar jedan parametar.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
sr@latin: Proširivač: %Each% ne može da bude drugi argument u %Clipboard%.

en: Copy a File/Folder...
sr@latin: Kopiraj fajl/fasciklu...

en: Where to copy:
sr@latin: Gde da se kopira:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
sr@latin: Proširivač: Copy zahteva bar dva parametra.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
sr@latin: Proširivač: %Each% ne može da bude drugi argument u %Copy%.

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
sr@latin: Proširivač: Loši URL‑ovi u %_Copy("izvor", "odredište")%.

en: Move/Rename a File/Folder...
sr@latin: Premesti/preimenuj fajl/fasciklu...

en: What to move/rename:
sr@latin: Šta da se premesti/preimenuje:

en: New target/name:
sr@latin: Novi cilj/ime:

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
sr@latin: Proširivač: Move zahteva bar dva parametra.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
sr@latin: %Each% ne može da bude drugi argument u %Move%.

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
sr@latin: Proširivač: loši URL‑ovi u %_Move("izvor", "odredište")%.

en: Load a Synchronizer Profile...
sr@latin: Učitaj profil sinhronizatora...

en: Choose a profile:
sr@latin: Izaberite profil:

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
sr@latin: Proširivač: profil nije naveden u %_Sync(profil)%.

en: Load a Searchmodule Profile...
sr@latin: Učitaj profil modula traženja...

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
sr@latin: Proširivač: nije naveden u %_NewSearch(profil)%.

en: Load a Panel Profile...
sr@latin: Učitaj profil panela...

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
sr@latin: Proširivač: profil nije naveden u %_Profile(profil)%; odustajem...

en: Separate Program Call for Each...
sr@latin: Zasebni poziv programa za svaki...

en: Set Sorting for This Panel...
sr@latin: Postavi ređanje za ovaj panel...

en: Choose a column:
sr@latin: Izaberite kolonu:

en: Choose a sort sequence:
sr@latin: Izaberite redosled ređanja:

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
sr@latin: Proširivač: kolona nije zadata u %_ColSort(kolona)%.

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
sr@latin: Proširivač: nepoznata kolona zadata u %_ColSort(%1)%.

en: Set Relation Between the Panels...
sr@latin: Postavi relaciju između panela...

en: Set the new size in percent:
sr@latin: Postavi novu veličinu u procentima:

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
sr@latin: Proširivač: vrednost %1 je izvan opsega u _PanelSize(procenat)|. Prvi parametar mora da bude >0 i <100.

en: Execute a JavaScript Extension...
sr@latin: Izvrši JavaScript proširenje...

en: Location of the script
sr@latin: Lokacija skripte

en: Set some variables for the execution (optional).
    i.e. "return=return_var;foo=bar", consult the handbook for more information
sr@latin: Postavite neke promenljive za izvršavanje (opciono).
    Npr. return=return_var;foo=bar, pogledate dokumentaciju za više detalja.

en: Expander: no script specified for %_Script(script)%
sr@latin: Proširivač: skripta nije navedena u %_Script(skripta)%.

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
sr@latin: Prikaži fajl Krusaderovim unutrašnjim prikazivačem...

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
sr@latin: Koji fajl da se prikaže (obično %aCurrent%):

en: Choose a view mode:
sr@latin: Režim prikaza:

note: i18n("Choose a window-mode"), "__choose:tab;window;panel", false ) ); TODO: window-mode 'panel' should open the file in the third-hand viewer
en: Choose a window mode:
sr@latin: Režim prozora:

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
sr@latin: Proširivač: nema fajla za pregledanje u %_View(ime_fajla)%.

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
sr@latin: %Each% nije dozvoljeno kao parametar za %1.

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
sr@latin: Proširivač: loša odrednica panela %1 u šablonu %2.

en: Error: unterminated % in Expander
sr@latin: Greška: neokončan % u proširivaču.

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
sr@latin: Greška: neprepoznat %%%1%2%% u proširivaču.

en: Error: missing ')' in Expander
sr@latin: Greška: nedostaje ‘)’ u proširivaču.

en: Standard Output (stdout)
sr@latin: Standardni izlaz (stdiz)

en: Standard Error (stderr)
sr@latin: Standardni grešaka (stdgr)

en: Output
sr@latin: Izlaz

en: Use font with fixed width
sr@latin: Jednoširinski font

en: Kill
sr@latin: Ukini

en: Kill the running process
sr@latin: Ukini proces u pogonu

en: *.txt|Text files
    *|All files
sr@latin: *.txt|tekstualni fajlovi
    *|svi fajlovi

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
sr@latin: Ovaj fajl već postoji.
    Želite li da ga prebrišete ili dopunite izlazom?

en: Overwrite or append?
sr@latin: Prebrisati ili nadovezati?

en: Append
sr@latin: Nadoveži

en: Export failed
sr@latin: Izvoz propao

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
sr@latin: Ne mogu da izvršim korisničku radnju, %1 nije nađena ili nije izvršna. Proverite da li je instaliran kde-cli-tools.

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
sr@latin: Ugnežđeni emulator terminala ne radi, u zamenu koristim sakupljanje izlaza.

en: Confirm Execution
sr@latin: Potvrda izvršavanja

en: Command being executed:
sr@latin: Naredba za izvršavanje:

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
sr@latin: Fajl %1 ne sadrži ispravne korisničke radnje.

en: UserActions - cannot read from file
sr@latin: Korisničke radnje ne mogu da se pročitaju iz fajla

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
sr@latin: Koreni element fajla radnji ne zove se %1, uzima se %2.

en: Unable to open actions file %1
sr@latin: Ne mogu da otvorim fajl radnji %1

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
sr@latin: Otkrivena je radnja bez imena, i zato nije mogla da bude uvezena.
    Ovo je greška u fajlu, možda biste želeli da je ispravite.

en: UserActions - invalid action
sr@latin: Korisničke radnje — loša radnja

en: Equal panel-size
sr@latin: Jednaka veličina panela

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
sr@latin: Postavlja odnos između dva panela na 50:50.

en: Samples
sr@latin: Uzorci

en: Edit as root
sr@latin: Uredi kao koren

en: Edit a file as root
sr@latin: Uređivanje fajla kao koren.

en: Edit a file with root permissions
sr@latin: Uređivanje fajla sa korenim dozvolama.

en: Mount a new filesystem
sr@latin: Montiraj novi fajl sistem

en: Enqueue in Amarok
sr@latin: Stavi na red u Amaroku

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
sr@latin: Dodaje izabrane stavke u Amarokovu listu numera.

en: Multimedia
sr@latin: Multimedija

en: Copy current item to clipboard
sr@latin: Kopiraj tekuću stavku u klipbord

en: Sort by Name
sr@latin: Poređaj po imenu

en: Sorts the active panel by Name
sr@latin: Ređanje po imenu u aktivnom panelu.

en: Sort by Extension
sr@latin: Poređaj po nastavku

en: Sorts the active panel by Extension
sr@latin: Ređanje po nastavku u aktivnom panelu.

en: Sort by Size
sr@latin: Poređaj po veličini

en: Sorts the active panel by Size
sr@latin: Ređanje po veličini u aktivnom panelu.

en: Sort by Modified
sr@latin: Poređaj po vremenu izmene

en: Sorts the active panel by Modified
sr@latin: Ređanje po vremenu izmene u aktivnom panelu.

en: Backup current
sr@latin: Napravi rezervu tekućeg

en: Backup current file in current folder
sr@latin: Pravi rezervu tekućeg fajla u tekućoj fascikli.

en: System
sr@latin: Sistem

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
sr@latin: Pravi rezervu tekućeg fajla u tekućoj fascikli i pita korisnika za novo ime fajla. Podrazumevano se dodaje „.old“ na izvorno ime.
